Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Θέλω να καταγγειλω ένα περιστατικό σε φαρμακείο το οποίο στην είσοδο εφαρμόζει περιορισμένη ροή (ας μην περιγράψω πως) και αρνηθηκε μαλιστα να μου δώσει ένα στυλό
για να σημειώσω κάτι με την αιτιολογία ότι μετά δεν μπορεί να το πάρει πίσω.
Τα χρήματα ομως τα παίρνει που έχουν πλήθος μικροβίων.
Τι άλλο θα δούμε και θα ακούσουμε...

:S
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Θέλω να καταγγειλω ένα περιστατικό σε φαρμακείο το οποίο στην είσοδο εφαρμόζει περιορισμένη ροή και αρνηθηκε να μου δώσει ένα στυλό
για να σημειώσω κάτι με την αιτιολογία ότι μετά δεν μπορεί να το πάρει πίσω.
Τα χρήματα ομως τα παίρνει που έχουν πλήθος μικροβίων.
Τι άλλο θα δούμε και θα ακούσουμε...

:S
Εχεις δικιο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
ειναι διαμαχη μεταξυ
1) παππουδων που εχουν χεστει ή παππουδοσυντηρητων που επισης εχουν χεστει μαζι με αυτους που μενουν με την μαμα και φοβουνται μην την κολλησουν
2) Δραστηριων ανθρωπων που βλεπουν την ζωη τους να παγωνει
Η μονη διαμαχη που υπαρχει ειναι μεταξυ συνετών και κουφιοκεφαλων

"Δραστηριους" ονομαζεις προφανως τους ψυχωτικους που μολις εμειναν δεκα μερες σπιτι χτυπησαν κοκκινο.
Οπως "ευαισθητους" ονομαζουν καποιοι τους σχιζοφρενεις.
Σιγα ρε φιλε, που παγωσε η ζωη σου επειδη εμεινες εναν μηνα μεσα.
Αν εκανες δηλαδη μια εγχειριση ή ειχες ενα ατυχημα και εμενες κλινηρης ενα μηνα, θα σε επιανε τρέλα?

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Δεν θέλω έτσι. Θέλω να αντικρούσεις και να στηριξεις το φαρμακείο για να υπάρξει ροή στο θέμα.

;)
Γιατι να στηριξω το φαρμακειο? Μαλακίες σου ειπανε. Δικιο εχεις.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.814
Like
24.678
Πόντοι
6.256
πιο πολύ με προβληματίζει η λυσσαλέα προσπάθεια των συμφερόντων να σιωπήσουν φωνές που έχουν αποτελέσματα από χρήση κοκταίηλ βιταμινών κι άλλων θεραπευτικών μεθόδων. Τα γαμωεμβόλια δεν είναι ο μονόδρομος, αλλά θέλουν να είναι ο μονόδρομος για το ίδιο όφελος που θα αποκομίσουν. Αυτό που μπορεί να σώσει κάποιον εμένα μπορεί να με σκοτώσει. Κι αν έχω αλλεργία και πάθω τα χειρότερα ποιος με αποζημιώνει;
Δεν υπάρχει υποχρεωτικός εμβολιασμός ώστε να μην ρισκάρουν τις αγωγές κι αποζημιώσεις. Ειδικά σε ένα μη τεσταρισμένο χημικό μίγμα όπως αυτό που θα βγάλουν κάποτε για τον Κορονιό, αν γίνει επιβαλλόμενο δια νόμου (και ιατρικό πιστοποιητικό ανοσίας συνεπακολούθως) τι θα γίνει αν παρουσιάσει ο Χ επιπλοκές και πάει στα θυμαράκια; Ποιος θα είναι υπόλογος; Ο Γιατρός; ο Υπουργός; ο εισαγωγέας; η φαρμακευτική; η Μιχαλού;
Θα χρειαστεί κάτι περισσότερο από την απλή φοβέρα του γιατρού, ίσως μια αναθεώρηση συνταγματική για να καμφθεί η οποιαδήποτε αμφιβολία και βεβαίως να καλυφθεί η ευθύνη.

Ειναι πολυ απλη η λυση για κατι τυπους σαν και σενα...πας σε ενα δικηγορο και δηλωνεις οτι αρνεισαι να εμβολιαστεις ΚΑΙ να νοσηλευτεις ετσι και νοσησεις βαρια και χρειαστεις νοσηλεια.

Ξεκινα να παιρνεις τις βιταμινουλες σου για να μην σε φαρμακωσουν οι κακιες φαρμακευτικες με διαφορα εμβολια...
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.814
Like
24.678
Πόντοι
6.256
Γιατι να στηριξω το φαρμακειο? Μαλακίες σου ειπανε. Δικιο εχεις.

Μαλακιες λετε εσεις...επειδη παιρνει τα λεφτα πρεπει να του δωσει οτι εχει πανω του να το ακουμπησει;
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.564
Κριτικές
36
Like
38.485
Πόντοι
19.795
ειναι διαμαχη μεταξυ
1) παππουδων που εχουν χεστει ή παππουδοσυντηρητων που επισης εχουν χεστει μαζι με αυτους που μενουν με την μαμα και φοβουνται μην την κολλησουν
2) Δραστηριων ανθρωπων που βλεπουν την ζωη τους να παγωνει
Και επαγγελματιων, που βλεπουν οτι αν δεν τελειωσει οσο πιο γρηγορα γινεται αυτος ο διαολος, καταστρεφονται.
Και για να τελειωσει οσο πιο γρηγορα γινεται [size=20pt]ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ[/size].
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Και αν εμενα σε καροτσακι θα εμενα μεσα για παντα
Ας κρατησουμε τοτε την καραντινα μεχρι να βγει αποτελεσματικο εμβολιο οσα χρονια και να παρει
Αυτο δεν σου το ειπε κανενας, εσυ το λες.

Επιπλεον, ποιος σου ειπε οτι αν εισαι σε καροτσακι μένεις μεσα για παντα?
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
οι
Μαλακιες λετε εσεις...επειδη παιρνει τα λεφτα πρεπει να του δωσει οτι εχει πανω του να το ακουμπησει;

Δεν περιγράφω το σκηνικό γιατί ήταν τόσο ιδιαίτερο σε τέσσερα σημεία που δεν θα με πιστέψει κανείς. Είπε κάτι σωστο ο Αλεξ.
Ας τον χάριζε τον στυλό. Εγώ το πήγα και πιο πέρα. Ήταν τελείως λάθος η αντιμστωπιση σε ολα.
Έχω επισης πετύχει γιαγιά σε ψιλικατζικο που βάζει τα λεφτά σε ιονιστη μολις τα πάρει με γάντι. Κάποιος θα την παραμύθιασε.
Ασε τι γίνεται.

:2funny:
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Έχουν αρχίσει και φθείρονται πολύ οι ανθρώπινες σχέσεις γιατί πέφτει πίεση μεγάλη και μεγάλος τρόμος. Εγώ έχω άτομο γνωστό που δεν βγαίνει από το σπίτι του καθόλου. Μαλακες πως γίνεται αυτό ;;;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Έχουν αρχίσει και φθείρονται πολύ οι ανθρώπινες σχέσεις γιατί πέφτει πίεση μεγάλη και μεγάλος τρόμος. Εγώ έχω άτομο γνωστό που δεν βγαίνει από το σπίτι του καθόλου. Μαλακες πως γίνεται αυτό ;;;
Εννοεις φθειρονται οι σχεσεις αυτων που μενουν μαζι στο ιδιο σπιτι ή οι σχεσεις με αυτους που ειναι μακριά και δεν μπορεις να τους συναντησεις?

Γιατι δεν γινεται?
Οι δικοι μου εχουν να βγουν απο το σπιτι 40 μερες, και οταν τους βλεπω στο σκαιπ ειναι μια χαρα χαμογελαστοι.

Κι εγω εχω να βγω πανω απο δεκα μερες αυτη τη στιγμη. Μια χαρα ειμαι.
Τι παθαινετε ρε παιδια?
 

Ahmed Butt

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2020
Μηνύματα
700
Like
107
Πόντοι
6
Εννοεις φθειρονται οι σχεσεις αυτων που μενουν μαζι στο ιδιο σπιτι ή οι σχεσεις με αυτους που ειναι μακριά και δεν μπορεις να τους συναντησεις?

Γιατι δεν γινεται?
Οι δικοι μου εχουν να βγουν απο το σπιτι 40 μερες, και οταν τους βλεπω στο σκαιπ ειναι μια χαρα χαμογελαστοι.

Κι εγω εχω να βγω πανω απο δεκα μερες αυτη τη στιγμη. Μια χαρα ειμαι.
Τι παθαινετε ρε παιδια?

απο τροφιμα τι κάνεις, λαχανικα και φρούτα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom