Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
άντε πάλι αρχίσαμε  τα  επί προσωπικού  στου κουφού  την πόρτα  πάρε την πόρτα  και  φύγε  αμάν ελληναράδες skate και δεινόσαυρο
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
εσενα σε παω,γιατι εχεις κατανοησει πως δουλευει το ελληνικο πολιτικο συστημα κ το χεις μεταφερει κι εδω,εισαι κατι σαν εκπροσωπος τυπου μεγαλου κομματος,οτι κ ναναι η αληθεια οσο κ να προκαλειται απο τα αυταποδεικτα εκεινος λεει το δικο του κι ας μη παταει πουθενα,τλσπαντων σου υπενθυμιζω οτι (βεβαια στου κουφου τη πορτα.....)η προταση μου για να βαλουμε κανα στοιχημα για την virΤual η μη,παραμονη μου στη μολδαβια κ δυτ.ουκρανια παραμενει!!!!!1
τι καιρο κανει τωρα τελευταια ΣΤΟ κισινιοφ?απ οτι καταλαβα πρεπει να "βρεχει" καργα, μαλακες :grin:-δεν ειναι προσωπικο,μην αρχισεις κ με λες ασχετο παλι,αν κ τοτε, κουτσα στραβα κατι εμαθες εκτος απο αυτα που σου λενε,και μαλλον "χαφτεις"αμασητα,  εκει οι"δικοι"΄σου!!!1
με αγαπη
VIRTUAL-REDPEAINZ
Υ.Γ.1 δε σκεφτηκες μηπως ειναι βαλτος κι ο "γιαντις"???? :2funny:
αυτο τωρα οντως απορω πως σου ξεφυγε :think: :think:
Υ.Γ.2 LAST WARNING,μη βρεχεις κ πολυ κωλο,ασε λιγο ψαρι και για τους αλλους που δεν το "φυσανε" κιολας :helpplea: :helpplea:
mr red από ότι  βλέπω από τα  "γραφομενασας" είστε  μέσα  στο  θέμα παρακαλώ πολύ  να  αφήσετε τα  επί προσωπικού και  να  μας διαφωτίσετε πάνω  στο θέμα από την "δικισας" οπτική γωνια ευχάριστο
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
επίσης επαναλαμβάνω τρία  πράγματα  που  είναι  τα  άκρως επικίνδυνα uα και md proton δεν ξεμπλέκεις  με  τίποτα  άμα σε πιάσουν με ανήλικη 18 και  6 μήνες το κατώτερο όριο δεύτερον μακριά  από ουσίες τρίτον μολυσματικές asdenies  εκατό φορες πιο πάνω οι pιθανοτιτες" φυματίωσης  "ιπατιτιτας" b και  aids +  τα  τροχαία ατυχήματα
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
σε άπειρες συζητήσεις  που  έχω κάνει με σοβαρούς  "αραβοτουρκους" όλες τις "ανατιλικοευροπεες"  τις θεωρούν  "εκdιδομενες"  και ζώα και τις  χρησιμοποιούν μονο για   σεξουαλικούς  σκοπούς και  διασκέδαση επίσης είναι απόλυτα memto  και  κατακριτέο  να  παντρευτούν  γυναίκες  από αυτές  τις  χώρες μιλάμε πάντα  για  σοβαρούς  "αντροπους"  οικονομικο-κοινωνικά

γελάνε πραγματικά με  εμάς  τους  χριστιανούς  που οι γυναίκες μας είναι  για  αυτούς εκδιδόμενες και χειραφετημένες


Φίλε Yantis tο τι θεωρούν οι φίλοι σου οι «σοβαροί αραβότουρκοι» είναι παντελώς αδιάφορο διότι πρόκειται περί κοπράνων και όχι περί ανθρώπων.

Το έχουν αποδείξει πολλές φορές εξάλλου ότι αποτελούν τη χειρότερη έκφραση του Homo sapiens, τη ντροπή του με λίγα λόγια.

Είναι άνθρωποι που δεν έχουν κανένα σεβασμό στην ανθρώπινη αξιοπρέπεια, έχουν μειώσει τον άνθρωπο σε πολύ μα πολύ χειρότερο του ζώου όποτε τους δόθηκε η ευκαιρία, και δεν έχω καμία, μα καμία αμφιβολία ότι το ίδιο θα ξαναέκαναν μόλις τους δινόταν η ευκαιρία.

Δυστυχώς η Ευρωπαϊκή ιστορία είτε για λόγους αξιοπρέπειας είτε για λόγους πολιτικής έχει αποκρύψει πάρα πολλά αληθινά γεγονότα με αποτέλεσμα να μην έχουμε γνώση του ποια ακριβώς είναι η αλήθεια.

Για αιώνες ολόκληρους στο μεσαίωνα και την αναγέννηση το μοτίβο του «μαύρου ή άραβα μουσουλμάνου αφέντη και της λευκής χριστιανής δούλας» ήταν το επικρατέστερο. Τα χαρέμια και τα κάτεργα των πλοίων ήταν γεμάτα από λευκές χριστιανές κοπέλες. Οι Ελληνίδες της τουρκοκρατούμενης Ελλάδας ήταν μειοψηφία. Μεγάλη πλειοψηφία ήταν Ιταλίδες, Ισπανίδες, Γαλλίδες, αλλά ακόμα και Αγγλίδες, Γερμανίδες και άλλες πολλές.

Οι συνθήκες διαβίωσης ήταν πολύ, μα πολύ χειρότερες από αυτές του ζώου. Διότι το ζώο ζει σα ζώο, αλλά δεν το βασανίζεις συστηματικά. Οι κοπέλες αυτές ήταν ξυρισμένες γουλί διότι τους ερέθιζε να τις βλέπουν εξευτελισμένες σα ζώα. Είχαν όλες υποστεί ακρωτηριαστική «περιτομή», ολική ή μερική, δηλαδή κόψιμο της κλειτορίδας και των μικρών χειλιών για να μην προεξέχουν από τα μεγάλα χείλη και να δείχνουν σαν κοριτσάκια, επίσης κόψιμο των μεγάλων χειλιών και συρραφή για να διατηρείτε στενή η είσοδος του κόλπου τους. Πολλές πέθαιναν από τις μολύνσεις και από την αδυναμία αποβολής ούρων.
Τις κλείδωναν μέσα σε ξύλα με τρεις τρύπες, μία για το κεφάλι και δύο για τα χέρια έτσι ώστε να μην  μπορούν να αυτοκτονήσουν. Το φαΐ τους το πετούσαν στο πάτωμα και τους απαγόρευαν να χρησιμοποιούν τα χέρια για να φάνε, παρά μόνο με τη γλώσσα. Ήταν συνεχώς γυμνές ή φορούσαν μόνο ένα παντελόνι από μετάξι που ήταν τελείως διαφανές.

Αυτές που δουλεύανε στα κάτεργα κωπηλατούσαν ασταμάτητα. Περιγράφεται ακόμα πως ούτε τη στιγμή που έπρεπε να γεννήσουν δεν τους επέτρεπαν να σταματήσουν. Ερχόταν ο μαύρος ευνούχος επιστάτης και τις μαστίγωνε για να μην χάσουν ούτε ένα τράβηγμα κουπιού από τη γέννα. Βεβαίως το παιδί πετιόταν αμέσως στη θάλασσα.

Αυτά που σου περιγράφω είναι μόνο ελάχιστα από τις πραγματικές συνθήκες διαβίωσης τους. Και βέβαια κάθε άντρας χριστιανός που πιανόταν δούλος ευνουχιζόταν κατευθείαν και χρησιμοποιούταν για δουλειά μέχρι να πεθάνει, πράγμα που ευτυχώς γινόταν γρήγορα.


Αυτοί είναι οι φίλοι σου οι «σοβαροί αραβότουρκοι». Και αν νομίζεις ότι έχει αλλάξει κάτι στο μυαλό τους από τότε, δυστυχώς δεν είναι έτσι. Απλά δεν έχουν τη δύναμη να το επαναλάβουν. Και όπου αποκτούν αυτή τη δύναμη έστω και στο ελάχιστο το επαναλαμβάνουν συνεχώς. Στο Παρίσι το 2005 είχαν σημειωθεί οι περισσότεροι βιασμοί στον Ευρωπαϊκό χώρο. Το μοτίβο ήταν το ίδιο και επαναλαμβανόμενο. Μουσουλμάνοι βιάζανε Γαλλίδες μαθήτριες στα σχολεία και τους δρόμους στη περιφέρεια του Παρισιού. Σε συνέντευξη που είχα δει να παίρνουν από παιδιά ενός τέτοιου σχολείου ένας μαθητής μουσουλμάνος έλεγε: «Οι Γαλλίδες είναι μόνο για το κρεβάτι, οι μουσουλμάνες για το σπίτι».


Κοπέλες εκπορνεύονται σε όλο τον ελεύθερο κόσμο. Αυτό που αλλάζει είναι μόνο ο τρόπος της εκπόρνευσης. Στην Ελλάδα και την Δυτική Ευρώπη κυριαρχεί η κοινωνική πορνεία. Δεν κάθετε στο δρόμο η ελληνίδα, ούτε πάει στο μπουρδέλο, αλλά αν δεν έχεις χρήματα δεν πάει μαζί σου. Είναι κοινωνική πόρνη. Στο μουσουλμανικό κόσμο το να έβλεπες να εκπορνευτεί μία κοπέλα θα ήταν στοιχείο προόδου. Θα σήμαινε ότι έχει κάποιας μορφής ελευθερία για το πώς θα χρησιμοποιήσει το κορμί της. Όμως σε όλο τον Ισλαμικό κόσμο η γυναίκα είναι ξεκάθαρα δούλα. Στους νόμους, στην αντίληψη, και στην καθημερινή πράξη. Ποινή θανάτου για απλή και αβάσιμη κατηγορία μοιχείας είναι καθημερινή πράξη. Και μη μου πεις ότι ο φερετζές και το μπουργκά είναι για τη «προστασία» και το «σεβασμό» της γυναίκας γιατί αυτές είναι παπαριές για χαζούς. Είναι ξεκάθαρα στοιχεία υποταγής και δουλείας.

Με συγχωρείς πολύ για το εκτενές ποστ, ξέρω ότι κούρασα, αλλά όχι και να μεταφέρεται η άποψη των αραβότουρκων σε φόρουμ του ελεύθερου κόσμου. Αυτό πάει πολύ!
 

Συνημμένα

  • 202848832.jpg
    202848832.jpg
    17,9 KB · Εμφανίσεις: 23

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
mr νέαρχος με καλύψατε απόλυτα ακριβώς αυτή  είναι η  νοοτροπία  τον "αραβοτουρκον" εγώ  μετέφερα ακριβώς το  πως  σκέφτονται  δεν είπα  τους  επικροτώ και  αν  diafazete το  thema  τους  χαρακτήρισα εχτρούς .σαν πολίτης του κόσμου θα ήθελα  να  σας πω ότι επειδή ακριβώς είμαστε ο ελεύτερος  κόσμος  πρέπει  να  λέμε την άποψη του αντιπαλου συγχαρητήρια για το "πολιτισμικοσας" επίπεδο  συνεχίστε  με  πιο πολλά και θα  ήθελα  για τις  ανατολικοευρωπαίες τα  "σχολιασας" ευχάριστο






 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
εσενα σε ...
Υ.Γ.2 LAST WARNING,μη βρεχεις κ πολυ κωλο,ασε λιγο ψαρι και για τους αλλους που δεν το "φυσανε" κιολας :helpplea: :helpplea:

Το έχω ξαναπεί...
Ρίχοντας συνεχώς το επίπεδό σου, δεν με εντυπωσιάζεις...
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
καλημέρα  σε όλους ... mr  "σοριτας" όντως για  δουλειές έτσι  είναι  όπως  περιγράφεται  την  κατάσταση αλλα  ξεχάσατε  να  πείτε  ότι όταν  είσαι  ξένος  στην md  σου  την πέφτουν  συνεχεια  οι  του  κράτους και  δεν  σε  αφήνουν να κανεις  τίποτα  χωρίς  αυτούς

Αν κάνεις αυτό που πρέπει δεν θα σου "την πέσει" κανένας. Θα τους έχεις με το μέρος σου.
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
επίσης επαναλαμβάνω τρία  πράγματα  που  είναι  τα  άκρως επικίνδυνα uα και md proton δεν ξεμπλέκεις  με  τίποτα  άμα σε πιάσουν με ανήλικη 18 και  6 μήνες το κατώτερο όριο δεύτερον μακριά  από ουσίες τρίτον μολυσματικές asdenies  εκατό φορες πιο πάνω οι pιθανοτιτες" φυματίωσης  "ιπατιτιτας" b και  aids +  τα  τροχαία ατυχήματα

Έχεις δίκιο. Έτσι είναι!
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
mr "σοριτας" σε "ζιζιτισι" που έκανα με κύπριο "επιχκειριματια" που έχει εστιατόριο στο κισινέου μου είπε ότι απλά τον αφήνουν να βγάζει τα πάγια "λιτουργικατου" έξοδα και απλά  τους έχει πλέον συνεταίρους
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
mr "σοριτας" σε "ζιζιτισι" που έκανα με κύπριο "επιχκειριματια" που έχει εστιατόριο στο κισινέου μου είπε ότι απλά τον αφήνουν να βγάζει τα πάγια "λιτουργικατου" έξοδα και απλά  τους έχει πλέον συνεταίρους

Δύο πιθανότητες υπάρχουν:
1. Είναι ψεύτης.
2. Είναι άσχετος.
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
mr νέαρχος με καλύψατε απόλυτα ακριβώς αυτή  είναι η  νοοτροπία  τον "αραβοτουρκον" εγώ  μετέφερα ακριβώς το  πως  σκέφτονται  δεν είπα  τους  επικροτώ και  αν  diafazete το  thema  τους  χαρακτήρισα εχτρούς .σαν πολίτης του κόσμου θα ήθελα  να  σας πω ότι επειδή ακριβώς είμαστε ο ελεύτερος  κόσμος  πρέπει  να  λέμε την άποψη του αντιπαλου συγχαρητήρια για το "πολιτισμικοσας" επίπεδο  συνεχίστε  με  πιο πολλά και θα  ήθελα  για τις  ανατολικοευρωπαίες τα  "σχολιασας" ευχάριστο

Χαίρομαι που συμφωνούμαι.

Όσον αφορά τα σχόλιά μου για τις ανατολικοευρωπαίες, έχει πάνω από τρία χρόνια που γράφω σε αυτό το φόρουμ για τις εμπειρίες μου με αυτά τα κορίτσια.
Η αγάπη μου, η ευγνωμοσύνη μου, η εκτίμησή μου στην ποιοτική τους θηλυκή ανωτερότητα έχουν καταγραφεί πολλές φορές.

Φόλες όλοι φάγαμε κατά καιρούς. Είναι μες το παιχνίδι.
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
εγώ μεταφέρω απλά τι "ελεχτι" δεν χαρακτηρίζω :idiot: το ίδιο μου είπαν έλληνες που δραστηριοποιούνται στις εισαγωγές  και στην διανομή αγαθών από το 1995 στην moldavia τα συμπεράσματα δικά σας
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
εγώ μεταφέρω απλά τι "ελεχτι" δεν χαρακτηρίζω :idiot: το ίδιο μου είπαν έλληνες που δραστηριοποιούνται στις εισαγωγές  και στην διανομή αγαθών από το 1995 στην moldavia τα συμπεράσματα δικά σας

Κοίτα.
Για να είμαστε ξεκάθαροι. Στην Ελλάδα, έχεις το επίσημο κράτος να σου τα παίρνει από παντού (επίσημα και ανεπίσημα). Στη Μολδαβία, έχεις χαμηλά λειτουργικά έξοδα, μιά τεράστια αγορά να δραστηριοποιηθείς, σχεδόν μηδενικό φόρο, κλπ. Ε κάτι πρέπει να δώσεις και σε αυτή τη χώρα που σε φιλοξενεί (επίσημα ή ανεπίσημα - συνήθως και τα δύο) αλλά σε καμμιά περίπτωση περισσότερο από το 2-3% του ετήσιου κέρδους σου, και αυτό εξαρτάται από πολλούς άλλους παράγοντες που δεν είναι σκόπιμο να το αναλύσουμε εδώ. Αν ο γνωστός σου εστιάτορας ισυρίζεται ότι βγάζει τα έξοδά του και τα υπόλοιπα του τα παίρνουν, τότε ή χαζός είναι (γιατί πιθανόν να μην τα έδωσε εκεί που έπρεπε...) ή κάτι άλλο συμβαίνει. Εγώ πάντως είναι η πρώτη φορά που το ακούω. Τέλος, εγώ ΜΟΝΟ ένα Έλληνα γνωρίζω που να ασχολείται με την διανομή αγαθών από το 1995. Αν είναι ο ΤΣ τότε εκπλήσομαι αν σου το είπε.
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
βλέπω τελικά ότι ξέρετε ακριβώς τι γίνετε στις δουλειές md .αν στην moldavia δεν είσαι με τους μολδαβούς γύρο  από την οικογένεια βορόνιν δεν κανεις δουλειά και έχεις <φορολογία> σpάγκα στα μολδαβικά λάδωμα "στα ελλινικα" υποχρεωτική  mr "σοριτας" μονο τυχαίος δεν eείμαι στο ανατολικό μπλόκ "γιαυτο" μόνον "αλιιθινες" πληροφορίες χωρίς να θίγουμε "αντροπους" και κατάστασης thenks
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
το ίδιο ισχύει και στην ουκρανία
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
βλέπω τελικά ότι ξέρετε ακριβώς τι γίνετε στις δουλειές md .αν στην moldavia δεν είσαι με τους μολδαβούς γύρο  από την οικογένεια βορόνιν δεν κανεις δουλειά και έχεις <φορολογία> σpάγκα στα μολδαβικά λάδωμα "στα ελλινικα" υποχρεωτική  mr "σοριτας" μονο τυχαίος δεν eείμαι στο ανατολικό μπλόκ "γιαυτο" μόνον "αλιιθινες" πληροφορίες χωρίς να θίγουμε "αντροπους" και κατάστασης thenks

Ό,τι καταθέτω είναι αληθινό και βασίζεται σε δικές μου (προσωπικές) εμπειρίες. Δεν θίγω κανένα, ούτε καταστάσεις. Εσύ "μίλησες" για Έλληνα διανομέα από το 1995. Μου έδωσες πάσα και απάντησα... Αναφορικά με τον ανεπίσημο αλλά υποχρεωτικό φόρο, κυρίως εξαρτάται από τι γνωριμίες και επαφές έχεις.
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
Ό,τι καταθέτω είναι αληθινό και βασίζεται σε δικές μου (προσωπικές) εμπειρίες. Δεν θίγω κανένα, ούτε καταστάσεις. Εσύ "μίλησες" για Έλληνα διανομέα από το 1995. Μου έδωσες πάσα και απάντησα... Αναφορικά με τον ανεπίσημο αλλά υποχρεωτικό φόρο, κυρίως εξαρτάται από τι γνωριμίες και επαφές έχεις.
    mr "σοριτας" οποτε sinfonoume θα ήθελα να σας ρωτήσω πως βλέπετε το καλοκαίρι το κισινέου για κάντε μας μια ανάλυση πρόβλεψη σε 1γυναίκες2 times3 τουρισμό ευχάριστο
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
κανένας άλλος με πρόβλεψη ανάλυση για το καλοκαίρι η για άλλες πληροφορίες?????
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
επίσης επαναλαμβάνω τρία  πράγματα  που  είναι  τα  άκρως επικίνδυνα uα και md proton δεν ξεμπλέκεις  με  τίποτα  άμα σε πιάσουν με ανήλικη 18 και  6 μήνες το κατώτερο όριο δεύτερον μακριά  από ουσίες τρίτον μολυσματικές asdenies  εκατό φορες πιο πάνω οι pιθανοτιτες" φυματίωσης  "ιπατιτιτας" b και  aids +  τα  τροχαία ατυχήματα
για Μολδαβια δεν μπορω να ξερω τους νομους.αλλα Ρωσσια το κατωτατο οριο για να διωχτεις ποινηκα ειναι τα 15 χρονια απο 15 και πανω δεν διωκεσαι.Ουκρανια νομιζω ειναι τα 16 χρονια.νομιακα εχω σπουδασει και μαλιστα ειχα κανει και εργασια στο 2ο ετος για αυτα.τωρα αν παει και πει οτι τη βιασες ειναι αλλο θεμα!
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
αγαπητέ και αξιόπιστε δημητράκη <ΔΌΞΑ ΤΟΝ THEO> ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΊΟ ΧΡΌΝΟ "ανατεοριθικε"  το ποινικό δίκαιο στην ουκρανία για τις περίπτωσις παιδεραστίας και σκέφτονται να "ανθεορισουν" την "ευλεθερι" διακίνηση τον ξένων λόγο αυτού του φαινομενου md 18.6 μήνες είναι το κατώτερο όριο  καταπληχτικές μπότες super
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom