Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
το βαζω κι αυτο για το "φιλο "κοτα λυρατη" επειδη δεν εχει το θαρρρος να βγει ουτε κν με "νικ" στον "αερα"
αγαπητε μου,επειδη αν εισαι 23 κ πας στην πετρουπολη να γαμησεις,
τοτε εγω γαμαγα καλοκαιρι  στην κω 5 μουναρες σκανδιναυες τη βδομαδα, χειμωνα απο 3 μουναρες ελληνιδες,με τα δικα μας τοτε μετρα κ σταθμα, το μηνα ΟΜΩς,ελλαδα βλεπεις, στη γυμναστικη ακαδημια κ στα κλαμπακια τηΣ εποχης
ειναι ΑΠΙΘΑΝΟ,ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ μαλακακο κ "κοτουλα" ΝΑΣΑΙ  οχι ΣΤΑ 40,ουτε στα 35 σου ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ
ΣΥΓΝΩΜΜΗ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ,αλλα η αληθεια ειναι πικρη κ το μελλον σου ζοφερο,ΔΥΣΤΥΧΩΣ
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Συναγωνιστές, επειδή θα επισκεφτώ τον Παράδεισο της Μολδαβίας στα μέσα του Ιουλίου, μπορεί κάποιος να με πληροφορήσει για τις ημέρες πτήσεων της air Moldova από Αθήνα για Κισινιόφ και κόστος εισιτηρίου με επιστροφή; Ευχαριστώ..
Σύντροφε ή μόνη εταιρεία που πάει απευθείας στην Μολδαβία είναι η air-Moldova.
Από προχθές έχει τέσσερεις πτήσεις την εβδομάδα για Κισινιώφ (Δ-Τε-Παρ.-Κ) με ώρα αναχώρησης 02.30 και άφιξης 04.30. Προσοχή , η πτήση περιλαμβάνει και το δρομολόγιο για Λάρνακα (δηλ. άλλες μέρες είναι Αθήνα-Λάρνακα-Κισινιώφ και άλλες Λάρνακα -Αθήνα -Κισινιώφ). Φρόντισε να πάρεις το δεύτερο γιατί διαφορετικά θα επιβαρυνθείς με 2 επιπλέον ώρες πτήσης. Το κόστος είναι εξαιρετικά (ως ύποπτα) φτηνό. Από 118 € επιστροφή (εγώ γυρίζω άυριο και μου στοιχισε 235€ μόνο. Ενδεικτικά πριν 3 μόλις μήνες το φτηνότερο εισητήριο είχε 340€ .
Προσοχή τον Αύγουστο. Συνήθως ανεβαίνουν δραματικά (πέρσυ είχε φτάσει τα 750€).
Αλλες εταιρείες που πετάνε είναι η Air-Carpath, h Air-Austria, η Lufthansa, η Tarom και η Aerosvith.
 

flowers lover

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2009
Μηνύματα
362
Like
158
Πόντοι
1
Σύντροφε ή μόνη εταιρεία που πάει απευθείας στην Μολδαβία είναι η air-Moldova.
Από προχθές έχει τέσσερεις πτήσεις την εβδομάδα για Κισινιώφ (Δ-Τε-Παρ.-Κ) με ώρα αναχώρησης 02.30 και άφιξης 04.30. Προσοχή , η πτήση περιλαμβάνει και το δρομολόγιο για Λάρνακα (δηλ. άλλες μέρες είναι Αθήνα-Λάρνακα-Κισινιώφ και άλλες Λάρνακα -Αθήνα -Κισινιώφ). Φρόντισε να πάρεις το δεύτερο γιατί διαφορετικά θα επιβαρυνθείς με 2 επιπλέον ώρες πτήσης. Το κόστος είναι εξαιρετικά (ως ύποπτα) φτηνό. Από 118 € επιστροφή (εγώ γυρίζω άυριο και μου στοιχισε 235€ μόνο. Ενδεικτικά πριν 3 μόλις μήνες το φτηνότερο εισητήριο είχε 340€ .
Προσοχή τον Αύγουστο. Συνήθως ανεβαίνουν δραματικά (πέρσυ είχε φτάσει τα 750€).
Αλλες εταιρείες που πετάνε είναι η Air-Carpath, h Air-Austria, η Lufthansa, η Tarom και η Aerosvith.
Σε ευχαριστώ πολύ σύντροφε για την αναλυτική ενημέρωση..
Τρίτη πάω για εισητήρια και αν όλα πάνε καλά, στα μέσα του Ιούλη θα ανέβω για ένα δεκαήμερο..
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
ΚΑΙ ΑΝΕΡΓΙΑ ΕΧΕΙ Κ ΟΙ ΜΙΣΘΟΙ ειναι καπως εκει,αλλα τα καλα διαμερισματα ΠΑΛΙ ΑΠΟ 200Ε,Η μεγαλη  ΓΚΑΡΣΟΝΙΕΡΑ,40-45τμ,αρχιζουν οι τιμες
βαζω κ ενα παραδειγμα,σε λιγο χειροτερο πηγαινο,σε πολυ οχι
αν για ενα τετοιο ζητανε 200-250 Ευρω ειναι τσαμπα!!!!!τωρα λυθηκε η παρεξηγηση!!!αυτο το διαμερισμα ειναι το πιο Χα'ι' που υπαρχει στο ανατολικο μπλοκ!!!!αυτα ειναι τα διαμερισματα που νοικιαζουν στους ξενους και μπορει να κοστιζουν της τιμες που λες!!!!που δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα του ανατολικου μπλοκ!!!!!εγω ενα τετοιο διαμερισμα ονειρευομαι να παρω για να ειμαι θεος.για ενα τετοιο στην Αγια Πετρουπολη θα εκανε 120+ Ευρω τη μερα.αφου νοικιαζουν 80-90 Ευρω τη μερα για ενα στουντιο με ντουσιερα.
 

flowers lover

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2009
Μηνύματα
362
Like
158
Πόντοι
1
ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΙ ΙΔΙΕς ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ
ειδικα αν εχεις εμπειρια σε ανατολικη ευρωπη,ειναι το ιδιο πχ οι σερβες με τις ρουμανες?οχι καποιες η πλειογηφια
ειναι ιδιος στη νοοτροπια ο αλβανος με τον ολλανδο?επισης οχι δεν νομιζω
τι κακο εχει να θες μια γυναικα η πιο πολλες για επαφη?γιατι ειναι κατακριτεο αυτο?μηπως εισαι κι ο ιδιος θυμα της προπαγανδας αυτης περι "ορθου" του σεξ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ μιας σχεσης?
ΒΕΒΑΙΑ ειναι κατακριτεες κ για κλωτσιες τα ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ που θελουν να στα παρουν,η γουσταρει κι ερχεται η να παει αλλου,ΑΝ ΘΕΛΩ καπιοα να μου τα παρει  καλω μια εκδιδομενη
ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕς ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΕς ΔΙΑΦΟΡΕς οπως κι οι ΛΑΟΙ,ακομα κ γειτονικοι,εκτος αν θεωρεις οτι η κουλτουρα σου σαν ελληνας κι η συμπεριφορα σου ειναι το ιδιο με του μεσου αλβανου
δεν ειναι εθνικιστης η ρατσιστης,θεωρω το επιπεδο ελλαδας κι ελληνων,πολυ χαμηλοτερο απο της βορειας ευρωπης,αλλα σιγουρα πανω απο πολλες ανατ.χωρες,οχι ΟΛΕΣ,πχ οι σλοβενοι μαλλον πιο καλα στεκουν η οι τσεχοι εχουν κ κουλτουρα κι επιπεδο ,στην πραγα κυριως
αυτα,ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΕΤΑ ΕΝΑΝΤΙΟς ΣΤΗΝ "ΕΝΟΧΟΠΟΙΗΣΗ" ΤΟΥ ΣΕΞ,ΕΚΤΟς ΣΧΕΣΗς,ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΝΟΧΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΜΑς
Υ.Γ.στη ρουμανια που ειμαι κι "εχθρος" των γυναικων της,ΟΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΙΣΩΣ,ΣΕ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ,ο ιδιος λοιπον λεω οτι σε 2 περιοχες,ΚΛΟΥΖ Κ ΤΙΜΙΣΟΑΡΑ,βρισκεις,βεβαια νασαι κ σχετικος με γλωσσα κι εμπειρια στη χωρα,ΒΡΙΣΚΕΙΣ πολλες,ΑΡΙΣΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΙ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΚΑΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ,αλλα καθαρα κ μονο ΕΚΕΙ,αλλου πολυ σπανια κ δυσκολα
ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΑΡΑΣΣΑΓΑς η τοπικη κοινωνια κ νοοτροπια απο αλλες ρουμανικες περιοχες,κυρια λογω υπαρξης γερμανικου στοιχειου απο παλια κ γειτνιασης κι επαφης με σερβια
Αγαπητέ redpeainz και αγαπητέ Δημήτρη, εγώ αναφέρομαι στο γεγονός ότι έχετε βγάλει όλες τις γυναίκες (και όχι μόνο εσείς) πουτάνες του κερατά.. Συνήθως μιλάτε πολύ υποτιμητικά για τις Ρουμάνες, τις Μολδαβές, τις Ουκρανίδες, τις Ελληνίδες.. Και αναρωτιέμαι εγώ ο αδαής, δεν υπάρχουν πουθενά σωστές γυναίκες; Σκάρτεψαν όλες; Και αν ναι, ποιός φταίει γι αυτό αν όχι εμείς..
Ούτε κατά των ελεύθερων σχέσεων είμαι, αντιθετα είμαι φαν, ούτε λέω πως δεν διαφέρουν οι άνθρωποι ως προς την νοοτροπία και την κουλτούρα..
Αυτό που θέλω να πω είναι να μην ΄μηδενίζουμε τα πάντα.. Και όταν λέω πως όλες οι γυναίκες είναι το ίδιο, εννοώ πως αν τους δείξεις πως ενδιαφέρεσι και για την πάρτη τους και όχι μόνο για τη δικιά σου, θα στο ανταποδώσουν με το παραπάνω.. Οι τελευταίες μου σχέσεις ήταν η μια από τη Σορόκα της Μολδαβίας και η άλλη από το Βόλγογκραντ της Ρωσίας..
Και με τις δύο η σχέση κράτησε πάνω από χρόνο.. Και με τις δυο πέρασα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ.. Τελικά, ότι δίνεις, παίρνεις..
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
αυτο ειναι το διαμερισμα στην Αγια Πετρουπολη ειναι καινουργιο.για τη Ρωσσια θεωρειται κατι το φανταστικο.ολες οι γκομενες που ερχονται θελουν να μεινουν!δε λεω υπαρχουν και καλητερα.σας το εβαλα για να δειτε περιπου για τη μιλαμε.τετοιο διαμερισμα να νοικιασεις πρακτικα ειναι αδυνατον να βρεις.ολα ειναι πανπαλαια.αυτα για τους ξενους περιπου τετοια ειναι σε ποιοτητα και στο κεντρο κοστιζουν 80+ Ευρω τη μερα για τους ξενους.το μονο που δεν μου αρεσει ειναι το μπανιο που ειναι κλασικο.Τζακουζι να βαλω δεν χωραει!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
αυτα τα σπιτια Μητσο για εκεινα τα μερη ειναι τα πολυ καλα τους!! για Ελλαδα ομως ουτε να τα χαισω δεν ειναι!!!  και η πλακα ποια ειναι αν το δεις μεσα το σπιτι ανακαινισμενο μια χαρα ειναι σχετικα αλλα απ εξω ειναι τα γαμηδια τα μπλοκ δεν βλεπονται! χαμηλοταβανα!!!
με ντουλαπες απο τα Praktiker TV των 50 ευρω και επιπλο τηλεορασης με 29,90!!!!!!!!
και γαμω τα σπιτια!
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Είναι λογικό που φαινονται έστι χάλια. Πριν την Κατάρρευση της ΕΣΣΔ υπήρχαν θυρωροι (ΓΚΜπίτες δηλ.) που επέβλεπαν τις πολυκατοικίες και φρόντιζαν γι΄αυτές. Μετά ήρθε το χάος. Τα κτήρια καθότι κρατικά δεν συντηρούνται και ο θεσμός των κοινοχρήστων (όπως στην Ελλάδα) τους είναι αγνωστος (και πανάκριβος).
Αποτέλεσμα να ρημάζουν εξωτερικά. Τα διαμερίσματα όμως, ειδικά όσα είναι αγορασμένα είναι διαφορετικά. Μπορεί να ντρέπεσαι να πατησεις μέσα.
Αλλα απέξω όντως χάλια απερίγραπτα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
αυτα τα σπιτια Μητσο για εκεινα τα μερη ειναι τα πολυ καλα τους!! για Ελλαδα ομως ουτε να τα χαισω δεν ειναι!!!  και η πλακα ποια ειναι αν το δεις μεσα το σπιτι ανακαινισμενο μια χαρα ειναι σχετικα αλλα απ εξω ειναι τα γαμηδια τα μπλοκ δεν βλεπονται! χαμηλοταβανα!!!
με ντουλαπες απο τα Praktiker TV των 50 ευρω και επιπλο τηλεορασης με 29,90!!!!!!!!
και γαμω τα σπιτια!
επιπλα απο το Икеа (πρακτικερ εδω δεν εχει) εχουν τα πολυ καλα!συνηθως τα ενοικιαζομενα εχουν παλιες ντουλαπες.παλια κρεβατια ενα χαλί της εποχης του Κολωκοτρωνη!και μια Σοβιετικη τηλεωραση Радуга,садко ή рекорд.στην καλητερη περιπτωση να εχουν βαλει καινουργιες ταπετσαριες!καμια σχεση με την Ελληνικη πραγματικοτητα!!!!!!!γι αυτο και ενα σχετικα κανινουργιο διαμερισμα με παρκινγκ στη Νεα Σμυρνη συγκρινεται ποιοτηκα ανετα με ενα Town House.--αυτο με το χαμηλο ταβανι μου τη σπαει και μενα.το τριαρι που εχω εχει χαμηλο ταβανι 2,46 το κλασικο.αυτο που σας εβαλα φωτο εχει ταβανι 2,76-2,78 οποτε δεν ειναι τοο χαλια!το δυαρι που εχω εχει ταβανι 3,05 περιπου.το χαμηλο ταβανι ομως εχει το καλο οτι ειναι πιο ζεστο και ζεσταινεται πιο γρηγορα το σπιτι.
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
αν για ενα τετοιο ζητανε 200-250 Ευρω ειναι τσαμπα!!!!!τωρα λυθηκε η παρεξηγηση!!!αυτο το διαμερισμα ειναι το πιο Χα'ι' που υπαρχει στο ανατολικο μπλοκ!!!!αυτα ειναι τα διαμερισματα που νοικιαζουν στους ξενους και μπορει να κοστιζουν της τιμες που λες!!!!που δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα του ανατολικου μπλοκ!!!!!εγω ενα τετοιο διαμερισμα ονειρευομαι να παρω για να ειμαι θεος.για ενα τετοιο στην Αγια Πετρουπολη θα εκανε 120+ Ευρω τη μερα.αφου νοικιαζουν 80-90 Ευρω τη μερα για ενα στουντιο με ντουσιερα.
AYTO KANEI 350E/MHNA,ΚΙ ΕΓΩ φτηνο το βρισκω,τα αλλα που ειναι πιο μικρα γιατι αυτο ειναι γηπεδο,κανουν 200ε/μηνα
αλλα οποια μπει ,περαν του "απαραμιλλου" ερωτικου σερβις που της παρεχω :rockon: :rockon: :rockon:θελει να ξαναρθει να νιωσει κ λιγο χαι,ΒΕΒΑΙΑ εχουν ερθει κ καποιες που μενουν σε καλυτερα,γιατι ειπαμε,εδω "πουλαμε"-προμοβαρουμε  κι εμεις το κορμι μας :grin: :grin: :grin: :grin:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Σε ευχαριστώ πολύ σύντροφε για την αναλυτική ενημέρωση..
Τρίτη πάω για εισητήρια και αν όλα πάνε καλά, στα μέσα του Ιούλη θα ανέβω για ένα δεκαήμερο..
περσυ  πετουσε κι η malev με πολυ καλες τιμες,αλλα μεσω βουδαπεστης,ισως αξιζει τον κοπο να παει καποιος οπως αυτοι που ειχαν ερθει σε εμενα κ πηραν κ γευση οπτικη συντομη απο βουδαπεστη,αν δεν εχει παει ξανα
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
ΒΛΕΠΕΙς ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΜΕΡΙΣΝΑΤΑ ΜΕ ΡΗΜΟΝΤ Κ ΜΕΜΠΛΙ ΜΟΝΤΕΡΝ ΤΣΕΝΤΡΑΛΑ Κ ΤV,ΨΥΓΕΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΛΠ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ 100ΕΥΡΩ?ΣΕ ΟΧΙ ΚΕΝΤΡΟ ΜΟΝΟ,ΑΛΛΑ και σε botanica,riscani?που ειναι γιατι εγω ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ,σορρυ δεν αμφισβητω αυτα που λες το ειπα κ πριν,ΑΛΛΑ αλλιως "φερονται" εδω,δηλ νομιζει καποιος οτι εν αδιαμερισμα τυπου ελλαδας 15 ετιας εχει 75 ΔΟΛΛΑΡΙΑ ΚΙΟΛΑς,ε λοιπον τετοιο πραγμα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
Σύντροφε, μάλλον δεν διάβασες καλά το ποστ μου.
Αντιγράφω λοιπόν "Πολλά λες. Με 75$ νοικιάζεις διαμέρισμα σε εργατική πολυκατοικία επιπλωμένο." Μήπως γράφω πουθενά ότι θαχει καινούργια επιπλα, τβ, τζακούζι κλπ. Μήπως είπα ότι θάναι στο κεντρο. Είπα απλά ότι με 75$ νοικιάζεις διαμέρισμα σε εργατική πολυκατοικία επιπλωμένο. Και νοικιάζεις. Και δεν είναι και χάλια.
...απο τα προηγουμενα ομως,αν τα διαβασει καποιος,που δεν αντιλαμβανεται το πνευμα σου,που εγω ξεροντας καποια πραγματα για εσενα απο κοινο γνωστο,ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΩ ΑΠΟΛΥΤΑ,γι αυτο κι εγραωα ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ,οτι αυτα που λες ΔΕΝ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙς ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ
Αυτό ομολογώ δεν το κατάλαβα. Μου το κάνεις πιο λιανά αν θες.
Ότι γράφω είναι απόρροια προσωπικής έρευνας και δεν βγάζω τίποτα απολύτως από το μυαλό μου, ούτε φιλοδοξώ να αυξήσω τα πόστ μου ποστάροντας επί παντος επιστητού. Αν δεν είμαι βέβαιος για κάτι, αν δεν το έχω δοκιμάσει εγώ ό ιδιος πρώτος, αν έχω την παραμικρή αμφιβολία για κάτι απλά δεν γράφω.

Σύντροφε flowers lover μαζί σου και γω :thumbsup:.
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
παιδες ειναι απλο το θεμα
αν εισαι πανω απο 30-33 το πολυ κ θες να εισαι με ωραιες,καθαρες περιποιημενες κοπελλες,εννιοτε κ αστερια,που αλλου,μονο σκανδιναυια μπορεις να παιχτεις αμεσα,πρεπει να εχεις καποια αβανταζ σε σχεση με τους τοπικους,οχι απο ολους,γιατι δεν γινεται,αλλα τουλαχιστον απο τους πολλους
1.εμφανιση κ στυλ
2.ανεση επικοινωνιας κ γνωση της "αγορας"
3.οικονομικη ανεση που να γινεται ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΗΠΤΗ(low-profil εδω ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ)
ΑΥΤΑ Κ ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ
αν καπου υστερεις καλυπτεις με τα αλλα,αν δεν μπορεις να καλυξεις,ΕΙΑΣΙ ΕΞΩ,πας για β,γ,δ,..... χ διαλογη η ΤΙΠΟΤΑ,μιλαω ανευ πληρωμης αμεσης
αν καποιος ειναι πολυεκατομυριουχος κ δεν ειναι ΜΑΛΑΚΑΣ ΒΕΒΑΙΑ,οσο χαλια κ ναναι αν σκορπαει αφειδως θα παρει πολλα απο αυτα που θελει,το ιδιο αν ειναι πολυ ωραιος αντικειμενικα,οχι αν του το λεει η μανα του κι η γιαγια του μονο
θελει ομως κ τη δυνατοτητα επικοινωνιας,με ενδιαμεσους γινεται δουλεια,ΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΣΕΝΑ ΟΜΩς
ΓΙΑ ΠΟΥΤΑΝΕς,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΙΟς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥς
αν παλι εισαι  "μπουμπης"  σαν αυτην την "κοτα τη  λυρατη"που μου στελνει τα πλωρο-πμ,και λογω ακρατης αγαμιας,οτι μπαζο κατσει ,ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΟΧΗΜΑ ΤΟΥ ΠΟΘΟΥ ΤΟΥ,εχει με το κιλο πουτανες απο ταξιτζηδες πορτιερηδες κλπ,κ καμμια φορα τυχαινει κ καμια καλουτσικη,μετα βεβαια απο ατελειωτες ωρες αναμονης κ φολες,ειδικα το θερος που ερχονται ολα τα "ναυαγια" της ζωης,ολων των ηλικιων ,κ μετα απο ατερμονη κ ατελεσφορη αναζητηση των easy-going devuski,παιρνουν οτι βρουν ΝΑ ΜΗΝ ΦΥΓΟΥΝ ΚΙ ΑΣΦΑΙΡΟΙ,βεβαια πισω στην ιταλια,ελλαδα,τουρκια αλλα λενε,γι αυτο ερχονταο κι αλλοι συνεχεια κ συνεχεια,αν κ τελευταια κοψαν λιγο οι ιταλοι-αλλα ανεβηκαν λογω mall-dova μαλλον οι κωλοτουρκοι
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Σύντροφε, μάλλον δεν διάβασες καλά το ποστ μου.
Αντιγράφω λοιπόν "Πολλά λες. Με 75$ νοικιάζεις διαμέρισμα σε εργατική πολυκατοικία επιπλωμένο." Μήπως γράφω πουθενά ότι θαχει καινούργια επιπλα, τβ, τζακούζι κλπ. Μήπως είπα ότι θάναι στο κεντρο. Είπα απλά ότι με 75$ νοικιάζεις διαμέρισμα σε εργατική πολυκατοικία επιπλωμένο. Και νοικιάζεις. Και δεν είναι και χάλια.Αυτό ομολογώ δεν το κατάλαβα. Μου το κάνεις πιο λιανά αν θες.
Ότι γράφω είναι απόρροια προσωπικής έρευνας και δεν βγάζω τίποτα απολύτως από το μυαλό μου, ούτε φιλοδοξώ να αυξήσω τα πόστ μου ποστάροντας επί παντος επιστητού. Αν δεν είμαι βέβαιος για κάτι, αν δεν το έχω δοκιμάσει εγώ ό ιδιος πρώτος, αν έχω την παραμικρή αμφιβολία για κάτι απλά δεν γράφω.

Σύντροφε flowers lover μαζί σου και γω :thumbsup:.
εγω το ΚΑΤΑΛΑΒΑ,αλλα ειμαι σιγουρος οτι πριν την ολη αυτη συζητηση δεν ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙς ΑΛΛΟς
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΚΟΥΖΙ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΑ 200Ε επισης,μην το πας αλλου τωρα
κανονικα απλα σπιτια ειναι,με γιακουζι οροφες γυαλινες 4 δωματια κ παρκινγ πανε 1200ε/μηνα,αφου το εβαλες κι αυτο
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
AYTO KANEI 350E/MHNA,ΚΙ ΕΓΩ φτηνο το βρισκω,τα αλλα που ειναι πιο μικρα γιατι αυτο ειναι γηπεδο,κανουν 200ε/μηνα
αλλα οποια μπει ,περαν του "απαραμιλλου" ερωτικου σερβις που της παρεχω :rockon: :rockon: :rockon:θελει να ξαναρθει να νιωσει κ λιγο χαι,ΒΕΒΑΙΑ εχουν ερθει κ καποιες που μενουν σε καλυτερα,γιατι ειπαμε,εδω "πουλαμε"-προμοβαρουμε  κι εμεις το κορμι μας :grin: :grin: :grin: :grin:
κοιτα για ενα διαμερισμα σαν αυτα που εβαλες 200 Ευρω το μηνα ειναι ΤΣΑΜΠΑ!!!εγω για Αγια Πετρουπολη μιλαω (τωρα με την κριση)για 15.000-17.000 ρουβλια (345-390 Ευρω) πριν την κριση 500+ για ενα διαμερισμα σαν αυτα που γραφει ο Μακης με τα 75$ το μηνα!επιπλομενο αλλα με παλια επιπλα.οπως εγραψα παραπανω.για αυτα τα διαμερισματα μιλαω.αυτα που βαζεις εσυ για να τα νοικιασεις θες 1200 Ευρω και πανω.παντος Αγια Πετρουπολη για να ζει κανεις με τον τροπο ζωης που λες εσυ θελει κανεις τουλαχιστον 3500 Ευρω το μηνα.ισως και 4000+.Μοσχα ακομα περισσοτερα ο Thedidogs ειπε οτι θελει 5000-6000 (2500 Ευρω μονο το ενοικιο σε οχι και κανενα τρομερο σπιτι).Κισινιοφ οπως τα υπολογιζω για ενα τετοιο τροπο ζωης θα θελεις  1300-1500 Ευρω το μηνα.
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Σ Και δεν είναι και χάλια.Αυτό ομολογώ δεν το κατάλαβα. Μου το κάνεις πιο λιανά αν θες.
Ότι γράφω είναι απόρροια προσωπικής έρευνας και δεν βγάζω τίποτα απολύτως από το μυαλό μου, ούτε φιλοδοξώ να αυξήσω τα πόστ μου ποστάροντας επί παντος επιστητού. Αν δεν είμαι βέβαιος για κάτι, αν δεν το έχω δοκιμάσει εγώ ό ιδιος πρώτος, αν έχω την παραμικρή αμφιβολία για κάτι απλά δεν γράφω.

Σύντροφε flowers lover μαζί σου και γω :thumbsup:.
επισης απλα
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙς ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙς,και δεν κανεις ποστ εντυπωσιασμου
ΑΛΛΑ Η ΔΙΑΤΥΠΩΣΗ ΣΟΥ αφηνει πολλα νερα,οχι σκοπιμα βεβαια,γι αυτο κ λεω κι εγω τα δικα μου,που καπου διαφωνουμε βεβαια,αλλα δεν ειναι αντιθετα,ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΤΙΚΑ πιο πολυ ειναι ,θα ελεγα
επισης,ανευ παρεξηγησης παλι,με 75$,δηλ55ευρω ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ τα απαρταμεντ στο κισιναου οπουδηποτε,ΑΔΙΑΒΙΩΤΑ απο κανονικο ανθρωπο,σε αυτο ,σορρυ θα επιμεινω στο σχολιασμο,οσες φορες κι αν το πεις
ισως στην τρανσνιστρια να ισχυει,αλλα κ παλι επειδη ξερω καποιες αρκετες κοπελλες απο εκει κι εχω δει κ φοτο απο εκει,δεν νομιζω οτι με αυτα τα χρηματα υπαρχει αξιοπρεπες,κανοντας,μια εκτιμηση απλα
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
κοιτα για ενα διαμερισμα σαν αυτα που εβαλες 200 Ευρω το μηνα ειναι ΤΣΑΜΠΑ!!!εγω για Αγια Πετρουπολη μιλαω (τωρα με την κριση)για 15.000-17.000 ρουβλια (345-390 Ευρω) πριν την κριση 500+ για ενα διαμερισμα σαν αυτα που γραφει ο Μακης με τα 75$ το μηνα!επιπλομενο αλλα με παλια επιπλα.οπως εγραψα παραπανω.για αυτα τα διαμερισματα μιλαω.αυτα που βαζεις εσυ για να τα νοικιασεις θες 1200 Ευρω και πανω.παντος Αγια Πετρουπολη για να ζει κανεις με τον τροπο ζωης που λες εσυ θελει κανεις τουλαχιστον 3500 Ευρω το μηνα.ισως και 4000+.Μοσχα ακομα περισσοτερα ο Thedidogs ειπε οτι θελει 5000-6000 (2500 Ευρω μονο το ενοικιο σε οχι και κανενα τρομερο σπιτι).Κισινιοφ οπως τα υπολογιζω για ενα τετοιο τροπο ζωης θα θελεις  1300-1500 Ευρω το μηνα.
ε βεβαια ρε τζιμμυ,το βλαχοχωρι το κισιναου θαναι οπως η μοσχα η η πετρουπολη σε τιμες?
εννοειται οτι ειναι πιο φτηνο απο εκει,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΦΤΗΝΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΟΜΩς,μην τα ξαναλεμε
φτηνοτερα απο μοσχα ιναι κ το λονδινο,ΦΤΗΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩς
ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ 15ΟΟΕ/ΜΗΝΑ,καλα εισαι μονο αν εισαι νεος κι ωραιος,αμ εισαι κατι αλλο δεν φτανουν ουτε κι αυτα,θελει αλλα 1000ε,και βεβαια  υπολογισε και αλλα  "υπολοιπα"εξοδα, για σπιτι αμαξι ταξιδια ρουχα κ διακοπες,η "σουμα" εξερταται απο το ειδος κ την ποιοτητα των "υπολοιπων" εξοδων
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Αγαπητέ redpeainz και αγαπητέ Δημήτρη, εγώ αναφέρομαι στο γεγονός ότι έχετε βγάλει όλες τις γυναίκες (και όχι μόνο εσείς) πουτάνες του κερατά.. Συνήθως μιλάτε πολύ υποτιμητικά για τις Ρουμάνες, τις Μολδαβές, τις Ουκρανίδες, τις Ελληνίδες.. Και αναρωτιέμαι εγώ ο αδαής, δεν υπάρχουν πουθενά σωστές γυναίκες; Σκάρτεψαν όλες; Και αν ναι, ποιός φταίει γι αυτό αν όχι εμείς..
Ούτε κατά των ελεύθερων σχέσεων είμαι, αντιθετα είμαι φαν, ούτε λέω πως δεν διαφέρουν οι άνθρωποι ως προς την νοοτροπία και την κουλτούρα..
Αυτό που θέλω να πω είναι να μην ΄μηδενίζουμε τα πάντα.. Και όταν λέω πως όλες οι γυναίκες είναι το ίδιο, εννοώ πως αν τους δείξεις πως ενδιαφέρεσι και για την πάρτη τους και όχι μόνο για τη δικιά σου, θα στο ανταποδώσουν με το παραπάνω.. Οι τελευταίες μου σχέσεις ήταν η μια από τη Σορόκα της Μολδαβίας και η άλλη από το Βόλγογκραντ της Ρωσίας..
Και με τις δύο η σχέση κράτησε πάνω από χρόνο.. Και με τις δυο πέρασα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ.. Τελικά, ότι δίνεις, παίρνεις..
εγω δεν ειπα οτι ειναι ολες καριολες στη μολδαβια κ στη ουκρανια
εχω μες στη καρδια μου αρκετες κοπελλες,ειδικα ουκρανες απο δυτ ουκρανια,αλλα κ ρωσσοφονες μολδαβες
ΡΟΥΜΑΝΕς Κ ΡΟΥΜΑΝΟΜΟΛΔΑΒΕςδεν τις παω κ κατα 90% ειναι καριολες κ δεν το συζηταω,οποιος μπλεξει,ειδικα "κανονικος" ανθρωπος,ΑΠΛΑ ΤΗΝ "ΕΚΑΤΣΕ" ΤΗ ΒΑΡΚΑ
ρωσσιδες κ ουκρανες,παροτι εχει πολυ καριολικι κι εκει,ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ 10000000 ΦΟΡΕς ΚΑΛΥΤΕΡΕς,μ αυτες κραταω κι εγω καλες κ ομορφες σχεσεις και οταν τις βλεπω,βλεπω ομορφες καλοσυνατες αξιολογες κοπελλες κι οχι ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ,ΟΠΩς ΡΟΥΜΑΝΙΑ συνηθως
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ΜΕ 60 ΤΗ ΜΕΡΑ Η ΤΟ ΜΗΝΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ?????????????????????????????καλο εχει κ με 35 ε τη μερα γκαρσονιερα κεντρο
με το χρονο ειπαμε 20ε εχει κοτετσια κ πολυ καλα,αλλα πρεπει νασαι κοτα!!!!!!
ήμουνα συγκεκριμένος. με 60 τη μέρα μάξιμουμ.
Αν μιλάτε για μήνα πάω πάσο, γιατί εγώ πάω πάντα μάξιμουν για 3-4 μέρες.
Φαντάζομαι πως μπορείς να βρεις και φθηνότερα, αλλά δεν με ενδιέφερε να βρω φθηνότερα ποτέ.
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
ήμουνα συγκεκριμένος. με 60 τη μέρα μάξιμουμ.
Αν μιλάτε για μήνα πάω πάσο, γιατί εγώ πάω πάντα μάξιμουν για 3-4 μέρες.
Φαντάζομαι πως μπορείς να βρεις και φθηνότερα, αλλά δεν με ενδιέφερε να βρω φθηνότερα ποτέ.
και δεν καταλαβα τι λεγατε,να πεις,δεν χαθηκε κι ο κοσμος :grin: :grin: :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom