Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Ωραίο και χρησιμο το πόστ σου σύντροφε Λούκας, αλλά αναφέρεσαι στη Ρουμανία και όχι στη ΜΟΛΔΑΒΙΑ. Καλό είναι , αναφέρομαι και στους υπόλοιπους, να μην ανακατευουμε τα θρεντ.
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
                           κάποτε η σιδηρά κυρια κάπου  στα 80.s  είχε  πει για  την  ελλάδα   <η φτώχεια  ελλάδα  τον  πλουσιων  ελλήνων>   το ίδιο ακριβώς  σκηνικό ξαναβλέπω στις μεγάλες πολλhς τις  ρουμανίας  στο συγκεκριμένο club που όλο το  καλοκαίρι πέρσι psk και το χειμώνα φέτος  είναι  foul γύρο στα 3000 άτομα  τραπέζι μίνιμουμ κατανάλωση 700 euro δυο μπουκάλια και σαμπάνια χωρίς τις εισόδους το parkink και  το 50euro στον τράπεζα που άμα then τον ξέρεις then τον ξέρεις δεν βρίσκεις  τραπέζι ούτε  για  αστείο τώρα επειδή είναι  πρωτομηνιά και δεν θέλω να σας στεναχωρήσω δεν θέλω να  βγάλω video του 2009 για να δείτε τι γίνετε  στις  μεγάλης πόλεις  τις  ρουμανίας όσον αφορά τιμές mall στα  cartier τον tsιγkανον κτλ καλο καλοκαίρι  "σιναγονιστεεες"     
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
το θέμα κατά  την γνώμη μου πάντα είναι 1 ότι οι ρουμάνοι χαλάνε υπερβολικά λεφτά για τα  μωρά 2 από life style δεν παίζονται 3 η αλλαγή αυτή έγινε μέσα  σε  μόλις 3-4 χρονια 4 ευτυχώς  για  εμάς που  στην md και uα  τα πράγματα  ακόμα  είναι ok στο θέμα μας γυναίκες. άντε να ξαναβγεί ο βορόνιν πρόεδρος  στην moldavia την τεταρτη μπας και ησυχάσουν. ουκρανία μέχρι στιγμής 40%κάτω η κίνηση στα τουριστικά θέρετρα τις μαύρης θάλασσας
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
το θέμα κατά  την γνώμη μου πάντα είναι 1 ότι οι ρουμάνοι χαλάνε υπερβολικά λεφτά για τα  μωρά 2 από life style δεν παίζονται 3 η αλλαγή αυτή έγινε μέσα  σε  μόλις 3-4 χρονια 4 ευτυχώς  για  εμάς που  στην md και uα  τα πράγματα  ακόμα  είναι ok
κατα ενα μερος συμφωνο μαζι σου.αλλα και οι Ρωσσοι αν και τρομεροι τσιγγουνηδες μπορουνε να χαλασουν για να γαμησουν υπερογκα ποσα.αλλα ειναι αχριστοι οποτε δεν υπαρχει συναγωνισμος.στην Αθηνα οταν συναντιθηκαμε ο Redpaiz ειπε κατι που πιστευω οτι ειναι πολυ σωστο:οι Ρουμανοι νεοι ντυνονται πολυ πιο μοδατα απο τους Ελληνες νεους.και καμακωνουνε πολυ γλυκα λενε ωραια αστειακια που αρεσουν στης γκομενες και της κανουνε και χαμογελανε.--θα συμπλιρωσω και ενα ρητο:αν μια γκομενα την κανεις και γελασει κατα 50% την εχεις κατακτισει!---ενω οι Ουκρανοι (που πρακτικα ειναι Ρωσσοι)ειναι πολυ κρυοι και αγαρμποι.δεν εχουν το μεσογειακο ταμπεραμεντο των Ρουμανων.οι Μολδαβοι ειναι κατι ενδιαμεσο θα ελεγα μια μιξη Ρουμανων με Σλαβους......
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
.....θα μου πειτε γιατι με ενδιαφερει τοσο η Ρουμανια αφου μενω στον παραδισο της Ρωσσιας????καταρχην στο σχολειο (μιαλμε ακομα και απο το γυμνασιο)το ονειρο μου ηταν να παντρευτω Ρουμανα και να παω να ζησω στην Ρουμανια.γι αυτο ισως και κυνηγαω (εκτος απο της ξανθιες)πολυ και γκομενακια μελαχρινα που μοιαζουν με Ρουμανες!-----συμφωνα με την εμπειρια μου για να βγαλεις καλες γκομενες παντου πρεπεις να βρεις στο καθε μερος τι της τραβαει.Π.Χ. στη Ρωσσια πεθαινουνε για Hummer ενω τα σπορ αμαξια δεν τα καταλαβαινουνε???με 7000 παιρνεις Mazda rx8 μοντελο του 2003 που εκτος του οτι δεν το παιρνει κανενας.οι γκομενες ουτε το κοιτανε!ενω αν παρεις ενα mercedes Gelenvagen του 88-90 και του αλλαξεις σαλονι και καθισματα και ειναι σαν μοντελο του 2000-2002 θα εισαι θεος με τα ιδια λεφτα.παλια τραβαγε και η BMW X5 αλλα τωρα εχει και η κουτση Μαρια.στη Ρουμανια οπωσδηποτε θα ειναι αλλα τα πραγματα που τραβανε μια γκομενα.δεν μπορω να τα ξερω γιατι δεν ειμαι εκει!οποτε προσπαθω απο αυτα που γραφεται να καταλαβω τι ειναι καλητερο!!!!!
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
2 είναι τα πράγματα που μια ρουμάνα προσεχή  και που την κολλας μαζί σου από το <1870 παλιές πληροφορίες από έλληνες ναυτικούς τις κωνσταντάς>  1 τα λεφτά  2  το τρελό και χωρίς αναστολές χυδαίο "μαμισι" όλα  τα  αλλα είναι  περιττά άμα  τα  έχεις  και  τα  δυο είσαι θεός  επίσης οι παλιοί αυτοί ναυτικοί σε  γραπτά  κείμενα που διασώζονται γράφαν  ποτε  μα  ποτε μην παντρευτείς γυναικα  από την κωνσταντά
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
τώρα όσον αφορά το επί πληρωμή sex πράγμα που κατά την γνώμη μου είναι η μεγαλύτερη :jerking: :jerking: στο ανατολικό μπλόκ αφού εδώ όλες  είναι εκδιδόμενες έμμεσα η άμεσα κατά  99% . στο βουκουρέστι υπάρχουν βίλες  η  οποιες είναι  γνωστες μονο στους hi κύκλους ο που μέσα μπορείς  να "μαμισεις"  super επίπεδο super model και περιβάλλον 5 αστερια hotel 300 euro  η ώρα πελάτες είναι διπλωμάτες  επιχειρηματίες κτλ βεβαια αυτά  "τα ιδριματα"  είναι  αυστηρά  πριβέ και αποκλείεται να  τα βρείς  αν  είσαι  άσχετος το ίδιο και  κισινέου το ίδιο και  odessa το ίδιο και kiev κατά την γνώμη μου μονο εκεί αξίζει  αν έχεις κανέναν vip προσκεκλημένο  να ξεναγήσεις
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
ο όρος πλούσιος είναι πάρα πολύ σχετικός, ειδικά εάν μιλάς για κράτη παράγκες
για να μπορεις να κινεισαι στο βουκουρεστι-οχι νασαι κατι ιδιαιετερο-θες κανα 1000ε/μηνα για σπιτι σε καλη περιοχη,κ κανα 500ε/βδομαδα να κινεισαι σε κλαμπ κ καφε κλπ
τωρα αν υπολογισουμε ντυσηματα κ διακοπες βαλε κανα 5-6000ε το χρονο κ για ενα αμαξι αποδεκτο-"βαση",πχ ενα Χ5 αλλα 20000ε για αγορα κ κανα 5-6000ε/χρονο για συντηρηση-σερβις-κινηση
κατα τη γνωμη μου πρεπει ναχεις για "πεταμα" απο 25-40000ε/χρονο,για νασαι ανετος
ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΞΕΝΟΙ ΤΑΧΟΥΝ,και δεν κανουν ΤΙΠΟΤΑ,απλα εχουν ανα 3ετια κ μια μετρια γκομενα-γραματεα τους τις πιο πολλεςε φορες
,συνηθως ομως κυκλοφορουν κατι "ψοφιες" φτιαγμενες στη τριχα και σαν "αεροσυνοδοι" :grin: :grin: :grin:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Ωραίο και χρησιμο το πόστ σου σύντροφε Λούκας, αλλά αναφέρεσαι στη Ρουμανία και όχι στη ΜΟΛΔΑΒΙΑ. Καλό είναι , αναφέρομαι και στους υπόλοιπους, να μην ανακατευουμε τα θρεντ.
σαν ιδεα εχεις δικιο,αλλα η μολδαβια που ειναι το κισιναου κυριως,τουλαχιστον γι αυτο κατα κορον μιλαμε ειναι "ρουμανια" κατα ενα μεγαλο ποσοστο,κυριαα στη νοοτροπια
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
μια βολτα απο ferentari , berceni , colentina , drumul teberei ,militari , giulesti , pantelimon , rahova , titan , vitan κ.α θα σε πεισει. τωρα αν γυρνας floreasca , aviatorilor , cotroceni ,dorobantii, lacul tei , pipera ισως , και αλλες ισως να παιζουν αυτα με τα x5 τα X6 ... δοκιμασες να πας σε club στα καμινια (grozavesti) , να δεις με τα πιτσιρικι απο τα χωρια τι παιζει ? περασες απο piatra neamt ? εμεινες καθολου εκει? σε κανα χωριο στο ardeal ? oltenia ? ειδες την διαφορα μεταξυ mamaia , neptun και strada tomis - constanta ? περασες εξω απο το hotel rex στην mamaia του ποδοσφαιριστή (πως τον λενε , γαμωτο ?)και μετα μια βολτα απο mangalia και vama veche ισως και tulcea.εκει να δεις διαφορά . Αυτα με τις τσιγγανες και τις Μη τσιγγανες δεν μου λενε τιποτα. παντου , υπάρχουν τα πάντα.
Αυτα... δεν ποσταρω συχνα, παρα μονο για πραγματα που τα ξερω 100% και απο πρωτο χερι.
Δεν θελω να λογομαχησω με κανεναν , απλα ξερω αυτην την χωρα , καλα τολμω να πω.
και σχετικα με τα malls , σου ξαναλεω "παιζει τζουφιο χρημα". μονο show off. στην τσεπη τιποτα. να δεις cayenne να ψωνιζει τσαντουλα luis vuiton απο parcare για να την δωρίσει σε γκομενα το βραδυ και να τραβας τις ψωλοτριχες σου.
Σκαει στην θεσσαλονικη "Πολυδισεκατoμυριουχος" απο Bucuresti και θελει να αγορασει loft :) στην Αριστοτελους . Του λεω , "φυσικα εχεις 1 megaeuro να διαθεσεις?". Ε, κατι ποιο φτηνο ? "Ασε ρε καστορα , τραβα πουλα μουρη στην ρουμανιτσα σου στην μαυρη θαλασσα και ασε τα χαζα, θες καο loft πρωτη μουρη με 100Keuro" . Ολα αυτα βεβαια αφου εψαχνε 1 ωρα να παρκαρει την 500ML σε ελευθερο χωρο σταθμευσης. Μην δωσουμε και 5€ parking. :))
Απο δουλειες, δεν εχουν καλες , ρε παλικαρι, bussines κανουν , αρπαχτες και κονομες της μιας φορας. Οχι ολοι βεβαια. αλλα οι περισσοτεροι. Αντε να σκασει κανας ξενος να του πασαρουμε την γη των 12€/μετρο 100€/μετρο να κανουμε μια τρελη κονομα να παρουμε αμαξι , ακξριβη τσουλα και βουρ στο mall να ψωνισουμε. στο καπακι παμε predeal και poiana για show off μεχρι να χαθει το χρημα και να εξαφανιστουμε. Μπορει στο μεταξυ να σκασει και κανα νεο και να ξανακανουμε μπαζα καλη. Μαζευωνται και οι ποδοσφαιριστες στο herastrau και μοστραρουν τα Supercars τους. εχουνε και τα ξανθα , μαζι, και τις γυναικες στο σπιτι. Η νεα μοδα προσταζει , ο ποδοσφαιριστης να εχει διαμερισμα στην περιοχη γυρω απο το marriot να σπιτωνει την Ρωσιδα (ειναι trendy η Ρωσσιδα) . Φυσικα στο ονομα της ρωσσιδας , αγορασμενο. Ειναι και θενμα συζητησης στα wellness και στα κομωτηρια. και εχεις και τους MMM (για οποιον δεν καταλαβαινει Μilitieni - Militari - Muncitori δηλαδη αστυνομικοι-στρατιωτικοι-εργατες) να ζουν στις συνοικίες προς bld.Timisoara στιβαγμενοι σαν τα ζωα. *το "MMM" ή αλλιως 3Μ ειναι κωδικη ονομασια για το Βουκουρεστι και οριζει αυτες τις κατηγοριες.
Καλο ειναι οταν θελουμε να αποκτησουμε αποψη να βλεπουμε ολες τις οψεις , οχι μονο αυτες που ειναι κοντα και μας βολευουν.
Αλλα νομιζω οτι ξεφυγαμε , γιατι το θεμα μας ειναι τα μπορδελλα και οχι η κοινωνικο-οικονομικη αναλυση του Αστυ κσι περιαστυ της Ρουμανιας.
Οποτε ας μιλησουμε για πουτανες.
Λοιπον στο Βουκουρεστι γαμας με 30€ αλλα και με 3000€ . Πες ποσα εχεις να σου πω που να πας και τι θα γαμησεις. συνηθως ο ξενος που δεν ξερει τα κατατοπια και τις παγιδες την τρωει ασχημα.
συμπερασμα , δεν λεω μην γαματε, απλα μεγαλη προσοχη στα υπαρχοντα σας , διαβατηρια , ρολογια , κινητα , χρηματα. Αν πατε να γαμησετε μην εχετε μαζι σας τιποτα ή κρυψτε τα καλα. μαζι μονο το 100ευρω γαι να πληρωσετε και τα  ρουχα σας . τιποτα αλλο. Και αν ειναι δυνατον , μην γαματε εκει που κοιμοσαστε και ΠΟΤΕ στο χωρο της πουτανας. Εχει παρα πολυ ωραια διαμερισματα στην πολη με τιμες απο 20€ εως 50€ την βραδια. νοικιαζεις 2 κοντινα. στο ενα μενεις μενεις με τον κολλητο σου και στο αλλο γαμας και την κανεις.
Σοφο ειναι να εχεις και καποιο κινητο της πλακας με μια καρτουλα μεσα , να μην σε νοιαζει να το χασεις. πολλες προσφερουν ακαποτη πιπα. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ. Να γωριζεται οτι οι περισσοτερες ειναι φορεις ηπατιτιδος b και c , οπως και κονδυλωματων. την τελευταια δεκαετια εχουν εμφανιστει και πρεζοναι - πορνες. ακομα στην soseaua de centura αλλα και στην magheru εξω απο το capitol και στην calea vitan εχει τσιγγανακια ,και οχι μονο, για ενα γρηγορο στο αυτοκινητο. too risky. το αυτοκινητο να βλεπει σε ανοιχτο δρομο, μην φευγεις απο την θεση του οδηγου , το κλειδι στην μιζα, και το ποδι στον συμπλεκτη με την πρωτη κουμπωμενη. Με το παραμικρο βαζεις μπρος και την κανεις με 1000 , πετωντας την πουτανα εν κινησει εξω απο το αυτοκινητο και ο θεος βΙΩΝοηθος. οποτε το τελευταιο ειναι καλο να το αποφυγετε.
Εχω κιάλλα , αλλα βαριεμαι αφανταστα και φανταζομαι και εσεις το ιδιο.
Φιλικοτατα.
αγαπητε στο PIATRA-NEAMT ημουν προ 8ημερου ειναι η διευθηνση του POSDRU ΓΙΑ ΜΟΛΔΑΒΙΑ ΕΚΕΙ,και στο ΒUHUSI ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ παμπολες φορες
οσο για αυτα που λες,ΑΡΚΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΩΣΤΑ,αλλα εχοντας παει κ ζησει-ζω σε πιο φτωχοσυνοικιες κι απο αυτες που λες,εχοντας παει οχι μονο στο ΜΑΧΧ Κ DUMARS εκει μαλλον αναφερεσαι με τις φτωχοφοιτητριες,αλλα κ σε πολλες ντισκο ΧΩΡΙΩΝ,ΠΧ CARACAL,STREHAIA,BUHUS DOROHOI klpπες μου δηλ τι γινεται εκει?γαμας ευκολα?εγω λεω καθολου,χειροτερα ειναι
αν εσυ εχεις διαφορετικη αποψη με παραδειγματα,δηλ τοτε αυτος εκανε αυτο κ ΤΟ ΕΙΔΑ Η ΤΟ ΕΚΑΝΑ,οχι μουπε ακουσα κλπ,γραψτο
οι συμβουλες για προσοχη κι αποφυγη "γυφτοπουτανων" με βρισκουν απολυτα συμφωνο
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
καλα και πως μπορεσες να φυγεις μετα απο 15 χρονια?---
οταν θα σταματησεις να γαμας κ εσυ στην πετρουπολη-στο απευχομαι-δεν το πιστευω κιολας οτι θα συμβει ποτε,αλλη νοοτροπια εκει-ΤΟΤΕ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ :grin: :grin: :grin:
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
"τσιγανοπεριοχι" bylevard timisoara drumul taberei  mall plaza romania  έκταση 2 ελληνικά  οικοδομικά  τετράγωνα
 

Συνημμένα

  • 027.JPG
    027.JPG
    216,5 KB · Εμφανίσεις: 39
  • 028.JPG
    028.JPG
    280 KB · Εμφανίσεις: 31
  • 029.JPG
    029.JPG
    293,7 KB · Εμφανίσεις: 51
  • 031.JPG
    031.JPG
    197,7 KB · Εμφανίσεις: 24
  • 030.JPG
    030.JPG
    261,2 KB · Εμφανίσεις: 36

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
σήμερα  το απόγευμα  φωτό  από  το  κινητό  μου   στο  βουκουρέστι  έχει  αλλα  5  mall σε  λειτουργία  και  αλλα  4  υπό  κατασκευή  όταν  στην αθηνα  έχουμε  μονο 1  στο  κισινέου έχει  τέσσερα  se λειτουργία   odessa  το  ίδιο κίεβο  χαμός  2009 iounios    στο συγκεκριμένο  cafe 1 καφές μεγάλος και  ένα μπουκάλι νερό 0.5l  165 λέει  1 euro  41.5  λέει 
 

Συνημμένα

  • 023.JPG
    023.JPG
    221,5 KB · Εμφανίσεις: 20
  • 022.JPG
    022.JPG
    235,5 KB · Εμφανίσεις: 22

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
οταν θα σταματησεις να γαμας κ εσυ στην πετρουπολη-στο απευχομαι-δεν το πιστευω κιολας οτι θα συμβει ποτε,αλλη νοοτροπια εκει-ΤΟΤΕ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ :grin: :grin: :grin:
ναι θα φυγω αλλα θα παω καπου αλλου και οχι Ελλαδα!θα παω Κινα,Τα'ι'λανδη ή καπου αλλου.σχεδον αδυνατον να γινει.οταν παντος γερασω πολυ θα σκεφτω τι θα κανω!!!!αλλα ακομα εχω πολλα χρονια καμακιου μπροστα μου!!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
σήμερα  το απόγευμα  φωτό  από  το  κινητό  μου   στο  βουκουρέστι  έχει  αλλα  5  mall σε  λειτουργία  και  αλλα  4  υπό  κατασκευή  όταν  στην αθηνα  έχουμε  μονο 1  στο  κισινέου έχει  τέσσερα  se λειτουργία   odessa  το  ίδιο κίεβο  χαμός  2009 iounios     στο συγκεκριμένο  cafe 1 καφές μεγάλος και  ένα μπουκάλι νερό 0.5l  165 λέει  1 euro  41.5  λέει   
θυμιζει παρα πολυ το εμπορικο κεντρο Σινάγια.καπως ετσι ειναι
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
σήμερα  το απόγευμα  φωτό  από  το  κινητό  μου   στο  βουκουρέστι  έχει  αλλα  5  mall σε  λειτουργία  και  αλλα  4  υπό  κατασκευή  όταν  στην αθηνα  έχουμε  μονο 1  στο  κισινέου έχει  τέσσερα  se λειτουργία   odessa  το  ίδιο κίεβο  χαμός  2009 iounios

πόσα mall έχει στην Αθήνα είπες?

Όχι ότι τον θεωρώ σοβαρό δείκτη τον αριθμό των malls, μάλλον το αντίθετο ειδικά εάν σκεφτείς ότι πραγματικά αναπτυγμένες ευρωπαϊκές πόλεις, δεν έχουν κανένα.

Anyway, δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα της συζήτησης, είμαι και αργόστροφος βλέπεις, τι θέλετε να πείτε ότι η Ρουμανία (Βουκουρέστι, Τιμισοάρα κλπ) αλλά και Κισινάου είναι προτιμότερα από Αθήνα και Ελλάδα? Οκ....
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
σύντροφοι και πάλι  καλο καλοκαίρι  και  καλο  βολi  στους  επονομαζόμενους  "καμακερο" τώρα απλά  θέλω  να  σας δώσω να  καταλάβετε  ποσο  γρήγορα άλλξε το  ανατολικό  bloc σε  σχέση  με  την ελλάδα  ευχάριστο
 

luca

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2006
Μηνύματα
141
Κριτικές
1
Like
60
Πόντοι
1
ο καθενας με τις αποψεις του και με την δυναμη του.
Οποιος θελει ας δει και ας αποκτησει δικη του αποψη.
Αυτα και ΤΕΛΟΣ.
Καλη τυχη.
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
πόσα mall έχει στην Αθήνα είπες?

Όχι ότι τον θεωρώ σοβαρό δείκτη τον αριθμό των malls, μάλλον το αντίθετο ειδικά εάν σκεφτείς ότι πραγματικά αναπτυγμένες ευρωπαϊκές πόλεις, δεν έχουν κανένα.

Anyway, δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα της συζήτησης, είμαι και αργόστροφος βλέπεις, τι θέλετε να πείτε ότι η Ρουμανία (Βουκουρέστι, Τιμισοάρα κλπ) αλλά και Κισινάου είναι προτιμότερα από Αθήνα και Ελλάδα? Οκ....
οχι βεβαια
αυτο ειναι κ το νοημα προς τους απανταχου ευαγγελιζομενους την "ευωδωση" ευσεβων ποθων,ειδικα για βουκουρεστι κ ρουμανια γενικα
οτι "κοκο" για ασχετους δεν εχει,πολυ πιο ευκολα κ φθηνα ελλαδα ειναι για ελληνες και για οσους ειναι-ειμαστε εκει,φατε ματια ψαρια ΕΚΤΟΣ ΑΝ,
οπως προεγραψα
σου περισευουν πολλα και εισαι κ "δυνατος" απο εμφανιση και εχεις και ατσαλινα νευρα,δηλαδη "ΦΕΞΕ ΜΟΥ Κ ΓΛΥΣΤΡΗΣΑ"!!!!!!!!!!!ετσι γαμας και στη ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom