Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.512
Κριτικές
1
Like
35.693
Πόντοι
6.256
Ντορα μπακογιάννη τώρα,
Δε μπορει να δει τα βαφτιστίρια της φέτος, έχει μόνο 13

Ο πατερας της ειχε πανω απο 1500 βαφτιστίρια,
Πόσο ξεφτιλισμένες πολιτικές οικογένειες , δυναςτείες κανονικές, φανταςτειτε τωρα 1500 οικογενειες τι ρουςφέτια χρειάζονται τόςοι γλύφτες, και κοροιδευουμε τους βασιλιαδες της ευρώπης,

Μην ξεχάσετε να ψηφίσετε το γιό της Κοσιώνη ρεεεε
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Φίλε εσύ μπορείς να κάτσεις Πάσχα διότι έμαθες να πληρώνεσαι από το ελληνικό δημόσιοι κάποιοι άλλοι όμως έχουν ανάγκη ακόμα κ τη Κυριακή του Πάσχα το μεροκάματο ή την εργασία  στην επιχείρηση τους
Όσο για παρά ελγα κ επιδοτήσεις  εσείς οι δημόσιοι τα κυνηγάτε πιο πολλοί από τους υπόλοιπους ελευθ επαγγελματίες διότι μάθατε να ζείτε σαν τρωκτικά τόσα χρόνια ροκανιζοντας το δημόσιο.
Όσο για τα βιολογικά όταν θα έχεις έστω κ μια φορά τρακτέρ με αρωτρο τότε έλα ξανά να μου μιλήσεις τρωκτικό δημοσιε υπαλληλε

Ειδικός δεν είμαι ΑΛΛΑ άμα ρίξεις πάνω στις ρίζες των ξεριζωμένων ελιών κομμένα χόρτα/πανιά/κλαριά και τις ραντίσεις με πολύ νερό βρέχοντας και το έδαφος που είναι πεσμένες - αυτό δεν αρκεί για να μην ξεραθούν μέχρι την πχ Τρίτη του Πασχα τα δέντρα?
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.512
Κριτικές
1
Like
35.693
Πόντοι
6.256
Απλώς είπα ότι όλοι οι δημόσιοι είναι τρωκτικα
Δεν ειναι όλοι οι δημοσιοι τρωκτικά , αλλα όλα τα τρωκτικά ειναι δημόσιοι
Πως σου ήρθε; Επειδή το λέει ο χαζός; Αφού έχω γράψει τόσες φορες εδώ μέσα με τι ασχολούμαι.
Οκ, νομιζα εισαι δυ, δε σ εβρισα, καμια δουλεια δεν ειναι ντροπή.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.826
Like
24.684
Πόντοι
6.256
το εχεις χαλαρα ρε αλεξ
ο αλλος απαξιωθηκε απο την επιστημονικη ομαδα του μπουρδελα.κομ
τον τελειωσαν λεμε

αντε να τον φωναξω να μου κανει κανενα φορματ στο pc αμα βαριεμαι να το κανω μονος μου

Τυπε σαν κλασσικος δικηγορακος εκανε τη προβλεψη απο 40 εως 50 νεκρους στο τελος της ιστοριας σε 140 μεχρι 20 Απριλιου!!!!

Ρε τι ατομα υπαρχουν εδω μεσα!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Οκ, νομιζα εισαι δυ, δε σ εβρισα, καμια δουλεια δεν ειναι ντροπή.
Όχι ρε συ προς θεού. Τι ντροπή; Το θέμα είναι να έχει δουλειά ο κόσμος. Κι ο Πυροσβέστης δυ είναι. Και ο γιατρός και η νοσηλεύτρια δυ είναι. Κι ο δάσκαλος. Ένα σωρό χρήσιμους υπαλλήλους έχει το δημόσιο. Το ότι κάποιοι είναι κακοί υπάλληλοι, ασυνείδητοι αν θέλεις, δε λέει κάτι. Μήπως και στον ιδιωτικό δεν έχουμε τέτοια φαινόμενα; Ή ευνοιοκρατία;
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.826
Like
24.684
Πόντοι
6.256
Δεν ειναι όλοι οι δημοσιοι τρωκτικά , αλλα όλα τα τρωκτικά ειναι δημόσιοιΟκ, νομιζα εισαι δυ, δε σ εβρισα, καμια δουλεια δεν ειναι ντροπή.

Εμενα μου αρεσει που θεωρειται προσβολη να εισαι δημοσιος υπαλληλος εξορισμου... :jerking:


Υ.Γ
Δεν ειμαι δημοσιος υπαλληλος για να προλαβω μερικους κλαδευτες ελιων....
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.512
Κριτικές
1
Like
35.693
Πόντοι
6.256
Η άρση της καραντίνας στην ευρώπη σταδιακά νομίζω ειναι ενα σημαντικό βήμα ,
Ίσως σωθει κάτι στο θέμα του τουρισμού
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.826
Like
24.684
Πόντοι
6.256
Όχι ρε συ προς θεού. Τι ντροπή; Το θέμα είναι να έχει δουλειά ο κόσμος. Κι ο Πυροσβέστης δυ είναι. Και ο γιατρός και η νοσηλεύτρια δυ είναι. Κι ο δάσκαλος. Ένα σωρό χρήσιμους υπαλλήλους έχει το δημόσιο. Το ότι κάποιοι είναι κακοί υπάλληλοι, ασυνείδητοι αν θέλεις, δε λέει κάτι. Μήπως και στον ιδιωτικό δεν έχουμε τέτοια φαινόμενα; Ή ευνοιοκρατία;

Να σου πω και εσενα ολοι εχουμε καταλαβει τι παιζει με το κατεπειγον κλαδεμα ελιων Κυριακη του Πασχα....δεν το αφηνεις;

Δεν εχει νοημα και ετσι και αλλιως αμα τελικα υπαρξει γενικη απαγορευση οι αγροτικες εργασιες θα γινουν απο Δευτερα και μετα και κατι μου λεει οτι οι ελιες θα επιβιωσουν.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.283
Like
24.244
Πόντοι
6.056
Τυπε σαν κλασσικος δικηγορακος εκανε τη προβλεψη απο 40 εως 50 νεκρους στο τελος της ιστοριας σε 140 μεχρι 20 Απριλιου!!!!

Ρε τι ατομα υπαρχουν εδω μεσα!!! :2funny: :2funny: :2funny:
γιατι το αλλο?
τωρα που βρηκε τον βασιλακη σκουπιδιασμενο απο του επιστημονες του μπου.κομ
αμεσως εβαλε vs με τον εαυτο του να παρει το fatality καταλαβες?
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.826
Like
24.684
Πόντοι
6.256
γιατι το αλλο?
τωρα που βρηκε τον βασιλακη σκουπιδιασμενο απο του επιστημονες του μπου.κομ
αμεσως εβαλε vs με τον εαυτο του να παρει το fatality καταλαβες?

Ε ναι ρε τυπε ειναι κλασσικη περιπτωση ο Αλεξ...λενε για τον Γκειτς 2-3 ναυαγια οτι ειναι παπαρολογος τσουπ πεταγεται ο Αλεξ να πει οτι συμφωνει.

Λενε για τον μπουλουκο τον Καραμανλη οτι ειναι ο  μονος που αδυνατισε....τσουπ πεταγεται ο Αλεξακος να πει οτι αδυνατισε και αυτος.
 

ο οποίος

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2020
Μηνύματα
280
Like
10
Πόντοι
1
Ειδικός δεν είμαι ΑΛΛΑ άμα ρίξεις πάνω στις ρίζες των ξεριζωμένων ελιών κομμένα χόρτα/πανιά/κλαριά και τις ραντίσεις με πολύ νερό βρέχοντας και το έδαφος που είναι πεσμένες - αυτό δεν αρκεί για να μην ξεραθούν μέχρι την πχ Τρίτη του Πασχα τα δέντρα?

Ξερεις απο ραντισμα και βρεξιμο εσυ  :alivedick: :assshake:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Να σου πω και εσενα ολοι εχουμε καταλαβει τι παιζει με το κατεπειγον κλαδεμα ελιων Κυριακη του Πασχα....δεν το αφηνεις;

Δεν εχει νοημα και ετσι και αλλιως αμα τελικα υπαρξει γενικη απαγορευση οι αγροτικες εργασιες θα γινουν απο Δευτερα και μετα και κατι μου λεει οτι οι ελιες θα επιβιωσουν.
Όπως ειδες το έκοψα με 4 λέξεις και δεν ξανα ασχολήθηκα. Απλά δε μπορώ να ακούω ανυπόστατα πράγματα ως πρόσχημα. Γιατί είμαστε και κάποιοι εδώ που γνωρίζουμε λίγα πράγματα.  Εννοείται ότι τίποτα δεν είναι πιεστικό. Όλα μπορούν να γίνουν μια χαρά από Δευτέρα. Το να τηρηθούν κάποια πράγματα θεωρώ ότι είναι το πιο σημαντικό. Μπας και ξεφύγουμε μια ώρα αρχύτερα από αυτό το χάλι.
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
Η κορύφωση του covid-19 στη Σουηδία θα συμβεί 1-8 Μαΐου
Επίσης, αυτοί εκεί έχουν μόνον 79 κρεβάτια ΜΕΘ, ενώ χρειάζονται 1500 - 6700 κρεβάτια.
Είμαι περίεργος τι θα γίνει...

Σήμερα πάντως για <Ιταλία

δείχνει πρόβλεψης
Total deaths
21,130COVID-19 deaths

Μέχρι χθες είχαμε 21,067.

Καλές οι προβλέψεις και οι προβολές, αλλά κάτι τέτοια καταρρίπτουν όλο το σκεπτικό.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.826
Like
24.684
Πόντοι
6.256
Σήμερα πάντως για <Ιταλία

δείχνει πρόβλεψης
Total deaths
21,130COVID-19 deaths

Μέχρι χθες είχαμε 21,067.

Καλές οι προβλέψεις και οι προβολές, αλλά κάτι τέτοια καταρρίπτουν όλο το σκεπτικό.

Κολοκυθια ειναι οι προβλεψεις αυτες...μια καινουρια εστια μπορει να ανατρεψει τα παντα.

Οσο δεν υπαρχει φαρμακο ή εμβολιο δεν υπαρχει στην ουσια τελος σε αυτη την ιστορια...ακομα και οταν τελειωσουν οι καραντινες και αρχισει η κυκλοφορια των πολιτων ανα πασα στιγμη μπορουμε να γυρισουμε πισω στη ληψη μετρων.

Βλεπετε τι γινεται στη Κινα που στην ουσια πλεον εχουν ΜΟΝΟ εισαγωμενα κρουσματα...
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
Alex71 vs Bill Gates λοιπον

Πονταρετε

Αλεξ,

Φαντάζομαι ότι έκανες την λογικότατη σκέψη, στις 6/4 που είχαμε 79 ανεκτούς, με την εβδομάδα 30/3-6/4, να έχει 33.  Άρα με τον ίδιο  ρυθμό θα είχαμε άλλους 66, σύνολο 145.

Όμως το ίδιο διάστημα, θα απέδιδαν και τα μεσίτρα περιορισμού και είπες ένα ελαφρά μικρότερο νούμερο.

Τώρα ο πανεπιστήμων θα μας πει ότι έγραψε ότι ΠΙΘΑΝΩΣ να είχαμε κάτω από 150, ενώ στην πράξη το πρώτο νούμερο ήταν 250.

Η δική μου πρόβλεψη πάτος ήταν για 150, ευτυχώς πέφτω έξω.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Όταν έχεις την αναλυτική σκέψη του Γκέιτς και έχεις ασχοληθεί με το αντικείμενο των επιδημιών όσο εκείνος δεν είναι απαραίτητο να διαθέτεις πτυχίο επιδημιολόγου για να δικαιούσαι να εκφράσεις δημόσια άποψη.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Όταν δεν μπορείς να ξεχωρίσεις το "κάνω την δουλειά μου" από το "θυσιάζομαι για τους άλλους":

Κοροναϊος: Η προετοιμασία των «μαχητών» της ΜΕΘ μέσα από 10 καρέ

]

Ήρωες οι πυροσβέστες τα καλοκαίρια, ήρωες οι πιλότοι της πολεμικής αεροπορίας, ήρωες οι γιατροί στα νοσοκομεία, ήρωες ... ήρωες ... ήρωες ... - πολύ ηρωισμός έπεσε σε αυτή τη χώρα ...
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.826
Like
24.684
Πόντοι
6.256
Οσον αφορα τον Τραμπ και την ολη ιστορια με τον ΠΟΥ που καποιοι σχολιαζατε αφελως πριν...η ολη ιστορια γινεται γιατι ο καραγκιοζης με το περουκινι τα εκανε σκατα σαν ηλιθιος αμορφωτος που ειναι οταν του λεγανε τον Φεβρουαριο να παρει μετρα προληπτικα για τον κορωνοιο και αυτους τους εγραψε στα αρχιδια του.

Τωρα ψαχνει να βρει εξιλαστηριο θυμα και βρηκε τον ΠΟΥ...ο μεγαλυτερος καραγκιοζης ολων των εποχων εγινε προεδρος στην υπερδυναμη του πλανητη.Αυτο λεει πολλα για το που πηγαινει η ανθρωποτητα....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom