Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
μας κάλεσαν να  πάμε  να μείνουμε  σπίτι τους και  ήρθαν δυο φορες βουκουρέστι για  τον  <γιο μου>
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
επίσης μου έκανε εντύπωση  το γεγονός  ότι  στην  moldavia λόγο  κρίσις  και  γεγονότων και απόντων τον πιο πολλών ξένων οι τιμές  τραβάνε  την ανηφόρα
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
το  βίωσα με  έναν  από τους  δυο <γιούς μου>  που  έχει αυτά  τα  χαρακτηριστικά και  τους  περνώ  μαζί
αυτό έγινε και στην md και  στην ουκρανία  πολλές  φορες ερχόντουσαν μονες  με  το  που  μιλάγαμε  ελληνικά
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
mr red  θα  ήθελα  να  μας πείτε  που είναι  κατά την  "γνομισας" η καλύτερη περιοχή  gia μας τους  elline3s ευχάριστο
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
λοιπον παιδες καλα τα λει ο 'συντροφος" αλλα μην ξεχναται οτι ειναι παλιος κ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΡΟΥΜΑΝΙΚΑ,και φυσικα τα χουνερια ταχει παθει παλιοτερα κι εχει εκπαιδευθει πλεον
η μολντοβα-εκτος απο μετριες πουτανες,σε οχι χαμηλες τιμες-ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ,οσοι τολμηροι προσελθετε αλλα εχετε και το νου σας,αν ειστε "νεοι" οποιας ηλικιας,τα "πιρανχας" σας περιμενουν!!!!!!!!111 :grin: :grin: :grin:
επιτέλους σύντροφοι  βρήκα  και  έναν ελληνάρα  και  χέρι ακριβώς τι  "γινετε"  στην  uα  και    md  εύγε
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
μου rxete να  κλάψω πάλι  καλά και  νόμιζα ότι  eghrafa  σε  κινεζικο  site
 

flowers lover

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2009
Μηνύματα
362
Like
158
Πόντοι
1
Καλημέρα στους fan της Moldova..
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες πως στο Kishiniev αν πας μόνος θα ζοριστείς άσχημα..
Εγώ όσες φορές πήγα πέρασα φανταστικά και την λατρεύω αυτή τη χώρα τόσο για τις γυναίκες της όσο και για την καλή ζωή που μπορείς να κάνεις ως επισκέπτης αν έχεις λίγα φράγκα..
Και φυσικά εννοώ λιγότερα από όσα θα χαλάσεις τις ίδιες μέρες σε ένα Ελληνικό τουριστικό προορισμό..
Όμως εμένα με έφερε στη Μολδαβία την πρώτη φορά, γυναίκα που είχα γνωρίσει στην Ελλάδα, με έκανε να νιώσω βασιλιάς για δέκα μέρες (τόσο που όταν γύρισα Ελλάδα με έπιασε θλίψη) και από τότε ανέβαινα κάθε 6 μήνες.. Έκανα τις γνωριμίες μου, έμαθα την πόλη και τις ομορφιές της και κάθε φορά που ανέβαινα περνούσα όλο και καλύτερα..
Σε μια από τις πτήσεις μου γνώρισα ένα Έλληνα που είχε παντρευτεί Μολδαβή, είχε αγοράσει σπίτι στο Kishiniev, είχε μάθει Ρωσικά επειδή είχε τρέλλα με τη Μολδαβία και γίναμε φιλαράκια.. Γνώριζε την νοοτροπία τους, την κουλτούρα τους, τι αρέσει στις Μολδαβές και κάθε φορά περνάγαμε φανταστικά..
Τώρα ο φίλος ζει μόνιμα εκεί και η γυναίκα του μόνιμα στην Αθήνα  :2funny: :2funny: και δεν θέλει να ξαναγυρίσει με τίποτα στην πίσω..
Τα λέω αυτά για να τονίσω στους φίλους πως στην Μολδαβία μπορείς να περάσεις τέλεια αλλά αν έχεις κάποιον εκεί να σε περιμένει,ίσως κάποια κοπέλλα που γνώρισες από το internet (έχει συμβεί και αυτό σε κάποιο φίλο και πέρασε πολύ καλά)..
Αν παει κάποιος στο ξεκάρφωτο επειδή έχει ωραίες γυναίκες, το πιο πιθανό είναι να φαει τα μούτρα σου..
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
μεχρι εδω καλα τα πηγες,τισ περνας τις εξετασεις,αλλα με το τελευταιο αρχιζεις κ φερνεις σε "σοριτας" μερια :grin: :grin:
οχι τιποτα αλλο θα κουβαληθουν εδω τιποτα "συντροφοι" κυνηγοι,και θα "μαλλιασει" κι η γλωσσα τους περιμενοντας να τους τη πεσουν επειδη μιλανε greek -ειδικα στο κισιναου- :2funny:
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ-και ακριβη- η γαμημενη η μολδοβα,θα σε ριχνουν καταρες ολο το δρομο της επιστροφης!!!!!!!!!!!! :rockon: :rockon: :rockon:
:rockon: :rockon: :rockon:

Καλώστονε κι'ας άργησε...
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
"Αν δεν βρέξεις κώλο ψάρια δεν πιάνεις" λένε στο χωριό μου και είναι και ορεινό... Θέλω να πω ότι αν δεν πας κάπου και δεν την "πατήσεις", δεν θα μάθεις. Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι η Μολδαβία σήμερα είναι μία ΑΠΟΛΥΤΑ ασφαλής χώρα, για οποιονδήποτε ενδιαφέρεται είτε για τουρισμό, είτε για κυνήγι... Τώρα βέβαια αν είστε σαν τον repdpain σας προτείνω μία virtual επίσκεψη ΜΟΝΟ. Σε οποιαδήποτε περίπτωση φροντίστε ώστε στο google-maps πληκτρολήσετε την λέξη "Chisinau" και όχι "Rome"...
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
  1 το  site  είναι και  στα  αγγλικά για  να  καταλάβετε αν  η  χωρα  είναι ασφαλής  η  όχι 2 όσον  αφορά  αραβικές  χώρες  λίβανος ντουμπάι  αζερμπαϊτζάν  καζακστάν  συρια israel  είναι  foul με  oukranomoldaves 3  στο  site ας grapfoume πραγματικές  πληροφόρies only  thenks :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
1 όσον  αφορά  αραβικές  χώρες  λίβανος ντουμπάι  αζερμπαϊτζάν  καζακστάν  συρια israel  είναι  foul με  oukranomoldaves 2  στο  site ας grapfoume πραγματικές  πληροφόρies only  thenks
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
για όσους θέλουν να  μάθουν αν  imoldavia είναι  ασφαλές πατήστε  στο  google < agentia de presa infotag> έχει  και  αγγλικά mr "σοριτας" μάλλον  έχετε επιχειρηματικά συμφέροντα  στην  περιοχή για  αυτό  γράφετε ότι γράφετε
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
σε άπειρες συζητήσεις  που  έχω κάνει με σοβαρούς  "αραβοτουρκους" όλες τις "ανατιλικοευροπεες"  τις θεωρούν  "εκdιδομενες"  και ζώα και τις  χρησιμοποιούν μονο για  σεξουαλικούς  σκοπούς και  διασκέδαση επίσης είναι απόλυτα memto  και  κατακριτέο  να  παντρευτούν  γυναίκες  από αυτές  τις  χώρες μιλάμε πάντα  για  σοβαρούς  "αντροπους"  οικονομικο-κοινωνικά
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
γελάνε πραγματικά με  εμάς  τους  χριστιανούς  που οι γυναίκες μας είναι  για  αυτούς εκδιδόμενες και χειραφετημένες
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
στην moldavia επίσης  παντρεύονται  από τα 16 έχω  συναντήσει poλες  με  2  και τρις  γάμους μέχρι τα 25  στα  25 θεωρείτε μεγάλη για  γάμo κάτι  σαν  να λέμε 37άρα ελληνίδα επίσης σεξουαλικά μέχρι  τα  20 τα  έχουν κάνει  όλα  μα  όλα ότι μπορείς να φανταστείς
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
έχω συναντήσει επίσης στο "κισενεου" πολλές που μιλάνε ελληνικά λόγο του  ότι  δούλευαν παρισσότερο κύπρο και λιγότερο ελλάδα  και σε καλο  επίπιδο με  προφορά κτλ κάτω ακριβώς και  στην  μέση  τις  κεντρικής  leoforou stefan cel  mare  είναι  η μεγαλύτερη  αγορά  σαν την "δικιαμας" βαρβάκειο αλλα  με  olla  τα  είδη και τεραστια  εκεί  ακριβώς  βλέπεις  την  πραγματική moldavia ελλάδα δεκαετία 60 εκεί μπορείς  να  φας τσάμπα με  5  euro φουλ αλλα  είπαμε  δεκαετία 60
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
επίσης άμα υπάρχει κάνας τρελός μπορεί  να  πάρει λεωφορείο από τρις  γέφυρες αθηνα και με 60 "εuροπουλα" είναι κισινέου μετά από 2 μέρες σε τριτοκοσμικές σιvτικές βεβαια και αφού του χουν σπάσει τα νεύρα  όλοι οι "καραβλαχομπατσι" βουλγαρίας ρουμανίας μολδαβίας το ίδιο και για ουκρανία  +10 ώρες κίεβο
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
επίσης έχω κάνει την διαδρομή  από βουκουρέστι  με  τρένο για  uα πριν τριάμισι χρονια ήμουνα μονος μου μέσα  σε  ένα ολόκληρο βαγόνι ένιωσα  σαν  τον stalin  τότε 40 euro το εισιτήριο το τρένο original ussr πήγαινε μόσχα  και ξεκίναγε  από σοφια στα σύνορα αλλάζουν τις ρόδες του "τρενου" απίστευτη εμπειρία ακόμα την θυμάμαι και την νοσταλγώ aaree    tamara  σκάλωμα που είχα φάει με την πάρτι σου τότε
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
mr "σοριτας" μάλλον  έχετε επιχειρηματικά συμφέροντα  στην  περιοχή για  αυτό  γράφετε ότι γράφετε

Το ότι έχω επιχειρηματικά ενδιαφέροντα στην Μολδαβία δεν είναι λάθος. Άλλωστε το έχω δηλώσει. Όποιος κάνει το κόπο να διαβάσει αυτή την ενότητα θα το διαπιστώσει. Η Μολδαβία είναι μία μικρή αγορά και αυτή καθ'άυτή, εκτός ελαχίστων περιπτώσεων, δεν παρουσιάζει εμπορικό ενδιαφέρον. Από την άλλη πλευρά, αποτελεί το "μαλακό υπογάστριο" της Ουκρανίας και της Ρωσίας, 2 τεράστιων αγορών, για ο,τιδήποτε αγαθό μπορεί κανείς να φανταστεί. Η γη είναι φθηνή και το εργατικό κόστος ανύπαρκτο με τα Ελληνικά δεδομένα. Ο δε φόρος είναι μηδενικός για ξένους επιχειρηματίες που επιθυμούν να επενδύσουν.

Κατά την άποψή μου, όποιος θεωρεί ότι η Μολδαβία είναι επικίνδυνη χώρα (ακόμη και αυτή την εποχή) δεν έχει πάει παραπέρα από το σαλόνι του σπιτιού του. Δεν θέλω να προσβάλω κανένα, αλλά αυτό ακριβώς πιστεύω. Ακόμη, ο βαθμός επικινδυνότητας μιας τοποθεσίας είναι ένας παράγοντας που εξαρτάται άμεσα από την εμπειρία που έχει ο καθένας, πόσο έχει ταξιδέψει και που και τι καταστάσεις έχει αντιμετωπίσει.

Σε όσους θέλουν να πάνε στην Ανατολική Ευρώπη για ερωτικές περιπέτειες, έχω να καταθέσω ότι δεν υπάρχει καμμία "ασφαλής" συνταγή. Για παράδειγμα, δεν μπορεί κανείς να σας εξασφαλίσει ότι θα μείνετε στο καλύτερο και ταυτόχρονα φθηνότερο διαμέρισμα και ότι θα γνωρίσετε τις καλύτερες και ομορφότερες κυρίες. Αν δεν επενδύσετε δεν θα έχετε και κέρδος. Και η όλη υπόθεση είναι συνήθως μιά μακροπρόθεσμη επένδυση.

Εδώ ο καθένας από εμάς που έχουμε "κάποια" εμπειρία από χώρες της Ανατολικής Ευρώπης (και εν προκειμένω της Μολδαβίας), καταθέτει τις εμπειρίες και απόψεις του.  Η δική μου είναι ότι η Μολδαβία είναι ασφαλής και διαθέτει μια πληθώρα επιλογών. Το τι θα διαλέξεις, εξαρτάται πρωτίστως από την εμπειρία που έχεις και το πόσα επιθυμείς (ή μπορείς) να ξοδέψεις.
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
καλημέρα  σε όλους στην moldavia  και  στην  ουκρανία  ξέχασα  να  σας  πω  ότι  τα  τσιγάρα και  τα  πούρα  αβάνας είναι  κάτω  από τίι  μιση  τιμή  σε  σχέση  με  ευρώπη ειδικά  τα  πούρα είναι  σε πολύ  χαμηλές  τιμές mr  "σοριτας" όντως για  δουλειές έτσι  είναι  όπως  περιγράφεται  την  κατάσταση αλλα  ξεχάσατε  να  πείτε  ότι όταν  είσαι  ξένος  στην md  σου  την πέφτουν  συνεχεια  οι  του  κράτους και  δεν  σε  αφήνουν να κανεις  τίποτα  χωρίς  αυτούς
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom