Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Που 'σαι χώνα?

Στο είχα εξηγήσει κι εγώ με άλλα λόγια αλλά νομίζω ότι ο ποιητής εδώ το εξηγεί με ένα τρόπο που ΙΣΩΣ (λέω ΙΣΩΣ, δεν είμαι και βέβαιος!!!) ότι θα το καταλάβεις τι εννοεί!!! :grin:


 

Συνημμένα

  • γαπικός.jpg
    γαπικός.jpg
    25,7 KB · Εμφανίσεις: 14
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Το οτι συγκρινετε την Ελλαδα με τις αλλες χωρες,σας κανει να νοιωθετε καυλεουλες,ετσι;Ελα πες!Δεν σας εξιταρει λιγο;Ισοτιμοι φαση κ ετσι...
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Το οτι συγκρινετε την Ελλαδα με τις αλλες χωρες,σας κανει να νοιωθετε καυλεουλες,ετσι;Ελα πες!Δεν σας εξιταρει λιγο;Ισοτιμοι φαση κ ετσι...
Eκτός από αγάμητος είσαι και φασίστας? Τι πιστεύεις δηλαδή? Ότι δεν είμαστε το ίδιο με τους άλλους λαούς? Τι ρατσισμός είναι αυτός! :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

 

Συνημμένα

  • mounoxalastis_sto_onoma_mono.png
    mounoxalastis_sto_onoma_mono.png
    204,4 KB · Εμφανίσεις: 23

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Που 'σαι χώνα?

Στο είχα εξηγήσει κι εγώ με άλλα λόγια αλλά νομίζω ότι ο ποιητής εδώ το εξηγεί με ένα τρόπο που ΙΣΩΣ (λέω ΙΣΩΣ, δεν είμαι και βέβαιος!!!) ότι θα το καταλάβεις τι εννοεί!!! :grin:
Τύπε άλλο τι ξέρω και άλλο τι προτείνω. Και το λοκνταουν το Μάρτιο από επιστήμονες υποτίθεται προτάθηκε αλλά σαν μέτρο είναι απόλυτα αντιεπιστημονικό.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Τύπε άλλο τι ξέρω και άλλο τι προτείνω. Και το λοκνταουν το Μάρτιο από επιστήμονες υποτίθεται προτάθηκε αλλά σαν μέτρο είναι απόλυτα αντιεπιστημονικό.
Ναι, τον Μάρτιο-Απρίλιο τον περιορίσαμε πολύ τον ιό. Αλλά δεν αντέχει η οικονομία με δεύτερο γενικό lockdown. Είναι δύο πράγματα όπου τα μέτρα που παίρνεις για το ένα, δουλεύει αντιστρόφως ανάλογα για το άλλο. Πρέπει να βρεις ισορροπίες. Και, κακά τα ψέματα, Ελβετία ή Λουξεμβούργο δεν είμαστε.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Τύπε άλλο τι ξέρω και άλλο τι προτείνω. Και το λοκνταουν το Μάρτιο από επιστήμονες υποτίθεται προτάθηκε αλλά σαν μέτρο είναι απόλυτα αντιεπιστημονικό.
Ναι, τον Μάρτιο-Απρίλιο τον περιορίσαμε πολύ τον ιό. Αλλά δεν αντέχει η οικονομία με δεύτερο γενικό lockdown. Είναι δύο πράγματα όπου τα μέτρα που παίρνεις για το ένα, δουλεύει αντιστρόφως ανάλογα για το άλλο. Πρέπει να βρεις ισορροπίες. Και, κακά τα ψέματα, Ελβετία ή Λουξεμβούργο δεν είμαστε.
Κατάλαβες καθόλου την απάντησή μου;
Αυτό που σου εξηγώ είναι ότι η γενική καραντίνα είναι απόλυτα αντιεπιστημονικό μέτρο. Δεν έχει τίποτα το επιστημονικό, αντιθέτως είναι το απλούστερο μέτρο που μπορεί να προτείνει κάποιος που δεν ξέρει τι άλλο να κάνει. Το ίδιο συμβαίνει και με την απαγόρευση κυκλοφορίας το βράδυ: τίποτα το επιστημονικό.
 
Εγγρ.
21 Σεπ 2020
Μηνύματα
1.046
Κριτικές
22
Like
9.448
Πόντοι
6.246
Η απόφαση για μείωση των μετακινήσεων - συγχρωτισμού είναι επιστημονική απόφαση . Η απόφαση για τη μη λήψη μέτρων για μείωση μετακινήσεων- συγχρωτισμού είναι πολιτική απόφαση.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Κατάλαβες καθόλου την απάντησή μου;
Αυτό που σου εξηγώ είναι ότι η γενική καραντίνα είναι απόλυτα αντιεπιστημονικό μέτρο. Δεν έχει τίποτα το επιστημονικό, αντιθέτως είναι το απλούστερο μέτρο που μπορεί να προτείνει κάποιος που δεν ξέρει τι άλλο να κάνει. Το ίδιο συμβαίνει και με την απαγόρευση κυκλοφορίας το βράδυ: τίποτα το επιστημονικό.
Την κατάλαβα την απάντησή σου γι' αυτό και πήγα να σου εξηγήσω. Αλλά δυστυχώς θα σε παραπέμψω στο ποστ #44042 .
Κι ότι καταλάβεις :grin:
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Ναι, τον Μάρτιο-Απρίλιο τον περιορίσαμε πολύ τον ιό. Αλλά δεν αντέχει η οικονομία με δεύτερο γενικό lockdown. Είναι δύο πράγματα όπου τα μέτρα που παίρνεις για το ένα, δουλεύει αντιστρόφως ανάλογα για το άλλο. Πρέπει να βρεις ισορροπίες. Και, κακά τα ψέματα, Ελβετία ή Λουξεμβούργο δεν είμαστε.

Γι'αυτό και κλείνουν μόνο την επαρχία που έχει μόνο δ.υ,συνταξιούχους και άνεργους.Εκεί είτε λοκνταουν έχει,είτε όχι,το ίδιο είναι αφού όλοι κάθονται.Μόνο οι καφετέριες δουλεύουν

Αθήνα και Θεσσαλονίκη δεν πρόκειται να τις κλείσουν.













 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.186
Like
1.704
Πόντοι
216
Γι'αυτό και κλείνουν μόνο την επαρχία που έχει μόνο δ.υ,συνταξιούχους και άνεργους.Εκεί είτε λοκνταουν έχει,είτε όχι,το ίδιο είναι αφού όλοι κάθονται.Μόνο οι καφετέριες δουλεύουν

Αθήνα και Θεσσαλονίκη δεν πρόκειται να τις κλείσουν.
Τύπε πόσες Ελλεηνίδες βλέπεις να βγαίνουν στο κλαρί τώρα που θα ψοφήσουν οι γέροι που τις ταίζαν :S
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Τύπε άλλο τι ξέρω και άλλο τι προτείνω. Και το λοκνταουν το Μάρτιο από επιστήμονες υποτίθεται προτάθηκε αλλά σαν μέτρο είναι απόλυτα αντιεπιστημονικό.



Δυστυχώς για τον πλανήτη σε αυτή την δύσκολη συγκυρία, δεν προτάθηκε ο «ακαδημαϊκός» Κωλομπόυρδας να αναλάβει τις τύχες του… :confused:

Τι να κλάσουν τώρα «πουθενάδες» σαν τον Anthony Fauci, τον Neil Ferguson, τον Lars van Sante, τον Fernando Simon, τον Kare Molbak, τον Lothar Wieler, τον Jean-Francois Delfraissy, τον Silvio Brusaferro…

Αίσχος κύριοι, έρποντας αναρριχηθήκατε και πήρατε αξιώματα στερώντας έναν Κωλο-μπούρδα την τιμή να ηγηθεί του πλανήτη… :grin:
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Τύπε άλλο τι ξέρω και άλλο τι προτείνω. Και το λοκνταουν το Μάρτιο από επιστήμονες υποτίθεται προτάθηκε αλλά σαν μέτρο είναι απόλυτα αντιεπιστημονικό.



Δυστυχώς για τον πλανήτη σε αυτή την δύσκολη συγκυρία, δεν προτάθηκε ο «ακαδημαϊκός» Κωλομπόυρδας να αναλάβει τις τύχες του… :confused:

Τι να κλάσουν τώρα «πουθενάδες» σαν τον Anthony Fauci, τον Neil Ferguson, τον Lars van Sante, τον Fernando Simon, τον Kare Molbak, τον Lothar Wieler, τον Jean-Francois Delfraissy, τον Silvio Brusaferro…

Αίσχος κύριοι, έρποντας αναρτηθήκατε και πήρατε αξιώματα στερώντας έναν Κωλο-μπούρδα την τιμή να ηγηθεί του πλανήτη… :grin:
Η καραντίνα είναι ένα μέτρο που θα πρότεινε κάποιος πριν 1000 χρόνια ή που θα πρότεινε ένα παιδάκι. Τι κοινό έχουν ένας άνθρωπος πριν μια χιλιετία με ένα παιδάκι; Δε γνωρίζουν τι εστί ιός και πώς μεταδίδεται επομένως δε μπορούν να προτείνουν τίποτα άλλο πέρα από το πολύ απλό δηλαδή να μην έρχεται σε επαφή κανείς με κανέναν. Εσύ άκου τον ακαδημαϊκό Χαρδαλιά που λέει ότι για την υπερμετάδοση δε φταίνε τα ΜΜΜ άλλα οι αθλητικές δραστηριότητες(!).:2funny: .
 

rakakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2019
Μηνύματα
616
Κριτικές
3
Like
751
Πόντοι
366
Έχει καταλάβει κανείς αν θα φοράμε μάσκα στα καφε/εστιατόρια κλπ και θα τρωμε/πίνουμε ταυτόχρονα;
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Η καραντίνα είναι ένα μέτρο που θα πρότεινε κάποιος πριν 1000 χρόνια ή που θα πρότεινε ένα παιδάκι. Τι κοινό έχουν ένας άνθρωπος πριν μια χιλιετία με ένα παιδάκι; Δε γνωρίζουν τι εστί ιός και πώς μεταδίδεται επομένως δε μπορούν να προτείνουν τίποτα άλλο πέρα από το πολύ απλό δηλαδή να μην έρχεται σε επαφή κανείς με κανέναν. Εσύ άκου τον ακαδημαϊκό Χαρδαλιά που λέει ότι για την υπερμετάδοση δε φταίνε τα ΜΜΜ άλλα οι αθλητικές δραστηριότητες(!) :2funny:
Για πες μου κάτι... πιστεύεις ότι ο Χαρδαλιάς τα σκέφτηκε και τα είπε?
Αλήθεια όμως θα μου πεις! :grin:
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Η καραντίνα είναι ένα μέτρο που θα πρότεινε κάποιος πριν 1000 χρόνια ή που θα πρότεινε ένα παιδάκι. Τι κοινό έχουν ένας άνθρωπος πριν μια χιλιετία με ένα παιδάκι; Δε γνωρίζουν τι εστί ιός και πώς μεταδίδεται επομένως δε μπορούν να προτείνουν τίποτα άλλο πέρα από το πολύ απλό δηλαδή να μην έρχεται σε επαφή κανείς με κανέναν. Εσύ άκου τον ακαδημαϊκό Χαρδαλιά που λέει ότι για την υπερμετάδοση δε φταίνε τα ΜΜΜ άλλα οι αθλητικές δραστηριότητες(!) :2funny:
Για πες μου κάτι... πιστεύεις ότι ο Χαρδαλιάς τα σκέφτηκε και τα είπε?
Αλήθεια όμως θα μου πεις! :grin:
Προφανώς και αυτός δεν είναι ικανός να σκεφτεί τίποτα. Από εκεί και πέρα τι εξυπηρετούν αυτοί που του γράφουν τα κείμενα δεν το ξέρω.
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.739
Like
2.023
Πόντοι
456
Τύπε άλλο τι ξέρω και άλλο τι προτείνω. Και το λοκνταουν το Μάρτιο από επιστήμονες υποτίθεται προτάθηκε αλλά σαν μέτρο είναι απόλυτα αντιεπιστημονικό.



Δυστυχώς για τον πλανήτη σε αυτή την δύσκολη συγκυρία, δεν προτάθηκε ο «ακαδημαϊκός» Κωλομπόυρδας να αναλάβει τις τύχες του… :confused:

Τι να κλάσουν τώρα «πουθενάδες» σαν τον Anthony Fauci, τον Neil Ferguson, τον Lars van Sante, τον Fernando Simon, τον Kare Molbak, τον Lothar Wieler, τον Jean-Francois Delfraissy, τον Silvio Brusaferro…

Αίσχος κύριοι, έρποντας αναρτηθήκατε και πήρατε αξιώματα στερώντας έναν Κωλο-μπούρδα την τιμή να ηγηθεί του πλανήτη… :grin:
Η καραντίνα είναι ένα μέτρο που θα πρότεινε κάποιος πριν 1000 χρόνια ή που θα πρότεινε ένα παιδάκι. Τι κοινό έχουν ένας άνθρωπος πριν μια χιλιετία με ένα παιδάκι; Δε γνωρίζουν τι εστί ιός και πώς μεταδίδεται επομένως δε μπορούν να προτείνουν τίποτα άλλο πέρα από το πολύ απλό δηλαδή να μην έρχεται σε επαφή κανείς με κανέναν. Εσύ άκου τον ακαδημαϊκό Χαρδαλιά που λέει ότι για την υπερμετάδοση δε φταίνε τα ΜΜΜ άλλα οι αθλητικές δραστηριότητες(!).:2funny: .


Ρε φίλε, δίκιο έχει ο μπαρμπαπήδουλας, γιατί δεν πας να αυτοπροταθείς για την παγκόσμια διακυβέρνηση και το νόμπελ ιατρικής αφού τα ξέρεις όλα? Τι να κάνουμε που ζούμε σε μια εποχή που ο άνθρωπος δεν έχει άμεση λύση για τα πάντα, που ψάχνεται ακόμα σε πολλά πράγματα που συμβαίνουν, ειδικά στην ιατρική που βρίσκεται στην αρχή ακόμα των γνώσεών του.Προχθές ακόμα ανακαλύφθηκε όργανο στο ανθρώπινο σώμα που ήταν άγνωστο. Είναι γνωστό επίσης οτι αλλιώς αντιδρά ένας οργανισμός σε κάτι και αλλιώς άλλος, γι αυτό καθυστερούν οι λύσεις σε τέτοια θέματα. Και όλα τα φάρμακα που υπάρχουν σήμερα και τα θεωρούμε δεδομένα ανακαλύφθηκαν τυχαία ψάχνοντας στα τυφλά. Δεν είναι ο άνθρωπος το τέλειο ον που γνωρίζει τα πάντα. Αλλά εσύ αν ξέρεις τα πάντα και έχεις τη λύση για όλα πρέπει να την πεις στην παγκόσμια κοινότητα να τελειώσει αυτός ο ιός.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom