Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
συγνώμη αλλά κάπου κάτι έχασα και δέν καταλαβαίνω (τι εστι ΠΜΡ ;;;)
και ποια η διαφορα με Μολδαβια;;;;;. ιδια χωρα δεν ειναι δοιηκητικά;;;;;;.
( Στην ΠΜΡ είναι σαφώς πιο δύσκολα τα πράγματα ).
φαντασου κατι σαν το Ψευδοκρατος του Ντεκτας στη Βορια Κυπρο.ενα κρατος που δεν ειναι αναγνωρισμενο απο κανεναν.και ζει με την υποστηριξη της Ρωσσιας.στα συνορα οπως και στην Κυπρο εχει Ρωσσους Κυανοκρανους.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
συγλρινοντας τα δυο ποστ φιλε μακη,PRM  κ ξερο ψωμι!!!!!!!!!!!!!!!
το βλεπω να ερθω κ κανα 4ημερο οδικως απο εκει next week
επειδη μονο σαν τρανζιτ εχω περασει 3 4 φορες,μια απο αυτες εμεινα κ καποιες ωρες στο τιρασπολ,αυτο που ισχυε με τους ξενους αν μενουν πανω απο 24 ωρες να πληρωνουν φορο 25$ ισχυει ακομα?αν ναι ποσο ειναι το ποσο?δεν μιλαω για "λαδωμα" αλλα για καποιο ειδος βιζας,οπως παλια ειχε κι η δημ.μολδαβιας
AN ISXYEI K ποσο ειναι-για οδικη διευλεση κ παραμονη με αυτοκινητο 4μερεςπχ-,αν ξερεις η μπορεις να μαθεις
μα και στο Κισινιοφ σχεσον ιδιες τιμες παιζουν.οι φιλοι μου μου δειξαν παρομοιες φωτο και μου ανεφεραν παρομοιες τιμες με αυτες που γραφει ο Μακης.---εκει δε νομιζω οτι χρειαζεσαι αμαξι.η πολη ειναι πολυ μικρη!
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
εκει δε νομιζω οτι χρειαζεσαι αμαξι.η πολη ειναι πολυ μικρη!
Ωπ λάθος. Αμάξι για την ΠΜΡ σημαίνει κύρος. Πολλοί λίγοι έχουν αμάξια και αν έχουν δεν τα κυκλοφορούν γιατί δεν έχουν για βενζίνα. Το να έχεις (και να κυκλοφορείς με αμάξι) είναι μια πρόκληση στην όποία πολύ λίγες ΠΜΡιανές θα αντισταθούν.
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Μα ΜΑΚΛΕΡ λέγεται και εκεί.
Γράφεται στα κυριλλικά. Δεν θα σε βοηθήσουν τα ρουμάνικα εκεί.
Θα την βρεις ευκολα σε κάθε περίπτερο.
οκ
αν εχει μακλερ ειναι ευκολο να βρεις απαρταμεντ,μερσι "συντροφε"
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
μα και στο Κισινιοφ σχεσον ιδιες τιμες παιζουν.οι φιλοι μου μου δειξαν παρομοιες φωτο και μου ανεφεραν παρομοιες τιμες με αυτες που γραφει ο Μακης.---εκει δε νομιζω οτι χρειαζεσαι αμαξι.η πολη ειναι πολυ μικρη!
τζιμμυ νομιζω οτι μαλλον θες να αντιδικουμε να περναει η ωρα σου :grin: :grin: :grin: :grin:
δηλ το μωρο της ΠΡΜ στο φοτο,εστω κ κοντο,ετσι μου φαινεται,αλλα με καλο κωλο,παλι ετσι μου φαινεται,ΕΧΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τη "θεια" στη φοτο απο την κρικοβα? :think: :think: :think:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Μμμμ χάσατε.
Δεν ξέρω τι ισχύει με αμάξι. Πάντως επειδή έχω μπει και με αμάξι με Μολδαβικές πινακίδες, δεν είδα να πληρώνει τπτ. Για Ευρωπαϊκες πινακίδες δεν ξέρω.
Τα λεφτα δεν τα δίνεις για τη βίζα(δεν είναι βίζα το χαρτί που σου δίνουν) αλλά κάτι σαν χαρτόσημο.
ναι με ξενα δινεις 5 ευρω,ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΩ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ,Κ ΣΤΗ ΜΟΛΔΑΒΙΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΒΓΑΙΝΩ ΤΟΣΑ ΕΙΝΑΙ
τωρα χαρτοσημο η βιζα η taxa,δεν εχει σημασια το ονομα,σαν συνολο λες,ασε τι πληρωνει το αμαξι,ειναι 25 πρμ ρουβλια,ναι?για καθε ατομο ενα διαστημα ως ενα μηνα?
παντως παλαιοτερα,ΙΣΧΥΕ Η ΠΛΗΡΩΜΗ,οταν ειχε 50$ το μηνα η βιζα για μολδαβια,καποιοι που ειχαν παει απο κει μερια-μπεντερι-ειχαν δωσει,με χαρτια,25$,και κατι τετοιο μου ειπαν κ οι μολδαβοι στα ρουμανομολδαβικα συνορα  συνορα στη μπλδαβια,μπορει κ ΣΚΟΠΙΜΑ βεβαια
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
παντως μετα κ τα σημερινα,βλεπω τον τζιμμυ,να ξεχναει τις "ρουμανικες διακοπες,συζυγους "κλπ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΝΑΝΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ  στο ΠΡΜ :grin: :grin: :grin: :grin:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
συγνώμη αλλά κάπου κάτι έχασα και δέν καταλαβαίνω (τι εστι ΠΜΡ ;;;)
και ποια η διαφορα με Μολδαβια;;;;;. ιδια χωρα δεν ειναι δοιηκητικά;;;;;;.
( Στην ΠΜΡ είναι σαφώς πιο δύσκολα τα πράγματα ).
Η ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΝΥΧΤΑ,τουλαχιστον το κισιναου με την ΠΡΜ ΓΕΝΙΚΑ,,με τα συν κ τα πλην απο αυτο βεβαια,πολυ καλυτερα για γυναικες κ πουτανες ακομα πιο πολυ,απ οτι γραφει ο μακης,ΑΛΛΑ σαν διαβιωση,μαλλον κουραστικα,κατι σαν το μπαλτσι υπολογιζω ναναι,για οσους εχουν παει εκει
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Καλά κοίτα σύντροφε μην κρίνεις από τις φωτό. Υπάρχουν πανέμοερφες Μολδαβες πουχω πάρει στην Μολδαβία, που δεν τις εχώ φωτογραφία , πραγματικά αστερια.
Το Κισινιώφ πάντως με το Τιράσπολ απέχουν πολύ στον τρόπο ζωής και διασκέδασης. Πολλές φορές πετάγομαι για μια ημερήσια στο Κισινιώφ για να πάρω λίγο "Ευρωπαϊκό" αέρα που νοιώθω ότι μου λείπει στο Τιράσπολ. Τόσο χάλια και μίζερα είναι.
Αλλά από γυναίκες άπαιχτο.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
παντως μετα κ τα σημερινα,βλεπω τον τζιμμυ,να ξεχναει τις "ρουμανικες διακοπες,συζυγους "κλπ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΝΑΝΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ  στο ΠΡΜ :grin: :grin: :grin: :grin:
κοιτα και εμας εδω κατι τετοιο παιζει.με τη μονη διαφορα οτιεχουμε μεγαλη διαφορα στις τιμες!δηλαδη υπολογισε τα 4 φορες πιο ακριβα τα παντα σε σχεση με τη Μολδαβια!βεβαια εχει και τα θετικα του εδω.το οτι ζεις σε μια ωραια πολη που ειναι γεματη μαγαζια και εμπορικα κεντρα.ενω  η Μολδαβια ειναι εντελως υπαναπτυχτη σε σχεση με της μεγαλουπολεις.ειναι αλλος κοσμος.αλλα και αλλες τιμες!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
     Σύντροφοι,
                       σήμερα θα ασχοληθώ με ένα θέμα που έχει τρομερό ενδιαφέρον για τους Μολδαβούς αλλά και τους σεξοτουρίστες αυτής της χώρας. Το θέμα της Σάουνας.
       Η Σάουνα κατέχει ιδιαίτερη θέση στις προτιμήσεις διασκέδασης και εξόδου των Μολδαβών υπηκόων παντός φύλου και ηλικίας (αλλά και όλων των άλλων λαών του πρώην Ανατολικού Μπλόκ).
       Είναι μια ευκαιρία να συναντηθούν φίλοι , να πιούνε, να φανε και φυσικά να πηδήξουν.
       Ειδικότερα οι σάουνες  δεν είναι σαν τις φινλανδικές (δηλ. μόνο ένα μικρό δωματιάκι με πάγκους και υγραντήρες) αλλά αποτελούνται από 3-5 δωμάτια (προθάλαμο και αποδυτήρια), μεγάλο δωμάτιο με τραπέζι και ψυγείο, τον κυρίως χώρο (που περιλαμβάνει τη σάουνα, ντους και μικρή πισίνα με κρύο νερό, τουαλέτες και 2-3 υπνοδωμάτια (για ευνόητους λόγους).  Οι περισσότερες είναι πεντακάθαρες, με σύγχρονα μηχανήματα, με στερεοφωνική μουσική και με γιακούζι, υδρομασσάζ ή και πισίνα (στα μεγάλα ξενοδοχεία μόνο). Νοικιάζονται με την ώρα (100 ρούβλια ΠΜΡ ή 120 Λέει Μολδαβικά/ώρα οι λαϊκές, αν και των ξενοδοχείων είναι ακριβότερες , από 20$/ώρα)) και μπορούν να φιλοξενήσουν μέχρι 8 άτομα.  Θα τις ανακαλύψετε εύκολα στο Κισινιώφ (φέρουν την επιγραφή «БАД») και άμα ψαρώνετε ζητείστε από οποιονδήποτε ταξιτζή να σας πάει , αλλά θα βρείτε και σε όλα τα καλά ξενοδοχεία. Mία που πηγαίνω συνέχεια είναι στη συνοικία Posta Veche στην ulitsa Komarov 35.  Στην ΠΜΡ είναι σαφώς πιο δύσκολα τα πράγματα (πμ όποιος ενδιαφέρεται).
         Τώρα σε κάθε σάουνα υπάρχουν τηλέφωνα με πρακτορεία που προμηθεύουν κοπέλες τους ενδιαφερόμενους. Φυσικά στα ξενοδοχεία υπάρχουν τηλέφωνα με cg τα οποία χρεώνουν ανάλογα (από 50$/ωρα και πάνω). Για πιο φτηνά πηγαίνετε σε οποιαδήποτε λαϊκή σάουνα και ζητήστε να σας φέρουν κοπέλες ή κλείστε ραντεβού μέσω του ΜΑΚΛΕΡ. Σε πολύ λίγο θάρθει ο νταβάς με 3-5 κοπέλες για να διαλέξετε. Κόστος από 15-30$/ώρα.
         Αφού τις πάρετε θα μπορέσετε να καθίσετε να φάτε και να πιείτε την βότκα σας (τρόφιμα και ποτά επιτρέπονται αν όχι επιβάλλονται), να κάνετε την σάουνα σας και μετά να αποσυρθείτε στα ιδιαίτερα για ένα αναζωογονητικό μασσαζάκι.
         Παραθέτω φωτό από πριβέ σάουνα στην ΠΜΡ. Είναι τραβηγμένες στην σάουνα της νομενκλατούρας της ΠΜΡ. Η κοπελίτσα (υπάλληλος στο Υπουργείο Δημοσίων ¨Έργων –πήγα με τον Διευθυντή της) μου προσέφερε την παρέα της για 2 ώρες αντί 250 ρουβλίων ΠΜΡ (20€) για δυόμισι ωρίτσες. Στην κάτω φωτό κρατάω κλαδιά βελανιδιάς με τα οποία ραντίζουμε τον ενδιαφερόμενο (παραδοσιακή ρωσσική μέθοδος),
το σκεφτομουνα Μακη!και γελαγα!δε νομιζω οτι εδω μπορεις σε καποια υπαλληλο κοπελα του υπουργειου δημοσιων εργων που κυκλοφωρει με Ford Focus ή με Mitsubishi Lancer να της δωσεις 20 Ευρω?για παρεα 2 ωριτσες!---Μακη καλα λενε οτι οι Μολδαβια ειναι παραδισος!!!!!
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
mr vonmakoulis  συνέχισε έτσι με  σωστές πληροφορίες σε παρακαλώ αγνόησε  τις πρόκλησης  και συνέχισε  δυνατά και σταθερά ευχάριστο  :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
 

flowers lover

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2009
Μηνύματα
362
Like
158
Πόντοι
1
Καλημέρα στους λάτρεις του Παραδείσου..
Συγχαρητήρια σαυτόν που καθάρισε το θέμα από τους λεκέδες..
Αγαπητέ συναγωνιστή vonmakoulis σε παρακαλώ δώσε πληροφορίες για τις σάουνες στο Κισινιόφ και αν αξίζει να κάνω μια εκδρομούλα στην ΠΜΡ μια και θα μείνω ένα δεκαήμερο στην Μολδαβία..
Αν δεν μπορείς να δώσεις πληροφορίες δημόσια, σε παρακαλώ κάντο με πμ..
Σε ευχαριστώ..
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Σύντροφε , τί άλλο να γράψω πιά.
Όσον αφορά την ΠΜΡ αν δεν είσαι ρωσσόφωνος θα φρικάρεις. Πέρα από κάποια αγάλματα του Λένιν, κάποια εργοστάσια παλαιού Σοβιετικού στυλ και το Δνείστερο δεν έχει απολύτως τίποτα άλλο να δείξει στον επισκέπτη.
Φυσικά , το λέω και το επαναλαμβάνω, ντιεμπουσκες άπαιχτες και άφθονες, αλλά χωρίς ρώσσικα δεν θα ευχαριστηθεις.
Πάντως στη διάθεση σου αν το αποφασίσεις.
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
1 σύμφωνο ότι moldavia  και tiraspol  μπορείς  να βρείς υπερεσίες σε πολύ χαμηλές τιμές μην ξεχνάμε την κρίση 2 επιτρεπsτέ μου να είμαι λάτρης τις alfa "ετνικις"  δυστυχώς για  alfa "ετνικι" θέλεις πλέον χιλιάρικα 3 μια καλή λύση για μη σχετικούς στην md είναι  να βρείτε έναν taxintsi συνήθως πιτσιρικα  που να  μιλάει αγγλικά  στο κισινέου υπάρχουν και ψάχνουν για ξένους και να τους έχετε συνεχεια όλο το εικοσιτετράωρο θα σας πάνε παντού θα σας βρούν γυναίκες όλον τον ειδών και θα σας λύσουν όλες τις απορίες επί πάντως επιστητού με σχετικά χαμηλό κόστος "αλαθανστι" "μεδοδος" στο ανατολικό μπλόκ αλλα θέλει ψάξιμο για να μην πέσετε σε κάνα πονηρίδη από το να ψάχνετε μονoi σας και λιγότερα χαλάτε και δεν χάνεται χρόνο το έχω κανεi  πολλές φορες σε μεγάλες πόλις τις ουκρανίας και βουλγαρίας και μερικούς τους έχω και φίλους  :thumbsup: 4 στην md ο πρόεδρος τα μαγειρεύει αλλα then του βγαίνουν οι ψήφοι ενώ από την άλλοι οι ρουμάνοι έχουν κάνει επίθεση αγάπης στους μολδαβούς διαβατήρια βίζες κτλ  μπας και ρίξουν τους κουμμουνιστές  αναμένουμε.. το λέει έπεσε λίγο στα 15.50   1 euro
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Ωπ λάθος. Αμάξι για την ΠΜΡ σημαίνει κύρος. Πολλοί λίγοι έχουν αμάξια και αν έχουν δεν τα κυκλοφορούν γιατί δεν έχουν για βενζίνα. Το να έχεις (και να κυκλοφορείς με αμάξι) είναι μια πρόκληση στην όποία πολύ λίγες ΠΜΡιανές θα αντισταθούν.
Μακη σιγουρα αν εχεις αμαξι και ειδεικα με Ρωσσικες  πινακιδες εισαι +1 κατευθειαν αλλά δε νομιζω οτι αξιζει τον κοπο να ερθει κανεις απο τη Ρωσσια με αυτοκηνιτο οδηγωντας.μιλαμε για 2000 χλμ.πιστευω οτι και χωρις αμαξι δεν ειναι δυσκολο το  :knockinb:.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Δεν αναφέρομαι σε σένα Δημήτρη. Εσύ έλα και με βέσπα. Κάλα θα περάσεις.
Για το σύντροφο repaindez το έγραφα και για κάθε άλλο σύντροφο που θάρθει από Κισινιώφ.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
1 σύμφωνο ότι moldavia  και tiraspol  μπορείς  να βρείς υπερεσίες σε πολύ χαμηλές τιμές μην ξεχνάμε την κρίση 2 επιτρεπsτέ μου να είμαι λάτρης τις alfa "ετνικις"  δυστυχώς για  alfa "ετνικι" θέλεις πλέον χιλιάρικα 3 μια καλή λύση για μη σχετικούς στην md είναι  να βρείτε έναν taxintsi συνήθως πιτσιρικα  που να  μιλάει αγγλικά  στο κισινέου υπάρχουν και ψάχνουν για ξένους και να τους έχετε συνεχεια όλο το εικοσιτετράωρο θα σας πάνε παντού θα σας βρούν γυναίκες όλον τον ειδών και θα σας λύσουν όλες τις απορίες επί πάντως επιστητού με σχετικά χαμηλό κόστος  
1. Ανέκαθεν είχε πολύ καλές τιμες, ανεξάρτητα από την κρίση. Αλλωστε η Μολδαβία από την ανεξαρτοποίησή της είναι μονίμως σε κρίση.
2. Υποθέτω ότι αστειεύεσαι. Με 1000€ μέχρι υπουργο της κυβέρνησης γαμάς :cheesy:.
3. Τη μέθοδος που προτείνεις τη συνιστώ και εγώ ανεπιφύλακτα. Πηγαίντε εξώ από το σταθμό αυτοκινήτων στο Κισινίαου και διαπραγματευτείται με ταξιτζή. Σε 3 μέρες θάχετε μάθει όλα τα κόλπα.
 

Nemirof

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
144
Like
0
Πόντοι
1
γεια σαs, επεστρεψα μετα απο μερικεs μερεs στην Ουκρανια. Απο οτι βλεπω οι συζητισειs λιγο αλλαξαν. Φιλε Υαντιs, πληρωνειs 1000 e για αυτεs που μαs εβαλεs στιs φωτο????? :) θα μαs τρελλανειs? ποιεs Α εθνικη??? τελοs παντων, μερικοι εδω μεσα ειστε απιστευτοι & ασχετοι με τιν χωρα Moldova
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
1. Ανέκαθεν είχε πολύ καλές τιμες, ανεξάρτητα από την κρίση. Αλλωστε η Μολδαβία από την ανεξαρτοποίησή της είναι μονίμως σε κρίση.
2. Υποθέτω ότι αστειεύεσαι. Με 1000€ μέχρι υπουργο της κυβέρνησης γαμάς :cheesy:.
3. Τη μέθοδος που προτείνεις τη συνιστώ και εγώ ανεπιφύλακτα. Πηγαίντε εξώ από το σταθμό αυτοκινήτων στο Κισινίαου και διαπραγματευτείται με ταξιτζή. Σε 3 μέρες θάχετε μάθει όλα τα κόλπα.
οντως η Μολδαβια απο το 1991 ειναι συνεχεια σε κριση!---1000 Ευρω ειναι τρελα λεφτα για τη Μολδαβια!!!!----Μακη αυτο που λες για της 3 μερες ισχυει για καποιον αν οχι γνωστη της Ρωσσικης για καποιον που ταξιδευει συχνα στο εξωτερικο και ειδεικοτερα στο ανατολικο μπλοκ.αυτος ναι συντομα μαθαινει ο μη γνωστης της Ρωσσικης γλωσσας αλλα γνωστης του συστηματος σε καμια 10αρια μερες θα ξερει σιγουρα να κινηθει ανετα.για εναν οχι γνωστη των ανατολικων συστηματων θα συμβουλευα τουλαχιστον την πρωτη φορα να παει με καποιον που εχει ξαναπαει.και θα τον πηγαινει παντου και θα του δειξει τα παντα
γεια σαs, επεστρεψα μετα απο μερικεs μερεs στην Ουκρανια. Απο οτι βλεπω οι συζητισειs λιγο αλλαξαν. Φιλε Υαντιs, πληρωνειs 1000 e για αυτεs που μαs εβαλεs στιs φωτο????? :) θα μαs τρελλανειs? ποιεs Α εθνικη??? τελοs παντων, μερικοι εδω μεσα ειστε απιστευτοι & ασχετοι με τιν χωρα Moldova
αυτο το βλεπω και'γω.ΚΑΝΕΝΑς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΟς ΚΑΤΟΙΚΟς.ολοι που γραφουν ειναι στην κατηγορια των ξενων!που συχναζουν σε μερη οπου πανε ξενοι νοικιαζουν διαμερισματα για ξενους.απλως εχουν παει εκει μερικες φορες.θα πω την αρχαια παρημια:στους τυφλους ο μονοφθαλμος βασιλευει.παντος οταν ο Μακης εβαλε της φωτο και εδωσε σωστες πληροφωριες σταματισαν ολοι να γραφουν πραγματα που παραπληροφωρουν τους υποψηφιους πορνοεκδρομεις!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom