Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
    mr "σοριτας" οποτε sinfonoume θα ήθελα να σας ρωτήσω πως βλέπετε το καλοκαίρι το κισινέου για κάντε μας μια ανάλυση πρόβλεψη σε 1γυναίκες2 times3 τουρισμό ευχάριστο

Νομίζω ότι είναι παράτολμο να κάνει κανείς προβλέψεις για το φετεινό καλοκαίρι στη Μολδαβία, αφού (1). Η διεθνης οικονομική κρίση είναι σε εξέλιξη και (2). Η πολιτική κατάσταση στη χώρα δεν έχει ομαλοποιηθεί πλήρως. Εκτιμώ ότι ασφαλείς προβλέψεις θα είναι σε θέση να κάνει κάποιος μετά την εκλογή Προέδρου στη χώρα.

Σε οποιαδήποτε περίπτωση, νομίζω ότι κάποιος με τόσο μεγάλη πείρα στην Ανατολική Ευρώπη όπως εσύ δεν χρειάζεται αναλύσεις από εμένα.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Σύντροφε Soritas,
                  αν και δεν με είχαν καλύψει απόλυτα οι προηγούμενες αναλύσεις σου ειδικά για τα θέματα των εκδιδομένων γυναικών στην Μολδαβία (υποστηρίζω ότι μπορείς να βρείς ΚΑΙ φτηνές ΚΑΙ καλές, πάντα υπο προϋποθέσεις), προσυπογράφω ΟΛΑ τα παραπάνω σου πόστ με τα οποία συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ.
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
Νομίζω ότι είναι παράτολμο να κάνει κανείς προβλέψεις για το φετεινό καλοκαίρι στη Μολδαβία, αφού (1). Η διεθνης οικονομική κρίση είναι σε εξέλιξη και (2). Η πολιτική κατάσταση στη χώρα δεν έχει ομαλοποιηθεί πλήρως. Εκτιμώ ότι ασφαλείς προβλέψεις θα είναι σε θέση να κάνει κάποιος μετά την εκλογή Προέδρου στη χώρα.

Σε οποιαδήποτε περίπτωση, νομίζω ότι κάποιος με τόσο μεγάλη πείρα στην Ανατολική Ευρώπη όπως εσύ δεν χρειάζεται αναλύσεις από εμένα.
αγαπητέ συναγωνιστή με γλιτώσατε από τον κόπο να τα γράψω εγώ 100% κατά  την γνώμη μου πάντοτε  η "εκτιμισισας" για  το καλοκαίρι  ευχάριστο
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
"προσπaθο" να  ανεβάσω το επίπεδο  του site γιατί ξέρω τουλάχιστον τρις  αναγνώστες από αν ευρώπη που εγώ μπροστά τους είμαι άσχετος αν γράψουν αυτοί θα  καταλάβετε  ακριβώς  τι  γίνετε  ευχάριστο
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
αγαπητέ συναγωνιστή με γλιτώσατε από τον κόπο να τα γράψω εγώ 100% κατά  την γνώμη μου πάντοτε  η "εκτιμισισας" για  το καλοκαίρι  ευχάριστο


Με την οικονομική κρίση να χτυπάει ήδη τη πόρτα της Μολδαβίας (με την μείωση των εξαγωγών κρασιών, καρυδιών και άλλων αγροτικών προϊόντων κατά 30% ήδη) προβλέπεται ένα δυσοίωνο καλοκαίρι στη Μολδαβία, όπως και σε όλο το κόσμο βέβαια. Ο κόσμος δεν καταθέτει χρήματα παρά τα ιδιαίτερα υψηλά επιτόκια καταθέσεων (17-18% για EUR & USD και 22-23% για Lei)φοβούμενοι "πάγωμα" όπως έγινε και στην Ουκρανία. Η εκτίμησή μου είναι ότι θα αυξηθεί η προσφορά των κυριών και ότι οι τιμές θα πέσουν κατακόρυφα. Εγώ εδώ (εκεί) θα είμαι πάντως, με ή χωρίς οικονομο-πολιτική κρίση.
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
Σύντροφε Soritas,
                  αν και δεν με είχαν καλύψει απόλυτα οι προηγούμενες αναλύσεις σου ειδικά για τα θέματα των εκδιδομένων γυναικών στην Μολδαβία (υποστηρίζω ότι μπορείς να βρείς ΚΑΙ φτηνές ΚΑΙ καλές, πάντα υπο προϋποθέσεις), προσυπογράφω ΟΛΑ τα παραπάνω σου πόστ με τα οποία συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ.

Σύντροφε ευχαριστώ,

Το γνωρίζω ότι γίνομαι καυστικός ώρες-ώρες αλλά δεν μπορώ να διαβάζω του κόσμου τις ανοησίες και ανακρίβειες και να μην κάνω τίποτε. Εν πάσει περιπτώσει από σήμερα το πρωί βρίσκομαι στο Κίσινεφ. Ορίστε και τα πειστήρια (απόκομα του εισητηρίου). Δεν φαίνεται καλά, αλλά για τους "Θωμάδες" με την επιστροφή μου θα το σκανάρω και θα το ποστάρω.
 

Συνημμένα

  • DSC01505.JPG
    DSC01505.JPG
    35 KB · Εμφανίσεις: 23

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
για τους εξυπνάκηδες σχετικούς  του  site.  έχω  παρατήρηση  ότι τις  ουσιαστικές πληροφορίες τις κρατάνε  για  τους ιδιους και λένε ανούσια πράγματα με  αποτέλεσμα πρώτα  οι ιταλοί και  μετά  οι "αραβοτουρκοι" να έχουν  μαζέψει  τα  καλύτερα  μωρά μονο και  μονο με το  ότι έχει  fgei από  τους  ιδιους ότι προσέχουν τις γυναίκες  σαν βασίλισσες πράγμα που το πιστέουν  στην  moldavia  και  στην  ουκρανία έκατσα μαζί  με  ιταλούς  και "τουρκαραβες" και  είναι απίστευτο  ότι  αν ξέρει κάτι  κάποιος το ξέρουν όλη ενώ εμείς  κουτοπονηριά και μικρότητες  σαν αποτέλεσμα  οι "ιταλοαραβο" τούρκοι τσάμπα  εμείς  χιλιάρικα  για  το  ίδιο  πράγμα ο κόσμος το έχει  τούμπανο  και μεις κοιτάμε πως  θα  "παραμιτιασουμε"  τους δικούς μας
              το "xαναβαζο"  για  να "αποκτισιμουμε"  κοινό "σιλογiκο"  ασυνείδητο  στο  site  mr  "σοριτας"  περιμένω    με  ενδιαφέρον  τα  νέα  από  την  χωρα  ευχάριστο                    kind regards  yantis
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Σύντροφε ευχαριστώ,

Το γνωρίζω ότι γίνομαι καυστικός ώρες-ώρες αλλά δεν μπορώ να διαβάζω του κόσμου τις ανοησίες και ανακρίβειες και να μην κάνω τίποτε. Εν πάσει περιπτώσει από σήμερα το πρωί βρίσκομαι στο Κίσινεφ. Ορίστε και τα πειστήρια (απόκομα του εισητηρίου). Δεν φαίνεται καλά, αλλά για τους "Θωμάδες" με την επιστροφή μου θα το σκανάρω και θα το ποστάρω.
αυτο δεν ειναι αποδειξη!!!οτι εισαι Κισινιοφ!!!!θελουμε πραγματικες αποδιξεις!!!!!!αυριο το πρω'ι' να πας απο το γραδειο του Βαρονιν. να παρεις ενα χαρτι (справка)που να επιβεβαιωνει ο Βαρονιν οτι εισαι Κισινιοφ!μετα θα το πας να το υπογραψουν οι ηγετες της αντιπολιτευσης.αυτο το χαρτι θα το πας στο Ελληνικο προξενειο της Οδδησου για βεβαιωση του γνησιου της υπογραφης και θα βαλεις σφραγγιδα αποστηλ!!!!τοτε ναι θα σε πιστεψουμε οτι εισαι Κισινιοφ!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
φιλε Sorita καλα τα γραφεις.δωσε αν μπορεις παραπανω πληροφωριες.εμενα δεν χρειαζεται να μου αποδιξεις τιποτα!για τους αλλους που δεν πιστευουν το εγραψα :2funny: :2funny: :2funny:αυτοι θα σου ζητησουν σιγουρα χαρτι απο τον Βαρονιν!!!!!και αν ακομα τους το φερεις θα λενε οτι ειναι πλαστο :2funny: :2funny: :2funny:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
για Μολδαβια δεν μπορω να ξερω τους νομους.αλλα Ρωσσια το κατωτατο οριο για να διωχτεις ποινηκα ειναι τα 15 χρονια απο 15 και πανω δεν διωκεσαι.Ουκρανια νομιζω ειναι τα 16 χρονια.νομιακα εχω σπουδασει και μαλιστα ειχα κανει και εργασια στο 2ο ετος για αυτα.τωρα αν παει και πει οτι τη βιασες ειναι αλλο θεμα!
ετσι ειναι! και με 15χρονη να πας και με την θεληση της ο νομος παλι σε γαμαει γιατι την θεωρει πολυ μικρη για να ειναι σε θεση να σκεφτει λογικα! σαν να λεμε εχει το ακαταλογιστο λογο ηλικιας! (αν τα λεω καλα γιατι απο νομικα ειμαι στοκος)
αν παλι ειναι 17 και 11 μηνες παλι ανηλικη θεωρηται οποτε σαν ανηλικη παλι μπορουν να σου κανουν μλκια αλλα μονο παρα την θεληση της! αν θελει δεν υπαρχει προβλημα! νομιζω οτι αν δεν συμφωνουν οι γονεις και σου κανουν καταγγελια μεχρι και την 1η ημερα που θα ενηλικιωθει την εχεις ασχημα! απο κει και μετα δεν παιζει προμπλεμ! και Ρουμανια ετσι ειναι!
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
σόρρυ παίδες, αλλά μια απλή παρατήρηση.
Δεν χρειάζεται να αποδείξει κανείς αν είναι ή έχει πάει στο Κισινάο.
Δεν είναι το θέμα μας αυτό. Όπως και στα υπόλοιπα θρεντς, ο σκοπός είναι να μαθαίνουμε όλοι και να προσπαθούμε με τις ενημερώσεις μας να προλάβουμε τα δικάμας λάθη να μην τα ξανακάνουν και άλλοι. Δεν αποτελεί καμιά ικανοποίηση να βλέπεις πως και ο άλλος την πάτησε όπως εσύ.

Ο σκοπός είναι να βοηθηθούμε.
Το να λες πως κάνεις πράματα και θάματα σε μία ξένη χώρα αλλά να μη δίνεις πληροφορίες ή να μη βοηθάς ουσιαστικά δεν λέει ΤΙΠΟΤΑ.
Όπως επίσης ΔΕΝ ΛΕΕΙ τίποτα το να του λες του άλλου πως σε βοηθάω αλλα με το αζημείωτο. Αν είσαι φτιαγμένος κάπου στα ξένα ΟΦΕΙΛΕΙΣ να βοηάς τα αδέρφια ΧΩΡΙΣ να ζητάς ανταλλάγματα!
Εκτός αν είναι η δουλειά σου αυτή, να τα μασάς δηλαδή από τους δικούς σου και να κάνεις τον έξυπνο μετά.

Ο νοών νοείτω.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
αυτο δεν ειναι αποδειξη!!!οτι εισαι Κισινιοφ!!!!θελουμε πραγματικες αποδιξεις!!!!!!αυριο το πρω'ι' να πας απο το γραδειο του Βαρονιν. να παρεις ενα χαρτι (справка)που να επιβεβαιωνει ο Βαρονιν οτι εισαι Κισινιοφ!μετα θα το πας να το υπογραψουν οι ηγετες της αντιπολιτευσης.αυτο το χαρτι θα το πας στο Ελληνικο προξενειο της Οδδησου για βεβαιωση του γνησιου της υπογραφης και θα βαλεις σφραγγιδα αποστηλ!!!!τοτε ναι θα σε πιστεψουμε οτι εισαι Κισινιοφ!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Now...that's a challenge for Mr. Soritas!

(λες να σου βρήκα το πρώτο mission impossible?)
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
φιλε Sorita καλα τα γραφεις.δωσε αν μπορεις παραπανω πληροφωριες.εμενα δεν χρειαζεται να μου αποδιξεις τιποτα!για τους αλλους που δεν πιστευουν το εγραψα :2funny: :2funny: :2funny:αυτοι θα σου ζητησουν σιγουρα χαρτι απο τον Βαρονιν!!!!!και αν ακομα τους το φερεις θα λενε οτι ειναι πλαστο :2funny: :2funny: :2funny:

Μήτσο,
Χέστηκα για τοι ποιος με πιστεύει και ποιος όχι. Εγώ, αντίθετα με άλλους, δεν θέλω να αποδείξω τίποτε σε κανέναν, ούτε επιζητώ κανένα βραβείο.
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
σόρρυ παίδες, αλλά μια απλή παρατήρηση.
Δεν χρειάζεται να αποδείξει κανείς αν είναι ή έχει πάει στο Κισινάο.
Δεν είναι το θέμα μας αυτό. Όπως και στα υπόλοιπα θρεντς, ο σκοπός είναι να μαθαίνουμε όλοι και να προσπαθούμε με τις ενημερώσεις μας να προλάβουμε τα δικάμας λάθη να μην τα ξανακάνουν και άλλοι. Δεν αποτελεί καμιά ικανοποίηση να βλέπεις πως και ο άλλος την πάτησε όπως εσύ.

Ο σκοπός είναι να βοηθηθούμε.
Το να λες πως κάνεις πράματα και θάματα σε μία ξένη χώρα αλλά να μη δίνεις πληροφορίες ή να μη βοηθάς ουσιαστικά δεν λέει ΤΙΠΟΤΑ.
Όπως επίσης ΔΕΝ ΛΕΕΙ τίποτα το να του λες του άλλου πως σε βοηθάω αλλα με το αζημείωτο. Αν είσαι φτιαγμένος κάπου στα ξένα ΟΦΕΙΛΕΙΣ να βοηάς τα αδέρφια ΧΩΡΙΣ να ζητάς ανταλλάγματα!
Εκτός αν είναι η δουλειά σου αυτή, να τα μασάς δηλαδή από τους δικούς σου και να κάνεις τον έξυπνο μετά.

Ο νοών νοείτω.

Η πολύ μικρός, ή πολύ αφελής ή και τα 2 είσαι...
Άλλο οι πουτάνες και αλλο οι business.
Οι πληροφορίες για πουτάνες είναι δωρεάν.
Οι business είναι επί αμοιβή!

Και δεν κατάλαβα... Από πότε έγινες δικός μου και δεν το έμαθα εγώ?

Όταν ζητάς έρευνα αγοράς και πελάτες, πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να πληρώσεις. Και αν θυμάμαι καλά, εσύ ήρθες σε εμένα. Σε σύστησα σε επιχειρηματίες που είναι σε θέση να σου βρουν πελάτες που δεν έχεις δει ούτε στον ύπνο σου και όταν έφτασε η ώρα του "δια ταύτα", την έκανες με ελαφρά πηδηματάκια.

Έξυπνος είναι αυτός που βλέπει μια επιχειρηματική ευκαιρία και την εκμεταλεύεται. Εσύ έκανες ακριβώς το αντίθετο!

Αν συνεχίσεις με την τακτική αυτή, σε βλέπω να μένεις ο τελευταίος και όχι μόνο των Μοϊκανών.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Αγαπητέ 007,
Πάντα υπάρχει η πρώτη φορά για όλους μας...
006

ΥΓ. Debriefing στο bar των κατασκόπων Παρασκευή βράδυ?

Δευτέρα please, απουσιάζω σε αποστολή μέχρι την Δευτέρα το πρωί.

Νόμιζα ότι σε έχει ενημερώσει η Moneypenny.

610x.jpg
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
Θα ήθελα να διευκρινίσω τα παρακάτω αναφορικά με το ατυχές σχόλιο του LASTMOICAN.

Ο Lastmoican μου έστειλε ένα ΡΜ και μου ζήτησε να τον βοηθήσω να προωθήσει τα προϊόντα της εταιρείας του στις αγορές της Ρουμανίας και της Μολδαβίας. Του απάντησα ότι εγώ δεν μπορώ να ασχοληθώ γιατί έχω τις δικές μου δραστηριότητες και του πρότεινα να τον φέρω σε επαφή με επιχειρηματίες, το αντικείμενο της δουλειάς των οποίων, είναι η έρευνα αγοράς και η εξεύρεση πελατών. Πράγμα που έκανα αφού το δέχθηκε. Συνάντησε λοιπόν τους ανθρώπους, οι οποίοι, αφού του είπαν ότι είναι σε θέση να τον αναλάβουν, τον ρώτησαν ποια θα είναι η αμοιβή τους. Ο Lastmoican, ούτε λίγο ούτε πολύ, εξαφανίσθηκε...μέχρι σήμερα. To Knowhow στις business αγαπητέ, ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ! Το τελευταίο σχόλιό μου αναφορικά με το θέμα.
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
Δευτέρα please, απουσιάζω σε αποστολή μέχρι την Δευτέρα το πρωί.

Νόμιζα ότι σε έχει ενημερώσει η Moneypenny.

610x.jpg

Μάλλον τα πολλά τραντάγματα σου έχουν κάνει ανεπανόρθωτη ζημιά. Η Moneypenny πήρε σύνταξη. Την θέση της την κατέλαβε η Σβετλάνα!
 

Συνημμένα

  • 779549_5_l.JPG
    779549_5_l.JPG
    35,9 KB · Εμφανίσεις: 22

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
Μάλλον τα πολλά τραντάγματα σου έχουν κάνει ανεπανόρθωτη ζημιά. Η Moneypenny πήρε σύνταξη. Την θέση της την κατέλαβε η Σβετλάνα!

Και που είσαι...
Η Σβετλάνα μου είπε ότι το όπλο σου θέλει καθάρισμα...
 

Συνημμένα

  • 779549_2_l.JPG
    779549_2_l.JPG
    26,2 KB · Εμφανίσεις: 23

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Και που είσαι...
Η Σβετλάνα μου είπε ότι το όπλο σου θέλει καθάρισμα...

Μέχρι την Παρασκευή θα "μαλακίζομαι" επαγγελματικά, το ΣΚ μου φαίνεται θα ακολουθήσω την συμβουλή της Σβετλάνας....
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom