Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Πλησιαζει και η 21η

Περιφερειάρχης Θεσσαλίας για οικισμό Ρομά: Αν χρειασθεί μπορεί να αναλάβει ο στρατός


Αν δειτε τανκς στους δρομους μην φοβηθειτε

Ειναι η κανονικοτητα
Εισαι ρομά και ανησυχησες?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Μην ανησυχείς και μη στεναχωριέσαι, ρόδα είναι και γυρίζει, έρχονται μεγάλες κοινωνικές αναταραχές που μπροστά τους τα κίτρινα γιλέκα -για τα οποία ο κόσμος δεν γνωρίζει σχεδόν τίποτα- και οι κινητοποιήσεις στη Χιλή θα μοιάζουν προσομοιώσεις ρουτίνας.
Στην Ελλάδα υπήρχε πάντοτε ένα χουντικό κατακάθι (ο καραμανλής έκανε μεταπολίτευση αλλά δεν έκανε κάθαρση) κι η κοινωνική συντήρηση είχε γερά ερείσματα στα ξεριζωμένα μικροαστικά στρώματα - ήταν ο τύπος της παραγωγικής συγκρότησης και ανάπτυξης τέτοιος.
Αλλά αυτά είναι και παρήγορα φαινόμενα γιατί οι κοινωνικές αλλαγές δεν ακολουθούν ποτέ τη λογική των φυσικών νόμων, διέπονται από μία αναγκαιότητα άλλης τάξης.
Θα έρθουν και καλύτερες μέρες.
Θα έρθουν τα πάνω κάτω.
Πότε?
Απο το 1917 τα ιδια λετε
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
19.003
Κριτικές
1
Like
2.803
Πόντοι
606
πλεων στα σοσιαλ μιντια στελώ ''γεια μπειμπι κανε αδδ εχω μασκες και αντισυπτικά''
αμα σε δει ο μπουμπουκος και τα χεις αδηλωτα θα σου ξεσκισει τη κωλοτρυπιδα  :2funny:
 

Ahmed Butt

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2020
Μηνύματα
700
Like
107
Πόντοι
6
Μην ανησυχείς και μη στεναχωριέσαι, ρόδα είναι και γυρίζει, έρχονται μεγάλες κοινωνικές αναταραχές που μπροστά τους τα κίτρινα γιλέκα -για τα οποία ο κόσμος δεν γνωρίζει σχεδόν τίποτα- και οι κινητοποιήσεις στη Χιλή θα μοιάζουν προσομοιώσεις ρουτίνας.
Στην Ελλάδα υπήρχε πάντοτε ένα χουντικό κατακάθι (ο καραμανλής έκανε μεταπολίτευση αλλά δεν έκανε κάθαρση) κι η κοινωνική συντήρηση είχε γερά ερείσματα στα ξεριζωμένα μικροαστικά στρώματα - ήταν ο τύπος της παραγωγικής συγκρότησης και ανάπτυξης τέτοιος.
Αλλά αυτά είναι και παρήγορα φαινόμενα γιατί οι κοινωνικές αλλαγές δεν ακολουθούν ποτέ τη λογική των φυσικών νόμων, διέπονται από μία αναγκαιότητα άλλης τάξης.
Θα έρθουν και καλύτερες μέρες.
Θα έρθουν τα πάνω κάτω.

:jerking: :jerking: :jerking:
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
αμα σε δει ο μπουμπουκος και τα χεις αδηλωτα θα σου ξεσκισει τη κωλοτρυπιδα  :2funny:
εγώ είμαι προνομιούχος μαν δεν θα μου κάνει τίποτα...το πολύ πολύ να μου δώσει κάνα κανάλι η κανένα δάνειο...


τι είμαι κανένας του λαού να μου πάρει το σπίτι και να μου κόψει το ρεύμα η δεη???
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.639
Like
3.010
Πόντοι
1.706
Εγώ γελάω πάντως με το "σχέδιο" της κυβέρνησης που απλά έχει τοποθετήσει μπατσάκους σε διόδια κλπ για να ελέγχουν χαρτιά. Ότι ας πούμε είναι πιο σημαντικό το Ε1 από το αν έχω κορωνοϊό. Πώς θα αποτρέψεις ρε σαϊνι Χαρδαλιά έναν που έχει κορωνοϊό, αλλά σου δείχνει το Ε1, από το να πάει στον τόπο του και να τον διασπείρει;
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Αν δεν συμμορφωθεις θα σου παρουν το σπιτι

Αν δεν υπακουσεις θα φας προστιμο

Αν δεν κατανοησεις την κατασταση θα ερθει ο στρατος

Ζητω η δημοκρατια της πειθους

Ζητω η δημοκρατια της νεας δημοκρατιας

:vomit: :vomit:
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
απαντησα σ΄ενα τυπο που 200 σελιδες μας εχει ζαλισει τον πεο οτι επειδη μπηκαμε καραντινα θα διαλυθει το συμπαν. Το σημερινο αφηγημα του ηταν οτι ω διαλυθηκαμε, εχουν απολυθει ολοι.  Κι η απαντηση ηταν οτι αυτο που λεει δεν ισχυει. Εσεις αρχισατε τις μαλακιες περι κομματων.

Τωρα να εσυ θεωρεις υποχεωση σου να ασκεις αντιπολιτευση, και ταυτοχρονα λες εισαι ακοματιστος, καπου τα χεις μπερδεψει. Κριτικη φυσικα εχεις δικαιωμα να ασκεις. Αντιπολιτευση ειναι κατι διαφορετικο. Ο ορισμος της αντιπολιτευσης δεν ειναι η κριτικη, ειναι η εναντιωση στην κυβερνηση. Αν εσυ θεωρεις οτι ειναι υποχρεωση σου οταν ο μπογιατζης βαφει τον τοιχο ασπρο να λες γιατι δεν τον εβαψες μαυρο, και αυτο το θεωρεις δημιουργικο, τοτε καπου το πας λαθος.

Ο Δηλιγιαννισμος ειναι η μονη πραγματικη ιδεολογια στην Ελλαδα ;)
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Αν δεν συμμορφωθεις θα σου παρουν το σπιτι

Αν δεν υπακουσεις θα φας προστιμο

Αν δεν κατανοησεις την κατασταση θα ερθει ο στρατος

Ζητω η δημοκρατια της πειθους

Ζητω η δημοκρατια της νεας δημοκρατιας

:vomit: :vomit:
ΠΑΣΟΚ ΣΩΣΕ ΜΑΣ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Στα μπλόκα σύντομα θα αρχίσουν τα μπουνιδια προβλέπω  ... και όσοι έχουμε μεγαλώσει σε λιγότερο κομ ιλ φο περιβάλλοντα γνωρίζουμε ότι το ζόρι είναι να πέσει το πρώτο μπουκέτο , τα επόμενα έρχονται και πέφτουν καταιγιστικά
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.343
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Μην ανησυχείς και μη στεναχωριέσαι, ρόδα είναι και γυρίζει, έρχονται μεγάλες κοινωνικές αναταραχές που μπροστά τους τα κίτρινα γιλέκα -για τα οποία ο κόσμος δεν γνωρίζει σχεδόν τίποτα- και οι κινητοποιήσεις στη Χιλή θα μοιάζουν προσομοιώσεις ρουτίνας.
Στην Ελλάδα υπήρχε πάντοτε ένα χουντικό κατακάθι (ο καραμανλής έκανε μεταπολίτευση αλλά δεν έκανε κάθαρση) κι η κοινωνική συντήρηση είχε γερά ερείσματα στα ξεριζωμένα μικροαστικά στρώματα - ήταν ο τύπος της παραγωγικής συγκρότησης και ανάπτυξης τέτοιος.
Αλλά αυτά είναι και παρήγορα φαινόμενα γιατί οι κοινωνικές αλλαγές δεν ακολουθούν ποτέ τη λογική των φυσικών νόμων, διέπονται από μία αναγκαιότητα άλλης τάξης.
Θα έρθουν και καλύτερες μέρες.
Θα έρθουν τα πάνω κάτω.


:S



 

Συνημμένα

  • 88177475_593807611348303_8030442877525950464_n.jpg
    88177475_593807611348303_8030442877525950464_n.jpg
    29,9 KB · Εμφανίσεις: 15

John.Greek

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
2.553
Κριτικές
38
Like
2.446
Πόντοι
2.606
Ο χάρτης των κρουσμάτων του κορωνοϊού.
  [move]        Ο χάρτης των κρουσμάτων του κορωνοϊού.[/move]
 

Συνημμένα

  • image (3).jpg
    image (3).jpg
    261,6 KB · Εμφανίσεις: 14

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
Εξαιρετικό κείμενο, μπράβο στον pussy wagon που έριξε το αγκίστρι και τσίμπησε ο ξύδης αλλιώς δε θα το διαβάζαμε

εξαιρετικό κείμενο γραμμένο από έναν τυχάρπαστο αναρχικό συνομωσιολόγο από το επιστημονικό site indymedia.

ευτυχώς που απάντησες και μου ξαναθύμισες το κείμενο.

ξαναβάζω το λινκ, όποιος έχει κουράγιο ας μπει να ρίξει μια ματιά τι αηδίες βρίσκει ο kappa fi εξαιρετικές.


ένα μικρό απόσπασμα: Η ελληνική κυβέρνηση είναι από τις ελάχιστες στον κόσμο που χρησιμοποιεί μια πανδημία για να ωφεληθεί πολιτικά με τον πιο εξóφθαλμο τρόπο, την στιγμή που έχει ως πολιτική της την ανυπαρξία μαζικών τεστ


για τα τεστ, πόσα υπάρχουν, πόσο αποτελεσματικά είναι κλπ τα έχουμε γράψει πολλές φορές.
το να επιμένει ακόμα κάποιος για μαζικά τεστ σε όλους κλπ απλά επιβεβαιώνει την βλακεία του.


εδώ όλα τα κείμενα του συγκεκριμένου ψυχασθενή για όποιον έχει χρόνο για γέλιο:

 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.066
Πόντοι
5.506
τύπε εμένα η άποψη μου είναι ότι η ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ του κάθε πολίτη είναι να ασκεί μόνιμη και σκληρή αντιπολίτευση στην κυβέρνηση όπως θα έκανε και σε κάποιον που έχει μισθώσει να του βάψει το σπίτι. Εσύ στον μπογιατζή τον αφήνεις να κάνει ότι θέλει?

Αυτοί τύπε πληρώνονται τεράστιους μισθούς και απολαμβάνουν προνόμια και στάτους και ζουν ζωάρες για να μας κάνουν την ζωή καλύτερη όχι χειρότερη. Είναι δουλειά μας να τους κρίνουμε και να τους περιμένουμε στην γωνία.

Γνώμη μου πάντα.


Αν ξερεις τη δουλεια καλυτερα απο τον μπογιατζη καλως, αλλιως σε περιμενουν πουστλουκια.
 

Ahmed Butt

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2020
Μηνύματα
700
Like
107
Πόντοι
6
εξαιρετικό κείμενο γραμμένο από έναν τυχάρπαστο αναρχικό συνομωσιολόγο από το επιστημονικό site indymedia.

ευτυχώς που απάντησες και μου ξαναθύμισες το κείμενο.

ξαναβάζω το λινκ, όποιος έχει κουράγιο ας μπει να ρίξει μια ματιά τι αηδίες βρίσκει ο kappa fi εξαιρετικές.


ένα μικρό απόσπασμα: Η ελληνική κυβέρνηση είναι από τις ελάχιστες στον κόσμο που χρησιμοποιεί μια πανδημία για να ωφεληθεί πολιτικά με τον πιο εξóφθαλμο τρόπο, την στιγμή που έχει ως πολιτική της την ανυπαρξία μαζικών τεστ


για τα τεστ, πόσα υπάρχουν, πόσο αποτελεσματικά είναι κλπ τα έχουμε γράψει πολλές φορές.
το να επιμένει ακόμα κάποιος για μαζικά τεστ σε όλους κλπ απλά επιβεβαιώνει την βλακεία του.


εδώ όλα τα κείμενα του συγκεκριμένου ψυχασθενή για όποιον έχει χρόνο για γέλιο:


τύπε θα κολλήσει κανένα ιο ο υπολογιστής απο τα λινκς που παραθέτεις
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
όντως οι απολύσεις είναι λίγες. Πριν πανηγυρίσουμε όμως να καταλάβουμε ότι αυτό οφείλεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΆ στην δυνατότητα αναστολής συμβάσεων στα 60-70% των ΚΑΔ της αγοράς - χωρίς αυτή την δυνατότητα οι απολύσεις θα ήταν διπλάσιες...
Επίσης στο ισοζύγιο εκτός από τις απολύσεις μετράνε και οι προσλήψεις...Και αυτές είναι σημαντικά λιγότερες από ότι πέρυσι προφανώς γιατί οι "πρώιμοι" εποχικοί του τουρισμού που θα ξεκινάγανε τον Μάρτιο δεν προσλήφθηκαν...
Το ισοζύγιο λοιπόν είναι συνολικά ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ από πέρυσι (άσχετα αν θα μπορούσε να ήταν και πολύ χειρότερο ακόμα...).

Εννοειται οτι θα υπαρχουν. Τα οποια μετρα παρθηκαν για τη συγκρατηση των απολυσεων, που θα ηταν δεδομενες σε μια τετοια κατασταση.
Τα στοιχεια δειχνουν οτι αυτο επετευχθει. Οι προσληψεις δε ξερω πως ακριβως θα μπορουσαν να αυξηθουν.
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Αν ξερεις τη δουλεια καλυτερα απο τον μπογιατζη καλως, αλλιως σε περιμενουν πουστλουκια.
Τύπε δεν το ξέρεις ότι ο πελάτης έχει πάντα δίκιο?

Απλώς σήμερα παγκοσμίως έχουμε ξεχάσει ότι ο κόσμος πληρώνει τους πολιτικούς και όχι το αντίθετο.


Π.χ...αν ο μπογιατζής σου ζητήσει 1Κ για να βάλει καλά χρώματα αλλά εσύ μάθεις ότι έβαλε σκάρτα και τα υπόλοιπα τα έδωσε στον μπατζανάκη του για να σου κάνει τη δουλειά θα σου αρέσει?
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.343
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Εγώ γελάω πάντως με το "σχέδιο" της κυβέρνησης που απλά έχει τοποθετήσει μπατσάκους σε διόδια κλπ για να ελέγχουν χαρτιά. Ότι ας πούμε είναι πιο σημαντικό το Ε1 από το αν έχω κορωνοϊό. Πώς θα αποτρέψεις ρε σαϊνι Χαρδαλιά έναν που έχει κορωνοϊό, αλλά σου δείχνει το Ε1, από το να πάει στον τόπο του και να τον διασπείρει;



Έχει βγει νέα απόφαση, φωνάζουν εσένα και αποφασίζεις αν θα περάσει κάποιος ή όχι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom