Νέα

Μια τρελή ιστορία στο Μεταξουργείο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Parakmiakos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 52
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Parakmiakos

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Σεπ 2015
Μηνύματα
7.540
Κριτικές
28
Like
569
Πόντοι
1.056
Σήμερα, έπειτα από αρκετό καιρό αποφάσισα να μοιραστώ εδώ μαζί σας μια περιπέτεια που είχα ζήσει στα στενά του Μεταξουργείου.
Η ιστορία αυτή είναι αληθινή και δεν έχω σκοπό να τρολλάρω. Παραδέχομαι ότι τρολλάρω αρκετά μέσα στο site σε διάφορα thread αλλά
αυτά εδώ που θα σας γράψω είναι αληθινά. Εντάξει δεν είναι και κάτι το πολύ σπουδαίο ούτως η άλλος, απλά μου αρέσει πολύ αυτό το site
και επιλέγω να μοιραστώ μια ιστορία. Λοιπόν όλα ξεκίνησαν 14/09/15. Έχω πολλά χόμπι. Ένα από αυτά είναι και το ποδήλατο. Ένα απόγευμα ξεκινήσαμε ποδηλατοβόλτα με τον κολλητό μου κάτι που κάνουμε πολύ συχνά. Είπαμε πως θα πάμε στον Πειραιά και θα κάνουμε ένα μεγάλο κύκλο. Συναντηθήκαμε στο κέντρο και ξεκινήσαμε τη βόλτα μας. Στην φωτογραφία απεικονίζεται η διαδρομή που έχω καταγράψει με το πρόγραμμα Runtastic road bike. Σύνολο κάναμε εκείνη τη μέρα 48,7 km.



Λοιπόν αφού πήγαμε στον Πειραιά φάγαμε 2 παρακμιακά hot-dog στην γωνιακή καντίνα πληρώνοντας το καθένα 1 ευρώ. Καυλαντήσαμε με την ξανθιά υπάλληλο που εργάζεται εκεί τα βράδια και ανεβήκαμε πάλι στα ποδήλατα μας και συνεχίσαμε. Όταν φτάσαμε στο Μεταξουργείο κάναμε μια στάση και έριξα έναν πούτσο στο Ιάσωνος 19 στο ισόγειο, όπου εργαζόταν η στρουμπουλή κοπέλα με το όνομα Γκαμπριέλλα. Καθώς φεύγαμε το λάστιχο του φίλου μου έχανε και στρίψαμε αριστερά στην Κεραμεικού να το αντικαταστήσουμε. Η ώρα ήταν μετά τις 00:00 αν θυμάμαι καλά και η περιοχή ήταν ολίγον επικίνδυνη. Καθώς αλλάζαμε τη σκασμένη σαμπρέλα, πέρασε μια παρέα από κωλόπαιδα. Τέσσερα στο νούμερο ηλικίας 23-26 από ότι τους έκοψα. Εγώ κρατούσα το γαλλικό στο χέρι και δεν είχα ύφος χέστη γιατί σε αυτές τις περιπτώσεις τα πράγματα είναι δύσκολα. Όσοι έχουν μεγαλώσει στις πιάτσες τα γνωρίζουν αυτά! χεχεχε. Λοιπόν συνεχίζουμε. Η κωλοπαιδαρία μας προσπέρασε και εμείς συνεχίσαμε τη βόλτα μας προς το κέντρο έτσι γιατί η βραδιά ήταν ωραία και το ευχαριστιόμασταν. Καθώς γυρνούσαμε από το κέντρο περάσαμε πάλι από το Μεταξουργείο έπειτα από 1 ώρα και  μπήκαμε από τη Κολοκυνθούς ερχόμενοι από το κέντρο και στρίψαμε στην Αγησιλάου. Εκεί είδαμε κάτι που μας ξάφνιασε. Ένας μπάτσος κράταγε έναν κάτω δεμένο, πολλοί μπάτσοι γύρω, ασφαλίτες, δίας κτλ κτλ και ένα παλικάρι Έλληνας ήταν να σκουπίζει τα χείλια του προφανώς από μπουνιά που είχε φάει. Αμέσως καταλάβαμε τι έχει παιχτεί δηλαδή ότι του έχουν κάνει πέσιμο. Είπα στο φίλο μου να φύγουμε αλλά αυτός επέμενε να κάτσουμε να δούμε τι θα γίνει!! χεχεχε περίεργος πολύ είναι! Τέλος πάντων καθίσαμε και ακούγαμε τι έλεγαν, το παλικάρι τους περιέγραφε ότι του έκλεψαν το πορτοφόλι, με 35 ευρώ μέσα και σημαντικά έγγραφα. Το παλικάρι είχε πάει να φύγει με το μηχανάκι του που είχε αφήσει λίγο πιο έξω από την πιάτσα και του την έπεσαν τα ζώα να τον κλέψουν. Τέλος πάντων με τα πολλά το παλικάρι ακολουθάει τους αστυνομικούς για το τμήμα για να καταθέσει προφανώς. Ξεκινάμε και εμείς να φύγουμε και εγώ στη διαδρομή συνειδητοποιώ ότι αυτός που ήταν κάτω δεμένος ήταν ο ένας από τους 4 που είχαμε δει πριν που αλλάζαμε το λάστιχο στην Κεραμεικού! Το λέω στο φίλο μου και κάτι ψιλοθυμόταν και αυτός. Συνεχίζουμε και μπαίνουμε στην Ιάσωνος. Ήμασταν σοκαρισμένοι γιατί αυτό που έπαθε το παλικάρι θα μπορούσε να το πάθει ο καθένας μας. Συζητάγαμε ότι πόσο ελεεινοί μπορεί να είναι κάποιοι που κάθονται και κλέβουν και πόσο άνανδρο είναι όλο αυτό. Είχαμε δει και το παιδί που είχε ψιλοχτυπήσει και είχαμε στεναχωρηθεί. Όντως εγώ είχα ψυχοπλακωθεί και είχα μπει πολύ στη θέση του. Τέλος πάντων με τα πολλά στρίβουμε από την Ιάσωνος για την Αχχιλέως. Καθώς ανεβαίνουμε την Αχχιλέως περίπου στο ύψος της Κολωνού βλέπω έναν να περνάει το δρόμο. Εκείνη την ώρα παθαίνω κοκο-μπλόκο και συνειδητοποιώ ότι είναι ένας από τους 4 !!! Καθώς διασχίζει το δρόμο και εμείς είμαστε πλέον από πίσω του σκύβω να πιάσω από το τσαντάκι του ποδηλάτου μου το κινητό μου να πάρω τους μπάτσους. Αδρεναλίνη έχει πλημμυρίσει κάθε κύτταρο του οργανισμού μου, καθώς νιώθω ένας μικρός ήρωας!!! χχαχααχ! Και τι γίνεται πιστεύετε εκείνη την ώρα??? Στρίβουν από την Κολωνού για την Αχχιλέως
1 ανακριτικό αυτοκίνητο της αστυνομίας και 2 τζιπ γεμάτα με ΟΠΚΕ. Τους κάνω νόημα δείχνοντας τον και αμέσως καταλαβαίνουν περί τίνος πρόκειται. Πηδάνε έξω από τα αμάξια όλοι μαζί και πέφτουν 15 άτομα πάνω του !! ΧΑΧΑΧΑΧΑ έξω από το ξενοδοχείο το Imperial πως το λένε τέλος πάντων. Ο τύπος παγώνει και αλλάζει 65 χρώματα! Κάθεται ακίνητος και δεν αντιστέκεται καθόλου! Οι μπάτσοι έρχονται προς το μέρος μου καθώς πλησιάζω και μου λένε αυτός είναι? που έκλεψαν το παιδί τους λέω ναι!!! χαχαχα άρχισαν να φωνάζουν όλοι μαζί μπράβο φίλε και κάτι τέτοια!!! Όσο μου μιλούσαν αυτοί το μαλακισμένο έφαγε και κάτι μπάτσες από έναν αλλά κάποιος ανώτερος τον σταμάτησε.. δυστυχώς... Οι μπάτσοι μας ξαναευχαρίστησαν και φύγαμε!!! Καθώς γύρναγα πίσω δάκρυζα από καύλα και δικαίωση που βοήθησα έστω να πιαστεί άλλο ένα μαλακιστίρη από αυτά που είχαν κλέψει τον μπουρδελιάρη φίλο μας. Όχι μόνο έκλεψαν αλλά και χτύπησαν. Στη συνέχεια πήγα σπίτι και για εκείνη τη βραδιά ήμουν ένας μικρός ήρωας!!! χαχαχαχα . Τον μπουρδελιάρη φίλο που περιγράφω τον πέτυχα μέσα στο Κολωνού 23 όταν ήμουν σε τσάρκα μαζί με το μύστη Zoren πριν από κάποιες μέρες!!! μπορεί ο φίλος που έκλεψαν να είναι μέλος του bourdela.com !!!  Μιλήσαμε λίγο και με ευχαρίστησε για αυτή μου την πράξη!!! Μάγκες πρέπει όλοι να προσέχουμε όταν βρισκόμαστε στην πιάτσα !!! Αυτά από εμένα, πιστεύω αυτή η ιστορία μου να σας άρεσε!!! Είναι αληθινή και έχει γίνει στα βρώμικα και άθλια στενά του Μεταξουργείου!

Με πολύ αγάπη για το bourdela.com
Parakmiakos  :sunglasses:
 

nikakhs

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2012
Μηνύματα
205
Κριτικές
8
Like
3
Πόντοι
1
δηλαδη τον ειδες , τους εκανες νοημα , τον πιασανε , σ ευχαριστησαν και δεν σου ειπαν να πας στο τμημα για καταθεση !!!
Δηλαδη θα μπορουσα και εγω να ειμαι εκει να δειξω τυχαια εσενα για τρολ να τις φας και να μου πουν κ ευχαριστω μετα ε ?
και μετα θελουμε να βγουμε και απο την κριση ! ε ρε τρελα !
 
OP
OP
Parakmiakos

Parakmiakos

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Σεπ 2015
Μηνύματα
7.540
Κριτικές
28
Like
569
Πόντοι
1.056
δηλαδη τον ειδες , τους εκανες νοημα , τον πιασανε , σ ευχαριστησαν και δεν σου ειπαν να πας στο τμημα για καταθεση !!!
Δηλαδη θα μπορουσα και εγω να ειμαι εκει να δειξω τυχαια εσενα για τρολ να τις φας και να μου πουν κ ευχαριστω μετα ε ?
και μετα θελουμε να βγουμε και απο την κριση ! ε ρε τρελα !

τύπε όχι δε μας πήραν για κατάθεση!!!
 
OP
OP
Parakmiakos

Parakmiakos

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Σεπ 2015
Μηνύματα
7.540
Κριτικές
28
Like
569
Πόντοι
1.056
σου άρεσε η ιστορία?
 

nikakhs

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2012
Μηνύματα
205
Κριτικές
8
Like
3
Πόντοι
1
εσυ τωρα αυτο το θεωρεις φυσιολογικο?
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Περιμένω τον star86 να τοποθετηθεί και μετά θα διαβάσω το κείμενο.
 

nikakhs

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2012
Μηνύματα
205
Κριτικές
8
Like
3
Πόντοι
1
το καλτ σκηνικο σου που θυμιζει κρις σφετα

τυχαια τα τζιπ οπκε ξερανε και το σκηνικο με την κλοπη

ε ρε φιλε κλαιω !
 
OP
OP
Parakmiakos

Parakmiakos

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Σεπ 2015
Μηνύματα
7.540
Κριτικές
28
Like
569
Πόντοι
1.056
το καλτ σκηνικο σου που θυμιζει κρις σφετα

τυχαια τα τζιπ οπκε ξερανε και το σκηνικο με την κλοπη

ε ρε φιλε κλαιω !

τύπε έχεις κάθε δικαίωμα να μην πιστεύεις αυτή την ιστορία
και εγώ μπορεί να μην την πίστευα....
αλλά εντάξει γιατί να τα πω αυτά τότε???
δεν είπα ότι έχω Audi R8  :2funny:
σκέψου λίγο μόνο πόση ώρα μου πήρε να
τα γράψω όλα αυτά  :grin:
 

nikakhs

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2012
Μηνύματα
205
Κριτικές
8
Like
3
Πόντοι
1
για μενα κλειδι στην ιστορια ειναι η σταση του φιλου σου
εδειξε 100 κιλα αρ..α
γεννημενος αρχηγος

  :2funny:
 
OP
OP
Parakmiakos

Parakmiakos

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Σεπ 2015
Μηνύματα
7.540
Κριτικές
28
Like
569
Πόντοι
1.056
Καληνύχτα από εμένα θα ξαναμπώ το πρωί και μετά θα μπω πάλι μετά
από μέρες να απαντήσω στα ερωτήματα σας  :2funny: γιατί θα λείπω
εκτός Αθηνών!  :sunglasses:
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.710
Κριτικές
126
Like
7.724
Πόντοι
7.885
Ωραίο καλτ σκηνικό μύστη μου  :rockon: :rockon:.Χωρίς να σημαίνει ότι δεν την πιστεύω αλλά μου θύμισε λίγο από

URL]]
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
τύπε έχεις κάθε δικαίωμα να μην πιστεύεις αυτή την ιστορία
και εγώ μπορεί να μην την πίστευα....
αλλά εντάξει γιατί να τα πω αυτά τότε???
δεν είπα ότι έχω Audi R8  :2funny:
σκέψου λίγο μόνο πόση ώρα μου πήρε να
τα γράψω όλα αυτά  :grin:
Εσύ δεν είδες την κλοπή όμως.  :huh:
 
OP
OP
Parakmiakos

Parakmiakos

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Σεπ 2015
Μηνύματα
7.540
Κριτικές
28
Like
569
Πόντοι
1.056
Εσύ δεν είδες την κλοπή όμως.  :huh:

Ρε αυτος γυρναγε να δει τι κανει το φιλαρακι του που ειχαν πιασειι
Φοραγε ενα καπελο με γιλεκο και τον αναγνωρισα γιατι τον ειχα ξαναδει
:orchestra:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.457
Κριτικές
2
Like
5.712
Πόντοι
2.356
Παρακμιακέ είσαι σωστός. Ωστόσο εντύπωση μου κάνει πώς είναι δυνατόν να υπέδειξες κάποιον για αδίκημα και να μη σ επήραν για κατάθεση. Μάλλον ή οι αστυνομικοί τον ξέρανε γιατί τους τον είχε περιγράψει επ ακριβώς το θύμα ληστείας ή δεν ξέρω τι να πω...

Πάντως σε κάθε περίπτωση κατά τη δική μου οπτική φέρθηκες σαν σωστός πολίτης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom