Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
300 ομως που λεει ο φιλος πιο πανω?φτανουν??δεν νομιζω
χωρις ακριβα ρουχα κ εφε καλη γκομενα δεν προκειτε να του πει ουτε γεια απο μακρια,,καλα αυτα τα ξερεις καλα,αφου τα γραφεις κι εσυ
πατσαβουρες τωρα εχει η ελλαδα οσες θες καθοντε σε μιση ωρα,τι να παει εκι πανω? :think:

επισης,εγω ξερω απ ολους οτι το κισινιοφ ειναι πιο ακριβο απο ουκρανια,οποτε 700 κ 800 δεν γινετε,ουτε εκει αν θες να βγαινεις με 2,3 γκομενες τη μερα κ να πας κ ντισκο το βραδυ κ να γαμισεις 3,4 τη βδομαδα καινουριες
τωρα αμα πας να σκοτωνεις την ωρα σου,κ να ψιλογαμας στη χαση κ τη φεξη,με 800ε πας παραλια κατερινη ,καλυτερα ειναι κ πιο πολλες θα γαμισεις νομιζω..
τουλαχιστον εκει δεν παιζουν τζιπαρες κ σουσι  στα κλαμπ !!! :grin: :grin: :grin:
300 ειναι για  :2funny:αφου διαμερισμα με κατω απο 200 δεν βρισκεις δηλαδη τι θα σου μενουν 100 το μηνα για φα'ι'.Εμενα ο Πίτσι μου ειπε οτι μπορει ν εχει ενα εισοδημα 700 Ευρω το μηνα εγω του ειπα αμεσως οτι με κατω απο 1000 να μην παει.Δεν χρειαζεται να χαλαει πολλα λεφτα κανεις αν μενει μονιμα καπου.Π.Χ. εγω παω ντισκο και δεν χαλαω ουτε δεκαρα :2funny:αφου μπαινω τσαμπα παντου και γενικα δεν καθομαι πολυ σε καμια ντισκο κανα μισαωρο το πολυ.Βλεπω τι γκομενες εχει και αν γουσταρω καμια την γνωριζω αν και συνηθως με πλησιαζουνε μονες τους,βλεπουν που βγαινω απ'το αμαξι και μονες τους με περιτριγυριζουν.Το παιχνηδι γινεται στην εισοδο ή στη γκαρνταρομπα.Η καλητερη ωρα ειναι οταν ετοιμαζονται να φυγουν της παιρνεις αμεσως.Οσο για τον Πιτσι του ειπα να μην παει Κισινιοφ γιατι ειναι πολυ βρωμια και δεν αξιζει βλεπω της Μολδαβες που εχει εδω και ειναι πολυ βρωμιαρες και υπαναπτυκτες καλητερα να παει σε μια πολη της Ουκρανιας μη τουριστικη και πιο ωραιες γκομενες θα εχει και πιο ωραια πολη θα ειναι.Και ο κοσμος εκει θα ειναι πολυ καλητερος
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.632
Like
11.526
Πόντοι
2.406
300 ειναι για  :2funny:αφου διαμερισμα με κατω απο 200 δεν βρισκεις δηλαδη τι θα σου μενουν 100 το μηνα για φα'ι'.Εμενα ο Πίτσι μου ειπε οτι μπορει ν εχει ενα εισοδημα 700 Ευρω το μηνα εγω του ειπα αμεσως οτι με κατω απο 1000 να μην παει.Δεν χρειαζεται να χαλαει πολλα λεφτα κανεις αν μενει μονιμα καπου.Π.Χ. εγω παω ντισκο και δεν χαλαω ουτε δεκαρα :2funny:αφου μπαινω τσαμπα παντου και γενικα δεν καθομαι πολυ σε καμια ντισκο κανα μισαωρο το πολυ.Βλεπω τι γκομενες εχει και αν γουσταρω καμια την γνωριζω αν και συνηθως με πλησιαζουνε μονες τους,βλεπουν που βγαινω απ'το αμαξι και μονες τους με περιτριγυριζουν.Το παιχνηδι γινεται στην εισοδο ή στη γκαρνταρομπα.Η καλητερη ωρα ειναι οταν ετοιμαζονται να φυγουν της παιρνεις αμεσως.Οσο για τον Πιτσι του ειπα να μην παει Κισινιοφ γιατι ειναι πολυ βρωμια και δεν αξιζει βλεπω της Μολδαβες που εχει εδω και ειναι πολυ βρωμιαρες και υπαναπτυκτες καλητερα να παει σε μια πολη της Ουκρανιας μη τουριστικη και πιο ωραιες γκομενες θα εχει και πιο ωραια πολη θα ειναι.Και ο κοσμος εκει θα ειναι πολυ καλητερος
αν δεν ηξερες ρωσσικα κ δεν ειχες τουαρεγκ κ δεν εισουνα μονιμος ναχεις καρτες κλπ,τι θακανες,,ΤΙΠΟΤΑ!!!
αρα,συμφωνω μονο με τα τελευταια,γιατι χωρις τα ρωσσικα ειναι ανευ λογου να το παιζεις ροβινσωνας,δεν θα γαμισεις ΤΙΠΟΤΑ,,ΥΓ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΒΡΩΜΙΚΕς,ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΕς ΞΕΝΕς ΣΤΗΝ ΟΝΤΕΣΑ,τις αποφευγουν ολοι οι περπατημενοι,χασιμο χρονου,κ σαφως χειροτερες απ τις ρωσσιδες κι ουκρανες τουριστριες,μονο για  ΞΕΝΟΥς ΑΓΑΜΗΤΟΥς,δηλ ΘΥΜΑΤΑ!!! :jerking: :jerking: :jerking:
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
300 ειναι για  :2funny:αφου διαμερισμα με κατω απο 200 δεν βρισκεις δηλαδη τι θα σου μενουν 100 το μηνα για φα'ι'.Εμενα ο Πίτσι μου ειπε οτι μπορει ν εχει ενα εισοδημα 700 Ευρω το μηνα εγω του ειπα αμεσως οτι με κατω απο 1000 να μην παει.Δεν χρειαζεται να χαλαει πολλα λεφτα κανεις αν μενει μονιμα καπου.Π.Χ. εγω παω ντισκο και δεν χαλαω ουτε δεκαρα :2funny:αφου μπαινω τσαμπα παντου και γενικα δεν καθομαι πολυ σε καμια ντισκο κανα μισαωρο το πολυ.

Μπράβο ρε Δημητράκη είσαι ανοιχτοχέρης.  :thumbsup:


Βλεπω τι γκομενες εχει και αν γουσταρω καμια την γνωριζω αν και συνηθως με πλησιαζουνε μονες τους,βλεπουν που βγαινω απ'το αμαξι και μονες τους με περιτριγυριζουν.Το παιχνηδι γινεται στην εισοδο ή στη γκαρνταρομπα.Η καλητερη ωρα ειναι οταν ετοιμαζονται να φυγουν της παιρνεις αμεσως.Οσο για τον Πιτσι του ειπα να μην παει Κισινιοφ γιατι ειναι πολυ βρωμια και δεν αξιζει βλεπω της Μολδαβες που εχει εδω και ειναι πολυ βρωμιαρες και υπαναπτυκτες καλητερα να παει σε μια πολη της Ουκρανιας μη τουριστικη και πιο ωραιες γκομενες θα εχει και πιο ωραια πολη θα ειναι.Και ο κοσμος εκει θα ειναι πολυ καλητερος

Μην ντρέπεσαι να το πεις, μάχη θα γίνεται κάθε φορά, θα βγάζει η μια τα μάτια της άλλης για ποια θα πάει μαζί σου.  :thumbsup:

 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.632
Like
11.526
Πόντοι
2.406
300 ειναι για  :2funny:αφου διαμερισμα με κατω απο 200 δεν βρισκεις δηλαδη τι θα σου μενουν 100 το μηνα για φα'ι'
καλητερα να παει σε μια πολη της Ουκρανιας μη τουριστικη και πιο ωραιες γκομενες θα εχει και πιο ωραια πολη θα ειναι.Και ο κοσμος εκει θα ειναι πολυ καλητερος
μειον 50 κοινοχρηστα ρευμα  δεν μενει τιποτε
ωραιες κι ευκολες γκομενες κ ωραια πολη ειναι το λβοβ,μαλλον θα το ξερεις κι εσυ αυτο
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
αν δεν ηξερες ρωσσικα κ δεν ειχες τουαρεγκ κ δεν εισουνα μονιμος ναχεις καρτες κλπ,τι θακανες,,ΤΙΠΟΤΑ!!!
αρα,συμφωνω μονο με τα τελευταια,γιατι χωρις τα ρωσσικα ειναι ανευ λογου να το παιζεις ροβινσωνας,δεν θα γαμισεις ΤΙΠΟΤΑ,,
Ολα αυτα που ειπες ετσι ειναι γιατι εδω το επιπεδο ειναι πολυ υψηλο οι γκομενες εχουνε μισθους απο 500-600 Ευρω και πανω οποτε δεν εχουνε και πολυ αναγκη τ θεμα ειναι οτι εεχω στυλ και ντυνομαι καλα.Τωρα αν δεν ηξερα Ρωσσικα και δεν ειχα Τουαρεγκ θα πληρωνα για ταξι εισοδο σε καθε ντισκο 20-25 Ευρω (εννοειται χωρις ποτο)ταξι πηγαινε  20-25 Ευρω και αλλα τοσα για την επιστροφη και φυσικα γκομενες θα εβγαζα πολυ πιο δυσκολα αφου σχεδον καμια δεν ξερει Αγγλικα και γενικα με αυτους που δεν μιλανε Ρωσσικα και να πανε μαζι τους θα τους κοιτανε αφ'υψηλου και μπορει και να τους βαλουνε να τους παρουνε καμια σαμπανια.Δηλαδη η καθε εξοδος το βραδυ στις ντισκο θα μου στοιχιζε 50 Ευρω εισοδο σε 2 ντισκο θα ημουνα αναγκασμενος να κερασω οποτε αλλα 50 δηλαδη 100 +40-50 τα ταξι δηλαδη υπολογιζε 140-150 Ευρω μπορει και παραπανω και αποτελεσμα μη νομισεις οτι θα ειχα.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.632
Like
11.526
Πόντοι
2.406
Μπράβο ρε Δημητράκη είσαι ανοιχτοχέρης.  :thumbsup:


Μην ντρέπεσαι να το πεις, μάχη θα γίνεται κάθε φορά, θα βγάζει η μια τα μάτια της άλλης για ποια θα πάει μαζί σου.  :thumbsup:
πανω απο 3,4 φορες μου την εχουν πεσει μονες τους ΡΩΣΣΙΔΕς ΑΠΟ ΜΟΣΧΑ,πουταν διακοπες,ηλικια 28-32.εμφανιση υπερμουναρες,τις 2 τις γαμησα ,με τις αλλες τσακωθηκα,θελαν σουσι κλπ,οποτε πιστευω ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΙ ΡΩΣΙΔΕς Κ ΣΤΟ ΠΙΤΕΡΣΠΟΥΡΓΚ στο διμιτριο κ σε αλλους πολλους!!
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.632
Like
11.526
Πόντοι
2.406
Ολα αυτα που ειπες ετσι ειναι γιατι εδω το επιπεδο ειναι πολυ υψηλο οι γκομενες εχουνε μισθους απο 500-600 Ευρω και πανω οποτε δεν εχουνε και πολυ αναγκη τ θεμα ειναι οτι εεχω στυλ και ντυνομαι καλα.Τωρα αν δεν ηξερα Ρωσσικα και δεν ειχα Τουαρεγκ θα πληρωνα για ταξι εισοδο σε καθε ντισκο 20-25 Ευρω (εννοειται χωρις ποτο)ταξι πηγαινε  20-25 Ευρω και αλλα τοσα για την επιστροφη και φυσικα γκομενες θα εβγαζα πολυ πιο δυσκολα αφου σχεδον καμια δεν ξερει Αγγλικα και γενικα με αυτους που δεν μιλανε Ρωσσικα και να πανε μαζι τους θα τους κοιτανε αφ'υψηλου και μπορει και να τους βαλουνε να τους παρουνε καμια σαμπανια.Δηλαδη η καθε εξοδος το βραδυ στις ντισκο θα μου στοιχιζε 50 Ευρω εισοδο σε 2 ντισκο θα ημουνα αναγκασμενος να κερασω οποτε αλλα 50 δηλαδη 100 +40-50 τα ταξι δηλαδη υπολογιζε 140-150 Ευρω μπορει και παραπανω και αποτελεσμα μη νομισεις οτι θα ειχα.
ΑΥΤΑ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!
ΤΟΥΡΙΣΤΑς ΧΩΡΙς ΡΩΣΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΦ,,μονο οντεσα που ξερουν αρκετα αγγλικα εχει πιθανοτητες,οχι παρα πολλες αλλα εχει,,αλλου κισινιοφ κ μαλ,,ες τετοιες δεν τρεχει καστανο,,και εδω το σταματαω,ειμαστε ηδη οφ τοπικ,,
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
πανω απο 3,4 φορες μου την εχουν πεσει μονες τους ΡΩΣΣΙΔΕς ΑΠΟ ΜΟΣΧΑ,πουταν διακοπες,ηλικια 28-32.εμφανιση υπερμουναρες,τις 2 τις γαμησα ,με τις αλλες τσακωθηκα,θελαν σουσι κλπ,οποτε πιστευω ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΙ ΡΩΣΙΔΕς Κ ΣΤΟ ΠΙΤΕΡΣΠΟΥΡΓΚ στο διμιτριο κ σε αλλους πολλους!!
Καλα τετοιες ηλικιες απο μονες τους σου λενε να της παρεις σπιτι σου!Αλλα εγω τι να της κανω?Αν ειναι παντρεμενες μπορει και να της  :knockinb:.Αν ειναι χωρισμενες με παιδι τη αποφευγω.Ειναι πολυ προβληματικες.Το εχω σαν αρχη να αποφευγω να βγαινω με γκομενες που δεν μου αρεσουνε (πολλες φορες το ψυριζω)και πανω απο 24-25 ετων.Γιατι και με ασχημη να βγεις δεν θα χαλασεις λιγοτερα λεφτα επειδη ειναι ασχημη και γενικα μια πιο ασχημη σου βγαζει κακια.Ενω μια ωραια δεν εχει κομπλεξ.Το ιδιο και με της φτωχες.Μια γκομενα που εχει λεφτα σου φερεται πιο καλα ενω μια φτωχη (απο αλλη πολη που μενει στο νοικι και δεν καλοπαιρναει)σου βγαζει κακιες.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Ολα αυτα που ειπες ετσι ειναι γιατι εδω το επιπεδο ειναι πολυ υψηλο οι γκομενες εχουνε μισθους απο 500-600 Ευρω και πανω οποτε δεν εχουνε και πολυ αναγκη τ θεμα ειναι οτι εεχω στυλ και ντυνομαι καλα.Τωρα αν δεν ηξερα Ρωσσικα και δεν ειχα Τουαρεγκ θα πληρωνα για ταξι εισοδο σε καθε ντισκο 20-25 Ευρω (εννοειται χωρις ποτο)ταξι πηγαινε  20-25 Ευρω και αλλα τοσα για την επιστροφη και φυσικα γκομενες θα εβγαζα πολυ πιο δυσκολα αφου σχεδον καμια δεν ξερει Αγγλικα και γενικα με αυτους που δεν μιλανε Ρωσσικα και να πανε μαζι τους θα τους κοιτανε αφ'υψηλου και μπορει και να τους βαλουνε να τους παρουνε καμια σαμπανια.Δηλαδη η καθε εξοδος το βραδυ στις ντισκο θα μου στοιχιζε 50 Ευρω εισοδο σε 2 ντισκο θα ημουνα αναγκασμενος να κερασω οποτε αλλα 50 δηλαδη 100 +40-50 τα ταξι δηλαδη υπολογιζε 140-150 Ευρω μπορει και παραπανω και αποτελεσμα μη νομισεις οτι θα ειχα.
ΑΥΤΑ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!
ΤΟΥΡΙΣΤΑς ΧΩΡΙς ΡΩΣΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΦ,,μονο οντεσα που ξερουν αρκετα αγγλικα εχει πιθανοτητες,οχι παρα πολλες αλλα εχει,,αλλου κισινιοφ κ μαλ,,ες τετοιες δεν τρεχει καστανο,,και εδω το σταματαω,ειμαστε ηδη οφ τοπικ,,
Στο θεμα ημαστε ο Πιτσι ρωταει και θελει να πορνομεταναστευσει και σκεφτεται το Κισινιωφ σαν ιδεα.Βεβαια ο Πιτσι δεν ειναι ο ανθρωπος που θα παει να ζησει τη μεγαλη ζωη.Αλλα θα θελει να εχει το ευκολο και σχετικα φτηνο  :knockinb:.Το Κισινιωφ αυτο δεν μπορει να του το δωσει καλητερα να παει Κριβο'ι' ρογκ ή Χαρκοβο ή Ντιπροπετροβσκ Οχι ομως Οδδησο,Κιεβο ή καποιο τουριστικο μερος.Το Λβοφ καλο ειναι αλλα ειναι πιο ακριβο και εκει οι γκομενες ειναι λιγο περιεργες εχουνε εναν ηλιθιο Ουκρανικο εθνηκισμο.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.632
Like
11.526
Πόντοι
2.406
Καλα τετοιες ηλικιες απο μονες τους σου λενε να της παρεις σπιτι σου!Αλλα εγω τι να της κανω?Αν ειναι παντρεμενες μπορει και να της  :knockinb:.Αν ειναι χωρισμενες με παιδι τη αποφευγω.Ειναι πολυ προβληματικες.Το εχω σαν αρχη να αποφευγω να βγαινω με γκομενες που δεν μου αρεσουνε (πολλες φορες το ψυριζω)και πανω απο 24-25 ετων.Γιατι και με ασχημη να βγεις δεν θα χαλασεις λιγοτερα λεφτα επειδη ειναι ασχημη και γενικα μια πιο ασχημη σου βγαζει κακια.Ενω μια ωραια δεν εχει κομπλεξ.Το ιδιο και με της φτωχες.Μια γκομενα που εχει λεφτα σου φερεται πιο καλα ενω μια φτωχη (απο αλλη πολη που μενει στο νοικι και δεν καλοπαιρναει)σου βγαζει κακιες.
κι εγω δεν γαμαω μεγαλες,εως 24 το πολυ γενικα,
αλλα σε φαση διακοπων που τις βρηκα στην ντισκο κ μουναρες διμετρες,θεμα μισης ,μια ωρας το πολυ να τις παρεις για γαμησι,,κι ουτε παιδια ουτε σκυλια παιζουν στην φαση αυτη,εινε μονες μ εφιλες κι εχουν ερθει να ξεσκιστουν,ειδικα οι μοσχοβιτισες
σε οποια αλλη περιπτωση ,εχεις δικιο,δεν ειναι ν απλησιαζεις ουτε απο μακρια οσο ωραια κ ναναι θα σου ζαλισει τα αρχιδια με τα παιδια της κλπ μαλ,,ες
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.632
Like
11.526
Πόντοι
2.406
Στο θεμα ημαστε ο Πιτσι ρωταει και θελει να πορνομεταναστευσει και σκεφτεται το Κισινιωφ σαν ιδεα.Βεβαια ο Πιτσι δεν ειναι ο ανθρωπος που θα παει να ζησει τη μεγαλη ζωη.Αλλα θα θελει να εχει το ευκολο και σχετικα φτηνο  :knockinb:.Το Κισινιωφ αυτο δεν μπορει να του το δωσει καλητερα να παει Κριβο'ι' ρογκ ή Χαρκοβο ή Ντιπροπετροβσκ Οχι ομως Οδδησο,Κιεβο ή καποιο τουριστικο μερος.Το Λβοφ καλο ειναι αλλα ειναι πιο ακριβο και εκει οι γκομενες ειναι λιγο περιεργες εχουνε εναν ηλιθιο Ουκρανικο εθνηκισμο.
οι πιο ευκολες γκομενες ειναι στο ντανιεσκ ,αυτο 100%,ψαχνοντε οσο δεν γινετε,εγω ειναι μακρια,οποτε μπορω ομως παω,γαμας με το καλημερα κ χωρις πολλα πολλα ,, :rockon: :rockon: :rockon:
κ χαρκοβα λεει σε μουναρες αλλα λιγο πιο δυσκολα τα γαμησια εκει
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.632
Like
11.526
Πόντοι
2.406
χαλια πολη αλλα φτηνη κ με ευκολα μουνια-μετρια ομως.οχι τιποτα αστερια-ειναι το λουγκανσκ διπλα στα 130χλμ απο ντανιετσκ,γενικα εκει εχει πολλες πολεις ,μακιβσκα κλπ,παιζει μετριο ευκολο μουνι κ γρηγορο γαμησι,,αλλα ρε συ δημητριε,ΧΩΡΙΣ ΡΩΣΣΙΚΑ ,ΠΩς ΘΑ ΤΗ  ΠΑΛΕΨΕΙ?? :think:
αυτο δεν μπορω να το φανταστω..οχι οτι εγω μιλαω καλα,αλλα ενταξει συνενοουμε ανετα στα βασικα κ καθημερινοτητα κ στο καμακι,,αν δεν ξερεις ,πως θα συνενοησαι κ τι θα κανεις ολη μερα?μεχρι κ τηλεοραση ολα μεταγλωτισμενα ειναι κι οχι με υποτιτλους,, :helpplea:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
οι πιο ευκολες γκομενες ειναι στο ντανιεσκ ,αυτο 100%,ψαχνοντε οσο δεν γινετε,εγω ειναι μακρια,οποτε μπορω ομως παω,γαμας με το καλημερα κ χωρις πολλα πολλα ,, :rockon: :rockon: :rockon:
κ χαρκοβα λεει σε μουναρες αλλα λιγο πιο δυσκολα τα γαμησια εκει
Και στο Χαρκοβο μου φανηκαν ευκολες βεβαια εγω τους λεω οτι ειμαι απο Αγια Πετρουπολη βεπουν Ρωσσικο διαβατηριο και τρελενονται!
χαλια πολη αλλα φτηνη κ με ευκολα μουνια-μετρια ομως.οχι τιποτα αστερια-ειναι το λουγκανσκ διπλα στα 130χλμ απο ντανιετσκ,γενικα εκει εχει πολλες πολεις ,μακιβσκα κλπ,παιζει μετριο ευκολο μουνι κ γρηγορο γαμησι,,αλλα ρε συ δημητριε,ΧΩΡΙΣ ΡΩΣΣΙΚΑ ,ΠΩς ΘΑ ΤΗ  ΠΑΛΕΨΕΙ?? :think:
αυτο δεν μπορω να το φανταστω..οχι οτι εγω μιλαω καλα,αλλα ενταξει συνενοουμε ανετα στα βασικα κ καθημερινοτητα κ στο καμακι,,αν δεν ξερεις ,πως θα συνενοησαι κ τι θα κανεις ολη μερα?μεχρι κ τηλεοραση ολα μεταγλωτισμενα ειναι κι οχι με υποτιτλους,, :helpplea:
Αν παει να μεινει εκει μονιμα Ρωσσικα πρεπει να μαθει.Εγω σαν Πορνομεταναστευση εννοω να παει καποιος για να ζησει μονιμα καπου οχι για 1-2 βδομαδες.Καλο ειναι να αει σε καποιο πανεπηστημιο για ενα χρονο για να μαθει τη γλωσσα και μονο απο'κει θα ξεσκιστει στο  :knockinb: αφου το φιλολογικο θα ειναι γεματο μουνια.Και σε ενα χρονο θα ξερει να συνενοειτε.
 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
STO dromo gia ontessa stamatisa sto kishineoy 2 meres mono to rai kai to flamingko einai anoixta ola ta mora thalasa katebenoyn tha katso kai sto girismo oberrr
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
simfono mazi su ...pitsi an kernas 1000 an kathesai mono spiti kai de kernas tote 600 meta tha grpso analitika
600 δε νομιζω οτι φτανουν εκτος αν ζει κανεις σαν τον Redpaeinz  :2funny:κοιμαται στ'αμαξι και γυριζει στα χωρια.Πιστευω οτι το χιλιαρικο το θελεις μιλαω για ολα τα εξοδα με πιο λιγα θα κακοπαιρνας
 

Επισκέπτης
[size=30pt]ΠΟΡΝΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΟΘΙΤΕ!!![/size] :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom