Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Με Πασοκ ιταν καλιτερα,εκλεβαν αλλα ιπιρχε χριμα στιν αγορα,με τι ΝΔ κλεβουν και το χριμα μενι μαντρομενο στις τραπεζες
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
με τοσο κουτοχορτο που εχεις φαει δεν εχει νοημα συζηταμε

έχεις δίκιο...
εμένα οι κολλιτί μου είνε αγράμματοι......
Ο βοθρούλις για παράδειγμα....
Οι μορφομένι με μποικοτάρουν γιατί έχο χαμιλλό Αι κιου......
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
έχεις δίκιο...
εμένα οι κολλιτί μου είνε αγράμματοι......
Ο βοθρούλις για παράδειγμα....
Οι μορφομένι με μποικοτάρουν γιατί έχο χαμιλλό Αι κιου......
κολιτε το σκολιο το δικο μου ιταν η χαβουζα,η πιατσα,τα καφενια,και το Πανεπιστιμιο του Δελτα
με κοκαλιαριδες κε αλογομουριδες δισκολα τη βγαζις καθαρι
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
κολιτε το σκολιο το δικο μου ιταν η χαβουζα,η πιατσα,τα καφενια,και το Πανεπιστιμιο του Δελτα
με κοκαλιαριδες κε αλογομουριδες δισκολα τη βγαζις καθαρι
γι αφτό σε αγαπάο κολλιτέ ... Μ αυτούς δεν καταλαβένο τι θέλουν να μου πουνε.....
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
γι αφτό σε αγαπάο κολλιτέ ... Μ αυτούς δεν καταλαβένο τι θέλουν να μου πουνε.....
ξερις αμα το μιαλο τους ινε χαι αι κιου εκπεμπι σε αλες σιχνοτητες,πχ με το γινεκακι σου μπορις να σινενοιθις καπος ετσι
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ο φιλελευθερισμος εχει δυστυχως ταυτιστει στη ελλαδα με ορισμενα ατομα εχει ομως πολλες συνιστωσες και δεν μπορω να σου κανω μαθηματα απ το σαιτ
αμα θες εκσυγχονιζεται η παροιμια ως εξης απ το να καταριεσαι το σκοταδι αναψε τα φωτα εισαι ικανοποιημενος τωρα
επιχειρηματα κυριοι επιχειρηματα με υβρεις και εξυπνακισμους.........
φιλε ουτε να γραφεις δε ξερεις και βαζεις εικονιδια

Αν κρίνω από τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ που διαβάζω σε σάιτ τύπου greek liberals και τις μπούρδες που κατά καιρό εξαπολύουν οι Μάνος και (κυρίως) Ανδριανόπουλος, τότε τα εικονίδια δικαιολογούνται με το παραπάνω...

Αυτό πάντως που θαυμάζω στους έλληνες φιλελεύθερους είναι το πως συνδυάζουν ιδέες για εθνικά και κοινωνικά θέματα που θα έκαναν ως και τον τσίπρα να φαντάζει εθνικιστής και οικονικές πρακτικές που θυμίζουνξ κάτι από βικτωριανή αγγλία και τούρμο καπιταλισμό στις ΗΠΑ στις αρχές του 20ου αιώνα..

Πραγματικά θέλει τέχνη κάτι τέτοιο..Η μήπως είναι ενδεικτικό σύγχυσης;

Για να καταλάβουν οι μη γνώστες τί εστί φιλελευθερισμός, ας πούμε ότι είναι τα ίδια γραβατωμένα καθίκια που από τη μία θέλουν την πλήρη εξαφάνιση κάθε κρατικού ελέγχου στις δραστηριότητές τους και από την άλλη, όταν τα κάνουν σκατά και αποδειχθεί ίτι η αγορά δεν αυτορυθμίζεται αλλά αυτοκαταστρέφεται, τρέχουν στο κράτος για οικονομική στήριξη...
Πρόσφατο παράδειγμα η κρίση με τα subrimes...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Αν κρίνω από τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ που διαβάζω σε σάιτ τύπου greek liberals και τις μπούρδες που κατά καιρό εξαπολύουν οι Μάνος και (κυρίως) Ανδριανόπουλος, τότε τα εικονίδια δικαιολογούνται με το παραπάνω...

Αυτό πάντως που θαυμάζω στους έλληνες φιλελεύθερους είναι το πως συνδυάζουν ιδέες για εθνικά και κοινωνικά θέματα που θα έκαναν ως και τον τσίπρα να φαντάζει εθνικιστής και οικονικές πρακτικές που θυμίζουνξ κάτι από βικτωριανή αγγλία και τούρμο καπιταλισμό στις ΗΠΑ στις αρχές του 20ου αιώνα..

Πραγματικά θέλει τέχνη κάτι τέτοιο..Η μήπως είναι ενδεικτικό σύγχυσης;

Για να καταλάβουν οι μη γνώστες τί εστί φιλελευθερισμός, ας πούμε ότι είναι τα ίδια γραβατωμένα καθίκια που από τη μία θέλουν την πλήρη εξαφάνιση κάθε κρατικού ελέγχου στις δραστηριότητές τους και από την άλλη, όταν τα κάνουν σκατά και αποδειχθεί ίτι η αγορά δεν αυτορυθμίζεται αλλά αυτοκαταστρέφεται, τρέχουν στο κράτος για οικονομική στήριξη...
Πρόσφατο παράδειγμα η κρίση με τα subrimes...

Δεν κατάλαβα τίπωτα ίσιε έχο χαμιλό Αι κιού.....................
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Όχι ανεπιθύμητε...Αν πράγματι είχες χαμηλό iq θα είχες γίνει νεοφιλελεύθερος!

:2funny:  :2funny:
γιατι το βριζις το παλικαρι ''ανεπιθύμητε''
ινε σπαθενιος ο πρασινο κολλιτος
 

kthniatros

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2008
Μηνύματα
268
Like
1
Πόντοι
1
φιλελευθερισμος δεν ειναι μονο ο μανος στην ελλαδα ομως τον εχουμε ταυτισει μ αυτον τωρα βεβαια ο ορος πχ ριζοσπαστικος φιλ δε θα σου λεει τιποτα καλα για φιλ της κοινωνικης βασης μαλλον αστροφυσικος ορος σου ειναι αν και εφαρμοστηκε στην ελλαδα ηταν αυτα τα γραβατωμενα καθικια οδηγοι λεωφορειων που αγορασαν τα λεωφορεια και υπεστησαν τους εξευτελισμους απ  τους σταμουλοκολλαδες.......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
ηταν αυτα τα γραβατωμενα καθικια οδηγοι λεωφορειων που αγορασαν τα λεωφορεια και υπεστησαν τους εξευτελισμους απ  τους σταμουλοκολλαδες.......

βρίκαμε ίσιε τις πταίει που απέτυχαι στην Ελλάδα ο ριζοσπαστικός νεοφιλελεφθερισμός.
 

kthniatros

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2008
Μηνύματα
268
Like
1
Πόντοι
1
βρίκαμε ίσιε τις πταίει που απέτυχαι στην Ελλάδα ο ριζοσπαστικός νεοφιλελεφθερισμός.
δεν υπαρχει αγορι μου ριζοσπαστικος νεοφιλ ακομα και ο ορος νεοφιλ ελληνικη πατατα ειναι οσο για τα λεωφορεια ονομαζεται φιλ κοινωνικης βασης
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
φιλελευθερισμος δεν ειναι μονο ο μανος στην ελλαδα ομως τον εχουμε ταυτισει μ αυτον τωρα βεβαια ο ορος πχ ριζοσπαστικος φιλ δε θα σου λεει τιποτα καλα για φιλ της κοινωνικης βασης μαλλον αστροφυσικος ορος σου ειναι αν και εφαρμοστηκε στην ελλαδα ηταν αυτα τα γραβατωμενα καθικια οδηγοι λεωφορειων που αγορασαν τα λεωφορεια και υπεστησαν τους εξευτελισμους απ  τους σταμουλοκολλαδες.......

Εγώ σου μιλάω για subrimes και εσύ για σταμουλοκολλάδες...
Θυμάμαι πολύ καλά ποιοι ήταν οι σταμουλοκολάδες και ποιος ο ρόλος των εργατοπατέρων στην κοινωνική και οικονομική καχεξία της Ελλάδας...
Η λύση όμως δεν είναι οι γενιές των €700  με απυ, οι τράπεζίτες που γαμούν και δέρνουν και τους πληρώνει στην τελική το κράτος και η αναβίωση των τσιφλικιών του θεσσαλικού κάμπου..


Και κάτι άλλο...Το αν μου είναι αστροφυσικός όρος ο φιλελευθερισμός και οι παραφυάδες του, άσε το να το ξέρω ο ίδιος...
Διότι μάλλον εσύ δεν ξέρεις από πολιτικές και οικονομικές επιστήμες αν κρίνω από αυτά που γράφεις...
Ασχολήσου καλύτερα με τους οργασμούς των αγελάδων και άσε τα βαλκανογιάπικα...
 

kthniatros

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2008
Μηνύματα
268
Like
1
Πόντοι
1
ρε ουστ  ευρωλιγουρη που θα με πεις βαλκανιο και ολοι εχεται την καραμελα στο στομα με τις αγελαδες ενδοια επιχειρηματων ............
 

kthniatros

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2008
Μηνύματα
268
Like
1
Πόντοι
1
α και ξεχασα με το να πετας δυο τρια τσιτατα εδω μεσα δε σημαινει οτι εγινες ο ανταμ σμιθ αν τον εχεις ακουστα βεβαια εγω για αγελαδες εχω σπουδασει και ξερω εσυ απο οικονομικα μου φαινεται σαν φοιτητοπατερας το πηρες το πτυχιο
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ρε ουστ  ευρωλιγουρη που θα με πεις βαλκανιο και ολοι εχεται την καραμελα στο στομα με τις αγελαδες ενδοια επιχειρηματων ............

Ένδεια είναι...Και βάζουμε κανά τόνο που και που...
Εκτός εάν η ορθογραφία αντίκειται στις επιταγές της ελεύθερης οικονομίας...

α και ξεχασα με το να πετας δυο τρια τσιτατα εδω μεσα δε σημαινει οτι εγινες ο ανταμ σμιθ αν τον εχεις ακουστα βεβαια εγω για αγελαδες εχω σπουδασει και ξερω εσυ απο οικονομικα μου φαινεται σαν φοιτητοπατερας το πηρες το πτυχιο

Άνταμ Σμιθ...Άνταμ Σμιθ...Σκωτσέζο τον κόβω...Το καινούργιο μεταγραφικό απόκτημα των Ρέηντζερς είναι;

Ως φοιτητής αντιμετώπιζα τη χούντα των φοιτητοπατέρων και ως επαγγελματίας την κάστα των βαλκανογιάπηδων και των "στελεχών"...Όποτε άσε ως τί πήρα το πτυχίο...Πίστεψέ με, δεν σε παίρνει...


Εκτός από τους αγελαδίσιους οργασμούς υπάρχουν και οι σπερματεγχυσεις ταύρων...Μήπως να ασχολιόσουν με αυτό;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom