Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.286
Like
3.541
Πόντοι
1.706
καθολικο λοκνταουν λεει μεσα στο λοκνταουν μεσα στο λοκνταουν :happy:

μονο εεδω τετοια πατεντα
φωστηρες

το εχουν παπαρισει απιστευτα...:confused:
βγες ρε μαλακα πες λοκνταουν με 5-10 συγκεκριμενα μετρα μεχρι 1 μαιου και τελος...αφου ολοι ξερουμε οτι αυτο θα γινει...τι μας το πας 2 - 2 βδομαδες????
:confused::confused::confused:
Θες στοίχημα πως κάποιος του διαβάζει τα μερομηνια και ελπίζει σε λιακάδα?? :confused::confused::confused::confused::confused::P
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.230
Like
24.149
Πόντοι
6.056
τερμα ψυχοφθορο μολις δεις φως και λες αντε τελειωνει...

σατ ...πεφτει το σφαλιαριδι των 2 εβδομαδων ακομα

οι τυποι ειναι σαδιστες ρε δεν παιζει :2funny:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Ψωλοπηδουλα,πηρες τιποτα ληγμενα ή εκανες το εμβολιο;

Τυπε τι γραφεις;Τι μαργαριταρια διαβαζω ;

Εσυ δεν ησουν π εγραφες οτι το προβλημα δεν το εφερε ο Κουλης κ ειναι παγκοσμιο και και και;

Τωρα γραφεις πως οποιος ελευθερος επαγγελματιας δεν μπορει να προσαρμοστει κατι δεν κανει καλα;

Τυπε μου ξερεις οτι τα καταστηματα ειναι κλειστα;ΚΛΕΙΣΤΑ! Εχουν απ τον Νοεμβρη,με τα εξοδα να τρεχουν...Και συ γραφεις οτι οποιος δεν μπορει να προσαρμοστει ειναι απροσαρμοστος!!

Γι αυτο δεν απαντω σε σενα πια,εχεις ξεφυγει
mouno...agamite μαλάκα, δεν καταλαβαίνεις τι γράφω? όχι γιατί είσαι ένα ζώον όρθιο. Πάμε λοιπόν πάλι:

1. Φυσικά και δεν το έφερε ο Κούλης και είναι παγκόσμιο φαινόμενο. Που βλέπεις να το αναιρώ? Είσαι ντιπ για ντιπ μαλάκας? :think:
2. Είσαι ελεύθερος επαγγελματίας? ή ελεύθερος μαλάκας? Για να ξέρω αν πρέπει να μπω στον κόπο να σου το εξηγήσω περαιτέρω.
3. Τα ΚΛΕΙΣΤΑ επιδοτούνται, αυτό λέω. Τόσο μαλάκας είσαι που δεν το καταλαβαίνεις? Απλά εσύ θα ήθελες να επιδοτούνται 100%, σαν να μην έχει αλλάξει τίποτα. Άρα είσαι μαλάκας!
4. Θες να σου πω παραδείγματα, μαλάκα? Υπάρχουν μαγαζιά εστίασης που δουλεύουν κανονικά π.χ. με delivery. Έκαναν συμβάσεις με efood, box, κτλ, κτλ, κάτι που δεν είχαν στο παρελθόν, παραγγελια μέσω web ή sms κι ένα σωρό άλλα. Έβγαλαν τους εργαζομένους σε αναστολή, πήραν 2-3 παπάκηδες ντελιβεράδες και προχωράνε. Δεν κλαίγονται σαν εσένα, μαλάκα.

Οπότε καλά κάνεις, μαλάκα, μην απευθύνεσαι σε μένα, τις ηλίθιες συζητήσεις που κάνεις να τις κάνεις με τα άλλα σούργελα που κάθονται και κλαίγονται και καταριούνται την ώρα και την στιγμή που ήρθε η πανδημία, ο κούλης, το πεπρωμένο και το μουνί της πεταλούδας.

Άντε κάνε πέρα μαλάκα!
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Μπράβο για την ψυχραιμία όσων κρατηθήκατε και δεν βρίσατε τον άλλο τον κρατικοδίαιτο που συναντά πλέον εξ αποστάσεως τους κοπρίτες του δημοσίου για να συμφωνούν για τις προμήθειες.
Και έχει το ΘΡΑΣΟΣ να κουνάει το δάχτυλο στους πραγματικούς ελεύθερους επαγγελματίες που τα lockdown τους κατέστρεψαν. Τι αλλαγές ρε σούργελο να κάνει ένας ξενοδόχος για παράδειγμα για να βγάλει κάτι;
Οι ταξιτζήδες; Οι εστιάτορες; Οι ξεναγοί; Οι ταξιδιωτικοί πράκτορες; Οι πουτάνες;
Όλους αποτυχημένους τους έβγαλες ενώ εσύ το μεγαλύτερο ρεμάλι προσαρμόστικες στη νέα κατάσταση:confused:
Και έχεις τόσο μαύρα μεσάνυχτα από πραγματική οικονομία που θεωρείς επαγγελματική αποτυχία κάποιου, τη μη δυνατότητά του να ανταπεξέλθει στη πιο ακραία κατάσταση στην αγορά μετά τον Β παγκόσμιο πόλεμο.
Kyrikos29 σάλτα και γαμήσου μαλακισμένο αρχιδάκι, γιατί εγώ τα λέω επώνυμα κι έχω το θάρρος της γνώμης μου, σε αντίθεση με σένα.

Αν κατάλαβες ότι συναντάω κοπρίτες του δημοσίου μέσω web από αυτά που είπα, τότε είσαι μαλάκας. Δεν έχεις μέλλον. Και στ' αρχίδια μου. Με κάτι τέτοιους σαν κι εσένα δεν έχω κανέναν οίκτο. Κάτσε σα μαλάκας και γκρίνιαζε. Δεν ασχολούμαι με τέτοιους. Ασχολούμαι με αυτούς που ξέρουν να προσαρμόζονται και να προχωράνε στη ζωή τους, ανεξαρτήτως συνθηκών. Εσύ μαλάκα άχρηστε μου τρως χρόνο, πόρους και προϊόντα χωρίς να κουνιέσαι και να παράγεις. Οπότε σε γράφω στα παπάρια μου, τράβα στην άκρη αφού εσύ επέλεξες ανάμεσα στην γκρίνια και στο πράττω.

Δεν είναι όλοι σαν εσένα όμως. Κράτα το αυτό.

ΟΚ?
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.286
Like
3.541
Πόντοι
1.706
Δεν μου έγραψες καμία λύση για τον άνεργο!!.
Κ ενώ με έχεις κλειστό πως να πληρώνω εφκα κ ΙΚΑ υπαλλήλων μου που δεν δουλεύουν

Δεν τα χαρίζει αλλά να μετατεθεί για μετέπειτα

Λύση που με ρώτησες

Για το καλό της υγεία κλείνουμε τα πάντα κ μειώνω στο μισό συντάξεις κ μισθούς δημοσίων υπαλλήλων στα μισά κ τα δίνω σε αυτούς που κρατώ κλειστούς κ άρα έχω κ ανέργους

Έτσι απλα
Ενω έχουν δίκιο να φωνάζουν και να διαμαρτύρονται ορισμένοι με την παραπάνω υπογραμμισμένη ΜΑΛΑΚΙΑ.......το χάνουν :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:

Ακόμα και σήμερα βγάζουν τα δικαστήρια ακυρωτικές αποφάσεις ΚΑΙ για τις μνημονιακές περικοπές στις συντάξεις ΚΑΙ στους μισθούς των δημοσίων υπαλλήλων.
Γράφεις την υπέρτατη εξυπνάδα να βγεί παγανιά, ΠΑΛΙ, το κράτος και να κάνει νέες.
Η ερώτηση είναι απλή.
Αύριο ανοίγουν τα πάντα, κανένας περιορισμός.
Κίνηση το μαγαζί σου δεν έχει.
Πόσους θέλεις να σφάξει το κράτος για να παριστάνεις εσυ τον επιχειρηματία??
Το υπογραμμισμένο το έδωσα σαν ακραίο παράδειγμα
Όπως στερείς από τον άνεργο να δουλέψει που είναι ακραίο έτσι κ ρωτώ εγώ γιατί να μη στερήσεις το μισό μισθό σύνταξη από δύ συνταξιούχο;;;;
Αλλά κάποιους πονάει τέτοια πρακτική :wink:
Να σφάξει το κράτος στο ύψιστο δικαίωμα της εργασίας;;;;;;;;;;;

ΕΓΩ ΛΕΩ ΤΟ ΑΠΛΟ ΌΠΟΙΟΣ ΘΈΛΕΙ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΡΘΒΕΤΑΙ ΠΡΟΦΥΛΑΣΕΤΑΙ ΔΕΝ πΑΕΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΆ ΤΟΥ Κ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΞΩ Κ ΖΕΙ


Επίσης εγώ ούτε με εστίαση ασχολουμε ούτε είμαι στις οληγομενες επιχειρήσεις η της υποχρεωτικα κλειστές
Αλλά δεν πάυει να με νοιάζει πιο πολύ ο νέος άνεργος από τον γέρο

Κ τέλος δεν τα γράφω επειδή με κλείδωσε η κυβέρνηση μέσα στο σπίτι μου επειδή μέσα στους μήνες της καραντινες πήγα κ καμία δεκαρια ταξιδακκα

Αλλά έχω φίλους συμμαθητές που δεν έχουν δουλειές κ κλαινε


Επαναλαμβάνω με ενδιαφέρει ο νέος(που έχει πχ ένα στις δέκα χιλιάδες να πεθάνει ) πιο πολύ από το γέρο που έχει 1 τοις χιλίοις να πεθάνει


Aλλα εκ του ασφαλούς πολλοί κ έχοντας το μισθό τους κ λόγω φόβου κορονοιου επιβάλουν την γνώμη τους επειδή αυτοί είναι η ψηφοφορικηςλ δεξαμενή των συστημικών κομμάτων

Κ τώρα περιμένω την καραμέλα κ αν πεθαίνει ο γονέας σου;;; :grin::grin:

Ασφαλώς κ θα έβριζα κ θα στεναχώριομουν όπως θα έβριζα κ αν πεθαινε σε τροχαίο ,,τους κακούς δρόμους :wink:
Κοίτα, καλύτερα που δεν ανέβηκαν τα 2 νωρίτερα γιατί ήμουν λίγο τραχύς, πάλι :rolleyes:
Μην δίνεις λοιπόν τέτοια ακραία παραδείγματα γιατί, επαναλαμβάνω, κρίθηκαν και κρίνονται παράνομα.
Αρκετά τραβάνε οι γέροι απο τα μνημόνια, ψοφάνε και πιο εύκολα από τον ιο, ε ως εδώ, φτάνει.
Αφού ασχολούμαστε με αυτούς πετάγομαι στην καραμέλα, κάποια μέρα ΘΑ πεθάνουν οι γονείς σου.
Το σωτήριο έτος 2021 φροντίζουμε να υπάρχει μια αξιοπρέπεια ακόμα και στο θάνατο, ο ιος έχει άλλη άποψη.
Για πες, ακόμα οι γέροι είναι οι πιο ευάλωτοι μαζί με όσους έχουν χρόνιες παθήσεις??
Γιατί να είναι μόνο αυτοί τότε το πρόβλημα λύνεται εύκολα, έτσι δεν είναι??
Κάθεται μέσα, αυτοκαραντινιάζεται όπως γράφεις κι εσυ ενω όλοι οι υπόλοιποι ζουν κανονικά.......
Μπαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα, μαλακίες γράφεις. Σε πόσους οίκους ευγηρίας και άλλα ιδρύματα έχει ψοφήσει κόσμος και κοσμάκης από αυτούς που ζούσαν "κανονικά"......

Για τα επιχειρηματικά, "Ο Ελεύθερος Επαγγελματίας προσαρμοζεται. Αυτό είναι το όλο concept του επιχειρείν." κάθεται και γράφει ο μπαρμπαπηδουλας. Και συμφωνώ
Ζητάς λοιπόν, σε άλλα ποστ, να σου χαρίσει εισφορές, να περικόψει συντάξεις και μισθούς να κάνει να δείξει κλπ κλπ.
Νομίζω πψς αυτό ονομάζεται "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα", καμία σχέση με προσαρμογή.
Σοβαρά τώρα, αναλύσεις θα κάνουμε σε μια τέτοια ανεπάρκεια εγκεφαλικής ουσίας?
Όχι τίποτα άλλο, περιμένουν όλοι πως όταν θα ανοίξει η αγορά θα χεστούμε στο τάληρο.
Δεν θα προλαβαίνουμε να μετράμε λεφτάκια.
Άντε, για να μην λεω πολλές κακιές πρωινιάτικα, ας κατηγορήσουμε τα ΜΜΕ πως σπέρνουν φόβο και ο καταναλωτής δεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεν.....


 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Μπράβο για την ψυχραιμία όσων κρατηθήκατε και δεν βρίσατε τον άλλο τον κρατικοδίαιτο που συναντά πλέον εξ αποστάσεως τους κοπρίτες του δημοσίου για να συμφωνούν για τις προμήθειες.
Και έχει το ΘΡΑΣΟΣ να κουνάει το δάχτυλο στους πραγματικούς ελεύθερους επαγγελματίες που τα lockdown τους κατέστρεψαν. Τι αλλαγές ρε σούργελο να κάνει ένας ξενοδόχος για παράδειγμα για να βγάλει κάτι;
Οι ταξιτζήδες; Οι εστιάτορες; Οι ξεναγοί; Οι ταξιδιωτικοί πράκτορες; Οι πουτάνες;
Όλους αποτυχημένους τους έβγαλες ενώ εσύ το μεγαλύτερο ρεμάλι προσαρμόστικες στη νέα κατάσταση:confused:
Και έχεις τόσο μαύρα μεσάνυχτα από πραγματική οικονομία που θεωρείς επαγγελματική αποτυχία κάποιου, τη μη δυνατότητά του να ανταπεξέλθει στη πιο ακραία κατάσταση στην αγορά μετά τον Β παγκόσμιο πόλεμο.
Kyrikos29 σάλτα και γαμήσου μαλακισμένο αρχιδάκι, γιατί εγώ τα λέω επώνυμα κι έχω το θάρρος της γνώμης μου, σε αντίθεση με σένα.

Αν κατάλαβες ότι συναντάω κοπρίτες του δημοσίου μέσω web από αυτά που είπα, τότε είσαι μαλάκας. Δεν έχεις μέλλον. Και στ' αρχίδια μου. Με κάτι τέτοιους σαν κι εσένα δεν έχω κανέναν οίκτο. Κάτσε σα μαλάκας και γκρίνιαζε. Δεν ασχολούμαι με τέτοιους. Ασχολούμαι με αυτούς που ξέρουν να προσαρμόζονται και να προχωράνε στη ζωή τους, ανεξαρτήτως συνθηκών. Εσύ μαλάκα άχρηστε μου τρως χρόνο, πόρους και προϊόντα χωρίς να κουνιέσαι και να παράγεις. Οπότε σε γράφω στα παπάρια μου, τράβα στην άκρη αφού εσύ επέλεξες ανάμεσα στην γκρίνια και στο πράττω.

Δεν είναι όλοι σαν εσένα όμως. Κράτα το αυτό.

ΟΚ?
Οι μαλακίες που λες είναι επώνυμες. Μαλάκας με περικεφαλαία που λένε.
Τίποτα δεν απαντάς και λες αόριστες γενικολογίες.
Έχουμε φάει δεκάχρονη κρίση και το έχουμε καταπιεί. Αλλά τώρα συντρέχουν λόγοι ανωτέρας βίας.
‘Η θα παγώσουν τα έξοδα με κρατική εντολή ή δικαστικές αποφάσεις ή να πάνε να γαμηθούνε όλα. Καμιά διάθεση δεν έχουμε να πληρώσουμε εμείς την ανικανότητα της κυβέρνησης την ώρα που οι αντίστοιχοι συνάδελφοι σε Γερμανία, Αυστρία, Γαλλία και υπόλοιπες χώρες αποζημιώνονται κανονικά με μεγάλα ποσά και μη επιστρεπτέα.
Αλλά για εμένα δεν με νοιάζουν οι αποζημιώσεις και τα επιδόματα. Αυτό που θέλω είναι να μου επιτρέψει το κράτος να ΔΟΥΛΕΨΩ όπως ο Σουηδός ο Λευκορώσος ο Ουκρανός ο Τούρκος και ο κολπίτης συνάδελφος.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Οι μαλακίες που λες είναι επώνυμες. Μαλάκας με περικεφαλαία που λένε.
Τίποτα δεν απαντάς και λες αόριστες γενικολογίες.
Έχουμε φάει δεκάχρονη κρίση και το έχουμε καταπιεί. Αλλά τώρα συντρέχουν λόγοι ανωτέρας βίας.
‘Η θα παγώσουν τα έξοδα με κρατική εντολή ή δικαστικές αποφάσεις ή να πάνε να γαμηθούνε όλα. Καμιά διάθεση δεν έχουμε να πληρώσουμε εμείς την ανικανότητα της κυβέρνησης την ώρα που οι αντίστοιχοι συνάδελφοι σε Γερμανία, Αυστρία, Γαλλία και υπόλοιπες χώρες αποζημιώνονται κανονικά με μεγάλα ποσά και μη επιστρεπτέα.
Αλλά για εμένα δεν με νοιάζουν οι αποζημιώσεις και τα επιδόματα. Αυτό που θέλω είναι να μου επιτρέψει το κράτος να ΔΟΥΛΕΨΩ.
Ωραία, επειδή είσαι ηλίθιος και δεν καταλαβαίνεις, να σου πω κάτι πολύ απλό, άχρηστε μαλάκα? Που δεν είναι αόριστη γενικολογία, είναι πραγματικότητα:

Ζούμε στην ίδια χώρα, σωστά?
Ζούμε την ίδια πανδημία, σωστά?
Περάσαμε 10χρονη κρίση κι οι δυο, σωστά?

Ε... δες λίγο, ΜΑΛΑΚΑ, ποιος έχει δουλειά και ποιος δεν έχει. Μαλάκα με παράσημα!
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Οι μαλακίες που λες είναι επώνυμες. Μαλάκας με περικεφαλαία που λένε.
Τίποτα δεν απαντάς και λες αόριστες γενικολογίες.
Έχουμε φάει δεκάχρονη κρίση και το έχουμε καταπιεί. Αλλά τώρα συντρέχουν λόγοι ανωτέρας βίας.
‘Η θα παγώσουν τα έξοδα με κρατική εντολή ή δικαστικές αποφάσεις ή να πάνε να γαμηθούνε όλα. Καμιά διάθεση δεν έχουμε να πληρώσουμε εμείς την ανικανότητα της κυβέρνησης την ώρα που οι αντίστοιχοι συνάδελφοι σε Γερμανία, Αυστρία, Γαλλία και υπόλοιπες χώρες αποζημιώνονται κανονικά με μεγάλα ποσά και μη επιστρεπτέα.
Αλλά για εμένα δεν με νοιάζουν οι αποζημιώσεις και τα επιδόματα. Αυτό που θέλω είναι να μου επιτρέψει το κράτος να ΔΟΥΛΕΨΩ.
Ωραία, επειδή είσαι ηλίθιος και δεν καταλαβαίνεις, να σου πω κάτι άχρηστε πολύ απλό, μαλάκα? Που δεν είναι αερολογία, είναι πραγματικότητα:

Ζούμε στην ίδια χώρα, σωστά?
Ζούμε την ίδια πανδημία, σωστά?
Περάσαμε 10χρονη κρίση κι οι δυο, σωστά?

Ε... δες λίγο, ΜΑΛΑΚΑ, ποιος έχει δουλειά και ποιος δεν έχει. Μαλάκα με παράσημα!
Συνέχισε να γίνεσαι προκλητικό κάθαρμα όσο δεν καταλαβαίνεις πως υπάρχουν επαγγέλματα που δεν έχουν καμιά δυνατότητα προσαρμογής αν δεν επιτραπεί αρχικώς το άνοιγμα από το κράτος και παράλληλα να υπάρχει ελεύθερη μετακίνηση των πολιτών.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Οι μαλακίες που λες είναι επώνυμες. Μαλάκας με περικεφαλαία που λένε.
Τίποτα δεν απαντάς και λες αόριστες γενικολογίες.
Έχουμε φάει δεκάχρονη κρίση και το έχουμε καταπιεί. Αλλά τώρα συντρέχουν λόγοι ανωτέρας βίας.
‘Η θα παγώσουν τα έξοδα με κρατική εντολή ή δικαστικές αποφάσεις ή να πάνε να γαμηθούνε όλα. Καμιά διάθεση δεν έχουμε να πληρώσουμε εμείς την ανικανότητα της κυβέρνησης την ώρα που οι αντίστοιχοι συνάδελφοι σε Γερμανία, Αυστρία, Γαλλία και υπόλοιπες χώρες αποζημιώνονται κανονικά με μεγάλα ποσά και μη επιστρεπτέα.
Αλλά για εμένα δεν με νοιάζουν οι αποζημιώσεις και τα επιδόματα. Αυτό που θέλω είναι να μου επιτρέψει το κράτος να ΔΟΥΛΕΨΩ.
Ωραία, επειδή είσαι ηλίθιος και δεν καταλαβαίνεις, να σου πω κάτι άχρηστε πολύ απλό, μαλάκα? Που δεν είναι αερολογία, είναι πραγματικότητα:

Ζούμε στην ίδια χώρα, σωστά?
Ζούμε την ίδια πανδημία, σωστά?
Περάσαμε 10χρονη κρίση κι οι δυο, σωστά?

Ε... δες λίγο, ΜΑΛΑΚΑ, ποιος έχει δουλειά και ποιος δεν έχει. Μαλάκα με παράσημα!
Συνέχισε να γίνεσαι προκλητικό κάθαρμα όσο δεν καταλαβαίνεις πως υπάρχουν επαγγέλματα που δεν έχουν καμιά δυνατότητα προσαρμογής αν δεν επιτραπεί αρχικώς το άνοιγμα από το κράτος και παράλληλα να υπάρχει ελεύθερη μετακίνηση των πολιτών.
Σου εξήγησα και αυτές τις περιπτώσεις και άλλες, διάβασε τα ποστ πάλι.

Ο μόνος λόγος που είσαι άνεργος είναι ότι δεν καταλαβαίνεις μεγάλε.... είμαι δεν είμαι προκλητικός, δεν παίζει κανένα ρόλο. Το πρόβλημα το έχεις εσύ. Όσο πιο σύντομα το συνειδητοποιησεις τόσο πιο γρήγορα θα κάνεις κάτι και θα βελτιώσεις την θέση σου. Αλλιώς κάτσε και κλαίγε και βρίζε την τύχη σου, το κράτος, τον κούλη, τους νεφελίμ και τους μασώνους... α και τους εβραίους... α και τον κοροϊδοϊό.... κι ό,τι άλλο θες και σε ευχαριστεί για να ξεσπάσεις!

Την κάνω, έχω δουλειά.
 

rakakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2019
Μηνύματα
616
Κριτικές
3
Like
751
Πόντοι
366
Μπαρμπαγυφτουλα ακόμα να ψοφήσεις ρε γαμημενε;

Ψοφα ρε πουστη, κι επειδή είμαι καλός άνθρωπος ψοφα γρήγορα και ανώδυνα, αλλά ΨΟΦΑ και πάρε και όλο το Μητσοτακεικο μαζί να τους κάνεις πιπες και στη κόλαση.

Καριολια
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Οι μαλακίες που λες είναι επώνυμες. Μαλάκας με περικεφαλαία που λένε.
Τίποτα δεν απαντάς και λες αόριστες γενικολογίες.
Έχουμε φάει δεκάχρονη κρίση και το έχουμε καταπιεί. Αλλά τώρα συντρέχουν λόγοι ανωτέρας βίας.
‘Η θα παγώσουν τα έξοδα με κρατική εντολή ή δικαστικές αποφάσεις ή να πάνε να γαμηθούνε όλα. Καμιά διάθεση δεν έχουμε να πληρώσουμε εμείς την ανικανότητα της κυβέρνησης την ώρα που οι αντίστοιχοι συνάδελφοι σε Γερμανία, Αυστρία, Γαλλία και υπόλοιπες χώρες αποζημιώνονται κανονικά με μεγάλα ποσά και μη επιστρεπτέα.
Αλλά για εμένα δεν με νοιάζουν οι αποζημιώσεις και τα επιδόματα. Αυτό που θέλω είναι να μου επιτρέψει το κράτος να ΔΟΥΛΕΨΩ.
Ωραία, επειδή είσαι ηλίθιος και δεν καταλαβαίνεις, να σου πω κάτι άχρηστε πολύ απλό, μαλάκα? Που δεν είναι αερολογία, είναι πραγματικότητα:

Ζούμε στην ίδια χώρα, σωστά?
Ζούμε την ίδια πανδημία, σωστά?
Περάσαμε 10χρονη κρίση κι οι δυο, σωστά?

Ε... δες λίγο, ΜΑΛΑΚΑ, ποιος έχει δουλειά και ποιος δεν έχει. Μαλάκα με παράσημα!
Συνέχισε να γίνεσαι προκλητικό κάθαρμα όσο δεν καταλαβαίνεις πως υπάρχουν επαγγέλματα που δεν έχουν καμιά δυνατότητα προσαρμογής αν δεν επιτραπεί αρχικώς το άνοιγμα από το κράτος και παράλληλα να υπάρχει ελεύθερη μετακίνηση των πολιτών.
Σου εξήγησα και αυτές τις περιπτώσεις και άλλες, διάβασε τα ποστ πάλι.

Ο μόνος λόγος που είσαι άνεργος είναι ότι δεν καταλαβαίνεις μεγάλε.... είμαι δεν είμαι προκλητικός, δεν παίζει κανένα ρόλο. Το πρόβλημα το έχεις εσύ. Όσο πιο σύντομα το συνειδητοποιησεις τόσο πιο γρήγορα θα κάνεις κάτι και θα βελτιώσεις την θέση σου. Αλλιώς κάτσε και κλαίγε και βρίζε την τύχη σου, το κράτος, τον κούλη, τους νεφελίμ και τους μασώνους... α και τους εβραίους... α και τον κοροϊδοϊό.... κι ό,τι άλλο θες και σε ευχαριστεί για να ξεσπάσεις!

Την κάνω, έχω δουλειά.
Μάλιστα...εγώ φταίω που οι καταστροφικοί κυβερνητικοί χειρισμοί δεν μου δίνουν δυνατότητα εργασίας.
Κάτι που με ευχαριστεί και ξεσπάω πολύ ωραία το τελευταίο διάστημα είναι να αποφεύγω με κάθε τρόπο ότι γίνεται ηλεκτρονικά και εξ αποστάσεως. Όσοι δουλεύουν έτσι με έχουν χάσει τελείως από πελάτη.:wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker::wanker:
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.286
Like
3.541
Πόντοι
1.706
Kyriakos29, για εξήγησε τι εννοείς με το ελεύθερες μετακινήσεις?
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Kyriakos29, για εξήγησε τι εννοείς με το ελεύθερες μετακινήσεις?
Να μην χρειάζονται γελοία sms και απαγορεύσεις κυκλοφορίας για να βγεις από το σπίτι, να μην υπάρχουν περιορισμοί μετακίνησης από νομό σε νομό και να επιτρέπεται η είσοδος και έξοδος απο τη χώρα με αρνητικό τεστ 3 ημερών. Αυτά που λέω γίνονται ήδη στις ελεύθερες χώρες χωρίς επιβάρυνση στο σύστημα υγείας τους.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.466
Κριτικές
2
Like
5.751
Πόντοι
2.356
Τα κομματόσκυλα να τα βρίζετε, δεν τους ενοχλεί ,ειναι μαθημένοι ,
Στα κομματικα γραφεία τους φέρονται χειρότερα.

Ναι, για παράδειγμα, μόνο κομματόσκυλα δεν σκέφτονται λογικά. Ό,τι λένε είναι από τη γραμμή του κόμματος. Βλέπε κάποιους που ακόμα και σήμερα στηρίζουν τα μέτρα και μας λένε "και εσύ τι προτείνεις;"
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Οι μαλακίες που λες είναι επώνυμες. Μαλάκας με περικεφαλαία που λένε.
Τίποτα δεν απαντάς και λες αόριστες γενικολογίες.
Έχουμε φάει δεκάχρονη κρίση και το έχουμε καταπιεί. Αλλά τώρα συντρέχουν λόγοι ανωτέρας βίας.
‘Η θα παγώσουν τα έξοδα με κρατική εντολή ή δικαστικές αποφάσεις ή να πάνε να γαμηθούνε όλα. Καμιά διάθεση δεν έχουμε να πληρώσουμε εμείς την ανικανότητα της κυβέρνησης την ώρα που οι αντίστοιχοι συνάδελφοι σε Γερμανία, Αυστρία, Γαλλία και υπόλοιπες χώρες αποζημιώνονται κανονικά με μεγάλα ποσά και μη επιστρεπτέα.
Αλλά για εμένα δεν με νοιάζουν οι αποζημιώσεις και τα επιδόματα. Αυτό που θέλω είναι να μου επιτρέψει το κράτος να ΔΟΥΛΕΨΩ.
Ωραία, επειδή είσαι ηλίθιος και δεν καταλαβαίνεις, να σου πω κάτι άχρηστε πολύ απλό, μαλάκα? Που δεν είναι αερολογία, είναι πραγματικότητα:

Ζούμε στην ίδια χώρα, σωστά?
Ζούμε την ίδια πανδημία, σωστά?
Περάσαμε 10χρονη κρίση κι οι δυο, σωστά?

Ε... δες λίγο, ΜΑΛΑΚΑ, ποιος έχει δουλειά και ποιος δεν έχει. Μαλάκα με παράσημα!
Συνέχισε να γίνεσαι προκλητικό κάθαρμα όσο δεν καταλαβαίνεις πως υπάρχουν επαγγέλματα που δεν έχουν καμιά δυνατότητα προσαρμογής αν δεν επιτραπεί αρχικώς το άνοιγμα από το κράτος και παράλληλα να υπάρχει ελεύθερη μετακίνηση των πολιτών.






Την κάνω, έχω δουλειά.


Τραβα γαμησου και φερε μου την εισπραξη πουτανακι
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Οι μαλακίες που λες είναι επώνυμες. Μαλάκας με περικεφαλαία που λένε.
Τίποτα δεν απαντάς και λες αόριστες γενικολογίες.
Έχουμε φάει δεκάχρονη κρίση και το έχουμε καταπιεί. Αλλά τώρα συντρέχουν λόγοι ανωτέρας βίας.
‘Η θα παγώσουν τα έξοδα με κρατική εντολή ή δικαστικές αποφάσεις ή να πάνε να γαμηθούνε όλα. Καμιά διάθεση δεν έχουμε να πληρώσουμε εμείς την ανικανότητα της κυβέρνησης την ώρα που οι αντίστοιχοι συνάδελφοι σε Γερμανία, Αυστρία, Γαλλία και υπόλοιπες χώρες αποζημιώνονται κανονικά με μεγάλα ποσά και μη επιστρεπτέα.
Αλλά για εμένα δεν με νοιάζουν οι αποζημιώσεις και τα επιδόματα. Αυτό που θέλω είναι να μου επιτρέψει το κράτος να ΔΟΥΛΕΨΩ.
Ωραία, επειδή είσαι ηλίθιος και δεν καταλαβαίνεις, να σου πω κάτι άχρηστε πολύ απλό, μαλάκα? Που δεν είναι αερολογία, είναι πραγματικότητα:

Ζούμε στην ίδια χώρα, σωστά?
Ζούμε την ίδια πανδημία, σωστά?
Περάσαμε 10χρονη κρίση κι οι δυο, σωστά?

Ε... δες λίγο, ΜΑΛΑΚΑ, ποιος έχει δουλειά και ποιος δεν έχει. Μαλάκα με παράσημα!
Συνέχισε να γίνεσαι προκλητικό κάθαρμα όσο δεν καταλαβαίνεις πως υπάρχουν επαγγέλματα που δεν έχουν καμιά δυνατότητα προσαρμογής αν δεν επιτραπεί αρχικώς το άνοιγμα από το κράτος και παράλληλα να υπάρχει ελεύθερη μετακίνηση των πολιτών.






Την κάνω, έχω δουλειά.


Τραβα γαμησου και φερε μου την εισπραξη πουτανακι
Λες η δουλειά του να έχει να κάνει με live cam σε gay site?
Έτσι εξηγούνται πολλά περί προσαρμογής που μας τα έχει πρίξει.:confused:
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Οι μαλακίες που λες είναι επώνυμες. Μαλάκας με περικεφαλαία που λένε.
Τίποτα δεν απαντάς και λες αόριστες γενικολογίες.
Έχουμε φάει δεκάχρονη κρίση και το έχουμε καταπιεί. Αλλά τώρα συντρέχουν λόγοι ανωτέρας βίας.
‘Η θα παγώσουν τα έξοδα με κρατική εντολή ή δικαστικές αποφάσεις ή να πάνε να γαμηθούνε όλα. Καμιά διάθεση δεν έχουμε να πληρώσουμε εμείς την ανικανότητα της κυβέρνησης την ώρα που οι αντίστοιχοι συνάδελφοι σε Γερμανία, Αυστρία, Γαλλία και υπόλοιπες χώρες αποζημιώνονται κανονικά με μεγάλα ποσά και μη επιστρεπτέα.
Αλλά για εμένα δεν με νοιάζουν οι αποζημιώσεις και τα επιδόματα. Αυτό που θέλω είναι να μου επιτρέψει το κράτος να ΔΟΥΛΕΨΩ.
Ωραία, επειδή είσαι ηλίθιος και δεν καταλαβαίνεις, να σου πω κάτι άχρηστε πολύ απλό, μαλάκα? Που δεν είναι αερολογία, είναι πραγματικότητα:

Ζούμε στην ίδια χώρα, σωστά?
Ζούμε την ίδια πανδημία, σωστά?
Περάσαμε 10χρονη κρίση κι οι δυο, σωστά?

Ε... δες λίγο, ΜΑΛΑΚΑ, ποιος έχει δουλειά και ποιος δεν έχει. Μαλάκα με παράσημα!
Συνέχισε να γίνεσαι προκλητικό κάθαρμα όσο δεν καταλαβαίνεις πως υπάρχουν επαγγέλματα που δεν έχουν καμιά δυνατότητα προσαρμογής αν δεν επιτραπεί αρχικώς το άνοιγμα από το κράτος και παράλληλα να υπάρχει ελεύθερη μετακίνηση των πολιτών.






Την κάνω, έχω δουλειά.


Τραβα γαμησου και φερε μου την εισπραξη πουτανακι
Λες η δουλειά του να έχει να κάνει με live cam σε gay site?
Έτσι εξηγούνται πολλά περί προσαρμογής που μας τα έχει πρίξει.:confused:



Εχει ταλεντο στο να ειναι ανθρωπινη χεστρα και τον εχωσα σε ενα gay bdsm site

Καπως πρεπει να παρω τα λεφτα μου:confused:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
mouno...agamite μαλάκα, δεν καταλαβαίνεις τι γράφω? όχι γιατί είσαι ένα ζώον όρθιο. Πάμε λοιπόν πάλι:

1. Φυσικά και δεν το έφερε ο Κούλης και είναι παγκόσμιο φαινόμενο. Που βλέπεις να το αναιρώ? Είσαι ντιπ για ντιπ μαλάκας? :think:
2. Είσαι ελεύθερος επαγγελματίας? ή ελεύθερος μαλάκας? Για να ξέρω αν πρέπει να μπω στον κόπο να σου το εξηγήσω περαιτέρω.
3. Τα ΚΛΕΙΣΤΑ επιδοτούνται, αυτό λέω. Τόσο μαλάκας είσαι που δεν το καταλαβαίνεις? Απλά εσύ θα ήθελες να επιδοτούνται 100%, σαν να μην έχει αλλάξει τίποτα. Άρα είσαι μαλάκας!
4. Θες να σου πω παραδείγματα, μαλάκα? Υπάρχουν μαγαζιά εστίασης που δουλεύουν κανονικά π.χ. με delivery. Έκαναν συμβάσεις με efood, box, κτλ, κτλ, κάτι που δεν είχαν στο παρελθόν, παραγγελια μέσω web ή sms κι ένα σωρό άλλα. Έβγαλαν τους εργαζομένους σε αναστολή, πήραν 2-3 παπάκηδες ντελιβεράδες και προχωράνε. Δεν κλαίγονται σαν εσένα, μαλάκα.

Οπότε καλά κάνεις, μαλάκα, μην απευθύνεσαι σε μένα, τις ηλίθιες συζητήσεις που κάνεις να τις κάνεις με τα άλλα σούργελα που κάθονται και κλαίγονται και καταριούνται την ώρα και την στιγμή που ήρθε η πανδημία, ο κούλης, το πεπρωμένο και το μουνί της πεταλούδας.

Άντε κάνε πέρα μαλάκα!

Πρωτα φτυσε τα χυσια απ το στομα και μην γραφεις ασυναρτησιες...αλλα ξεχασα...εσυ μπαινεις εδω να προκαλεσεις μηπως τρελανεις κανεναν και σε γεμισει κρεας την κωλαρα σου...αλλα δεν θα σ περασει

4)τα μαγαζια αυτα λειτουργουν ετσι απο αναγκη κ η εφευρεση αυτη εγινε για να λενε κοπριτες σαν εσενα : "κοιτα,η αγορα λειτουργει" μιας π οι ανθρωποι ειναι "κρεμασμενοι" κ εστω μ αυτο τον τροπο δουλευουν.

Ομως ενα μαγαζι εστιασης π λες,δουλευε με τραπεζοκαθισματα κ με ντελιβερυ,κοβωντας του το ενα κομματι κ επιτρεποντας το αλλο,αφηνωντας τα εξοδα παγιωμενα (δεκο κλπ) σαν να μην τρεχει τιποτα.

Κ μην μ ξαναγραψεις οτι η επιστρεπτεα προκαταβολη βαφτιστηκε "επιδομα"

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom