Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Έτσι είναι Δημήτρη.
Αν ζεις ως Μολσαβός μπορείς να την βγάλεις σχεδόν τσάμπα. Εγώ με 500-700€ το μήνα όχι μόνο ντύνω - στολίζω - νοικοκυρεύω γυναικα-κόρη και (εσχάτως) εγγονό, αλλά μπορώ και κάνω και μεγάλη ζωη πηγαίνοντας στα καλύτερα μπαρ και ρεστωροαντ.
Για τον μέσο ευρωπαίο τουρίστα αυτό είναι αδύνατον. Χρειάζεται τουλάχιστον 200$/μέρα.
Και δεν έχει και τίποτα το ενδιαφέρον να δεις :headbang:
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
τα σπίτια με 75 euro είναι σπίτια τα οποια ο πιο μουρλός αλβανός δεν κάθεται μέσα ούτε και αν του έδινες για να μείνει 1000 euro το μηνα κατσαρίδες νερό 6 ώρες το εικοσιτετράωρο η είσοδο τις "πολικατοικιας" από ακαθαρσίες ζωων ως λάσπη από νερά που τρέχουν τα έχω δει με τα ματια μου ας προσέξουμε παρακαλώ τι γράφουμε stis  στις σάουνες μια από τα ίδια μπόχα λίγδα και συνθήκες υγιεινής του 1925 :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Πολλά λες. Με 75$ νοικιάζεις διαμέρισμα σε εργατική πολυκατοικία επιπλωμένο.
στο BACOI,ΟΠΩς ΕΡΧΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΡΑΝΣΝΙΣΤΡΙΑ ΔΗΛΑΔΗ 12 ΧΛΜ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΙΣΙΝΑΟΥ,ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΔΙΠΛΑ,ΕΧΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕ 20 Ε ΤΟ ΧΡΟΝΟ,ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΙΠΛΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Κ ΚΟΤΕς,κατα τ αλλα ειναι οκ :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:ειπαμε να μιλαμε λιγο σοβαρα,εκει που λες ποιος θα μπορουσε να μεινει??/
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Έτσι είναι Δημήτρη.
Αν ζεις ως Μολσαβός μπορείς να την βγάλεις σχεδόν τσάμπα. Εγώ με 500-700€ το μήνα όχι μόνο ντύνω - στολίζω - νοικοκυρεύω γυναικα-κόρη και (εσχάτως) εγγονό, αλλά μπορώ και κάνω και μεγάλη ζωη πηγαίνοντας στα καλύτερα μπαρ και ρεστωροαντ.
Για τον μέσο ευρωπαίο τουρίστα αυτό είναι αδύνατον. Χρειάζεται τουλάχιστον 200$/μέρα.
Και δεν έχει και τίποτα το ενδιαφέρον να δεις :headbang:
"μεγαλη ζωη" αγαπητε δεν ειναι να πηγαινεις μια τοσο στια εστιατορια που εσυ εχεις αναφερει,γιατι αν πας στα σουσι μπαρ,καραβαν κλπ,θες 100-150δολαρια τη φορα
το οτι ζεις οικογενιακα με 700ε,ισχυει κ για τη τσεχια,ρουμανια κλπ,οι γυναικες ομως κ οι βολτες ειναι πανακριβες και αυτα τα ποσα ουτε για ζητω δεν φτανουν
το ζω μεγαλη ζωη αστο καλυτερα,να το θεσουμε σε αλλα πλαισια,μονο το φλαμινγο φετος,απ οτι εμαθα,δεν πηγα ακομα εχει 40ευρα εισοδο ανευ ποτου,και περσι ειχε 20ε παντου κ σε ολα τα "καλα" κλαμπ,παρασκευη κ σαβατο
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
όντως η είσοδος του flamingo είναι  500 λέει χωρίς ποτό έχει καινούργιο αφεντικό ιταλός  και το τραπέζι μίνιμουμ κατανάλωση 2000 λέει    06.06.2009 valuta cursul
USD 11.19
EUR 15.85
RON 3.75
RUB 0.36
UAH 1.47
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Μακη για την Πιλμενερια που μου ειπες το ελεγξα και μπορω να πω με σιγουρια οτι ναι με 2,5 Ευρω τρωνε 2 ατομα οπως αναφερες παραπανω.για της γκομενες με 15-20$ την ωρα δεν μπορω να ξερω γιατι αυτοι οι φιλοι μου ειναι και καλα σοβαροι (δεν θελουν ή φοβουνται μην κολισουν τιποτα) και δεν πανε με πουτανες.μου φενεται λογικη τιμη παντος.οταν στην Αγια Πετρουπολη κοστιζει το Σαλον απο 43-75 Ευρω την ωρα.με το ενοικιο του διαμερισματος του σαλον 1300+ Ευρω το μηνα.γιατι να μην κανει τοσο οσο λες στο Κισινιοφ οταν βρισκεις να νοικιασεις διαμερισμα με 130-150 Ευρω το μηνα (δεν μιλαω για διαμερισματα που απευθυνονται σε ξενους!).καπως ετσι πρεπει να'ναι οι τιμες.βεβαια πρεπει να εισαι Ρωσσοφωνος για να  :knockinb: με αυτες της τιμες.ο ξενος ειναι αναγκασμενος να πληρωνει με της τιμες που γραφουν τα παιδια στις ανταποκρισεις τους.
me 150-200 eyro βρισκεις καλη γκαρσονιερα με 50 ε,που γραφει ο μακης βρισκεις ρετιρε αλλα ατελες,χωρις σκκεπη κ τοιχους
με 12 ευρω αν περιμενεις οχι με ρωσσικα,ΟΥΤΕ ΜΕ ΑΠΤΑΙΣΤΑ   σουαχιλι,να βρεις πουτανες κ μαλιστα καλες,εγω μαλλον ειμαι απο το διαστημα ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑΔΑ ΑΥΤΑ,που μιλαω ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥς ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥς,γιατι εκει ειναι μπασυουνοβλαχοι κ αγραμματοι,ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΑΛΑΝΙΑ μεχρι κρατικους υπαλληλους κ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΟΛΔΑΒΟΥς,αρρωστους με το μουνι,αυτα δεν υπαρχουν ουτε στα παραμυθια,σορρρυ μακη,ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΚΑΛΟ ειναι τελλικα ΠΟΛΥ ΣΧΕΤΙΚΟ
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
τα σπίτια με 75 euro είναι σπίτια τα οποια ο πιο μουρλός αλβανός δεν κάθεται μέσα ούτε και αν του έδινες για να μείνει 1000 euro το μηνα κατσαρίδες νερό 6 ώρες το εικοσιτετράωρο η είσοδο τις "πολικατοικιας" από ακαθαρσίες ζωων ως λάσπη από νερά που τρέχουν τα έχω δει με τα ματια μου ας προσέξουμε παρακαλώ τι γράφουμε stis  στις σάουνες μια από τα ίδια μπόχα λίγδα και συνθήκες υγιεινής του 1925 :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:
γι'αυτο ειπα 100 με 150 για να ειναι περιποιημενο.το σπιτι μου ειναι ενα απο τα σπιτια που ονομαζεται εργατικες πολυκατοικιες 16 οροφο.η εισοδος του ειναι θα ελεγα καθαρη.γιατι ειναι καινουργιο σπιτι και ολοι εχουν αγωρασει τα διαμερισματα.σε ενα τετοιο σπιτι οπως αυτο που αναφεραται με την βρωμικη εισοδο εμενα απο το 93 μεχρι το 97 το νοικιαζα μεχρι που αγωρασα δικο μου και μετακομισα.ημουν ευτυχισμενος γιατι μονο απο την ιδεα οτι θα εμενα Ελλαδα εκτιμουσα αυτο που ειχα!!!γενικα οι αυτες οι χωρες απο συνθηκες υγηινης ειναι γάμησέ τα!μην το ψαχνεις!εγω περιμενα παιδια οτι ειστε πιο απλοι.για αυτο και δινεται τοσα λεφτα.πηγαινεται εκει που πανε οι ξενοι.πατε στα καλα εστιατορια δεν πατε με το μετρο.παντος ακομα κια ετσι να ζεις η Μολδαβια ειναι πολυ φτηνοτερη.ο Thedidogs που μενει μονιμα στη Μοσχα θελει για να ζησει 5000 Ευρω το μηνα!χωρις να κανει και τρομερες υπερβολες!απλως παει με τ'αμαξι παντου πηγαινει σε ακριβα μερη.Ο ΑΝΘΡΩΠΟς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΑΠΛΟς.οι Ρωσσοι δεν ειναι ετσι.τα υπολογιζουν ολα.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
τα σπίτια με 75 euro είναι σπίτια τα οποια ο πιο μουρλός αλβανός δεν κάθεται μέσα ούτε και αν του έδινες για να μείνει 1000 euro το μηνα κατσαρίδες νερό 6 ώρες το εικοσιτετράωρο η είσοδο τις "πολικατοικιας" από ακαθαρσίες ζωων ως λάσπη από νερά που τρέχουν τα έχω δει με τα ματια μου ας προσέξουμε παρακαλώ τι γράφουμε stis  στις σάουνες μια από τα ίδια μπόχα λίγδα και συνθήκες υγιεινής του 1925 :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:
δεν ξέρω για σάουνα, δεν έχω πάει, αλλά διαμέρισμα κλείνεις με μάξιμουν 60 γιούργιασ και είναι ΠΑΡΑ πολύ καλό. καμί ασχέση με αυτό που γράφεις.Και επειδή το έχω κάνει 3 φορές το νοίκιασμα αυτό, δεν μπορεί να είμαι τόσο κωλόφαρδος. Μάλλον προσεκτικός ήμουνα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
η πλακα ειναι οτι οι ντοπιοι  :knockinb: 100 φορες περισσοτερο απο καποιον ξενο και πληρωνουν το 1/100 των χρηματων.για της πουτανες δεν το εχω ελεγξει αλλα η τιμη πρεπει να ειναι καπως ετσι.αλλα ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΤΡΩΝΕ ΜΕ 2,5 ΕΥΡΩ 2 ΑΤΟΜΑ στην Πιλμενερια ειναι 100% ελεγμενο!στην Αγια Πετρουπολη στο ιδιο θελεις 12-15 Ευρω!εχει διαφορα ή δεν εχει??? και μην μου πειτε οτι δε γαμας ετσι.γιατι ο φιλος μου ο οικονομολογος εφερε ενα καλο μουνακι απο τη Μολδαβια.οσο για τα κλαμπ που λετε εκει ΠΑΝΕ ΓΥΝΑΙΚΕς ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝΕ ΞΕΝΟΥς.αν πατε σε αλλη ντισκο που δεν εχει ξενους και αλλες τιμες θα βρειτε και περισσοτερα μουνακια.αλλα εκει ενας ξενος κομπλαρει και δεν κανει τιποτα.(θυμαμαι στο Νοβγκοροντ 3 Ιταλους στο Ταλισμαν.ολο μονοι τους καθοντουσαν.δεν κανανε τιποτα).τελικα οπως καταλαβα ολοι στο Thread εχεται παει 1,2,5,10 φορες Μολδαβια.αλλα κανεις δεν μενει μονιμα και κανεις δεν εχει καταλαβει πως σκεφτονται οι ανθρωποι.τωρα για το ποσο καλα ξερεται Ρουμανικα δεν μπορω να ξερω.γιατι δεν μπορω να το ελεγξω???παντος για Ρωσσικα δεν εχω βρει ακομα καποιον που να ξερει!!!!!!!
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
γι'αυτο ειπα 100 με 150 για να ειναι περιποιημενο.το σπιτι μου ειναι ενα απο τα σπιτια που ονομαζεται εργατικες πολυκατοικιες 16 οροφο.η εισοδος του ειναι θα ελεγα καθαρη.γιατι ειναι καινουργιο σπιτι και ολοι εχουν αγωρασει τα διαμερισματα.σε ενα τετοιο σπιτι οπως αυτο που αναφεραται με την βρωμικη εισοδο εμενα απο το 93 μεχρι το 97 το νοικιαζα μεχρι που αγωρασα δικο μου και μετακομισα.ημουν ευτυχισμενος γιατι μονο απο την ιδεα οτι θα εμενα Ελλαδα εκτιμουσα αυτο που ειχα!!!γενικα οι αυτες οι χωρες απο συνθηκες υγηινης ειναι γάμησέ τα!μην το ψαχνεις!εγω περιμενα παιδια οτι ειστε πιο απλοι.για αυτο και δινεται τοσα λεφτα.πηγαινεται εκει που πανε οι ξενοι.πατε στα καλα εστιατορια δεν πατε με το μετρο.παντος ακομα κια ετσι να ζεις η Μολδαβια ειναι πολυ φτηνοτερη.ο Thedidogs που μενει μονιμα στη Μοσχα θελει για να ζησει 5000 Ευρω το μηνα!χωρις να κανει και τρομερες υπερβολες!απλως παει με τ'αμαξι παντου πηγαινει σε ακριβα μερη.Ο ΑΝΘΡΩΠΟς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΑΠΛΟς.οι Ρωσσοι δεν ειναι ετσι.τα υπολογιζουν ολα.
ΜΕ 200 ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΟ,ΜΕ 100 ΕΙΝΑΙ ΤΗς ΠΛΑΚΑς
επισης τζιμμυ,ασε τα ρωσσο-ουκρανικα μοντελα επιβιωσης,εδω με σπιτι φολα,δεν σταβρωνεις γυναικα
εγω στο μπαλτσι-οχι κισιναου μπαλτσι-πισω απο τον ηλιο κ το θεο,πηγα μωρο στο σπιτι που νοικιαζα με τη μερα  που ηταν της πλακας,μουτοχε βρει γνωστος και απο ντροπη το κρατησα 2 μερες,το μωρο μετα το πρωτο γκολ,ουτε που ξαναφανηκε,γιατι σιγουρα,αυτοι που τη γαμανε εκει σε τετιοα μαλακια σπιτι δεν μενεν,ηταν μια γκαρσονιερα εργατικη που λες κι εσυ,οχι βρωμικη,ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΤΟ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ ΑΥΤΟ,που μου αρεσε,ηταν στη τριχα ντυμενο κ στο υψος του 170 "ζοριστο",ΑΡΙΣΤΑ 10 σε σεξουαληκοτητα κι εμφανιση
ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΜΑ ΝΟΜΙΣΕ ΟΤΙ ΜΕΝΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΠΙΤΙ
ειπε κι απο σποντα τομαθα μετα ,οτι ημουνα μεγαλος κλπ,ΜΑΛΑΚΙΕΣ,απογοητευτηκε και εφυγε
ρωσσια κ ουκρανια πουναι οφ οι μαλακες εκει κ υτα πινουν ειναι αγαμητες αυτες κ ψαχνουν το γαμησι,απλα
εδω και πιο κατω,απο γαμησι ειναι πληρεις,θελουν τα υπολοιπα,μαζι και το γαμησι βεβαια,αν σε γουσταρουν,ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΤΑΤΣΙΑ,ΒΟΛΓΑ ΛΑΝΤΑ ΚΛΠ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙ ΣΕ ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΜΠΛΟΚ,δεν βλεπω να κανεις σεφτε  με καλουτσικη γκομενα,οχι να σε ψυχοπλακωνει,ταχω ξαναγραψει,σε κισιναου,παντα,ουτε του αγιου ποτε
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
δεν ξέρω για σάουνα, δεν έχω πάει, αλλά διαμέρισμα κλείνεις με μάξιμουν 60 γιούργιασ και είναι ΠΑΡΑ πολύ καλό. καμί ασχέση με αυτό που γράφεις.Και επειδή το έχω κάνει 3 φορές το νοίκιασμα αυτό, δεν μπορεί να είμαι τόσο κωλόφαρδος. Μάλλον προσεκτικός ήμουνα.
ΜΕ 60 ΤΗ ΜΕΡΑ Η ΤΟ ΜΗΝΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ?????????????????????????????καλο εχει κ με 35 ε τη μερα γκαρσονιερα κεντρο
με το χρονο ειπαμε 20ε εχει κοτετσια κ πολυ καλα,αλλα πρεπει νασαι κοτα!!!!!!
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
δεν ξέρω για σάουνα, δεν έχω πάει, αλλά διαμέρισμα κλείνεις με μάξιμουν 60 γιούργιασ και είναι ΠΑΡΑ πολύ καλό. καμί ασχέση με αυτό που γράφεις.Και επειδή το έχω κάνει 3 φορές το νοίκιασμα αυτό, δεν μπορεί να είμαι τόσο κωλόφαρδος. Μάλλον προσεκτικός ήμουνα.
60 euro την η μέρα ναι kai kalo spiti  75 δολάρια το μηνα αναφέρθηκε  :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
η πλακα ειναι οτι οι ντοπιοι  :knockinb: 100 φορες περισσοτερο απο καποιον ξενο και πληρωνουν το 1/100 των χρηματων.για της πουτανες δεν το εχω ελεγξει αλλα η τιμη πρεπει να ειναι καπως ετσι.αλλα ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΤΡΩΝΕ ΜΕ 2,5 ΕΥΡΩ 2 ΑΤΟΜΑ στην Πιλμενερια ειναι 100% ελεγμενο!στην Αγια Πετρουπολη στο ιδιο θελεις 12-15 Ευρω!εχει διαφορα ή δεν εχει??? και μην μου πειτε οτι δε γαμας ετσι.γιατι ο φιλος μου ο οικονομολογος εφερε ενα καλο μουνακι απο τη Μολδαβια.οσο για τα κλαμπ που λετε εκει ΠΑΝΕ ΓΥΝΑΙΚΕς ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝΕ ΞΕΝΟΥς.αν πατε σε αλλη ντισκο που δεν εχει ξενους και αλλες τιμες θα βρειτε και περισσοτερα μουνακια.αλλα εκει ενας ξενος κομπλαρει και δεν κανει τιποτα.(θυμαμαι στο Νοβγκοροντ 3 Ιταλους στο Ταλισμαν.ολο μονοι τους καθοντουσαν.δεν κανανε τιποτα).τελικα οπως καταλαβα ολοι στο Thread εχεται παει 1,2,5,10 φορες Μολδαβια.αλλα κανεις δεν μενει μονιμα και κανεις δεν εχει καταλαβει πως σκεφτονται οι ανθρωποι.τωρα για το ποσο καλα ξερεται Ρουμανικα δεν μπορω να ξερω.γιατι δεν μπορω να το ελεγξω???παντος για Ρωσσικα δεν εχω βρει ακομα καποιον που να ξερει!!!!!!!
ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΛΑΘΟΣ
εγω το τελευταιο χρονο ημουνα 4 μηνες σερι με 3 μονο πενθημερα εκτος,κ τον αλλο καιρο ανα μηνα ειμαι απο 10-15 μερες εκει
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
εδω και πιο κατω,απο γαμησι ειναι πληρεις,θελουν τα υπολοιπα,μαζι και το γαμησι βεβαια,αν σε γουσταρουν,ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΤΑΤΣΙΑ,ΒΟΛΓΑ ΛΑΝΤΑ ΚΛΠ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙ ΣΕ ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΜΠΛΟΚ,δεν βλεπω να κανεις σεφτε  με καλουτσικη γκομενα,οχι να σε ψυχοπλακωνει,ταχω ξαναγραψει,σε κισιναου,παντα,ουτε του αγιου ποτε
ο Ξενος σιγουρα δεν γαμει.αλλα ενας Ρωσσος της ξεσκιζει χωρις να εχει καν αμαξι.η γκομενα που περιγραφης ειναι καθαρα μια κοπελα που παει με ξενους.και εδω ειχε μεχρι τα τελη της δεκαετιας του '90.ειναι ενας κλειστος κυκλος.αντε να'ναι 200-300 γκομενες ολες και ολες.σαν ξενος μονο με αυτες θα πας!εγω αυτες κατευθειαν της βλεπω και ουτε της κοιταω.η Μολδαβια εχει το καλο οτι θελουν να φυγουν απο 'κει.οποτε με το που καταλαβουν οτι μενεις Μοσχα ή Αγια Πετρουπολη δεν θελουν τιποτα αλλο!ονειρευονται οτι θα της παρεις.συνεχεια μου γραφουν απο Κισινιοφ μονες τους και μου λενε οτι ονειρευονται να ερθουν Αγια Πετρουπολη να ζησουν!γενικα ειναι ενας χαζος λαος οχι ιδιεταιρα ιψυλου επιπεδου.οσο για τα διαμερισματα.το ΛΕΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ 100% (μου το ειπε η γκομενα αυτουνου του φιλου μου).ενα διαμερισμα 1ος δωματιου 30-37 τετραγωνικα (хрущевка)της εποχης του Χρουσοφ με παλια επιπλα κοστιζει να το νοικιασεις απο 70-75$ το μηνα.ενα σχετικα καλο 1ος δωματιου της εποχης του Μπρεζνιεφ βρισκεις με 90-120 $ το μηνα(κλασικο διαμερισμα σοβιετικου τυπου).για πιο καινουργιο και πιο περιποιημενο η τιμη φτανει στα 150$ το μηνα (σπανια ζητανε τοσα πολλα).εξαρταται για ποσο το θελεις.αν του πεις οτι το θελεις για μεγαλο χρονικο διαστημα μπορεις ανετα να το παζαρεψεις.ΑΥΤΕς ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕς ΓΙΑ ΤΟΥς ΡΩΣΣΟΥς!για τους ξενους μπορουν να ζητησουν οσα θελουν και 200 και 300 ακομα και 500 το μηνα!και εδω ζητανε στα διαμερισματα που νοικιαζουν σε ξενους 100+ Ευρω τη μερα για ενα στουντιο στο κεντρο.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΛΑΘΟΣ
εγω το τελευταιο χρονο ημουνα 4 μηνες σερι με 3 μονο πενθημερα εκτος,κ τον αλλο καιρο ανα μηνα ειμαι απο 10-15 μερες εκει
δεν ξερω!δεν μπορω να το ελεγξω!παντος αν εμενες μονιμα θα ζουσες με τον Μολδαβικο τροπο ζωης.θα ειχες τελειως αλλη νοοτροπια
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
ο Ξενος σιγουρα δεν γαμει.αλλα ενας Ρωσσος της ξεσκιζει χωρις να εχει καν αμαξι.η γκομενα που περιγραφης ειναι καθαρα μια κοπελα που παει με ξενους.και εδω ειχε μεχρι τα τελη της δεκαετιας του '90.ειναι ενας κλειστος κυκλος.αντε να'ναι 200-300 γκομενες ολες και ολες.σαν ξενος μονο με αυτες θα πας!εγω αυτες κατευθειαν της βλεπω και ουτε της κοιταω.η Μολδαβια εχει το καλο οτι θελουν να φυγουν απο 'κει.οποτε με το που καταλαβουν οτι μενεις Μοσχα ή Αγια Πετρουπολη δεν θελουν τιποτα αλλο!ονειρευονται οτι θα της παρεις.συνεχεια μου γραφουν απο Κισινιοφ μονες τους και μου λενε οτι ονειρευονται να ερθουν Αγια Πετρουπολη να ζησουν!γενικα ειναι ενας χαζος λαος οχι ιδιεταιρα ιψυλου επιπεδου.οσο για τα διαμερισματα.το ΛΕΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ 100% (μου το ειπε η γκομενα αυτουνου του φιλου μου).ενα διαμερισμα 1ος δωματιου 30-37 τετραγωνικα (хрущевка)της εποχης του Χρουσοφ με παλια επιπλα κοστιζει να το νοικιασεις απο 70-75$ το μηνα.ενα σχετικα καλο 1ος δωματιου της εποχης του Μπρεζνιεφ βρισκεις με 90-120 $ το μηνα(κλασικο διαμερισμα σοβιετικου τυπου).για πιο καινουργιο και πιο περιποιημενο η τιμη φτανει στα 150$ το μηνα (σπανια ζητανε τοσα πολλα).εξαρταται για ποσο το θελεις.αν του πεις οτι το θελεις για μεγαλο χρονικο διαστημα μπορεις ανετα να το παζαρεψεις.ΑΥΤΕς ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕς ΓΙΑ ΤΟΥς ΡΩΣΣΟΥς!για τους ξενους μπορουν να ζητησουν οσα θελουν και 200 και 300 ακομα και 500 το μηνα!και εδω ζητανε στα διαμερισματα που νοικιαζουν σε ξενους 100+ Ευρω τη μερα για ενα στουντιο στο κεντρο.
tzimmyειναι σα να σου πω εγω ποσο νοικιαζουν στην αγια πετρουπολη
βαλε στοιχημα κι ελα κισιναου κι αν βριυμε καλο σπιτι,τ αλλα δε με νοιαζουν με 150$ δηλ 120 ε ποσο βγαινει εγω να χανω 10 νοικια
το στοχω στειλει κ παλια,σε ρωσους απευθυνεται μπες κ δες,οσο για τη γκομενα που στα ειπε ειναι ΒΛΑΜΜΕΝΗ Κ ΟΡΓΙΟ,οπως κι ολες εδω,τις ιδιες μαλακιες λενε σε ολους οταν ειναι μακρια και οταν τους φερουν που ειναι στα παντα τα διπλοτριπλα,ΕΛΛΕΙΠΑ λεει καιρο κι εχουν αλλαξει
ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙς προοπτικη αγιας πετρουπολης ειναι κατι,ΑΑΛΛΑ ποσοι μπορουν να το πουν αυτο κ να γινει πιστευτο?ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ,οποτε ισχυουν τα προαναφερθεντα για ΟΛΟΥΣ,αν το πας ποσες ειναι 300 η 400 γκομενες που την πανε ετσι τη δουλεια σου λεω οτι ειναι 2000 με 3000 δηλ ολες οι ανω του μετριου που ζουν κισιναου κ το εχουν δει η ακουσει το εργο
για τους ρωσους -μολδαβους ειναι καλυτερα τα πραγματα,γιατι απλα ειναι μες στα πραγματα μια ζωη
ΦΤΩΧΟ ΜΟΛΔΑΒΟ Η ΡΩΣΟ στο κισιναου ναχει καλες γκομενες εγω ΔΕΝ ΕΙΔΑ,κι αν εχει κανενας την τρωνε-τρωμε οι υπολοιποι γιατι το ΤΡΑΜΒΑΙ Κ Ο ΠΟΔΑΡΟΔΡΟΜΟς Κ ΤΑ ΚΩΛΟΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ Κ ΜΗ,απλα αν εχεις δει την 'αλλη οψη" δεν ξανα-ΑΜΤΕΧΟΝΤΑΙ
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
κοιταχτε παιδια με το Ιντερνετ παντου οι τιμες ειναι ακριβοτερες.διαμερισμα βρισκεις απο εφημεριδα.οι τιμες ειναι αυτες που μου ειπε η γκομενα.μιλαμε να νοικιασεις για μεγαλο χρονικο διαστημα 1 χρονο συμβολαιο (αν αυτο το κωλοχαρτο χωρις καμια αξια μπορεις να το πεις συμβολαιο :2funny:!).στην Αγια Πετρουπολη ενα διαμερισμα ενος δωματιου μακρια απο το κεντρο σχετικα κοντα σε σταση του μετρο (μεχρι 20 λεπτα με τα ποδια) πριν την κριση εβρισκες απο 17.000-21.000 ρουβλια (485-600 Ευρω με 35 Ρουβλια το Ευρω).τωρα με την κριση βρισκεις και με 15.000 (345 Ευρω εβαλα εισοτημια 43,4 Ρουβλια το Ευρω).καταρχην οι περισσοτεροι σπιτονοικοκυριδες δυσκολα θα δεχτουνε να το νοικιασουν σε ξενο.γεννιουνται τα ερωτηματα αν κανει πολλα υπεραστικα τηλεφωνηματα και την κοπανισει?αν κανει παρτυ και το χαλασει?για τους ξενους σαν εσας που ερχονται για ενα μικρο χρονικο διαστημα εχει τελειως αλλες τιμες.απο 80 Ευρω τη μερα (για καποιο στουντιο)120 ενα καλο μονο και 150-170 ενα δυαρι.αυτα τα διαμερισματα ειναι που νοικιαζονται με τη μερα στης Αγγλοφωνες εφημεριδες της Αγιας Πετρουπολης.--ο Μακης ειναι εκει τωρα.Μακη σε σενα απευθυνομαι:παρε το МАКЛЕР ΒΓΑΛΕ ΦΩΤΟ ΤΗς ΑΓΓΕΛΙΕς ΜΕ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΟΙΚΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙΜΕς ΚΑΙ ΒΑΛΤΕς ΣΤΟ ΣΑ'Ι'Τ ΝΑ ΛΥΘΟΥΝ ΟΛΕς ΟΙ ΑΠΟΡΙΕς.τη δεκαετια του '90 καποιο διαστημα δουλευα σε αυτον τον τομεα.οποτε η εμπειρια μου μου λεει οτι το ενοικιο ενας διαμερισματος ειναι περιπου το 60-70% μιας πωλητριας.συνηθως νοικιαζουν 2 ατομα ενα διαμερισμα.Π.Χ.2 κοπελες παιρνουν απο 100$ μισθο και νοικιαζουν ενα διαμερισμα με 120-130$ το μηνα.οποτε τους βγαινει 60-70 στην καθεμια.η πολλες φορες 3 ατομα νοικιαζουν ενα διαμερισμα ενος δωματιου οποτε τους ερχεται 40 στην καθεμια............
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom