Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 122K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16

Xcp41

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
φασιστάκι ποσός με ενδιαφέρει η Ρωσία αλλά ψάξε της μαλακίες που έχουν κάνει οι συνοδοιπόροι σου  σε όλα τα εθνικά ζητήματα και άντε τράβα να μπεις στον τάφο σου.

Καλα θα κάνεις να σε ενδιαφέρει η Ρωσία γιατί άνθρωποι με τα δικά σου μυαλά και ιδέες την κατάντησαν έτσι.Στον τάφο να μπεις εσύ που ανήκεις εκεί πλεον γιατί ο κόσμος ξέρει τι εγκλήματα έχετε κάνει.Άντε είναι και ώρα σου σιγά σιγά...
Οι χειρότεροι φασίστες είναι οι κόκινοι.Είναι αστείο να βλέπεις έναν κουμούνα να μιλά για φασισμό και να κατακρίνει τα χιτλερικά στρατόπεδα συγκέντρωσης από την στιγμή που ο Στάλιν έκανε τα ίδια και χειρότερα.
Η εκτίμιση που σας έχουν ξεφτυλισμένα ανθρωπάκια φάινεται στα πεταμένα αγάλματα του Σταλιν στις χωματερές τις Ρωσίας.
 

Επισκέπτης
Καλα θα κάνεις να σε ενδιαφέρει η Ρωσία γιατί άνθρωποι με τα δικά σου μυαλά και ιδέες την κατάντησαν έτσι.Στον τάφο να μπεις εσύ που ανήκεις εκεί πλεον γιατί ο κόσμος ξέρει τι εγκλήματα έχετε κάνει.Άντε είναι και ώρα σου σιγά σιγά...
Οι χειρότεροι φασίστες είναι οι κόκινοι.Είναι αστείο να βλέπεις έναν κουμούνα να μιλά για φασισμό και να κατακρίνει τα χιτλερικά στρατόπεδα συγκέντρωσης από την στιγμή που ο Στάλιν έκανε τα ίδια και χειρότερα.
Η εκτίμιση που σας έχουν ξεφτυλισμένα ανθρωπάκια φάινεται στα πεταμένα αγάλματα του Σταλιν στις χωματερές τις Ρωσίας.
άντε με το καλό στο συλλαλητήριο του καιροσκόπου Καρατζαφέρη.
 

Xcp41

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
άντε με το καλό στο συλλαλητήριο του καιροσκόπου Καρατζαφέρη.

Όταν θα γαμάνε τα έγγονια σου οι Σκοπιανοί και τα βρωμοΑλβάνα να δω τι θα λες παλιοκουμούνα...αλλά είστε τόσο τυφλωμένοι απο την πολύ μαλακία και προπαγάνδα που δεν σας νοιάζει τίποτα.
Ότι και να ναι ο Καρατζαφέρης στην συγκεκριμένη περίπτωση αντιδράει σωστά και πατριωτικά ενάντια σε αυτούς που μας θέλουν να στήνουμε κόλο στους βρωμοαλβανους.
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Εγώ ακόμα περιμένω να πάρεις πίσω το χαρακτηρισμό αρίωνα.
 

Διαγραμμένο μέλος 26508

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
1.022
Like
1.439
Πόντοι
216
Μην ξεχνιόμαστε παιδιά . Στο ένα χέρι τον φραπέ και στο άλλο το τηλεκοντρόλ . Μη σας νοιαζει τίποτα άλλο.
Α!! Και να λέτε ο ένας τον άλλον φασίστα και κομμούνι . Πρόβατα που μένετε πίσω από τα κόμματα
 

Επισκέπτης
Καλα θα κάνεις να σε ενδιαφέρει η Ρωσία γιατί άνθρωποι με τα δικά σου μυαλά και ιδέες την κατάντησαν έτσι.Στον τάφο να μπεις εσύ που ανήκεις εκεί πλεον γιατί ο κόσμος ξέρει τι εγκλήματα έχετε κάνει.Άντε είναι και ώρα σου σιγά σιγά...
Οι χειρότεροι φασίστες είναι οι κόκινοι.Είναι αστείο να βλέπεις έναν κουμούνα να μιλά για φασισμό και να κατακρίνει τα χιτλερικά στρατόπεδα συγκέντρωσης από την στιγμή που ο Στάλιν έκανε τα ίδια και χειρότερα.
Η εκτίμιση που σας έχουν ξεφτυλισμένα ανθρωπάκια φάινεται στα πεταμένα αγάλματα του Σταλιν στις χωματερές τις Ρωσίας.
Λιακόπουλε για εσένα

[youtube=425,350]0SnLpY8qqjU&feature[/youtube]
 

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
Είναι πολύ γκαντέμηδες οι ακροδεξιοί στην Ελλάδα, ρε γαμώτο! Να πέφτεις για ύπνο και να ονειρεύεσαι στρατόπεδα συγκέντρωσης και το Τέταρτο Ράιχ, και ξυπνώντας να συνειδητοποιείς ότι το 'καθήκον' σου είναι να πηγαίνεις σε συγκεντρώσεις που ακούς την ψιλή, χαριτωμένη φωνούλα του Άδωνι... :2funny:
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
 Φεθρυ καλησπερα...

 
Για να περάσουμε στην ιστορία, στην οποία επίσης κατηγορούμαι οτι είμαι σκράπας, ισχυρίζεται κανείς σοβαρά οτι οι μάχες του Σκρα- Λαχανά ήταν αυτές που μας έδωσαν το τμήμα της Μακεδονίας που κατέχουμε σήμερα; Μήπως ήταν απλώς επεισόδια του Α' ΠΠ στον οποίο η Ελλάδα σύρθηκε για να υπηρετήσει ξένα συμφέροντα, δίνοντας και εκατόμβες αθώων θυμάτων;
Θυμάται κανείς πως "απελευθερώθηκε" η Θεσσαλονίκη π.χ; Ομιλώ για την συμπρωτεύουσα της σημερινής Ελλάδας και γενέτειρα -μεταξύ άλλων- του Κεμάλ Ατατούρκ. ΤΟ λέω διότι όλοι ξεχνούν την πολυπολιτισμικότά της και την θεωρούν σαν αμιγώς ελληνικού πολιτισμού πόλη.

 Βεβαιως και απελευθερωθηκαν με αυτο τον τροπο.Τωρα πως εσυ συνδυαζεις "συρμιμο" της χωρας,(απο το οποιο επανακτησαμε την Μακεδονια και την Ηπειρο) και την Θεσσαλονικη ως γενετειρα του Γενοκτονου Σκατ-ατατουρκ,δεν μπορω να καταλαβω...Ειναι η συλλογιστικη των λεγομενων διεθνιστων οπου χαριν παγκοσμιοτητος γεννουν διαφορες πλευρες της Ιστοριας 80 χρονια μετα τα γεγονοτα...

 Παρεπιπτοντως καλα κοψιδια...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Παραδόξως, στα θρησκευτικά είχα άριστα (και εννοώ το Λύκειο) γιατί είχαμε την τύχη να έχουμε καθηγητή έναν φωτισμένο άνθρωπο (δεν είναι πια στη ζωή και δεν θέλω να πω το όνομά του) που ήταν επίκουρος καθηγητής Πανεπιστημίου και ως εκ τούτου δεν ήταν υποχρεωμένος να ακολουθήσει το επίσημο πρόγραμμα διδασκαλίας για τα θρησκευτικά. Ήμασταν και πρακτικό, δηλαδή δεν είχε επίπτωση στις σχολές για τις οποίες προοριζόμασταν να δώσουμε εξετάσεις. Ο λαμπρός λοιπόν αυτός εκπαιδευτικός στην ουσία μας έκανε μαθήματα φιλοσοφίας, μιας και τα δικά του χείλη πρωτακούσαμε (και διδαχθήκαμε) Καντ, τους υπαρξιστές, ακόμα και το μαρξισμό. Βεβαίως δεν μάθαμε τίποτα για τα άμφια που φοράει ο δεσπότης η ανάλογα χρήσιμα πράγματα, αλλά κάτι μάθαμε, πιστέψτε με.

Για να περάσουμε στην ιστορία, στην οποία επίσης κατηγορούμαι οτι είμαι σκράπας, ισχυρίζεται κανείς σοβαρά οτι οι μάχες του Σκρα- Λαχανά ήταν αυτές που μας έδωσαν το τμήμα της Μακεδονίας που κατέχουμε σήμερα; Μήπως ήταν απλώς επεισόδια του Α' ΠΠ στον οποίο η Ελλάδα σύρθηκε για να υπηρετήσει ξένα συμφέροντα, δίνοντας και εκατόμβες αθώων θυμάτων;
Θυμάται κανείς πως "απελευθερώθηκε" η Θεσσαλονίκη π.χ; Ομιλώ για την συμπρωτεύουσα της σημερινής Ελλάδας και γενέτειρα -μεταξύ άλλων- του Κεμάλ Ατατούρκ. ΤΟ λέω διότι όλοι ξεχνούν την πολυπολιτισμικότά της και την θεωρούν σαν αμιγώς ελληνικού πολιτισμού πόλη.

Μία πλευρά του εαυτού μου θέλει να μείνει στη συζήτηση, γιατί, παρά τις διαφωνίες, αρκετοί συνομιλητές έχουν επίπεδο και καθιστούν ενδιαφέρουσα τη συζήτηση. Η άλλη πλευρά όμως (αυτή που βαριέται να τσακώνεται με τα εθνικιστάκια) θα συμμαχήσει με την πείνα που με έκοψε, και με το τηλεφώνημα παλιών φίλων να πάμε για κανένα κοψίδι.
Α τουτ αλλέρ!

Αν η "εξυπηρέτηση ξένων συμφερόντων" είχε ως αποτέλεσμα το διπλασιασμό της εδαφικής μας επικράτειας και πληθυσμού, τότε η εξυπηρέτηση των αμιγώς εθνικών μας τί αποτέλεσμα θα είχε; Σύνορα έως τον Τίγρη και τον Ευφράτη;

Και οι Βαλκανικοί έγιναν πριν τον Α' ΠΠ αν δεν με απατά η μνήμη μου...

Ή μήπως δεν έπρεπε να διεκδικήσουμε ήπειρο- μακεδονία- θράκη για να μη χαλάσουμε την "πολυπολιτισμικότητα" της- στα τελευταία της-  οθωμανικής αυτοκρατορίας, ένας βολικός μύθος που εξακολουθούν να καλλιεργούν οι κεμαλιστές - και ενίοτε κεμαλοφασιστές- και διάφοροι περίεργοι διανοούμενοι...

Μιλάς για τη γνωστή φίρμα κεραμικών και γυαλικών;

Πολύ άκυρο σχόλιο...σχεδόν ακυρώνει τις λανθασμένες -κατ' εμέ- πλην νηφάλιες τοποθετήσεις σου τις τελευταίες ώρες...

Καλή όρεξη πάντως και σε ζηλεύω διότι πάλι με κορν φλέικς την έβγαλα...
 

Επισκέπτης
Είναι πολύ γκαντέμηδες οι ακροδεξιοί στην Ελλάδα, ρε γαμώτο! Να πέφτεις για ύπνο και να ονειρεύεσαι στρατόπεδα συγκέντρωσης και το Τέταρτο Ράιχ, και ξυπνώντας να συνειδητοποιείς ότι το 'καθήκον' σου είναι να πηγαίνεις σε συγκεντρώσεις που ακούς την ψιλή, χαριτωμένη φωνούλα του Άδωνι... :2funny:
τα φασιστάκια βλέπουν τα βιντεάκια τώρα.
πολύ παραμύθι τους ρίχνουν ο λιακό και ο άδωνης.
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
τα φασιστάκια βλέπουν τα βιντεάκια τώρα.
πολύ παραμύθι τους ρίχνουν ο λιακό και ο άδωνης.
Εγώ περιμένω να πάρεις πίσω το χαρακτηρισμό για εμένα αλλά μάλλον τσάμπα περιμένω.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
τα φασιστάκια βλέπουν τα βιντεάκια τώρα.
πολύ παραμύθι τους ρίχνουν ο λιακό και ο άδωνης.

 Αριωνα ρε συ δεν τα εμαθες;

 Ο Βελοπουλος ειναι μεγας πολιτικος αντρας και μαζι με Αδωνη,Βοριδη ,Καρατζαφερη ειναι οι τελευταιοι πατριωτες στην Ελλαδα....

 Μα τοσο ανενημερωτος εισαι;
 

Επισκέπτης
Παραδόξως, στα θρησκευτικά είχα άριστα (και εννοώ το Λύκειο) γιατί είχαμε την τύχη να έχουμε καθηγητή έναν φωτισμένο άνθρωπο (δεν είναι πια στη ζωή και δεν θέλω να πω το όνομά του) που ήταν επίκουρος καθηγητής Πανεπιστημίου και ως εκ τούτου δεν ήταν υποχρεωμένος να ακολουθήσει το επίσημο πρόγραμμα διδασκαλίας για τα θρησκευτικά. Ήμασταν και πρακτικό, δηλαδή δεν είχε επίπτωση στις σχολές για τις οποίες προοριζόμασταν να δώσουμε εξετάσεις. Ο λαμπρός λοιπόν αυτός εκπαιδευτικός στην ουσία μας έκανε μαθήματα φιλοσοφίας, μιας και τα δικά του χείλη πρωτακούσαμε (και διδαχθήκαμε) Καντ, τους υπαρξιστές, ακόμα και το μαρξισμό. Βεβαίως δεν μάθαμε τίποτα για τα άμφια που φοράει ο δεσπότης η ανάλογα χρήσιμα πράγματα, αλλά κάτι μάθαμε, πιστέψτε με.

Υποκλίνομαι !
Δεν έχει να λέει όμως. Κι εμένα η καθηγήτριά μου δεν ακολούθισε το σχολικό βιβλίο, αλλά δεν ήταν καθηγήτρια Πανεπιστημίου. Ανεξάρτητο το ένα απο το άλλο !

Για να ξέρεις, στη Θεολογική , το μάθημα της Φιλοσοφίας διδάσκεται 3 εξάμηνα και είναι υποχρεωτικό .
 

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
Παραδόξως, στα θρησκευτικά είχα άριστα (και εννοώ το Λύκειο)
Κι εγώ. Ο πατέρας μου μάλιστα ήταν ιερέας - ας είναι ήρεμος εκεί που είναι... Ως μαρξιστής αμφισβητώ ευθέως την ύπαρξη Θεού αλλά, επειδή άνθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε, αν υπάρχει ... ένα 'βυσματάκι' δε μας χαλάει, μας χαλάει? :)

Για να περάσουμε στην ιστορία, στην οποία επίσης κατηγορούμαι οτι είμαι σκράπας, ισχυρίζεται κανείς σοβαρά οτι οι μάχες του Σκρα- Λαχανά ήταν αυτές που μας έδωσαν το τμήμα της Μακεδονίας που κατέχουμε σήμερα; Μήπως ήταν απλώς επεισόδια του Α' ΠΠ στον οποίο η Ελλάδα σύρθηκε για να υπηρετήσει ξένα συμφέροντα, δίνοντας και εκατόμβες αθώων θυμάτων;
Για κάποιο λόγο δε μου είσαι αντιπαθής. Εντούτοις, η φράση 'παρασύρομαι σε Παγκόσμιο Πόλεμο', από άποψη λογικής, είναι σα να λες ότι ήσουν στο Πουκέ με το τσουνάμι και βράχηκες παρά τη θέλησή σου :)

 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Καλό το βίντεο αλλά και πάλι δεν κατάλαβα την επίθεση τη στιγμή που δε μίλησα για εσένα.Το πρόβλημά σου είναι πως νομίζεις ότι οι κομουνιστές έσωσαν την Ελλάδα. Υπήρχαν εκκατομύρια ακομάτιστοι που πολέμησαν.Βγάλτε τις ταμπέλες.
 

Επισκέπτης
  Αριωνα ρε συ δεν τα εμαθες;

  Ο Βελοπουλος ειναι μεγας πολιτικος αντρας και μαζι με Αδωνη,Βοριδη ,Καρατζαφερη ειναι οι τελευταιοι πατριωτες στην Ελλαδα....

  Μα τοσο ανενημερωτος εισαι;
και αυτό το νούμερο θα είναι στα συλλαλητήρια?

[youtube=425,350]KNYGd3EiQAA[/youtube]
 

Xcp41

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
Καλό το βίντεο αλλά και πάλι δεν κατάλαβα την επίθεση τη στιγμή που δε μίλησα για εσένα.

Άστον ρε τον τελειωμένο κουμούνα.Δεν "έφαγε" σήμερα απο κανέναν Αλβανό και λέει οτι μαλακίες του κατέβει.
Μα οι κουμούνες παντού φασίστες βλέπουν ξεχνώντας τα στρατόπεδα συγκέντρωσης του Σταλιν.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Άστον ρε τον τελειωμένο κουμούνα.Δεν "έφαγε" σήμερα απο κανέναν Αλβανό και λέει οτι μαλακίες του κατέβει.
Μα οι κουμούνες παντού φασίστες βλέπουν ξεχνώντας τα στρατόπεδα συγκέντρωσης του Σταλιν.

Μας τα ζάλισες μωρή λούγκρα. Ολο βρισιές και προσβολές χωρίς ίχνος άποψης

Αντε στο αγόρι σου τοίχο τοίχο μην έχεις κανα ατύχημα

Γελοίε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom