Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.637
Like
3.006
Πόντοι
1.706
Δεν είναι περίεργο πού όλοι ηγέτες παγκοσμίως ξαφνικά νοιάζονται για τα γερόντια, και ο Bill Gates από εκεί που φώναζε για υπερπληθυσμό ξαφνικά καίγεται να βρεθεί εμβόλιο;
Μην πούμε και για τον Π.Ο.Υ. που ξαφνικά κατήργησε τα στάδια και τα όρια για το χαρακτηρισμό μιας ασθένειας ως πανδημίας και πλέον τις ανακηρύσσει αυθαίρετα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Είσαι λάθος γιατί α) είναι σχετικά στην αρχή
β) κρύβει κρούσματα και νεκρούς.
γ) κάτι μου λέει ότι θα κάνει κωλοτούμπα με lockdown εντός 15 ημερών. Στο τελευταίο μπορεί να κάνω και λάθος....θα δούμε.
μαλιστα ειχαμε την κινα το καθεστως που δεν εμπιστευομασταν, τον ερντογαν, τωρα και η σουηδια λεει ψεματα, αντε να δουμε.

για ποιο λογο ο ερντογαν δεν συνεχισε να λεει ψεματα οτι εχει μονο 100 νεκρους οσο η ελλαδα και απραδεχτηκε 1.000 θα μας πει κανεις συνομοσιολογος?

δηλαδη αν τους βλεπουν να πεθαινουν 3 στην κωνσταντινουπολη μπορουν να πουν ψεμτα οτι ειναι μεσα στους 1.000 αλλα δεν μπορουν να πουν ψεματα οτι ειναι μεσα στους 100?

εγω δεν ξερω κανενα ψευτη να χρωστα 5.000 και να λεει ψεματα οτι χρωστα 1.000 αντι 100 οταν δεν υποκειται σε ελεγχο αρα μπορει να πει οσο θελει ψεματα.

για την κινα σας απαντησε ο κωλογερος που ειδε να εχουν αδειασει οι κλινες που ειχανε για τον κορονοιο. τι και αυτος βαλτος απο τους κινεζους ειναι?
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους (τι ακριβώς κάνουν και πώς τη βγάζουν), εγώ πάντως βρίσκομαι στη φάση που περιγράφει το παρακάτω σύνθημα. Πολύ καραντίνα έπεσε ρε αδερφέ ως το μοναδικό μέτρο που απαντάει στο πρόβλημα... η όλη φάση ονομάζεται εγκλεισμός. Και όχι μόνο...

Εσυ ρε τυπε εισαι ηδη γνωστος βλακας δε χρειαζεται υπενθυμιση :grin:
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
οχι "σκασε μπουστη"
τα νουμερα που εσυ εβαλες επιβεβαιωνουν οτι εγω εχω δικιο.

λιγες χωρες με βραχεια κεφαλη για φετος , ιταλια, ισπανια, κορονοιος πρωτος (με γριπες αλλων ετων βγαινει παλι μπροστα η γριπη που ειχε και πανω απο 20.000 καποιες χρονιες),

κινα, ινδια , και αλλες μεγαλες και το συνολο του πλανητη 1.000.000-100.000 υπερ της γριπης, που διαφωνεις?


Επειδή σε μένα αντιπαρατέθηκες ΒΛΚΑΚΑ, στο έχω γράψει 4-5 φορές ότι ο κορωνοιός κτυπάει (μέχρι στιγμής) τη Δ. ΕΥρώπη και την Β. Αμερική τους 2 από τους 3 πυλώνες της παγκόσμιας οικονομίας.

Αγνοείς επίτηδες ότι τα πρώτα νούμερα, αναφέρουν αθροιστικά και την πνευμονία και ότι η γρίπη είναι το ΠΟΛΥ το 1/4 αυτών των νούμερων.

Επίσης ΒΛΑΚΑ, έγραψες ότι καμία χώρα δεν ξεπέρασε τους νεκρικούς από την γρίπη.

Να σε ενημερώσω ότι με την παραδοχή του 1:4 (νεκροί από  γρίπη έναντι νεκρών από πνευμονία), ότι πάνω από 20 χώρες  (από σήμερα και οι ΗΠΑ), έχουν ξεπεράσει αυτή την αναλογία σε λιγότερο από ένα μήνα.

Επίσης μην μου πεις ότι από την αρχή του νήματος, έκλαιγες για τους νεκρούς της γρίπης στην Ινδία και την Αφροκή, δεν θα σε πιστέψω.

Κατάλαβες ΚΛΑΚΑ;
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
27
Like
4.049
Πόντοι
4.895
Νομίζω τρολλάρει ο τύπος...ρίχνει ξύλα στη φωτιά του Νικ....

εμένα μου περισσεύει ένα οινόπνευμα (το μπλε δε χρειάζονται και πολυέξοδα), να το ρίξω να βοηθήσω και γω ;  :2funny:
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Η μεγιστοποίηση της συνολικής ευζωίας της κοινότητας σε μακρύ χρονικό ορίζοντα μέσα από την κοινωνική αυτοπραγμάτωση των μελών της.

Σορρυ εσυ ειπες δηλωνεις φιλελευθερος? Η καταλαβα λαθος?
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.974
Like
30.411
Πόντοι
5.006
Eστειλα μήνυμα στον Αντισθένη να ελέγξει τον λογαριασμό του Αλεξ, μάλλον τον χάκαραν  :grin:
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.536
Κριτικές
1
Like
7.630
Πόντοι
2.306
δεν εχω δει καπου να μου καταριπτουν νουμερα, και ο λογος ειναι οτι τα νουμερα δεν χαμπαριαζουν απο "σκασε μπουστη" ειδικα μαλιστα αν ειναι απο το παγκοσμιο οργανισμο υγειας ή τον εοδυ.

γριπη κορονοιος , δεκαπλασιοι νεκροι απο γριπη, με ταση να γινουν πενταπλασιοι ή διπλασιοι, απιθανο να τους ξεπερασουν

A! ok...
 

ο οποίος

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2020
Μηνύματα
280
Like
10
Πόντοι
1
οχι δεν μου λειπει κανενας πουτσος γκεουλα, δεν σκεφτονται ολοι οπως εσυ.

Φιλε δεν εχουν επιχειρηματα και χρησιμοποιουν βρωμιες
Ολοι ξερουμε οτι απλα ενημερωνες τους τραβελοφιλους για τα τραβελια γιατι ηθελες να προσφερεις στο σαιτ
Και τον Γαλιλαιο πουστη τον λεγαν παλια
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.921
Κριτικές
25
Like
11.633
Πόντοι
14.615
Εχω την εντύπωση ότι έχεις μία άποψη, την υποστηρίζεις με μανιακή επιμονή και πετάς νούμερα και μοντέλα απο δω και απο κει, τα οποία μονίμως σου καταρρίπτουν και απαξιώνουν άλλοι συμφορουμίτες με αναφορές και τεκμηρίωση.
Ειλικρινά εως τώρα νομίζω ότι το πρόβλημα είναι προσωπικό/ικανοποίησης του εγώ σου και όχι προσπάθειας να υποστηρίξεις μια άποψη έχοντας ταυτόχρονα την ικανότητα να το τεκμηριώσεις με αδιάσειστα στοιχεία αλλά και να παραδεχτείς οπου έχεις λάθος...
Εντάξει, χαβαλέ κάνουμε όλοι εδώ και τελικά δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος,  αλλά και αυτή η εγωϊστική εμμονή σου σε μία άποψη που δεν τεκμηριώνεις σοβαρά καταντά κουραστική και διασκεδαστική ταυτόχρονα...
Ειλικρινά αντιλαμβάνομαι τον προβληματισμό που θέτεις αλλά ο τρόπος και τα στοιχεία που παραθέτεις τον καθιστούν προβληματικό.
Κι αν είναι μαζοχιστής;
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
βγηκα σημερα μαλακες να παρω ενα καφεδακι απο ενα εκλεκτο μαγαζι στα νοτια για καφεδες στο χερι


περασα ενα κοκκινο ειδα και κατι διας ουτε χαρτι εφτιαξα ουτε τπτ


ζω στο κινδυνο μαλακες
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
27
Like
4.049
Πόντοι
4.895
απορώ με αυτούς που χαλάνε χρόνο να γράψουν με επιχειρήματα για να καταρρίπτουν τις ανοησίες σου όλες αυτές τις μέρες. Μάταιος κόπος.

εχουν ανοικτα και τα αντιστοιχα καπη τους, δεν κλεισανε καφε και ταβερνες που συχναζουν ηλικιωμενοι,

κατα δευτερον κανεις το λαθος να συγκρινεις το πικ του κορονοιου με τα θυματα της γριπης μοιρασμενα σε ολο τον χρονο. δεν παει ετσι.

στο πικ της η γριπη τον χειμωνα σκοτωνει πχ 20 την ημερα, το καλοκαιρι καθολου. και γιατί 20 και όχι 50 τσιγκουνιές θα κάνουμε ; βάλε τώρα που γυρίζει :rolleyes:
ο κορονοιος στο πικ του εφτασε σε 59 ανα ημερα, αλλα για ποσο θα κρατησει αυτο? 10 μερες? 20? 40?
και η ιταλια και η ισπανια ειχαν 1000 νεκρους την ημερα αλλα για λιγες μερες, δεν λες επι 1000 την ημερα θα σκοτωσει στην ιταλια 365.000 ολη την χρονια γιατι θα γελαν και οι πετρες.

εκει που εκανε κυκλο και η γριπη και ο κορονοιος ειναι η κινα με σκορ 60.000-4.000 υπερ γριπης, σοβαρά ; ο ιός εξαπλώθηκε σε όλη την Κίνα ώστε να έχει νόημα η σύγκριση με τον αριθμό 60000 της γρίπης (αν βέβαια πέθαναν όντως 60000 από γρίπη και δεν το βγάζεις και αυτό από την κεφάλα σου) ;

στην ιταλια και στην ισπανια μπορει να εχουμε ισοπαλια με περιπου 25.000 εκατερωθεν. για πολλοστή φορά πασάρεις το αυθαίρετο "25000 ετήσιοι νεκροί γρίπης" για Ιταλία όταν στο έχουν καταρίψει με στοιχεία εδώ και μέρες 2-3 μέλη τουλάχιστον, βαριέμαι να βάζω πάλι παραθέσεις, προφανώς όπως σου μπαίνουν έτσι βγαίνουν (από το μυαλό σου εννοώ μη πάει ο νους σου σε τίποτα πονηρό  :grin: )

και δεν μας νοιαζει οι 10 πρωτες χωρες με την περισσοτερη ζημια, μας νοιαζει ΟΛΟΣ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ.
ότι όλος ο πλανήτης αντέδρασε και συνεχίζει να αντιδρά σε μεγάλο βαθμό με βάση αυτό που έγινε σε αυτές τις χώρες λέει κάτι ή ....

τα νησια φεροε μπορει να εχουν καμμια αδυναμια γενετικη εκει η ανθρωποι και να πεθανουν και οι 50.000 , τι να λεμε φοβερος ο κορονοιος που εξαφανισε τα νησια φεροε?

εχεις ακουσει ποσους ινδιανους εξαφανισε η "γριπουλα" που δεν σκοτωνε ουσιαστικα κανεναν απο τους ισπανους κατακτητες που την μετεφεραν στον νεο κοσμο?
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
βγηκα σημερα μαλακες να παρω ενα καφεδακι απο ενα εκλεκτο μαγαζι στα νοτια για καφεδες στο χερι


περασα ενα κοκκινο ειδα και κατι διας ουτε χαρτι εφτιαξα ουτε τπτ


ζω στο κινδυνο μαλακες
 

Συνημμένα

  • train-scene.png
    train-scene.png
    210,6 KB · Εμφανίσεις: 17

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.566
Κριτικές
36
Like
38.495
Πόντοι
19.795
για την κινα σας απαντησε ο κωλογερος που ειδε να εχουν αδειασει οι κλινες που ειχανε για τον κορονοιο. τι και αυτος βαλτος απο τους κινεζους ειναι?
Δεν ξερω αν αναφερεσαι σε εμενα, εγω δεν εχω πει τιποτα για τωρινη κατασταση στη Κινα. Μια περσινη μου εμπειρια ειχα περιγραψει απο την πρωτοβαθμια περιθαλψη της Κινας.
Αντιθετως, επειδη ο Κινεζικος τροπος σκεψης ειναι εντελως ορθολογικος, στη βαση του οτι πληρωνεις παιρνεις, (ειδικα στον πληρωμενο ερωτα  :grin:) ο τροπος αντιδρασης τους, φανερωνει οτι τα πραγματα ηταν και ειναι πολυ σοβαρα.
Θελω να πω οτι αν καποιοι θα ζυγιζανε περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλον την οικονομικη ζημια, σε σχεση με την ανθρωπιστικη, θα ηταν οι Κινεζοι.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
27
Like
4.049
Πόντοι
4.895
Φιλε δεν εχουν επιχειρηματα και χρησιμοποιουν βρωμιες
Ολοι ξερουμε οτι απλα ενημερωνες τους τραβελοφιλους για τα τραβελια γιατι ηθελες να προσφερεις στο σαιτ
Και τον Γαλιλαιο πουστη τον λεγαν παλια
να ξέρεις ότι κάποτε θα αναγνωρισθεί η μεγάλη προσφορά του Νικ στην ανθρωπότητα (ΟΚ μέρος της τουλάχιστον  :grin: ).
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Οι δικοι μου εχουν 3,6% και περισσοτερο αφου ο πατερας μου εχει και αλλα προβληματα υγειας

Ο πατέρας σου έχει πιθανότητα να πεθάνει 3,6% που δεν είναι καμία φοβερή πιθανότητα ε;

Να ξέρουμε τι λέμε .....

Εσύ όμως παίρνεις μέτρα προφύλαξης για τον ΔΙΚΟ ΣΟΥ πατέρα.

Για τους υπόλοιπους πατεράδες στον πούτσο σου.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom