Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.082
Like
28.598
Πόντοι
5.506
Επικοδομητικο είναι όταν λες μπράβο που μας έβαλες σε καραντίνα αλλά άντε γαμήσου που δεν έχεις στηρίξει ακόμα το ΕΣΥ. Αυτό δεν το χωράει ο νους σου?
αυτο και μονο...μπραβο σαουλ
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.358
Like
478
Πόντοι
36
τύπε πάρε τηλέφωνο για ψυχοκοινωνική υποστήριξη...  :2funny: :2funny: :2funny:

Τους β-ρομα εγω τους χέζω και τους δέρνω ..... παλιοτερα εναν που περιποιήθηκα τον πήραν σε κομμάτια .... κατι απο την εικόνα σου είχε ....
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
η βια υπαρχει στη κοινωνια

ειναι η μαμη της ιστοριας συμφωνα με το μαρξ

τι μου τσαμπουνας τωρα ρε βλακα ?? παρε μπουλο καθυστερημενε βλακα


ουτοπια ειναι να λες οτι εισαι αντρας ενω ονειρευεσαι τραβελια αιντε ανοητε
οτι να 'ναι,
δεν πειθεις κανεναν μιστερ μαλακα
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.922
Κριτικές
25
Like
11.699
Πόντοι
14.615
αν προτείνεις και καμιά λύση που να μην περιλαμβάνει να ξηλώσεις χρήματα από τους λογαριασμούς των πλουσίων θα είσαι άρχοντας....
Δεν καταλαβαίνει τι γράφεις
 

Antebellum

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.089
Like
489
Πόντοι
36
Και ποιος λέει ότι δεν μπορεί η κυβέρνηση να έπραξε ότι μπορούσε και παρόλα αυτά δυστυχώς να διαλαλήθηκε το σύμπαν γιατί είναι ανωτέρα βία?

Εγώ σου απάντησα με στοιχεία διότι τυχαίνει να ζω στην αγορά ότι το 70% των ΚΑΔ έχει υπαχθεί στην οικονομική βοήθεια και εσύ με ρώτησες αν δηλώνω ότι έχουν παρθεί μέτρα για την βοήθεια των εργαζομένων. Οκ δεκτό.

Η αντιπολίτευση έχει γίνει κουρέλι από τα κομματόσκυλα και όχι από την έννοια της. Αν δεν σου αρέσει ο όρος δεν πειράζει ας κρατήσουμε την κριτική. Η κυβέρνηση μπορεί να χειρίστηκε σωστά τις 2 κρίσεις αλλά να εκμεταλεύθηκε επίσης τις 2 κρίσεις για να περάσει πράγματα τα οποία δεν θα πέρναγε τόσο εύκολα αλλιώς. Εσένα τι σε κόφτει αν κάποιος κάνει κριτική? Κάνε και εσύ όταν δεις κάτι στραβό.

Επικοδομητικο είναι όταν λες μπράβο που μας έβαλες σε καραντίνα αλλά άντε γαμήσου που δεν έχεις στηρίξει ακόμα το ΕΣΥ. Αυτό δεν το χωράει ο νους σου?

Σορρυ αλλα μπορεις να γκουγκλαρεις τον ορο αντιπολιτευση. Με κανεις να γινω Λαδακης. "Αντιπολίτευση ονομάζεται γενικά η οποιαδήποτε εναντίωση κατά των κυβερνώντων (κυβέρνησης) μιας χώρας, ή συνασπισμού χωρών."

βικιπιντια^^

ΟΚ αν ειναι εποικοδομητικο να ανοιγεις συζητηση για το ΕΣΥ (το οποιο δεν εχω να κανενα προβλημα να συζητησω) γιατι ειναι κομματικο να λες οτι πηραν μετρα για να προστατευσουν την απασχοληση? Πρεπει δηλαδη με το ζορι να λεω δε κανανε τιποτα για να μη με πεις κομματοσκυλο? Τσα, δε νομιζω.

 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
19.004
Κριτικές
1
Like
2.804
Πόντοι
606
Και ποιος λέει ότι δεν μπορεί η κυβέρνηση να έπραξε ότι μπορούσε και παρόλα αυτά δυστυχώς να διαλαλήθηκε το σύμπαν γιατί είναι ανωτέρα βία?

Εγώ σου απάντησα με στοιχεία διότι τυχαίνει να ζω στην αγορά ότι το 70% των ΚΑΔ έχει υπαχθεί στην οικονομική βοήθεια και εσύ με ρώτησες αν δηλώνω ότι έχουν παρθεί μέτρα για την βοήθεια των εργαζομένων. Οκ δεκτό.

Η αντιπολίτευση έχει γίνει κουρέλι από τα κομματόσκυλα και όχι από την έννοια της. Αν δεν σου αρέσει ο όρος δεν πειράζει ας κρατήσουμε την κριτική. Η κυβέρνηση μπορεί να χειρίστηκε σωστά τις 2 κρίσεις αλλά να εκμεταλεύθηκε επίσης τις 2 κρίσεις για να περάσει πράγματα τα οποία δεν θα πέρναγε τόσο εύκολα αλλιώς. Εσένα τι σε κόφτει αν κάποιος κάνει κριτική? Κάνε και εσύ όταν δεις κάτι στραβό.

Επικοδομητικο είναι όταν λες μπράβο που μας έβαλες σε καραντίνα αλλά άντε γαμήσου που δεν έχεις στηρίξει ακόμα το ΕΣΥ. Αυτό δεν το χωράει ο νους σου?
τυπε μου.βυζοτυπε μου.
τα αυτονοητα εκανε η κυβερνηση αφου την εφαγε πρωτη η ιταλοισπανια.
το εγραψα και το πρωι,το απογευμα που ο κουλης εβγαζε διαγγελμα για να κλεισουν καφε και ρεστοραν εγω ειχα ξεκινησει για Βουλγαρια και ειχα φτασει Σερρες οταν με ενημερωσαν απ το ξενοδοχειο στη Βουλγαρια οτι κλεινουν και δε θα βρω πουθενα να κοιμηθω.Εκανα τηλεφωνα σε διαφορα μερη και εκλειναν ολοι.ΚΑΙ ΧΟΤΕΛΙΑ.
Στο γυρισμο κοιμηθηκα στο Λιτοχωρο αφου δεν αντεχα να γυρισω.Το πρωι πηραμε κανονικα πρωινο ολ τουγκεδερ στο ρεστοραν του ξενοδοχειου.
ΕΝΩ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΟΛΑ 2 ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΕΔΩ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
αν προτείνεις και καμιά λύση που να μην περιλαμβάνει να ξηλώσεις χρήματα από τους λογαριασμούς των πλουσίων θα είσαι άρχοντας....


ελα ρε τυπε το διαβασα τι θες να σ απαντησω μπορω αλλα δεν γινεται να απανταω στο καθε μελος


απανταω επιλεκτικα σε καποιους οπως στο  τραβελοβλακα

δεν κανω εμπαργκο αλλα βαριεμαι να απανταω συνεχεια και να γραφω στο pc

:hi:
 

Ahmed Butt

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2020
Μηνύματα
700
Like
107
Πόντοι
6
Τους β-ρομα εγω τους χέζω και τους δέρνω ..... παλιοτερα εναν που περιποιήθηκα τον πήραν σε κομμάτια .... κατι απο την εικόνα σου είχε ....

τύπε  να τα πεις στο jean-claude van damme  που τους υποστηρίζει...  

σε λιγο θα λογκάρει υπομονή  :2funny: :2funny: :2funny:
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
οσο λογοδοτησε ο σταλιν για 7 εκατομυρια ουκρανους
και ο μαο τσε τουνγκ για 50 εκατομυρια κινεζους

στις εξυπναδες παντα πρωτοπορος και στα στεκια των κοριτσιων με πεος παλι το ιδιο

θλιβερος εισαι

 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
η λογικη μαγκες ποια ειναι ?? να ζησουμε ολοι πιο αξιοπρεπως και οχι με ανεργια φτωχεια κλπ κλπ

Μα η ανεργία είναι δομικό χαρακτηριστικό του καπιταλισμού και συνάμα απόδειξη της αποτυχίας του -σύμφωνα πάντα με τα δικά του κριτήρια- γιατί άμα απασχολούσε τους πάντες θα είχε και περισσότερα κέρδη.

Άρα αν δεν θέλεις ανεργία δεν θέλεις και καπιταλισμό, που σημαίνει ατομική ιδιοκτησία στα μέσα παραγωγής.

Αν είναι έτσι, μαζί σου.
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Σορρυ αλλα μπορεις να γκουγκλαρεις τον ορο αντιπολιτευση. Με κανεις να γινω Λαδακης. "Αντιπολίτευση ονομάζεται γενικά η οποιαδήποτε εναντίωση κατά των κυβερνώντων (κυβέρνησης) μιας χώρας, ή συνασπισμού χωρών."

βικιπιντια^^

ΟΚ αν ειναι εποικοδομητικο να ανοιγεις συζητηση για το ΕΣΥ (το οποιο δεν εχω να κανενα προβλημα να συζητησω) γιατι ειναι κομματικο να λες οτι πηραν μετρα για να προστατευσουν την απασχοληση? Πρεπει δηλαδη με το ζορι να λεω δε κανανε τιποτα για να μη με πεις κομματοσκυλο? Τσα, δε νομιζω.
Ρε τύπε μια φορά ακόμα θα απαντήσω αλλά όχι άλλη...είπες ότι οι απολύσεις σε σχέση με τον 3/19 είναι λιγότερες. Και σου είπα ότι φέτος τον 3/20 το 70% των επιχειρήσεων δεν απέλυσαν κόσμο για να πάρουν το επίδομα. Και πάλι είχαμε σχεδόν όσες απολύσεις είχαμε και πέρσι ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ.

Τώρα εγώ δεν είπα ότι φταίει η κυβέρνηση είπα ότι έτσι είναι η κατάσταση της αγοράς. Εσύ τώρα αν κόπτεσαι να εδραιώσεις το ότι η κυβέρνηση πήρε μέτρα οκ καλά κάνεις.

Με το ζόρι δεν πρέπει να κάνεις τίποτα. Αν δεν είσαι κομματόσκυλο θα πρέπει να σε απασχολεί η πραγματική εικόνα της αγοράς και όχι η εικόνα της κυβέρνησης. Εγώ δεν σε έκρινα ως κομματόσκυλο δεν έχω δει πολλά ποστς σου άλλωστε. Αυτό που είπα ήταν γενικό και όχι προσωπικό.

Εγώ νομίζω ότι ασχολείσαι περισσότερο με το γιατί είπα παρά το τι είπα.
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.837
Like
20.698
Πόντοι
6.056
απ το πρωι τωρα γυρισα,αλλα εψαξα αμεσως για κουιζ,ειδα ειχατε σοβαρη κουβεντα για τα πολιτικα.Εχει κανεις να παραθεσει σοβαρες αποψεις για ασοβαρους ανθρώπους(εχουμε πολλα παραδείγματα τετοιων) :think: :S :S :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom