Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Ναι οδηγάω,μηχανάκι honda supra..
είμαι καινούρια δεν τα ΄χω προσέξει ακόμα όλα στο forum.. :cheesy:
πάντως πέρα από κάτι λάδια να αλλάζω δεν ξέρω κ πολλά να κάνω στο παπί μου δυστυχώς
οπότε κ να ποστάρω μάλλον μπαρούφες θα λέω.. :2funny:

 Τι εκανε λεει;
 Αλλαζεις και λαδια;
 Μονη σου;

 Λοιπον εμενα μου κανεις ....
 Που εισουνα παιδακι μου και ειμασταν μπακουρια απο κει;
 Να το παρακολουθεις και γραφε οτι θες...
 Μια ερωτηση,μια απορια ...κατι τελοςπαντων...

 Το λινκ ειναι αυτο...

 

Επισκέπτης
Εγώ πιστεύω αυτά που έχω ζήσει. Είχαμε ένα κρύπτον 115 που απο τις 9 το πρωί μέχρι τις 9 το βραδυ δε σταματαγε να γυρναει ολο το λεκανοπεδιο. Όποτε θυμόμαστε συμπληρώναμε λάδια (αλλαγή δεν έγινε παρα μόνο μια στα 1000). Σκοπός μας κι εντολή που είχαμε ήταν να δούμε πότε θα σπάσει. Επεστραφη με 86000 χλμ στον ιδιοκτήτη του.
Επίσης, ρώτα  delivery boys...μόνο τα Κρύπτον αντέχουνε τόσο
Επειδη φτιαγνω μηχανακια αυτο το ειπα βασει εμπειριας
απο θεμα αντοχης ειναι περιπου το ιδιο οταν ολα τα ιαπονικα
αλλα σημερα εφτιαξα ενα αστρεα επισκευη στο μοτερ ειχε μηνει απο λαδια τα ανταλακτικα μου στοιχησαν το πολυ 100 ευρω
 

Επισκέπτης
Ναι οδηγάω,μηχανάκι honda supra..
είμαι καινούρια δεν τα ΄χω προσέξει ακόμα όλα στο forum.. :cheesy:
πάντως πέρα από κάτι λάδια να αλλάζω δεν ξέρω κ πολλά να κάνω στο παπί μου δυστυχώς
οπότε κ να ποστάρω μάλλον μπαρούφες θα λέω.. :2funny:
H παρεα , φιλαρακι ,ειναι παρεα!Αυτο δεν αλλαζει!Δεν γεννηθηκε κανεις σοφος!Ο καθενας μας τις μπαρουφες του λεει!ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΡΑΣΑ ΤΟΝ ΠΑΠΑ!Ουτε τα κυβικα τον μοτοσυκλετιστη!Καλως ορισες
 

Επισκέπτης
  Δηλαδη μεθαυριο που θα παρεις το τρικυλινδρο και θα παμε με την
  παρεα σε καμμια Βυτινα η οπου αλλου,θα σε πειραξει να ειναι μαζι
  μας και  καμμια κοπελλα με την μηχανη της;

  Εμενα καθολου παντως...
  Ισα ισα θα ελεγα...

καθόλου δεν θα με πείραζε, ίσα-ίσα, απλά λέω τη γνώμη μου...



 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
να μια καλή ερώτηση!!! Για να μαι ειλικρινής, τώρα πια τις θαυμάζω για το θάρρος τους. Έχοντας ζήσει 5-6 σχέσεις με 'αμαζόνες" και έχοντας δει τη μια να σκοτώνεται πέφτοντας σε γκρεμό στην Άνδρο το 1981, έχοντας συνοδεύσει άλλες 2 στο ΚΑΤ απ όπου εξήλθαν γυψαρισμένες με συντριπτικό κνήμης-περόνης μπορείς να καταλάβεις ελπίζω ότι ΑΡΝΟΥΜΑΙ να μαθω σε γυναίκα να οδηγεί μοτοσυκλέττα.
Επαναλαμβάνω, τις θαυμάζω και τις χαίρομαι, αλλά φοβάμαι ότι δεν έχουν υπολογίσει σωστα τους κινδύνους. Αντίθετα με εμας τουσ άνδρες που τα σπασίματα, εγκαυματα κλπ σημάδια μερικές φορές βλακωδώς τα επιδεικνύουμε σαν παράσημα, κάθε τέτοιο σε γυναίκα αφαιρεί μέρος της θυληκότητας. Σε νεαρή ηλικία ίσως δεν το βλεπετε σαν σημαντικό.
Είμαι σίγουρος όμως ότι με την πάροδο των χρόνων αλλάζει και η νοοτροπιά σας ως προς αυτό.
Τέλος πάντων, καλο θέμα για συζήτηση...εδώ είμαστε

 Ρε προγκηχτηρι,τι το προγκας το κοριτσι με σπασιματα και τουμπες;
 Μπουαχαχαχαχαχ...

 Αφου οδηγει λεει.....
 
 

dark_eyes

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
931
Like
2
Πόντοι
6
να μια καλή ερώτηση!!! Για να μαι ειλικρινής, τώρα πια τις θαυμάζω για το θάρρος τους. Έχοντας ζήσει 5-6 σχέσεις με 'αμαζόνες" και έχοντας δει τη μια να σκοτώνεται πέφτοντας σε γκρεμό στην Άνδρο το 1981, έχοντας συνοδεύσει άλλες 2 στο ΚΑΤ απ όπου εξήλθαν γυψαρισμένες με συντριπτικό κνήμης-περόνης μπορείς να καταλάβεις ελπίζω ότι ΑΡΝΟΥΜΑΙ να μαθω σε γυναίκα να οδηγεί μοτοσυκλέττα.
Επαναλαμβάνω, τις θαυμάζω και τις χαίρομαι, αλλά φοβάμαι ότι δεν έχουν υπολογίσει σωστα τους κινδύνους. Αντίθετα με εμας τουσ άνδρες που τα σπασίματα, εγκαυματα κλπ σημάδια μερικές φορές βλακωδώς τα επιδεικνύουμε σαν παράσημα, κάθε τέτοιο σε γυναίκα αφαιρεί μέρος της θυληκότητας. Σε νεαρή ηλικία ίσως δεν το βλεπετε σαν σημαντικό.
Είμαι σίγουρος όμως ότι με την πάροδο των χρόνων αλλάζει και η νοοτροπιά σας ως προς αυτό.
Τέλος πάντων, καλο θέμα για συζήτηση...εδώ είμαστε

5 χρόνια π οδηγώ εχω γλυτώσει από πολλά,χωρίς κάποια μόνιμη βλάβη ευτυχώς..
ελπίζω να συνεχιστεί η καλή μου τύχη..
 

Επισκέπτης
Ναι οδηγάω,μηχανάκι honda supra..
είμαι καινούρια δεν τα ΄χω προσέξει ακόμα όλα στο forum.. :cheesy:
πάντως πέρα από κάτι λάδια να αλλάζω δεν ξέρω κ πολλά να κάνω στο παπί μου δυστυχώς
οπότε κ να ποστάρω μάλλον μπαρούφες θα λέω.. :2funny:
αν θες κανενα ανταλακτικο η εχεις καμια απορια σφυρα μου
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
 Ασε να μπαινει και μια που οδηγει απο κει...
 Εδω μπαινει η Ρουλι και μας γραφει για το ποδηλατο της,ασε δε
 που μας κανει και καζουρα καμμια φορα....

 Dark eye καλως ορισες ....
 

Επισκέπτης
Εγω παντως,προσπαθουσα να τις μαθω ΟΛΕΣ!Η Ντινα,μαλιστα,οδηγησε την βροντοσαυρινα,απο την Καρυστο μεχρι το σπιτι,δικαβαλο...μια χαρα!220 στην Εθνικη...μια χαρα!
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
 Ρε προγκηχτηρι,τι το προγκας το κοριτσι με σπασιματα και τουμπες;
 Μπουαχαχαχαχαχ...

 Αφου οδηγει λεει.....
 
Η αδελφή μου, μετά από 2 σπασίματα κνήμης-περόνης, στο ίδιο πόδι σε νεαρή ηλικία (18 το πρωτο, 21 το δευτερο) υποφέρει τώρα από τη μέση της και κουτσαίνει ελαφρα, παρόλο που έχει κάνει 2 διορθωτικές χειρουργικές επεμβάσεις στο Παρίσι.
Δεν προγκάω κανέναν, καθένας-καθεμιά είναι απόλυτα υπευθυνος για τις πράξεις και τις αποφάσεις του. Απλά παραθέτω αυτά που με πίκρα και πόνο, βιωματικά δηλαδή και όχι θεωρητικά έχω διδαχθεί. Γνωρίζω πολλές μηχανόβιες, είναι απόλυτα φυσικό μετά από τόσα χρόνια που ζω και ζώνομαι στο χώρο. Σε όλες δίνω την ίδια συμβουλή. Να οδηγάνε λες και πρόκειται να πέσουν στα επόμενα 50 μέτρα εξ αιτίας λάθους άλλου.
Ότι και να κάνεις, στη μοτοσυκλέττα, φταις δε φταις, εσυ είσαι ο χτυπημένος στο τέλος.
Οι γυναίκες είναι όμορφα δημιουργήματα του Πλάστη που ομορφαίνουνε τη ζωή μας. Είναι ανόητο να αυξάνουν τους κινδύνους για τον εαυτό τους.
 

dark_eyes

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
931
Like
2
Πόντοι
6
αν είσαι προσεκτική και οδηγάς αμυντικά δεν θα έχεις πρόβλημα νομίζω

Αμυντικά όσο δεν πάει!
Έχει τύχει 2-3 φορές να μ πεταχτούν από στενά απότομα ενώ έχουν stop.. :idiot:
Μια άλλη φορά πέρασε ένας μεθυσμένος με μηχανή δίπλα μου κ με πέταξε κάτω,ετυχώς π δεν με έλιωσε το αμάξι π ρχοταν από πίσω.
επίσης τον πρώτο καιρό π οδηγούσα λόγω φόβου έτρωγα κάτι τούμπες μόνη μου.. :dancing:
οπότε είμαι αρκετά προσεχτική,δεν κάνω βλακίτσες,ούτε ποζεριάζω.
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Αυτά, μη με περάσει και για αρτηριοσκληρωτικό το κορίτσι. Καλως ήρθες στην παρέα μας  Σκοτεινομάτα
 

Επισκέπτης
  εισαι μικρος γι'αυτο....

για αισθητικούς λόγους δεν μου αρέσει...
έχεις αγγίξει ποτέ χέρια μηχανόβιαςς;;; τα πλέον απεριποίητα... για μένα είναι θέμα γενικότερη αισθητικής και όχι φαλλοκρατικής αντίληψης που ενδεχομένως να σκεφτεί κανείς διαβάζοντας αυτά που γράφω... 
 

Επισκέπτης
αν είσαι προσεκτική και οδηγάς αμυντικά δεν θα έχεις πρόβλημα νομίζω
εγω περιμενα να μας πει οτι εχει κανενα 1000αρι να χασουμε την μπαλα :rockon:
εμενα η αδερφη μου εχει οδηγησει μεχρι fx 125 που ειχα και μου λεει πως οταν παρω μηχανη να της το δινω βολτα
αλλα δεν προκειται
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom