Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.484
Κριτικές
8
Like
3.248
Πόντοι
786
δηλαδή ο μουνοχαλαστής θέλει να μην υπάρχουν καφετέριες, διότι οι εκεί εργαζόμενοι τον απαξιώνουν και οι γυναίκες εμπνέονται και τον απαξιώνουν επίσης. επιπλέον είναι φτωχός και μόνος.
τι ναυάγιο.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Στιγμιότυπο από την σημερινή επίσκεψη του μητσοτάκη στο Σωτηρία
Το προσωπικό του ΕΣΥ φοράει απλές χειρουργικές μάσκες ενώ η πρωθυπουργάρα και οι αυλικοί Ν95 με 10δες φορές υψηλότερο δείκτη προστασίας, έμπρακτη απόδειξη της βαθιάς περιφρόνησης τους προς τους εκεί εργαζόμενους και της υποτίμησης της νοημοσύνης όλων μας.

mitsotakis-swtiria__3_.jpg


mitsotakis-swtiria__6_.jpg
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Με τις καφετέριες έγινε παρεξήγηση η οποία έχει ξεκινήσει από το νήμα των ελλεινίδων όπου κυκλοφορεί ο μύθος πως στις καφετέριες «μούρης» όταν αφήνεις τα λεφτά σου κάνεις μάγκα το αφεντικό που πηδάει τις σερβιτόρες και τα γκαρσόνια που είναι το μήλον τις έριδος μεταξύ των πελατών γυναικείου φίλου οι οποίοι μάλιστα κάνουν και μπλοκ σε όλους τους αγνωστους. Συμβαίνει σε κάποια στέκια πλέμπας αλλά δεν χρειάζεται γενίκευση. Οι καφετέριες είναι επιχειρήσεις όπως όλες με όλο το φάσμα της πελατείας και πρέπει να επιβιώσουν και όχι να καταρρεύσουν από τα χρέη που τους φόρτωσε η κορωνοκατάσταση και οι κάκιστοι κυβερνητικοί χειρισμοί.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Τυπε δεν ειμαι οργανωμενος του κομματος ΝΔ και ουτε σε καμια νεολαια του ημουν ποτε ... οποτε αστα αυτα σε μενα
απλα δεν τα βλεπω ολα στραβα στην χωρα μου και να εκθειαζω αλλες που ειναι το ιδιο σκατα (μπορει και χειροτερα) :confused:

Σαλτα και γαμησου τωρα ...


Χαρά στο κουράγιο σου να πιάσεις συζήτηση με τον mounoxalasti.
Δεν είναι απλά ένας ψεκασμένος - συνωμοσιολόγος, ο τύπος είναι κλινικά χαζός, δεν του κόβει ντιπ.

Οταν υπαρχει ενας γιατρος του κυρους σ στο bourdela.com ασε εμας να μαστε στην πλεμπα
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Κανενας δεν χρειαζεται να ναι οργανωμενος για να εκφερει αποψη,επισης θετικο το οτι προσπαθεις να δεις θετικα κ οχι μονο στραβα,οπως κ γω εξ αλλου,ομως υπαρχει θεμα οταν τοσος κοσμος εξαθλιωνεται...

Γιατι να σ πω κ αλλιως,για μενα επισης θετικα ειναι τα πραγματα,εργενης ειμαι,εξοδα δεν εχω οπως κ εσοδα επισης,παιδια διαζυγια κλπ δεν εχω,για μενα στ αρχιδια μ που ειναι τα μουνοπανα οι καφετεριουχοι κλειστοι,θα ευχομουνα ισως να μην ξανανοιγε κανενας τους,μιας π πουλανε μουρη κυριως ενισχυοντας δε τις ψωλουδες να κανουνε το ιδιο ωστε να μας πρηζουνε τ αρχιδια σε ενδεχομενο καμακι.

Ομως υπαρχει κοσμος τριγυρω μου π θα ηθελα (χωρις να με κοφτει ή να εξαρτιεμαι απ αυτους) να ευημερουν
....ρε τυπε,θα βγω λιγο οφ τοπικ......τι στο πουτσο γραφεις για τους ιδιοκτητες καφε?...πουλανε μουρη και ενισχυουν τις ψωλουδες......ρε σεις εχετε καψει φλαντζες με την καραντινα και την κλεισουρα?.....τι θεωριες παλι ειναι αυτες?σε ονειρα τα βλεπετε και τα γραφετε μετα εδω?

Ποσοι κ ποσοι ιδιοκτητες καφε,εχουνε μαζεψει τις "γλαστρες" οπου στο να πας να κατσεις κ συ να ψωλαρεις πινοντας καφεδακι και περνωντας ματι,σ στελνουν τον σερβιτορο να σ πει εδω ειναι πιασμενο κ γενικα ολο το μαγαζι ειναι πιασμενο ας το βλεπεις αδειο,ελα αργοτερα.

Παρ ολο αυτο δεν ηταν ακριβως αυτο το ποιντ μου...εγραψα τι θα μπορουσα να ελπιζω αλλα δεν εχω λογο τελικα να μην θελω το καλυτερο για τον καθενα
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
δηλαδή ο μουνοχαλαστής θέλει να μην υπάρχουν καφετέριες, διότι οι εκεί εργαζόμενοι τον απαξιώνουν και οι γυναίκες εμπνέονται και τον απαξιώνουν επίσης. επιπλέον είναι φτωχός και μόνος.
τι ναυάγιο.

Ενω εσυ τυπε βρισκεσαι στο bourdela γιατι εισαι πλουσιος,εισαι το κοινωνικοτερο ατομο της ελλαδας και γαμας κθε μηνα δεκα διαφορετικες γυναικες,πολλες εκ των οποιων εχουνε λατρεια μαζι σ!

Greece,live your myth
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.717
Κριτικές
183
Like
43.853
Πόντοι
21.896
Δυστυχώς με τα ψεμματα των κυβερνήσεων κ των λοιμοξιολογων δυ κ αλήθεια να υπάρχει ιος ,απλα πλέον μετά από τόσα ψεμματα δεν τους πιστεύουμε

Ενώ μόλις έμαθα ότι ακόμα κ η δικαιοσύνη ο σύλλογος δικαστών επιχορηγείται από τις κρατικές συστημικές τράπεζες
Κ το έμαθα πεις από λίγο από πρώην Αρεοπαγίτη

Κ μετά περιμένουμε να δικαιουθουμε δικαστικά με τις τράπεζες στα δάνεια ΧΑ ΧΑ χα



Έτσι μπράβο ξεσκέπασέ τους γίγαντα. :rockon:
Σε περιμένουμε επικεφαλής των μαύρων της Αφρικής να επιβάλεις ένα καθεστώς κάθαρσης…





Υ.Γ. Και το άλλο θέμα, που θέλουν να αγοράσουν τα μαγαζιά μας κοψοχρονιά, το δουλεύεις ή μόνο παχιά λόγια και μετά καραπούτσα στον ινδικό ωκεανό;
Άντε να οργανωθούμε λίγο…:grin:
Man παίρνεις ναρκωτικά ή σε χτύπησε η καραντίνα στο κεφάλι;;;;;
Μάλλον το δεύτερο διότι 360 μέρες καραντίνα λογικό είναι

Υπομονή αλλά δέκα χρόνια καραντίνα
Εγώ το αποδυκνειω κ έμπρακτα ότι τους γράφω στα παπάρια μου

Εσύ πίστεψε τους κ γράφε ότι θες αλλά πρόσεχε ο πολλύς εγκλεισμός βαράει στο κεφάλι



Φιλικά παντα
 
  • Like
Αντιδράσεις: ave.
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης

Κωδικός «6»: «Κλείδωσε» η απαγόρευση μετακίνησης από δήμο σε δήμο στην Αττική

«Μπλόκο» στις μετακινήσεις από δήμο σε δήμο για προσωπική άσκηση – ο γνωστός σε όλους κωδικός «6»- αναμένεται να βάλουν με εισήγησή τους προς την κυβέρνηση οι λοιμωξιολόγοι.

Σύμφωνα με πληροφορίες, η απόφαση των ειδικών αφορά στην Αττική, είναι πλέον ειλημμένη και αναμένεται να μεταφερθεί ως πρόταση στην κυβέρνηση μετά από την αυριανή τους σύσκεψη.

Επί του πρακτέου, η εξέλιξη αυτή σημαίνει πως οι πολίτες δεν θα μπορούν να απομακρυνθούν πολύ από το σπίτι τους για να περπατήσουν –και αυτό γιατί κυβέρνηση και λοιμωξιολόγοι ανησυχούν ιδιαίτερα για την επιδημιολογική εικόνα στην Αττική.

Ελπιζω να αντιλαμβανονται οτι υπαρχουν δημοι που ειναι πολυ μικροι και αλλοι που ειναι τεραστιων διαστασεων, με αποτελεσμα οι ελευθεριες των πολιτων να ειναι διαφορετικων ταχυτητων αναλογως αν μενουν σε μικρο ή μεγαλο δημο.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.191
Κριτικές
166
Like
27.060
Πόντοι
34.538
Σημερινο σκηνικο το πρωι σε Μαρκετ της Θεσσαλονικης.
Μπαινει μεσα αστυνομικος εν ωρα υπηρεσιας χωρις μασκα.
Ο τυπος φιλαει σκοπια λιγα μετρα πιο περα απο το Μαρκετ.
Η κοπελα του λεει οτι δεν μπορει να μπει χωρις τη μασκα.
Αφου λεει οτι την ξεχασε,αρχιζει να γκαριζει και να απειλει οτι θα σας το σπασω και αλλες καουμποιδιστικες υβρεις.

Ο κοσμος σοκαρισμενος κοιταει αφωνος,οπου κοσμος γιαγιαδες κλπ.
Τελικα εφυγε,ψωνισε δεν εμαθα...

Τα εμαθα εξω απο το Μαρκετ μετα που μολις ειχε φυγει..

Καλα που δεν ημουν μεσα,θα γινονταν χαμος,με τον χιμπατζη..
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Εγω αυτο που βλεπω στα σουπερμαρκετ μονιμως ειναι οτι τα σαββατα εχουν προκαλεσει τεραστιο συνωστισμο. Ο κοσμος ξυπναει αργα, παει κατα το μεσημερι γιατι το απογευμα κλειδωνουν και ετσι εχει κατι ουρες εντος και εκτος, αντε γεια. Και αφου το ειδαν τη πρωτη βδομαδα οτι αυτο εχει προβλημα δε το αλλαξαν. Πραγματικα οτι και να πει κανεις ειναι λιγο.

Τωρα για αστυνομικους χωρις μασκες κτλ, εχω δει παρα πολλες φορες. Επισης οδηγους λεωφορειων ειτε με κατεβασμενες, ειτε καθολου. Παρατηρηστε τα λεωφορεια οπως περνανε απ'το δρομο και δειτε μεσα τους οδηγους να μετρησετε ποσοστα.
 

John.Greek

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
2.553
Κριτικές
38
Like
2.446
Πόντοι
2.606
Σημερινο σκηνικο το πρωι σε Μαρκετ της Θεσσαλονικης.
Μπαινει μεσα αστυνομικος εν ωρα υπηρεσιας χωρις μασκα.
Ο τυπος φιλαει σκοπια λιγα μετρα πιο περα απο το Μαρκετ.
Η κοπελα του λεει οτι δεν μπορει να μπει χωρις τη μασκα.
Αφου λεει οτι την ξεχασε,αρχιζει να γκαριζει και να απειλει οτι θα σας το σπασω και αλλες καουμποιδιστικες υβρεις.

Ο κοσμος σοκαρισμενος κοιταει αφωνος,οπου κοσμος γιαγιαδες κλπ.
Τελικα εφυγε,ψωνισε δεν εμαθα...

Τα εμαθα εξω απο το Μαρκετ μετα που μολις ειχε φυγει..

Καλα που δεν ημουν μεσα,θα γινονταν χαμος,με τον χιμπατζη..
:grin:
χιμπατzης ο σερίφης?:think: :2funny::tooth::2funny::tooth::2funny:

 

Συνημμένα

  • safe_image (23).jpg
    safe_image (23).jpg
    12,7 KB · Εμφανίσεις: 23

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.191
Κριτικές
166
Like
27.060
Πόντοι
34.538
Εμφανισιακα μοιαζει για χιμπατζης,ναι...
 

ditis13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.228
Like
3.746
Πόντοι
456
Μιλάμε πλέον για άτομα με νοητική υστέρηση δεν εξηγείται αλλιώς...Τώρα λέει σκέφτονται να πάνε στις 22:00 ή 23:00 την απαγόρευση και να βγάλουν το έκτρωμα των ΣΚ ...τώρα κατάλαβαν δηλαδή οτι τα Σάββατα γίνεται της πουτάνας στα σούπερ...μιλάμε για θεόχαζους όχι αστεία. Την ίδια στιγμή έχεις και τους τηλεμαιντανούς λοιμωξιολόγους να βγαίνουν και να λέει ο καθένας κυριολεκτικά αντίθετα πράγματα...όχι απλά δεν σαν παίρνουν σοβαρά πλέον, αλλά με κάθε νέα ηλιθιότητα που σκέφτεστε σας γράφουν στα αρχίδια τους όλο και περισσότερο.
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
Κανενας δεν χρειαζεται να ναι οργανωμενος για να εκφερει αποψη,επισης θετικο το οτι προσπαθεις να δεις θετικα κ οχι μονο στραβα,οπως κ γω εξ αλλου,ομως υπαρχει θεμα οταν τοσος κοσμος εξαθλιωνεται...

Γιατι να σ πω κ αλλιως,για μενα επισης θετικα ειναι τα πραγματα,εργενης ειμαι,εξοδα δεν εχω οπως κ εσοδα επισης,παιδια διαζυγια κλπ δεν εχω,για μενα στ αρχιδια μ που ειναι τα μουνοπανα οι καφετεριουχοι κλειστοι,θα ευχομουνα ισως να μην ξανανοιγε κανενας τους,μιας π πουλανε μουρη κυριως ενισχυοντας δε τις ψωλουδες να κανουνε το ιδιο ωστε να μας πρηζουνε τ αρχιδια σε ενδεχομενο καμακι.

Ομως υπαρχει κοσμος τριγυρω μου π θα ηθελα (χωρις να με κοφτει ή να εξαρτιεμαι απ αυτους) να ευημερουν
....ρε τυπε,θα βγω λιγο οφ τοπικ......τι στο πουτσο γραφεις για τους ιδιοκτητες καφε?...πουλανε μουρη και ενισχυουν τις ψωλουδες......ρε σεις εχετε καψει φλαντζες με την καραντινα και την κλεισουρα?.....τι θεωριες παλι ειναι αυτες?σε ονειρα τα βλεπετε και τα γραφετε μετα εδω?

Ποσοι κ ποσοι ιδιοκτητες καφε,εχουνε μαζεψει τις "γλαστρες" οπου στο να πας να κατσεις κ συ να ψωλαρεις πινοντας καφεδακι και περνωντας ματι,σ στελνουν τον σερβιτορο να σ πει εδω ειναι πιασμενο κ γενικα ολο το μαγαζι ειναι πιασμενο ας το βλεπεις αδειο,ελα αργοτερα.

Παρ ολο αυτο δεν ηταν ακριβως αυτο το ποιντ μου...εγραψα τι θα μπορουσα να ελπιζω αλλα δεν εχω λογο τελικα να μην θελω το καλυτερο για τον καθενα
???? .................ολα καλα δικε μου????δεν κανεις κανα τηλεφωνο σε κανα φιλαρακι σου να πατε λιγο εξω να τα πειτε ,να παρεις και αερα ,να δεις λιγο τη ζωη αλλιως....κατανοω πως με τα μουνοπανα εχεις φρικαρει τελειως κλεισμενος μεσα ,αλλα κρατα γερα τυπε,οι επομενες 2 βδομαδες θα ναι λεει κρισιμες..μετα χαλαραααα.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736

Κωδικός «6»: «Κλείδωσε» η απαγόρευση μετακίνησης από δήμο σε δήμο στην Αττική

«Μπλόκο» στις μετακινήσεις από δήμο σε δήμο για προσωπική άσκηση – ο γνωστός σε όλους κωδικός «6»- αναμένεται να βάλουν με εισήγησή τους προς την κυβέρνηση οι λοιμωξιολόγοι.

Σύμφωνα με πληροφορίες, η απόφαση των ειδικών αφορά στην Αττική, είναι πλέον ειλημμένη και αναμένεται να μεταφερθεί ως πρόταση στην κυβέρνηση μετά από την αυριανή τους σύσκεψη.

Επί του πρακτέου, η εξέλιξη αυτή σημαίνει πως οι πολίτες δεν θα μπορούν να απομακρυνθούν πολύ από το σπίτι τους για να περπατήσουν –και αυτό γιατί κυβέρνηση και λοιμωξιολόγοι ανησυχούν ιδιαίτερα για την επιδημιολογική εικόνα στην Αττική.

Ελπιζω να αντιλαμβανονται οτι υπαρχουν δημοι που ειναι πολυ μικροι και αλλοι που ειναι τεραστιων διαστασεων, με αποτελεσμα οι ελευθεριες των πολιτων να ειναι διαφορετικων ταχυτητων αναλογως αν μενουν σε μικρο ή μεγαλο δημο.

Πάλι καλά που μας μεγάλωσαν τους δήμους δηλαδή (εδω στην θεσσαλονίκη) εδώ και κάποια χρόνια , οπότε αν θα έχουν την φαεινή ιδέα να κάνουν και εδω το ίδιο αυριο μεθαύριο , τουλάχιστον για περπάτημα η για τρέξιμο έχεις περισσότερη άπλα απο οτι πρίν.

Το σωστό μάλλον θα ήταν να δώσουν κάποια χιλιόμετρα απο το σπίτι σου πχ ακτίνα 2 χιλιομέτρων η κάτι τέτοιο , γιατί και εδω δεν νομίζω να είναι όλοι οι δήμοι το ίδιο μεγάλοι , αλλά και σε περίπτωση ελέγχου θα είναι μάλλον πιο δύσκολο να μετρήσουν αν είσαι εντός η εκτός των 2 χλμ ... όχι οτι κάνει κάποια διαφορά αν περπατάς μόνος είτε πας 2 χιλιόμετρα είτε 10 χιλιόμετρα αλλά λέμε τωρα.

Εναλλακτικά ας αφήσουν τις απαγορεύσεις και ας δώσουν περισσότερες ώρες και στο περπάτημα και στα σούπερ μάρκετ ειδικά το Σάββατο για αποφυγή συνωστισμού.
 

rakakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2019
Μηνύματα
616
Κριτικές
3
Like
751
Πόντοι
366
Μητσοτάκη ΚΑΘΑΡΜΑ ΨΟΦΑ γαμω το σπιτάκι σου
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Εγω σας αφήνω να πάω για περπάτημα γιατί με την νεα χου... εε την νέα κανονικότητα ήθελα να πω στις 9 πρέπει να μαζευτούμε εμείς που δεν έχουμε κατοικίδιο , στην ανάγκη στέλνεις και κανένα φαρμακείο πες , οπότε μένεις ασφαλείς αν μη τι άλλο απο το πρόστιμο :P
 

mpouxos

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2014
Μηνύματα
8.372
Κριτικές
169
Like
8.657
Πόντοι
10.326
Να ετοιμαζόμαστε για το 4ο Λοκ Ντάουν ,ενώ δεν έχει τελειώσει το 2ο κ 3ο??

Μαιστα!!!:grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom