Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
συ εισαι με το Κ1200 που το πουλαγες. σε θυμηθηκα. τι ρωτας τοτε? σου χτυπαγε στις αλλαγες το μπε εμ βε?
Εξαρτατε τι εννοης οταν λεσ  χτυπαγε...ολα χτυπανε....αλλα λιγο αλλα πολυ...εξαρτατε απο το κιβωτιο και την μαρκα μηχανησ...
 

Jybe

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2011
Μηνύματα
732
Like
2
Πόντοι
6
τυπε αν ακους κατσαρολικα (μεταλλικους ηχους) απο τη μηχανη και σου χτυπαει οντως το κιβωτιο, πας για λυσιμο και μινιμουμ 700 ευρα.

δεν γινεται περιγραφικα αυτο. πρεπει να το βλεπεις. ειναι συγχρονισμος ποδιου/χεριων και κοφτο ανεπαισθητο κλεισιμο μανετας γκαζιου, σαν τικ. δε μπορω να το εξηγησω καλυτερα σορρυ, αν ησουν εμπειρος οδηγος θα καταλαβαινες.

ενα σφυριγμα ακουω,οταν παταω το συμπλεκτη.με πατημενο συμπλεκτη, σε 1η και 2η.μονο τοτε.κατσαρολικα δεν θα λεγα.
 

Rainbow

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
400
Πόντοι
36
Λίγες ώρες έμειναν και φεύγουμε για Σέρρες!!!
2ος αγώνας πανελληνίου ταχύτητας και η κόλαση θα γίνει στην extreme με Πολίτη, Mπούστα και Choi (οι δύο τελευταίοι έχουν ανοιχτούς λογαριασμούς και ένα στοίχημα μεταξύ τους)...
Ραντεβού στην πίστα ....

ΥΓ. bonbenito μας λείπεις και το ξέρεις....
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Λίγες ώρες έμειναν και φεύγουμε για Σέρρες!!!
2ος αγώνας πανελληνίου ταχύτητας και η κόλαση θα γίνει στην extreme με Πολίτη, Mπούστα και Choi (οι δύο τελευταίοι έχουν ανοιχτούς λογαριασμούς και ένα στοίχημα μεταξύ τους)...
Ραντεβού στην πίστα ....

ΥΓ. bonbenito μας λείπεις και το ξέρεις....
ρε τσόοοοιι ρε αχαχαχαχα
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
ενα σφυριγμα ακουω,οταν παταω το συμπλεκτη.με πατημενο συμπλεκτη, σε 1η και 2η.μονο τοτε.κατσαρολικα δεν θα λεγα.

  φιλαρακι μην πελαγωνεις
  ακουσα κατι για σερβις που ελεγες
  ξεκινα με μια αλλαγη λαδιων,δες το μανιουαλ σου ποιοι τυποι πανε στον κινητηρα σου
  παρε ΚΑΛΑ λαδια και οποσδηποτε ενα φιλτρο-αν δεν ξερεις που να τα παρεις με π.μ. σου λεω

  μετα μια ντιζα συμπλεκτη,μην τρομαζεις ειναι ευκολη στην αλλαγη
  λυσιμο πανω(μανετα)-κατω στο γραναζι,δεσιμο η ακρη της καινουργιας με την ακρη της παλιας
  (με μια μονωτικη και καλο σφιξιμο) και τραβωντας την παλια,η νεα περναει απο τα ιδια σημεια
  που περναγε η παλια..Κανεις τις συνδεσεις και εισαι τζετ

  Για τις ρυθμισεις αρχη-τελος λεει το μανιουαλ σου

  Δεν υπαρχει ωραιοτερη καβλα απο το να μαστορευεις αυτην που καβαλας
  Σε καιρους κρισης ειναι υγεια και εχει την γοητεια του "το κανα μονος" μου
  δεν γεννηθηκε κανεις μαθημενος-αποκτας και αλλη σχεση με το ρημαδοπραμα,αλλη γλυκα

  οτι θες και νομιζεις οτι μπορω να βοηθησω ριξε συρμα,100 τετραγωνικα αποθηκη
  εργαλεια εχω λεμεεεε
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
πριν την αλλαγή μια δοκιμή με το χέρι μπορεί να μην κολλά καν η ντίζα. Σύνηθες σ αυτά τα Ρόταξ η φθορά του εγκάρσιου πείρου (αξονάκι) αποσύμπλεξης. Σύμπτωμα, αυτό ακριβώς το τσίριγμα...
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
 
  Δεν υπαρχει ωραιοτερη καβλα απο το να μαστορευεις αυτην που καβαλας
  Σε καιρους κρισης ειναι υγεια και εχει την γοητεια του "το κανα μονος" μου
  δεν γεννηθηκε κανεις μαθημενος-αποκτας και αλλη σχεση με το ρημαδοπραμα,αλλη γλυκα

μιλα για παρτυ σου μιστερ  :grin:. εγω απεχθανομαι το θεμα 'μαστορεμα'. κυριως επειδη με σιφιλιαζει να πιασω κατι που εχω στο μυαλο μου οτι θελει 20 λεπτα για να γινει και καταληγει 1 ωρα, πραμα συνηθες με μαστορεματα μηχανων  >:(
οντως η πλειοψηφια των μηχανοβιων τοχει το μικροβιο. προσωπικα και να τη πλυνω βαριεμαι  :P
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
μιλα για παρτυ σου μιστερ  :grin:. εγω απεχθανομαι το θεμα 'μαστορεμα'. κυριως επειδη με σιφιλιαζει να πιασω κατι που εχω στο μυαλο μου οτι θελει 20 λεπτα για να γινει και καταληγει 1 ωρα, πραμα συνηθες με μαστορεματα μηχανων  >:(
οντως η πλειοψηφια των μηχανοβιων τοχει το μικροβιο. προσωπικα και να τη πλυνω βαριεμαι  :P

  ελα μια μερα να αλλαξουμε λαδια στην γκαζοζεν σου και θα σε κανω πρωτο
  μαστορακι
  και εσπρεσσακι κερναω,η καφετιερα δεν σβηνει ποτε για φιλους σε τετοιες φασεις
  μετα μπυροσουβλακα μετα γρασσου για στρωσιμο στις αιμοροιιδες χαχαχα
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Κι εγώ, γι αυτό δε την πλένω...μόνο το χωματερό είναι πάντα καθαρισμένο με προσοχή και στοργή.
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
Με γοητεύει η ιδέα του μαστορέματος αλλά θέλει χρόνο, χρήμα και ΚΥΡΙΩΣ γνώσεις.

Έτσι και γίνει καμιά στραβή στο μαστόρεμα παίζονται ζωές.

Δεν ξέρω, εμένα με φοβίζει πάντως το κόνσεπτ να βάλω τα χέρια μου (ή κάποιου άλλου πλην έμπειρου μηχανικού) να πασπατέψουν δίτροχο....
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
Με γοητεύει η ιδέα του μαστορέματος αλλά θέλει χρόνο, χρήμα και ΚΥΡΙΩΣ γνώσεις.

Έτσι και γίνει καμιά στραβή στο μαστόρεμα παίζονται ζωές.

Δεν ξέρω, εμένα με φοβίζει πάντως το κόνσεπτ να βάλω τα χέρια μου (ή κάποιου άλλου πλην έμπειρου μηχανικού) να πασπατέψουν δίτροχο....
Δεν λεμε να ανοιξεις κινητηρα...αλλα δεκα πραγματα πρεπει να τα ξερεις.......

 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
  ελα μια μερα να αλλαξουμε λαδια στην γκαζοζεν σου και θα σε κανω πρωτο
  μαστορακι
  και εσπρεσσακι κερναω,η καφετιερα δεν σβηνει ποτε για φιλους σε τετοιες φασεις
  μετα μπυροσουβλακα μετα γρασσου για στρωσιμο στις αιμοροιιδες χαχαχα

προσπαθησαν πολλοι, δε τοχω λεμε. το βαριεμαι. ξερω αυτα που ξερω αλλα να κατσω να τα κανω οχι. θα μαστορευεις μονος σου οπως και οι αλλοι και γω θα πινω τον καφε, να στρωσεις χαρακτηρα που ηθελες να με κανεις μαστορα  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom