Νέα

Μπανανία μια χώρα που την λένε Ελλάδα.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 511
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποιοι κατα την γνωμη σας ειναι υπαιτιοι για την καταστροφη της οικον

  • πολιτικοι

    Ψήφοι: 12 27,9%
  • δημοσιοι υπαλληλοι

    Ψήφοι: 8 18,6%
  • τραπεζες

    Ψήφοι: 1 2,3%
  • δικαστικοι

    Ψήφοι: 2 4,7%
  • ολοι οι ελληνες

    Ψήφοι: 20 46,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    43

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
Συμφωνω μαζι σου οχια μιας και εχω ζησει αρκετα χρονια εκει.
Ομως τα σημεια των καιρων δειχνουν οτι η Αμερικη ειναι μια ημερα
που 8α νυχτωσει αποτομα χωρις απογευμα...

Μπορεί να έχεις δίκιο. Δεν έχω κανένα λόγο να το αμφισβητήσω άλλωστε όντως όλα τα σημάδια αυτό δείχνουν. Όμως δεν παύει να σημαίνει πως πχ οι δημοκρατικοί τους θεσμοί είναι πολύ περισσότερο διασφαλισμένοι από τους δικούς μας. Εμείς έναν Πρόεδρο είχαμε (σ.σ. της Δημοκρατίας) και τον κάναμε γλάστρα. Τουλάχιστον εκείνοι έχουν δυαρχία ακόμα, τρόπον τινά. Και είναι κι άλλα...
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Το κόμπλεξ φταίει φίλε μου και το αίσθημα κατωτερότητας που μας γυρνάνε πολύ πίσω..Αν εξαλειφθούν αυτά κάτι κάνουμε.Αλλά είναι σαν να τους λες να σταματήσουν να αναπνέουν.
σωστος!!!
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16

Και πάλι ταπεινή μου γνώμη: Κόμπλεξ είναι να πιστεύεις ότι κάποιος είσαι γιατί μεσουράνησες ξαφνικά (βλπ Euro που αναφέρθηκες πριν psaxnw) και να μη βλέπεις ότι αυτό ήταν κάτι τυχαίο από αυτά που έχουν τις ελάχιστες μαθηματικές πιθανότητες, αλλά μπορούν κάποτε να συμβούν.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ε ναι ρε πουστη μου ημαρτον...ειναι δυνατον να ζηλευουμε το κοινωνικο επιπεδο και το επιπεδο σημοκρατιας της Αμερικης?για ονομα του θεου!!!
Αν φευγαν απ τουτον τον τοπο ολοι αυτοι οι πολεμιοι της πατριδας μας θα μαστανοι πρωτοι των πρωτων!!!
Ρε τσολιά της πλάκας και παντογνώστη του τίποτα, πήγαινε μια βόλτα στην Καλλιθέα, τη Νέα Σμύρνη, το Κέντρο, την Επαρχία και πες αυτές τις παπαριές φωνακτά. Σε χρόνο μηδέν θα σε μαζέψει η μισή Ρώσσικη και η άλλη μισή Αλβανική μαφία. Ελληνα του κουραμπιέ και της λαμογιάς είσαι ήδη μόνος σου με μια χούφτα ακόμα πουθενάδες και σε λίγο θα μείνετε να καμαρώνετε για το παρελθόν σας και το χάλι σας το μαύρο. Τη μαλακία τους οι Ευρωπαίοι ακόμα τη μετανιώνουν.
Και πρώτε των πρώτων, κάνε μια βόλτα στο εξωτερικό να τα πεις αυτά να δεις τι καρπαζιά θα φας.
Αει χτιστίρ. Αλλος πληρώνει, αλλος καμαρώνει.
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Και πάλι ταπεινή μου γνώμη: Κόμπλεξ είναι να πιστεύεις ότι κάποιος είσαι γιατί μεσουράνησες ξαφνικά (βλπ Euro που αναφέρθηκες πριν psaxnw) και να μη βλέπεις ότι αυτό ήταν κάτι τυχαίο από αυτά που έχουν τις ελάχιστες μαθηματικές πιθανότητες, αλλά μπορούν κάποτε να συμβούν.
το δικαιωμα μου να ειμαι περηφανος για κατι που εγω θεωρω σπουδαιο δεν μπορει κανεις να μου το στερησει με μαθηματικες πιθανοτητες..Δεν νομιζω οτι καποιος ειμαι για το ευρω,απλα και το ευρω ειναι ενα ληθαρακι στα οσα με κανουν περιφανο σαν Ελληνα...
 

Επισκέπτης
Ρε τσολιά της πλάκας και παντογνώστη του τίποτα, πήγαινε μια βόλτα στην Καλλιθέα, τη Νέα Σμύρνη, το Κέντρο, την Επαρχία και πες αυτές τις παπαριές φωνακτά. Σε χρόνο μηδέν θα σε μαζέψει η μισή Ρώσσικη και η άλλη μισή Αλβανική μαφία. Ελληνα του κουραμπιέ και της λαμογιάς είσαι ήδη μόνος σου με μια χούφτα ακόμα πουθενάδες και σε λίγο θα μείνετε να καμαρώνετε για το παρελθόν σας και το χάλι σας το μαύρο. Τη μαλακία τους οι Ευρωπαίοι ακόμα τη μετανιώνουν.
Και πρώτε των πρώτων, κάνε μια βόλτα στο εξωτερικό να τα πεις αυτά να δεις τι καρπαζιά θα φας.
Αει χτιστίρ. Αλλος πληρώνει, αλλος καμαρώνει.
Εσυ ρε μάγκα απο πού είσαι?
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
το δικαιωμα μου να ειμαι περηφανος για κατι που εγω θεωρω σπουδαιο δεν μπορει κανεις να μου το στερησει με μαθηματικες πιθανοτητες..Δεν νομιζω οτι καποιος ειμαι για το ευρω,απλα και το ευρω ειναι ενα ληθαρακι στα οσα με κανουν περιφανο σαν Ελληνα...

Μπράβο σου. Απλά αυτό το thread όντως επιβεβαιώνει τον τίτλο του. Είμαστε βαθιά νυχτωμένοι ως λαός.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ρε κομπλεξικε ειρωνα ειδες οτι εδωσα τελος χθες το βραδυ..γιατι συνεχιζεις?εκατσες και εψαξες τοσες λεπτομεριες?δειγμα της αργοσχολιας σου..να αποδειξεις τι?οτι δεν εισαι κομπλεξικος?ψαχνεσαι?
αφου λοιπον για ολα τα παραπανω δεν εχει αξια η ανακαλυψη που ειπα να σε μαθω σημερα οτι Ελληνικο επιτευγμα ειναι και το βραβειο Νομπελ του Ελυτη..Ή μηπως ηταν διαπλεκομενος κι αυτος?
καθε μερα θα σου λεω κι απο ενα Ελληνικο επιτευγμα για να μην σου ρθουν ολα μαζι και στεναχωρεθεις...Ανοητε!!

Υγ τι να συζητησω με σενα βρε βλαμμενο που λες οτι ειναι τιμη σου να σε αποκαλουν αμερικανακι....
Το δικό σου το επίτευγμα πιο είναι ρε χαμένε; Να βρίζεις και να χαρακτηρίζεις αυτούς που διαφωνούν με τις @@ριές που επικαλείσαι; Δεν ασχολούμαι άλλο με τσολιάδες του τίποτα.
 

Επισκέπτης
Ρε τσολιά της πλάκας και παντογνώστη του τίποτα, πήγαινε μια βόλτα στην Καλλιθέα, τη Νέα Σμύρνη, το Κέντρο, την Επαρχία και πες αυτές τις παπαριές φωνακτά. Σε χρόνο μηδέν θα σε μαζέψει η μισή Ρώσσικη και η άλλη μισή Αλβανική μαφία. Ελληνα του κουραμπιέ και της λαμογιάς είσαι ήδη μόνος σου με μια χούφτα ακόμα πουθενάδες και σε λίγο θα μείνετε να καμαρώνετε για το παρελθόν σας και το χάλι σας το μαύρο. Τη μαλακία τους οι Ευρωπαίοι ακόμα τη μετανιώνουν.
Και πρώτε των πρώτων, κάνε μια βόλτα στο εξωτερικό να τα πεις αυτά να δεις τι καρπαζιά θα φας.
Αει χτιστίρ. Αλλος πληρώνει, αλλος καμαρώνει.

χαχααχ πεστα ρε φιλε.Εδω προσπαθουμε να επισημανουμε τις αδυναμιες και τα χαλια της Ελλαδας και μερικοι επιμενουν οτι ζουμε ακομα το Αρχαιο Αθηναικο μεγαλειο....Η ελλαδα στην συγχρονη εποχη μονο για ντροπη ειναι.Μονο η πολιτικη μας φαινεται.Και η μεγαλυτερη ντροπη της Ελλαδας βλ το Κυπριακο.
Μην πω για τις συντηριτικες αντιληψεις και την θεοκρατια που επικρατει σε αρκετο κοσμο?
Δυστυχως αρκετοι στην Ελλαδα ζουν ακομα με το μοτιβο Πατρις-Θρησκεια-Οικογενεια.

 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Ρε τσολιά της πλάκας και παντογνώστη του τίποτα, πήγαινε μια βόλτα στην Καλλιθέα, τη Νέα Σμύρνη, το Κέντρο, την Επαρχία και πες αυτές τις παπαριές φωνακτά. Σε χρόνο μηδέν θα σε μαζέψει η μισή Ρώσσικη και η άλλη μισή Αλβανική μαφία. Ελληνα του κουραμπιέ και της λαμογιάς είσαι ήδη μόνος σου με μια χούφτα ακόμα πουθενάδες και σε λίγο θα μείνετε να καμαρώνετε για το παρελθόν σας και το χάλι σας το μαύρο. Τη μαλακία τους οι Ευρωπαίοι ακόμα τη μετανιώνουν.
Και πρώτε των πρώτων, κάνε μια βόλτα στο εξωτερικό να τα πεις αυτά να δεις τι καρπαζιά θα φας.
Αει χτιστίρ. Αλλος πληρώνει, αλλος καμαρώνει.
τι να σε κανω που εισαι απ τα παιδακια που κρυβονται πισω απ το πληκτρολογιο....ο τσολιας φοραει τσαρουχια..προσεχε μη σου βαλω καμια φουντα στον κ#%ο σου...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
χαχααχ πεστα ρε φιλε.Εδω προσπαθουμε να επισημανουμε τις αδυναμιες και τα χαλια της Ελλαδας και μερικοι επιμενουν οτι ζουμε ακομα το Αρχαιο Αθηναικο μεγαλειο....Η ελλαδα στην συγχρονη εποχη μονο για ντροπη ειναι.Μονο η πολιτικη μας φαινεται.Και η μεγαλυτερη ντροπη της Ελλαδας βλ το Κυπριακο.
Μην πω για τις συντηριτικες αντιληψεις και την θεοκρατια που επικρατει σε αρκετο κοσμο?
Δυστυχως αρκετοι στην Ελλαδα ζουν ακομα με το μοτιβο Πατρις-Θρησκεια-Οικογενεια.
Ας ανοίξουν ασπρούλη όλοι αυτοί οι πουθενάδες(που όταν ο Τούρκος τους την πέφτει κιωτεύουν και κλάνουν μέντες), την τηλεόραση να μυρίσουν τη σαπίλα αυτής της χώρας. Αντί να ντρέπονται που έχασαν τη Μικρά Ασία και τη μισή σχεδόν Κύπρο από δική τους μαλακία, αντί να δουν τι μαλάκες είναι και τι μπορούν να κάνουν για να βελτιωθούν, καμαρώνουν για το ΕΥΡΩ 2004 και κάνουν σαν παιδιά που τους έδωσαν καραμέλα. Ου ρε, μπουρδέλο......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
τι να σε κανω που εισαι απ τα παιδακια που κρυβονται πισω απ το πληκτρολογιο....ο τσολιας φοραει τσαρουχια..προσεχε μη σου βαλω καμια φουντα στον κ#%ο σου...
Περιμένω αυτήν που έβαλες στον Τούρκο στα Ιμια... Αει χτιστίρ ρε χαμένε. Δεν ασχολούμαι άλλο με τελειωμένους. Τράβα σε κάνα κόκκινο σπιτάκι να ξεκαβλώσεις και να δείξεις πόσο καμαρωτός είσαι. Οχι εδώ..... Οσοι διάβασαν κατάλαβαν. Τέλος τελειωμένε
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εσυ ρε μάγκα απο πού είσαι?
 Από το μουνί της μάνας μου φίλε.

Τι σημασία έχει εάν είναι αμερικάνικο, ή ελληνικό, ή ρώσσικο, ή αλβανικό. Εσείς που περηφανεύεστε εδώ για την Ελλάδα θα σας θυμίσω ότι οι Αρχαίοι Ελληνες θεωρούσαν Έλληνα αυτόν που έχει ελληνική παιδεία. Σήμερα έχουν αντικαταστήσει την παιδεία με τη βλακεία.  
 

Επισκέπτης
Σημερα η Ελληνικη παιδεια μονο νευρωτικα ατομα μπορει να κανει τους νεους και χωρις να προσφερει ουσιαστικες και πρακτικες γνωσεις που θα τους κανουν χρησιμους στην κοινωνια για να βγαζουν το ψωμι τους.
Βασικα ελληνικη παδεια δεν υπαρχει.Ελληνικη εκπαιδευση η οποια ειναι σκαρτη και παρεχει μονο αχρηστες γνωσεις σπαταλωντας τα καλυτερα χρονια των νεων.
Τελικα οσοι πανε εξωτερικο να σπουδασουν καπακι μετα το λυκειο πολυ καλα το κανουν η οσοι πανε γκαρσονια αν δεν περασουν τις πανεληνιες.
Τουλαχιστον μπαινουν στην αγορα εργασιας και βγαζουν λεφτα αντι να τρωνε στην μαπα παπαγαλιες και αχρηστες γνωσεις.
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Ας ανοίξουν ασπρούλη όλοι αυτοί οι πουθενάδες(που όταν ο Τούρκος τους την πέφτει κιωτεύουν και κλάνουν μέντες), την τηλεόραση να μυρίσουν τη σαπίλα αυτής της χώρας. Αντί να ντρέπονται που έχασαν τη Μικρά Ασία και τη μισή σχεδόν Κύπρο από δική τους μαλακία, αντί να δουν τι μαλάκες είναι και τι μπορούν να κάνουν για να βελτιωθούν, καμαρώνουν για το ΕΥΡΩ 2004 και κάνουν σαν παιδιά που τους έδωσαν καραμέλα. Ου ρε, μπουρδέλο......
Περιμένω αυτήν που έβαλες στον Τούρκο στα Ιμια... Αει χτιστίρ ρε χαμένε. Δεν ασχολούμαι άλλο με τελειωμένους. Τράβα σε κάνα κόκκινο σπιτάκι να ξεκαβλώσεις και να δείξεις πόσο καμαρωτός είσαι. Οχι εδώ..... Οσοι διάβασαν κατάλαβαν. Τέλος τελειωμένε
λοιπον ξεκολλα απ τους χαρακτηρισμους μην γαμησω την πατριδα που επικαλεστηκες οτι εισαι...αιντε!
 

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
Δεν βρίσκεις άκρη φίλε.Αφού είναι τόσοι οι αγανακτισμένοι από την κατάντια μας και ελάχιστοι πουθενάδες υπάρχουν γιατί δεν πάνε οι αγανακτισμένοι όλοι μαζί στο Μαξίμου να τα διαλύσουν όλα?Αυτό δεν θέλουν?Μια νέα αρχή?Και μην ανησυχείτε οι υπόλοιποι δεν θα ξεσηκωθούμε!Δημοκρατία έχουμε!Μόνο με δραστικά μέτρα δεν λύνεται η κατάσταση?
 

Επισκέπτης
Δεν βρίσκεις άκρη φίλε.Αφού είναι τόσοι οι αγανακτισμένοι από την κατάντια μας και ελάχιστοι πουθενάδες υπάρχουν γιατί δεν πάνε οι αγανακτισμένοι όλοι μαζί στο Μαξίμου να τα διαλύσουν όλα?Αυτό δεν θέλουν?Μια νέα αρχή?Και μην ανησυχείτε οι υπόλοιποι δεν θα ξεσηκωθούμε!Δημοκρατία έχουμε!Μόνο με δραστικά μέτρα δεν λύνεται η κατάσταση?
απλά βρε φίλε γιατί ο Έλληνας δεν έχει μάθει να κρίνει της προτάσεις των άλλων με βάση αν αυτές εξυπηρετούν το γενικό κοινωνικό συμφέρον αλλά βάση της κομματικής του ταυτότητας, και όταν στριμωχτεί σε μια γωνιά κάτω από επιχειρήματα αρχίζει και θυμάται αν έκανε καμιά μαλακία ο Καραϊσκάκης η ο Παπαφλέσσας. 
 

Επισκέπτης
απλά βρε φίλε γιατί ο Έλληνας δεν έχει μάθει να κρίνει της προτάσεις των άλλων με βάση αν αυτές εξυπηρετούν το γενικό κοινωνικό συμφέρον αλλά βάση της κομματικής του ταυτότητας, και όταν στριμωχτεί σε μια γωνιά κάτω από επιχειρήματα αρχίζει και θυμάται αν έκανε καμιά μαλακία ο Καραϊσκάκης η ο Παπαφλέσσας. 
+1000000000000000000000000000000000000000000000000000
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Παντως ρε παιδια διαβαζοντας τους διαλογους εδω μεσα οντως πιστευω οτι η Ελλαδα ειναι Μπανανια και την εχουνε κανει οι κατοικοι της.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom