Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 122K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Πες τα μεγάλε. Μπράβο σου
Εγώ φίλε τα λέω και επειδή δεν αρέσω άλλος με βαφτίζει φασίστα και άλλος κουμμούνι. Εγώ ξέρω ότι και οι δυο θα είναι στις σπηλιές με το κεφάλι χωμένο στα σκέλια όταν θα σκάσει η πρώτη ντουφεκιά.
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Εγώ φίλε τα λέω και επειδή δεν αρέσω άλλος με βαφτίζει φασίστα και άλλος κουμμούνι. Εγώ ξέρω ότι και οι δυο θα είναι στις σπηλιές με το κεφάλι χωμένο στα σκέλια όταν θα σκάσει η πρώτη ντουφεκιά.
Όλοι αυτοί γίνονται μάγκες στις καφετέριες ξαπλωμένοι πίνοντας φραπέ και κάνοντας αναλύσεις επί αναλύσεων.
Αμ οι άλλοι αύριο κάνουν και συλλαλητήριο για την "ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ" που ήταν όλοι αυτοί τόσα χρόνια που οι σκοπιανοί οργάνωναν την προπαγάνδα τους. ΠΟΥΘΕΝΑ.
Που ήταν όλοι αυτοί όταν έριχναν γιαούρτια στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας Χ. Σαρτζετάκη στην Αυστραλία το 1988.
Αστα φίλε τους μάθαμε και τους απο δω και τους απο κει "Πατριώτες και μη".
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Όπως τα λες....Απορώ με τόσους πατριώτες πως έγινε η Ελλάδα μπουρδέλο. Αν και ζητώ συγνώμη από τα μπουρδέλα. Δεν πειράζει. Κάπου κάπου αυτός ο τόπος θέλει το restart του. Μερικά χρονάκια υπό κάποιον κατακτητή για να ξαναζεσταθούν οι σχέσεις μεταξύ των Ελλήνων. Όσο ξεχνάμε τόσο τα γαμάμε.
 
OP
OP
CIVIL111

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
17
Πόντοι
4.175
εαν θελετε να δειτε ποσο διχασμενοι ειμαστε σαν λαος ριξτε 1 ψηφο και δειτε τα αποτελεσματα!!!!
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
εαν θελετε να δειτε ποσο διχασμενοι ειμαστε σαν λαος ριξτε 1 ψηφο και δειτε τα αποτελεσματα!!!!
Δεν πάει έτσι. Εάν δηλαδή και πάλι η Ελλάδα δώσει κώλο και δώσει το όνομα επειδή το θέλουν οι "σύμμαχοι" εγώ πρέπει να στηρίξω την κυβέρνση; Όποια και να ήταν μιλάμε τώρα. Εγώ το κόβω τώρα στη δεύτερη διαπραγμάτευση να βρίσκουμε προσωρινά λύση που θα λέει πιθανόν ότι θα έχουν μία ονομασία για όλα για να μπουν τα Σκόπια στο ΝΑΤΟ και μετά κλασικά θα σφυρίζουν αδιάφορα μόλις έρθει η ώρα να τα βρούμε.
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
εγώ φίλε μου στα 43 μου ένα πράγμα έμαθα Αν προσπαθείς να πας με το σταυρό στο χέρι στην Ελλάδα το έχασες το παιχνίδι.
Όλοι αυτοί που το παίζουν Πατριώτες Υποστηρικτές του Λαού και τα λοιπά το μόνο που κοιτάνε είναι η δεξιά και η αριστερή τσέπη τους πόσο γεμάτη είναι.
άπειρα τα παραδείγματα: Το παίζουν οικολόγοι και είναι οι πρώτοι που έχουν καταπατήσει δασικές εκτάσεις.
Το παίζουν υποστηρικτές του λαού αλλά είναι βουτηγμένοι μέσα στην διαφθορά και τους έχει καταπιεί  το σύστημα.
Άνθρωποι που έκαναν αντίσταση ενάντια στην Χούντα εξαφανίστηκαν και κάποιοι που γλένταγαν στο εξωτερικό έγιναν υπουργοί και μπούκωσαν στο χρήμα.
Να πω κι άλλα;
 

Επισκέπτης
Γειά σου ρε Μίκη !
Απόσπασμα απο Λαζόπουλο.

[youtube=425,350]NwwREX6xQYk[/youtube]

 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
εγώ φίλε μου στα 43 μου ένα πράγμα έμαθα Αν προσπαθείς να πας με το σταυρό στο χέρι στην Ελλάδα το έχασες το παιχνίδι.
Όλοι αυτοί που το παίζουν Πατριώτες Υποστηρικτές του Λαού και τα λοιπά το μόνο που κοιτάνε είναι η δεξιά και η αριστερή τσέπη τους πόσο γεμάτη είναι.
άπειρα τα παραδείγματα: Το παίζουν οικολόγοι και είναι οι πρώτοι που έχουν καταπατήσει δασικές εκτάσεις.
Το παίζουν υποστηρικτές του λαού αλλά είναι βουτηγμένοι μέσα στην διαφθορά και τους έχει καταπιεί  το σύστημα.
Άνθρωποι που έκαναν αντίσταση ενάντια στην Χούντα εξαφανίστηκαν και κάποιοι που γλένταγαν στο εξωτερικό έγιναν υπουργοί και μπούκωσαν στο χρήμα.
Να πω κι άλλα;
Μπα μην πεις άλλα. Και εγώ τα ξέρω αλλά δεν πειράζει. Στο τέλος όσοι δεν κουβαλάνε ταμπελάκι κόμματος πάλι θα βγάζουν το φίδι από την τρύπα. Αυτή τη φορά όμως δε θα προλάβουν να ανέβουν οι προδότες στα αεροπλάνα για τα σαλόνια της δύσης και των ΗΠΑ. Εδώ θα αφήσουν τα κόκκαλά τους.
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Ή μήπως δεν έπρεπε να διεκδικήσουμε ήπειρο- μακεδονία- θράκη για να μη χαλάσουμε την "πολυπολιτισμικότητα" της- στα τελευταία της-  οθωμανικής αυτοκρατορίας, ένας βολικός μύθος που εξακολουθούν να καλλιεργούν οι κεμαλιστές - και ενίοτε κεμαλοφασιστές- και διάφοροι περίεργοι διανοούμενοι...
Η αγνοια σου για τα πραγματα και την ιστορια της Τουρκιας ειναι δεδομενη και απο αλλα ποστ συνεπως θα ηταν καλυτερο να αποφευγεις να εκφραζεις δημοσια την γνωμη σου λεγοντας ανοησιες. Την πολυπολιτισμοκοτητα της αυτοκρατοριας την καλλιεργουν κατεξοχην οι αντιπαλοι των κεμαλιστων, ο ορος δικης σου επινοησης κεμαλοφασιστας θελει αρκετη επεξηγηση δεν τον εχω συναντησει ποτε και δεν τον καταλαβαινω. Συνεχισε να γραφεις για την Τουρκια να γελαμε. Τελικα δε μου απαντησε κανεις. Αν υπηρχε ανεξαρτητο κρατος αυριο με την ονομασια Ηπειρος και πρωτευουσα την Κορυτσα ή Δημοκρατια της Θρακης θα προεκυπταν τα ιδια προβληματα;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Η αγνοια σου για τα πραγματα και την ιστορια της Τουρκιας ειναι δεδομενη και απο αλλα ποστ συνεπως θα ηταν καλυτερο να αποφευγεις να εκφραζεις δημοσια την γνωμη σου λεγοντας ανοησιες. Την πολυπολιτισμοκοτητα της αυτοκρατοριας την καλλιεργουν κατεξοχην οι αντιπαλοι των κεμαλιστων, ο ορος δικης σου επινοησης κεμαλοφασιστας θελει αρκετη επεξηγηση δεν τον εχω συναντησει ποτε και δεν τον καταλαβαινω. Συνεχισε να γραφεις για την Τουρκια να γελαμε. Τελικα δε μου απαντησε κανεις. Αν υπηρχε ανεξαρτητο κρατος αυριο με την ονομασια Ηπειρος και πρωτευουσα την Κορυτσα ή Δημοκρατια της Θρακης θα προεκυπταν τα ιδια προβληματα;

Προφανώς διεκδικείς τον τίτλο του τουρκολόγου του site...Πρόσεχε μόνο μην ταυτιστείς με το αντικείμενο της μελέτης σου...
Ο όρος κεμαλοφασίστας (ο οποίος δεν είναι δικός μου, έχει χρησιμοποιηθεί και από άλλους και εδώ στο σάιτ) γιατί σε ενοχλεί; Εκτός αν θεωρείς το τουρκικό στρατιωτικό κατεστημένο που έχει εικονίσματα του κεμάλ υποδείγματα δημοκρατών..Αρκετοί τούρκοι θα διαφωνήσουν βέβαια μαζί σου, αλλά εσύ την τουρκία φαίνεται την ξέρεις καλύτερα και από τούρκο...
Αντίθετα, δεν έχω δει πουθενά τον όρο φασιστοκουλτουριάρης ή κάτι τέτοιο που με αποκάλεσες σε άλλο ποστ σου αλλά το βρίσκω χαριτωμένο και γραφικό για να το πάρω στα σοβαρά...

Το ότι οι νεότουρκοι διαδέχθηκαν το σουλτάνο δε σημαίνει ότι απέβαλαν το ... αυτοκρατορικό τους απωθημένο..
Και φυσικά φροντίζουν οι επίγονοι του κεμάλ να θυμίσουν στους πρώην υποτελείς τους πόσο ωραία ήταν στην οθωμανική αυτοκρατορία που τόσες κοινότητες συμβίωναν αρμονικά και πώς οι κακολι εθνικισμοί ανέτρψαν την πεφωτισμμένη μοναρχία του σουλτάνου...
Το κακό είναι ότι βρίσκουν ευηκοα ώτα στις μπούρδες τους, ανάλογες περί καταγωγής των τούρκων από τους χετταίους ΄΄οτι είναι αυτόχθονες της Μ. Ασίας από την αρχαιότητα...

Και στο προβοκατόρικο ερώτημά σου, η απάντησή είναι ότι ασφαλώς και θα πείραζε...Η Ηπειρος είναι ελληνική, όπως και η Μακεδονία και όχι ανεξάρτητη εθνότητα...
Αν τμήμα της ηπείρου με ελληνικό πληθυσμό βρέθηκε τμήμα του αλβανικού κράτους, αυτό είναι μια άλλη ιστορία...
 

Xcp41

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
Προφανώς διεκδικείς τον τίτλο του τουρκολόγου του site...Πρόσεχε μόνο μην ταυτιστείς με το αντικείμενο της μελέτης σου...

Μπα γουστάρει καλύτερα τους Αλβανούς.Έχουν λέει πιο γλυκία γεύση η ψωλές τους και κάνουν και για την "δουλεμένη" κουμουνιστική κολοτρυπίδα του. :2funny:
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Προφανώς διεκδικείς τον τίτλο του τουρκολόγου του site...Πρόσεχε μόνο μην ταυτιστείς με το αντικείμενο της μελέτης σου...
Ο όρος κεμαλοφασίστας (ο οποίος δεν είναι δικός μου, έχει χρησιμοποιηθεί και από άλλους και εδώ στο σάιτ) γιατί σε ενοχλεί; Εκτός αν θεωρείς το τουρκικό στρατιωτικό κατεστημένο που έχει εικονίσματα του κεμάλ υποδείγματα δημοκρατών..Αρκετοί τούρκοι θα διαφωνήσουν βέβαια μαζί σου, αλλά εσύ την τουρκία φαίνεται την ξέρεις καλύτερα και από τούρκο...
Αντίθετα, δεν έχω δει πουθενά τον όρο φασιστοκουλτουριάρης ή κάτι τέτοιο που με αποκάλεσες σε άλλο ποστ σου αλλά το βρίσκω χαριτωμένο και γραφικό για να το πάρω στα σοβαρά...

Το ότι οι νεότουρκοι διαδέχθηκαν το σουλτάνο δε σημαίνει ότι απέβαλαν το ... αυτοκρατορικό τους απωθημένο..
Και φυσικά φροντίζουν οι επίγονοι του κεμάλ να θυμίσουν στους πρώην υποτελείς τους πόσο ωραία ήταν στην οθωμανική αυτοκρατορία που τόσες κοινότητες συμβίωναν αρμονικά και πώς οι κακολι εθνικισμοί ανέτρψαν την πεφωτισμμένη μοναρχία του σουλτάνου...
Το κακό είναι ότι βρίσκουν ευηκοα ώτα στις μπούρδες τους, ανάλογες περί καταγωγής των τούρκων από τους χετταίους ΄΄οτι είναι αυτόχθονες της Μ. Ασίας από την αρχαιότητα...

Και στο προβοκατόρικο ερώτημά σου, η απάντησή είναι ότι ασφαλώς και θα πείραζε...Η Ηπειρος είναι ελληνική, όπως και η Μακεδονία και όχι ανεξάρτητη εθνότητα...
Αν τμήμα της ηπείρου με ελληνικό πληθυσμό βρέθηκε τμήμα του αλβανικού κράτους, αυτό είναι μια άλλη ιστορία...
Εσυ παραδιδεις μαθηματα τουρκολογιας εγω διεκδικω το ρολο του τουρκολογου; Συνεχιζεις τις ακαριβειες, τις μη αληθειες και τις ανοησιες...Επαναλαμβανω η αγνοια σε εκθετει. Η καλλιεργεια του οθωμανικου παρελθοντος γινεται απο τους αντιπαλους των κεμαλιστων...Τωρα αντεξα να διαβασω ολοκληρο το ποστ σου. Θα σου προτεινα μελετες εγκριτων καθηγητων αλλα προφανως εισαι απο αυτους που νομιζεις οτι οποιος δε λεει αυτο που θες να ακουσεις ειναι ανθελληνας, εβραιος, τουρκοφιλος, φιλοσκοπιανος κλπ. Σε ζηλευω. Θα πρεπει κανεις να ειναι πολυ ευτυχισμενος στην αγνοια του.
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Μπα γουστάρει καλύτερα τους Αλβανούς.Έχουν λέει πιο γλυκία γεύση η ψωλές τους και κάνουν και για την "δουλεμένη" κουμουνιστική κολοτρυπίδα του. :2funny:
Ειμαι πραγματικα περιεργος ως ποτε θα βριζεις ανενοχλητος εσυ σκουπιδαριο.
 

Xcp41

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
Ειμαι πραγματικα περιεργος ως ποτε θα βριζεις ανενοχλητος εσυ σκουπιδαριο.

Μέχρι να πεθάνετε και να εξαφανιστείτε απο προσώπου γης βρωμοκούμουνα που είστε λέρα της πολιτικής και της κοινωνίας.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Για κάποιο λόγο δε μου είσαι αντιπαθής. Εντούτοις, η φράση 'παρασύρομαι σε Παγκόσμιο Πόλεμο', από άποψη λογικής, είναι σα να λες ότι ήσουν στο Πουκέ με το τσουνάμι και βράχηκες παρά τη θέλησή σου :)
Χαίρομαι που δεν σου είμαι αντιπαθής, αν και δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να σου ήμουνα, συζήτηση κάνουμε.
Η φράση "παρασύρομαι στον Α' ΠΠ" δεν ξέρω τι σχέση έχει με το Πουκέτ και το τσουνάμι, ξέρω όμως (μιας και την έγραψα) οτι είναι απο τη σκοπιά των άμοιρων εκείνων ανθρωπάκων που εκλήθησαν -θέλοντας και μη- στα όπλα εκείνα τα χρόνια και έγιναν τροφή για τα κανόνια. Χέστηκα λοιπόν για την επέκταση των συνόρων μας, να με συγχωρείτε.
Αν κάποιος έχει τόσο πολεμοχαρή διάθεση (δεν το λέω για σένα φυσικά) ας πάει να πεθάνει -αυτός και οι φίλοι του- υπέρ "εθνικών ιδεωδών", και εννοώ αυτά που εγράφησαν σ' αυτό το θρεντ, Αργυρόκαστρα και δε συμμαζεύεται. Και ας τα κρατήσει leasing για πάρτη του, αρκεί να μη μας τα ζαλίζει.
Όταν κάποτε τεθεί θέμα πραγματικού πατριωτισμού, μην ανησυχείτε. Θα ξαναγίνει ότι έγινε και το 41-44, όταν η πολιτική ηγεσία του τόπου (μαζί με το χρυσάφι της χώρας) την κοπάνησε για Αίγυπτο αφήνοντας τον απλό κοσμάκη στη μοίρα του, στα χέρια των κατακτητών και των χιτών/ταγματασφαλιτών με τις γερμανικές στολές. Τα υπόλοιπα είναι απλώς οδοντόκρεμες, κατά την ταπεινή μου γνώμη.
 

Επισκέπτης
Ειμαι πραγματικα περιεργος ως ποτε θα βριζεις ανενοχλητος εσυ σκουπιδαριο.
τα γκέυ φασιστάκια έχουν τέτοια γλύκα στην κωλοτρυπίδα από το στήσιμο στους Ναζί που πιστεύουν ότι θα βρούνε συνοδοιπόρους.
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.404
Κριτικές
5
Like
66.193
Πόντοι
12.056
Tο εκλεψα απο αλλο φορουμ που ειμαι... :dancing:

Ξυπνατε.... γαμω τα euro μεσα.. :headbang: :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom