Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
               το "xαναβαζο"  για  να "αποκτισιμουμε"  κοινό "σιλογiκο"  ασυνείδητο  στο  site   mr  "σοριτας"  περιμένω    με  ενδιαφέρον  τα  νέα   από  την  χωρα  ευχάριστο                     kind regards  yantis

Αγαπητέ,
Δυσκολεύομαι να κατανοήσω τι γράφεις τις περισσότερες φορές.
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
άντε πάλι τα ίδια αντιπαράθεση  επί προσωπικού  και  ουσία ως προς τα  θέμα μηδέν με λίπη ιδιαιτερα  το γεγονός  ευχάριστο
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Το έχω ξαναπεί...
Ρίχοντας συνεχώς το επίπεδό σου, δεν με εντυπωσιάζεις...
εχεις δικιο οτι ριχνω το επιπεδο μου,αλλα  δεν το κανω για να σε εντυπωσιασω, μονο κ μονο-ασκοπως βεβαια- για να σε φτασω  :grin: :grin: :grin:
για το στοιχημα παλι 'τσιμουδια"??? :huh:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Μήτσο,
Χέστηκα για τοι ποιος με πιστεύει και ποιος όχι. Εγώ, αντίθετα με άλλους, δεν θέλω να αποδείξω τίποτε σε κανέναν, ούτε επιζητώ κανένα βραβείο.
ε οχι και δε ζητας βραβειο ρε μεγαλε
το εισητηριο βεβαια το εβαλες επανω στην παρακρουση που εχεις παθει κι αυτα που λες στους αλλους νομιζεις οτι τα λεν και αυτοι για σενα
εγω π.χ σε πιστευω οτι εισαι μολδαβια κ χωρις το εισητηριο-φωτο,ΑΛΛΑ δεν πιστευω οτι εχεις κ πληρη αισθηση του τι συμβαινει γυρω σου
δεν ειναι κακο αυτο,αλλα ο υπερφιαλος-ανευ λογου ομως- εγωισμος σου σε κανει να το παιζεις παντογνωστης-ποια ειναι παλι αυτη η "ανηλλημενη υποχρεωση' εναντι του εαυτου σου,μονο εσυ καταλαβαινεις
ΠΕΣ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ,αλλα κοιτα μην εισαι ξανα ΗΜΙΜΑΘΗΣ,ΡΩΤΑ Κ ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ,μηπως στο τελος του προηγουμενου ετους βρεθηκε νεκρος απο εγκληματικη ενεργεια-στραγγαλισμος- μες στο διαμερισμα του στο κισινιοφ  ΚΥΠΡΙΟΣ επιχειρηματιας????????????????????/χρονια με δουλειες στο βουκουρεστι κι εκει-κτηματικα κ αλλα πιο περιεργα-
Αντρ.ΤΣ...ΗΣ ηταν το ονομα του
για ποια λοιπον ασφαλεια κ μ.....ες μας τσαμπουνας ρε ανθρωπε?????που αλλου γινονται αυτα????????????????
και ισως μου πεις διαφορα,αλλα εχε υποψη σου οτι η ζωη εκει αποτιμαται απο 2000 usd ισως κ πιο κατω
ΔΕΝ ΛΕΩ οτι θα μας σκοτωσουν ολουσ εκει,γι αυτο αλλωστε κ παω κι εγω συχνα,δεν ειναι τοσο επικυνδυνα σιγουρα,αλλα δεν ειναι κ τοσο ακινδυνα επισης
o virtual ακροατης σας
RED
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
φιλε Sorita καλα τα γραφεις.δωσε αν μπορεις παραπανω πληροφωριες.εμενα δεν χρειαζεται να μου αποδιξεις τιποτα!για τους αλλους που δεν πιστευουν το εγραψα :2funny: :2funny: :2funny:αυτοι θα σου ζητησουν σιγουρα χαρτι απο τον Βαρονιν!!!!!και αν ακομα τους το φερεις θα λενε οτι ειναι πλαστο :2funny: :2funny: :2funny:
τζιμμυ προσεχε τα φαουλ ,στα πεντε αποβαλεσαι ,στο μπασκετ  τουλαχιστον:grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
ε οχι και δε ζητας βραβειο ρε μεγαλε
το εισητηριο βεβαια το εβαλες επανω στην παρακρουση που εχεις παθει κι αυτα που λες στους αλλους νομιζεις οτι τα λεν και αυτοι για σενα
εγω π.χ σε πιστευω οτι εισαι μολδαβια κ χωρις το εισητηριο-φωτο,ΑΛΛΑ δεν πιστευω οτι εχεις κ πληρη αισθηση του τι συμβαινει γυρω σου
δεν ειναι κακο αυτο,αλλα ο υπερφιαλος-ανευ λογου ομως- εγωισμος σου σε κανει να το παιζεις παντογνωστης-ποια ειναι παλι αυτη η "ανηλλημενη υποχρεωση' εναντι του εαυτου σου,μονο εσυ καταλαβαινεις
ΠΕΣ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ,αλλα κοιτα μην εισαι ξανα ΗΜΙΜΑΘΗΣ,ΡΩΤΑ Κ ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ,μηπως στο τελος του προηγουμενου ετους βρεθηκε νεκρος απο εγκληματικη ενεργεια-στραγγαλισμος- μες στο διαμερισμα του στο κισινιοφ  ΚΥΠΡΙΟΣ επιχειρηματιας????????????????????/χρονια με δουλειες στο βουκουρεστι κι εκει-κτηματικα κ αλλα πιο περιεργα-
Αντρ.ΤΣ...ΗΣ ηταν το ονομα του
για ποια λοιπον ασφαλεια κ μ.....ες μας τσαμπουνας ρε ανθρωπε?????που αλλου γινονται αυτα????????????????
και ισως μου πεις διαφορα,αλλα εχε υποψη σου οτι η ζωη εκει αποτιμαται απο 2000 usd ισως κ πιο κατω
ΔΕΝ ΛΕΩ οτι θα μας σκοτωσουν ολουσ εκει,γι αυτο αλλωστε κ παω κι εγω συχνα,δεν ειναι τοσο επικυνδυνα σιγουρα,αλλα δεν ειναι κ τοσο ακινδυνα επισης
o virtual ακροατης σας
RED

RED-PAIN in the ass...
Πήγαινε να παίξεις κάπου αλλού. Εδώ σε πήρανε χαμπάρι...
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
ε οχι και δε ζητας βραβειο ρε μεγαλε
το εισητηριο βεβαια το εβαλες επανω στην παρακρουση που εχεις παθει κι αυτα που λες στους αλλους νομιζεις οτι τα λεν και αυτοι για σενα
εγω π.χ σε πιστευω οτι εισαι μολδαβια κ χωρις το εισητηριο-φωτο,ΑΛΛΑ δεν πιστευω οτι εχεις κ πληρη αισθηση του τι συμβαινει γυρω σου
δεν ειναι κακο αυτο,αλλα ο υπερφιαλος-ανευ λογου ομως- εγωισμος σου σε κανει να το παιζεις παντογνωστης-ποια ειναι παλι αυτη η "ανηλλημενη υποχρεωση' εναντι του εαυτου σου,μονο εσυ καταλαβαινεις
ΠΕΣ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ,αλλα κοιτα μην εισαι ξανα ΗΜΙΜΑΘΗΣ,ΡΩΤΑ Κ ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ,μηπως στο τελος του προηγουμενου ετους βρεθηκε νεκρος απο εγκληματικη ενεργεια-στραγγαλισμος- μες στο διαμερισμα του στο κισινιοφ  ΚΥΠΡΙΟΣ επιχειρηματιας????????????????????/χρονια με δουλειες στο βουκουρεστι κι εκει-κτηματικα κ αλλα πιο περιεργα-
Αντρ.ΤΣ...ΗΣ ηταν το ονομα του
για ποια λοιπον ασφαλεια κ μ.....ες μας τσαμπουνας ρε ανθρωπε?????που αλλου γινονται αυτα????????????????
και ισως μου πεις διαφορα,αλλα εχε υποψη σου οτι η ζωη εκει αποτιμαται απο 2000 usd ισως κ πιο κατω
ΔΕΝ ΛΕΩ οτι θα μας σκοτωσουν ολουσ εκει,γι αυτο αλλωστε κ παω κι εγω συχνα,δεν ειναι τοσο επικυνδυνα σιγουρα,αλλα δεν ειναι κ τοσο ακινδυνα επισης
o virtual ακροατης σας
RED

Το σωστό θα ήταν να έγραφες "αναγνώστης". Εδώ διαβάζεις δεν ακούς!
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
άντε πάλι τα ίδια αντιπαράθεση  επί προσωπικού  και  ουσία ως προς τα  θέμα μηδέν με λίπη ιδιαιτερα  το γεγονός  ευχάριστο

Αν νομίζεις οτι δεν έχει γραφεί τίποτε ουσιαστικό εδώ, τότε μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις.
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
ε οχι και δε ζητας βραβειο ρε μεγαλε
το εισητηριο βεβαια το εβαλες επανω στην παρακρουση που εχεις παθει κι αυτα που λες στους αλλους νομιζεις οτι τα λεν και αυτοι για σενα
εγω π.χ σε πιστευω οτι εισαι μολδαβια κ χωρις το εισητηριο-φωτο,ΑΛΛΑ δεν πιστευω οτι εχεις κ πληρη αισθηση του τι συμβαινει γυρω σου
δεν ειναι κακο αυτο,αλλα ο υπερφιαλος-ανευ λογου ομως- εγωισμος σου σε κανει να το παιζεις παντογνωστης-ποια ειναι παλι αυτη η "ανηλλημενη υποχρεωση' εναντι του εαυτου σου,μονο εσυ καταλαβαινεις
ΠΕΣ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ,αλλα κοιτα μην εισαι ξανα ΗΜΙΜΑΘΗΣ,ΡΩΤΑ Κ ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ,μηπως στο τελος του προηγουμενου ετους βρεθηκε νεκρος απο εγκληματικη ενεργεια-στραγγαλισμος- μες στο διαμερισμα του στο κισινιοφ  ΚΥΠΡΙΟΣ επιχειρηματιας????????????????????/χρονια με δουλειες στο βουκουρεστι κι εκει-κτηματικα κ αλλα πιο περιεργα-
Αντρ.ΤΣ...ΗΣ ηταν το ονομα του
για ποια λοιπον ασφαλεια κ μ.....ες μας τσαμπουνας ρε ανθρωπε?????που αλλου γινονται αυτα????????????????
και ισως μου πεις διαφορα,αλλα εχε υποψη σου οτι η ζωη εκει αποτιμαται απο 2000 usd ισως κ πιο κατω
ΔΕΝ ΛΕΩ οτι θα μας σκοτωσουν ολουσ εκει,γι αυτο αλλωστε κ παω κι εγω συχνα,δεν ειναι τοσο επικυνδυνα σιγουρα,αλλα δεν ειναι κ τοσο ακινδυνα επισης
o virtual ακροατης σας
RED
το γεγονός είναι αληθεία όπως επίσης ότι αρκετοί επιχειρηματίες κατά το παρελθόν βρέθηκαν αυτοκτονημένοι πχ "διευτιντις" coca cola md  ισπανός  εισαγωγέας  αυτοκινήτων tir  ιταλός μαφιόζος και αρκετοί άλλοι ξένοι
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
αλλα και στην ελλάδα άμα μπλέξεις τα ίδια γίνονται ποσον  μάλλον  στο ανατολικό μπλόκ και  ιδιαιτερα  σε  χωρα  που  επικρατεί  το  ρωσικο στοιχειο
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
επίσης το κισινέου σαν πρωτεύοσα κράτους είναι  όντως  μικρή εγώ  την έχω  περπατήσει σχεδόν όλη  με  τα πόδια με  αποτέλεσμα όλοι να γνωρίζουν όλους και μου έτυχε πολλές  φορες να  δίνουν πληροφορίες πρώην γνωστες μου σε καινούργιες .υπάρχει  μια  άτυπη  κουμουνιστική υποστήριξη μεταξύτους  όσο και  αν  προσπάθησα  να  τις  διασπάσω  όταν  "εfεβγα" από την  χωρα  "σιναντιοτουσαν" και  διασταύρωναν  τα  πάντα και  αυτό  αρκετές  φορες μιλάω  πάντα  για  όχι εκδιδόμενες οι ρουμάνοι που έχουν την πρωτοκαθεδρία στις moldavezes κατά  αυτούς  λένε ότι αντιλαμβάνονται τα πάντα  και είναι "διαολισες" τέλος κατά την γνώμη μου πάντα η περιοχή ακόμα μυρίζει μπαρούτι  και  περιμένω  με  μεγάλο "εντιαφερον" τον mr "σοριτας" να μας στείλει  την αναφορά του  από το κισινέου ευχάριστο
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
όσον αφορά την mafia σε md και uα οποιος ισχυρίζεται ότι δεν υπάρχει  είναι τουλάχιστον αφελής στην moldavia πλέον κάτω από τις  ευλογίες του βορόνιν ειδικεύται 1 στο "λαθρεμποριο" τσιγάρων και καυσιμων προσ ευροπι 2 προώθηση  κάνναβης ντόπιας παραγωγής σε όλη την ευρώπη 3 εμπόριο λευκης σαρκός σε όλο τον κόσμο 4 εμποριο οπλον σε αραβικεs χώρες με κέρδη πολλών εκατομμυρίων euro το ίδιο και οι ουκρανοί με αποτέλεσμα να μην ασχολούνται με τους ξένους σεξοτουρίστες τουρίστες κτλ άμα βεβαια μπλέξεις καταλαβαίνετε ότι εξαφανίστηκες με ρωσικες μεδόδους <πάντοτε αυτοκτονία η αυτοκινηστικό>
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
επίσης  στην ουκρανία και στην moldavia οι γυναίκες εμάς  τους έλληνες επειδή σπανίζουμε μας έχουν ως είδος προς εξέταση και "εντιαφεροντε" να μάθουν τα χαρακτηριστικά μας στην ουκρανία  μας θεωρούν και ιδιαιτερα πολιτισμένο λαό και μας έχουν  kai σε  μεγάλη υπόληψη πράγμα που λειτουργεί υπέρ μας όσον αφορά το αποτέλεσμα πάντα
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
όσον αφορά την mafia σε md και uα οποιος ισχυρίζεται ότι δεν υπάρχει  είναι τουλάχιστον αφελής στην moldavia πλέον κάτω από τις  ευλογίες του βορόνιν ειδικεύται 1 στο "λαθρεμποριο" τσιγάρων και καυσιμων προσ ευροπι 2 προώθηση  κάνναβης ντόπιας παραγωγής σε όλη την ευρώπη 3 εμπόριο λευκης σαρκός σε όλο τον κόσμο 4 εμποριο οπλον σε αραβικεs χώρες με κέρδη πολλών εκατομμυρίων euro το ίδιο και οι ουκρανοί με αποτέλεσμα να μην ασχολούνται με τους ξένους σεξοτουρίστες τουρίστες κτλ άμα βεβαια μπλέξεις καταλαβαίνετε ότι εξαφανίστηκες με ρωσικες μεδόδους <πάντοτε αυτοκτονία η αυτοκινηστικό>

Το παραδέχομαι είμαι αφελής!
Μαφία στην Μολδαβία ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Όπως ΔΕΝ υπάρχει και στη Ρουμανία. Εμπόριο ή λαθρεμπόριο όπλων η Μολδαβία ΔΕΝ κάνει. Σημείωσε ότι η Μολδαβία είναι η μοναδικη χώρα στην πρώην Σοβιετική Ένωση που δεν είχε αναπτύξει ΠΟΤΕ αμυντική βιομηχανία. Πως είναι λοιπόν δυνατόν μία χώρα να κάνει λαθρεμπόριο όπλων όταν δεν τα έχει? Στον αμυντικό τομέα η Μολδαβία αγοράζει τα πάντα από την Rosoboronexport (πρώην Rosvoorouzhenie). Η Ουκρανία (Ukrspetsexport) έκανε ορισμένες φορές (τελευταία πριν από 1-2 χρόνια. Έκτοτε τα πάντα γίνονται κάτω από τις "ευχές" και οδηγίες των ΗΠΑ. Και η Ρώσικη μέθοδος δεν είναι η αυτοκτονία. Είναι η εκτέλεση με μιά 9αρα (κοντή) στο μέτωπο. Όπως με τον Γενικό Διευθυντή του "ΑΝΤΕΥ" πριν από μερικά χρόνια με τα Ρώσικα όπλα στην Γιουγκοσλαβία (σε συνεργασία με Ελληνική εταιρεία).

Δεν μπορώ να σας καταλάβω ρε παιδιά. Ο ένας μας λέει ότι η Μολδαβία είναι πανάκριβη (και όμως έρχονται "βαποριές" οι Ουρκανοί από την Οδησσό για να ψωνίσουν από το Κίσινεφ), μας λέει ότι οι Μολδαβές είναι δύσκολες, πανάκριβες (και "κοπρόσκυλα") και εσύ ότι γίνεται ο ΧΑΜΟΣ από την ανύπαρκτη Μαφία, το ανύπαρκτο εμπόριο όπλων και άλλα.

Μήπως μιλάμε για την Κολομβία?

Τόση προσπάθεια δυσφήμησης της χώρας που στο μόνο που έφταιξε είναι να παράγει το ωραιότερο και kinkier προϊόν στο κόσμο? Ήμαρτον!
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
επίσης το κισινέου σαν πρωτεύοσα κράτους είναι  όντως  μικρή εγώ  την έχω  περπατήσει σχεδόν όλη  με  τα πόδια με  αποτέλεσμα όλοι να γνωρίζουν όλους και μου έτυχε πολλές  φορες να  δίνουν πληροφορίες πρώην γνωστες μου σε καινούργιες .υπάρχει  μια  άτυπη  κουμουνιστική υποστήριξη μεταξύτους  όσο και  αν  προσπάθησα  να  τις  διασπάσω  όταν  "εfεβγα" από την  χωρα  "σιναντιοτουσαν" και  διασταύρωναν  τα  πάντα και  αυτό  αρκετές  φορες μιλάω  πάντα  για  όχι εκδιδόμενες οι ρουμάνοι που έχουν την πρωτοκαθεδρία στις moldavezes κατά  αυτούς  λένε ότι αντιλαμβάνονται τα πάντα  και είναι "διαολισες" τέλος κατά την γνώμη μου πάντα η περιοχή ακόμα μυρίζει μπαρούτι  και  περιμένω  με  μεγάλο "εντιαφερον" τον mr "σοριτας" να μας στείλει  την αναφορά του  από το κισινέου ευχάριστο

Μην κάνεις μεγάλα σχέδια για αναφορές και τέτοια. Εγώ ότι είχα να πω για τη Μολδαβία το είπα.
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
εχεις δικιο οτι ριχνω το επιπεδο μου,αλλα  δεν το κανω για να σε εντυπωσιασω, μονο κ μονο-ασκοπως βεβαια- για να σε φτασω  :grin: :grin: :grin:
για το στοιχημα παλι 'τσιμουδια"??? :huh:

Στοίχημα? Αυτό που με ανησυχεί είναι αν θα έχεις να το πληρώσεις...
Το έχω ξαναπεί, ασχολούμαι ΜΟΝΟ με σοβαρούς ανθρώπους. Εσύ, κατά την άποψή μου, δεν είσαι. Όσο λοιπόν να να προσπαθήσεις, από εμένα θα λαμβάνεις αυτό που σου αρμόζει. Την αδιαφορία και ενίοτε λίγη εκλεπτυσμένη ειρωνία.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Σύντροφοι, το γεγονός ότι έγιναν κατά καιρούς κάποιες βίαιες εκδηλώσεις σε βάρος ξένων ΔΕΝ σημαίνει ότι η χώρα δεν είναι ασφαλής. Όπως ανέφερε ο σύντροφος yantis παραπάνω "και στην ελλάδα άμα μπλέξεις τα ίδια γίνονται ποσον  μάλλον  στο ανατολικό μπλόκ και  ιδιαιτερα  σε  χωρα  που  επικρατεί  το  ρωσικο στοιχειο".
Ο απλός (σεξο-) ή μη τουρίστας δεν έχει να φοβηθεί τίποτα (πλην των ταξιτζήδων που θα τον κοροϊδέψουν με την πρώτη ευκαιρία). Η πόλη είναι ασφαλής και κυκλοφορούν αστυνομικοί καθ΄όλη τη διάρκεια της νύχτας. Ατοί μπορούν να σας δημιουργήσουν πρόβλημα τη νύχτα, αν συνοδεύετε κάποια ντόπια κοπέλα (θα ισχυρισθούν δηλ. ότι η κοπέλα μπορεί νάναι αδήλωτη πουτάνα και θα θέλουν και καλά να πάτε στο τμήμα για εξακρίβωση), αλλά μη μασάτε. Η δώστε τους ενα μικρό μπαξίσι (20-30] λέει) ή απειλήστε τους ότι θα παραπονεθείτε στην πρεσβεία και στο διευθυντή τους και θα φύγουν.
  Όσον αφορά τα θέματα μάφιας. ¨Όντως υπάρχει, αλλά επαναλαμβάνω ο απλός τουρίστας δεν θα τους συναντήσει. Η ντόπια μαφία (με τις ευλογίες του Βορονίν, όπως λέει ο σύντροφος παραπάνω) ειδικεύεται στις οικοδομικές επιχειρήσεις και στα καύσιμα. Με κάνναβη δεν ασχολούνται (αισχρή ποιότης).Τα τσιγάρα τα ελέγχουν Ουκρανοί. Το εμπόριο όπλών το ελέγχει αποκλειστικά η ΠΜΡ. Το εμπόριο λευκής σάρκας έχει παρακμάσει.
  Επαναλαμβάνω όλα αυτά δεν αγγίζουν τον απλό τουρίστα (δεν θα τα αντιληφθεί καν).
  Τέλος και παρεπιμπτόντως όσον αφορά το θέμα Ουκρανία αυτά που αναφέρει ο σύντροφος ισχύουν αλλά ΜΟΝΟ για την ρωσσόφωνη Νότια Ουκρανία.
  Τέλος καλό θα ήταν να αποφεύγονται οι προσωπικές αντιπαραθέσεις και να συνεισφέρουν όλοι οι επαϊόντες στο να ενημερωθούν τα μη ρωσσόφωνα ή ρουμανόφωνα μέλη επί του επιστητού (πως δηλ.και που θα  :boff: ).
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
επίσης   στην ουκρανία και στην moldavia οι γυναίκες εμάς  τους έλληνες επειδή σπανίζουμε μας έχουν ως είδος προς εξέταση και "εντιαφεροντε" να μάθουν τα χαρακτηριστικά μας στην ουκρανία  μας θεωρούν και ιδιαιτερα πολιτισμένο λαό και μας έχουν  kai σε  μεγάλη υπόληψη πράγμα που λειτουργεί υπέρ μας όσον αφορά το αποτέλεσμα πάντα

Συμφωνώ.
Ενας σημαντικός παράγοντας είναι και το Ελληνικό στοιχείο που υπάρχει εκεί, είτε από τα βάθη των αιώνων είτε από αυτούς που έφυγαν μετά το πέρας το εμφυλίου είτε και από αυτούς που δραστηριοποιούνται εκεί επαγγελματικά τα τελευταία χρόνια, η συντριπτική πλειοψηφία των οποίων είναι επιτυχημένοι και η συμπεριφορά τους προς το ντόπιο πληθυσμό φιλική.
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
O Βορόνιν εξελέγη σήμερα Πρόεδρος της Βουλής, με την αντιπολίτευση να μην συμμετέχει σε μία προσπάθεια να μποϋκοτάρει την διαδικασία. Οι Προεδρικές εκλογές είναι αργότερα τον Μάιο από την Βουλή. Αν το κυβερνόν κόμα δεν καταφέρει να εκλέξει Πρόεδρο σε 2 συνεχείς γύρους, σύμφωνα με τον νόμο, θα προκυρηχθούν νέες γενικές εκλογές.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom