Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Πριν τον κορονα δεν νομιζω να εκαναν νεκροψια στον παππου για να δουν αν πηγε απο γριππη η απο τα αλλα 10 νοσηματα που ειχε, αλλα τον τελειωσε η γριππη/πνευμονια
οποτε οι καταγεγραμμμενοι θανατοι απο γριππη ειναι λιγοτεροι απο αυτους που τους εδωσε την χαριστικη βολη η πνευμονια

Παπαριές λες.

Και φυσικά τα πιστοποιητικά θανάτου έγραφαν από γρίπη.
 

poutsa4x4

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2019
Μηνύματα
517
Like
394
Πόντοι
26
Όλα αυτά που ακούγονται για περισσότερους νεκρούς από την απλή γρίπη, από τροχαία, από πείνα είναι σαχλαμάρες. Σε αυτές τις περιπτώσεις εύκολα ή δύσκολα υπάρχει λύση, ξέρεις πώς αντιμετωπίζονται, γνωρίζεις τον εχθρό. Για τον κορωνοϊό οι επιστήμονες ακόμα δεν γνωρίζουν αρκετά πράγματα, ακόμα βρίσκονται στο στάδιο της έρευνας και βγαίνει ο καθένας και λέει το μακρύ του και το κοντό του λες και είναι ειδικός και ξέρει. Ακόμα δεν γνωρίζουν οι επιστήμονες πώς συμπεριφέρεται ο ιός στα άτομα που ανάρρωσαν, αν τα αντισώματα που έχουν είναι ικανά να αποτρέψουν νέα προσβολή από τον ιό. Οπότε όλα αυτά που λέγονται περί νεκρών είναι ουτοπικά, η μεταδοτικότητα και η άγνωστη συμπεριφορά του ιού είναι που φοβίζουν του επιστήμονες και όχι οι νεκροί που έχουμε μέχρι στιγμής. Τα μέτρα δεν πάρθηκαν για τους νεκρούς. Με αυτή την λογική δεν θα έπρεπε η Ελλάδα να πάρει μέτρα γιατί έχει πολύ λίγους νεκρούς συγκριτικά με άλλες χώρες.
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.234
Κριτικές
14
Like
4.606
Πόντοι
3.715
πιο πολύ με προβληματίζει η λυσσαλέα προσπάθεια των συμφερόντων να σιωπήσουν φωνές που έχουν αποτελέσματα από χρήση κοκταίηλ βιταμινών κι άλλων θεραπευτικών μεθόδων. Τα γαμωεμβόλια δεν είναι ο μονόδρομος, αλλά θέλουν να είναι ο μονόδρομος για το ίδιο όφελος που θα αποκομίσουν. Αυτό που μπορεί να σώσει κάποιον εμένα μπορεί να με σκοτώσει. Κι αν έχω αλλεργία και πάθω τα χειρότερα ποιος με αποζημιώνει;
Δεν υπάρχει υποχρεωτικός εμβολιασμός ώστε να μην ρισκάρουν τις αγωγές κι αποζημιώσεις. Ειδικά σε ένα μη τεσταρισμένο χημικό μίγμα όπως αυτό που θα βγάλουν κάποτε για τον Κορονιό, αν γίνει επιβαλλόμενο δια νόμου (και ιατρικό πιστοποιητικό ανοσίας συνεπακολούθως) τι θα γίνει αν παρουσιάσει ο Χ επιπλοκές και πάει στα θυμαράκια; Ποιος θα είναι υπόλογος; Ο Γιατρός; ο Υπουργός; ο εισαγωγέας; η φαρμακευτική; η Μιχαλού;
Θα χρειαστεί κάτι περισσότερο από την απλή φοβέρα του γιατρού, ίσως μια αναθεώρηση συνταγματική για να καμφθεί η οποιαδήποτε αμφιβολία και βεβαίως να καλυφθεί η ευθύνη.
 

Ahmed Butt

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2020
Μηνύματα
700
Like
107
Πόντοι
6
λαδακη αυτος ο σουηδος στατιστικος που μιλαει για κορονα λεει πως παει καλα
η σουηδια και οτι το σεπτεμβριο θα είναι ολα καλα...

ο χρηστακης απο το yale μιλαει για δευτερο κυμα τον φθινοπωρο στην ελλαδα...


 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
ΕΙΣΑΙ ΨΕΥΤΗΣ.

πες μου τα νουμερα ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ απο τον κορονοιο παρα ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΙΠΗ ΡΕ ΨΕΥΤΑΡΕ???

την ΙΤΑΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΜΕΧΡΙ και 25.000 νεκρους απο γριπη σε ενα ετος και τωρα εχουν 20.000 απο κορονοιο?
στην ΚΙΝΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ πεθαινουν 60.000 απο την γριπη και φετος πεθαναν 4.000 απο τον κορονοιο?

σε ολο τον κοσμο ΨΕΥΤΑΡΕ μεσα και η σουηδια και το κονγκο και ΟΛΕΣ ΟΙ ΧΩΡΕΣ, εχουμε καθε χρονο περιπου 500.000 νεκρους απο γριπη και φετος εχουμε ισως και πανω απο 1.000.000,

ο κορονοιος ειναι στις 100.000

ΝΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΨΕΥΤΑΡΕ.

απο τον ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΥΓΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ.


και που εισαι για τον κορονοιο καταγραφονται σχεδον ολοι, για την γριπη εχουμε εκτιμησεις που μπορει να ειναι και παραπανω και παρακατω.

προχθες ο γιατρος χεςλρεηζερ ελεγε οτι προπερσι ειχαμε 154 νεκρους απο την γριπη ΟΤΑΝ Ο ΕΟΔΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΟΤΙ ΟΙ 154 καταγεγραμμενοι ειναι ενδειξη για περιπου 1070 πραγματικους. στον κορονοιο εχουμε τωρα 100 και μαλλον ειναι κοντα στο 100 οι πραγματικοι.

φατα στη μουρη ΨΕΥΤΗ , ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗ.
ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑς ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΑΡΜΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΡΕΙΟ ΙΤΑΛΙΑ


[size=30pt]ΣΚΑΣΕ ΜΠΟΥΣΤΗ.[/size]

ΣΚΑΣΕ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ.

ΣΚΑΣΕ ΨΕΥΤΗ.

Ο Πίνακας που βάζεις λέει:

https://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=310241.0;attach=1225145;image[/img[/URL]]

[b]Typical Season Flu (Τυπική χρονιά γρίπης): 200.000 - 650.000 νεκροί[/b]

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΝΑΡΧΙΔΟ ΠΟΥΣΤΡΑΚΙ.

[u]Επίσης λέει: Case Fatality Rate (θνητότητα): 0,1 %[/u]

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΜΠΟΥΣΤΗ.

ΞΕΡΕΙΣ ΤΡΑΒΕΛΟΓΑΜΗΜΕΝΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΩΝΟΙΟ;

[size=30pt]40.000.000 θάνατοι παγκοσμίως και θνητότητα 3,4 %[/size]

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΜΠΟΥΣΤΗ.

ΑΝΑΡΧΙΔΟ ΠΟΥΣΤΡΑΚΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΨΕΜΜΑΤΑ

Η φετινή εκτίμηση είναι από 450.000 - 1.200.000 εκατομμύρια νεκροί από γρίππη.

ΕΣΥ ΣΑΝ ΓΑΜΗΜΕΝΟΣ ΜΠΟΥΣΤΗΣ ΑΝΔΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΝΩ ΟΡΙΟ.


ΣΚΑΣΕ ΜΠΟΥΣΤΗ.

ΣΚΑΣΕ ΜΟΥΝΦΤΥΜΑ.

ΣΚΑΣΕ ΑΝΑΡΧΙΔΟ ΠΟΥΣΤΡΑΚΙ.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
αυστηρη καραντινα δεν εχουν σε ολες τις χωρες,

πχ η ταηβαν μου φαινεται απο την αρχη εκοψε τα δρομολογια προς κινα και ειναι χωρα προτυπο,

ΣΚΑΣΕ ΜΠΟΥΣΤΗ ΨΕΥΤΗ.

ΣΤΗΝ ΤΑΪΒΑΝ (ΑΓΡΑΜΜΑΤΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ) ΕΔΙΝΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΕΤΙΚΟ, ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕ APP ΚΑΙ GPS ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΑΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΓΙΑ 14 ΜΕΡΕΣ ΠΕΦΤΕΙ ΦΥΛΑΚΑ.

ΣΚΑΣΕ ΤΡΑΒΕΛΟΓΑΜΗΜΕΝΕ ΜΠΟΥΣΤΗ.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Εντωμεταξυ ολοι αυτοι οι γραφικοι πσεκαζμενοι που τωρα σκουζουν για τα μετρα τις καραντινες οτι δε μπορουν να βγουν κλπ, εαν δεν ειχαν παρθει μετρα θα εψελναν αλλο τροπαρι : ο αναλγητος κουλης  δε παιρνει μετρα, κοιταζουν την οικονομια και τα λεφτα και για να κονομησουν οι καρχαριες αφηνουν το λαο να πεθαινει.

 :jerking: :jerking:
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
Εντωμεταξυ ολοι αυτοι οι γραφικοι πσεκαζμενοι που τωρα σκουζουν για τα μετρα τις καραντινες οτι δε μπορουν να βγουν κλπ, εαν δεν ειχαν παρθει μετρα θα εψελναν αλλο τροπαρι : ο αναλγητος κουλης  δε παιρνει μετρα, κοιταζουν την οικονομια και τα λεφτα και για να κονομησουν οι καρχαριες αφηνουν το λαο να πεθαινει.

  :jerking: :jerking:

στανταράκι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Εντωμεταξυ ολοι αυτοι οι γραφικοι πσεκαζμενοι που τωρα σκουζουν για τα μετρα τις καραντινες οτι δε μπορουν να βγουν κλπ, εαν δεν ειχαν παρθει μετρα θα εψελναν αλλο τροπαρι : ο αναλγητος κουλης  δε παιρνει μετρα, κοιταζουν την οικονομια και τα λεφτα και για να κονομησουν οι καρχαριες αφηνουν το λαο να πεθαινει.

  :jerking: :jerking:
Εννοειται
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους (τι ακριβώς κάνουν και πώς τη βγάζουν), εγώ πάντως βρίσκομαι στη φάση που περιγράφει το παρακάτω σύνθημα. Πολύ καραντίνα έπεσε ρε αδερφέ ως το μοναδικό μέτρο που απαντάει στο πρόβλημα... η όλη φάση ονομάζεται εγκλεισμός. Και όχι μόνο...

μάθε παιδί μου γράμματα

LSXVDz0.jpg






 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
βγηκα σημερα μαλακες να παρω ενα καφεδακι απο ενα εκλεκτο μαγαζι στα νοτια για καφεδες στο χερι


περασα ενα κοκκινο ειδα και κατι διας ουτε χαρτι εφτιαξα ουτε τπτ


ζω στο κινδυνο μαλακες
250px-Double_Moutza.jpg

 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.564
Κριτικές
36
Like
38.485
Πόντοι
19.795
Για τους υπολοιπους πατεραδες ας φροντισουν τα παιδια τους
Ας τους κανουν τα ψωνια τα καμαρια τους η αν ειναι ατεκνοι ας φροντισει ο δημος η καποιος αλλος φορεας

Θα εχω εγω περιορισμους γιατι οι τριανταρομπεμπηδες μενουν ακομα με την μαμα?
Αν εχεις 2 κινητα, μπορεις να εισαι μεχρι και 12 ωρες εξω. Ποιος σε εμποδιζει;
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.475
Κριτικές
1
Like
35.642
Πόντοι
6.256
Τελικά ο νεος ιός φέρνει νεες εγγραφες στο μπου,
Όπως με τα νηματα των νεων call girls που γραφονται για να πάρουν τηλέφωνο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους (τι ακριβώς κάνουν και πώς τη βγάζουν), εγώ πάντως βρίσκομαι στη φάση που περιγράφει το παρακάτω σύνθημα. Πολύ καραντίνα έπεσε ρε αδερφέ ως το μοναδικό μέτρο που απαντάει στο πρόβλημα... η όλη φάση ονομάζεται εγκλεισμός. Και όχι μόνο...
Δηλαδη "υπακούς"???
Απογοητευση.
Εδω οι επαναστατες Ζαν Κλωντ και Πουσι Βαγκον ειναι ολη μερα εξω και ουτε χαρτι δεν συμπληρωνουν

Πιο επαναστατες απο σενα μαλλον
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.974
Like
30.411
Πόντοι
5.006
Εντωμεταξυ ολοι αυτοι οι γραφικοι πσεκαζμενοι που τωρα σκουζουν για τα μετρα τις καραντινες οτι δε μπορουν να βγουν κλπ, εαν δεν ειχαν παρθει μετρα θα εψελναν αλλο τροπαρι : ο αναλγητος κουλης  δε παιρνει μετρα, κοιταζουν την οικονομια και τα λεφτα και για να κονομησουν οι καρχαριες αφηνουν το λαο να πεθαινει.

 :jerking: :jerking:
Σοφόν το σαφές.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Για τους υπολοιπους πατεραδες ας φροντισουν τα παιδια τους
Ας τους κανουν τα ψωνια τα καμαρια τους η αν ειναι ατεκνοι ας φροντισει ο δημος η καποιος αλλος φορεας

Θα εχω εγω περιορισμους γιατι οι τριανταρομπεμπηδες μενουν ακομα με την μαμα?

Γιατι μπορει να αρρωστησει και κανας αλλος ρε ηλιθιε οχι μονο οι πατεραδες.
Γαμημενε αυτιστικε μαλακα.
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Στο σάιτ πάντα υπήρχαν τσακωμοί μελών.
Τώρα με την καραντίνα χειροτέρεψε η κ κατασταση βλέπω. Είναι συμπεριφορά αυτή τουτες τις δύσκολες ώρες του τόπου;
Πηγατε πουθενά να ξεσκασετε έστω μέσω υποχρεωσεων ή σπίτι και dvd με ποπ κορν;

:2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Με αυτη την λογικη για ατομα με σοβαρα προβληματα υγειας, υπεριληκες, παχυσαρκοι θα επρεπε να φτιαξει το κρατος σουπερ ντουπερ κλινικες οπου θα παρακολουθουταν 24/7 απο γιατρους ωστε να ζησουν περισσοτερο
Ενας ακομη με επιχειρηματα δεκαχρονου?
Καλως τονε.
Βλεπω σε περιλαβανε ηδη αλλοι, δεν θα ασχοληθω.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.564
Κριτικές
36
Like
38.485
Πόντοι
19.795
να κανω τι περιπατους?
ολα κλειστα ειναι εξω
Και τι θες; Να παω να ανοιξω το μαγαζι μου για να βαραω μυγες ολη μερα, να πληρωνω τους 2 υπαλληλους που εχω , και με τον οποιο κινδυνο της υγειας μου, για να σε σερβιρω; Τρελος ειμαι;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom