Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.445
Κριτικές
5
Like
67.190
Πόντοι
12.056
θα μου το δωσεις βολτα μολις το στρωσεις????  :P :rolleyes: :rolleyes:
 

Επισκέπτης
Kαλα ο τυπος που ειναι ξαπλα κατω μαλακας ειναι ρε παιδια..? :grin:
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.445
Κριτικές
5
Like
67.190
Πόντοι
12.056

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
  Αυτο που ξερω εγω ειναι οτι επειτα απο τοσα χρονια(απο το 87 με
  διπλωμα-απο το 83 οδηγω) οτι εχω αποκτησει ιδιοτροπιες και παραξενιες
  Σαν κατι γερικους σκυλους,που κατουρανε παντα στην ιδια γλαστρα...

  Επαναλαμβανω....
  Μονο οι V ειναι μοτοσυκλεταδικοι κινητηρες λεμε
  Μικρος στροφαλος,μικρο πλατος,ευστροφια
  Απο τους εν σειρα ,μονο οι αριστοκρατικες κατασκευες του κομη Domenico
  Agusta μου λενε κατι...
  Και το περισσοτερο απ'ολα,σχετικα με τα V;
  Ο ηχος....

              [size=12pt]Για ακουστε προσεχτικα παρακαλω........[/size]


                          [youtube=425,350]O6c1_WBmTqY[/youtube]


              VFR 8OO

                [youtube=425,350]Qwqy2osez8A&feature=related[/youtube]



             
 

Επισκέπτης
Εμμενω στην αποψη,οτι,αν μπορεσει και συνδυαστει V4 διαταξη με κυλινδρους ανα 45 μοιρες απο την καθετο και σανζμαν ψηλα,το αποτελεσμα θα ειναι ο τελειος κινητηρας για δικυκλο!Πρακτικα ειναι αδυνατο...αλλα... να που γινεται για να παψω να το παιζω εξυπνος και να μη λεω μαλακιες!!!Καλα που το ειδα,ρομπα θα γινομουν!!!
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Κάποια μέρα, μέσα στο Ducati Corse, πολυ πριν η εταιρεία εμπλακεί στο MotoGP είχα δει με τα μάτια μου πριν το σκεπάσουνε αστραπιαία με κουκούλα κάτι που έμοιαζε με V4 90 με το σαζμαν ΑΝΑΜΕΣΑ στους κυλίνδρους....Περίμενε λίγο και το επόμενο ποστ μου να δεις.
 

Επισκέπτης
Κάποια μέρα, μέσα στο Ducati Corse, πολυ πριν η εταιρεία εμπλακεί στο MotoGP είχα δει με τα μάτια μου πριν το σκεπάσουνε αστραπιαία με κουκούλα κάτι που έμοιαζε με V4 90 με το σαζμαν ΑΝΑΜΕΣΑ στους κυλίνδρους....Περίμενε λίγο και το επόμενο ποστ μου να δεις.
Μου το'χε πει και μενα ενας φιλος Ιταλος,θα σου πω στο τηλ. για την περιπτωση αυτη,αλλα,το προβλημα εντοπιζοταν στο βαθος του καρτερ και στην τοποθετηση του κινητηρα!Ιδωμεν...
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Αυτό σίγουρα το έχετε δει ήδη, είναι το νέο μοτέρ  Husaberg 2009.
Οι κατασκευαστές αυτή τη στιγμή κάνουν όλοι το ίδιο πράγμα, μειώνουν τις διαστάσεις των κινητήρων και προσπαθούν βασικά να μειώσουν το μήκος τους για να πετύχουν μικρότερα μεταξόνια...
ΥΓ: Έτσι τοποθετείται στο πλαίσιο
 

Συνημμένα

  • NyMotor.jpg
    NyMotor.jpg
    29 KB · Εμφανίσεις: 17

calvin

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2007
Μηνύματα
142
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Λοιπον ξεκινωντας θα ηθελα να τονισω το εξης. Οταν η κουβεντα φτανει στις μηχανες για εμενα τελειωνει στις αρχες της δεκαετιας του 80.
Αυτη η νοσος αναφερεται στα μοτοσυκλετιστικα στεκια και ως νεκροφιλια.
Λοιπον με βαση αυτη την μικρη μου ιδιαιτεροτητα που θα ηθελα να λαβεται σοβαρα υποψην σας προχωρο στο κυριος πιατο.
Εχω υπο τη κατοχη μου(κυριολεκτικα) ενα CB400N του 1980. Ομως το κακομοιρο δεν αντεχει πια.Θα ηθελα να μου προτεινεται μια μοτοσυκλετα. Σημειωτεον μιλαμε μονο για μοτοσυκλετα. Ουτε σκουτερ ουτε παπιες ουτε τιποτε ορθιες λαμιες(εντουρο κλπ κλπ κλπ)
Παντα μου αρεσαν τα Ducati αλλα μου πεφτουν λιγο βαρια στην τσεπη. Επισης γουσταρω πολυ να μπορω να του βαλω "χερι" αρα οχι ψεκασμο.
Τα σχιστοματικα καλα ειναι αλλα ποσα απο αυτα φτιαχνονται πραγματικα στην ιαπωνια?
Επισης θεωρω τα τετρακυλινδρα υπερβολη και ψιλοαχρηστα γιατι επιρεαζωμαι πολυ οταν βλεπω motogp.(luca cadallora john kosinski wayne rainey απλα θεοι).
 

PIATSAS

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.448
Κριτικές
89
Like
128
Πόντοι
4.065
Αυτό σίγουρα το έχετε δει ήδη, είναι το νέο μοτέρ  Husaberg 2009.
Οι κατασκευαστές αυτή τη στιγμή κάνουν όλοι το ίδιο πράγμα, μειώνουν τις διαστάσεις των κινητήρων και προσπαθούν βασικά να μειώσουν το μήκος τους για να πετύχουν μικρότερα μεταξόνια...
ΥΓ: Έτσι τοποθετείται στο πλαίσιο
Τι μοτερακι γλυκο ειναι αυτο!!
Βαρος εχει ανακοινωθει?
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Λοιπον ξεκινωντας θα ηθελα να τονισω το εξης. Οταν η κουβεντα φτανει στις μηχανες για εμενα τελειωνει στις αρχες της δεκαετιας του 80.
Αυτη η νοσος αναφερεται στα μοτοσυκλετιστικα στεκια και ως νεκροφιλια.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα...
Λοιπον με βαση αυτη την μικρη μου ιδιαιτεροτητα που θα ηθελα να λαβεται σοβαρα υποψην σας προχωρο στο κυριος πιατο.
Εχω υπο τη κατοχη μου(κυριολεκτικα) ενα CB400N του 1980. Ομως το κακομοιρο δεν αντεχει πια.Θα ηθελα να μου προτεινεται μια μοτοσυκλετα. Σημειωτεον μιλαμε μονο για μοτοσυκλετα. Ουτε σκουτερ ουτε παπιες ουτε τιποτε ορθιες λαμιες(εντουρο κλπ κλπ κλπ)
Ένα καλό καθημερινό και αξιόπιστο όχημα δρόμου δηλαδή, κλασσικής εμφάνισης
Παντα μου αρεσαν τα Ducati αλλα μου πεφτουν λιγο βαρια στην τσεπη. Επισης γουσταρω πολυ να μπορω να του βαλω "χερι" αρα οχι ψεκασμο.
Δικύλινδρο, απλό στη συντήρηση από τον ιδιοκτήτη, όχι ιδιαίτερα ακριβό
Τα σχιστοματικα καλα ειναι αλλα ποσα απο αυτα φτιαχνονται πραγματικα στην ιαπωνια?
Επισης θεωρω τα τετρακυλινδρα υπερβολη και ψιλοαχρηστα γιατι επιρεαζωμαι πολυ οταν βλεπω motogp.(luca cadallora john kosinski wayne rainey απλα θεοι).
Γιαπωνέζικο,  Made in Japan


Νομίζω αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ ψάχνεις και πιστεύω ότι θα το βρεις και σε καλη τιμή μεταχειρισμένο
 

PIATSAS

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.448
Κριτικές
89
Like
128
Πόντοι
4.065
Εγινε bonbenito σε ευχαριστω  ;)
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.445
Κριτικές
5
Like
67.190
Πόντοι
12.056
Καλησπερα Μαγκες.... :coffee: :cool2:
 

Συνημμένα

  • japanzc9.gif
    japanzc9.gif
    31,9 KB · Εμφανίσεις: 28

calvin

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2007
Μηνύματα
142
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Σε καταλαβαίνω απόλυτα...Ένα καλό καθημερινό και αξιόπιστο όχημα δρόμου δηλαδή, κλασσικής εμφάνισηςΔικύλινδρο, απλό στη συντήρηση από τον ιδιοκτήτη, όχι ιδιαίτερα ακριβόΓιαπωνέζικο,  Made in Japan


Νομίζω αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ ψάχνεις και πιστεύω ότι θα το βρεις και σε καλη τιμή μεταχειρισμένο

Βασικα εγω σκεφτωμουνα αυτο http://[URL unfurl="true"]www.koups.com/sales/ducati/images/2000%20models/750sshalf_red.jpg[/img[/URL]]
Αλλα φοβαμαι τη συντηρηση
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom