Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
  ρε φιλε,για μισο...
  θα κουβεντιαζουμε ομορφα και ωραια ή θα κανουμε μαλακοκουβεντα;

  ποιος μιλησε μωρε για τερμα γκαζι ταξιδια με μονοκυλινδρα 250αρια;
  ουτε εγω,ουτε ο Βροχιδης
  ελεος ρε γαμωτο

  ρε πουστη μου,θα βρεθει ενας λογικος να κανουμε μια λογικη κουβεντα εδω μεσα;


Τον βρήκες:

τυπε, σου προτεινω να κανεις ενα γοογλε σερτς να δεις που εχουν παει τυποι με μονοκυλινδρα και να μας ξαναερθεις μετα για κουβεντουλα.
ταξιδι δε σημαινει εθνικες οδοι και δωστου. υπαρχουν ταξιδια και 'ταξιδια'. για εκει που πηγε ο τυπος τα μονοκυλινδρα ειναι λουκουμι  ;)

Πείτε τώρα να μαθαίνω κι εγώ.
 
Εγγρ.
10 Απρ 2011
Μηνύματα
258
Like
1
Πόντοι
1
ιδεες για γυμνο εντος πολης κανεις?το χορνετ καιει τον αμπακο με τον 4 κυλινδρο?
 

Jybe

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2011
Μηνύματα
732
Like
2
Πόντοι
6
εχω ενα προβλημα στη μηχανη. ''χτυπαει'' και σαν να ''σφυριζει'' οταν παταω συμπλεκτη, ειδικα στην εναλλαγη νεκρη-πρωτη-δευτερη ταχυτητα. ξερει καποιος, απο που προερχεται, και τι χριαζεται να γινει?
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
εχω ενα προβλημα στη μηχανη. ''χτυπαει'' και σαν να ''σφυριζει'' οταν παταω συμπλεκτη, ειδικα στην εναλλαγη νεκρη-πρωτη-δευτερη ταχυτητα. ξερει καποιος, απο που προερχεται, και τι χριαζεται να γινει?

τυχερος εισαι. εμενα εχει χειροτερο προβλημα
 

Jybe

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2011
Μηνύματα
732
Like
2
Πόντοι
6
για πες, γνωριζεις τι τρεχει? τι προβλημα εχεις εσυ?
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
Ωραίο αυτο το ταξιδιωτικο με το XRακι, αλλά αυτο που λεει ο φίλος για το λαδι δε εχει αδικο, απλα δεν το εκαιγε, το εβγαζε απο το ψευτοκάπακο το οποιο πετσικάριζε για κάποιο λόγο (μαλλον θερμοκρασία) και δεν ξαναρχοτανε με τιποτα.
Ειχε ο αδερφός μου πριν 20 χρονια, κι ενας αλλος φιλος του.
Τι τορναρισμα, τι φλαντζες, τι κόλλες... δεν επαιρνε χαμπάρι.
Στο τέλος σκεφτότανε να του βάλει λάδι απο αυτο που μαγειρεύαμε  :grin:
Ενδεχεται βέβαια αυτο του τυπου να ειναι απο τα καλα...
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Τον βρήκες:

Πείτε τώρα να μαθαίνω κι εγώ.

 Μισο,θα τα πουμε-οσα προλαβουμε δηλαδις

 
ιδεες για γυμνο εντος πολης κανεις?το χορνετ καιει τον αμπακο με τον 4 κυλινδρο?

 εχει βγαλει η σουζουκι το γκλαντιους με το μοτερ του Strom 650
 οικονομικο,δεν σπαει,δεν χαλαει,το φερνεις στα μετρα σου απο ομορφια (εχει κατι καπακια που
 αλλαζουνε αναλογα τα γουστα..)

 και μεχρι λιγο πιο εξω καλο ειναι,αμα αντεχεις να κοπανιεσαι απο τον αερα πας και Γερμανια

 http://[URL unfurl="true"]www.bikeforsale.info/wp-content/uploads/2011/03/Suzuki-Gladius-645-cc-bike.jpg[/img[/URL]]


 βεβαια δεν εχει τα γκαζια του Χορνετ,αλλα για μεσα την πολη δεν χρειαζονται-ειδικα εφοσον μιλας και για
 καταναλωσεις

 Και κανα Φειζερακι μεταχειρω καλο ειναι και αυθραστο αλλα καιει λιγουλακι

 
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
εχω ενα προβλημα στη μηχανη. ''χτυπαει'' και σαν να ''σφυριζει'' οταν παταω συμπλεκτη, ειδικα στην εναλλαγη νεκρη-πρωτη-δευτερη ταχυτητα. ξερει καποιος, απο που προερχεται, και τι χριαζεται να γινει?

  τι μηχανακι ειναι φιλε;
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
για πες, γνωριζεις τι τρεχει? τι προβλημα εχεις εσυ?

εμενα κανει τσιρι τσιρι κυριως απο δευτερα και μετα. επισης στις ευθειες νιωθω ενα περιεργο κραδασμο. εσυ πες μου τι προβλημα εχω, ημουν το ιδιο κατατοπιστικος

 τι μηχανακι ειναι φιλε;

ασε τις πονηρες ερωτησεις, οι κατοχοι ντουκατι δεν ειναι ασχετιδηδες  :grin:
 

Jybe

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2011
Μηνύματα
732
Like
2
Πόντοι
6
εμενα κανει τσιρι τσιρι κυριως απο δευτερα και μετα. επισης στις ευθειες νιωθω ενα περιεργο κραδασμο. εσυ πες μου τι προβλημα εχω, ημουν το ιδιο κατατοπιστικος

ασε τις πονηρες ερωτησεις, οι κατοχοι ντουκατι δεν ειναι ασχετιδηδες  :grin:

εγω δεν νιωθω κραδσμο. ειναι θεμα συμπλεκτη εμενα. και συ προβλημα συμπλεκτη θα χεις. δν ξερω ποσο σοβαρο ειναι και ποσο αμεσα χρειαζεται διορθωμα.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
φιλε ειναι ενα BMW F650GS

 εαν σφυριζει οταν πατας συμπλεκτη (και το δουλευεις πολη )μαλλον κατι τρεχει με την καμπανα
 σου-ρουλεμαν μαλλον,δεν ειναι κατι τραγικο- και το "χτυπαει" που λες στην αλλαγη απο πρωτη
 σε δευτερη (αν καταλαβαινω σωστα οπως τα λες..)προερχεται απο εκει...

 ξεκινα με μια αλλαγη ντιζας συμπλεκτη,να ρυθμιστει σωστα η αρχη και το τελος και
 τσεκαρε εαν βελτιωθηκε ή οχι


 ολα τα παραπανω με την προυποθεση οτι το μηχανακι που εχεις ειναι το μονοκυλινδρο
 με το μοτερ της Rotax

 για το καινουργιο με τα δυο ανισομεγεθη φαναρια,δεν ξερω να σου πω αλλα χωρις να σε απογοητευσω
 δεν εχω ακουσει και απο τα καλυτερα λογια για την ποιοτητα κατασκευης του,πολλες ανακλησεις
 και τετοια-φτιαχνεται και καπου στην Ταιβαν-Σιγκαπουρη;;; ξερω γω καπου εκει...

 
 

Jybe

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2011
Μηνύματα
732
Like
2
Πόντοι
6
εμενα κανει τσιρι τσιρι κυριως απο δευτερα και μετα. επισης στις ευθειες νιωθω ενα περιεργο κραδασμο. εσυ πες μου τι προβλημα εχω, ημουν το ιδιο κατατοπιστικος

ασε τις πονηρες ερωτησεις, οι κατοχοι ντουκατι δεν ειναι ασχετιδηδες  :grin:

απο το τσιρι τσιρι που λες, ειναι φανερο οτι η μηχανη σου τσιριζει. ειναι φανερο φιλε μου. μηπως γαμας πολυ?
 

Jybe

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2011
Μηνύματα
732
Like
2
Πόντοι
6
 εαν σφυριζει οταν πατας συμπλεκτη (και το δουλευεις πολη )μαλλον κατι τρεχει με την καμπανα
 σου-ρουλεμαν μαλλον,δεν ειναι κατι τραγικο- και το "χτυπαει" που λες στην αλλαγη απο πρωτη
 σε δευτερη (αν καταλαβαινω σωστα οπως τα λες..)προερχεται απο εκει...

 ξεκινα με μια αλλαγη ντιζας συμπλεκτη,να ρυθμιστει σωστα η αρχη και το τελος και
 τσεκαρε εαν βελτιωθηκε ή οχι


 ολα τα παραπανω με την προυποθεση οτι το μηχανακι που εχεις ειναι το μονοκυλινδρο
 με το μοτερ της Rotax

 για το καινουργιο με τα δυο ανισομεγεθη φαναρια,δεν ξερω να σου πω αλλα χωρις να σε απογοητευσω
 δεν εχω ακουσει και απο τα καλυτερα λογια για την ποιοτητα κατασκευης του,πολλες ανακλησεις
 και τετοια-φτιαχνεται και καπου στην Ταιβαν-Σιγκαπουρη;;; ξερω γω καπου εκει...

 

ναι φιλε, ειναι το μονοκυλινδρο. και οπως καταλαβαινεις δεν θελω να δινω τα 500αρικα για διορθωμα. αν ειναι οπως λες θεμα ντιζας, τοτε ολα καλα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom