Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Nemirof

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
144
Like
0
Πόντοι
1
αν λοιπον σε πιανουν συνεχωs κοtsο οι μπατσοι, ταξιτζιδεs κτλ & τα πληρωνειs ολα 10 φορεs παραπανω, τοτε εισαι κοροιδο & καλο ειναι να μην δινειs πολλεs συμβουλεs σε αλλουs. Η μολδαβια & ασφαληs χωρα ειναι, & σε σχεση με Ελλαδα πολυ πιο φτινη. ερωτιση..... Εχω & εγω κατι video youtube απο Ν Κορεα, να τα βαλω? :)
 

Nemirof

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
144
Like
0
Πόντοι
1
και οπωs ειπε & ο Red, η μονη σοβαρη αποδειξη ειναι οι φοτο, αλλα οχι ομωs απο site, να ειναι κανονικεs, απο κινητο, Η καμερα. Επειδη ταξιδευω alla & meno συχνα Romania, Moldova & Ukraine, εχω δει πολλουs μα παρα πολλουs ελληναραδεs να τουs πιανουν κοροιδα εδω, να πληρωνουν καμια πατσαβουρα, χοντρη, στραβη κτλ  χρiση για να τιν ακουμπησουν, & μετα γυριζονταs Ελλαδα να λενε οτι και καλα πηδουσαν τιs γκομενεs tiν μια πισω απο tiν αλλh
 

Nemirof

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
144
Like
0
Πόντοι
1
σχετικα τωρα με τον τροπο μεταβασηs, προτεινω σιγουρα αεροπορικωs & συγκεκριμενα με TAROM Η CARPATAIR, ειναι & οι 2 πολu καλεs & σοβαρεs. Κατι σχολια περι επικινδυνοτιταs αυτων των 2 ειναι αστεια. Η Ολυμπιακη πιο παλια αεροσκαφh εχει. Για thν Air Moldova δεν ξερω
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
και οπωs ειπε & ο Red, η μονη σοβαρη αποδειξη ειναι οι φοτο, αλλα οχι ομωs απο site, να ειναι κανονικεs, απο κινητο, Η καμερα. Επειδη ταξιδευω alla & meno συχνα Romania, Moldova & Ukraine, εχω δει πολλουs μα παρα πολλουs ελληναραδεs να τουs πιανουν κοροιδα εδω, να πληρωνουν καμια πατσαβουρα, χοντρη, στραβη κτλ  χρiση για να τιν ακουμπησουν, & μετα γυριζονταs Ελλαδα να λενε οτι και καλα πηδουσαν τιs γκομενεs tiν μια πισω απο tiν αλλh
αγαπητοί συναγωνιστές η κλωνοποίηση είναι mia δυνατότητα τις γενετικής επιστήμης όπου στις μέρες μας έχει πρακτική "εφαρmογι" μονο στα κατωτερα θηλαστικά <<γίδια πρόβατα "κουνεlια" κτλ>> στα ανωτερα θηλαστικά όπως είναι  ο "αντροπος"   ακόμα δεν έχει πρακτική εφαρμογή λόγο τις μη αποκρυπτογραφήσεως του "μιτοχοντριακου" DNA οποτε πρακτικά δεν πείθεις με τους κλώνους σύντροφε :idiot: :idiot: :idiot:
 

Nemirof

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
144
Like
0
Πόντοι
1
αγαπητοί συναγωνιστές η κλωνοποίηση είναι mia δυνατότητα τις γενετικής επιστήμης όπου στις μέρες μας έχει πρακτική "εφαρmογι" μονο στα κατωτερα θηλαστικά <<γίδια πρόβατα "κουνεlια" κτλ>> στα ανωτερα θηλαστικά όπως είναι  ο "αντροπος"   ακόμα δεν έχει πρακτική εφαρμογή λόγο τις μη αποκρυπτογραφήσεως του "μιτοχοντριακου" DNA οποτε πρακτικά δεν πείθεις με τους κλώνους σύντροφε :idiot: :idiot: :idiot:

φτου ρε γαμωτο, παλι στο ιατρικο φορουμ εγραφα.......και εγω που νομιζα οτι ηταν το bourdela.tv :)
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
αγαπητοί συναγωνιστές η κλωνοποίηση είναι mia δυνατότητα τις γενετικής επιστήμης όπου στις μέρες μας έχει πρακτική "εφαρmογι" μονο στα κατωτερα θηλαστικά <<γίδια πρόβατα "κουνεlια" κτλ>> στα ανωτερα θηλαστικά όπως είναι  ο "αντροπος"   ακόμα δεν έχει πρακτική εφαρμογή λόγο τις μη αποκρυπτογραφήσεως του "μιτοχοντριακου" DNA οποτε πρακτικά δεν πείθεις με τους κλώνους σύντροφε :idiot: :idiot: :idiot:
σε αυτο μπορει να εχεις δικιο.πες μας ομως Κλωνος ποιανου λες να ειναι κατα τη γνωμη σου? το Σοριτα υπονοεις?ή καποιον αλλον?εγω δεν εχω ακομα αποψη.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
1 σύντροφοι τον σύντροφο red δεν τον ξέρω προσωπικά ούτε κάνα kipak κτλ ο ένας από τους δυο μου <<γιούς>>> τον ξέρει από παλιά στο βουκουρέστι και όντως ο <<γιος>>είναι 36 κτλ  2 απλά εγώ πάντοτε αποδεικνύω αυτά που λέω παρακαλώ να κάνετε και εσείς το ίδιο 3  επί προσωπικού δεν δέχομαι υποδείξεις από κανέναν και το τι θα γράφω και πως αντιλαμβάνομαι τα πράγματα είναι δικό μου θέμα και παρακαλώ αυτό να γίνει σεβαστό 4 ο red όντως grapfi σωστά πράγμτα κατά την γνώμη μου τώρα αν αστειεύται είναι δικό του θέμα
μπλεξαται τα μπουτια σας! :2funny:!!!!!!γιοι κορες,εγκονια,παπουδες,γιαγιαδες.η πλακα ειναι οτι μετα απο αυτα που γραφεις θα γραψεις καποια σωστη πληροφωρια και δεν θα την πιστευουν!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
λοιπόν 1 η κρίση έχει περάσει και στο κισινέου βραδυ fgenoun οι περισσότερoi μονο σάββατο ενώ  όσοι έχουν χρήματα πηγαίνουν odessa  πολλά party καθημερινές σε σπίτια 2  με πήρε τηλ ο red από moldavia πριν μια ώρα με νούμερο +373 η παρεξήγηση λύθηκε μέσο του <<γιου>> μου και του είπα αφού είναι  εκεί γιατί δεν γράφειη πληροφορίες και μου απάντησε ότι θα γράψει και τα έχει γράψει πολλές φορες 3 ο τύπος είναι 1.92 115 κιλά ντουλάπας  και  πολύ ελληνάρας περιμένω και go τα νέα του μιας και εγώ θα είμαι kisineu αρχές ιουλίου
ο Red ειναι Μολδαβια αυτο δεν χωρα αμφιβολια.το οτι ειναι τυπου ντουλαπας 1.92 ,115 ή 108 κιλα ειναι αρνητικο.οι γυναικες στο ανατολικο μπλοκ δεν θελουν τους ντουλαπες.γιατι οπως ειπε και ο Μακης τρωνε ξυλο απ'τους αντρες τους να τρωνε και απο τους ξενους.το Ελληναρας στο χαρακτηρα δεν το πολυγουσταρουν εκει πρεπει να κρατας υσηχους τονους.και να μην το παιζεις μαγκας και νταης αν θες να εχεις επυτηχια.--για περισσοτρες πληροφωριες διαβαστε το Thread ο αντρας μετροσέξουαλ πεθανε του καναμε και τα 40....ζητω ο Retrosexual η επιστροφη  εγραψα για το πειραμα που εκανα σημερα στη ντισκο και εχω βαλει και φωτο διαβαστε τα ποστ μου στη σελιδα 7.ειναι στο Forum γενικη συζητιση.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
οσο για την Air Moldova και της αλλες τυπου Dracula Air θα συμφωνισω 100% με το Yantis αν οπως λεει η Τουρκικες και η Tarom ειναι κατω απο τον ελεγχο της Λουφχανσα τοτε θα πρεπει να εχουν καποιο επηπεδο.δεν ξερω δεν το εχω ψαξει.καλητερα να δωσεται 300-400 Ευρω και να ξερεται οτι θα φτασεται παρα 112 και να παιζεις κορωνα-γραμματα τη ζωη σου.λεγοντας θα πεσει δεν θα πεσει?εκτος αν θελει κανεις να αυτοκτονισει ειναι ο φτηνοτερος τροπος να κανει κανεις Ευθανασια μονο με 112 Ευρω!φτηνοτερα δεν υπαρχει.για να πας Ολλανδια για Ευθανασια το εισητηριο πιο πολυ θα στοιχισει! :2funny:οποτε μην τσιγκουνευεσται την ασφαλεια σας!δεν ειναι και πολλα τα λεφτα να πεις οτι αξιζει να το ρισκαρεις!
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Και όμως η Air Moldova δεν έχει προηγούμενο πτώσεων και ατυχημάτων. Θα μου πεις μια φορά συμβαίνει.
Από την άλλη είναι η μόνη βολική.
Φτάνεις απευθείας μόνο μέσα σε 1ώρα και 50 λεπτά.
Η Carpatair (με 3 ατυχήματα 2008-2009) κάνει 4.30 ώρες, με την Tarom περιμένεις 2,5 ώρες στο (ημι-τρανζιτ) δεν μπορώ αλλιώς να περιγράψω τον άθλιο χωρα στο Ottepeni , και όλες οι άλλες πτήσεις που έχει (Austrian, Turk Air κλπ) πρέπει να υποστείς την ταλαιπωρία να πας πρώτα στο αντίστοιχο αεροδρόμιο (Βιέννη , Σταμπούλ) και μετά στο Κισινιώφ.
Και φυσικά, πέραν της ταλαιπωρίας, μεγαλύτερη επιβάρυνση.
Ενναλακτικά μπορείτε να πάτε με Aerosvith από Οδησσο, αλλά μόνο κάθε Τετάρτη.
Μεγάλο μειονέκτημα της Air Moldova οι κακάσχημες αεροσυνοδοί. Είναι τρόμερό η χώρα με τις ωραιότερες γυναίκες νάχει τόσο απαράδεκτες χοστεςς. 
Πρόσφατα η Air Moldova ανακοίνωσε το νέο της θερινό πρόγραμμα για Κισινιώφ. Πρεόσέθεσε 2 δρομολόγια και έτσι πετά μερα-παρα μέρα για Κισινιώφ και με εκπληκτικά φτηνές τιμές.
Δείτε τα στο θρεντ της Μολδαβίας που τα πόσταρα.
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
οσο για την Air Moldova και της αλλες τυπου Dracula Air θα συμφωνισω 100% με το Yantis αν οπως λεει η Τουρκικες και η Tarom ειναι κατω απο τον ελεγχο της Λουφχανσα τοτε θα πρεπει να εχουν καποιο επηπεδο.δεν ξερω δεν το εχω ψαξει.καλητερα να δωσεται 300-400 Ευρω και να ξερεται οτι θα φτασεται παρα 112 και να παιζεις κορωνα-γραμματα τη ζωη σου.λεγοντας θα πεσει δεν θα πεσει?εκτος αν θελει κανεις να αυτοκτονισει ειναι ο φτηνοτερος τροπος να κανει κανεις Ευθανασια μονο με 112 Ευρω!φτηνοτερα δεν υπαρχει.για να πας Ολλανδια για Ευθανασια το εισητηριο πιο πολυ θα στοιχισει! :2funny:οποτε μην τσιγκουνευεσται την ασφαλεια σας!δεν ειναι και πολλα τα λεφτα να πεις οτι αξιζει να το ρισκαρεις!
"πεαsτα" ορε ντιμίτριε πολιορκητή και επιβήτορα τον "σλαβοροσικον"  και προσεχώς "μολδαβορουμανiκον" "δεβουσκον"
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
σύντροφοι σας γράφω από ζούμπερι αττικής  είμαι από εχτές ελλάδα για όσους ξέρουν είμαι διπλα στο club la COSΤΑ ωραία παραλια εδώ  πραγματικά   αναπολo  τον mega ανεπανάληπτο και proton διδάσκαλο τις ανωτατης  ουκρανικής ακαδημίας όπου με την διατριβή του και την πλήρη επιστημονική του ανάλυση συνετάραξε το status και την οπτική του σύγχρονου νεοέλληνα πάνω στην επιβολή και κατατροπoσi  σεξουαλικώς του αντιθετου φίλου παγκόσμιος. πρύτανη  λέκτορα και πρώτε την taxi ελληνάρα mr  ιωσήφ μπλάσκο οι "γραφονες" οι diavazontes τα "βαλκανοσκιλα" και οι ελληναράδες   σε  τιμούμε σε σεβόμαστε και σε χαιρετούμε             υπογραφων πρώτος την  taxi              "αρχιμαλακας" yantis  μετά τιμής   kind regards   
 

Nemirof

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
144
Like
0
Πόντοι
1
Και όμως η Air Moldova δεν έχει προηγούμενο πτώσεων και ατυχημάτων. Θα μου πεις μια φορά συμβαίνει.
Από την άλλη είναι η μόνη βολική.
Φτάνεις απευθείας μόνο μέσα σε 1ώρα και 50 λεπτά.
Η Carpatair (με 3 ατυχήματα 2008-2009) κάνει 4.30 ώρες, με την Tarom περιμένεις 2,5 ώρες στο (ημι-τρανζιτ) δεν μπορώ αλλιώς να περιγράψω τον άθλιο χωρα στο Ottepeni , και όλες οι άλλες πτήσεις που έχει (Austrian, Turk Air κλπ) πρέπει να υποστείς την ταλαιπωρία να πας πρώτα στο αντίστοιχο αεροδρόμιο (Βιέννη , Σταμπούλ) και μετά στο Κισινιώφ.
Και φυσικά, πέραν της ταλαιπωρίας, μεγαλύτερη επιβάρυνση.
Ενναλακτικά μπορείτε να πάτε με Aerosvith από Οδησσο, αλλά μόνο κάθε Τετάρτη.
Μεγάλο μειονέκτημα της Air Moldova οι κακάσχημες αεροσυνοδοί. Είναι τρόμερό η χώρα με τις ωραιότερες γυναίκες νάχει τόσο απαράδεκτες χοστεςς. 
Πρόσφατα η Air Moldova ανακοίνωσε το νέο της θερινό πρόγραμμα για Κισινιώφ. Πρεόσέθεσε 2 δρομολόγια και έτσι πετά μερα-παρα μέρα για Κισινιώφ και με εκπληκτικά φτηνές τιμές.
Δείτε τα στο θρεντ της Μολδαβίας που τα πόσταρα.

τι εννοειs 3 ατυχηματα η Carpatair? Σαs ειπα δεν ξερω αν ειναι καλη η Air Moldova, ειναι πολυ μικρη ομωs για λαβειs υποψιν αν ειναι ασφαληs, εχει μονο 3 αεροσκαφη, η Carpatair 17, & η Tarom 26. εχειs ψαξει ποτε να δειs ποσεs βλαβεs-ατυχηματα εχει η ΟΑ? Και επειδη ειμαι & λιγο ειδικοs στο θεμα (βλ Υαντιs) ξερει κανειs πιο ειναι το πιο πετυxημενο αεροσκαφοσ στο θεμα ασφαλειαs?

 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
Και όμως η Air Moldova δεν έχει προηγούμενο πτώσεων και ατυχημάτων. Θα μου πεις μια φορά συμβαίνει.
Από την άλλη είναι η μόνη βολική.
Φτάνεις απευθείας μόνο μέσα σε 1ώρα και 50 λεπτά.
Η Carpatair (με 3 ατυχήματα 2008-2009) κάνει 4.30 ώρες, με την Tarom περιμένεις 2,5 ώρες στο (ημι-τρανζιτ) δεν μπορώ αλλιώς να περιγράψω τον άθλιο χωρα στο Ottepeni , και όλες οι άλλες πτήσεις που έχει (Austrian, Turk Air κλπ) πρέπει να υποστείς την ταλαιπωρία να πας πρώτα στο αντίστοιχο αεροδρόμιο (Βιέννη , Σταμπούλ) και μετά στο Κισινιώφ.
Και φυσικά, πέραν της ταλαιπωρίας, μεγαλύτερη επιβάρυνση.
Ενναλακτικά μπορείτε να πάτε με Aerosvith από Οδησσο, αλλά μόνο κάθε Τετάρτη.
Μεγάλο μειονέκτημα της Air Moldova οι κακάσχημες αεροσυνοδοί. Είναι τρόμερό η χώρα με τις ωραιότερες γυναίκες νάχει τόσο απαράδεκτες χοστεςς. 
Πρόσφατα η Air Moldova ανακοίνωσε το νέο της θερινό πρόγραμμα για Κισινιώφ. Πρεόσέθεσε 2 δρομολόγια και έτσι πετά μερα-παρα μέρα για Κισινιώφ και με εκπληκτικά φτηνές τιμές.
Δείτε τα στο θρεντ της Μολδαβίας που τα πόσταρα.
σύντροφε μπροστάρη ελληνάρα   ξανά  συγχαρητήρια για τον τρόπο γραφής σου ,  λόγο ιατρικής ιδιότητας έχω μάθει και προσπαθώ  να  το τηρώ σε όλα μου τα πράγματα το δέκα στα δέκα το 9 στα δέκα σημαίνει ότι ο "αστενις" έφυγε νωρίς για αυτό σε ότι γράφω είμαι απόλυτος και το τεκμηριώνω πάντα  όπως και οργίζομαι με τις ασάφειες και με τους "ιμιιπευθινους" ευχάριστο
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Σύντροφε,
         ξέρω σίγουρα ένα ατύχημα την Μ.Πεμπτη του 2008 όταν προσγειώθηκε αναγκαστικά στο Ιακειο μόνο στις πίσω ρόδες, άλλη μία αρχές του 2009 όταν επέστρεψε στην Τιμισοάρα λόγω βλαβης σε κινητήρες και αλλη μια που το βιντεάκι το πόσταρε ο Yantis.
Δεν είμαι ειδικός στα αεροπλάνα. Ούτε ξέρω πόσα έχει η Α ή η Β εταιρεία. Απλά ξέρω ότι η Air Moldova έχει και ελικοφόρο.!!
Απλά ανέφερα ότι είναι σαφώς η πίο βολική για να πας στη Μολδαβία από Αθήνα.Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
Πάντως αν είναι να πέσει, θα πέσει είτε με Drakul Air πετάς, είτε Quantas.
Μόνο μακρυά από μας.
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
λοιπόν επειδή βαρέθηκα με τους "πεοπεζοντες" στο site θα παρακαλούσα τους επιβλέποντες το site να μας λένε για τους κλώνους είναι πολύ εύκολο από την IP ADREES και την φυσική διεύθυνση του κάθε υπολογιστή ώστε οι diavazontes να καταλαβαίνουν ποιος γραφή με δυο και τρις κλώνους ευχάριστο
 

Nemirof

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
144
Like
0
Πόντοι
1
σε αυτο μπορει να εχεις δικιο.πες μας ομως Κλωνος ποιανου λες να ειναι κατα τη γνωμη σου? το Σοριτα υπονοεις?ή καποιον αλλον?εγω δεν εχω ακομα αποψη.

κλωνοs του Σοριτα μονο ο Υαντιs θα μπορουσε να ειναι, & οι 2 δεν απαντισαν σε συγκεκριμενα ερωτιματα παρα γραφουν αερο-μπουρδολογιεs (eidika o 2os)
 

Nemirof

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
144
Like
0
Πόντοι
1
απο το 2007 εχω 21 σφραγιδεσ σε Moldova & 19 σε Ukraine, μπορω να γραφω & εγω τιν γνωμη μου?  :kissass2: :kissass2:  :cum:
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
αγαπητέ von mac η air moldova ήταν για την ρωσικη ας πούμε IATA αξιόπιστη μέχρι που ο βορόνιν πούλησε τα αεροπλάνα σε ιδιώτες και από τότε ακόμα και οι μολδαβοί την αποφεύγουν όταν είπα σε κάποιον πολύ σοβαρό μολδαβό διαπλεκόμενο ότι θα παο με airmoldova μου μου απάντησε <esti nebun???>. δηλαδή είσαι τρελός?? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
απο το 2007 εχω 21 σφραγιδεσ σε Moldova & 19 σε Ukraine, μπορω να γραφω & εγω τιν γνωμη μου?  :kissass2: :kissass2:  :cum:
ΕΓΩ ΘΑ ΖΗΤΑΩ ΦΟΤΟ ΜΕ ΜΩΡΑ ΠΛΕΟΝ :think: :think: :think: ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑΝΑΙ  "ΑΞΙΟΠΙΣΤΟς" :grin: :grin: :grin:
οχι απο SITES H YOUTUBE βεβαια
π.χ.
αυτη ειναι η νεα μου "καψουρα" 174 υψος,20  1/2 ετων,σπουδαζει κ κανει προμοσιον σε προιοντα,τσιγαρα κλπ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΖΙΜΜΥ29 :grin: :grin:
 

Συνημμένα

  • KSN 3 008.jpg
    KSN 3 008.jpg
    203,1 KB · Εμφανίσεις: 41
  • KSN 3 010.jpg
    KSN 3 010.jpg
    189,6 KB · Εμφανίσεις: 107

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom