Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
Αυτό που κάνεις λέγεται προπαγάνδα και παραπληροφόρηση.
Αυτές είναι φωτογραφίες από τα γεγονότα πριν από ένα μήνα.

Τα γεγονότα των Αθηνών τον Δεκέμβριο ήταν κατά πολύ χειρότερα. Τι σημαίνει αυτό που προσπαθείς να μας δείξεις? Μην πάτε στην Μολδαβία είναι επικίνδυνα? Από κάποιον που δεν είναι τυχαίος στην Ανατολική Ευρώπη, περίμενα κάτι καλύτερο!
   σκοπός μου είναι  να  ενημερώσω απόλυτα αντικειμενικά. τώρα δεν θέλο να  ανεβάσω στο site ούτε πιο ειδικές  φωτό  περί  τον γεγονότων ούτε αρχεία τις επίσημης ιατροδικαστικής υπερεσίας τις μολδαβίας για τους νεκρούς τον επεισοδιων "αναμενο" την εκλογή πρόεδρου που είναι  εν εξέλιξη στην ασφαλή χωρα (ακόμα και για κυνήγι)  :headbang: :headbang:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Η πολύ μικρός, ή πολύ αφελής ή και τα 2 είσαι...
Άλλο οι πουτάνες και αλλο οι business.
Οι πληροφορίες για πουτάνες είναι δωρεάν.
Οι business είναι επί αμοιβή!

Και δεν κατάλαβα... Από πότε έγινες δικός μου και δεν το έμαθα εγώ?

Όταν ζητάς έρευνα αγοράς και πελάτες, πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να πληρώσεις. Και αν θυμάμαι καλά, εσύ ήρθες σε εμένα. Σε σύστησα σε επιχειρηματίες που είναι σε θέση να σου βρουν πελάτες που δεν έχεις δει ούτε στον ύπνο σου και όταν έφτασε η ώρα του "δια ταύτα", την έκανες με ελαφρά πηδηματάκια.

Έξυπνος είναι αυτός που βλέπει μια επιχειρηματική ευκαιρία και την εκμεταλεύεται. Εσύ έκανες ακριβώς το αντίθετο!

Αν συνεχίσεις με την τακτική αυτή, σε βλέπω να μένεις ο τελευταίος και όχι μόνο των Μοϊκανών.
1. Δεν μίλησα προσωπικά για σένα. Και αν νομίζεις πως είσαι ο μοναδικός που έχω μιλήσει στη Μολδαβία, κάνεις λάθος. Τα μικρός και αφελής πέστα σε άλλους, ούτε σε προσέβαλλα ούτε καν έγραψα ή υποννόησα πως σου ζήτησα κάτι. Αν θέλεις να κάνεις προσωπικά σχόλια κάντα σε πμ.
2.Δεν έγινες ούτε εσύ δικός μου ούτε εγώ δικός σου. Δικοί μας είναι κατά τη γνώμη μου οι του ιδίου έθνους.
3. Ο τρόπος που κάνει ο καθένας business είναι καθαρά προσωπικός. Και ο καθένας έχει φυσικά το δικαίωμα να κρίνει κατά τη γνώμη του τον τρόπο αυτόν. Αν για σένα είναι σωστός ο τρόπος σου, κανένα πρόβλημα. Δεν θυμάμαι να μου ζήτησες λεφτά, εκτός αν έχουμε συναντηθεί ήδη και δεν το ξέρω.
4. Δεν ασχολούμαι μόνο με τη Μολδαβία και πολύ περισσότερο δεν κρέμεται η δουλειά μου από αυτούς τους "επιχειρηματίες που δεν έχω ξαναδει ούτε στον ύπνο μου ποτέ".Ευτυχώς ή δυστυχώς κάθε εβδομάδα είμαι και σε διαφορετική χώρα και όταν θα έχω κάποιο χρόνο να επανέλθω θα επανέλθω.
5. Μια και άρχισες να μιλάς για κάτι χωρίς να εξηγήσεις τίποτα (απλά έβγαλες τα συμπεράσματά σου και τα παρέθεσες χωρ΄ςι να έχω αναφέρει τίποτα εγώ), να σου το εξηγήσω για άλλη μια φορά λοιπόν πως δεν έχω δική μου εταιρία να διαχειρίζομαι τα λεφτά. Και ευτυχώς ή δυστυχώς δεν δουλεύω στη Siemens να κάνω δουλειές με μίζες.
6. Δεν κρίνω τους "επιχειρήματίες" που μου γνώρισες, χαίρομαι ιδιαίτερα όταν έχει κάποιος τον τρόπο του. Αρκεί ο τρόπος του να μην αντιτίθεται στη δική μου ηθική, οπότε οφείλω μεν να τον παραδεχτώ που τα καταφέρνει, αλλά σόρρυ, δεν θα τον ζηλέψω κιόλας. Και το ξανατονίζω πως μιλάω γενικά και όχι για τους ανθρώπου που μου γνώρισες. Κι αυτό γιατί δεν αφορά αυτό το σάιτ!! Μιλήσαμε με πμ και δεν βλέπω το λόγο να βγάλω τέτοια πράγματα στο main. Δεν με ξέρεις όμως και αυτό σημαίνει πως δεν μπορείς να κρίνεις τι ξέρω εγώ και τι όχι.

7. Δεν είδα να μου παρουσιάσηκε καμία "επιχειρηματική ευκαιρία" so far. Ποια ήταν η ευκαιρία; Βλέπω πως έχεις χαλαστεί πολύ που ακόμα δεν έχω κάνει δεύτερη συνάντηση, αλλά προς το παρόν είναι πάρα πολύ γενική η συζήτηση. Μην αγχώνεσαι για το μέλλον μου πάντως. Ό,τι έχω κάνει στη ζωή μου το έχω κάνει παλέυοντας και όχι προσπαθώντας να βρω ευκαιρίες.
Μιλάς για κάτι που δεν ξέρεις, για μια αγορά (ή μάλλον αγορές) με ιδιαιτερότητες. Και μια που την ξέρω εγώ ελαφρώς καλύτερα (ελπίζω αυτό τουλάχιστον να μου δίνεις το δικαίωμα να το πιστεύω), ενδεχομένως να μπορώ να κρίνω καλύτερα αν αυτά που μου "υπόσχονται" κάποιοι μπορούν όντως να γίνουνε ή όχι.

Μην το ξαναπώ πάντως, γράψε μου ό,τι θες σε πμ, βρίσε, κάνε φτιάξε ό,τι γουστάρεις για θέματα επαγγελματικά.
Εδώ μιλάμε για πουτάνες όπως λες κι εσύ. Κι εγώ ξέρω αρκετούς Έλληνες στο Κισινάου που σου λένε:
"Έχω να σου στείλω εγώ κοπελίτσα στο διαμέρισμα, περίπου στο 80άρι ή στο 100άρι"
Και τα μισά πάνε στην τσέπη τους.
Κατάλαβες για τι πράγμα μιλάω;
Να αγοράζεις κανά φλιτ πού και πού...να σκοτώνεις καμιά μύγα
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Θα ήθελα να διευκρινίσω τα παρακάτω αναφορικά με το ατυχές σχόλιο του LASTMOICAN.

Ο Lastmoican μου έστειλε ένα ΡΜ και μου ζήτησε να τον βοηθήσω να προωθήσει τα προϊόντα της εταιρείας του στις αγορές της Ρουμανίας και της Μολδαβίας. Του απάντησα ότι εγώ δεν μπορώ να ασχοληθώ γιατί έχω τις δικές μου δραστηριότητες και του πρότεινα να τον φέρω σε επαφή με επιχειρηματίες, το αντικείμενο της δουλειάς των οποίων, είναι η έρευνα αγοράς και η εξεύρεση πελατών. Πράγμα που έκανα αφού το δέχθηκε. Συνάντησε λοιπόν τους ανθρώπους, οι οποίοι, αφού του είπαν ότι είναι σε θέση να τον αναλάβουν, τον ρώτησαν ποια θα είναι η αμοιβή τους. Ο Lastmoican, ούτε λίγο ούτε πολύ, εξαφανίσθηκε...μέχρι σήμερα. To Knowhow στις business αγαπητέ, ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ! Το τελευταίο σχόλιό μου αναφορικά με το θέμα.
τελικά έπρεπε να διαβάσω λίγο παρακάτω.
λοιπόν, είναι περίπου όπως τα λέει ο κύριος soritas.
μόνο που μια και δεν είσαι στη συζήτηση καλό θα είναι να μην αναπαραγάγεις ασάφειες.
Το γεγονός πως εξαφανίστηκα όπως λες, όπως σου είπα δεν έχει να κάνει με την πληρωμή.
Όσο κι αν δεν το πιστεύεις, δεν κρέμομαι από τη βοήθεια των δικών σου.

Για να αποφασιστεί μια συνεργασία χρειάζονται περισσότερα πράγματα από τον ορισμό μίας τιμής (που δεν έχει οριστεί ακόμα αφού δεν έχει γίνει καν επεξήγηση για το τι πράγμα μιλάμε!)

Το knowhow ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ. Μαζί σου είμαι. Το knowhow όμως, εδώ πωλούνται επαφές και όχι know how. Θα μου επιτρέψεις να σου πω πως ο καθένας μπορεί να πιστεύει πως έχει ό,τι επαφες νομίζει, αλλά πίστεψέ με αυτό δεν σημαίνει πως οι επαφές αυτές είναι οι πραγματικά σωστές.

Θα σε παρακαλούσα για τελευταία φορά να μην αναφέρεις πράγματα ειδικά όταν δεν είσαι αυτήκοος ακροατής και να μην αναπαράγεις ασάφειες.
Και κάτι ακόμα, τελευταίο αν μου επιτρέπεις. Το να κάνεις δουλειές με μίζες δεν είναι δα και κατόρθωμα. Το έχω κάνει στην προηγούμενη ασχολία μου με ιδιαίτερη επιτυχία. Το ξαναλέω ΠΑΛΙ, δεν κρίνω ούτε τις δικές σου δουλειές ούτε τίποτα. ΜΙΛΑΩ ΓΕΝΙΚΑ
Αλλά μια και αναφέρθηκες σε προσωπική επικοινωνία (ντροπή σου) και την έβγαλες στη φόρα χωρίς λόγο κρίνοντας και από πάνω (εσφαλμένα κιόλας, αλλά τεσπα - μικρή σημασία έχει αυτό), θα σου έλεγα να κοιτάξεις λίγο τον κώδικα ηθικής σου.

Δεν είμαι άνθρωπος που κρατάει κακίες ούτε έριδες. Το αφήνω εδώ ως έχει.

 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
1. Δεν μίλησα προσωπικά για σένα. Και αν νομίζεις πως είσαι ο μοναδικός που έχω μιλήσει στη Μολδαβία, κάνεις λάθος. Τα μικρός και αφελής πέστα σε άλλους, ούτε σε προσέβαλλα ούτε καν έγραψα ή υποννόησα πως σου ζήτησα κάτι. Αν θέλεις να κάνεις προσωπικά σχόλια κάντα σε πμ.
2.Δεν έγινες ούτε εσύ δικός μου ούτε εγώ δικός σου. Δικοί μας είναι κατά τη γνώμη μου οι του ιδίου έθνους.
3. Ο τρόπος που κάνει ο καθένας business είναι καθαρά προσωπικός. Και ο καθένας έχει φυσικά το δικαίωμα να κρίνει κατά τη γνώμη του τον τρόπο αυτόν. Αν για σένα είναι σωστός ο τρόπος σου, κανένα πρόβλημα. Δεν θυμάμαι να μου ζήτησες λεφτά, εκτός αν έχουμε συναντηθεί ήδη και δεν το ξέρω.
4. Δεν ασχολούμαι μόνο με τη Μολδαβία και πολύ περισσότερο δεν κρέμεται η δουλειά μου από αυτούς τους "επιχειρηματίες που δεν έχω ξαναδει ούτε στον ύπνο μου ποτέ".Ευτυχώς ή δυστυχώς κάθε εβδομάδα είμαι και σε διαφορετική χώρα και όταν θα έχω κάποιο χρόνο να επανέλθω θα επανέλθω.
5. Μια και άρχισες να μιλάς για κάτι χωρίς να εξηγήσεις τίποτα (απλά έβγαλες τα συμπεράσματά σου και τα παρέθεσες χωρ΄ςι να έχω αναφέρει τίποτα εγώ), να σου το εξηγήσω για άλλη μια φορά λοιπόν πως δεν έχω δική μου εταιρία να διαχειρίζομαι τα λεφτά. Και ευτυχώς ή δυστυχώς δεν δουλεύω στη Siemens να κάνω δουλειές με μίζες.
6. Δεν κρίνω τους "επιχειρήματίες" που μου γνώρισες, χαίρομαι ιδιαίτερα όταν έχει κάποιος τον τρόπο του. Αρκεί ο τρόπος του να μην αντιτίθεται στη δική μου ηθική, οπότε οφείλω μεν να τον παραδεχτώ που τα καταφέρνει, αλλά σόρρυ, δεν θα τον ζηλέψω κιόλας. Και το ξανατονίζω πως μιλάω γενικά και όχι για τους ανθρώπου που μου γνώρισες. Κι αυτό γιατί δεν αφορά αυτό το σάιτ!! Μιλήσαμε με πμ και δεν βλέπω το λόγο να βγάλω τέτοια πράγματα στο main. Δεν με ξέρεις όμως και αυτό σημαίνει πως δεν μπορείς να κρίνεις τι ξέρω εγώ και τι όχι.

7. Δεν είδα να μου παρουσιάσηκε καμία "επιχειρηματική ευκαιρία" so far. Ποια ήταν η ευκαιρία; Βλέπω πως έχεις χαλαστεί πολύ που ακόμα δεν έχω κάνει δεύτερη συνάντηση, αλλά προς το παρόν είναι πάρα πολύ γενική η συζήτηση. Μην αγχώνεσαι για το μέλλον μου πάντως. Ό,τι έχω κάνει στη ζωή μου το έχω κάνει παλέυοντας και όχι προσπαθώντας να βρω ευκαιρίες.
Μιλάς για κάτι που δεν ξέρεις, για μια αγορά (ή μάλλον αγορές) με ιδιαιτερότητες. Και μια που την ξέρω εγώ ελαφρώς καλύτερα (ελπίζω αυτό τουλάχιστον να μου δίνεις το δικαίωμα να το πιστεύω), ενδεχομένως να μπορώ να κρίνω καλύτερα αν αυτά που μου "υπόσχονται" κάποιοι μπορούν όντως να γίνουνε ή όχι.

Μην το ξαναπώ πάντως, γράψε μου ό,τι θες σε πμ, βρίσε, κάνε φτιάξε ό,τι γουστάρεις για θέματα επαγγελματικά.
Εδώ μιλάμε για πουτάνες όπως λες κι εσύ. Κι εγώ ξέρω αρκετούς Έλληνες στο Κισινάου που σου λένε:
"Έχω να σου στείλω εγώ κοπελίτσα στο διαμέρισμα, περίπου στο 80άρι ή στο 100άρι"
Και τα μισά πάνε στην τσέπη τους.
Κατάλαβες για τι πράγμα μιλάω;
Να αγοράζεις κανά φλιτ πού και πού...να σκοτώνεις καμιά μύγα


Έκανες παράθεση σε δικό μου post, επομένως ορθά εκτίμησα ότι αναφερόσουν σε εμένα και ορθώς σου απάντησα. Είμαι βέβαιος ότι δεν σου άρεσε η απάντηση, αλλά ούτε και εμένα μου άρεσαν τα υπονοούμενα. Όταν θέλεις να αναφέρεσαι σε άλλους να κάνεις παράθεση στα δικά τους posts ώστε να μην δημιουργουνται παρεξηγήσεις.

Ό,τι είχα να πω για εσένα το έχω ήδη πει και δεν προτίθεμαι να ασχοληθώ περισσότερο με την υπόθεση... εκτός αν προκληθώ!

Διευκρινίζω τέλος ότι (1). Δεν έχουμε συναντηθεί ποτέ και (2). Δεν σου πρότεινα ΠΟΤΕ να σου στείλω σου στείλω καμιά "κοπελίτσα". Αν θέλεις να είσαι όσο δίκαιος ισχυρίζεσαι ότι είσαι, πρέπει να διευκρινήσεις το σημείο αυτό.

Ευχαριστώ για την συμβουλή σου αναφορικά με το "φλιτ".
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
   σκοπός μου είναι  να  ενημερώσω απόλυτα αντικειμενικά. τώρα δεν θέλο να  ανεβάσω στο site ούτε πιο ειδικές  φωτό  περί  τον γεγονότων ούτε αρχεία τις επίσημης ιατροδικαστικής υπερεσίας τις μολδαβίας για τους νεκρούς τον επεισοδιων "αναμενο" την εκλογή πρόεδρου που είναι  εν εξέλιξη στην ασφαλή χωρα (ακόμα και για κυνήγι)  :headbang: :headbang:

Δεν είναι "νεκροί"!
Πρόκειται για έναν νεκρό!

Είπαμε να είμαστε αντικειμενικοί.
 

koleou

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Κριτικές
9
Like
309
Πόντοι
26
Αξιζει πιστευετε ενα ταξιδι μολδαβια
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Έκανες παράθεση σε δικό μου post, επομένως ορθά εκτίμησα ότι αναφερόσουν σε εμένα και ορθώς σου απάντησα. Είμαι βέβαιος ότι δεν σου άρεσε η απάντηση, αλλά ούτε και εμένα μου άρεσαν τα υπονοούμενα. Όταν θέλεις να αναφέρεσαι σε άλλους να κάνεις παράθεση στα δικά τους posts ώστε να μην δημιουργουνται παρεξηγήσεις.

Ό,τι είχα να πω για εσένα το έχω ήδη πει και δεν προτίθεμαι να ασχοληθώ περισσότερο με την υπόθεση... εκτός αν προκληθώ!

Διευκρινίζω τέλος ότι (1). Δεν έχουμε συναντηθεί ποτέ και (2). Δεν σου πρότεινα ΠΟΤΕ να σου στείλω σου στείλω καμιά "κοπελίτσα". Αν θέλεις να είσαι όσο δίκαιος ισχυρίζεσαι ότι είσαι, πρέπει να διευκρινήσεις το σημείο αυτό.

Ευχαριστώ για την συμβουλή σου αναφορικά με το "φλιτ".

Ρε αδερφέ...εσύ έβαλες το τικετ σου φωτό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και λες για αποδείξεις παρουσίας!!! Σε ατό έκανα αναφορά στο ποστ σου από την αρχή του ποσταρισματος!! Φλιτ!
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Μίλησα πολύ συγκεκριμένα για σένα και την επικοινωνία που είχαμε για να μην υπάρχει παρεξήγηση μετά από αυτά που έγραψες.
Και είπα πολύ συγκεκριμένα για Έλληνες που κάνουν τη δουλειά αυτή με τις τάνες εκεί. Δεν είπα πουθενα πως το έκανες εσύ, ειδικά από τη στιγμή που ούτε καν έχουμε μιλήσει δια ζώσης.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Πέρα απο τις δουλειές, που η δική μου πεποίθηση τελικά είναι πως η Μολδαβία είναι περιορισμένων δυνατοτήτων γενικότερα, εκτός αν έχεις μπει εδώ και 10 χρόνια (θέλω να πω πως τώρα οι ευκαιρίες είναι περιορισμένες - γνώρισα αρκετούς Έλληνες εκεί που έτρωγαν τα λεφτά τους και τίποτα παραπάνω, πάνε για δουλειές και απλά τα τρώνεστις κοπέλες), να πω λίγο για το σεξο-τουρισμό τη δική μου γνώμη:

1. Αν πας για πρώτη φορά. Για να αρχίσεις να κινείσαι "άνετα" πρέπει να κάτσεις αρκετές μέρες την πρώτη φορά. Αν πας για 2-3 μέρες, ζορίζεσαι.
Συμβουλή, προσπαθείστε να κάνετε γνωριμία πριν πάτε με κοπέλα που να σας περιμένει όταν πάτε. Αλλιώς θα φάτε πληρωμένο έρωτα κανονικό (60-100 γιούργια τη μία ώρα) όπως δηλαδή και σε άλλες χώρες. Και τα τηλέφωνα αυτά δεν θα τα βρείτε τόσο εύκολα όπως στη Βουλγαρία ή στη Ρουμανία, δεν βρίσκεις εύκολα σάιτ με εκδιδόμενες. Αν είναι να πληρώσετε τόσα, το κάνετε και στην Ελλάδα νομίζω.

2. Μην περιμένετε με τα Αγγλικά να κάνετε όργια εκεί. Δεν είναι πολλές οι κοπέλες που μιλάνε αγγλικά ώστε να κάνουν διάλεξη. Σπασμένα και με λίγο λεξιλόγιο. Έχω βρεθεί και με κοπέλες που δεν μπορούσαν να καταλάβουνε ούτε το πως μου άρεσαν πολύ.
Ωστόσο, συνήθως πάνε 2-2 οπότε η μία λέει στην άλλη. Όσες μέρες και να μείνετε, γενικός κανόνας είναι πως όταν βγαίνετε για καφέ και βλέπετε 2-2 κοπέλες, μπορείτε εύκολα να πάτε να μιλήσετε και να κεράσετε. Μην πηγαίνετε με την πούτσα αρμ, θα σας εκμεταλλευτούνε.

3. Δεν ξέρω πώς είναι τώρα τα πράγματα. Οι κοπέλες εκεί που μιλάω μου λένε πως είναι όλα ασφαλή, αλλά η αγορά έχει κάνει κάμψη. Αυτό σημαίνει λογικά πως για σεξοτουρισμό είναι οκ, για μπίζνα τσού! Προσωπικά, η εταιρία μου μου έχει απαγορεύσει μετακίνηση εκεί λόγω ασφάλειας, παρότι εγώ τους διαβεβαιώνω για το αντίθετο, μέχρι νεωτέρας εντολής.

4. Όταν αρχίσεις να κινείσαι ευκολότερα (που σημαίνει πως συνήθως δεν είναι η πρώτη φορά ή πλέον έχεις κάτσει αρκετό καιρό) βλέπεις πως πλέον κάθε μέρα μπορείς να έχεις και άλλο @κορμί@ να νταντεύεις.  ΠΡΟΣΟΧΗ: (το ξαναλέω) υπάρχουν αρκετοί Έλληνες εκεί - ψιλο ή χοντρόμόνιμοι κάτοικοι εκεί που θα σου δώσουν τηλέφωνα ή κοπέλες εμμισθί. Συνήθως είναι διπλό αυτό που πληρώνεις.

5. Στη Μολδαβία (και στη Ρουμανία) μου έχει τύχει το περίεργο να θέλει η γυναίκα να πληρώσει για φαγητό και έξοδο. Ειδικά για τη Μολδαβία, μου έτυχε το εξής σκηνικό και ακόμα μιλάμε με τη συγκεκριμένη κοπέλα:
Γνώρισα μια κοπέλα από το νετ (παντρεμένη αλλά δεν μου το είπε) και βγήκαμε εκεί μαζί με μία φίλη της (που όπως μου είπε αργότερα την προόριζε να μου την πασάρει). Βγήκαμε λοιπόν χαλαρά, τις κέρασα, και εκεί μου τσαμπούνισε πως είναι παντρεμένη αλλά όχι σε καλό γαμο. Δεν κάναμε τίποτα! Ξαναβγήκαμε την επόμενη φορά που πήγα μολδαβία (με άλλη φίλη της)για φαγητό και κέρασα, αλλά την επόμενη μέρα με πήγε σε ακριβό ρεστοράν (10-15 γιούργια το άτομο) - ένα παραδοσιακό - δεν θυμάμαι όνομα, ίσως αυτοί που πάνε συχνά το ξέρουνε, και δεν δεχόταν με τίποτα να πληρώσω εγώ, τα πλήρωσε όλα εκείνη!!
Μετά είχε να πάει πανεπιστήμιο, οπότε ΔΕΝ κάναμε τίποτα ΟΥΤΕ εκείνη τη μέρα. Και εγώ θεώρησα πως δεν θα μου καθότανε με τίποτα!! Την επόμενη μέρα με πήρε τηλέφωνο, της πρότεινα να έρθει να δούμε καμιά ταινιούλα, ήρθε και η φάση έκατσε.
Και η κοπέλα ήρθε μέχρι και Βουκουρέστι να μείνει μαζί μου μια εβδομάδα (πλήρωσε μόνη της τα εισιτήρια!!) την προηγούμενη εβδομάδα.
Συμπερασματικά, στη χώρα αυτή οι γυναίκες πιστεύω πως χριεάζονται περισσότερη φροντίδα και προδέρμ. Στις νεαρές ηλικίες (18-20) περνάει το χρήμα, στις ελαφρώς μεγαλύτερες ηλικίες (23-26) περναει η συμπεριφορά.

Ξαναλέω πως τα παραπάνω είναι απλά η δική μου εμπειρία και συμπεράσματα.
Το σίγουρο είναι πως το Κισινάου δεν είναι Σόφια ή Βουκουρέστι. Δεν μπαίνεις σε 25 σάιτς και βρίσκεις αγγελίες. Εδώ πας με προσωπική επαφή. Δρόμο παίρνω δρόμο αφήνω.
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Μαμαλίγκα?
Αν τελικά είμαστε πατριώτες, τότε θα στεναχωρηθώ! Το εννοώ!
μην στεναχωριεσαι,οσοι με γνωριζουν ξερουν οτι δεν ειμαι "απο το χωριο του μαλακα" και ειδικα σε ρουμανια κ μολδαβια :grin: :grin: :grin:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
μόνο που μια και δεν είσαι στη συζήτηση καλό θα είναι να μην αναπαραγάγεις ασάφειες.
Το γεγονός πως εξαφανίστηκα όπως λες, όπως σου είπα δεν έχει να κάνει με την πληρωμή.
Όσο κι αν δεν το πιστεύεις, δεν κρέμομαι από τη βοήθεια των δικών σου.

Για να αποφασιστεί μια συνεργασία χρειάζονται περισσότερα πράγματα από τον ορισμό μίας τιμής (που δεν έχει οριστεί ακόμα αφού δεν έχει γίνει καν επεξήγηση για το τι πράγμα μιλάμε!)

Το knowhow ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ. Μαζί σου είμαι. Το knowhow όμως, εδώ πωλούνται επαφές και όχι know how. Θα μου επιτρέψεις να σου πω πως ο καθένας μπορεί να πιστεύει πως έχει ό,τι επαφες νομίζει, αλλά πίστεψέ με αυτό δεν σημαίνει πως οι επαφές αυτές είναι οι πραγματικά σωστές.

Θα σε παρακαλούσα για τελευταία φορά να μην αναφέρεις πράγματα ειδικά όταν δεν είσαι αυτήκοος ακροατής και να μην αναπαράγεις ασάφειες.
Και κάτι ακόμα, τελευταίο αν μου επιτρέπεις. Το να κάνεις δουλειές με μίζες δεν είναι δα και κατόρθωμα.
καλα ρε μοικανε,δξλαδη ποσο θες να καταλαβεις οτι ο ανθρωπος ειναι μακρια νυχτωμενος απο τη χωρα
εδω εχει γραψει οτι θα εμπαινες σε μια τεραστια αγορα??ποια της μολδαβιας?εγραψε οτι ειναι στο μαλακο υπογαστριο της ρωσιας που εντελως καμμια εξαγωγικη δραστηριοτητα της-της ρωσσιας-η ααλλη δεν εχει να κανει με τη εν λογω χωρα,ουτε καν οι ουκρανοι δεν τους υπολογιζουν,παρα μονο καπως το ΠΡΜ,για καποιες διαδρομες απο κ προς την οντεσσα,
οταν σου λεει οτι οι ουκρανοι "καραβιες" πανε να αγορασουν στο κισιναου-δηλ σε διπλοτριπλες τιμες-αγαθα,ετσι τουπανε εκει που ρωταει,ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ απο αυτον τον ανθρωπο να σε βαλει στην αγορα η εστω να σου κανειconnections?το μονο που ξερει ειναι ναπληρωνει το κουκο αηδονι,αν οντως κανει δουλειες εκει και φυσικα οι γνωριμιεσ του θα σε δουν σαν ενα ακομα "κοτοπουλο' για μαδημα
ειναι αρκετοι εκει που πουλλουν γνωριμιες κι επαφες δηλ "aer batut"-aera kopanisto σημαινει αυτο φιλε σοριτας
η χωρα,δικη μου αποψη,πρεπει να ειδωθει ΜΟΝΟ ως μια μεγαλη ρουμανικη πολη με ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ,αλλα αρκετα μελλοντικη,ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
καλα ρε μοικανε,δξλαδη ποσο θες να καταλαβεις οτι ο ανθρωπος ειναι μακρια νυχτωμενος απο τη χωρα
εδω εχει γραψει οτι θα εμπαινες σε μια τεραστια αγορα??ποια της μολδαβιας?εγραψε οτι ειναι στο μαλακο υπογαστριο της ρωσιας που εντελως καμμια εξαγωγικη δραστηριοτητα της-της ρωσσιας-η ααλλη δεν εχει να κανει με τη εν λογω χωρα,ουτε καν οι ουκρανοι δεν τους υπολογιζουν,παρα μονο καπως το ΠΡΜ,για καποιες διαδρομες απο κ προς την οντεσσα,
οταν σου λεει οτι οι ουκρανοι "καραβιες" πανε να αγορασουν στο κισιναου-δηλ σε διπλοτριπλες τιμες-αγαθα,ετσι τουπανε εκει που ρωταει,ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ απο αυτον τον ανθρωπο να σε βαλει στην αγορα η εστω να σου κανειconnections?το μονο που ξερει ειναι ναπληρωνει το κουκο αηδονι,αν οντως κανει δουλειες εκει και φυσικα οι γνωριμιεσ του θα σε δουν σαν ενα ακομα "κοτοπουλο' για μαδημα
ειναι αρκετοι εκει που πουλλουν γνωριμιες κι επαφες δηλ "aer batut"-aera kopanisto σημαινει αυτο φιλε σοριτας
η χωρα,δικη μου αποψη,πρεπει να ειδωθει ΜΟΝΟ ως μια μεγαλη ρουμανικη πολη με ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ,αλλα αρκετα μελλοντικη,ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ

Άντε μια βόλτα στο ISG μήπως βρείς κανένα κακομοίρη να κλαίτε μαζί τη μοίρα σας...
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Φιλε σοριτας σου βαζω κι ενα τεστ πολλαπλης επιλογης να απαντησεις σε σχεση με την σταση σου κ το πως εμπρακτα υποστηριζεις τις αρλουμπες που κατα κυριο λογο-οχι ολα οσα λες-τσαμπουνας,κι οταν ερχεται η ωρα να απαντησεις εμπρακτα "κωφευεις",οπως με τη δολοφονια του κυπριου προσφατα,τα συμβολαια θανατου των 2-2500 USD,την μονιμη κι οχι βιρτουαλ παρουσια μου σε ολη τν περιοχη,το  2 μεγαλυτερο εργοστασιο χαλυβουργιας στη ΡΙΒΝΙΤΣΑ,το υπουργειο γεωργιας ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ(alimentara),την ασυζητητι 50-150% μεγαλυτερη τιμη ολων των αγαθων απο βενζινη ως χυμους κ γιαουρτια brand|k μη,την ασημαντοτητα εμπορικα σαν χωρας,και τελος την ποιοτητα των κοριτσιων που σε δουλευεουν ψιλο γαζι,σκεψου οτι ενω εισαι μονιμος εκει κ με μπιζνες επιπεδου,αναγκαζεσαι ακομα να προσφευγεις σε "πληρωμενες" κ ακριβα λεω εγω,υπηρεσιες!!!!!!!!!
οποτε πες μας τι νομιζεις οτι ανταποκρινετε στην σταση σου εμπρος στην αδιαμφησβητητη πραγματηκοτητα?
κατα τη γνωμη σου η σταση σου ειναι
α."ποιω την νυσσα"?
β.κανω το "κινεζο"?

γ.με φτυνουν κι εγω λεω "ψιχαλιζει"?η "περα βρεχει"?
δ.την κανω "γαργαρα"?
ε.κανω το "παγωνι"?
στ.ολα τα ανωτερω μαζι?

εγω λεω το ,
ΕΣΥ?? :grin: :grin: :grin:
ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΚΙ ΕΚΤΙΜΗΣΗΣ
Ο ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ ΣΟΥ-βλεπεις εγω οταν κανω λαθος το διωρθωνω,δεν ειμαι "γαιδαρος' :idiot: :idiot: :idiot:
RED PEAINZ
Y.γ.για να σου λυθει κι η απορια αυτα που λες οτι διαβαζω στο I.S.G. μαλλον,ΕΓΩ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΚΙ ΕΚΕΙ,σαν George Red,ΠΑΜΕ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Άντε μια βόλτα στο ISG μήπως βρείς κανένα κακομοίρη να κλαίτε μαζί τη μοίρα σας...
τωρα αγαπητε μου το ποιος κλαιει τη μοιρα του,και ποιος αναγκαζεται να κυνηγαει πουτανες να τις γαμησει ΟΝΤΑΣ ΜΟΝΙΜΟΣσε μια χωρα της συμφορας,το εχεις ΗΔΗ απαντησει ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ :grin: :grin: :grin:
Αν το εννοεις οικονομικα ,παλι ΟΧΙ ΕΓΩ αποφευγω να βαλω κανα στοιχηματακι των οσων χιλιαδων "ευρω',ετσι για να ζεσταθουμε κ λιγο!!!!!!
ΜΕ ΑΓΑΠΗ
RED
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
Φιλε σοριτας σου βαζω κι ενα τεστ πολλαπλης επιλογης να απαντησεις σε σχεση με την σταση σου κ το πως εμπρακτα υποστηριζεις τις αρλουμπες που κατα κυριο λογο-οχι ολα οσα λες-τσαμπουνας,κι οταν ερχεται η ωρα να απαντησεις εμπρακτα "κωφευεις",οπως με τη δολοφονια του κυπριου προσφατα,τα συμβολαια θανατου των 2-2500 USD,την μονιμη κι οχι βιρτουαλ παρουσια μου σε ολη τν περιοχη,το  2 μεγαλυτερο εργοστασιο χαλυβουργιας στη ΡΙΒΝΙΤΣΑ,το υπουργειο γεωργιας ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ(alimentara),την ασυζητητι 50-150% μεγαλυτερη τιμη ολων των αγαθων απο βενζινη ως χυμους κ γιαουρτια brand|k μη,την ασημαντοτητα εμπορικα σαν χωρας,και τελος την ποιοτητα των κοριτσιων που σε δουλευεουν ψιλο γαζι,σκεψου οτι ενω εισαι μονιμος εκει κ με μπιζνες επιπεδου,αναγκαζεσαι ακομα να προσφευγεις σε "πληρωμενες" κ ακριβα λεω εγω,υπηρεσιες!!!!!!!!!
οποτε πες μας τι νομιζεις οτι ανταποκρινετε στην σταση σου εμπρος στην αδιαμφησβητητη πραγματηκοτητα?
κατα τη γνωμη σου η σταση σου ειναι
α."ποιω την νυσσα"?
β.κανω το "κινεζο"?

γ.με φτυνουν κι εγω λεω "ψιχαλιζει"?η "περα βρεχει"?
δ.την κανω "γαργαρα"?
ε.κανω το "παγωνι"?
στ.ολα τα ανωτερω μαζι?

εγω λεω το ,
ΕΣΥ?? :grin: :grin: :grin:
ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΚΙ ΕΚΤΙΜΗΣΗΣ
Ο ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ ΣΟΥ-βλεπεις εγω οταν κανω λαθος το διωρθωνω,δεν ειμαι "γαιδαρος' :idiot: :idiot: :idiot:
RED PEAINZ
Y.γ.για να σου λυθει κι η απορια αυτα που λες οτι διαβαζω στο I.S.G. μαλλον,ΕΓΩ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΚΙ ΕΚΕΙ,σαν George Red,ΠΑΜΕ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Τι κάνεις Γιάννη? Κουκιά σπέρνω...
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
τωρα αγαπητε μου το ποιος κλαιει τη μοιρα του,και ποιος αναγκαζεται να κυνηγαει πουτανες να τις γαμησει ΟΝΤΑΣ ΜΟΝΙΜΟΣσε μια χωρα της συμφορας,το εχεις ΗΔΗ απαντησει ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ :grin: :grin: :grin:
Αν το εννοεις οικονομικα ,παλι ΟΧΙ ΕΓΩ αποφευγω να βαλω κανα στοιχηματακι των οσων χιλιαδων "ευρω',ετσι για να ζεσταθουμε κ λιγο!!!!!!
ΜΕ ΑΓΑΠΗ
RED

Εγώ είμαι εδώ γιατί μου αρέσουν οι πουτάνες.
Εσύ κατά τα φαινόμενα είσαι εδώ για να μάθεις πόσο κάνουν οι ρέγκες...
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
και θα κλεισω με μια απορια,εγω κι οσοι ξερω που ασχολουνται με δουλειες κ γκομενες κανονικες κ πληρωτεες εστω,δεν προλαβαινουν ουτε για κατουρημα,ΕΣΥ απ οτι βλεπω εισαι 10 ωρες μες στο σαιτ!!!!!!!!!!!
πως τα καταφερνεις ρε μεγαλε????
ρε ΜΠΑΣ Κ ΔΕ ΚΑΝΕΙΣ τιποτα αλλο? :grin: :grin: :grin:
ρωταω,μη αρχισεις παλι κ με βριζεις :helpplea: :helpplea: :helpplea:
Συνεχιζεται......
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Εγώ είμαι εδώ γιατί μου αρέσουν οι πουτάνες.
Εσύ κατά τα φαινόμενα είσαι εδώ για να μάθεις πόσο κάνουν οι ρέγκες...
θα στο αναλυσω αλλη ωρα τι ΠΡΕΠΕΙ να κανεις με τις γκομενες εκει κ ρουμανια,ως τοτε προσεχε "ΜΗΝ ΣΕ ΚΛΑΙΝΕ ΟΙ ΡΕΓΓΕς"ειδικα που δεν θα ξερεις κ την τιμη :2funny: :2funny: :2funny:
υ.γ.εγω,αληθεια λεω δεν σε ειρωνευομαι ως συνηθως,σε ΠΑΩ,γιατι δεν χαμπαριαζεις τιποτα,οντως ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΣΑΙ ΟΡΕΙΝΟΣ!!!!!! :dancing: :dancing: :dancing:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom