Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.082
Like
28.598
Πόντοι
5.506
Εντελως ασχετο

Αυτος ο πιτσιρικάς στην διαφημιση της cosmote tv μονο τα δικα μου νευρα εξοντωνει?
διαφωνω....και ξερω και την ιστορια του
αλλο αν δεν σου αρεσει γιατι το παρακανανε
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.936
Κριτικές
16
Like
14.872
Πόντοι
6.515
Τύπε έχεις την παραμικρή επαφή με την πραγματικότητα?

ΟΛΟΙ όσοι πληρωνόντουσαν μαύρα απλά θα πεινάσουν. Ξέρεις πόσες 100δες χιλιάδες άνθρωποι είναι αυτοί στο Ελλαδικό μπορντέλο? Οι προσωρινά αναβληθείσες, λόγω κρατικής παρέμβασης, απολύσεις της Εργάνη είναι το θέμα?

Μπορει να ειναι μαυρη εργασια ομως συνεισφερει στο ΑΕΠ γιατι αυτος καταναλωνει και πληρωνει τον αντιστοιχο φορο
Αυτοι ολοι ειναι στον αερα  :S
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.082
Like
28.598
Πόντοι
5.506
μανα μου, κατα την προσωπικη μου αποψη. ο Κουλης διαχειριστηκε αριστα (ναι bold και underlined) τις 2 κρισεις που σκασανε η μια μετα την αλλη. Τον εβρο και τον κορωνα. Μεσα στα πλαισια των δυνατοτητων της Ελλαδας και τους εργαζομενους προστεψε, και δε μας αφησε λασκα να γυροβολανε ρεο με φερετρα. Αν εσυ αυτο το βλεπεις "κομματοσκυλιαση" τοτε ναι, σορρυ, εισαι ηλιθιος. Ειδικα οταν υπαρχουν ποστ μου εδω προ 2ης Μαρτιου που τον κραζουν.

που να δεις απο ποσα χιλιομετρα φαινονται οι "αντικειμενικοι" που απλα ψαχνουν ευκαιρια να γκρινιαξουν, παντα ακοματιστα ε.
το μανα μου καλυτερα αστο...και κανε την δουλεια σου....μας καταλαβες και σε καταλαβαμε....ενταξ?
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Διαβασα κι ενα μικρο βιβλιο που εγραψε τοτε
Η κεντρικη ιδεα ηταν οτι καποτε τα κρατη θα αναγκαστουν να αποδεχτουν τετοιες λυσεις γιατι οι δαπανες για τη συντηρηση ανιατων καταστασεων θα ξεπερνουν τις οικονομικες δυνατοτητες τους

Έχει γυριστεί και σχετικό ντοκιμαντέρ"Αλέξανδρος Βέλιος: Η τελευταία απόφαση". Για μια σοβαρή συζήτηση πάνω στο συγκεκριμένο θέμα με αφορμή τον Βέλιο ρίξε μια ματιά εδώ ...

 

Antebellum

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.089
Like
489
Πόντοι
36
δε ψαχνουν παντου μπουρδα.
εχουν εσενα που κανεις για δεκα.

εσενα καποιο κλωνο σου ξεφτυλισα σε καποια φαση, δεν εξηγειται αλλιως γιατι τριβεσαι συνεχεια στο καβλι μου οταν σε εχω μονιμα συνδεδεμενο με τ'αρχιδια μου. Οποτε δωσε νικ να το ψαξω.
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.358
Like
478
Πόντοι
36
Απίστευτη δήλωση από τον πρόεδρο της Θεσσαλικής Ομοσπονδίας Ρομά, με αφορμή... τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν οι Ρομά λόγω της απαγόρευσης κυκλοφορίας
Έναν ιδιαίτερο τρόπο βρήκε ο πρόεδρος της Θεσσαλικής Ομοσπονδίας των Ρομά να εκφράσει τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν, γενικά, οι Ρομά την τρέχουσα περίοδο, με τα μέτρα απαγόρευσης κυκλοφορίας να βρίσκονται σε ισχύ.

Συγκεκριμένα, σε δήλωσή του σε τοπικό τηλεοπτικό σταθμό, ζητά στήριξη από την πολιτεία καθώς... «ο Ρομά δεν μπορεί να βγει έξω, να κάνει τον πλανώδιο, να κλέψει να ζητιανέψει, να φέρει λεφτά και να ταΐσει την οικογένειά του!».
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
ολοι εμεις εδω ειμαστε απο αριστεροι μεχρι φασιστες και δεξιοι κλπ κλπ

τουλαχιστον μετα απο ολα αυτα μπορουμε να συμφωνησουμε οτι το συστημα υγιειας το θελουμε δυνατο ελευθερο και δωρεαν για ολους ???


τελικα απο ποιον κινδυνεουμε τωρα απο τους τουρκους η απο κατι πιο αορατο οπως εναν ιο??

αρα δεν θα επρεπε να πουμε


ρε μαγκες για σταθειτε τωρα ειμαστε σε πραγματικο πολεμο


πολεμαμε

για ποιο λογω να μην κοπουν ανουσιες αμυντικες δαπανες>>>??


συμφωνουμε ολοι οτι ο σημερινος καπιταλισμος θελει αλλαγη?????


να δουμε ψυχραιμα καποια πραματα μακρυα απο παρωπιδες
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.082
Like
28.598
Πόντοι
5.506
μανα μου, κατα την προσωπικη μου αποψη. ο Κουλης διαχειριστηκε αριστα (ναι bold και underlined) τις 2 κρισεις που σκασανε η μια μετα την αλλη. Τον εβρο και τον κορωνα. Μεσα στα πλαισια των δυνατοτητων της Ελλαδας και τους εργαζομενους προστεψε, και δε μας αφησε λασκα να γυροβολανε ρεο με φερετρα. Αν εσυ αυτο το βλεπεις "κομματοσκυλιαση" τοτε ναι, σορρυ, εισαι ηλιθιος. Ειδικα οταν υπαρχουν ποστ μου εδω προ 2ης Μαρτιου που τον κραζουν.

που να δεις απο ποσα χιλιομετρα φαινονται οι "αντικειμενικοι" που απλα ψαχνουν ευκαιρια να γκρινιαξουν, παντα ακοματιστα ε.
α επειδη τωρα ειδα και το ηλιθιος.....νου σου γιατι και εγω βριζω
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
19.004
Κριτικές
1
Like
2.804
Πόντοι
606
εσενα καποιο κλωνο σου ξεφτυλισα σε καποια φαση, δεν εξηγειται αλλιως γιατι τριβεσαι συνεχεια στο καβλι μου οταν σε εχω μονιμα συνδεδεμενο με τ'αρχιδια μου. Οποτε δωσε νικ να το ψαξω.
τ αρχιδια μου τα δυο ξεφτυλισες σαχλαμαρα.
σε σερνω καιρο ειναι αληθεια και κανεις οτι δε βλεπεις.
ανοιξε τηλεοραση να δεις κοσιωνη τωρα.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
Νεοδημοκρατικές καραγκουνιές ...

po-karagounis-kontonis-vouli.jpg

Το θράσος και η προκλητικότητα των εξουσιαστικών θρασιμιών μερικές μέρες μας δυσκολεύει να βρούμε τις σωστές εκφράσεις για να σχολιάσουμε τα λεγόμενα τους.

Ακούσαμε, λοιπόν, σήμερα έναν απ' τους πορφυρογέννητους του κυβερνητικού λόχου της Ν.Δ (κληρονόμησε την βουλευτική του έδρα από τον πατέρα του Αντρέα ένα άτομο με μεγάλη διαδρομή στην δεξιά, από στέλεχος της Νεολαίας της ΕΡΕ για χρόνια αργότερα βουλευτής της Ν.Δ), τον Κωνσταντίνο Καραγκούνη, να μας προβάλλει ένα απίστευτο "επιχείρημα" ώστε να δικαιολογήσει το δώρο που έκανε πρόσφατα η κυβέρνηση στους βαρόνους των ΜΜΕ.

"Τα 11 εκατομμύρια ευρώ είναι περίπου ένα ευρώ χρέωσης σε κάθε έλληνα γι' αυτή την εκστρατεία ενημέρωσης", μας είπε απ' το βουλευτικό του έδρανο για την "μαύρη τρύπα" της επικοινωνίας των 11 εκατ. ευρώ! Οπότε σύμφωνα με την "λογική" του δεν πρέπει να κάνουμε θέμα ένα "ευτελές" ποσό, που χαρίζει αναγκαστικά ο καθένας μας στους ιδιοκτήτες ΜΜΕ.
Τετράγωνη νεοδημοκρατική σκέψη.

Ο Κ. Καραγκούνης, που έγινε γνωστός όταν δήλωνε θαυμαστής του ασφαλιστικού συστήματος που εφάρμοσε ο δικτάτορας Πινοσέτ στη Χιλή, σήμερα ανέβασε άλλο ένα επίπεδο την κοινοβουλευτική ρητορική.
Αντί να προσπαθήσει να ψελλίσει την παραμικρή δικαιολογία γιατί η κυβέρνησή του με εντελώς αδιαφανείς διαδικασίες και μέσω ΠΝΠ, αναθέτει σε μια ιδιωτική εταιρία να χαρίσει σε "ημέτερους" κρατικό χρήμα χωρίς να υπάρχει υποχρέωση να αναρτηθούν στη Διαύγεια, ποια είναι τα ΜΜΕ, με ποια κριτήρια επιλέχτηκαν και τι ποσό καταλήγει σε καθένα γι' αφορμή αυτή την επικοινωνιακή καμπάνια, ο Καραγκούνης μας μιλάει  ... για την "ευτελή" αξία του ενός ευρώ που αντιστοιχεί στον καθένα/ια μας.

Νεοδημοκρατικές καραγκουνιές ...

[URL unfurl="true"]http://tsak-giorgis.blogspot.com/2020/04/blog-post_56.html[/url]
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
μανα μου, κατα την προσωπικη μου αποψη. ο Κουλης διαχειριστηκε αριστα (ναι bold και underlined) τις 2 κρισεις που σκασανε η μια μετα την αλλη. Τον εβρο και τον κορωνα. Μεσα στα πλαισια των δυνατοτητων της Ελλαδας και τους εργαζομενους προστεψε, και δε μας αφησε λασκα να γυροβολανε ρεο με φερετρα. Αν εσυ αυτο το βλεπεις "κομματοσκυλιαση" τοτε ναι, σορρυ, εισαι ηλιθιος. Ειδικα οταν υπαρχουν ποστ μου εδω προ 2ης Μαρτιου που τον κραζουν.

που να δεις απο ποσα χιλιομετρα φαινονται οι "αντικειμενικοι" που απλα ψαχνουν ευκαιρια να γκρινιαξουν, παντα ακοματιστα ε.
τύπε εμένα η άποψη μου είναι ότι η ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ του κάθε πολίτη είναι να ασκεί μόνιμη και σκληρή αντιπολίτευση στην κυβέρνηση όπως θα έκανε και σε κάποιον που έχει μισθώσει να του βάψει το σπίτι. Εσύ στον μπογιατζή τον αφήνεις να κάνει ότι θέλει?

Αυτοί τύπε πληρώνονται τεράστιους μισθούς και απολαμβάνουν προνόμια και στάτους και ζουν ζωάρες για να μας κάνουν την ζωή καλύτερη όχι χειρότερη. Είναι δουλειά μας να τους κρίνουμε και να τους περιμένουμε στην γωνία.

Γνώμη μου πάντα.
 

Ahmed Butt

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2020
Μηνύματα
700
Like
107
Πόντοι
6
Απίστευτη δήλωση από τον πρόεδρο της Θεσσαλικής Ομοσπονδίας Ρομά, με αφορμή... τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν οι Ρομά λόγω της απαγόρευσης κυκλοφορίας
Έναν ιδιαίτερο τρόπο βρήκε ο πρόεδρος της Θεσσαλικής Ομοσπονδίας των Ρομά να εκφράσει τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν, γενικά, οι Ρομά την τρέχουσα περίοδο, με τα μέτρα απαγόρευσης κυκλοφορίας να βρίσκονται σε ισχύ.

Συγκεκριμένα, σε δήλωσή του σε τοπικό τηλεοπτικό σταθμό, ζητά στήριξη από την πολιτεία καθώς... «ο Ρομά δεν μπορεί να βγει έξω, να κάνει τον πλανώδιο, να κλέψει να ζητιανέψει, να φέρει λεφτά και να ταΐσει την οικογένειά του!».

τύπε το ποστάρεις καθε 15 λεπτά;

o γιατρος του ιντερνετ σου δίνει διάγνωση αυτιστικού  :2funny: :2funny: :2funny:
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Απίστευτη δήλωση από τον πρόεδρο της Θεσσαλικής Ομοσπονδίας Ρομά, με αφορμή... τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν οι Ρομά λόγω της απαγόρευσης κυκλοφορίας
Έναν ιδιαίτερο τρόπο βρήκε ο πρόεδρος της Θεσσαλικής Ομοσπονδίας των Ρομά να εκφράσει τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν, γενικά, οι Ρομά την τρέχουσα περίοδο, με τα μέτρα απαγόρευσης κυκλοφορίας να βρίσκονται σε ισχύ.

Συγκεκριμένα, σε δήλωσή του σε τοπικό τηλεοπτικό σταθμό, ζητά στήριξη από την πολιτεία καθώς... «ο Ρομά δεν μπορεί να βγει έξω, να κάνει τον πλανώδιο, να κλέψει να ζητιανέψει, να φέρει λεφτά και να ταΐσει την οικογένειά του!».

Και εμείς στην θέση του τα ίδια θα λέγαμε.

Ο πάσχων άνθρωπος δεν έχει φύλο, χρώμα και καταγωγή - και όταν πεινάει έχει πάντα δίκιο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom