Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
το πιστοποιητικο που εχει λυσσαξει ο Κουλης θα το παιρνουν μονο οσοι κανουν τα εμβολια του Εβραιου του Μπουρδα και της Μερκελ,οσοι κανουν απο τα αλλα τα ρωσικα και τα κινεζικα θα παιρνουν τα @@ τους

για αυτο τα κανει ολα ο Κουλης βρε κουτα γιατι ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

και τωρα παμε ολοι μαζι ΟΥΟΥΟΥΟΥ ΑΑΑΑ ΟΥΟΥΟΥΟΥ ΑΑΑΑ


 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
βαλε και 1 μυριο εμβολιασμενοι
Οι πονηροί στα κανάλια είπανε μόνο ότι 1 εκατομμύριο εμβόλια γίνανε. Αυτό δεν μεταφράζεται σε 1 εκατομμύριο εμβολιασμένους λόγω των 2 δόσεων. Το ωραίο είναι ότι τους αποκάλυψε "εμβολιασμένο" site, με στοιχεία.
 

rakakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2019
Μηνύματα
616
Κριτικές
3
Like
751
Πόντοι
366
Η πλατεία στη Νέα Σμύρνη έχει γεμίσει εδώ και μισή ώρα από κόσμο που αποθεώνει τον Κουλη και τον Χρυσοχουντιδη επειδη τα γουρουνάκια τους βαράνε ανθρώπους που δεν έχουν ταυτότητα μαζι τους

Άλλες 30 μονάδες μπροστά ο Κουλης!
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Η πλατεία στη Νέα Σμύρνη έχει γεμίσει εδώ και μισή ώρα από κόσμο που αποθεώνει τον Κουλη και τον Χρυσοχουντιδη επειδη τα γουρουνάκια τους βαράνε ανθρώπους που δεν έχουν ταυτότητα μαζι τους

Άλλες 30 μονάδες μπροστά ο Κουλης!
30 μονάδες μπροστά ο Κούλης με τις γνωστές δημοσκοπήσεις που δείχνουν το 29% μικρότερο από το 28%;:confused:

L5hOodK.jpg
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.483
Like
20.307
Πόντοι
6.056
Η πλατεία στη Νέα Σμύρνη έχει γεμίσει εδώ και μισή ώρα από κόσμο που αποθεώνει τον Κουλη και τον Χρυσοχουντιδη επειδη τα γουρουνάκια τους βαράνε ανθρώπους που δεν έχουν ταυτότητα μαζι τους

Άλλες 30 μονάδες μπροστά ο Κουλης!
30 μονάδες μπροστά ο Κούλης με τις γνωστές δημοσκοπήσεις που δείχνουν το 29% μικρότερο από το 28%;:confused:

L5hOodK.jpg
Tι σημασια εχουν οι αριθμοι τυπε?Ετσι κι αλλιως τιποτα δεν μενει,για ενα λαθος θα τα χαλασουμε? :confused: :confused: :confused:
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Τα βαλκανικα μπουρδελα γυρω μας ειναι χυμα ρε.....τι συμβαινει σε αυτες τις τριτοκοσμικες χωρες? Κλωτσανε τους νεκρους στην ακρη για να περασουν?
Για παράδειγμα στην Ινδία, ο ορισμός της τριτοκοσμικής χώρας, τα κρούσματα και οι νεκροί έχουν πάρει τρελό κατήφορο εδώ και πολλούς μήνες. Οι ειδικοί "αναρωτιούνται" γιατί; Γιατί δεν πέθανε το 1% - 3% των Ινδών άραγε; :think: Τι κρίμα :-( (το αναρωτιούνται σε εισαγωγικά βέβαια, ψευτοθεατρικά "αναρωτιούνται" προφανώς)

active-cases-23.12.jpg


Επίσης εκεί υπάρχει και αντίσταση εναντίον των εμβολίων από τους κατοίκους λόγω προηγούμενων θηριωδιών του ΠΟΥ και φαρμακευτικών εταιρειών.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.798
Like
14.539
Πόντοι
3.656
Τα βαλκανικα μπουρδελα γυρω μας ειναι χυμα ρε.....τι συμβαινει σε αυτες τις τριτοκοσμικες χωρες? Κλωτσανε τους νεκρους στην ακρη για να περασουν?
Για παράδειγμα στην Ινδία, ο ορισμός της τριτοκοσμικής χώρας, τα κρούσματα και οι νεκροί έχουν πάρει τρελό κατήφορο εδώ και πολλούς μήνες. Οι ειδικοί "αναρωτιούνται" γιατί; Γιατί δεν πέθανε το 1% - 3% των Ινδών άραγε; :think: Τι κρίμα :-( (το αναρωτιούνται σε εισαγωγικά βέβαια, ψευτοθεατρικά "αναρωτιούνται" προφανώς)

active-cases-23.12.jpg


Επίσης εκεί υπάρχει και αντίσταση εναντίον των εμβολίων από τους κατοίκους λόγω προηγούμενων θηριωδιών του ΠΟΥ και φαρμακευτικών εταιρειών.

Μήπως η απάντηση είναι το γεγονός πως όσοι ζουν στην Ινδία σήμερα, έχουν επιβιώσει από πείνα, χολέρα, κι αμέτρητες αρρώστιες; με λίγα λόγια μόνο όσοι καλή κράση;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.798
Like
14.539
Πόντοι
3.656
Η πλατεία στη Νέα Σμύρνη έχει γεμίσει εδώ και μισή ώρα από κόσμο που αποθεώνει τον Κουλη και τον Χρυσοχουντιδη επειδη τα γουρουνάκια τους βαράνε ανθρώπους που δεν έχουν ταυτότητα μαζι τους

Άλλες 30 μονάδες μπροστά ο Κουλης!
30 μονάδες μπροστά ο Κούλης με τις γνωστές δημοσκοπήσεις που δείχνουν το 29% μικρότερο από το 28%;:confused:

L5hOodK.jpg

Ιδιοκτήτης του MEGA είναι ο Μαρινάκης. Η Ντόρα του έχει βαφτίσει το παιδί
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.798
Like
14.539
Πόντοι
3.656
Τα βαλκανικα μπουρδελα γυρω μας ειναι χυμα ρε.....τι συμβαινει σε αυτες τις τριτοκοσμικες χωρες? Κλωτσανε τους νεκρους στην ακρη για να περασουν?τους φορτωνουν με μπουλντοζες σε τριαξονικα?Εχουνε κλειστα τα παντα ενα χρονο?....ΑΡΧΙΔΙΑ.....μεχρι και διαφημισεις βαζουν εδω ποσο ασφαλη μερη ειναι .....αντε με τις μαλακιες σας ολη την ωρα....
Πρωτοι εσεις ,ξαναγραφω,θα χατε βγει στους δρομους αν αυτα τα ξεφτιλικια τα εκανε ο συμπιζα......ΠΡΩΤΟΙ ΕΣΕΙΣ!


Στ αρχιδια μου ο συριζα.
Διαβαζω απο φιλο εδω μεσα οτι κι αυτος εκει που δεν ακουγε για κρουσματα και θανατους, πλεον εχει 5 στον κυκλο του, χωρις υποκειμενα, χωρις να ειναι ηλικιωμενοι και ο ενας παει, μας αφησε ηδη.
Δε φοβαμαι αλλα δεν παιζω και μ αυτα. Ο καθενας κανει τις επιλογες του.

Ακριβώς τα ίδια μου είπε κολλητός επιχειρηματίας από Θεσσαλονίκη. Στο πρώτο κύμα είχε κρούσμα μόνο ένα γνωστό, από την εποχή που ήμασταν 20χρονοι. Τώρα, έχει 5 πελάτες εκ των οποίων ένας κατέληξε
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.079
Like
22.802
Πόντοι
5.506
Τα βαλκανικα μπουρδελα γυρω μας ειναι χυμα ρε.....τι συμβαινει σε αυτες τις τριτοκοσμικες χωρες? Κλωτσανε τους νεκρους στην ακρη για να περασουν?τους φορτωνουν με μπουλντοζες σε τριαξονικα?Εχουνε κλειστα τα παντα ενα χρονο?....ΑΡΧΙΔΙΑ.....μεχρι και διαφημισεις βαζουν εδω ποσο ασφαλη μερη ειναι .....αντε με τις μαλακιες σας ολη την ωρα....
Πρωτοι εσεις ,ξαναγραφω,θα χατε βγει στους δρομους αν αυτα τα ξεφτιλικια τα εκανε ο συμπιζα......ΠΡΩΤΟΙ ΕΣΕΙΣ!


Στ αρχιδια μου ο συριζα.
Διαβαζω απο φιλο εδω μεσα οτι κι αυτος εκει που δεν ακουγε για κρουσματα και θανατους, πλεον εχει 5 στον κυκλο του, χωρις υποκειμενα, χωρις να ειναι ηλικιωμενοι και ο ενας παει, μας αφησε ηδη.
Δε φοβαμαι αλλα δεν παιζω και μ αυτα. Ο καθενας κανει τις επιλογες του.

Ακριβώς τα ίδια μου είπε κολλητός επιχειρηματίας από Θεσσαλονίκη. Στο πρώτο κύμα είχε κρούσμα μόνο ένα γνωστό, από την εποχή που ήμασταν 20χρονοι. Τώρα, έχει 5 πελάτες εκ των οποίων ένας κατέληξε



Ας το τυπε, θα μας πουν οτι λεμε τον ιδιο οι πσεκαζμενοι.
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.205
Πόντοι
2.606
Τεντωσε τους ρε σιχαμα κουλη στο ξυλο ολους να μαθουν να τα λενε σωστα στις δημοσκοπησεις.......βγαλανε ανακοινωση επος οι μπατσοι που επαιξε ταυτοχρονα μπετο σε ολα τα μμε.....εκει που καθομασταν αμεριμνοι ηρθαν 30 και μας βαρεσαν......χαχαχαχαχαχα ΕΠΟΣ.......1000 κινητα εχουν ανεβασει βιντεο απο τα ντου των μπατσων στα γυναικοπαιδα,ριχτους κουλη να δουν τι ψηφισαν οι μαλακες....ΡΙΞΤΕ ΞΥΛΟ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΜΥΑΛΟ....
ΥΓ...Γελαγαμε οταν βλεπαμε σκηνικα ινδους μπατσους να βαρανε με ματσουκια φτωχοδιαβολους στη βομβαη και το δελχι ....Γελαγαμε οι μαλακες.....ΓΕΛΑΣΤΕ ΡΕ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΑ!
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.456
Κριτικές
36
Like
38.049
Πόντοι
18.565
Τα βαλκανικα μπουρδελα γυρω μας ειναι χυμα ρε.....τι συμβαινει σε αυτες τις τριτοκοσμικες χωρες? Κλωτσανε τους νεκρους στην ακρη για να περασουν?τους φορτωνουν με μπουλντοζες σε τριαξονικα?Εχουνε κλειστα τα παντα ενα χρονο?....ΑΡΧΙΔΙΑ.....μεχρι και διαφημισεις βαζουν εδω ποσο ασφαλη μερη ειναι .....αντε με τις μαλακιες σας ολη την ωρα....
Πρωτοι εσεις ,ξαναγραφω,θα χατε βγει στους δρομους αν αυτα τα ξεφτιλικια τα εκανε ο συμπιζα......ΠΡΩΤΟΙ ΕΣΕΙΣ!


Στ αρχιδια μου ο συριζα.
Διαβαζω απο φιλο εδω μεσα οτι κι αυτος εκει που δεν ακουγε για κρουσματα και θανατους, πλεον εχει 5 στον κυκλο του, χωρις υποκειμενα, χωρις να ειναι ηλικιωμενοι και ο ενας παει, μας αφησε ηδη.
Δε φοβαμαι αλλα δεν παιζω και μ αυτα. Ο καθενας κανει τις επιλογες του.

Ακριβώς τα ίδια μου είπε κολλητός επιχειρηματίας από Θεσσαλονίκη. Στο πρώτο κύμα είχε κρούσμα μόνο ένα γνωστό, από την εποχή που ήμασταν 20χρονοι. Τώρα, έχει 5 πελάτες εκ των οποίων ένας κατέληξε



Ας το τυπε, θα μας πουν οτι λεμε τον ιδιο οι πσεκαζμενοι.
Ειμαι απο τους πρωτους εδω μεσα που φωναζω για ατομικη ευθυνη, λογω της ανημποριας-αδυναμιας-ανευθυνοτητας-ανικανοτητας (αναλογα με την κομματικη σας τοποθετηση παρτε οποιον ορισμο θελετε) του κρατους να προστατευσει τους πολιτες του.
Και οι πολιτες στο πρωτο λοκνταουν, υπακουσαν και τα καταφεραν. Ενα κακομαθημενο ομως, στις αρχες του δευτερου λοκνταουν, αντι να περασει μουγκα στην στρουγκα την ποδηλαταδα του στην Παρνηθα, πηγε και βγηκε φωτογραφια. Και αντι να παραδεχτει, οτι εκανε λαθος, και εστω και για τα ματια του κοσμου, να πει οτι θα πληρωσει το προστιμο και να γινει πραγματικος μαγκας, αφησε τον κοσμο να κυκλοφορει ανεμελα και να αλωνιζει την Αττικη.
Ειχα πει επισης παλιοτερα, οτι ευχομαι και θελω η εκαστοτε κυβερνηση που ψηφιζει ο Ελληνικος λαος να μην αποτυχαινει στα οικονομικα και στα εθνικα θεματα, γιατι στο τελος ο χαμενος θα ειμαι εγω.
Ειμαι πολυ θυμωμενος ομως, που ενω εγω υπακουσα σαν μαλακας σε οτι μου ζητησε η κυβερνηση οσον αφορα την ατομικη ευθυνη, ενα ανεμελο κωλοπαιδο μου ανατρεπει τα παντα σε ποδηλαταδες και κορονογευματα.
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.205
Πόντοι
2.606
Μπειτε ρε στα σοσιαλ να δειτε τι εγινε,γιατι τα πουστοκαναλα θα βγαλουν τον κοσμακη με τα παιδακια οχλο καφρων...εχει για ολα τα γουστα....
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Μήπως η απάντηση είναι το γεγονός πως όσοι ζουν στην Ινδία σήμερα, έχουν επιβιώσει από πείνα, χολέρα, κι αμέτρητες αρρώστιες; με λίγα λόγια μόνο όσοι καλή κράση;
Εγώ θα έλεγα ότι και πολλά περιστατικά θανάτων από covid δεν καταγράφονται ως τέτοια λόγω έλλειψης τεστ, νοσοκομείων κλπ. Αλλά και πάλι μου φαίνεται μεγάλη η διαφορά μεταξύ καταγεγραμμένων θανάτων και αναμενόμενων (περίπου εκατονταπλάσια).
Τώρα για την κράση που λες, εκεί είναι κυρίως νεαροί ο πληθυσμός, μπορεί να το περνάνε όλοι ελαφρά και ασυμπτωματικά (όπως έχουν αποδείξει και οι συμπατριώτες τους που ζουν στα τσαντίρια της Ελλάδας υπό την ονομασία "ρομά").
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.603
Πόντοι
736
Πολύς λόγος γίνεται και για την εξαφάνιση της γρίπης , πέρα απο τα όποια συνωμοσιολογικά σενάρια , και πέρα και απο το οτι τα μέτρα που παίρνουμε για τον covid μάλλον δουλεύουν κατά της γρίπης ... αλλά και πάλι τόσο καλά ; Αλλά εγω σκέφτομαι και το άλλο , εφόσον πρόκειται για ιώσεις που προσβάλλουν και οι δυο το αναπνευστικό αν βρεθούν και οι δυο σε έναν οργανισμό είναι δυνατόν να εκτοπίσει ο κορωνοιός την γρίπη η το ανάποδο ; Δεν το άκουσα πουθενά , απλά απορώ αν γίνεται κάτι τέτοιο ... ας μας πουν οι βιολόγοι η οι γιατροί του σάιτ.

Εδω λέει οτι μπορείς να κολλήσεις και τα δυο μαζί , αλλά δεν λέει τίποτα σχετικά με το αν υπάρχει περίπτωση η μια ιωση να "ανταγωνιστεί" την άλλη όπως αναρωτιέμαι πιο πάνω , αρα λογικά δεν παίζει τέτοιο σενάριο.



What happens if you catch the flu and COVID-19 at the same time? Is it worse to contract one before the other?


Maragakis: We know you can get two viral illnesses at once, and that it’s harder for your immune system to fend them off at the same time. You’re at risk for severe lung damage, a longer illness, worse complications, and even death.

We don’t know yet if having COVID-19 or flu increases your chances of getting the other. But you’re definitely more vulnerable, because viral infections damage tissue in your respiratory tract, so you’ll have a harder time fending off subsequent ones. Having inflamed lungs [which either disease can cause] also offers the opportunity for bacteria to make its way in there.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
ΥΓ...Γελαγαμε οταν βλεπαμε σκηνικα ινδους μπατσους να βαρανε με ματσουκια φτωχοδιαβολους στη βομβαη και το δελχι ....Γελαγαμε οι μαλακες.....ΓΕΛΑΣΤΕ ΡΕ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΑ!
:2funny::2funny::2funny:
2169395.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom