Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Ο φίλος μας ο κτηνίατρος μόλις με πληροφόρησε (σε pm φυσικά) οτι ...θα μου κάνει αγωγή επειδή τον είπα αγράμματο και βλάκα.
Σας υπόσχομαι να σας κρατώ ενήμερους ως προς τις εξελίξεις αυτής της πολύκροτης δίκης.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

φέθρυυυυυυυυ.
πές στην αγωγή ότι είπε το φίλο σου τον περσόνα βόδιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.....
:babycry: :babycry: :babycry: :babycry: :babycry: :babycry: :babycry: :babycry: :babycry:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Κτηνίατρε, εσύ που ξέρεις τα πολλά, ποια είναι η σωστή έκφραση;
Θα σου κάνω μήνυση ή θα σε κάνω μήνυση;   
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Αυτός κάνει την αγωγή λέμε.
Αλλά δεν θα παραλείψω, θενκς.           :dancing:

Φέθρυ, ο ανεπιθύμητος και εγώ θα έρθουμε πρώτοι μάρτυρες υπεράσπισης και ο υπερποντικός θα γεμίσει τα εξάρχεια αφίσσες συμπαράστασης!
Δεν θα σε αγγίξει κανείς λέμε!
 

takeItEasy

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2007
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
Κτηνίατρε, εσύ που ξέρεις τα πολλά, ποια είναι η σωστή έκφραση;
Θα σου κάνω μήνυση ή θα σε κάνω μήνυση;   

Τις μηνύσεις για απλή εξύβριση (που εδώ δεν είναι καν κάτι τέτοιο) δεν τις ψάχνει το ηλεκτρονικό έγκλημα..
Μόνο κακουργηματικές πράξεις (εκβιασμοί, πορνό και απάτες) διώκονται..

Διαφορετικά δεν θα κάναν άλλη δουλειά.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Τις μηνύσεις για απλή εξύβριση (που εδώ δεν είναι καν κάτι τέτοιο) δεν τις ψάχνει το ηλεκτρονικό έγκλημα..
Μόνο κακουργηματικές πράξεις (εκβιασμοί, πορνό και απάτες) διώκονται..

Διαφορετικά δεν θα κάναν άλλη δουλειά.

ΛΑΘΟΣ! Διώκεται ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑΒΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ εφ' όσον υπάρξει ΕΓΚΛΗΣΗ (ΜΗΝΥΣΗ) του θιγομένου προσώπου!

Γι' αυτό... ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ & ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ...
 

takeItEasy

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2007
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
ΛΑΘΟΣ! Διώκεται ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑΒΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ εφ' όσον υπάρξει ΕΓΚΛΗΣΗ (ΜΗΝΥΣΗ) του θιγομένου προσώπου!

Γι' αυτό... ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ & ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ...


Αγαπητέ αυτά που λες είναι προφανώς βγαλμένα από τη φαντασία σου, έτσι;; Σοβαρέψου ...

Ή απλή εξύβριση δεν διώκεται, επαναλαμβάνω.

Τα κακουργήματα του Ποινικού Κώδικα για τα οποία είναι επιτρεπτή η άρση του απορρήτου ειναι συγκεκριμένα:
ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ
ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΑ
ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ
ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ
ΔΩΡΟΔΟΚΙΑ
ΕΜΠΡΗΣΜΟΣ, ΕΚΡΗΞΗ, ΕΚΡΗΚΤΙΚΕΣ ΥΛΕΣ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΩΝ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
ΑΝΘΡΩΠΟΚΤΟΝΙΑ ΜΕ ΠΡΟΘΕΣΗ
ΑΡΠΑΓΗ
ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΑΝΗΛΙΚΩΝ ΣΕ ΑΣΕΛΓΕΙΑ
ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΗ ΑΚΟΛΑΣΙΑΣ ΑΛΛΩΝ
ΠΟΡΝΟΓΡΑΦΙΑ ΑΝΗΛΙΚΩΝ
ΔΙΑΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΛΟΠΗΣ
ΛΗΣΤΕΙΑ
ΕΚΒΙΑΣΗ
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Φέθρυ, ο ανεπιθύμητος και εγώ θα έρθουμε πρώτοι μάρτυρες υπεράσπισης και ο υπερποντικός θα γεμίσει τα εξάρχεια αφίσσες συμπαράστασης!
Δεν θα σε αγγίξει κανείς λέμε!

Ναι, αλλά το μεγάλο ερώτημα είναι αν θα πάει μάρτυρας υπεράσπισης ο Λαφαζάνης ή ο Παπαδημούλης ή όποιος τέλος πάντων πάει μάρτυρας υπεράσπισης από τον ΣΥΡΙΖΑ σε τέτοιες περιστάσεις (δεν πιστεύω να θέλεις για μάρτυρα υπεράσπισης τον Μπανιά).

Τι έχει να γίνει!

Από την μια θα οργιάσουν πάλι οι του ΛΑΟΣ: "εκτός από κουκουλοφόρους ο ΣΥΡΙΖΑ υπερασπίζεται και θαμώνες του bourdela.com".

Από την άλλη θα ησυχάσεις από τον HotScorpio και άλλους εδώ μέσα και γιατί θα συγκρουστείς με τους υποστηρικτές της παγκοσμιοποίησης και του νεοφιλελευθερισμού αλλά και γιατί θα υπερασπιστείς την τιμή του site.

Αναμένουμε εναγωνίως!
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Ε, λοιπόν,

αφού ο Deeroμπεμπές το "Σεμνά και Ταπεινά" επίσημα πλέον και από το ίδιο του το στόμα το μετέτρεψε σε "Υποκειμενική κρίση" (αναφορικά στο πως ζει ο καθένας, στις χλιδές κλπ)...

αφού ουσιαστικά αυτοκτονεί μετά τις παπαριές που μας είπε στο μεγαλύτερο παζάρι της χώρας (ΔΕΘ)...

αφού ουσιαστικά παίζει κρυφτό και δεν μας λέει επίσημα γιατί κρέμεται από τα αρχίδια συγκεκριμένων συνεργατών του...

αφού η Καπότα των Ίππων με τα νέα μέτρα, ουσιαστικά μας είπε ότι βαρέθηκε να κυβερνάει και δεν μπορεί να βρει άλλες λύσεις εκτός από το να κάνει αναγκαστικούς εράνους...

αφού πλέον μας λένε στα μούτρα ότι είμαστε ηλίθιοι (ότι είναι νόμιμο είναι και ηθικό, οι μέτοχοι δεν κάνουν μπίζνες)...

Αφού κάνουν ότι μπορούν για να μας πουν ότι δεν θέλουν να κυβερνήσουν άλλο, νομίζω ότι θα τους κάνω τη χάρη και θα τους απελευθερώσω από αυτό το βάρος.

Εάν ψηφίζετε ΝΔ και κάνετε τη μαλακία και τους ξαναψηφίσετε στις Ευρωεκλογές, οπότε ουσιαστικά δηλώνετε ότι συμφωνείτε με το δούλεμα, τότε καλά κάνουν και μας δουλεύουν και είμαστε για κλάμματα.

Disclaimer: Το συγκεκριμένο μήνυμα αποτελεί εικονική αντίδραση σε μία εικονική κατάσταση. Οποιαδήποτε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα, κόμματα, εταιρίες, εκδηλώσεις, καταστάσεις, συνθήκες ή οτιδήποτε άλλο, αυτή είναι απολύτως τυχαία.
[size=8pt](είμαι και εγώ καλός στο δούλεμα, καλύτερος από τον Deeroμπεμπέ)[/size]
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Ο νομάρχης Θεσ/νίκης μόλις δήλωσε ότι ο Καπότας των Ίππων θα πάρει τα αρχίδια του και δεν θα καταφέρει να μαζέψει φράγκο παραπάνω με τα νέα μέτρα που ετοιμάζει.

Ετοιμάζεται πολύ γέλιο τους επόμενους μήνες....

Disclaimer: Το συγκεκριμένο μήνυμα αποτελεί εικονική αντίδραση σε μία εικονική κατάσταση. Οποιαδήποτε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα, κόμματα, εταιρίες, εκδηλώσεις, καταστάσεις, συνθήκες ή οτιδήποτε άλλο, αυτή είναι απολύτως τυχαία.
 

Επισκέπτης
τελικα ο μπουλης σε τι απαντουσε; οποτε τον ρωτουσαν για υπουργους που εμλεκεκονταν σε σκανδαλο το εχω απαντησει ελεγε. α ρε καραμανλη πρωτοπορε της διαφθορας και των νταβατζηδων. παντως ειχε πλακα να βλεπεις τον ρουσοπουλο χεσμενο διπλα και το μπουλη να λεει συνεχεια εχω απαντησει. .τελικα ας μας πει τη ειπε τελικα χθες διαφορετικο απο αυτα που μας λεει καθε μερα ο ρουσοπουλος ; :jerking:
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Χθες μιλήσαμε για τους ΠΑΣΟΚους . Σήμερα θα μιλήσουμε για μια άλλη μερίδα ανθρώπων, κατά τη γνώμη μου  χειρότεροι από τους ΠΑΣΟΚους, χειρότεροι από ΟΛΟΥΣ. Αυτούς εγώ τους λέω, τσάμπα μάγκες. Αυτοί είναι δειλοί. Βλέπουν ότι το να κυβερνάς είναι δύσκολο, γνωρίζουν ότι ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα δυσαρεστήσεις κόσμο οπότε εκ του ασφαλούς , δεν παίρνουν θέση . «Όλοι ίδιοι είναι», «Άντε γαμηθείτε όλοι» , «Τα ίδια σκατά είναι» , «Εγώ θα φύγω από την Ελλάδα και να πάνε να γαμηθούν όλοι» και άλλα. Η κριτική είναι πολύ εύκολη αλλά θα μου επιτρέψετε  να προτιμήσω το δύσκολο δρόμο. Θα πάρω θέση. Ναι , στην κοινωνία των ανεύθυνων που κυριαρχεί η λογική «να φύγει από εμάς η καυτή πατάτα» παίρνω θέση .Στην κοινωνία που όπου πας ψάχνεις να βρεις υπεύθυνο και ο ένας σε στέλνει στον άλλο παίρνω θέση[size=12pt]Υποστηρίζω τη Νέα Δημοκρατία [/size] . Υπεύθυνα και σταράτα. Και θα αναλάβω και τις ευθύνες για τις τεράστιες γκάφες που όντως γίνονται. Αλλά ΠΑΙΡΝΩ ΘΕΣΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ. Όχι ευχολόγια και κριτικές εκ του ασφαλούς  Και παίρνω θέση στα δύσκολα , όχι στις χαρές
Πριν ασκήσει κάποιος κριτική και πριν μας βρίσει να μας πει σε λίγους μήνες που θα έρθουν εκλογές τί θα ψηφίσει . Και να είναι και υπόλογος για την επιλογή του. Όχι μόνο κριτική. Νομίζω έτσι συμπεριφέρονται οι υπεύθυνοι πολίτες. Ή μάλλον σβήστε το «υπεύθυνοι».
Έτσι συμπεριφέρονται οι ΠΟΛΙΤΕΣ.
Όποιος δεν παίρνει θέση , δεν απαλλάσεται των ευθυνών . Αντιθέτως χρεώνεται ΚΑΙ τις μαλακίες της Νέας Δημοκρατίας, αλλά ΚΑΙ τις μαλακίες του ΠΑΣΟΚ
 

GiveItToMe

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2008
Μηνύματα
159
Like
0
Πόντοι
1

Θες να μας πεις και γιατί την υποστηρίζεις; :think:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Φίλε germaon υπάρχει και αυτή η κατηγορία που αναφέρεις!Αλλά να μην είσαι τόσο σίγουρος ότι είναι τσάμπα μάγκες!Δηλαδή όλοι θα πρέπει να υποστηρίζουν πασόκ ή ν.δ.?Μπορεί και να είναι πιο ψαγμένοι από εσένα! :think:
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Θες να μας πεις και γιατί την υποστηρίζεις; :think:
Βέβαια. Κατά τη γνώμη μου, είναι η μόνη αξιόπιστη λύση. Δεν λέω ότι δεν γίνονται γκάφες, αλλά πιστεύω υπάρχει μια διαφορά με το ΠΑΣΟΚ. Ξεσπανε σκάνδαλα. ΝΑΙ. Το δέχομαι. Αυτό είναι δείγμα καλό, το ότι μαθαίνονται. Σε μια παράταξη εκατοντάδων χιλιάδων ανθρώπων φυσικά και θα υπάρχουν σκάνδαλα.Θα υπάρχουν και παλιάνθρωποι θα υπάρχουν και λαμόγια Για φαντάσου να κυβερνούσε 5 χρόνια τώρα η ΝΔ και να μην είχε ξεσπάσει τίποτα.
Δε θα ήταν πιο ανησυχητικό ? Ο δρόμος δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα. Ούτε ζούμε σε κοινωνία αγγέλων
Για να δεις πόση σαπίλα υπάρχει στο ΠΑΣΟΚ θα σου πω κάτι Λένε τόσα χρόνια για την κακιά δεξιά και πρέπει να επανέλθει η "δημοκρατική παράταξη" και άλλα. Εγώ όμως είδα ότι στις εσωκομματικές τους εκλογές τα στελέχη στηρίξανε τον Γιωργάκη ο οποίος ως γνωστόν ΠΟΤΕ δε θα νικήσει τη ΝΔ. Αντιθέτως το Βενιζέλο , που με βάση τις δημοσκοπήσεις υπερτερούσε του Καραμανλή δεν τον στήριξε κανένας μεγάλος πλην του Λοβέρδου. Πώς μετά αυτοί σου κάνουν κήρυγμα για την "κακιά Δεξιά" αφού αυτοί την ξαναβγάζουν? Απλά . ΧΕΣΤΗΚΑΝ για το λαό που "στενάζει " από τη Δεξιά. Ήξεραν όι ο Γιώργος ελέγχει τον κομματικό μηχανισμό και κοίταξαν το μέλλον τους.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Φίλε germaon υπάρχει και αυτή η κατηγορία που αναφέρεις!Αλλά να μην είσαι τόσο σίγουρος ότι είναι τσάμπα μάγκες!Δηλαδή όλοι θα πρέπει να υποστηρίζουν πασόκ ή ν.δ.?
Δεν είπα αυτό. Να μας πουν ΚΑΤΙ. Τί προτείνουν βρε αδερφέ ? Μόνο κριτική δηλαδή ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom