Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Επισκέπτης
...μπουρδελο τα καναμε!!!Φευγω!Πρεπει να παω στο γραφειο!Αν αλλαξει κατι,πι-μι η τηλεφωνο!Ελπιζω να ειμαι πισω κατα τις 20.00!Τα σεβη μου στον...<<ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ>>
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Πουρο μάλλον εννοείς...καβλοτίμονοι εμείς ρε φεγγαροχτυπημένε? Τράβα στο γραφείο και σε περιμένουνε
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Το γνωρίζω εδω και πολύ καιρό

Το θέμα ειναι αν αυτό που καβαλάει ειναι μοτοσυκλέτα


  Αμα ειναι V ο κινητηρας ειναι μοτοσυκλετα....οντως

  Μακρια απο εν σειρα..πομονες.

  Ενφο ,ο τυπος με το υπογειο με τις κλασικες δεν εχει μουσι και ειναι

  σχετικα νεος(45-46)...Το μικρο του ειναι Μανος...

  Ειναι απο τα ιδρυτικα μελη της λεσχης κλασικης..

  Δεν ειπιαμε και ενα καφε ρε γμτ...Γυρευε ποτε θα ξαναρθεις


  Για τους υπολοιπους

  Καφε στο Μπουρναζι λεμε....Στην οφθαλμολουτροπλατεια.
 

Επισκέπτης
Ισχύει κυρίως για τις Εθνικές Οδούς. Αντίθετα στις πόλεις το ποσοστό μεταβάλλεται δραματικά εις βάρος μας. Πρόσφατα άκουσα τη διαφήμιση της Αττικής Οδού. 17% μοτοσυκλέττες επί συνολου οχημάτων, 65% ατυχήματα μοτοσυκλεττων επί συνόλου πάλι μέσα στην Αττική (διάβαζε Αθήνα)
Στην Εθνική η ευελιξία το μικρό πλάτος το γκαζι και το φρένο σου δίνουνε πολλές δυνατότητες να αποφύγεις το ατύχημα.
Στην πολη είναι καθαρά θέμα στατιστικής. με τόσους που διασταυρώνεσαι καθημερινά και μάλιστα αν λάβεις και υπ όψη τις συνθήκες, είναι θέμα χρόνου να συγκρουστείς.

H αγγλική έκδοση του bikes, αναφέρει ότι βάσει στατιστικής, τα περισσότερα θανατηφόρα ατυχήματα γίνονται σε απόσταση 10 χλμ από το σπίτι μας και είναι εύκολο να καταλάβει κανείς το γιατί.... Η συνήθεια της διαδρομης σκοτώνει....
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
H αγγλική έκδοση του bikes, αναφέρει ότι βάσει στατιστικής, τα περισσότερα θανατηφόρα ατυχήματα γίνονται σε απόσταση 10 χλμ από το σπίτι μας και είναι εύκολο να καταλάβει κανείς το γιατί.... Η συνήθεια της διαδρομης σκοτώνει....
Είναι παρατηρημένο κι όντως ισχύει. Μάλιστα, πολύ περισσότερο ισχύει αυτό που γραψε παραπάνω ο ΝΟΤ ότι δηλαδή είχε ατυχήματα σε απόσταση 2 κμ από το σπίτι. Ο εγκέφαλος έχει την τάση να αρχίσει να χαλαρώνει όσο πλησιάζεις στον προορισμό (σπίτι η δουλειά) και να αρχίζει να σκεφτεται αυτά που θα κάνει εκεί. Τότε ακριβώς είναι που μειώνονται απειροελάχιστα αλλά επικίνδυνα τα αντανακλαστικά και η εγρήγορση γι αυτό και σε αυτή την μικρή ακτίνα από το σπίτι δουλειά κλπ σημειώνονται τα περισσότερα ατυχήματα. Καλή ευκαιρία μου δωσες Πάθος, τα σέβη μου
 

Επισκέπτης
Ο εγκέφαλος έχει την τάση να αρχίσει να χαλαρώνειόσο πλησιάζεις στον προορισμό (σπίτι η δουλειά) και να αρχίζει να σκεφτεται αυτά που θα κάνει εκεί. Τότε ακριβώς είναι που μειώνονται απειροελάχιστα αλλά επικίνδυνα τα αντανακλαστικά και η εγρήγορση γι αυτό και σε αυτή την μικρή ακτίνα από το σπίτι δουλειά κλπ σημειόνονται τα περισσότερα ατυχήματα.

Πως φαίνεται η πολύχρονη εμπειρία....
Τα σέβη μου κ απο εμένα φίλτατε bon  :rockon:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
  Αμα ειναι V ο κινητηρας ειναι μοτοσυκλετα....οντως

  Μακρια απο εν σειρα..πομονες.

Γκπαμπα, μετά απο τόσα χρόνια το μόνο που ξέρω ειναι οτι δεν ειναι καλό να ήμαστε απόλυτοι.

Ο 4κυλινδρος σε σειρά έχει το σεβασμό μου.

Ασε που δεν ειναι όλα τα V ιδια.

Αντε καλά να περάσετε σήμερα στον καφε.
 

Επισκέπτης
Γκπαμπα, μετά απο τόσα χρόνια το μόνο που ξέρω ειναι οτι δεν ειναι καλό να ήμαστε απόλυτοι.

Ο 4κυλινδρος σε σειρά έχει το σεβασμό μου.

Ασε που δεν ειναι όλα τα V ιδια.

Αντε καλά να περάσετε σήμερα στον καφε.
ΜV AGUSTA!Mη με βαζετε στο λουκι...
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Γκπαμπα, μετά απο τόσα χρόνια το μόνο που ξέρω ειναι οτι δεν ειναι καλό να ήμαστε απόλυτοι.

Ο 4κυλινδρος σε σειρά έχει το σεβασμό μου.

Ασε που δεν ειναι όλα τα V ιδια.

Αντε καλά να περάσετε σήμερα στον καφε.
Όλα είναι καλα, τα λεφτά που ΄΄ναι το κέρατό μου μέσα....
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ε μα πες τα ρε NOT SO EASY BIKER. Απο Agusta ξεκίνησε το θέμα, αυτους αντιγράψανε οι Ιαπωνες. Και καλά έκαναν.

bonbenito τον επόμενο καφε θα στον κεράσω εγώ αν και όποτε βρεθούμε

Γκάμπα, θα παρεις καμμια κανονική μηχανή ή θα κυκλοφορείς με στρώμα με 1 εξάτμιση; ε;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom