Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.626
Like
27.877
Πόντοι
5.506
:tooth::tooth::tooth::tooth:
Πρώτη η Ελλάδα σε κατά κεφαλήν γκλοπιές ανά πολίτη.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Απορία:

Πες ότι κάνετε το εμβόλιο, προστατεύεστε από τον ιό και υπάρχει επάρκεια εμβολίων για όλους. Θα θέλατε να επιδεικνύετε το πιστοποιητικό κάθε φορά που μπαίνετε σε σουπερμάρκετ ή αλλάζετε νομό;
Αν ναι για ποιο λόγο; Για να τιμωρήσετε κάποιον που δεν πήρε το αντίστοιχο ρίσκο;

Κάποτε συζήταγα με γνωστό μου για το ΕΝΦΙΑ και του έλεγα ότι πληρώνουμε ενοίκιο για το σπίτι μας. Δε με πειράζει μου λέει, μου αρκεί που ξέρω ότι αυτός που έχει σπίτι στην κηφισιά πληρώνει παραπάνω από εμένα.
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
Νομο και ταξη ψηφισαν,αυτο εισπρατουν,γιατι σκουζουν τωρα;Τι νομιζαν οτι μονο οι αναρχικοι θα τις ετρωγαν;Ετσι ας φανε μερικες και οι νυκοκυραιοι.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
158629143_1586431271566164_110092053353270154_o.jpg
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Έκρυθμη η κατάσταση στη Νέα Σμύρνη με πληθος κόσμου στους δρόμους να διαρτυρεται για την πρωτόγνωρη αστυνομική βία σε μια από τις πιο ήρεμες και ήσυχες περιοχές της χώρας.

Αυτή τη στιγμή πετούν ελικόπτερα πάνω από την Νέα Σμύρνη σε μια προσπάθεια εκφοβισμού των πολιτων και αποτροπής και άλλων να βγουν στους δρόμους.

Να θυμίσουμε ότι το απόγευμα υπήρξε άγρια επέμβαση της αστυνομίας κατά κατοίκων που καθόντουσαν στην πλατεία κατά την διάρκεια ελέγχων για την τήρηση των μέτρων του Κορωνοϊού.

Απίστευτες εικόνες αστυνομικής βίας και ξυλοδαρμού στη νέα Σμύρνη – Βγαίνει ο κόσμος στους δρόμους – Έκρυθμη η κατάσταση

Η κατάσταση είναι πολύ κρίσιμη και η κυβέρνηση την διαχειρίζεται με λάθος και προκλητικό τρόπο.

 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.898
Κριτικές
16
Like
14.730
Πόντοι
6.515
Η πλατεία στη Νέα Σμύρνη έχει γεμίσει εδώ και μισή ώρα από κόσμο που αποθεώνει τον Κουλη και τον Χρυσοχουντιδη επειδη τα γουρουνάκια τους βαράνε ανθρώπους που δεν έχουν ταυτότητα μαζι τους

Άλλες 30 μονάδες μπροστά ο Κουλης!

πως να μην ειναι μπροστα τυπε οταν αυτοι που θα τον απειλουσαν επεσαν στη λουμπα να υποστηριζουν εναν κατα συρροη δολοφονο?

τολμανε τα πουστο καναλα να προβαλλουν καποιον σοβαρο, πατριωτη, εντιμο ? :confused:
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
ενταξει μετα και το σημερινο εννοειται πως αν ηταν κανας πατριωτης πολιτικος πάνω θα ειχε καει ολη η Ελλαδα αλλα οι εμμισθοι μπαχαλακηδες δεν εχουν παρει εντολη και ετσι ξεσηκωνετε μονο ο αυθορμητος λαός,ειπαμε,πρέπει να προστατευθει ο πλασιε του πιστοποιητικου και πολλων αλλων πραγματων γιατι ειναι υπακουος και χρησιμος
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Πολύς λόγος γίνεται και για την εξαφάνιση της γρίπης , πέρα απο τα όποια συνωμοσιολογικά σενάρια , και πέρα και απο το οτι τα μέτρα που παίρνουμε για τον covid μάλλον δουλεύουν κατά της γρίπης ... αλλά και πάλι τόσο καλά ; Αλλά εγω σκέφτομαι και το άλλο , εφόσον πρόκειται για ιώσεις που προσβάλλουν και οι δυο το αναπνευστικό αν βρεθούν και οι δυο σε έναν οργανισμό είναι δυνατόν να εκτοπίσει ο κορωνοιός την γρίπη η το ανάποδο ; Δεν το άκουσα πουθενά , απλά απορώ αν γίνεται κάτι τέτοιο ... ας μας πουν οι βιολόγοι η οι γιατροί του σάιτ.

Εδω λέει οτι μπορείς να κολλήσεις και τα δυο μαζί , αλλά δεν λέει τίποτα σχετικά με το αν υπάρχει περίπτωση η μια ιωση να "ανταγωνιστεί" την άλλη όπως αναρωτιέμαι πιο πάνω , αρα λογικά δεν παίζει τέτοιο σενάριο.



What happens if you catch the flu and COVID-19 at the same time? Is it worse to contract one before the other?


Maragakis: We know you can get two viral illnesses at once, and that it’s harder for your immune system to fend them off at the same time. You’re at risk for severe lung damage, a longer illness, worse complications, and even death.

We don’t know yet if having COVID-19 or flu increases your chances of getting the other. But you’re definitely more vulnerable, because viral infections damage tissue in your respiratory tract, so you’ll have a harder time fending off subsequent ones. Having inflamed lungs [which either disease can cause] also offers the opportunity for bacteria to make its way in there.

Το έχουμε λύσει το πρόβλημα εδώ και καιρό σε αυτό το σάϊ.

Ο κορόνας μπαίνει πρώτος στα πνευμόνια και κλείνει την πόρτα. Η γρίπη δεν μπορεί να περάσει. Επιπλέον όταν βρίσκονται έξω η γρίπη τρώει bullying και γι αυτό έχει εξαφανιστεί παγκόσμια.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.626
Like
27.877
Πόντοι
5.506
φωτο ντοκουμεντο ...αυτοι ηταν τα μπαχαλακια της ν σμυρνης
 

Συνημμένα

  • Ev5Mv1TXEAUrQcJ.jpg
    Ev5Mv1TXEAUrQcJ.jpg
    80,3 KB · Εμφανίσεις: 26

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
ποσες δεκαετιες ειχε να δει αυτη η χωρα μια αληθινη επανασταση? που να μην εχει οργανωθει δηλαδη και να μην εχουν πρωταγωνιστησει οι επαγγελματιες επαναστατες?
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.798
Like
14.539
Πόντοι
3.656
Πολύς λόγος γίνεται και για την εξαφάνιση της γρίπης , πέρα απο τα όποια συνωμοσιολογικά σενάρια , και πέρα και απο το οτι τα μέτρα που παίρνουμε για τον covid μάλλον δουλεύουν κατά της γρίπης ... αλλά και πάλι τόσο καλά ; Αλλά εγω σκέφτομαι και το άλλο , εφόσον πρόκειται για ιώσεις που προσβάλλουν και οι δυο το αναπνευστικό αν βρεθούν και οι δυο σε έναν οργανισμό είναι δυνατόν να εκτοπίσει ο κορωνοιός την γρίπη η το ανάποδο ; Δεν το άκουσα πουθενά , απλά απορώ αν γίνεται κάτι τέτοιο ... ας μας πουν οι βιολόγοι η οι γιατροί του σάιτ.

Εδω λέει οτι μπορείς να κολλήσεις και τα δυο μαζί , αλλά δεν λέει τίποτα σχετικά με το αν υπάρχει περίπτωση η μια ιωση να "ανταγωνιστεί" την άλλη όπως αναρωτιέμαι πιο πάνω , αρα λογικά δεν παίζει τέτοιο σενάριο.



What happens if you catch the flu and COVID-19 at the same time? Is it worse to contract one before the other?


Maragakis: We know you can get two viral illnesses at once, and that it’s harder for your immune system to fend them off at the same time. You’re at risk for severe lung damage, a longer illness, worse complications, and even death.

We don’t know yet if having COVID-19 or flu increases your chances of getting the other. But you’re definitely more vulnerable, because viral infections damage tissue in your respiratory tract, so you’ll have a harder time fending off subsequent ones. Having inflamed lungs [which either disease can cause] also offers the opportunity for bacteria to make its way in there.

Το έχουμε λύσει το πρόβλημα εδώ και καιρό σε αυτό το σάϊ.

Ο κορόνας μπαίνει πρώτος στα πνευμόνια και κλείνει την πόρτα. Η γρίπη δεν μπορεί να περάσει. Επιπλέον όταν βρίσκονται έξω η γρίπη τρώει bullying και γι αυτό έχει εξαφανιστεί παγκόσμια.

Έχεις ακούσει τους τελευταίους μήνες άνθρωπο να βήχει; Εγώ, όχι. Πέρσι τον Απρίλη αγόρασα μια συσκευασία των 8 πακέτων χαρτομάντηλα, μου είχε τελειώσει το προηγούμενο πακέτο σε μια ίωση που είχα. Από τότε δεν έχω καν ρουφήξει τη μύτη μου, δεν μιλάμε για βήχα, πυρετό, ή οτιδήποτε άλλο σχετικό
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Πολύς λόγος γίνεται και για την εξαφάνιση της γρίπης , πέρα απο τα όποια συνωμοσιολογικά σενάρια , και πέρα και απο το οτι τα μέτρα που παίρνουμε για τον covid μάλλον δουλεύουν κατά της γρίπης ... αλλά και πάλι τόσο καλά ; Αλλά εγω σκέφτομαι και το άλλο , εφόσον πρόκειται για ιώσεις που προσβάλλουν και οι δυο το αναπνευστικό αν βρεθούν και οι δυο σε έναν οργανισμό είναι δυνατόν να εκτοπίσει ο κορωνοιός την γρίπη η το ανάποδο ; Δεν το άκουσα πουθενά , απλά απορώ αν γίνεται κάτι τέτοιο ... ας μας πουν οι βιολόγοι η οι γιατροί του σάιτ.

Εδω λέει οτι μπορείς να κολλήσεις και τα δυο μαζί , αλλά δεν λέει τίποτα σχετικά με το αν υπάρχει περίπτωση η μια ιωση να "ανταγωνιστεί" την άλλη όπως αναρωτιέμαι πιο πάνω , αρα λογικά δεν παίζει τέτοιο σενάριο.



What happens if you catch the flu and COVID-19 at the same time? Is it worse to contract one before the other?


Maragakis: We know you can get two viral illnesses at once, and that it’s harder for your immune system to fend them off at the same time. You’re at risk for severe lung damage, a longer illness, worse complications, and even death.

We don’t know yet if having COVID-19 or flu increases your chances of getting the other. But you’re definitely more vulnerable, because viral infections damage tissue in your respiratory tract, so you’ll have a harder time fending off subsequent ones. Having inflamed lungs [which either disease can cause] also offers the opportunity for bacteria to make its way in there.

Το έχουμε λύσει το πρόβλημα εδώ και καιρό σε αυτό το σάϊ.

Ο κορόνας μπαίνει πρώτος στα πνευμόνια και κλείνει την πόρτα. Η γρίπη δεν μπορεί να περάσει. Επιπλέον όταν βρίσκονται έξω η γρίπη τρώει bullying και γι αυτό έχει εξαφανιστεί παγκόσμια.

Έχεις ακούσει τους τελευταίους μήνες άνθρωπο να βήχει; Εγώ, όχι. Πέρσι τον Απρίλη αγόρασα μια συσκευασία των 8 πακέτων χαρτομάντηλα, μου είχε τελειώσει το προηγούμενο πακέτο σε μια ίωση που είχα. Από τότε δεν έχω καν ρουφήξει τη μύτη μου, δεν μιλάμε για βήχα, πυρετό, ή οτιδήποτε άλλο σχετικό
φτου σου!
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.482
Like
20.307
Πόντοι
6.056
φωτο ντοκουμεντο ...αυτοι ηταν τα μπαχαλακια της ν σμυρνης
Oλο γραφικοτητες,ελεος πια.Μπορεις να διαβεβαιωσεις οτι δεν θα εξελιχθουν σε τιποτα κακοποια στοιχεια?Σου εχει τυχει εσενα να στην πεσουν ποτε χωρις λογο?Αν οχι τοτε παει να πει οτι δεν γινονται τετοια πραγματα. :confused: :confused: :confused:
Θα χρεαστουμε ασβεστιο πιστευεις? :confused: :confused: :confused:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.626
Like
27.877
Πόντοι
5.506
φωτο ντοκουμεντο ...αυτοι ηταν τα μπαχαλακια της ν σμυρνης
Oλο γραφικοτητες,ελεος πια.Μπορεις να διαβεβαιωσεις οτι δεν θα εξελιχθουν σε τιποτα κακοποια στοιχεια?Σου εχει τυχει εσενα να στην πεσουν ποτε χωρις λογο?Αν οχι τοτε παει να πει οτι δεν γινονται τετοια πραγματα. :confused: :confused: :confused:
Θα χρεαστουμε ασβεστιο πιστευεις? :confused: :confused: :confused:
ηταν υποτα μουτρα και το πιο υποπτο ειναι οτι τα ποδηλατα τους δεν ειχαν βοηθητικες?
περιμενω τοποθετηση πορτοσαλτε

ΠΟΥΣΤΗ ΑΝΕΜΕΛΕ!!!!
γαμω εσενα και ολο το σκυλολοι που εχεις μαζεψει τελικα
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.482
Like
20.307
Πόντοι
6.056
φωτο ντοκουμεντο ...αυτοι ηταν τα μπαχαλακια της ν σμυρνης
Oλο γραφικοτητες,ελεος πια.Μπορεις να διαβεβαιωσεις οτι δεν θα εξελιχθουν σε τιποτα κακοποια στοιχεια?Σου εχει τυχει εσενα να στην πεσουν ποτε χωρις λογο?Αν οχι τοτε παει να πει οτι δεν γινονται τετοια πραγματα. :confused: :confused: :confused:
Θα χρεαστουμε ασβεστιο πιστευεις? :confused: :confused: :confused:
ηταν υποτα μουτρα και το πιο υποπτο ειναι οτι τα ποδηλατα τους δεν ειχαν βοηθητικες?
περιμενω τοποθετηση πορτοσαλτε

ΠΟΥΣΤΗ ΑΝΕΜΕΛΕ!!!!
γαμω εσενα και ολο το σκυλολοι που εχεις μαζεψει τελικα
Kαλα γονεις δεν ειχαν?Τι δουλεια ειχαν να πανε στο παρκο?Εστειλαν μηνυμα?Αν εστειλαν,που βρηκαν τα κινητα σ' αυτην την ηλικια?Χαθηκε να κοτσαρουν το ποδηλατο στο αυτοκινητο και να πεταχτουν σε κανενα βουνο?Δεν μπορει ο καθε ανευθυνος να γινεται απειλη για τους υπολοιπους. :confused: :confused: :confused:
:confused: :confused: :confused:
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει αυτή την εβδομάδα, οι «οικονομολόγοι» του νήματος που προέβλεπαν διψήφια ποσοστά ύφεσης, πριν μάλιστα γίνει το δεύτερο lockdown, έσκισαν τα πτυχία τους και εξαφανίστηκαν, ή έχουν ακόμα μούτρα και μιλάνε;
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.626
Like
27.877
Πόντοι
5.506
καλως τα παιδια
ολα ρολοι
ο επομενος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom