Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
20
Πόντοι
16
Δέν θέλω να με υιοθετήσης εσύ,
διότι εσύ τρώς λιτοδίαιτα ενώ έχω πληροφορίες οτι ο βόν είναι στα κυβικά μου  αρα θα τρώμε καλά  και έχει και κούνια στα μέτρα μου..
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ    OI  ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ  ΜΗΝΕΣ  για  Μολδαβία  είναι  όταν  κάνει  πολύ      κρύο  και  χιονίζει....    βέβαια  μονό  με  τρένο  !!!!!!! και  πρέπει  να  έχεις  και  μέρες  αυτό  ισχειη  και  για  Ουκρανία    !!!!!!!!!!  αγαπητέ    βον  - μακουλη    πια  είναι  η  αποΨη  σου    για    Ουκρανία    σε  σχεση  με  Μολδαβία????  Μάγκες    ότι  έχει  γραπώσει  ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ  μπλασκος  περί  ΟΥκρανιας  το  είδα  με  τα  μάτια  μου  ακριβός  ΜΑ  ΑΚΡΙΒΟΣ!!!!!!!!!!!!
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ     OI  ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ   ΜΗΝΕΣ  για  Μολδαβία   είναι   όταν  κάνει   πολύ       κρύο   και   χιονίζει....    βέβαια   μονό  με  τρένο  !!!!!!! και  πρέπει  να  έχεις   και  μέρες   αυτό   ισχειη  και   για   Ουκρανία    !!!!!!!!!!  αγαπητέ    βον  - μακουλη    πια   είναι   η  αποΨη   σου    για    Ουκρανία     σε   σχεση  με  Μολδαβία????   Μάγκες     ότι   έχει   γραπώσει  ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ  μπλασκος   περί   ΟΥκρανιας   το  είδα  με  τα  μάτια  μου  ακριβός   ΜΑ  ΑΚΡΙΒΟΣ!!!!!!!!!!!!

Τι είχες Γιάννη
Τι'είχα πάντα.
ΜΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
Ναί αλλά ο   f.L. ???????????

μπορεί να μήν εγκρίθηκα για συναίτερος αλλά εμένα προσκάλεσε ο Υαντις για ρουμανία - Ουκρανία
σε σεξοτουρισμό. :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:

Εσείς φάγατε Πόρτα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Έτσι και πας και εσύ πόρτα θα φας!
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
αγαπητέ    Φον  - μακουλη    πια   είναι   η  αποΨη   σου    για    Ουκρανία     σε   σχεση  με  Μολδαβία???? 
Σύντροφε
    α) Λάβε υπόψη σου ότι από Ουκρανία γνωρίζω μόνο την νότια δηλ. Βεσσαραβία, Οδησσό και Κριμαία και ως εκ τούτου δεν έχω μια ολοκληρωμένη άποψη της χώρας. Εξάλλου εκεί που πηγαίνω έχει όχι μόνο ρωσσόφωνους αλλά Ρώσσους.
    β) Με βάση τα παραπάνω από ποιότητα ζωής ψηφίζω Ουκρανία, καθώς είναι πιό ...Ευρώπη (βέβαια έχω υπόψη μου για τη μαυρίλα της Ζάπατνα Ουραϊνα αλλά μόνο από λόγια). Όταν ΄λέω πιο Ευρώπη εννοώ πιό πολλά τουριστικά αξιοθέατα, πιό καλά μαγαζία, καλύτερη επάρκεια προίοντων κλπ
    γ)  Η Μολδαβία όμως είναι πολύ φτηνότερη σε σχέση με την Ουκρανία (και δεν εννοώ μόνο σε σχέση με τον πληρωμένο έρωτα, αλλά στα πάντα (φαί, κλάμπ, αγορές , σούπερ μάρκετ κλπ). Προσωπικά (δηλ. η γυναίκα μου ;)) προτιμά να ψωνίζει από το Κισινίωφ παρά από την Οδησσό (απέχουν το ίδιο περίπου ) γιατί το βρίσκει πολύ πιό φτηνό.
    δ) Για σεξουαλικές υπήρεσίες σαφώς και προτιμώ Μολδαβία. Οι Ουκρανέζες έχουν καβαλήσει το καλάμι και ζητούν τρελλά λεφτα και είναι σαφώς πιό κρύες.
 Εγώ από σύμπτωση βρέθηκα Μολδαβία και δεν μπορώ να πω ότι τρελάίνομαι για τη χώρα αν και την έχω γνωρίσει σε βάθος. Με ηρεμεί πάντως σε σχέση με Αθήνα.  Στην Ουκρανία περνώ σαφώς καλύτερα.
Τα παραπάνω εκφράζουν καθαρά υποκειμενικές απόψεις και μην τα πάρετε πολύ στα σοβαρά.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Δέν θέλω να με υιοθετήσης εσύ,
διότι εσύ τρώς λιτοδίαιτα ενώ έχω πληροφορίες οτι ο βόν είναι στα κυβικά μου  αρα θα τρώμε καλά  και έχει και κούνια στα μέτρα μου..
Αχα !!!
Λοιπόν αμά ανέβω τώρα για εκλογές Β. Ελλάδα θα κυτάξω να βρεθούμε να σου μιλήσω για ψητά γουρουνόπουλα με δαμάσκηνα και μήλα, για πάπιες γεμιστές,  για κουνέλια αλλά σμετάνα και άλλες νοστιμίες της χώρας.
Α και Φον παρακαλώ όχι Βον (είμαι γερμανομαθής).
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
20
Πόντοι
16
Αχα !!!
Λοιπόν αμά ανέβω τώρα για εκλογές Β. Ελλάδα θα κυτάξω να βρεθούμε να σου μιλήσω για ψητά γουρουνόπουλα με δαμάσκηνα και μήλα, για πάπιες γεμιστές,  για κουνέλια αλλά σμετάνα και άλλες νοστιμίες της χώρας.
Α και Φον παρακαλώ όχι Βον (είμαι γερμανομαθής).

Sorry Φον παρασύρθηκα απο τα φιλο-Ολανδικά μου καθότι εκεί έχουμε Βάν.
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
Το  καλύτερο  μέρος    μακράν    για  δεβουσκες      είναι      το    καχουλ      !!!!!!!!!!!!!!!!!!!    βέβαια  το  χειμώνα  μετά  τις  7  το  απόγευμα  είσαι  εσύ  και  κάτι  αρκούδες  !!!    αλλά  χαλάλι !!!!!!!!!!  το  καλοκαιρή    ώμος  άμα  είσαι    με  ντόπιους    πανηγηρη    ολεεε!!!!      Το  μπαλτση    μονό  μια  κεντρική  πλατεία  έχει    καλούτσικα  είναι    όχι  πολύ  λασπη    μονό  το  club-A    έχει  λίγο  λάσπη    έχει  και  δυο  ιταλικά  εστιατόρια    οπότε  καταλαβενεται!!!!!!!  Ρουμπνιτσα    είναι  επίσης    οκ  αλλά  κολοχωρι    και  ο  δρόμος    από  τον  δεύτερο  παγκόσμιο  πόλεμο!!!  Πολύ  πουτανες  οι  γυναίκες  εκεί!!!!! 
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
Σύντροφε
    α) Λάβε υπόψη σου ότι από Ουκρανία γνωρίζω μόνο την νότια δηλ. Βεσσαραβία, Οδησσό και Κριμαία και ως εκ τούτου δεν έχω μια ολοκληρωμένη άποψη της χώρας. Εξάλλου εκεί που πηγαίνω έχει όχι μόνο ρωσσόφωνους αλλά Ρώσσους.
    β) Με βάση τα παραπάνω από ποιότητα ζωής ψηφίζω Ουκρανία, καθώς είναι πιό ...Ευρώπη (βέβαια έχω υπόψη μου για τη μαυρίλα της Ζάπατνα Ουραϊνα αλλά μόνο από λόγια). Όταν ΄λέω πιο Ευρώπη εννοώ πιό πολλά τουριστικά αξιοθέατα, πιό καλά μαγαζία, καλύτερη επάρκεια προίοντων κλπ
    γ)  Η Μολδαβία όμως είναι πολύ φτηνότερη σε σχέση με την Ουκρανία (και δεν εννοώ μόνο σε σχέση με τον πληρωμένο έρωτα, αλλά στα πάντα (φαί, κλάμπ, αγορές , σούπερ μάρκετ κλπ). Προσωπικά (δηλ. η γυναίκα μου ;)) προτιμά να ψωνίζει από το Κισινίωφ παρά από την Οδησσό (απέχουν το ίδιο περίπου ) γιατί το βρίσκει πολύ πιό φτηνό.
    δ) Για σεξουαλικές υπήρεσίες σαφώς και προτιμώ Μολδαβία. Οι Ουκρανέζες έχουν καβαλήσει το καλάμι και ζητούν τρελλά λεφτα και είναι σαφώς πιό κρύες.
 Εγώ από σύμπτωση βρέθηκα Μολδαβία και δεν μπορώ να πω ότι τρελάίνομαι για τη χώρα αν και την έχω γνωρίσει σε βάθος. Με ηρεμεί πάντως σε σχέση με Αθήνα.  Στην Ουκρανία περνώ σαφώς καλύτερα.
Τα παραπάνω εκφράζουν καθαρά υποκειμενικές απόψεις και μην τα πάρετε πολύ στα σοβαρά.
    FON-MAC  ΣΕ  ΟΛΑ  ΣΥΜΦΟΝΟΥΜΕ  ΕΚΤΟΣ  ΑΠΟ  ΤΟ  (Γ)  ΕΚΕΙ  ΚΑΤΑ  ΤΙΝ  ΓΝΟΜΗ  ΜΟΥ  ΕΙΣΕ  ΜΑΥΡΑ  ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ    Ι  ΕΧΕΙΣ  ΜΠΛΕΧΕΙ  ΤΟ  ΤΙΡΑΣΠΟΛ  ΜΕ  ΤΟ  ΚΙΣΙΝΕΥ  .ΑΛΛΑ  ΜΕ  ΕΣΕΝΑ  ΕΙΝΕ  ΕΠΙΚΟΔΟΜΙΤΙΚΟ  ΝΑ  ΔΙΑΦΟΝΕΙ  ΚΑΝΕΙΣ 
 

moldolagnos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.402
Like
0
Πόντοι
16
Σύντροφε
    α) Λάβε υπόψη σου ότι από Ουκρανία γνωρίζω μόνο την νότια δηλ. Βεσσαραβία, Οδησσό και Κριμαία και ως εκ τούτου δεν έχω μια ολοκληρωμένη άποψη της χώρας. Εξάλλου εκεί που πηγαίνω έχει όχι μόνο ρωσσόφωνους αλλά Ρώσσους.
    β) Με βάση τα παραπάνω από ποιότητα ζωής ψηφίζω Ουκρανία, καθώς είναι πιό ...Ευρώπη (βέβαια έχω υπόψη μου για τη μαυρίλα της Ζάπατνα Ουραϊνα αλλά μόνο από λόγια). Όταν ΄λέω πιο Ευρώπη εννοώ πιό πολλά τουριστικά αξιοθέατα, πιό καλά μαγαζία, καλύτερη επάρκεια προίοντων κλπ
    γ)  Η Μολδαβία όμως είναι πολύ φτηνότερη σε σχέση με την Ουκρανία (και δεν εννοώ μόνο σε σχέση με τον πληρωμένο έρωτα, αλλά στα πάντα (φαί, κλάμπ, αγορές , σούπερ μάρκετ κλπ). Προσωπικά (δηλ. η γυναίκα μου ;)) προτιμά να ψωνίζει από το Κισινίωφ παρά από την Οδησσό (απέχουν το ίδιο περίπου ) γιατί το βρίσκει πολύ πιό φτηνό.
    δ) Για σεξουαλικές υπήρεσίες σαφώς και προτιμώ Μολδαβία. Οι Ουκρανέζες έχουν καβαλήσει το καλάμι και ζητούν τρελλά λεφτα και είναι σαφώς πιό κρύες.εδω βεβαια μιλαμε για μολδαβια και οχι ουκρανια αν ομως θελετε να γινει συγκριση τοτε μπορω να πω κατι επειδη εχω παει αρκετες φορες και μαλιστα 10 μερες διακοπες στη κριμαια με γκομενα απο δω.Εφτυχως που πηρα θεα απο μολδαβια μαζι μου,γιατι εκει αιχε πολλες αλλα ζουφιες ,κρυες καιδεν επαιζαν.Οδησσος ,ντονετσκ,χερσον ,νικοπολαι,κλπ,μαγαζια καλα φον εχει στο κισιναου αμετρητα ,ελα μια μερα ναγυρισεις καλα τη πολη και θα καταλαβεις οσο για γυναικες δεν παιζουν οποτε για μενα πρωσοπικα δεν λεει γιατι δεν τη βρισκω με αγοραιο ερωτα αλλα με παιχνιδι και στη μολδαβια εχει
 Εγώ από σύμπτωση βρέθηκα Μολδαβία και δεν μπορώ να πω ότι τρελάίνομαι για τη χώρα αν και την έχω γνωρίσει σε βάθος. Με ηρεμεί πάντως σε σχέση με Αθήνα.  Στην Ουκρανία περνώ σαφώς καλύτερα.
Τα παραπάνω εκφράζουν καθαρά υποκειμενικές απόψεις και μην τα πάρετε πολύ στα σοβαρά.
 

moldolagnos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.402
Like
0
Πόντοι
16
η μολδαβια δεν συγκρινετε με ουκρανια σε τιποτα αν θελω να παω ευρωπη παω ελλαδα ,στη μολδαβια εχει παιχνιδι ενω εκει οχι
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
20
Πόντοι
16
Αχα !!!
Λοιπόν αμά ανέβω τώρα για εκλογές Β. Ελλάδα θα κυτάξω να βρεθούμε να σου μιλήσω για ψητά γουρουνόπουλα με δαμάσκηνα και μήλα, για πάπιες γεμιστές,  για κουνέλια αλλά σμετάνα και άλλες νοστιμίες της χώρας.
Α και Φον παρακαλώ όχι Βον (είμαι γερμανομαθής).

[size=10pt]Αγαπητέ Φόν δεν θέλω να μιλησουμε για ψητά γουρουνόπουλα με δαμάσκηνα και μήλα, για πάπιες γεμιστές,  για κουνέλια αλλά σμετάνα
[/size]
αλλά να τα [size=10pt]Φ Α Μ Ε [/size] ΓΙΝΕΤΕ????????????????????? γαμώτω τώρα πείνασα πάω για φαγητό.
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
Και για να σοβαρευτούμε και λίγο, σύντομα στο Κισινιόφ ανοίγει το El Greco, ένα γαμάτο ελληνικό restaurant-karaoke bar που θα λειτουργεί όλο το 24ωρο με εκλεκτή ελληνική κουζίνα και όχι μόνο αφού θα την αναλάβει Έλληνας shief.. Θα έχει πολλά στοιχεία από Ελλάδα και είμαι σίγουρος πως θα γίνει το στέκι των Ελλήνων που κατοικούν Μολδαβία αλλά και εκείνων που θα την επισκέπτονται μια και θα μαζεύει πολλά μωρά ΑΑΑ εθνική όπως τα αποκαλούν ορισμένοι συναγωνιστές..

Καλό ακούγεται...
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
ΚΑΛΑ  ΡΕ  ΜΟΛΔΟΛΑΓΝΕ  Εντάξει  ΘΑ  ΕΡΘΟΥΜΕ  ΝΑ ΦΑΜΕ  έμαθα  έχεις  ορεα  φαγητά    σε  καλές  τιμές  !!!!!!!!!!  αλλανταλον    πάνω  που  σε  συμπάθησα    μου  στεναχώριες    τον  αρχοντα  !!!!!!!!!!!!!!!!  ο αρχοντας  την  αλήθεια    εγραψε  !!!!!!!!!  επίσης  στο  θέμα  μας    τιρασπολ  έχει  άμεσα    λάσπη  και  πολύ  φτηνότερα  από  κισινευ    στο  πλάσμα  club  όλο  το  παιχνίδι    και  στην  ρεσεπσιον  του    ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟΥ  AIiS    ΚΑΙ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΥ    TIMOTHY    αλλά  υπάρχει  σοβαρό  πρόβλημα  με  τους    ασφαλίτες    και  τους  μπάσους ……  άμα  πας  άσχετος    με  δικό σου  αμάξι    τουλάχιστον  100  ευρα  το  κάθε  μπλόκο  και  με  ξένα  νούμερα  γαμισετα  καλυτέρα    μην  το  επηχειρισετε    κατά  την  γνώμη  μου 
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
1 Euro = 12.4924531 Ukrainian grivnas
1 Euro = 16.2020672 Moldovan lei 09.9.2009                                                                                                                             Πέρσι  το καλοκαίρι   το   γριβνα   ήτανε  7    και  το  μολδαβικο  λέει    15,30   απλά   για  να  καταλάβετε  την  διαφορά   στης   2  χώρες       ΚΑΙ  ΣΑΣ  ΤΑ  ΕΛΕΓΑ   μαζί  με  τον  ρεντ     !!!!!!!      μετά   από  14  χρόνια   κάτοικος   Βουκουρεστίου  και  Πάνο  απο300.000  ευρώ   σε  γούστα  παντού     στο  ανατολικό  μπλοκ  για  να  σας  λέω   Ουκρανία  και   ξερό  ψωμί   τέλος   κάτι  ξερό  ο  παππούς      ο  βατραχος!!!!οχι   ότι  μολδοβα   δεν  είναι  καλά  σε  σχέση  με  Ελλάδα   αλλά   το  πσωμι   είναι   Ουκρανία
    δεν  χρειαζεται  να  εχεις  γνωσεις  οικονομικων  για  να  καταλαβεις  !!!!!    Η  ΑΛΗΘΕΙΑ  ΕΙΝΕ  ΠΑΝΤΑ  ΜΙΑ
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
ENTOMETAΞΕΙ    φον –μακ  ????? μπορεις  να  μου  εξηγήσεις  γιατί  ενώ  το  γριβνα  από 7  πήγε  12.5    στην  μολδαβια  αντίθετα  σε  όλες  τις  προβλέψεις  που  έλεγαν  ότι  το  μολδαβικο λεει  θα  πάει  22  τουλάχιστον  παρέμεινε  16  !!!!!!    μήπως  τους  ετοιμάζουν  για  ευρωπη????
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom