Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (0 μέλη και 18 επισκέπτες)

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
6A5A46C7-430D-45A6-A9BB-3CA2C112A81B.jpeg
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δεκαετια του 80 ηταν της μοδας η Ιταλια για σπουδες ...
προσωπικα δεν μετανιωσα ποτε που επραξα ακριβως το αντιθετο απο αυτο που γραφεις,εξαρταται λοιπον.
Που κολλάει η Ιταλία; εγώ πρώτη φορά πήγα εξωτερικό στα 30, για γκομενικους λόγους. Ήμουν ήδη 3 χρόνια στο δημόσιο. Το 98 πέρασα στο αριστοτέλειο, δεν είμαι τόσο μεγάλος όσο νομίζεις μάλλον.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Και γιατί αυτό αποτελεί είδηση; με 90% ανοσία που δίνουν τα εμβόλια μπορεί να κολλήσουν έως και 30 βουλευτές αν εμβολιαστούν και οι 300. Κάθε φορά που θα νοσεί κάποιος θα μας το λένε;
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.939
Πόντοι
2.356
Που κολλάει η Ιταλία; εγώ πρώτη φορά πήγα εξωτερικό στα 30, για γκομενικους λόγους. Ήμουν ήδη 3 χρόνια στο δημόσιο. Το 98 πέρασα στο αριστοτέλειο, δεν είμαι τόσο μεγάλος όσο νομίζεις μάλλον.
Την Ιταλια την ανεφερα για μενα και οτι προτιμησα να μην παω να σπουδασω που ηταν πανευκολο για εκει αλλα να ασχοληθω με το ελευθερο επαγγελμα. Εσυ αν εχω καταλαβει προτιμησες τις σπουδες και τον σιγουρο μισθο αργοτερα.
Το εκανα γνωριζοντας το ρισκο που εχει απο αποψη σταθεροτητας(μιας και ο πατερας ηταν εμπορος) αλλα δεν το μετανιωσα μεχρι και σημερα.
μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα ...
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.939
Πόντοι
2.356
Και εμβολιασμενος μπορει να κολλησεις ,δεν ειναι ειδηση.
απλα το περνας ηπιοτερα και δεν ψοφας ... :2funny:
 

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.419
Πόντοι
216
Τυποι αν σας φοβιζει τοσο το αστρα ζενεκα μην το κανετε. πληρωστε και καντε καποιο αλλο οταν ερθει η ωρα.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Ρε τον αλανθαστο ανέμελο,
0% λάθη
 

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.419
Πόντοι
216
Και εμβολιασμενος μπορει να κολλησεις ,δεν ειναι ειδηση.
απλα το περνας ηπιοτερα και δεν ψοφας ... :2funny:
Το ιδιο ισχυει με ολα τα εμβολια. ολα εχουν ενα ποσοστο επιτυχιας.

ξερω καμια δεκαρια που κανανε το αστρα ζενεκα, ενας ειχε αρκετο πυρετο , οι αλλοι οκ.

τα ΜΜΕ εχουν στοχο να σε τρομαξουν γιατι αυτο πουλαει. και εγω ειχα φοβηθει λιγο να πω την αληθεια, μεχρι που το κανανε τα μπαρμπαδια μου και δεν παθανε τιποτα. λογικο, ανθρωποι ειμαστε
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.939
Πόντοι
2.356
Το ιδιο ισχυει με ολα τα εμβολια. ολα εχουν ενα ποσοστο επιτυχιας.

ξερω καμια δεκαρια που κανανε το αστρα ζενεκα, ενας ειχε αρκετο πυρετο , οι αλλοι οκ.

τα ΜΜΕ εχουν στοχο να σε τρομαξουν γιατι αυτο πουλαει. και εγω ειχα φοβηθει λιγο να πω την αληθεια, μεχρι που το κανανε τα μπαρμπαδια μου και δεν παθανε τιποτα. λογικο, ανθρωποι ειμαστε
Επισης ξερω αρκετους γνωστους μου που κανανε το αστραζενεκα ,και ο Μποκολος απο εδω μεσα το εχει κανει αλλωστε.
απο συγγενεις δυο εχουν κανει της φαιζερ , περασαν μηνες πλεον και δεν υπηρξε κανενα προβλημα φυσικα.
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Όπως έχω ήδη πει η παράλογη υποχρεωτικότητα των εμβολίων και η εμμονή των κυβερνήσεων να εμβολιάσουν τους πάντες με κάθε είδους απειλές, λες και ο ιός δεν φτάνει από μόνος του να μας κάνει να τρέξουμε να πάρουμε σειρά, μας πονηρεύει ως προς δυο σημεία όσους έχουμε δυο δράμια μυαλό.

-Το πρώτο είναι πως μπορεί να μην είναι ασφαλή που αυτή την άποψη υποστηρίζει θερμά ο dik ο/η Νένα και αρκετοί άλλοι με ποσταρίσματα για πιθανές παρενέργειες.
-Το δεύτερο σημείο που δεν γίνεται πολύ λόγος είναι αυτό που έχει διατυπώσει με τον καλύτερο τρόπο ο diogenis c και πιστεύω κι εγώ. Δηλαδή στήνεται μια νέα πλατφόρμα καταγραφής πολιτών σε υπάκουους και μη, αφού πιο πριν χρησιμοποίησαν κάθε προπαγανδιστικό μέσο που διαθέτουν για να φουσκωθεί μια επιδημία που θα μπορούσε να αντιμετωπιστεί πολύ πιο χαλαρά. Κατά συνέπεια το τι έχει μέσα το εμβόλιο είναι πραγματικά αδιάφορο. Τώρα αν στείλει και λίγους, δεν θα κλάψει κανείς για αυτούς.
Και ποιοί είναι αυτοί που το έστησαν αυτό; Δεν χρειάζεται να πω πολλά, απλά λέω ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ. Και μπορούν περίφημα ως δείχνει.
 

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.419
Πόντοι
216
Όπως έχω ήδη πει η παράλογη υποχρεωτικότητα των εμβολίων και η εμμονή των κυβερνήσεων να εμβολιάσουν τους πάντες με κάθε είδους απειλές, λες και ο ιός δεν φτάνει από μόνος του να μας κάνει να τρέξουμε να πάρουμε σειρά, μας πονηρεύει ως προς δυο σημεία όσους έχουμε δυο δράμια μυαλό.

-Το πρώτο είναι πως μπορεί να μην είναι ασφαλή που αυτή την άποψη υποστηρίζει θερμά ο dik ο/η Νένα και αρκετοί άλλοι με ποσταρίσματα για πιθανές παρενέργειες.
-Το δεύτερο σημείο που δεν γίνεται πολύ λόγος είναι αυτό που έχει διατυπώσει με τον καλύτερο τρόπο ο diogenis c και πιστεύω κι εγώ. Δηλαδή στήνεται μια νέα πλατφόρμα καταγραφής πολιτών σε υπάκουους και μη, αφού πιο πριν χρησιμοποίησαν κάθε προπαγανδιστικό μέσο που διαθέτουν για να φουσκωθεί μια επιδημία που θα μπορούσε να αντιμετωπιστεί πολύ πιο χαλαρά. Κατά συνέπεια το τι έχει μέσα το εμβόλιο είναι πραγματικά αδιάφορο. Τώρα αν στείλει και λίγους, δεν θα κλάψει κανείς για αυτούς.
Και ποιοί είναι αυτοί που το έστησαν αυτό; Δεν χρειάζεται να πω πολλά, απλά λέω ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ. Και μπορούν περίφημα ως δείχνει.
Τυπε μου.

Σου δινω κατα το ημισυ δικιο. Εστω οτι ο κορονοιος ηταν μια κατα 50% θανατηφορα ασθενεια. Το ιδιο θα επεμεναν οι κυβερνησεις. Ο λογος ειναι

Παντα υπαρχουν ψεκασμενοι που θα πιστευουν οτι η γη ειναι επιπεδη
Αν δεν το κανουν, υπαρχουν νεκροι, χανουν ψηφους και θελουν την εξουσια τους.
Επιπλεον ειναι η δουλεια τους να επιμενουν

Στο δευτερο κομματι εχεις απολυτο δικιο

Η τεχνολογια εχει αλλαξει τον τροπο ζωης μας. Μεσω του ιντερνετ και των κουκις κλπ οι λιγοι (εταιριες, αστυνομιες, κυβερνησεις οποιον θες παρε) ξερουν ποιον πηδας, ποτε, που, τι αγοραζεις, τι ταινιες γουσταρεις κλπ. Υπαρχουν συσκευες που βαζεις στο σπιτι σου (πχ Αλεξα) που μπορει ακομα και να καταγραφουν τι λες. Δεν πιστευω οτι ο ιος ειναι μια τεραστια συνομωσια, γτ οποιος θελει να πετυχει κατι τετοιο μπορει απλα να παρει τα δεδομενα μας αλλιως. Και προφανως οι ισχυροι αυτου του κοσμου θελουν να μας εχουν υπο (ετσι ηταν και θα ειναι παντα, απο την εποχη των δεινοσαυρων μεχρι σημερα).

Να σου πω ενα παραδειγμα, μπαινω σε αυτο το σαιτ, δηθεν ανωνυμα. Οταν προσπαθησα να κανω κλωνο ομως με καταλαβαν αμεσως.

Αρα ξερουν που μενω, ποιος ειμαι στο φεησμπουκ, ενδεχομενως το κινητο μου (με συνδεση φεησμπουκ κλπ) κοκ. Πιστευω οτι αυτο το σαιτ εδω χρησιμοποιει τετοια δεδεμενα? Οχι. Αλλα καποιος αλλος που μπορει να βγαλει κερδος (τα παμπλικ πχ, η καποιο κομμα) σιγουρα χρησιμοποιει τετοιες τεχνολογιες.

Η τεχνολογια εχει πολλα καλα και πολλα κακα, θελει υπευθυνη χρηση
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Προσωπικά θα προσπαθήσω λυσσασμένα με κάθε τρόπο να αποφύγω το τρύπημα.Όχι γιατί φοβάμαι το τι έχει μέσα αλλά γιατί μου τη δίνει πολύ ο εκβιασμός.
Και έχω τεράστια απορία από που θα με πιάσουν. Τα έχω βρεί με τον εαυτό μου πως μπορεί να μην πάω ταξίδια, μπορεί να μην μπω σε χώρους που θα απαιτείται εμβόλιο, μπορεί να μην πάρω επιδόματα αλλά πεισματικά δεν θα τους κάνω τη χάρη. Μόνο αν με κυνηγήσει ο καριόλης ο πρωθυπουργός ή οι μπραβομπάτσοι και με δέσουν σε μια καρέκλα και με φιμώσουν και μου το πατήσουν με τη βία θα το κάνω.
Ότι και να στερηθώ, ακόμα και αν χρειαστεί να ζήσω στο πιθάρι του ...Διογένη θα έχω τέτοια καυλα που ορίζω τη ζωή μου που τίποτα από τα προνόμια του εμβολιασμένου δεν θα μπορεί να την υποκαταστήσει.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Μπαρμπα ο πρωτος που ειπε οτι ηταν μια απλη γριππη ηταν ο λιγδιαρης η ποντικομαμη του κουλη

Ο νέος κοροναϊός "2019 - nCoV", που ξεκίνησε τη δράση του από το Wuhan της Κίνας, έχει μικρότερη μεταδοτικότητα και θνησιμότητα, ενώ αρχικά είχε εκτιμηθεί πως δεν μεταδίδεται από άνθρωπο σε άνθρωπο

Τα παραπάνω αναφέρει στο Iatronet ο Σωτήρης Τσιόδρας, καθηγητής Παθολογίας - Λοιμώξεων της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ και επιστημονικός συνεργάτης του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ).

Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Οχι μαστορα
Αναφέρεσαι μόνο στο πρώτο μέρος, περί επικίνδυνου ιού ή όχι. Τότε που όλος ο ΠΟΥ τα ίδια έλεγε, όχι ο Τσιόρδας. Πάρε και το screenshot (από αυτό που ο ίδιος ανέβασες και είτε δεν διάβασες είτε σκοπίμως λες πίπες - μάλλον το δεύτερο, ως συνήθως!) για να δεις και ο ίδιος.

covid.png


Κι όπως και να έχει, εσύ αφού πιστεύεις ότι δεν υπάρχει και είναι "κοροϊδοϊός" πως και ανεβάζεις ένα τέτοιο ποστ? Για να γίνεις self-ρεζίλι?? Δεν χρειαζόταν, είσαι ήδη απίστευτος ρεζίλας! :tooth:
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Όπως έχω ήδη πει η παράλογη υποχρεωτικότητα των εμβολίων και η εμμονή των κυβερνήσεων να εμβολιάσουν τους πάντες με κάθε είδους απειλές, λες και ο ιός δεν φτάνει από μόνος του να μας κάνει να τρέξουμε να πάρουμε σειρά, μας πονηρεύει ως προς δυο σημεία όσους έχουμε δυο δράμια μυαλό.

-Το πρώτο είναι πως μπορεί να μην είναι ασφαλή που αυτή την άποψη υποστηρίζει θερμά ο dik ο/η Νένα και αρκετοί άλλοι με ποσταρίσματα για πιθανές παρενέργειες.
-Το δεύτερο σημείο που δεν γίνεται πολύ λόγος είναι αυτό που έχει διατυπώσει με τον καλύτερο τρόπο ο diogenis c και πιστεύω κι εγώ. Δηλαδή στήνεται μια νέα πλατφόρμα καταγραφής πολιτών σε υπάκουους και μη, αφού πιο πριν χρησιμοποίησαν κάθε προπαγανδιστικό μέσο που διαθέτουν για να φουσκωθεί μια επιδημία που θα μπορούσε να αντιμετωπιστεί πολύ πιο χαλαρά. Κατά συνέπεια το τι έχει μέσα το εμβόλιο είναι πραγματικά αδιάφορο. Τώρα αν στείλει και λίγους, δεν θα κλάψει κανείς για αυτούς.
Και ποιοί είναι αυτοί που το έστησαν αυτό; Δεν χρειάζεται να πω πολλά, απλά λέω ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ. Και μπορούν περίφημα ως δείχνει.
Μπορουν γιατι ψηφιστηκαν
Τοσο απλα
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Προσωπικά θα προσπαθήσω λυσσασμένα με κάθε τρόπο να αποφύγω το τρύπημα.Όχι γιατί φοβάμαι το τι έχει μέσα αλλά γιατί μου τη δίνει πολύ ο εκβιασμός.
Και έχω τεράστια απορία από που θα με πιάσουν. Τα έχω βρεί με τον εαυτό μου πως μπορεί να μην πάω ταξίδια, μπορεί να μην μπω σε χώρους που θα απαιτείται εμβόλιο, μπορεί να μην πάρω επιδόματα αλλά πεισματικά δεν θα τους κάνω τη χάρη. Μόνο αν με κυνηγήσει ο καριόλης ο πρωθυπουργός ή οι μπραβομπάτσοι και με δέσουν σε μια καρέκλα και με φιμώσουν και μου το πατήσουν με τη βία θα το κάνω.
Ότι και να στερηθώ, ακόμα και αν χρειαστεί να ζήσω στο πιθάρι του ...Διογένη θα έχω τέτοια καυλα που ορίζω τη ζωή μου που τίποτα από τα προνόμια του εμβολιασμένου δεν θα μπορεί να την υποκαταστήσει.
Xμμμμ... το αποτέλεσμα μάλλον θα είναι να ζήσεις σε πιθάρι όπως είπες...

Άρα, αφού το πιθάρι είναι η τελευταία λύση, τότε μάλλον δεν ορίζεις την ζωή σου. Διότι αν την όριζες δεν θα ζούσες στο πιθάρι, όπου δεν θα ήθελες με τιποτα να μείνεις! Κι όλα αυτά για να πουλήσεις "ρεβολούσιον"?

Κατά την γνώμη μου, πυροβολείς τα πόδια σου.... αλλά ΟΚ! Δημοκρατία έχουμε, ποιος θα σου πει όχι! :grin:
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Τυπε μου.

Σου δινω κατα το ημισυ δικιο. Εστω οτι ο κορονοιος ηταν μια κατα 50% θανατηφορα ασθενεια. Το ιδιο θα επεμεναν οι κυβερνησεις. Ο λογος ειναι

Παντα υπαρχουν ψεκασμενοι που θα πιστευουν οτι η γη ειναι επιπεδη
Αν δεν το κανουν, υπαρχουν νεκροι, χανουν ψηφους και θελουν την εξουσια τους.
Επιπλεον ειναι η δουλεια τους να επιμενουν

Στο δευτερο κομματι εχεις απολυτο δικιο

Η τεχνολογια εχει αλλαξει τον τροπο ζωης μας. Μεσω του ιντερνετ και των κουκις κλπ οι λιγοι (εταιριες, αστυνομιες, κυβερνησεις οποιον θες παρε) ξερουν ποιον πηδας, ποτε, που, τι αγοραζεις, τι ταινιες γουσταρεις κλπ. Υπαρχουν συσκευες που βαζεις στο σπιτι σου (πχ Αλεξα) που μπορει ακομα και να καταγραφουν τι λες. Δεν πιστευω οτι ο ιος ειναι μια τεραστια συνομωσια, γτ οποιος θελει να πετυχει κατι τετοιο μπορει απλα να παρει τα δεδομενα μας αλλιως. Και προφανως οι ισχυροι αυτου του κοσμου θελουν να μας εχουν υπο (ετσι ηταν και θα ειναι παντα, απο την εποχη των δεινοσαυρων μεχρι σημερα).

Να σου πω ενα παραδειγμα, μπαινω σε αυτο το σαιτ, δηθεν ανωνυμα. Οταν προσπαθησα να κανω κλωνο ομως με καταλαβαν αμεσως.

Αρα ξερουν που μενω, ποιος ειμαι στο φεησμπουκ, ενδεχομενως το κινητο μου (με συνδεση φεησμπουκ κλπ) κοκ. Πιστευω οτι αυτο το σαιτ εδω χρησιμοποιει τετοια δεδεμενα? Οχι. Αλλα καποιος αλλος που μπορει να βγαλει κερδος (τα παμπλικ πχ, η καποιο κομμα) σιγουρα χρησιμοποιει τετοιες τεχνολογιες.

Η τεχνολογια εχει πολλα καλα και πολλα κακα, θελει υπευθυνη χρηση
Θα σου απαντήσω άλλη στιγμή.Γρήγορα σου λέω πως ο έλεγχος δεν είναι στα προσωπικά δεδομένα που έχουν κάνει φτερά προ πολλού , αλλά κατά πόσο χειραγωγήσιμος είναι ο κάθε πολίτης αυτού του κόσμου.
Και όχι πλέον με εκλογές και κατανάλωση αλλά με πρόσβαση στο σώμα του καθενός σε φυσική μορφή.
Αν το «αθώο» πείραμα πετύχει θα έρθουν κι άλλα. Δείχνει πως κάτι μεγάλο ετοιμάζεται.
Κάποιοι που δεν έχουν επειρρεαστεί οικονομικά δείχνει να νιώθουν πως έχουν θέση σε αυτό. Άλλοι έχουν πεταχτεί στο περιθώριο.
Η περιθωριοποίηση όμως κάποιου πληθυσμού θα έπρεπε να στέλνει μυνήματα και στους άλλους πως όλο αυτό δεν είναι για καλό. Όμως συμβαίνει το αντίθετο και γίνεται ανθρωποφαγία.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Τυποι αν σας φοβιζει τοσο το αστρα ζενεκα μην το κανετε. πληρωστε και καντε καποιο αλλο οταν ερθει η ωρα.
πας εκει και τους λες τι εμβολιο θελεις το εχουν κανει καμποσοι
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Xμμμμ... το αποτέλεσμα μάλλον θα είναι να ζήσεις σε πιθάρι όπως είπες...

Άρα, αφού το πιθάρι είναι η τελευταία λύση, τότε μάλλον δεν ορίζεις την ζωή σου. Διότι αν την όριζες δεν θα ζούσες στο πιθάρι, όπου δεν θα ήθελες με τιποτα να μείνεις! Κι όλα αυτά για να πουλήσεις "ρεβολούσιον"?

Κατά την γνώμη μου, πυροβολείς τα πόδια σου.... αλλά ΟΚ! Δημοκρατία έχουμε, ποιος θα σου πει όχι! :grin:
Θα μπλέξουμε με βαθιά φιλοσοφία και είναι περιττό στο πως την βρίσκει ο καθένας.
Ας πούμε σε αυτή τη φάση πως το γεγονός είναι παγκόσμιο και η κατάσταση ρευστή καθώς οι σκεπτικιστές στη προκειμένη περίπτωση δεν είναι λίγοι γραφικοί που πιστεύουν σε ufo, την επίπεδη γη και λοιπές ψυχασθένειες αλλά υπάρχει μεγάλη επιστημονική αντίδραση παγκοσμίως και δυναμικά μέρη του πληθυσμού κάθε χώρας δεν δέχονται να υποκύψουν στους εκβιασμούς.
Όσο για εσένα μην φοβάσαι διότι αν τώρα επιβιώνεις, θα είσαι καλά ακόμα και με ανατροπή της πορείας των πραγμάτων.
Αν όμως βλέπεις πως επιβιώνεις και όλοι γύρω σου γκρεμίζονται τότε πρέπει να ανυσηχείς πως μπορεί να έρθει και η σειρά σου, διότι τελικά όλοι αναλώσιμοι είμαστε .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom