Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
το θεμα ειναι ΟΤΙ ΟΙ ΡΟΥΜΑΝΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ,ειδικα τωρα που τα 'πηραν κ με την Ε.Ε.


υ.γ.τζιμμυ στην ουκρανια πολλες φορες τη δευτερη αντε τριτη μερα μπαινει το γκολ,και μιλαμε για καλες,οι μετριες [size=10pt][size=10pt]oi πιο μεγαλες παιρνονται αμεσα[/size],[/size]
Φιλε συμφωνω στις αποψεις σου και για τις δυο χωρες.Η Ουκρανια ειναι οτι εχει απομεινει.Ως ποτε δε ξερω.Η Ρουμανια εχει υποστει τετοιες αλλαγες σε σχεση με τη φημη που ειχε που ειναι δυσκολο να σε πιστεψει ανθρωπος οταν τα λες.Που να δεις πως σε κοιτανε οταν τους τα λες, κατι τυποι που σπουδαζαν επι τσαουσεσκου πανω και εχουν να ανεβουν απο τοτε.Λες και τους λες ιστοριες με δρακους και φαντασματα


 

Nemirof

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
144
Like
0
Πόντοι
1
Έχω γράψει σε ενωρίτερο post ότι απαντάω και ασχολούμαι μόνο σε θέματα που, κατά την άποψή μου, είναι άξια σχολιασμού. Σου απαντώ, μόνο και μόνο γιατί οδηγείσαι σε λάθος συμπεράσματα και όχι γιατί αυτά που γράφεις αξίζουν περαιτέρω σχολιασμού.
- Όλα αυτά που γράφεις είναι πιθανά σενάρια και δεν έχεις κανένα απολύτως λόγο να υιοθετήσεις αυτά που αναφέρω.
- Προσωπικά δεν με απασχολεί αν εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος τα πιστεύει ή όχι.
- Το θέμα μας δεν είναι αν κάποιος (και εν προκειμένω εγώ) είναι γαμιάς η άντρακλας. Αν αυτό πιστεύεις τότε ξαναδιάβασε τα posts που έχουν γραφεί. Το θέμα μας είναι αν η Μολδαβία προσφέρεται για άθλημα. Αν πιστεύεις το αντίθετο, κατέθεσε τα επιχειρήματά σου.
- Πράγματι, έχω γνωρίσει αρκετά κορίτσια από το internet. Δεν το αρνήθηκα ούτε το απέκρυψα. Επέλεξα να βάλω τις φωτογραφίες που οι ίδιες έχουν αναρτήσει στο internet και όχι άλλες, για λόγους εμπιστευτικότητας και προστασίας δικής τους και δικής μου. Αν δεν σου αρέσει, ή νομίζεις ότι είναι μούφες, είναι δικαίωμά σου και προβλημά σου, δεν με απασχολεί.
- Δεν το "παίζω" παντογνώστης. Εκτιμώ ότι έχω μιά καλή άποψη της αγοράς, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άλλοι που να ξέρουν περισσότερα. Αν εσύ νομίζεις ότι διαθέτεις μια καλή εμπειρία, κατέθεσέ την, μήπως μάθουμε και εμείς κάτι περισσότερο. Μια πηγή γνωσης είναι πάντα καλοδεχούμενη.
- Αν είσαι ένας από αυτούς που μου έχουν στείλει PM ζητώντας μου τηλέφωνα από καλές πουτάνες και τα έχεις πάρει επειδή σε "έστειλα", θα πρέπει να επιλέξεις άλλο τρόπο να μου την πεις, γιατί δεν ιδρώνει το αυτί μου.

TO NA LES OTI KAPABANIA UKRANON PANE GIA AGORES-PSONIA STIN MOLDOVA, EMENA MOU FANERONEI OTI MALLON OTI LES TA EIDES APO KANENA AFIEROMA THS XOPAS STHN TV. EXEIS AKOUSEI POTE GIA THN AGORA 'KM 7' STHN ODISSO??? MALLO DEN TO EDEIKSE H TV :)
TO AN PROSFERETAI H MOLDOVA GIA TO SPOR H APOPSI MOU EINAI EKSAPTATAI, TO PORTOFOLI SOU, THN PAROUSIA SOU, TO XPONO POU THA DIATHESEIS KTL. ESY PANTOS APO XPONO EXEIS POLY PANTOS, OLI MEPA STO FORUM EISAI :)
EIMAI 6 XPONIA STIS XOPES AYTES, KAI NOMIZO EXO KALI APOPSI
DEN SOY ZITISA POTE TIPOTA & TO KSEPEIS. O LOGOS POU SE SXOLIAZO EINAI NA EPEIDI PARAMYTHIAZEIS TOYS ALLOYS ME ISTOPIES & FOTO GIA NA ANEBAZEIS TO EGO SOY & NA TO PAIZEIS EKSYPNOS ODIGONTAS TON KOSMO SE LATHOS SYMPERASMATA.
AN THELEIS NA ANEBASEIS TO EGO SOY, DOKIMASE NA GAMISEIS KAMMIA KOPELLA STIN MOLDOVA XOPIS LEFTA KAPOIA MEPA :)
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
ARABIA εχει πολυ αλλα δεν εχουν σχεσει με γκομενες αυτοι :jerking: :jerking: :jerking:
κανας λιβανεζος μονο με πολυ χρημα να κανει 'χρυση" καμμια ουτως η αλλως ψοφια :headbang: :headbang:
το θεμα ειναι ΟΤΙ ΟΙ ΡΟΥΜΑΝΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ,ας μη το τραβαμε αλλο,δεν θελουν ξενους για γαμησι αλλα για να τους μασανε  :headbang: :headbang:κ να πηγαινουν να ΞΕΣΚΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ με τους δικους τους :fuck2: :fuck2: :fuck2:,ειδικα τωρα που τα 'πηραν κ με την Ε.Ε.,ουτε να βρουνε καμμια μετρια να τα χωσουν αλλα  καινα χαζογαμανε δεν μπορουν οι φουκαραδες οι "κανονικοι"ξενοι :helpplea: :helpplea:
"ΦΟΛΑ" στο μαξιμουμ δηλαδη :lheel: :lheel: :lheel:
τωρα ειναι εξυπηρετικοι στο να σου πουν κατι στο δρομο κ να σου δειξουν,αλλα το 'παιζουν' κιολας,εγω απειρες φορες τους εχω χωσει μπινελικι σε αντρες κ "κοπροσκυλα" :s&m_2:,αλλα φυσικα δεν ιδρωνει το αυτι τους
εδω οχι οτι δεν θελουν  τους ξενους αλλα το επιπεδο των ξενων που ερχονται ειναι πολυ χαμηλο.δυστηχως οσοι ξενοι ερχονται να καμακωσουν ειναι για γελια!κατι 40αρηδες κοιλαραδες καραφλες! :2funny:απο πιτσιρικαδες ειχε κατι Ιταλους μαγειρες αλλα και αυτοι απο κανα χωριο θα ταν.εγω στην αρχη τους περασα για Τυνησιους!
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
TO NA LES OTI KAPABANIA UKRANON PANE GIA AGORES-PSONIA STIN MOLDOVA, EMENA MOU FANERONEI OTI MALLON OTI LES TA EIDES APO KANENA AFIEROMA THS XOPAS STHN TV. EXEIS AKOUSEI POTE GIA THN AGORA 'KM 7' STHN ODISSO??? MALLO DEN TO EDEIKSE H TV :)
TO AN PROSFERETAI H MOLDOVA GIA TO SPOR H APOPSI MOU EINAI EKSAPTATAI, TO PORTOFOLI SOU, THN PAROUSIA SOU, TO XPONO POU THA DIATHESEIS KTL. ESY PANTOS APO XPONO EXEIS POLY PANTOS, OLI MEPA STO FORUM EISAI :)
EIMAI 6 XPONIA STIS XOPES AYTES, KAI NOMIZO EXO KALI APOPSI
DEN SOY ZITISA POTE TIPOTA & TO KSEPEIS. O LOGOS POU SE SXOLIAZO EINAI NA EPEIDI PARAMYTHIAZEIS TOYS ALLOYS ME ISTOPIES & FOTO GIA NA ANEBAZEIS TO EGO SOY & NA TO PAIZEIS EKSYPNOS ODIGONTAS TON KOSMO SE LATHOS SYMPERASMATA.
AN THELEIS NA ANEBASEIS TO EGO SOY, DOKIMASE NA GAMISEIS KAMMIA KOPELLA STIN MOLDOVA XOPIS LEFTA KAPOIA MEPA :)

Επειδή ξέρω ποιός είσαι... η συμφωνία που κάναμε δεν ισχύει πλέον. Σε ενημερώνω για να το ξέρεις.
Κατά τα λοιπά σου εύχομαι περαστικά!
 

Nemirof

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
144
Like
0
Πόντοι
1
Επειδή ξέρω ποιός είσαι... η συμφωνία που κάναμε δεν ισχύει πλέον. Σε ενημερώνω για να το ξέρεις.
Κατά τα λοιπά σου εύχομαι περαστικά!

MALISTA, DILADI MOLIS VREIS TA DYSKOLA DEN APANTAS SYNGEKRIMENA, ALLA ME AORISTIES. DEN EXO KANEI KAMMIA SYMFONIA MAZI SOY, OYTE & SOY ZITISA TEL APO POYTANES OPOS EGRAPSES PRIN, AN EXEIS NA APANTISEIS KATI SE AYTA POY TONISA OK, ALLIOS EKTITHESE
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
Ερώτηση προς Soritas.

Σε ενδιέφερε ποτέ εάν πληρώνεις ή όχι για να γαμήσεις?

Π.Ο.Τ.Ε.
Στην πραγματικότητα προτιμώ να πληρώνω για να γαμάω. Οι λόγοι είναι πολλοί αλλά αναφέρω μερικούς επιγραμματικά:
1. Δεν υπάρχει τίποτε τζάμπα στη κοινωνία που ζούμε. Ένα κατ'επίφαση τζάμπα γαμήσι, θα το πληρώσεις ούτως ή άλλως με περισσότερους από ένα τρόπους. Ο χειροτερος είναι να σου γίνει κολιτσίδα και να θέλει γάμους και πανηγύρια. Ως παντρεμένος με παιδιά αυτό είναι το τελευταίο που θέλω.

2. Υπαρχει μια πληθώρα καλονών που μπορείς να τις έχεις πληρώνοντας. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση οι πιθανότητες να τις βγάλεις "γκόμενες" μετά από καμάκι είναι μικρές, θα πρέπει να της πεις ότι θα την αγαπάς για όλη σου τη ζωή και ένα σωρό άλλες παπαριές + δώρα ++ για να καταλήξεις να την γαμήσεις και να διαπιστώσεις ότι είναι starfish. Άσε που έχω πλέον βαρεθεί. Πληρώνοντας, πας κατευθείαν στο προκείμενο. Εκεί δηλαδή που πραγματικά σε ενδιαφέρει. Κι αν είναι μούφα, φεύγεις και πας στην επόμενη.

3. Μετά από μία ιδιαίτερα έντονη ερωτική ζωή χρόνων προτιμώ τις επαγγελματίες (ή τις ημιεπαγγελματίες), οι οποίες τις περισσότερες φορές έχουν την τεχνογνωσία και μπορούν να ανταποκριθούν στις "απαιτήσεις της σύμβασης". Μου έχει τύχει μούναρος (Ελληνίς) που μετά από ένα εξοντωτικό καμάκι (ψυχολογικά και οικονομικά) μου είπε ότι δεν παίρνει πίπες γιατί αυτό το κάνουν μόνο οι πουτάνες.

4. Όταν κάνεις την δουλειά σου, μπορείς να την διώξεις χωρίς τύψεις, ώστε να απολαύσεις όλοκληρο το κρεβάτι.
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
MALISTA, DILADI MOLIS VREIS TA DYSKOLA DEN APANTAS SYNGEKRIMENA, ALLA ME AORISTIES. DEN EXO KANEI KAMMIA SYMFONIA MAZI SOY, OYTE & SOY ZITISA TEL APO POYTANES OPOS EGRAPSES PRIN, AN EXEIS NA APANTISEIS KATI SE AYTA POY TONISA OK, ALLIOS EKTITHESE

Νομίζω ότι ξέρουμε και οι δύο ότι αυτός που τελικά εκτίθεται δεν είμαι εγώ!
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
γραψε παλι καμμια μαλακια,οτι μιλας ελληνικα στο κισιναου κ στη πεφτουνε οι μουναρες :grin: :grin: :grin:η H οτι ερχονται καραβανια οι ουκρανοι για ψωνια-μηπως κ για διακοπες :2funny:,εκει στη λιμνη στο Σκουλενι :2funny:,δεξια οπως μπαινεις απο δρομο απο ρουμανια-το ειδα στο google-earth ΠΑΛΙ :2funny: :2funny: :2funny:,και θα δεις τι εχω να γραψω :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3:
ο αναγνωστης,μπα δε μ αρεσει,Ο ΑΚΡΟΑΤΗΣ ΣΟΥ :s&m_2:
red peainz :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:

Ουφ!
Και τράβηξα μια αγωνία που δεν λέγεται...
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Επειδή ξέρω ποιός είσαι... η συμφωνία που κάναμε δεν ισχύει πλέον. Σε ενημερώνω για να το ξέρεις.
Κατά τα λοιπά σου εύχομαι περαστικά!
sorita baby, :2funny: :2funny::  να λεμε' κ καμμια μαλακια,
δεν πιστευω να υπονοεις οτι μπορει ναμαι εγω,γιατι θα με απογοητευσεις παλι,αν νομιζεις οτι για να τα "χωνω" εδω σε οποιον λεει μαλακιες,σαν κ σενα εννοιοτε,λες κ κανα σωστο ειπαμε, πρεπει να κανω κ δευτερο κωδικο :2funny: :2funny: :2funny: κ να σου αποδειξω επι τη ευκαιρια αλλη μια χοντρομαλακια που λες η κατω φοτο ειναι παρασκευη στα συνορα τα αμαξια εχουν κατευθηνση απο ουκρανια οπως φαινεται απο το φυλακιο πισω τους,αποδω που ειμαι εγω κ παω ουκρανια δεν εχει αλλον,ο λογος ειναι βεβαια οτι πηγαν ψωνισαν κ γυριζουν "καραβανια" απο την ουκρανια για τη χωρα τους με τα αγαθα σε μισες κ κατω τιμες,ειναι ηδη σουρουπο,κι ο γαμπρος :2funny:εγω δηλαδη παει να ζησει το μυθο του παλι  :fuck2: :fuck2: :fuck2:
 

Συνημμένα

  • new 008.jpg
    new 008.jpg
    99 KB · Εμφανίσεις: 30
  • new 009.jpg
    new 009.jpg
    59 KB · Εμφανίσεις: 52

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
εδω οχι οτι δεν θελουν  τους ξενους αλλα το επιπεδο των ξενων που ερχονται ειναι πολυ χαμηλο.δυστηχως οσοι ξενοι ερχονται να καμακωσουν ειναι για γελια!κατι 40αρηδες κοιλαραδες καραφλες! :2funny:απο πιτσιρικαδες ειχε κατι Ιταλους μαγειρες αλλα και αυτοι απο κανα χωριο θα ταν.εγω στην αρχη τους περασα για Τυνησιους!
τζιμμυ προσεχε  γιατι αν ανεβω με το παυλο :s&m_2: θα τις κανουμε ολες τις πετρουπολαιες μια χαψια!!!!!!!!!!1 :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
sorita baby, :2funny: :2funny:να λεμε' κ καμμια μαλακια,
δεν πιστευω να υπονοεις οτι μπορει ναμαι εγω,γιατι θα με απογοητευσεις παλι,αν νομιζεις οτι για να τα "χωνω" εδω σε οποιον λεει μαλακιες,σαν κ σενα εννοιοτε,λες κ κανα σωστο ειπαμε, πρεπει να κανω κ δευτερο κωδικο :2funny: :2funny: :2funny: κ να σου αποδειξω επι τη ευκαιρια αλλη μια χοντρομαλακια που λες η κατω φοτο ειναι παρασκευη στα συνορα τα αμαξια εχουν κατευθηνση απο ουκρανια οπως φαινεται απο το φυλακιο πισω τους,αποδω που ειμαι εγω κ παω ουκρανια δεν εχει αλλον,ο λογος ειναι βεβαια οτι πηγαν ψωνισαν κ γυριζουν "καραβανια" απο την ουκρανια για τη χωρα τους με τα αγαθα σε μισες κ κατω τιμες,ειναι ηδη σουρουπο,κι ο γαμπρος :2funny:εγω δηλαδη παει να ζησει το μυθο του παλι  :fuck2: :fuck2: :fuck2:

Δεν εννοώ εσένα μικρέ και αγαπημένε μου άσχετε γαμπρέ!
Μπορεί να έχουμε διαμετρικά αντίθετες απόψεις σε ορισμένα πράγματα, αλλά δεν πιστεύω ότι θα έπεφτες τόσο χαμηλά.
Το κακό με εσένα είναι ότι έχεις μπερδέψει τον μύθο με την πραγματικότητα.
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Ερώτηση προς Soritas.

Σε ενδιέφερε ποτέ εάν πληρώνεις ή όχι για να γαμήσεις?
μεγαλε εγω που εχω παρει κ ειδικα πιο μικρος πολλες,ειναι αλλη φαση το να παιρνεις στα ισια μια γκομενα κακα τα ψεματα,ανεβαινει το ηθικο σου κατα πολυ
βεβαια αν εχει ξεκολα καλα κ φτηνα, ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ Κ ΟΜΑΔΙΚΑ,οπως παλια η ρουμανια,ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΧΙ ;) ;) ;) ;)
αλλα τωρα ενας μ ενα κ να πληρωνεις κιολας καπως στραβο το βρισκω,ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΠΟΥ ΜΟΝΙΜΟΣ κ κατω των ΗΝΤΑ,ασθενης-πουρος κ οδοιπορος αμαρτια ουκ εχει :fuck2: :fuck2: :fuck2:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Δεν εννοώ εσένα μικρέ και αγαπημένε μου άσχετε γαμπρέ!
Μπορεί να έχουμε διαμετρικά αντίθετες απόψεις σε ορισμένα πράγματα, αλλά δεν πιστεύω ότι θα έπεφτες τόσο χαμηλά.
ΕΙΠΑ ΚΙ ΕΓΩ :grin:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΣΕ ΚΑΝΑ :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:kΛΑΜΠ ΝΑ ΚΑΜΑΚΩΣΩ ΚΑΜΜΙΑ ΓΚΑΤΖΙΚΑ-romanca :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
wish me lack
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
μεγαλε εγω που εχω παρει κ ειδικα πιο μικρος πολλες,ειναι αλλη φαση το να παιρνεις στα ισια μια γκομενα κακα τα ψεματα,ανεβαινει το ηθικο σου κατα πολυ
βεβαια αν εχει ξεκολα καλα κ φτηνα, ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ Κ ΟΜΑΔΙΚΑ,οπως παλια η ρουμανια,ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΧΙ ;) ;) ;) ;)
αλλα τωρα ενας μ ενα κ να πληρωνεις κιολας καπως στραβο το βρισκω,ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΠΟΥ ΜΟΝΙΜΟΣ κ κατω των ΗΝΤΑ,ασθενης-πουρος κ οδοιπορος αμαρτια ουκ εχει :fuck2: :fuck2: :fuck2:

Αγαπητέ μου RED,
Τα ρομάντζα τα αφήνω για εσάς τους μικρούς.
Εγώ τα έχω ξεπεράσει πια αυτά.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
τζιμμυ προσεχε  γιατι αν ανεβω με το παυλο :s&m_2: θα τις κανουμε ολες τις πετρουπολαιες μια χαψια!!!!!!!!!!1 :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
αυτο θελω να το δω :2funny: :2funny:παντος πολυ γελιο εχω ριξει που σας σκεφτομαι με τον Παυλο στις Μολδαβικες φυλακες :2funny:ολα αυτα τα σεναρια που σου ειχα γραψει με Π.Μ.!ο Παυλος παντος εχει φοβιθει!
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Αγαπητέ μου RED,
Τα ρομάντζα τα αφήνω για εσάς τους μικρούς.
Εγώ τα έχω ξεπεράσει πια αυτά.

Περιττεύει να πω ότι θα συμφωνήσω.

Ηθικόν ακμαιότατο συνεχίζω να έχω και ας μην ζω "ρομάντζα".
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom