Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.091
Κριτικές
184
Like
44.777
Πόντοι
22.266
Εγώ το είπα ότι είμαι άσχετος φίλε. Εσύ παριστάνεις τον ειδικό.
Ο ΕΛΓΑ έχω την εντύπωση ότι αποζημιώνει μέχρι και ζημιές σε θερμοκήπια από ανεμοθύελλες, υπό προϋποθέσεις. Και ως ανεμοθύελλα λέει και το ξερίζωμα δένδρων. Και μέσω ΠΣΕΑ και de minimis και ζημιές σε κεφάλαιο. Κάτι πυρκαγιές και κάτι πλημμύρες και κάτι τέτοιες ανάλογες ιστορίες. Αλήθεια, τον παγετό κατά την άνθιση τον αποζημιώνει;
Δε μας είπες όμως τι κλαδεύεις τον Απρίλιο. Γιατί ελιές αποκλείεται....
Και σε όσους είπαν ότι λες κουταμάρες, που λες, παρέθεσες τον έλεγχο της Βιοελλάς για τη μετατροπή της συμβατικής σε βιολογική με τον 834. Είδα και κάποια ενταγμένα. Πιθανώς έχεις ενταχθεί και στο μέτρο 11.1 του αγροτικής ανάπτυξης και τσιμπάς και την ανάλογη επιδότηση. Κάτι ως αποδεικτικό του ότι είσαι γνώστης. Και κάτι -σιμες γράφει το χαρτί άρα μάλλον ποικιλίες βρώσιμης ήλεγξε. Γαϊδουρολιά, Καρυδολιά, Καλαμών; Μας είπες ότι έχεις και καμιά 500ρια στρέμματα ελιές αν δεν κάνω λάθος.
Αλλά δε μας είπες τι κλαδεύεις τον Απρίλιο.
Πόσες φορές τα πότισες αυτά τα δέντρα από τη μέρα που έπεσαν; Με καλή διαβροχή και στέγνωσε κιόλας και ξαναπότισες; Τα χώματα λάσπη είναι στα 2 εκ. απο την επιφάνεια μετά τις δυνατές βροχές που έπεσαν το προπερασμένο Σαββατοκύριακο.
Εν τω μεταξύ αν θυμάμαι καλά εσύ μας έλεγες ότι είσαι Γεωπόνος και έχεις κάνει και ιολογία. Άρα καταλαβαίνεις και πολλά από τα τρεχοντα του Covid. Και μας έλεγες ότι δεν υπάρχει εμβόλιο για τους ιούς και μας έφερες παράδειγμα τον "αρχαίο ιο της λύσσας" για τον οποίο δεν υπάρχει εμβόλιο. Που στην ευχή τελείωσες Γεωπονική; Γιατί Ελλάδα και να λες τέτοιες κουταμάρες αποκλείεται.
λοιπον ειμαστε οφ τοπικ

αλλα επαναλαμβανω διοτι καποιοι υπαλληλοι δεν θλουν να καταλαβουν
ειμαι στην ελλαδα οσο λιγοι γνωστες σο θεμα ελιας και σου λεω οτι ο ΕΛΓΑ δεν αποζημιωνει φυτικο κεφαλιο δλδλ αν τα δντρα καουν ή ερθει ανεμοστροβυλος παρα μονο τα ΠΣΕΑ αν υπαρχουν χρηματα και ααν βγει προκυρηξη αλλ αυτο δε σημαινει οτι δεν πρεπει να πας να σωσεις την περιουσια σου ακομη κ τη κυριακη του πασχα αλλα μαλλον εισαι δημοσιος υπαλληλος

επισης εγψα οτι κλδευεις οποτε θελεις ακομα και καλοκαιρι  πο το νασωσεις καποιο δεντρο απο ασθενεια 'η για να τονωσεις το ριζικο συστημα απο ενα στρεσσαρισμα οπως ειναι η ξαναφυτευση του

επισης μπορει να εισαι εγκεκριμενος σε πιστοποιηση βιολογικου προιοντος αλλα να μην εισαι σε προγραμμα επιδοτησες δημοσιε υπαλληλε διοτι η περιοχη που βρισκεσαι δεν επιδοτη τις ελεις

επισης δημοσι υπαλληλε τον αν θα ειναι βρωσιμες οι ελεις ή οχι ειναι ασφαλως στην επιλογη μου τι θα τις κανω κατα τη συλλογη τους δηλαδη αν θα μπουν σε αλμυ ή μετα να τις πας για λειοποιηση

οσο για ιολογια οπωε σνεφερες απλα να σου πω οτι αντικκρουα το θμα τις ανοσιας της αγελης διοτι δεν υπαρχει κατι τςτοιο και ειναι βλακεια και ακομα κ εμβολιο να υπαρξει δεν δρα σε ολους τους οργανισμους το ιδιο

επισης επαναλαμβανω δημοσιε υπαλληλε οτι ειναι δικαιωμα μου να παω και πασχα νε εργαστω στο χωραφι μου και στην περιουσια μου και κανεις δεν μπορει να το απαγορευση εξαλλου δεν θα προκαλεσω εξαρση κορονοιου αν σε ενα χωραφι βρεθουμε 4 -6 ατομααλλα δε μπορει η αστυνομια να μου στερησει αυτο το δικαιωμα να ξεκινησω πχ απο το μαρουσι και να παω καπανδριτι καιεπισης μπορει να ειμαι και αθεος και να μην γιορταζω πασχα οποτε να θλω να παω στο χωραφι μου 'η να παω στην αποθηκη μου τροφιμων και να κανω απογραφη

δεν μιλησα πουθενα για να παω στο χωριο μου να φαω αρνι

τωρα καταλαβες τιποτα δημοσιε υπαλληλε;;;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Ετσι... Η ζωη ειναι μικρη για να τη φαμε στο διαβασμα :rockon:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
λοιπον ειμαστε οφ τοπικ

αλλα επαναλαμβανω διοτι καποιοι υπαλληλοι δεν θλουν να καταλαβουν
ειμαι στην ελλαδα οσο λιγοι γνωστες σο θεμα ελιας και σου λεω οτι ο ΕΛΓΑ δεν αποζημιωνει φυτικο κεφαλιο δλδλ αν τα δντρα καουν ή ερθει ανεμοστροβυλος παρα μονο τα ΠΣΕΑ αν υπαρχουν χρηματα και ααν βγει προκυρηξη αλλ αυτο δε σημαινει οτι δεν πρεπει να πας να σωσεις την περιουσια σου ακομη κ τη κυριακη του πασχα αλλα μαλλον εισαι δημοσιος υπαλληλος

επισης εγψα οτι κλδευεις οποτε θελεις ακομα και καλοκαιρι  πο το νασωσεις καποιο δεντρο απο ασθενεια 'η για να τονωσεις το ριζικο συστημα απο ενα στρεσσαρισμα οπως ειναι η ξαναφυτευση του

επισης μπορει να εισαι εγκεκριμενος σε πιστοποιηση βιολογικου προιοντος αλλα να μην εισαι σε προγραμμα επιδοτησες δημοσιε υπαλληλε διοτι η περιοχη που βρισκεσαι δεν επιδοτη τις ελεις

επισης δημοσι υπαλληλε τον αν θα ειναι βρωσιμες οι ελεις ή οχι ειναι ασφαλως στην επιλογη μου τι θα τις κανω κατα τη συλλογη τους δηλαδη αν θα μπουν σε αλμυ ή μετα να τις πας για λειοποιηση

οσο για ιολογια οπωε σνεφερες απλα να σου πω οτι αντικκρουα το θμα τις ανοσιας της αγελης διοτι δεν υπαρχει κατι τςτοιο και ειναι βλακεια και ακομα κ εμβολιο να υπαρξει δεν δρα σε ολους τους οργανισμους το ιδιο

επισης επαναλαμβανω δημοσιε υπαλληλε οτι ειναι δικαιωμα μου να παω και πασχα νε εργαστω στο χωραφι μου και στην περιουσια μου και κανεις δεν μπορει να το απαγορευση εξαλλου δεν θα προκαλεσω εξαρση κορονοιου αν σε ενα χωραφι βρεθουμε 4 -6 ατομααλλα δε μπορει η αστυνομια να μου στερησει αυτο το δικαιωμα να ξεκινησω πχ απο το μαρουσι και να παω καπανδριτι καιεπισης μπορει να ειμαι και αθεος και να μην γιορταζω πασχα οποτε να θλω να παω στο χωραφι μου 'η να παω στην αποθηκη μου τροφιμων και να κανω απογραφη

δεν μιλησα πουθενα για να παω στο χωριο μου να φαω αρνι

τωρα καταλαβες τιποτα δημοσιε υπαλληλε;;;
Αααα, τώρα ο ΕΛΓΑ αποζημιώνει φυτικό κεφάλαιο μέσω ΠΣΕΑ. Μάλιστα.
Καλά τα υπόλοιπα δεν έχει και νόημα να τα σχολιάσω.
Κατάλαβα ότι είσαι μυρωδιάς και έχεις πρόβλημα κατανόησης ελληνικών.
Και όσο συνεχίζεις να γράφεις τις ανοησίες σου το καταλαβαίνουν κι οι άλλοι.
Για κάτι τέτοιους σαν εσένα βγαίνουν οι απαγορεύσεις και την πληρώνουν όλοι.
Οπότε άραξε σπιτάκι σου και τράβα από Δευτέρα να σώσεις την περιουσία σου.
Αυτό κατάλαβα εγώ "Γεωπόνε". Αλήθεια που τελείωσες; 
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Για όσους πιστεύουν στα σενάρια τύπου "κερδαμε" και στα παπαρολογικά "επιστρέφουμε σύντομα στην κανονικότητα" των δημοσιογράφων που κηρύττουν "καθίστε φρόνιμοι για 2 βδομάδες ακόμα σπίτι και μετά όλα ΟΚ"  ...

"... Social distancing strategies could reduce the extent to which SARS-CoV-2 infections strain health care systems. Highly-effective distancing could reduce SARS-CoV-2 incidence enough to make a strategy based on contact tracing and quarantine feasible, as in South Korea and Singapore. Less effective one-time distancing efforts may result in a prolonged single-peak epidemic, with the extent of strain on the healthcare system and the required duration of distancing depending on the effectiveness. Intermittent distancing may be required into 2022 unless critical care capacity is increased substantially or a treatment or vaccine becomes available. The authors are aware that prolonged distancing, even if intermittent, is likely to have profoundly negative economic, social, and educational consequences. Our goal in modeling such policies is not to endorse them but to identify likely trajectories of the epidemic under alternative approaches, identify complementary interventions such as expanding ICU capacity and identifying treatments to reduce ICU demand, and to spur innovative ideas (55) to expand the list of options to bring the pandemic under long-term control ..."

]
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Αφού ο Δοκτωρ Γκούγκλ γνωρίζει τα πάντα ...

Τα μυστικά του κλαδέματος της ελιάς

... Το άρθρο υπογράφουν οι επιστήμονες Νικολέτα Κλειώ Δεναξά (Διδάκτωρ Ελαιοκομίας – Εξωτερικός Συνεργάτης Εργαστηρίου Δενδροκομίας, Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών) και Πέτρος Ρούσσος (Αναπληρωτής Καθηγητής Δενδροκομίας, Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών) ...

... Το κλάδεμα πρέπει να διενεργείται την περίοδο ανάμεσα στο τέλος του χειμώνα και πριν την έναρξη της άνθισης. Σε περιοχές με ήπιο κλίμα όπου δεν σημειώνονται ανοιξιάτικοι παγετοί το κλάδεμα μπορεί να γίνει ακόμα και το χειμώνα. Σε ημιορεινές περιοχές ή περιοχές με ψυχρά κλίματα το κλάδεμα πρέπει να καθυστερεί και να γίνεται τον Μάρτιο ή ακόμα και αρχές Απριλίου, πριν την έναρξη της νέας βλάστησης και πάντοτε μετά την περίοδο εμφάνισης παγετών. Το κλάδεμα δεν πρέπει να γίνεται όταν έχουμε βροχερό καιρό (πρόβλημα καρκινωμάτων-φυματίωσης από το βακτήριο Pseudomonas savastanoi). Σε κάθε περίπτωση κλαδεύουμε πρώτα τα υγιή και μετά τα μολυσμένα δένδρα, απολυμαίνουμε τα εργαλεία κλαδέματος ή χρησιμοποιούμε διαφορετικά. Για την εφαρμογή της πρακτικής του κλαδέματος χρησιμοποιούνται διάφορα εργαλεία: ψαλίδια και πριόνια χειρός ή αέρα, υδραυλικά ή ηλεκτρικά, ηλεκτρικό ή βενζινοκίνητο αλυσοπρίονο κ.ά. ...

]
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.091
Κριτικές
184
Like
44.777
Πόντοι
22.266
Αααα, τώρα ο ΕΛΓΑ αποζημιώνει φυτικό κεφάλαιο μέσω ΠΣΕΑ. Μάλιστα.
Καλά τα υπόλοιπα δεν έχει και νόημα να τα σχολιάσω.
Κατάλαβα ότι είσαι μυρωδιάς και έχεις πρόβλημα κατανόησης ελληνικών.
Και όσο συνεχίζεις να γράφεις τις ανοησίες σου το καταλαβαίνουν κι οι άλλοι.
Για κάτι τέτοιους σαν εσένα βγαίνουν οι απαγορεύσεις και την πληρώνουν όλοι.
Οπότε άραξε σπιτάκι σου και τράβα από Δευτέρα να σώσεις την περιουσία σου.
Αυτό κατάλαβα εγώ "Γεωπόνε". Αλήθεια που τελείωσες;  
αυτα που εγραψα ειναι τεκμηριωμενα δημοσιε υπαλληλε και εισαι χαραμοφαης του ελληνικου κρατους

ο ελγα δεν εχει καμια σχεση με psea και πσεα τελευταια χρονια δεν βγαινουν διοτι πρεπει να πληρωσουμε μισθους αργισχολων δημ υπλληλων

επισης δεν σημαινει οτι επειδη εχει πσεα δεν πρεπει να ωσεις την περιουσια σου

οποιος θελει τα διαβαζει κ καταλαβαινει
αλλα επειδη εσυ πληρωνεσαι απο το ελληνικο δημοσιο βρεξει χιονισει δε σημαινει οτι ολοι οι υπολοιποι εχομε εισοδημα αν καθομαστε

οταν θα παραγεις πλουτο τοτε ελα να μου μιλησεις

ανθρωπακι της καρεκλας και του βολευομαι με του περιοριστικους ορους διοτι ουτως η λλως πληρονομαι
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.091
Κριτικές
184
Like
44.777
Πόντοι
22.266
Αφού ο Δοκτωρ Γκούγκλ γνωρίζει τα πάντα ...
φιλε σηκωθηκαν οι δημοσιοι υπαλληλοι να μας κανουν κ μαθηματα χα χα

επειδη αυτοι πληρονονται και τους βολευει η παρουσα κατασταση νομιζουν οτι βρεχει λεφτα και στους ελευθ επαγγελματιες
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
αυτα που εγραψα ειναι τεκμηριωμενα δημοσιε υπαλληλε και εισαι χαραμοφαης του ελληνικου κρατους

ο ελγα δεν εχει καμια σχεση με psea και πσεα τελευταια χρονια δεν βγαινουν διοτι πρεπει να πληρωσουμε μισθους αργισχολων δημ υπλληλων

επισης δεν σημαινει οτι επειδη εχει πσεα δεν πρεπει να ωσεις την περιουσια σου

οποιος θελει τα διαβαζει κ καταλαβαινει
αλλα επειδη εσυ πληρωνεσαι απο το ελληνικο δημοσιο βρεξει χιονισει δε σημαινει οτι ολοι οι υπολοιποι εχομε εισοδημα αν καθομαστε

οταν θα παραγεις πλουτο τοτε ελα να μου μιλησεις

ανθρωπακι της καρεκλας και του βολευομαι με του περιοριστικους ορους διοτι ουτως η λλως πληρονομαι

Πληρώνει ο ΕΛΓΑ 18,8 εκατ. ευρώ αποζημιώσεις και ΠΣΕΑ 2016 και 2017
Έρχονται νέες πληρωμές για το πρόγραμμα των ΠΣΕΑ από τον ΕΛΓΑ
Αποζημιώσεις 6 εκατ. ευρώ και ΠΣΕΑ 490 χιλ. ευρώ θα πληρώσει αύριο ο ΕΛΓΑ


Σου είπα γράψε με εμένα. Άσχετος είμαι.
Επειδή είδα ότι έγραψες και αυτό

επισης μπορει να εισαι εγκεκριμενος σε πιστοποιηση βιολογικου προιοντος αλλα να μην εισαι σε προγραμμα επιδοτησες δημοσιε υπαλληλε διοτι η περιοχη που βρισκεσαι δεν επιδοτη τις επισης δημοσι υπαλληλε τον αν θα ειναι βρωσιμες οι ελεις ή οχι ειναι ασφαλως στην επιλογη μου τι θα τις κανω κατα τη συλλογη τους δηλαδη αν θα μπουν σε αλμυ ή μετα να τις πας για λειοποιηση
Έχει γεωγραφικούς περιορισμούς το 11.1 και εξαιρεί τους ελαιώνες στην Αττική;
Η λειοποίηση τι είναι; Γυαλοχαρτάρεις τις ελιές να γίνουν λείες;
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Κερδάμε λέμεεεε ... επιστροφή στην κανονικότητα λέμεεεε ... Να θυμίσω απλά ότι ήδη έχουμε συμπληρώσει 3.5 βδομάδες αυστηρών περιορισμών κυκλοφορίας ... "προστατεύστε" τους ευπαθείς γαμώντας όλους τους υπόλοιπους και το μέλλον της Ελλάδας χαρδαλιάδες, λοιπόν ... με το ψυχοπονιάρικο πόπολο ηλιθιωδώς να επευφημεί το μεγάλο τιμονιέρο ...

Βέβαια, θεωρείται δεδομένο ότι οι περιορισμοί στην κυκλοφορία θα διατηρηθούν και μετά τις 27 Απριλίου, πιθανότατα για δύο ακόμη εβδομάδες. Όμως, στις 27 Απριλίου θα υπάρξει ένα πρώτο χρονοδιάγραμμα για το Μάιο, ο οποίος θα είναι ο μήνας του απεγκλωβισμού και της σταδιακής επανεκκίνησης της παραγωγικής δραστηριότητας, εφόσον η εξέλιξη της επιδημιολογικής καμπύλης εξακολουθήσει να έχει φθίνουσα πορεία.

]
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Ο Τραμπ αναστέλλει τη χρηματοδότηση του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας


Πρόκειται μακράν για την ποιο ενδιαφέρουσα είδηση. Ενδεικτικό ότι αν ρίξει κανείς μια ματιά στον αγγλόφωνο αντι-ρεπουμπλικανικό τύπο θα δει ότι δεν αποδοκιμάζεται η επιλογή Τράμπ καθαυτή - τηρούν μάλλον ουδέτερη στάση. Το βαθύ κράτος των ΗΠΑ και του "δυτικού κόσμου" μάλλον κάτι ετοιμάζει ...
 
  • Like
Αντιδράσεις: 968

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.091
Κριτικές
184
Like
44.777
Πόντοι
22.266
Πληρώνει ο ΕΛΓΑ 18,8 εκατ. ευρώ αποζημιώσεις και ΠΣΕΑ 2016 και 2017
Έρχονται νέες πληρωμές για το πρόγραμμα των ΠΣΕΑ από τον ΕΛΓΑ
Αποζημιώσεις 6 εκατ. ευρώ και ΠΣΕΑ 490 χιλ. ευρώ θα πληρώσει αύριο ο ΕΛΓΑ


Σου είπα γράψε με εμένα. Άσχετος είμαι.
Επειδή είδα ότι έγραψες και αυτό
Έχει γεωγραφικούς περιορισμούς το 11.1 και εξαιρεί τους ελαιώνες στην Αττική;
Η λειοποίηση τι είναι; Γυαλοχαρτάρεις τις ελιές να γίνουν λείες;
δημοσιε υπαλληλε τα πσεα ειναι κονδυλια απο ευρωπαικη ενωση και πκηρονωννται απο τον ελγα στους λογαριασμους αλλα δεν ειναι λεφτα του ελγα
δλδ χρησιμοποιει την πλατφορμα του ελγα που εχει τα δεδομνα των παραγωγων και κανει τις πληρωμες

μετα το 2010 προτιμαει το κρατος να παιρνει κονδυλια απο ευρωπαικη ενωση και ναα τα κολλαει σε αγορα air condition σε δημ υπηρεσιες απο το να πληρωνει τα πσεα

επισης πσεα ριζει και ο δημος αν θα βγει και οχι ο ελγα
δλδ μπορι να χτυπησαν δεκα μποφορ σε εμαν πλευρικα και στο διπλανο χωραφι να μην εχει χτυπησει αρα θα δει ο δημος ενα συνολο 10 χωραφιο οποτε αν ειμαι ο μονος ατυχος αιρνω τα αρχιδια μου

agronews που πηρες το αρθρο ειναι γκεμπελικη φυλλαδα της εκαστοτε κυβερνησεως

επισης το μετρο βιολογικων δενεντασεσαι βα=σει νομου αλλα απο το 2016 βασει αν υπαγεται η περιοχη σε ζωνη νατουρα

επισης αν μενει καποιος αθες στην ομονοια και εχει μπακαλικο στον ωροπο για πιο λογο να του απαγορευσης να παει ν το ανοιξει μερα του πασχα οταν ο ιδιος δεν εχει πο αλλου εσοδα και περιμενει να δουλεψει για να ζησει

επισης μενει καποιος καλλιθεα και χει στο ασπροπυργ αποθηκη τροφιμων και κυριακη του πασχα θεει να μπει με το γιο του να κανει απογραφει διοτι σαν μη εργασιμη μερα ειναι πιο ευολο λογω μη διακινησης τροφιμβν να κανει απογραφει----πααλι ρωτω ποιος ο λογος να του πγορευσεις ναα παρει το αμαξι να παει ασπροπυργο να εργαστει ακνονταας απογραφει

αλλα καποιοι ζουν με δημ μισθους και στα αρχιδια τους διοτι θα πληρωθουν βρεξει χιονισει

τελος μιλω και λεω οτι ειναι αδικο οποιαδηποτ μερα του χρονου ακομα κ το πασχα α μου απαγορευσης να παω στη δουλια μου με το αυτοκινητο μου διοτι ειτε πρεπει να σωσω την περιουσια μου ειτε να βγακω καποιοο εισοδημα που το εχω αναγκη

υγ δεν εγραψα για να φαω ρνι ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ

 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.091
Κριτικές
184
Like
44.777
Πόντοι
22.266
Ο Τραμπ αναστέλλει τη χρηματοδότηση του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας


Πρόκειται μακράν για την ποιο ενδιαφέρουσα είδηση. Ενδεικτικό ότι αν ρίξει κανείς μια ματιά στον αγγλόφωνο αντι-ρεπουμπλικανικό τύπο θα δει ότι δεν αποδοκιμάζεται η επιλογή Τράμπ καθαυτή - τηρούν μάλλον ουδέτερη στάση. Το βαθύ κράτος των ΗΠΑ και του "δυτικού κόσμου" μάλλον κάτι ετοιμάζει ...
εχει τεραστια ευθυνη ο παγκ οργανισμος υγιας που κοιμηθηκε οταν απο δεκμβριο ξεσπασαν κρουσματα στην κινα κ επρεπε να απομονωσει την κινα ολοκληρωτικα μεσα τοτε ουτε εξαγωγη προιοντων ουτε πτησεις κ ταξιδια μεχρι να καθαριζαν αλλα κοιμηθηκε

οΗΕ ΠΟΑ KAI alloi tetoioii organismoi einai parasita
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
επισης το μετρο βιολογικων δενεντασεσαι βα=σει νομου αλλα απο το 2016 βασει αν υπαγεται η περιοχη σε ζωνη νατουρα
Επανέρχεσαι για να γράψεις μεγαλύτερες ανοησίες απο τις προηγούμενες.
Το 11.1 προκηρύσσεται για όλη την επικράτεια, εντάσσει και την Αττική και μάλιστα έχει δημοσιευμένο προϋπολογισμό γιαυτήν, οι ελαιώνες επιδοτούνται με 67 ευρώ το στρέμμα αν θυμάμαι καλά, και δύναται να υπάρξει συνδυασμένη επιδότηση με το 10.1.6, τη Διαχείριση φυτικών υπολειμμάτων των κλαδεμάτων στην ελαιοκαλλιέργεια.
Η natura είναι κριτήριο βαθμολόγησης, Οι εκμεταλλεύσεις που τουλάχιστον το 10% της
έκτασής τους βρίσκεται σε προστατευόμενη περιοχή βαθμολογούνται υψηλότερα. Οι υπόλοιπες εκμεταλλεύσεις κατατάσσονται με βάση το χαρακτηρισμό της περιοχής ως Υψηλής Φυσικής Αξίας. Ανάλογα με το ποσοστό της υπό ένταξη έκτασης σε γη ΥΦΑ δίδεται και η βαθμολογία.
Περίπτωση να μη δεχθούν αίτηση ένταξης είναι τα λιγότερα από 80 ελαιόδενδρα ανά εκτάριο, η μη υποβολή ΕΑΕ και το να μην είσαι κατά κύριο επάγγελμα γεωργός.
Βαθύ γνώστη σε βλέπω.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Ο Τραμπ αναστέλλει τη χρηματοδότηση του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας


Πρόκειται μακράν για την ποιο ενδιαφέρουσα είδηση. Ενδεικτικό ότι αν ρίξει κανείς μια ματιά στον αγγλόφωνο αντι-ρεπουμπλικανικό τύπο θα δει ότι δεν αποδοκιμάζεται η επιλογή Τράμπ καθαυτή - τηρούν μάλλον ουδέτερη στάση. Το βαθύ κράτος των ΗΠΑ και του "δυτικού κόσμου" μάλλον κάτι ετοιμάζει ...

Συμφωνώ. Νομίζω ότι η φάση με την Κίνα και τον WHO πρέπει να αλλάξει, διότι θεωρώ την Κίνα 100% υπεύθυνη για αυτήν την πανδημία και ο WHO βασικά δεν έπραξε σωστά, έπρεπε να σφίξει τα λουριά στους Κινέζους.

Αυτό βέβαια, δε σημαίνει ότι ο Τραμπ δεν έκανε τραγικό λάθος που δεν πήρε μέτρα.

Η δική μου άποψη είναι η Κίνα να πληρώσει μέρος των ζημιών στον υπόλοιπο πλανήτη.

Π
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.091
Κριτικές
184
Like
44.777
Πόντοι
22.266
Επανέρχεσαι για να γράψεις μεγαλύτερες ανοησίες απο τις προηγούμενες.
Το 11.1 προκηρύσσεται για όλη την επικράτεια, εντάσσει και την Αττική και μάλιστα έχει δημοσιευμένο προϋπολογισμό γιαυτήν, οι ελαιώνες επιδοτούνται με 67 ευρώ το στρέμμα αν θυμάμαι καλά, και δύναται να υπάρξει συνδυασμένη επιδότηση με το 10.1.6, τη Διαχείριση φυτικών υπολειμμάτων των κλαδεμάτων στην ελαιοκαλλιέργεια.
Η natura είναι κριτήριο βαθμολόγησης, Οι εκμεταλλεύσεις που τουλάχιστον το 10% της
έκτασής τους βρίσκεται σε προστατευόμενη περιοχή βαθμολογούνται υψηλότερα. Οι υπόλοιπες εκμεταλλεύσεις κατατάσσονται με βάση το χαρακτηρισμό της περιοχής ως Υψηλής Φυσικής Αξίας. Ανάλογα με το ποσοστό της υπό ένταξη έκτασης σε γη ΥΦΑ δίδεται και η βαθμολογία.
Περίπτωση να μη δεχθούν αίτηση ένταξης είναι τα λιγότερα από 80 ελαιόδενδρα ανά εκτάριο, η μη υποβολή ΕΑΕ και το να μην είσαι κατά κύριο επάγγελμα γεωργός.
Βαθύ γνώστη σε βλέπω.
δημοισιε υπαλληλε ειναι βασει μοριοδοτησης οπωσ εγραψες  δλδ αν εχουν κονδυλια δεκα εκατομυρρια ευρω θα εγκριθουν οι σαραντα και οχι οι εξηντα που θα δηλωσιυν ξκαι τα25 μορια απο τα εκατο ειναι αν εντασεσαι ζωνη νατουρα


αντε γεια

θα μας κανουν μαθημα οι δημοσιοι υπαλληλοι

επισης δημοσιε υπαλληλε γιατι αποφευγεις να απαντησης στο δικαιωμα εργασιας ακομα κ την κυριακη του πασχα αν το εχω αναγκη;;;;;

αλλα ξεχασα εισαι δημοσιος υπαλληλος
 
  • Like
Αντιδράσεις: txar
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
δημοισιε υπαλληλε ειναι βασει μοριοδοτησης οπωσ εγραψες  δλδ αν εχουν κονδυλια δεκα εκατομυρρια ευρω θα εγκριθουν οι σαραντα και οχι οι εξηντα που θα δηλωσιυν ξκαι τα25 μορια απο τα εκατο ειναι αν εντασεσαι ζωνη νατουρα


αντε γεια

θα μας κανουν μαθημα οι δημοσιοι υπαλληλοι

επισης δημοσιε υπαλληλε γιατι αποφευγεις να απαντησης στο δικαιωμα εργασιας ακομα κ την κυριακη του πασχα αν το εχω αναγκη;;;;;

αλλα ξεχασα εισαι δημοσιος υπαλληλος
Α, υπάρχει πίνακας μοριοδότησης και τελικά δεν εντάσσονται μόνον όσοι είναι σε natura και τελικά και στην Αττική εντάσσονται. Και δεν είναι 25, 30 είναι τα μόρια. Τίποτα που να ισχύει θα μας γράψεις ή μετά από κάθε ποστ μου θα ανασκευάζεις;
Εξαρχής σου είπα να αράξεις σπίτι σου. Καμία δουλειά από όσες αναφέρεις δεν έχει πρόβλημα να περιμένει 24 ώρες. Γιατί εσύ και κάποιοι σαν εσένα μας αναγκάζουν να την πληρώνουμε όλοι.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.091
Κριτικές
184
Like
44.777
Πόντοι
22.266
Α, υπάρχει πίνακας μοριοδότησης και τελικά δεν εντάσσονται μόνον όσοι είναι σε natura και τελικά και στην Αττική εντάσσονται. Και δεν είναι 25, 30 είναι τα μόρια. Τίποτα που να ισχύει θα μας γράψεις ή μετά από κάθε ποστ μου θα ανασκευάζεις;
Εξαρχής σου είπα να αράξεις σπίτι σου. Καμία δουλειά από όσες αναφέρεις δεν έχει πρόβλημα να περιμένει 24 ώρες. Γιατί εσύ και κάποιοι σαν εσένα μας αναγκάζουν να την πληρώνουμε όλοι.
Φίλε το αν εντάσσονται στα βιολογικά ή όχι άσε να το ξέρω πολύ καλύτερα από όλους μιας κ είναι η δουλειά μου
Είναι εξάρτηση ενός πίνακα μοριοδοτησης κ η περιοχή μου δεν είναι νατουρα για να πάρει τα πολλά μόρια κ η τελευταία προκήρυξη που βγήκε έβαλε μόνο το 5 τοις εκατό των αιτούντων διότι τα χρήματα πάνε σε Έλληνες ντεμλεληδες του δημοσίου

Τέλος δημοσιε υπαλληλε δεν περιμένω πέρα ελγα επιδοτήσεις για να ταισω τον εαυτό μου αλλά δουλεύω τα κτήματα κ επιθυμώ να πάω κ την Κυριακή του Πάσχα όπως κ ο μπακάλης μπορεί να θέλει να δουλέψει Κυριακή διότι είναι άνθρωπος με υποχρεώσεις κ δεν τον τσιζει κανένας άλλος

Αν εσύ είσαι δημόσιος υπάλληλος κ πληρώνεσαι βρέξει χιονίσει δε σημαίνει ότι κάποιοι άλλοι δεν έχουν αναγκα να παν στη δουλειά τους ακόμη κ το Πάσχα

Αυτά το κάτσε σπίτι με το έτσι θέλω κ μην πας στη δουλειά σου είναι εκφράσεις καλοβολεμενων δημ υπαλλήλων

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom