Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
εάν θες την γνώμη μου, αυτά δεν μπαίνουν σε καλούπια

ο καθένας παίζει όπως νομίζει και κυρίως όπως του ταιριάζει καλύτερα

κάτι που "πάει" σε εμένα, δεν μπορείς να το "φορέσεις¨ απαραίτητα και εσύ, και τούμπαλιν

χρυσοί κανόνες IMHO δεν υπάρχουν και ο κύριος λόγος είναι ότι τελικά, δεν ψάχνουν όλοι το ίδιο πράγμα

άλλο θέλεις να καταφέρεις εσύ στην ρουμανία που είσαι εκεί μόνιμα και άλλο κάποιος που ανεβαίνει για κάποιες ώρες το πολύ μία δύο μέρες

άσε, που τελικά δεν αποτελεί και καμία μαγκιά να γαμήσεις ρουμάνες στην ρουμανία

δόξα τον αλλάχ, η ευρώπη γεμάτη είναι από ρουμάνες (και όχι μόνο) και εκτός έδρας το οποιοδήποτε τουπεδάκι τους χτυπάει limit down, hence και οι αντιστάσεις τους
(τα καλά του ανταγωνισμού, αλλά και των παραστάσεων βλέπεις)
AΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΟΣ
δεν εχουμε κ μεγαλες διαφορες στις αποψεις,ισως μια διαφορα στην οπτικη
θεωρω οτι επειδη πλεον διαμενω σε αποσταση αναπνοης απο κισιναου κ ουκρανια .απο 20λεπτα εως 3 ωρες οι διαδρομες μου πλεον.ΕΙΜΑΙ εκτος της "ερωτικοσεξουαλικη" μαυριλας της ρουμανιας,καθοτι "υπαρχουν και διπλα πορτοκαλιες που κανουν -καλυτερα-πορτοκαλια"
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
που να δεις και το Mега Ikea ολοκληρη πολη.πανω απο 1500 καταατηματα (εχει 2 τετοια στην πολη)!το κακο ειναι οτι κλεινει στις 10 το βραδυ.ενω τα Λεντα Καρουσελ και Οκε'ι' ειναι 24ωρα.φανταστικο ειναι και το Grand Canyon μου το περιεγραφε ενας Ελληνοαμερικανος σαν κατι το φανταστικο που δεν εχουν ουτε στην Αμερικη.απο την περιγραφη καταλαβα οτι εννοουσε το Grand Canyon.
μαλλον τζιμμυ ουτε κι εσυ καταλαβαινεις τι γραφεις εδω :think: :think: :think:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
μαλλον τζιμμυ ουτε κι εσυ καταλαβαινεις τι γραφεις εδω :think: :think: :think:
αν ειχες δει τα πιο παλια Ποστ στο Russia Sex&Vodka θα καταλαβαινες.τα εμπορικα κεντρα της Αγιας Πετρουπολης ειναι παρα πολλα.τα 2 Мега Икеа με πανω απο 1500 μαγαζια το καθενα.η Αγια Πετρουπολη εχει καμια 30αρια τουλαχιστον εμπορικα κεντρα που ολα ειναι 3-4 φορε μεγαλητερα απο το Μολ της Ελλαδας.πιστευω οτι ακομα και του Κισινιοφ τα εμπορικα κεντρα θα ειναι πολυ καλητερα απο το Μολ της Ελλαδας.μονο οποιος εχει παει και εχει ζησει εξωτερικο καταλαβαινει οτι η Ελλαδα ειναι ενα χωριο και δεν εχει τιποτα εκτος απο θαλασσα και σουβλακια!
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
Ζινάιντα Greceanîn είναι η υποψηφια για την προεδρία τις μολδαβίας την οποια επέλεξε ο βορόνιν και  στην σημερινή ψηφοφορία για πρόεδρο  πήρε 60 ψήφους και όχι 61 που χρειάζεται για εκλογή προεδρου δηλαδή  "φτου" και από την αρχή το γέλιο  είναι ότι  η  ζινάιντα  είναι σήμερα 65 χρόνον και ο  βορόνιν την  έχει ερωμένη  30 χρονια  γέλια  πολλά :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: αναμένουμε νεότερα
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Ζινάιντα Greceanîn είναι η υποψηφια για την προεδρία τις μολδαβίας την οποια επέλεξε ο βορόνιν και  στην σημερινή ψηφοφορία για πρόεδρο  πήρε 60 ψήφους και όχι 61 που χρειάζεται για εκλογή προεδρου δηλαδή  "φτου" και από την αρχή το γέλιο  είναι ότι  η  ζινάιντα  είναι σήμερα 65 χρόνον και ο  βορόνιν την  έχει ερωμένη  30 χρονια  γέλια  πολλά :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: αναμένουμε νεότερα
ετσι ειναι οι Λατινοι βρισκουνε μια γυναικα και καθονται μαζι της!οσο για τιν Βαρονιν δυσκολο να βρει καλητερη ετσι οπως ειναι.ειπαμε ειναι ευκολο το καμακι αλλα δεν σημαινει οτι θα εισαι σκατογερος και θα σου καθονται :2funny: :2funny: :2funny:μπραβο με εκανες και γελασα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

luca

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2006
Μηνύματα
141
Κριτικές
1
Like
60
Πόντοι
1
talk
αν ειχες δει τα πιο παλια Ποστ στο Russia Sex&Vodka θα καταλαβαινες.τα εμπορικα κεντρα της Αγιας Πετρουπολης ειναι παρα πολλα.τα 2 Мега Икеа με πανω απο 1500 μαγαζια το καθενα.η Αγια Πετρουπολη εχει καμια 30αρια τουλαχιστον εμπορικα κεντρα που ολα ειναι 3-4 φορε μεγαλητερα απο το Μολ της Ελλαδας.πιστευω οτι ακομα και του Κισινιοφ τα εμπορικα κεντρα θα ειναι πολυ καλητερα απο το Μολ της Ελλαδας.μονο οποιος εχει παει και εχει ζησει εξωτερικο καταλαβαινει οτι η Ελλαδα ειναι ενα χωριο και δεν εχει τιποτα εκτος απο θαλασσα και σουβλακια!
speak for yourself. δεν εισαι ο πρωτος , ουτε ο τελευταιος. Αποψη σου , οχι οσως εχουν ζησει "Εξωτερικο". Τα παντα ειναι θεμα κουλτουρας , παιδειας και γουστου (καλου ή κακυ). Δεν ενθουσιάζουν ολους τα ιδια πραγματα , ουτε εντυπωσιαζωμαστε ολοι με τα ιδια. Αυτο θσχυει για ολους (και για μενα ).
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
talkspeak for yourself. δεν εισαι ο πρωτος , ουτε ο τελευταιος. Αποψη σου , οχι οσως εχουν ζησει "Εξωτερικο". Τα παντα ειναι θεμα κουλτουρας , παιδειας και γουστου (καλου ή κακυ). Δεν ενθουσιάζουν ολους τα ιδια πραγματα , ουτε εντυπωσιαζωμαστε ολοι με τα ιδια. Αυτο θσχυει για ολους (και για μενα ).
ετσι ειναι εν μερη εχεις δικιο.εδω παντος οταν ερχονται Ελληνες τουριστες (συνηθως 50 ετων και ανω με γκρουπ) και βλεπουν Hummer λιμουζινες της κοιτανε λες και βλεπουν εξωγιηνους.στην Ελλαδα ημαστε πολυ πισω.ΠΧ.λενε για το μετρο της Αθηνας οτι ειναι το καλητερο! :2funny:ενω ειναι τεχνολογια της δεκαετιας του '60.θαυμαζουν το Μολ ενω ακομα και του Κισινιοφ μπορει να ειναι μεγαλητερο και καλητερο!----για πες μου απο ενδιαφερον.εμενες λες Ρουμανια 15 χρονια.εμενες μονιμα?σου αρεσε εκει?(εχω γνωρισει Ελληνες στο εξωτερικο που ζουν 20-25 χρονια και ολο θελουν να πανε Ελλαδα μονιμα!και εγω τους ρωταω αφου λετε οτι βασανιζεσται γιατι δεν πατε Ελλαδα να μεινεται?-----συνηθως οσοι μενουν καπου πανω απο 5-6 χρονια συνηθιζουν και δεν φευγουν ποτέ.μου φενεται περιεργο πως καποιος μετα απο 15 χρονια μπορει και παει μονιμα Ελλαδα?ή οπως οι αλλοι πηγενοερχοσουνα.τοτε αλλαζει το θεμα.
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
talkspeak for yourself. δεν εισαι ο πρωτος , ουτε ο τελευταιος. Αποψη σου , οχι οσως εχουν ζησει "Εξωτερικο". Τα παντα ειναι θεμα κουλτουρας , παιδειας και γουστου (καλου ή κακυ). Δεν ενθουσιάζουν ολους τα ιδια πραγματα , ουτε εντυπωσιαζωμαστε ολοι με τα ιδια. Αυτο θσχυει για ολους (και για μενα ).
η πετρουπολη ειναι ωραια πολη κ με ωραιες κ δεκτικες γυναικες απο οτι εχω συμπερανει,ο τζιμμυς εστιαζετε στα χαμερ,αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ η οπτικη οσων ζουν μονιμα η παροδικα εξω,ακομα κ σε /΄κωλοχωρες" ειναι πιο ανοιχτη,νομιζω θα συμφωνησεις
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
στον τελευταίο όροφο του mall dova το απόγευμα  και μέχρι  τις  9  10 περνάνε από  τα  cafe  πολλές ημιεπαγγελματίες  που ψάχνουν ξένους  για  φόρτωμα  είναι  ντυμένες  τελείως  μοντέρνα  και  με  το  που καταλάβουν xeno θα  έρθουν κοντά  στα διπλανά  τραπέζια χαμόγελο κέρασμα  κάνα τσάι και  θα  σας πουν ποσα  δώστε  τα  μισά  και  ok
δωσα τα μισα απο τα δεκαπλασια δηλαδη ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΕΝΤΑΠΛΑΣΙΑ,μαλακα ΞΕΝΕ ΑΓΓΛΟΜΑΘΗ :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
ΜΗΝ ΣΠΕΡΝΕΙς ανεμους,θα ΘΕΡΙΣΟΥΝ-αυτοι- ΘΥΕΛΛΕς,αγαπητε κ φιλτατε ντοκτορ("ζιβαγκο",μηπως?? :grin: :grin: :grin:)
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
'ΣΟΡΙΤΑ" που εισαι?σε απηγαγε η μολδαβικη μαφια?η μπας κ πηγες ΟΝΤΕΣΣΑ  :rockon:την καταλαβες :rockon: κι εριξες ΜΑΥΡΗ ΠΕΤΡΑ στη μολντοβα :jerking:? :think: :think: :think: :think:
αντε γγραψε τιποτα εκει με τα ζυγια κ τους ρεγγους ποθ λες,εχω αρχισει κι ανυσηχω
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ετσι ειναι εν μερη εχεις δικιο.εδω παντος οταν ερχονται Ελληνες τουριστες (συνηθως 50 ετων και ανω με γκρουπ) και βλεπουν Hummer λιμουζινες της κοιτανε λες και βλεπουν εξωγιηνους.στην Ελλαδα ημαστε πολυ πισω.ΠΧ.λενε για το μετρο της Αθηνας οτι ειναι το καλητερο! :2funny:ενω ειναι τεχνολογια της δεκαετιας του '60.θαυμαζουν το Μολ ενω ακομα και του Κισινιοφ μπορει να ειναι μεγαλητερο και καλητερο!----για πες μου απο ενδιαφερον.εμενες λες Ρουμανια 15 χρονια.εμενες μονιμα?σου αρεσε εκει?(εχω γνωρισει Ελληνες στο εξωτερικο που ζουν 20-25 χρονια και ολο θελουν να πανε Ελλαδα μονιμα!και εγω τους ρωταω αφου λετε οτι βασανιζεσται γιατι δεν πατε Ελλαδα να μεινεται?-----συνηθως οσοι μενουν καπου πανω απο 5-6 χρονια συνηθιζουν και δεν φευγουν ποτέ.μου φενεται περιεργο πως καποιος μετα απο 15 χρονια μπορει και παει μονιμα Ελλαδα?ή οπως οι αλλοι πηγενοερχοσουνα.τοτε αλλαζει το θεμα.
οφφ τόπικ πάλι...ούτε μία σελίδα ολόκληρη εντός θέματος. Πάλι για Ρουμανια και Ρωσσία θα μιλάμε; Άντε ...αρχίστε πάλι και για την Ουκρανία να δέσουμε.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
η πετρουπολη ειναι ωραια πολη κ με ωραιες κ δεκτικες γυναικες απο οτι εχω συμπερανει,ο τζιμμυς εστιαζετε στα χαμερ,αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ η οπτικη οσων ζουν μονιμα η παροδικα εξω,ακομα κ σε /΄κωλοχωρες" ειναι πιο ανοιχτη,νομιζω θα συμφωνησεις
καταρχην για να λεμε την αληθεια η Πετρουπολη ειναι παρα πολυ ομορφη πολη.εχει παρα πολλα μερη να πας.γεματη εμπορικα κεντρα.μπορεις οτι ωρα θελεις το 24ωρο να πας στα μαγαζια να ψωνισεις,να πας τ,αμαξι σου στο συνεργειο κλπ.σε ολα ειναι κλασεις ανωτερη απο την Αθηνα.Αλλα εχει και τ'αρνητικα της.1. ο καιρος,πολλες φορες ειναι απιασιος βρεχει φυσαει χιονιζει και εχει υγρασια.2.η ακριβεια,ολα ειναι 2 φορες πιο ακριβα απο οτι στην Αθηνα.ενας τουριστας για να ερθει μια βδομαδα θελει 2500-3000 Ευρω περιπου.3.και σημαντικοτερο (μονο αυτο εμενα με ενοχλει τα αλλα στ'αρχηδια μου.εχω αμαξι εχω λεφτα και δεν με πειραζει ο καιρος και η ακριβεια)οτι ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕς ΤΗς ΑΓΙΑς ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗς ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗς ΚΟΥΚΛΑΡΕς ΤΗς ΟΥΚΡΑΝΙΑς ΚΑΙ ΤΗς ΜΟΛΔΑΒΙΑς!στην Ουκρανια ειναι οι 8 στις 10 κουκλαρες.στη Μολδαβια ειναι πανεμορφες!βλεπω εδω κατι Μολδαβες φανταστικα καυλιαρικα μωρακια!δεν λεω οτι εδω δεν εχει καθολου γυναικες αλλα στην ποιοτητα και ποσοτητα δεν συγκρινονται!αν βαλεις οτι στη Μολδαβια και στη Ουκρανια ο μισθος ειναι 70 Ευρω ενω σε μας ειναι 500+ καταλαβαινεις οτι εδω το καμακι ειναι πολυ πιο δυσκολο!αυτο που δεν μου αρεσει σε αυτες της χωρες ειναι οτι σε σχεση με την Αγια Πετρουπολη ειναι υπαναπτυχτες (μπορει σε σχεση με την Αθηνα το Βουκουρεστι ή το Κιεβο (για το Κισινιοφ δεν νομιζω)να ειναι πιο ανεπτυγμενα.γιατι κακα τα ψεματα στην Αθηνα αν δεν παρεις ψωμι το σαββατο το μεσημερι θα πρεπει να περιμενεις μεχρι τη δευτερα να ανοιξουν τα μαγαζια :2funny:!!!!αλλα οταν παω σε μικρες πολεις της Ρωσσιας (500.000-1 εκατομυριο κατοικους)πανω απο 4-5 μερες δεν μπορω να κατσω αρχιζω και βαριεμαι.δεν εχουν της ανεσεις των μεγαλουπολεων.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
στον τελευταίο όροφο του mall dova το απόγευμα  και μέχρι  τις  9  10 περνάνε από  τα  cafe  πολλές ημιεπαγγελματίες  που ψάχνουν ξένους  για  φόρτωμα  είναι  ντυμένες  τελείως  μοντέρνα  και  με  το  που καταλάβουν xeno θα  έρθουν κοντά  στα διπλανά  τραπέζια χαμόγελο κέρασμα  κάνα τσάι και  θα  σας πουν ποσα  δώστε  τα  μισά  και  ok
καταρχην μπραβο yantis για την πληροφωρια!μας εδωσες τα φωτα!-φιλε Red αφου εχει τετοια κολπα δεν ειναι τελικα και τοσο δυσκολο το γαμησι.πειτε μου μονο παιδια για τι ποσα μιλαμε?ποσα ζητανε Π.Χ.100-200 και απ'αυτα πρεπει να τους δωσεις τα μισα?ο Μακης ειχε γραψει οτι ξερει στο Κισινιοφ καποια τηλεφωνα που σου φερνουν γκομενες με 15 Ευρω την ωρα στη σαουνα.οταν τον ρωτησα σε τι επιπεδο σαν αυτες που εβαλε ο Σοριτας στο σα'ι'τ.μου απαντησε πολυ καλητερες.τελικα πρεπει κανεις να ξερει τη γλωσσα και να εχει καποιον να του δειξει.αν δεν βρει αυτον τον καποιον ο ξερων τη γλωσσα θα κανει να τα βρει αυτα 3-5 μερες.αυτος που δεν ξερει τη γλωσσα δεν προκειται να βρει τιποτα και θα φυγει αγαμητος!ή θα του βγει το γαμησι χρυσο!
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
καταρχην μπραβο yantis για την πληροφωρια!μας εδωσες τα φωτα!-φιλε Red αφου εχει τετοια κολπα δεν ειναι τελικα και τοσο δυσκολο το γαμησι.πειτε μου μονο παιδια για τι ποσα μιλαμε?ποσα ζητανε Π.Χ.100-200 και απ'αυτα πρεπει να τους δωσεις τα μισα?ο Μακης ειχε γραψει οτι ξερει στο Κισινιοφ καποια τηλεφωνα που σου φερνουν γκομενες με 15 Ευρω την ωρα στη σαουνα.οταν τον ρωτησα σε τι επιπεδο σαν αυτες που εβαλε ο Σοριτας στο σα'ι'τ.μου απαντησε πολυ καλητερες.τελικα πρεπει κανεις να ξερει τη γλωσσα και να εχει καποιον να του δειξει.αν δεν βρει αυτον τον καποιον ο ξερων τη γλωσσα θα κανει να τα βρει αυτα 3-5 μερες.αυτος που δεν ξερει τη γλωσσα δεν προκειται να βρει τιποτα και θα φυγει αγαμητος!ή θα του βγει το γαμησι χρυσο!
AYTO ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΜΑΚΗς ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ,μακαρι να κανω λαθος κ ναναι στο κισιναου γκομενες καλες με 15ε ωρα,ΚΟΒΩ Κ ΤΟ ΚΑΜΑΚΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ,αλλα νομιζω,οτι κατι παρανοηση υπαρχει σε αυτα που σου ειπε ομακης η το πιθανοτερο οτι ειναι καποιο τοπικο-εσωτερικο κυκλωμα-με "μωρα" σιγουρα κατω του μετριου,ειναι πως το βλεπει κι καθενας το καλο κ το μετριο,και πιστευω οτι ισως κι αυτα να ειναι τρανσνιστρια,ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ too good to be true,στην ρουμανια εχει καποιες τετοιες φασεις αλλα στις 100 απο αυτες οι 95 δεν ειναι καν ανεκτες,κ το "αμπαλαζ" ντυσιμο κλπ ειναι ψυχοπλακωμα,καμμια σχεση με τις "σοριτο-στρουμφιτσες" :think: :think: :think:
παρολα αυτα στον μακη,χωρις να το ξερω,εχω εμπιστοσυνη οτι αυτα που λεει δεν τα βγαζει μονος του,αλλα αμφιβαλλω λιγο ,κατα ποσον ισχυουν ,οπως τα μετεφερες εδω τζιμμυ
κατεβα κατω να "βαλεις το δαχτυλο επι τον τυπο των ιλων" :grin: :grin: :grin: :grin:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
καταρχην μπραβο yantis για την πληροφωρια!μας εδωσες τα φωτα!-φιλε Red αφου εχει τετοια κολπα δεν ειναι τελικα και τοσο δυσκολο το γαμησι
Εχω πει οτι το ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΓΑΜΗΣΙ,δεν ειναι δυσκολο,απλα οι γκομενες ειναι μετριες κ το γαμησι,για μενα ,κατω του μετριου
το FREE SEX,KAMAKI, ΚΛΠ ειπα οτι ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ,αν δεν ξερεις γλωσσες τοπικες
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Εχω πει οτι το ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΓΑΜΗΣΙ,δεν ειναι δυσκολο,απλα οι γκομενες ειναι μετριες κ το γαμησι,για μενα ,κατω του μετριου
το FREE SEX,KAMAKI, ΚΛΠ ειπα οτι ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ,αν δεν ξερεις γλωσσες τοπικες
και αν δεν εισαι και 'παλιος" κ καμακι κ εμφανησιμος κ με ατσαλινο ηθικο απο τα "οφφ' κ οχι χοντρος κ καραφλος κ ευκαταστατος και ..... και .... και πολλα αλλα :think: ,ΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΑ -ΑΝΩ ΤΟΥ ΜΕΤΡΙΟΥ- "ΓΚΟΛ!!!!!!!!!! :s&m_2: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
και αν δεν εισαι και 'παλιος" κ καμακι κ εμφανησιμος κ με ατσαλινο ηθικο απο τα "οφφ' κ οχι χοντρος κ καραφλος κ ευκαταστατος και ..... και .... και πολλα αλλα :think: ,ΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΑ -ΑΝΩ ΤΟΥ ΜΕΤΡΙΟΥ- "ΓΚΟΛ!!!!!!!!!! :s&m_2: :grin: :grin: :grin: :grin:
οπως καταλαβα εκει ειναι οπως ηταν εδω το 1992 που ηρθα μεχρι το 1994.και εδω ετσι ηταν τοτε στα μουσεια και αλλα μερη που συχναζαν ξενοι υπηρχαν αυτες οι ημηεπαγγελματιες.που πηγαιναν με τους ξενους.δηλαδη ειναι 15 χρονια πισω!.....
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
AYTO ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΜΑΚΗς ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ,μακαρι να κανω λαθος κ ναναι στο κισιναου γκομενες καλες με 15ε ωρα,
Και όμως συντροφε αυτή είναι η αλήθεια.
Κατ΄αρχάς λάβε υπόψη σου 'οτι στη Μολδαβία έχω το δεύτερό μου σπίτι (και την ντάτσα μου στο χωριό) και την οικογένεια μου. Οπότε ζώ σαν Μολδαβός και όχι σαν τουρίστας, περνώντας πλούσια με 500€ μήνα.
Και λάβε υπόψη σου ότι όπως έχω ξαναπεί άγνοια γλώσσας απλά σημαίνει ότι δεν γαμάς ή ότι -όπως προανέφερες- γαμάς σε τιμές πολλαπλάσιες από αυτές που γαμεί ο μέσος Μολδαβός.
Πάμε λοιπόν , έστω ότι είσαι ρωσσόφωνος. Πάρε το Μάκλερ. Στη στήλη με τα προσωπικά θα βρεις δεκάδες αγγελίες για όλα τα γούστα. Πήγαινε σε κάποια από τις πολλές σάουνες που υπάρχουν στην πόλη. Πάρε το τηλέφωνο που διάλεξες και σε 10 με 15 λεπτά θάρθει ο νταβάς με 3-5 γκόμενες. Διαλέγεις ποιά ή ποιές θέλεις, καταβάλεις το συμφωνηθέν τίμημα στον ευγενέστατο και συμπάθητικό χοντράνθρωπο που τις συνοδεύει και προχωράτε στα ενδότερα για τα περαιτέρω. Ηόστος κάθε κοπέλλας 15-20$/ωρα.
Σού φαίνονται λίγα?
Ε δεν είναι καθόλου για κάποιον Μολδαβό που με τις καλύτερες συνθήλες καθαρίζει 300$ το μήνα, είναι σημαντικό ποσό. Ποίτητα πολύ καλή και τα κάνουν όλα .
Υπόψη ότι απέξω από τις σάουνες ή ,μέσα στη ρεσέψιον κυκλοφορούν και αδέσποτες γκόμενες που κάνουν αυτή την δουλειά. Εννοείται ότι αν υποψιαστούν ότι είσαι ευρωπαίος οι τιμές εκτινάσσονται στα ύψη (+50$ και βάλε).
Εννοείται ότι δεν τις επισκέπτομαι μόνος, καθώς τα ρώσσικά μου δεν είναι αυτού του επιπέδου,  αλλά με τον ξάδελφο Σλάβικ που κανονίζει τα σχετικά.
Και δεν είναι μόνο η σάουνες υπάρχουν και σαλόν τα οποία προσφέρουν τις υπηρεσίες τους σε Μολδαβούς υπήκοους (ή ρωσσόφωνους).
Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα για μας , γιατί απλούστατα ως ευρωπαίος απολαμβάνεις όλες τις υπηρεσίες , όπως εχεις πει και συ, ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΕΣ, και σχεδόν αποκλειστικά από cg αμφιβόλου ομορφίας .
Τώρα για την Υπερδνειστερία ισχύουν πάνω κάτω τα ίδια, αλλά δεν χρειάζεται γιατί το καμάκι είναι πανεύκολο και 90% αποτελεσματικό.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
.....η Μολδαβη φιλη του οικονομολογου φιλου μου που εφερε απο εκει.μου ειπε ιδιες τιμες με αυτες που μου αναφερε ο Μακης σε μια Πιλμενερια (καλοκαιρινο Καφε κατω απο τεντα)τρωνε 2 ατομα με 2,5 Ευρω (απο μια μεριδα φα'ι' απο μια σαλατα και απο ενα ποτηρι μπυρα).μου το ειπε και ο φιλος μου και η κοπελα.οποτε μπορω να σας το πω με σιγουρια οτι αυτες οι τιμες παιζουν στο Κισινιοφ στα μερη που πηγαινουν οι απλοι ανθρωποι.αυτος μου ειπε οτι οπου πηγαινε οι κοπελες εδειχναν ενδιαφερον.να χαλασεις ιδιεταιρα λεφτα δεν χρειαζεται.το κρασι και το Κονιακ (το ΝΟ1 ενδιαφερον του Ρωσσου ειναι τσαμπα!).οσο για τα λαχανικα και τα φρουτα μου ειπε εξευτελιστικες τιμες!(οχι σαν εμας που παιρνουμε 1 κιλο ντοματες με 3-4 Ευρω!).βεβαια η παρεα που πηγε ηταν Ρωσσοι και οχι ξενοι!εχει μεγαλη διαφορα οπως καταλαβα.οπως μου ειπε οι ξενοι συχναζουν σε 2-3 μερη που εχει μονο ξενους.εκει πανε οι γυναικες που γραφεται οτι βρισκεται.μια κατηγορια γυναικων που προτιμανε τους ξενους.στα αλλα μερη ξενο δεν βλεπεις.οπως μου ειπαν δεν ηταν τιγκα στους ξενους τουριστες.που και που εβλεπες και κανεναν....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Μακη για την Πιλμενερια που μου ειπες το ελεγξα και μπορω να πω με σιγουρια οτι ναι με 2,5 Ευρω τρωνε 2 ατομα οπως αναφερες παραπανω.για της γκομενες με 15-20$ την ωρα δεν μπορω να ξερω γιατι αυτοι οι φιλοι μου ειναι και καλα σοβαροι (δεν θελουν ή φοβουνται μην κολισουν τιποτα) και δεν πανε με πουτανες.μου φενεται λογικη τιμη παντος.οταν στην Αγια Πετρουπολη κοστιζει το Σαλον απο 43-75 Ευρω την ωρα.με το ενοικιο του διαμερισματος του σαλον 1300+ Ευρω το μηνα.γιατι να μην κανει τοσο οσο λες στο Κισινιοφ οταν βρισκεις να νοικιασεις διαμερισμα με 130-150 Ευρω το μηνα (δεν μιλαω για διαμερισματα που απευθυνονται σε ξενους!).καπως ετσι πρεπει να'ναι οι τιμες.βεβαια πρεπει να εισαι Ρωσσοφωνος για να  :knockinb: με αυτες της τιμες.ο ξενος ειναι αναγκασμενος να πληρωνει με της τιμες που γραφουν τα παιδια στις ανταποκρισεις τους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom