Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

flowers lover

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2009
Μηνύματα
362
Like
158
Πόντοι
1
Συναγωνιστές, επειδή θα επισκεφτώ τον Παράδεισο της Μολδαβίας στα μέσα του Ιουλίου, μπορεί κάποιος να με πληροφορήσει για τις ημέρες πτήσεων της air Moldova από Αθήνα για Κισινιόφ και κόστος εισιτηρίου με επιστροφή; Ευχαριστώ..
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
με τη Νεα Σμυρνη μονο τα Town House Συγκρινονται!τα Σοβιετικου τυπου διαμερισματα δεν εχουν καμια σχεση.τα Town House εδω θεωρουνται η Ελίτ των σπιτιων.

αν Town House είναι η ελίτ των σπιτιών εκεί, γιατί τα συγκρίνετε με Νέα Σμύρνη?

εκτός εάν έχω χάσει επεισόδια και τα σπίτια στη Νέα Σμύρνη είναι η ελίτ των σπιτιών στην Αθήνα και δεν το έχω πάρει χαμπάρι ακόμη.
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
αν Town House είναι η ελίτ των σπιτιών εκεί, γιατί τα συγκρίνετε με Νέα Σμύρνη?

εκτός εάν έχω χάσει επεισόδια και τα σπίτια στη Νέα Σμύρνη είναι η ελίτ των σπιτιών στην Αθήνα και δεν το έχω πάρει χαμπάρι ακόμη.

Εννοει οτι ενα απλο 3αρι στην Νεα Σμυρνη, θεωρειται ελιτ σπιτι στην Αγια Πετρουπολη και κανει 1000-1200 ευρω τον μηνα..

Αυτα..
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Εννοει οτι ενα απλο 3αρι στην Νεα Σμυρνη, θεωρειται ελιτ σπιτι στην Αγια Πετρουπολη και κανει 1000-1200 ευρω τον μηνα..

Αυτα..

OK, τώρα κατάλαβα πολλά πράγματα.

Κυρίως, γιατί έχουν εμμονή κάποιες ξεβράκωτες που ξέρω να μένουν στην Ν. Σμύρνη. Φαντασιώνουν μάλλον ότι μένουν σε ελίτ σπιτιών στην Αγ. Πετρούπολη.  :2funny:

Για όσες μένουν και Φάληρο...δεν το συζητάμε, αυτές μένουν στα ανάκτορα της Αγ. Πετρούπολης.  :2funny:
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
Prima pagina > Stiri > SOCIAL
5 iunie 2009, Pro Tv .md
Un avion a fost nevoit să se întoarcă pe aeroportul din Chişinău la puţin după decolare

         
Video

Un avion a fost nevoit să se întoarcă pe aeroportul din Chişinău la puţin după decolare
Un avion cu 28 de pasageri la bord s-a întors dimineaţa pe aeroportul Chişinău.

După 15 minute de zbor, pilotul a fost nevoit să întoarcă avionul pe pista, din cauza unor defecţiuni tehnice. Potrivit companiei Moldovian Airlines, călătorii au aşteptat circa 3 ore în aeroport, după care au fost transferaţi la o cursă spre Timişoara, de unde urmau să ajungă la destinaţie. Potrivit Administraţiei de Stat a Aviatiei Civile, avionul a avut o defecţiune tehnică minoră. În prezent, nava este verificată de ingineri.
Comentarii | Adauga comentariu   :badair: :badair: :badair:      παλι τα ιδια με τιν air moldova αεροπλανο τις πτισις κισινεου τιμισοαρα μετα 15 λεπτα απο τιν απογιοσι γιρισε πισο ευτιχος με  σοβαρι βλαβι  παλι καλα . παρτε και τιν επαλιθεψι απο το moldaviko site μεγαλι"προσοχι"  με  τα  "κολοαεροπλανα"  το γραψα 500 fores :S :S :S :S :S
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Εννοει οτι ενα απλο 3αρι στην Νεα Σμυρνη, θεωρειται ελιτ σπιτι στην Αγια Πετρουπολη και κανει 1000-1200 ευρω τον μηνα..

Αυτα..
μελαω για ποιοτητα.ενα 3αρι γυρω στα 90 τετραγωνικα με παρκινγκ στην Νεα Σμυρνη.σε καινουργια πολυκατοικια ειναι παρομοιο σε ποιοτητα με ενα Town House της Αγιας Πετρουπολης.στην Ελλαδα ολες οι ποληκατοικιες εχουν μαρμαρο στις σκαλες.στο ανατολικο μπλοκ εχουν γυμνο τσιμεντο!και τα διαμερισματα εκτος απο του κεντρου που ειναι πριν την επανασταση του 1917 (που αν εχουν επισκευαστει καλα ειναι τέλεια)και της εποχης του Σταλιν που ειναι επισης πολυ καλα.τα υποληπα ειναι σκατα!τα χειροτερα ειναι τα πενταοροφα που χτιζτηκαν επι Χρουσωφ.τα χτισαν τοτε (τελος της δεκαετιας του 50 και τη δεκαετια του 60) με σκοπο να τα κατεδαφισουν σε 25 χρονια.τωρα εχουμε 2009 η διαρκεια ζωης τους εχει ξεπεραστει 2 φορες!!!μετα ειναι του Μπρεζνιεφ τα 9 οροφα λιγο καλητερα η κουζινα βεβαια παραμενει 5,5 τετραγωνικα!!!μετα ειναι η σειρα 137 με κουζινα πια 8,5 μετρα.και μια βελτιωση της ειναι η 600.11 (ενα τετοιο 3αρι εχω και 'γω)κουζινα 8,5 αλλα ολα τα δωματια εχουν ξεχωριστει εισοδο (στην 137 το ενα δωματιο εχει χωριστη εισοδο.και στα αλλα 2 δωματια μπαινεις απο το ενα δωματιο στο αλλο.εμενα δε ειναι και πειραματικο (3 σε ολη την Αγια Πετρουπολη)северный проект δηλαδη σχεδιασμενο για τον πολικο κυκλο εχει τριπλα τζαμια και καλητερη θερμομωνοση.το 1ος δωματιου που εχω ειναι кирпичный μεταφραζεται τουβλινο( θα γραψω σε λιγο για αυτα(εχει δωματιο τετραγωνο 4,46*4,46 20 τετραγωνικα περιπου (ολα τα πιο παλια ειναι μακροστενα)και κουζινα 12,5 τετραγωνικα και το ταβανι ειναι   2,78 αντι για 2,44-2,46 που ειναι στα πιο παλια.το 3ο διαμερισμα που εχω ειναι ενα δυαρι σε τριωροφο σπιτι του 1948 που χτισαν οι Γερμανοι αιχμαλωτοι πολυ καλο και ανετο σπιτι.ΣΤΗ ΜΟΛΔΑΒΙΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΑΝ ΝΑ ΧΤΙΖΟΥΝ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟ 1991.πολυ λιγες πολυκατοικιες εχουν χτιστει απο τοτε.οποτε του Μπρεζνιεφ ειναι τα τελευταια με ελαχιστες εξαιρεσεις.και η συντηριση τους ειναι παρα πολυ κακη λογω ελειψης χρηματων για αυτο ειναι σε πολυ κακη κατασταση τα περισσοτερα σπιτια.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
τα кирпичный дом σπιτι τουβλινο ειναι λιγο διαφορετικα δεν ειναι χτισμενα μονο με μπετονοπλακες που της ενωνουν αλλα χτιζονται περιπουν οπως και στην Ελλαδα ριχνοντας τσιμεντο και χτιζοντας τους τυχους με τουβλα.το 1ος δωματιου διαμερισμα που εχω δεν ειναι ακριβως ετσι το πατωμα και το ταβανι ειναι μπετονοπλακες αλλα καποιοι τοιχοι ειναι απο τουβλα.τα τουβλινα σπιτια ειναι συνηθως 9οροφα χτιστηκαν της αρχες της δεκαετιας του '70 συνηθως χρωματος γκρι ή κοκκινο σκουρο χρωμα 16οροφα χτιστικαν απο το 1984 και μετα.αν τα προσεξει κανεις φενονται οτι ειναι χτισμενα με τουβλα.τα τουβλινα σπιτια ειναι πολυ καλητερα ζεστοτερα και εχουν πολυ καλη υχομονωση.αντεχουν δε και στο χρονο πολυ περισσοτερο.το μονο μειονεκτημα τους ειναι οτι χτιζονται παρα πολυ καιρο 3-5 χρονια.οταν το σπιτι με μπετονοπλακες θελει 1,5 χρονια.κα ειναι πολυ πιο ακριβα σαν κατασκευη για αυτο οι κατασκευαστες δεν προτιμουν να  χτιζουν τετοια.εδω εχει αρκετα τουβλινα σπιτια χωρις να ειναι παρα πολλα τα υπολογιζω σε 10-12% επι του συνολου.στη Μολδαβια που ειδα φωτογραφιες εχει πολλα πενταοροφα που εγραψα παραπανω(της εποχης του Χρουσωφ)και πολλα 9 οροφα οχι τουβλινα της εποχης του Μπρεζνιεφ.τουβλινα ειδα σε φωτο απο τα 9οροφα της δεκαετιας του '70 αλλα πρεπει να'ναι και εκει οχι πολλα.παντος αν καποιος ενδιαφερεται για αγορα σπιτιου καλο ειναι να παρει τα τουβλινα για τα παραπανω πλεονεκτηματα που εγραψα.η Μπετονοπλακα εχει πολυ κακη υχομονοση αν  :knockinb: το βραδυ ακουνε ολοι οι γειτονες :2funny: :2funny:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Μακη δεν θελω ολη την εφημεριδα :2funny:!μια σελιδα 2 σελιδες  μονο να σκαναρεις.με αγγελιες που να γραφει π.χ.ενοικιαζεται διαμερισμα 1ος δωματιου στην περιοχη ταδε τιμη τοσο!αυτο θελω μονο να βαλεις στο σα'ι'τ για να ξεκαθαρισουν τα πραγματα!300$ (200 και κατι Ευρω περιπου) ειναι ενας φανταστικος μισθος για τη Μολδαβια.η γκομενα μου μιλισε για μισθους κατω των 100 Ευρω και οτι ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΕΙς ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙς ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΙΣΘΟ!εχει τρομερη ανεργια!
ΚΑΙ ΑΝΕΡΓΙΑ ΕΧΕΙ Κ ΟΙ ΜΙΣΘΟΙ ειναι καπως εκει,αλλα τα καλα διαμερισματα ΠΑΛΙ ΑΠΟ 200Ε,Η μεγαλη  ΓΚΑΡΣΟΝΙΕΡΑ,40-45τμ,αρχιζουν οι τιμες
βαζω κ ενα παραδειγμα,σε λιγο χειροτερο πηγαινο,σε πολυ οχι
 

Συνημμένα

  • ego rex 027.jpg
    ego rex 027.jpg
    99,2 KB · Εμφανίσεις: 27
  • ego rex 030.jpg
    ego rex 030.jpg
    88,7 KB · Εμφανίσεις: 27

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
οταν πας Ελλαδα το κανεις.πιο ευκολο ειναι παντος να φωτογραφισεις τη σελιδα με μια φωτογραφικη μηχανη και να βαλεις τη φωτο στο σα'ι'τ.δεν χρειαζεται να την σκαναρεις.με το ταχυδρομιο εγω θα το παρω σε ενα μηνα περιπου!!!!οποτε ποιο ευκολο ειναι να σε βρει ο Chavalier Fidel (που θα ερθει Αγια Πετρουπολη μεσα Ιουλιου) στην Αθηνα και να του δωσεις την εφημεριδα.παντος αν το κανεις αυτο θα σταματισει η παραπληροφωριση!θα ξερουμε ποσο εχουν τα απλα διαμερισματα και με αποδιξεις!
τζιμμυ αρχιζεις κ ξεφευγεις,σορρυ
τι παραπληροφορηση δηλ?
ειπαμε τα της συμφορας διαμερισματα εχουν οσο ναναι τα νορμαλ για αυτους,οχι για ξενο κ ειδικα καποιον που παει για να κανει το "γαμπρο", 100ευρα/μηνα(EIDA οτι κι ο μακης το διορθοσε απο ευρω σε δολαρια,γιατι κισιναου το ευρω παιζει,εν αντιθεση με τις αλλες ρωσσοφονες περιοχες πουναι με δολαρια) κ τα καλα 200ευρω αρχιζουν οι γκαρσονιερες
τι δηλαδη ειναι η σωστη πληροφορηση?οτι με 75-100$ εχεις καλο διαμερισμα???αυτα ειναι ΑΝΕΚΔΟΤΑ
επισης κανα δυο φοτο για να συνενοηθουμε για τι σπιτια μιλαμε
 

Συνημμένα

  • ego rex 052.jpg
    ego rex 052.jpg
    68,6 KB · Εμφανίσεις: 33
  • ego rex 034.jpg
    ego rex 034.jpg
    78,7 KB · Εμφανίσεις: 25

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
  Δήμητρη με νευριάζεις. :(
  Για να σκανάρω μια σελίδα εδώ θα πρέπει να πάω στο Μπεντερι να την σκανάρω , να αγοράσω στικάκι για να μεταφέρω το αρχεία και να ξανάρθω εδώ να την  ποστάρω. :headbang:
  Στείλε μου την αντρέσσα να στην στείλω (εξαλλου έχει ερωτικές αγγελίες, οπότε ευκολα θα διαπιστώσεις από τηλεφώνου το τι παίζει με τις τιμές).
τι νοημα εχει να σκαναρεις την εφημεριδα?ρωσσικα ξερεις τα βασικα απ οτι καταλαβα η πες να στα πει η γυναικα σου
ΒΛΕΠΕΙς ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΜΕΡΙΣΝΑΤΑ ΜΕ ΡΗΜΟΝΤ Κ ΜΕΜΠΛΙ ΜΟΝΤΕΡΝ ΤΣΕΝΤΡΑΛΑ Κ ΤV,ΨΥΓΕΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΛΠ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ 100ΕΥΡΩ?ΣΕ ΟΧΙ ΚΕΝΤΡΟ ΜΟΝΟ,ΑΛΛΑ και σε botanica,riscani?που ειναι γιατι εγω ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ,σορρυ δεν αμφισβητω αυτα που λες το ειπα κ πριν,ΑΛΛΑ αλλιως "φερονται" εδω,δηλ νομιζει καποιος οτι εν αδιαμερισμα τυπου ελλαδας 15 ετιας εχει 75 ΔΟΛΛΑΡΙΑ ΚΙΟΛΑς,ε λοιπον τετοιο πραγμα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Τόχω ξαναπεί και το ξαναλέω το Κισινιώφ ΔΕΝ ενδεικνυται για σεξοτουρισμό. Και ακριβό είναι (200€/μέρα περίπου) και οι γκόμενες που πάνε με ξένους (δεν είναι πολλές καμιά 500αρία) ιδιαίτερα ακριβές και απαιτητικες . Και το κυριότερα δεν έχει τίποτα αξιόλογο να προσφέρει η πόλη (πέρα από περίποατους σε πάρκα).
Επαναλαμβάνω όμως, αν δεν έχεις αναστιολές και είσαι ρωσσόφωνος πρότίστως η Ρουμανόφωνος είναι παραάδεισος. Αρκεί να μην εγκλωβιστείς στην Στεφάν Τσελ Μάρε και στις παράλληλες.
Και φυσικά δεν αναφέρομαι στο να καμακώσεις ή στο να βγάλεις γκόμενα. Αυτό είναι κάτι το διαφορετικό και ΔΕΝ με ενδιαφέρει.
ΜΑ ΟΛΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ κι η οποια ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΖΙΜΜΥ,ειναι αν καμακωνεις για να βγαλεις γκομενες ρε συντροφε
επισης γραφεις ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ οτι ΔΕΝ ΕΝΔΥΚΝΕΙΤΑΙ για σεξοτουρισμο,απο τα προηγουμενα ομως,αν τα δια βασει καποιος,που δεν αντιλαμβανεται το πνευμα σου,που εγω ξεροντας καποια πραγματα για εσενα απο κοινο γνωστο,ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΩ ΑΠΟΛΥΤΑ,γι αυτο κι εγραωα ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ,οτι αυτα που λες ΔΕΝ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙς ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ
ομως θα μου επιτρεψεις ,ΕΧΟΝΤΑΣ σΙΓΟΥΡΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ παω απο το 99 κι τελευταια 2ετια συνεχεια ειμαι εκει συνδιαζομενης της δουλειας που εχω στη ρουμανια,που παω συνεχεια απο το 95,ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΧΕΣΗ Η εμπειρια στην  ΚΩΛΟ-ΡΟΥΜΑΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ, κ λογω της γνωσης τελεια της  ρουμανικης γλωσσας,ΓΙΑ ΚΙΣΙΝΑΟΥ Κ ΟΛΗ ΤΗ ΜΟΛΔΑΒΙΑ γενικα,οχι για ΤΡΑΝΣΝΙΣΤΡΙΑ,ΝΑΧΩ αρκετα διαφορετικη γνωμη,περι καλων,κακων γκομενων κ τους μηχανισμους ερωτικης επικοινωνιας ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΚΙΣΙΝΑΟΥ Κ ΜΠΕΛΤΣΙ,και το πως παιζεται το εργο με τα "αρχικοπροσκυλα" τις ρουμανομολδαβες κυριως
κ κατι για το τζιμμυ πιο πολυ
ενας νορμαλ ρωσσος η μολδαβος,που δεν ειναι σε θεση εξουσιας απεναντι στο αλλο φυλο,λογω δουλειας η ποστου κ δεν ειναι ουτε "φωρτομενος,ΔΕΝ ΓΑΜΑΕΙ ΣΑΝ 40αρης η 50αρης,μωρα 18-24 αντε 25-27,αλλα γαμαει τις αντιστοιχες μ αυτον ηλικιες απο 35-40 κ ανω
ε ΑΥΤΟ ΘΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΚΙ ΕΜΕΙς?
εγω πανω απο 23-25 δεν κυνηγαω,εκτος αν τυχει καμμια πολυ μουναρα,οπως το "πουρο" η ουκρανη που εβαλα κ φοτο πριν,κατα τ αλλα μ ενδιαφερουν ,κι εκει εχω και τα καλα "γκολ" απο 20-23 ετων,ΓΙ ΑΥΤΕς ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ "ΕΦΟΔΙΑ" ειδικα εμεις που κυνηγαμε πολλες κ δεν εχουμε "σφικτες" σχεσεις
αν ενδιαφερεσαι κια πας για μεγαλες γυναικες,δεν χρειαζονται αυτα,ΑΛΛΑ εμενα κ σε αλλους γνωστους, ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΕς,εχει οσες θες και ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,αλλοδαπες κ εγχωριες
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
αν Town House είναι η ελίτ των σπιτιών εκεί, γιατί τα συγκρίνετε με Νέα Σμύρνη?

εκτός εάν έχω χάσει επεισόδια και τα σπίτια στη Νέα Σμύρνη είναι η ελίτ των σπιτιών στην Αθήνα και δεν το έχω πάρει χαμπάρι ακόμη.
πολυ σωστη η παρατηρηση φιλε,απλα λογω γενικου περιβαλοντος ΔΕΝ ΕΧΕΙ Η ΜΟΛΔΑΒΙΑ κατι που να ανταποκρινεται σε "ελιτ",ΚΥΡΙΑ ΛΟΓΩ ΑΣΧΗΜΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟς ΧΩΡΟΥ,οποτε μεχρι εκει,και για μενα ουτε μεχρι εκει,ο μιτσος τον εβαλε εκει τον "πηχυ"
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
επειδη καποιο μαλακες με την αληθινη σημασια του ορου,αλλα κ την μεταφορικη,μου στειλατε,ως "κοτες λυρατες" πμ με ανωνυμο κατ ουσια "νικ", :helpplea:λες κι αμα γραφατε με το κανονικο θα σας εκΑνε "ΝΤΑ" :s&m_1:,να μην τη "λεω" στο φιλο σας το μιτσο και οτι ειμαι ασχετος :2funny: :2funny: :2funny:,σας ενημερωνω ΔΗΜΟΣΙΑ,οσο δημοσιο ειναι το σαιτ εδω,
ΜΕ ΤΟ ΤΖΙΜΜΥ μπορω να κουβεντιαζω κι ας λεει κι αυτος "τα δικα του",καποιες φορες,γιατι ακομα κ τα λαθη εκτιμησεις κ θεσεις του,οσον αφορα πραγματα της μολδαβιας παντα, ΕΧΟΥΝ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΡΩΣΣΙΑ,οπως κ του μακη στη μολδαβια-τρανσνιστρια,
με εσας τους ΜΑΛΑΚΕς :jerking: :jerking:,-εδω με την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ του ορου- δεν ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ,
σας ευχομαι μονο να βρειτε καμμια καλη τσοντα να σας βοηθησει στον οντως "σεξουαλικο κ ερωτικο γολγοθα" που ζειτε,και επισης καλα γαμησια -στην φυλης,μεταξουργειο,βαρδαρη η οπου αλλου ΕΧΕΙ Ο ΚΘΕΝΑς ΣΑΣ,"επιτυχιες" :2funny: :2funny: :2funny:
αυτα κ περαστικα,θα  σας βαλω κ κανα 2 μουναρες καινουριες αυριο μεθαυριο,απο ρουμανια κ ουκρανια, να σας βοηθησω στο "δυσκολο εργο σας" :jerking: :2funny:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
αγαπητε μαλακομαλακα μου η "κοτα λυρατη"
επειδη εκλεισες κ τις απαντησεις στα πμ σου απανταω εδω κ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ,ας μην ανησυχουν οι mods
στην απορια σου για τον αν γαμαω εγω στα 39 η 40 :fuck2: :fuck2: :fuck2:,μακαρι νασαι καλυτερος απο μενα :rockon: :rockon: :rockon:,γινεται αλλα πρεπει νασαι αθλητης γυμνασμενος χρονια,με πολλη εξασκηση,στο γαμησι,στη μαλακια σιγουρα εισαι το πιστευω,  :jerking: :2funny:αλλα ειναι αλο σπορ,
νασαι κ λιγο "ευμεγεθης" κ "μπανικος",ΑΝ ΤΑΧΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ,τοτε ισως κ να ερχεσαι απο κοντα,αλλα σιγουρα σου λειπουν πολλα "παιχνιδια"
κι επιπλεον,επειδη κι ελλαδα εχω παει το τελευταιο 6μηνο,με 2 κοπελλες 23 και 26 ειχανε κατι σαν εσενα μαλλον,κ μολις τελειωσαμε τις "πραξεις" αντεληφθησαν πως η ελλαδα καποτε ειχε κ αντρες με παπαρι κι οχι κατι φλωρια με τσουτσουνακια,ΜΑΚΑΡΙ ΝΑΣΑΙ ΣΤΟΥς ΠΡΩΤΟΥς,αλλα λιγο δυσκολο μπουμπη μου :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
υ.γ.θα παρακαλεσω τους mods να το αφησουν αυτο,ειναι πρωσοπικο βεβαια,αλλα δεν θα επαναληφθει και ειναι ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ επισης για ολους τους "μαγκες" της "μαλακιας που τους δερνει" στο "ΠΑΤΡΙΝΤΑ ΕΛΑΝΤΑ"
 

flowers lover

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2009
Μηνύματα
362
Like
158
Πόντοι
1
Ρε μάγκες, εσεις που γράφετε εδώ, ο Μήτσος που γράφει για Ρωσσία, ο Ιωσήφ που γράφει για Ουκρανία και κάτι Ελληνάρες άντρακλες που γράφουν για τις Ελληνίδες, έχετε βγάλει όλες τις γυναίκες του κόσμου άχρηστες, λαμόγια, απατεώνισσες και δεν ξέρω εγώ τι άλλο..
Για χαλαρώστε λίγο ρε αδέρφια.. Σε λίγο θα μας πείτε να το γυρίσουμε κιόλας για να απαλλαχτούμε από αυτές.. Όσο άχρηστοι και λαμόγια είμαστε εμείς άλλο τόσο είναι και αυτές.. Αφού εμείς τις θέλουμε μόνο για τον πούτσο, και αυτές μας θέλουν για τα φράγκα..
Μην αφορίζουμε λοιπόν τα πάντα..
Η εμπειρία μου, η οποία είναι αρκετά μεγάλη και σε ανατολικές και σε Ελληνίδες, μου έχει δείξει πως οι γυναίκες είναι παντού το ίδιο και ότι δίνεις αυτό παίρνεις..
Και αν θεωρούμε πως όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες που το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πως να τα αρπάξουν, έχετε σκεφτεί πως μεγαλύτερες πουτάνες από εμάς τους άντρες δεν υπάρχουν; Εμείς είμαστε λοιπόν οι πρώτοι διδάξαντες στην λαμογιά και στην απατεωνιά.. Απλά οι γυναίκες απανταχού της γης, μαθαίνουν πολύ εύκολα.. Και όπως λέει η σοφή παροιμία, "με όποιον δάσκαλο καθήσεις, τέτοια γράμματα θα μάθεις"..
Αυτά και συνιστώ ψυχραιμία..
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Ρε μάγκες, εσεις που γράφετε εδώ, ο Μήτσος που γράφει για Ρωσσία, ο Ιωσήφ που γράφει για Ουκρανία και κάτι Ελληνάρες άντρακλες που γράφουν για τις Ελληνίδες, έχετε βγάλει όλες τις γυναίκες του κόσμου άχρηστες, λαμόγια, απατεώνισσες και δεν ξέρω εγώ τι άλλο..
Για χαλαρώστε λίγο ρε αδέρφια.. Σε λίγο θα μας πείτε να το γυρίσουμε κιόλας για να απαλλαχτούμε από αυτές.. Όσο άχρηστοι και λαμόγια είμαστε εμείς άλλο τόσο είναι και αυτές.. Αφού εμείς τις θέλουμε μόνο για τον πούτσο, και αυτές μας θέλουν για τα φράγκα..
Μην αφορίζουμε λοιπόν τα πάντα..
Η εμπειρία μου, η οποία είναι αρκετά μεγάλη και σε ανατολικές και σε Ελληνίδες, μου έχει δείξει πως οι γυναίκες είναι παντού το ίδιο και ότι δίνεις αυτό παίρνεις..
Και αν θεωρούμε πως όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες που το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πως να τα αρπάξουν, έχετε σκεφτεί πως μεγαλύτερες πουτάνες από εμάς τους άντρες δεν υπάρχουν; Εμείς είμαστε λοιπόν οι πρώτοι διδάξαντες στην λαμογιά και στην απατεωνιά.. Απλά οι γυναίκες απανταχού της γης, μαθαίνουν πολύ εύκολα.. Και όπως λέει η σοφή παροιμία, "με όποιον δάσκαλο καθήσεις, τέτοια γράμματα θα μάθεις"..
Αυτά και συνιστώ ψυχραιμία..
ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΙ ΙΔΙΕς ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ
ειδικα αν εχεις εμπειρια σε ανατολικη ευρωπη,ειναι το ιδιο πχ οι σερβες με τις ρουμανες?οχι καποιες η πλειογηφια
ειναι ιδιος στη νοοτροπια ο αλβανος με τον ολλανδο?επισης οχι δεν νομιζω
τι κακο εχει να θες μια γυναικα η πιο πολλες για επαφη?γιατι ειναι κατακριτεο αυτο?μηπως εισαι κι ο ιδιος θυμα της προπαγανδας αυτης περι "ορθου" του σεξ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ μιας σχεσης?
ΒΕΒΑΙΑ ειναι κατακριτεες κ για κλωτσιες τα ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ που θελουν να στα παρουν,η γουσταρει κι ερχεται η να παει αλλου,ΑΝ ΘΕΛΩ καπιοα να μου τα παρει  καλω μια εκδιδομενη
ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕς ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΕς ΔΙΑΦΟΡΕς οπως κι οι ΛΑΟΙ,ακομα κ γειτονικοι,εκτος αν θεωρεις οτι η κουλτουρα σου σαν ελληνας κι η συμπεριφορα σου ειναι το ιδιο με του μεσου αλβανου
δεν ειναι εθνικιστης η ρατσιστης,θεωρω το επιπεδο ελλαδας κι ελληνων,πολυ χαμηλοτερο απο της βορειας ευρωπης,αλλα σιγουρα πανω απο πολλες ανατ.χωρες,οχι ΟΛΕΣ,πχ οι σλοβενοι μαλλον πιο καλα στεκουν η οι τσεχοι εχουν κ κουλτουρα κι επιπεδο ,στην πραγα κυριως
αυτα,ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΕΤΑ ΕΝΑΝΤΙΟς ΣΤΗΝ "ΕΝΟΧΟΠΟΙΗΣΗ" ΤΟΥ ΣΕΞ,ΕΚΤΟς ΣΧΕΣΗς,ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΝΟΧΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΜΑς
Υ.Γ.στη ρουμανια που ειμαι κι "εχθρος" των γυναικων της,ΟΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΙΣΩΣ,ΣΕ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ,ο ιδιος λοιπον λεω οτι σε 2 περιοχες,ΚΛΟΥΖ Κ ΤΙΜΙΣΟΑΡΑ,βρισκεις,βεβαια νασαι κ σχετικος με γλωσσα κι εμπειρια στη χωρα,ΒΡΙΣΚΕΙΣ πολλες,ΑΡΙΣΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΙ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΚΑΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ,αλλα καθαρα κ μονο ΕΚΕΙ,αλλου πολυ σπανια κ δυσκολα
ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΑΡΑΣΣΑΓΑς η τοπικη κοινωνια κ νοοτροπια απο αλλες ρουμανικες περιοχες,κυρια λογω υπαρξης γερμανικου στοιχειου απο παλια κ γειτνιασης κι επαφης με σερβια
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΙ ΙΔΙΕς ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ
ειδικα αν εχεις εμπειρια σε ανατολικη ευρωπη,ειναι το ιδιο πχ οι σερβες με τις ρουμανες?οχι καποιες η πλειογηφια
ειναι ιδιος στη νοοτροπια ο αλβανος με τον ολλανδο?
ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕς ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΕς ΔΙΑΦΟΡΕς οπως κι οι ΛΑΟΙ,ακομα κ γειτονικοι,
οχι μονο λαοι γιετονικοι αλλα σε ενα λαο υπαρχουν τεραστιες διαφορες.Π.Χ.δεν εχει καμια σχεση στη συμπεριφορα μια γκομενα απο την Αγια Πετρουπολη και μια γκομενα απο το Νοβγκοροντ!!και ας απεχουν οι 2 πολεις 184χλμ.!!!νομιζεις οτι ειναι εντελως αλλος λαος!!!ακομα και απο Лен.Облость (η περιοχες εξω απ'τα ορια της πολης!)εχουν τρομερη διαφορα στη συμπεριφορα απο μια γκομενα της Αγιας Πετρουπολης και μιλαμε για αποστασεις 30-40 χλμ απο την πολη.νομιζεις οτι ειναι αλλος λαος!!!!!σκεφτηται ποσο μαλλον διαφερει μια Μολδαβη απο μια Ρωσσιδα!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom