Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 122K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Δείτε και αυτό . Όσο τα ακροαριστεροδεξιά παπάρια μας κάνουν μάθημα ιστορίας για το ποιος είναι πιο πατριώτης, τα "φιλαράκια" μας οι αλβανοσκοπιανοί προετοιμάζουν την κοινή γνώμη. εμείς αναλωνόμαστε στο να βγάζουμε τα μάτια μας.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Δε θα αναφερθώ στην ουσία του θρεντ, το οποίο έχει πάρει πλέον μια άλλη πορεία, ισως ενδιαφέρουσα ίσως όχι.

Θα ήθελα όμως να εκφράσω την απορία μου όσον αφορά στην ανοχή απέναντι στη συμπεριφορά του μέλους Xcp41 το οποίο βρίζει χυδαία, χωρίς ταυτόχρονα να εκφράζει άποψη. Απλά προσβάλλει με πολύ άσχημο τρόπο - σε προσωπικό επίπεδο.

Λόγω της προφανούς πλημμελούς κατανόησης απο πλευράς μου των κανονισμών του site, θα ήμουν υπόχρεος αν κάποιος Mod θα μπορούσε να μου εξηγήσει γιατι ο εν λόγω χρήστης δεν έχει γίνει καν warned και συνεχίζει να βρίζει και να προσβάλλει.

Θεωρώ οτι ο Xcp41 έχει ξεπεράσει προ πολλού τα όρια τόσο των κανονισμών όσο και της ανοχής. Αν κάνω λάθος διορθώστε με. Αν δεν κάνω παρακαλώ προχωρήστε στις δέουσες ενέργειες.
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Δε θα αναφερθώ στην ουσία του θρεντ, το οποίο έχει πάρει πλέον μια άλλη πορεία, ισως ενδιαφέρουσα ίσως όχι.

Θα ήθελα όμως να εκφράσω την απορία μου όσον αφορά στην ανοχή απέναντι στη συμπεριφορά του μέλους Xcp41 το οποίο βρίζει χυδαία, χωρίς ταυτόχρονα να εκφράζει άποψη. Απλά προσβάλλει με πολύ άσχημο τρόπο - σε προσωπικό επίπεδο.

Λόγω της προφανούς πλημμελούς κατανόησης απο πλευράς μου των κανονισμών του site, θα ήμουν υπόχρεος αν κάποιος Mod θα μπορούσε να μου εξηγήσει γιατι ο εν λόγω χρήστης δεν έχει γίνει καν warned και συνεχίζει να βρίζει και να προσβάλλει.

Θεωρώ οτι ο Xcp41 έχει ξεπεράσει προ πολλού τα όρια τόσο των κανονισμών όσο και της ανοχής. Αν κάνω λάθος διορθώστε με. Αν δεν κάνω παρακαλώ προχωρήστε στις δέουσες ενέργειες.
Θα συμφωνήσω εάν όλοι οι χρήστες ήταν κόσμιοι. Χθες χωρίς να βρίσω κανένα με έβρισε άλλο μέλος και μετά από 3 φορές που του ζήτησα να αναιρέσει του επέστρεψα στο δεκαπλάσιο. Και ο συγκεκριμένος που λες επέστρεψε τα "επίθετα" που του είπαν απλά δεν περίμενε όπως εγώ μπας και τα πάρει πίσω αυτός που του τα είπε. Ε καλά έκανε. Η ισχύει για όλους ο κανονισμός, όσο παλιός και να είσαι, ή όχι.
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Αναλαμβάνω το μέρος της ευθύνης που μου αναλογεί και ζητώ συγνώμη που δεν υπήρξε κάποιος έλεγχος στο παρόν thread. Ήδη ενημερώθηκε με ΡΜ ο εν'λόγω χρήστης. Αν το συνεχίσει υπάρχουν και τα μπανάκια του λαού.
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Αναλαμβάνω το μέρος της ευθύνης που μου αναλογεί και ζητώ συγνώμη που δεν υπήρξε κάποιος έλεγχος στο παρόν thread. Ήδη ενημερώθηκε με ΡΜ ο εν'λόγω χρήστης. Αν το συνεχίσει υπάρχουν και τα μπανάκια του λαού.
Να ενημερωθεί και ένα άλλο λαλίστατο μέλος παρακαλώ για την ισσοροπία του διαλόγου. Αυτό που λέει στα άλλα μέλη να σκάσουν πέρνωντας ρόλο διαχειριστή και φασίστες επιβάλλοντας τις "δημοκρατικές" του απόψεις. Δίνω βάση γιατί παρόλο που το site είναι bourdela, το μεγαλύτερο ποσοστό των χρηστών παρόλες τις διαφωνίες κρατάν το διάλογο αρκετά ψιλά. Ευχαριστώ.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Αναλαμβάνω το μέρος της ευθύνης που μου αναλογεί και ζητώ συγνώμη που δεν υπήρξε κάποιος έλεγχος στο παρόν thread. Ήδη ενημερώθηκε με ΡΜ ο εν'λόγω χρήστης. Αν το συνεχίσει υπάρχουν και τα μπανάκια του λαού.

Sony ευχαριστώ πολύ για το άμεσο τόσο της απάντησης όσο και της ενέργειας.

 

Επισκέπτης
Παντως απο τους διαλογους που παρακολουθω στο εν λογω thread διακρινω οτι κανενας δεν ενδιαφερετε πραγματικα για το πως θα ονομαστει το κρατος των βορειων γειτονων μας. Κομματικη προπαγανδα και εμφυλιο-πολεμικες κραυγες αραδιαζουν οι περισσοτεροι. Και εδω που τα λεμε οπως και να το ονομασουν τελικα η ΕΕ και οι ΗΠΑ το κρατος δημιουργημα τους δεν θα αλλαξει και τιποτα στην καθημερινοτητα μας.
 

dioklitos

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2008
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
σσσσσσ. δε στα είπαν τα νέα. Τους Ναζί και τους Ιταλούς μόνο οι πατριώτες κομμουνιστές τους πολέμησαν. Οι υπόλοιποι Έλληνες ήταν κρυμμένοι στις σπηλιές.



Αγαπητε pilot μαλλον εσενα δεν σου ειπαν οτι απο αυτους που δεν καθησαν σπιτι τους και ηταν ενεργοι τοτε, κανενας αριστερος δεν εγινε Χητης ή Γερμανοτσολιάς ή πηγε αλαμπρατσετα στην Αίγυπτο με το βασιλια (βλεπε Παπανδρεου) να περιμενει να τελειωσει ο πολεμος και να γυρισει να κανει το σωτηρα. Σιγουρα πολλοι ανθρωποι μη κομουνιστικων και αριστερων αντιληωεων πολεμησαν και πεθαναν για αυτον τον τοπο, αλλα δεν μιλαμε για αυτους. Μιλαμε για τους ηγετες και εκφραστες της αλλης αποψης που μια ζωη ειναι στο ρουφιανεμα και την απξεξω οταν υπαρχει ζορι (αφηνοντας τον κοσμακι αριστερο ή δεξιο να δωσει το αιμα του) και μετα ερχοντε και μας κανουν και κυρηγμα περι πατριωτισμου και μαλιστα οποιος τους ενοχλει τον στελνουνε και στα ξερονησια ανεξαρτητα αν αυτος ο οποιος εδωσε το αιμα του για να ειναι ελευθερος αυτος ο τοπος και να κνουνε τους αρψηγους αυτα τα σκουπιδια.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Δυστυχώς, εκει καταλήγει. Στο κομματικό και στις παρωπίδες που φοράνε όσοι εκπροσωπούν τους υφιστάμενους κομματικούς σχηματισμούς. Ελπίζω οι μέρες τους να ειναι λίγες και να πάψουν να εμποδίζουν τις ανεξάρτητες, φρέσκιες και πιο έξυπνες φωνές
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Αγαπητε pilot μαλλον εσενα δεν σου ειπαν οτι απο αυτους που δεν καθησαν σπιτι τους και ηταν ενεργοι τοτε, κανενας αριστερος δεν εγινε Χητης ή Γερμανοτσολιάς ή πηγε αλαμπρατσετα στην Αίγυπτο με το βασιλια (βλεπε Παπανδρεου) να περιμενει να τελειωσει ο πολεμος και να γυρισει να κανει το σωτηρα. Σιγουρα πολλοι ανθρωποι μη κομουνιστικων και αριστερων αντιληωεων πολεμησαν και πεθαναν για αυτον τον τοπο, αλλα δεν μιλαμε για αυτους. Μιλαμε για τους ηγετες και εκφραστες της αλλης αποψης που μια ζωη ειναι στο ρουφιανεμα και την απξεξω οταν υπαρχει ζορι (αφηνοντας τον κοσμακι αριστερο ή δεξιο να δωσει το αιμα του) και μετα ερχοντε και μας κανουν και κυρηγμα περι πατριωτισμου και μαλιστα οποιος τους ενοχλει τον στελνουνε και στα ξερονησια ανεξαρτητα αν αυτος ο οποιος εδωσε το αιμα του για να ειναι ελευθερος αυτος ο τοπος και να κνουνε τους αρψηγους αυτα τα σκουπιδια.
Το πρόβλημα αγαπητέ είναι ότι μιλάμε για το παρελθόν και καθόμαστε με σταυρωμένα τα χέρια. Εγώ είχα 2 παπούδες οι οποίοι όταν έγινε ο πόλεμος δεν είχαν καν επαφή με κόμματα και ιδεολογίες. Παρόλα αυτά και τα όπλα πήραν και μετά τον πόλεμο δε βγήκαν να αποζητούν καμία διάκριση όπως κάνουν οι κομμουνιστές. εμένα μου κάνει εντύπωση η ανάγκη που έχουν οι κομμουνιστές της αποδοχής του αγώνα τους. Έλληνες πολέμησαν και δε βάζω τον αγώνα τους κάτω από κανένα ταμπελάκι. Όσο για το σήμερα όπως είπα ξανά, η προδοσία καλά κρατεί. Σε λίγα χρόνια που θα μιλάμε αλβανικά, και πάλι τις ίδιες κουβέντες θα κάνουμε για το ποιος είναι περισσότερο πατριώτης...ο δεξιός ή ο αριστερός. Το δεξί μου είναι μεγαλύτερο ή το αριστερό μου....Μυαλό πάντως δε βάζουμε και τρογώμαστε κάτω από κόκκινα, πράσινα, μπλε και κίτρινα σημαιάκια.
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Κανανε και ταινία οι Σκοπιανοι με θεμα τη "γενοκτονία" των "Μακεδόνων του Αιγαίου" απο τους Έλληνες!!
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Κανανε και ταινία οι Σκοπιανοι με θεμα τη "γενοκτονία" των "Μακεδόνων του Αιγαίου" απο τους Έλληνες!!
και μάλιστα πήρε αρκετά βραβεία σε διάφορα φεστιβάλ και προτάθηκε και για oscar. εμείς πάντως δεν πάμε πίσω. Η αποχή μας από την ενημέρωση της παγκόμσιας κοινής γνώμης είναι για oscar. Για όσους πουν δε χρειάζεται, τους απαντώ πως εάν δεν είχε αποτέλεσμα ακόμα και η ιστοσελίδα για παράδειγμα του ανώνυμου εθνικιστή σκοπιανού δε θα υπήρχαν χιλιάδες τέτοιες. Έτσι φτάσαμε σε σημείο να πατάς στο google ή youtube μακεδονία και να σου βγάζει όλα τα προπαγανδιστικά μηνύματα των σκοπιανών, και η ελληνικότητα της περιοχής να είναι θαμένη στο άγνωστο.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Αγαπητε pilot μαλλον εσενα δεν σου ειπαν οτι απο αυτους που δεν καθησαν σπιτι τους και ηταν ενεργοι τοτε, κανενας αριστερος δεν εγινε Χητης ή Γερμανοτσολιάς ή πηγε αλαμπρατσετα στην Αίγυπτο με το βασιλια (βλεπε Παπανδρεου) να περιμενει να τελειωσει ο πολεμος και να γυρισει να κανει το σωτηρα. Σιγουρα πολλοι ανθρωποι μη κομουνιστικων και αριστερων αντιληωεων πολεμησαν και πεθαναν για αυτον τον τοπο, αλλα δεν μιλαμε για αυτους. Μιλαμε για τους ηγετες και εκφραστες της αλλης αποψης που μια ζωη ειναι στο ρουφιανεμα και την απξεξω οταν υπαρχει ζορι (αφηνοντας τον κοσμακι αριστερο ή δεξιο να δωσει το αιμα του) και μετα ερχοντε και μας κανουν και κυρηγμα περι πατριωτισμου και μαλιστα οποιος τους ενοχλει τον στελνουνε και στα ξερονησια ανεξαρτητα αν αυτος ο οποιος εδωσε το αιμα του για να ειναι ελευθερος αυτος ο τοπος και να κνουνε τους αρψηγους αυτα τα σκουπιδια.

Με το ίδιο  σκεπτικό, Ο ΝτεΓκωλ και οι ελεύθεροι Γάλλοι, οι πολωνοί και τσεχοσλοβάκοι πιλότοι που έσωσαν τη ΡΑΦ στη Μάχη της Αγγλίας είναι σχεδόν προδότες επειδή δεν έμειναν στην κατεχομένη πατρίδα τους αλλά επέλεξαν να συνεχίσουν τον αγώνα αλλού;

Στην Αίγυπτο και στην Ιταλία, τα απονεινάρια του τακτικού ελληνικού στρατού έδωσαν σκληρές μάχες κατά του άξονα και συνέβαλαν στην ήττα του...
Το ότι πολέμησαν τον εχθρό εκτός ελλάδας τους καθιστά λιγότερο πατριώτες από τους αντάρτες του εαμ ή του εδες;

Και ήταν αναγκαία η ύπαρξη εξόριστης ελληνικής κυβέρνησης για να έχει το ελληνικό κράτος μια κάποια συνέχεια και εκπροσώπηση στη διεθνή σκηνή...Όλες οι κατεχόμενες χώρες είχαν...

Μην αναπαράγουμε μύθους της εποχής όπου όλοι ξύνοταν ή συνεργάζονταν  με τον εχθρό εκτός από τους κομμουνιστές αντάρτες...
 

dioklitos

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2008
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Το πρόβλημα αγαπητέ είναι ότι μιλάμε για το παρελθόν και καθόμαστε με σταυρωμένα τα χέρια. Εγώ είχα 2 παπούδες οι οποίοι όταν έγινε ο πόλεμος δεν είχαν καν επαφή με κόμματα και ιδεολογίες. Παρόλα αυτά και τα όπλα πήραν και μετά τον πόλεμο δε βγήκαν να αποζητούν καμία διάκριση όπως κάνουν οι κομμουνιστές. εμένα μου κάνει εντύπωση η ανάγκη που έχουν οι κομμουνιστές της αποδοχής του αγώνα τους. Έλληνες πολέμησαν και δε βάζω τον αγώνα τους κάτω από κανένα ταμπελάκι. Όσο για το σήμερα όπως είπα ξανά, η προδοσία καλά κρατεί. Σε λίγα χρόνια που θα μιλάμε αλβανικά, και πάλι τις ίδιες κουβέντες θα κάνουμε για το ποιος είναι περισσότερο πατριώτης...ο δεξιός ή ο αριστερός. Το δεξί μου είναι μεγαλύτερο ή το αριστερό μου....Μυαλό πάντως δε βάζουμε και τρογώμαστε κάτω από κόκκινα, πράσινα, μπλε και κίτρινα σημαιάκια.

Σιγουρα θα εχεις παρακολουθησει αρκετα θριλερ οπου καποιο θυμα (φαντασμα) αναζητα τη δικαιωση του ακομα και μετα θανατο με αποτελεσμα να τρομαζει και αυτους που δεν φταιγανε για τον αδικο θανατο του. Ακριβως το ιδιο συμβαινει με τους κομμουνιστες στη χωρα αυτη φιλε μου. Αφου εδωσαν τη ζωη τους και το αιμα τους οπως και πολυ αλλοι φυσικα για την πατριδα τους, μετα που φυγανε οι γερμανοι και γυρισαν πισω οι πατριωτες κυβερνωντες, αντι να τους πουνε ενα ευχαριστω ή να μην τους πουνε τιποτα βρε αδερφε, αρχισανε να τους κυνηγανε σαν να ειναι εγγληματιες. Σε αυτο το κυνηγι που οργανωσαν οι καλοι μας συμμαχοι εγγλεζοι στην πρωτη γραμμη ηταν ολοι εκοινοι που συνεργαστικαν με τους γερμανους (σημερινοι Αδωνης νοσταλγοι του Μεταξα). Μπρορεις να καταλαβεις οτι αυτοι οι ανθρωποι δεν εχουν δικαιωθει ποτε και τα φαντασματα τους θα μας κυνηγουν παντα, δεν μπορεις να αντιμετωπιζεις αυτα τα γεγονοτα με τα επιχειρηματα οτι και οι αριστεροι κανανε το ενα κανανε το αλλο. Τους παπουδες μπορει να μην τους αναγνωρισε κανεις, αλλα δεν τους κυνηγησε και φυλακισε και κανεις μονο και μονο για την ιδεολογια τους. Μπορει στην Ελλαδα η δημοκρατια και η ελευθερια να αποκατασταθηκε μετα τη μεταπολιτευση, αλλα κανεις δεν λεει ξεκαθαρα οτι και πριν τη χουντα δεν υπηρχε δημοκρατια και ελευθερια των αποψεων. Αυτος ο κωλο"γερος" της "δημοκρατιας" ο Παπανδρεου ειχε τα ξερονησια γεματα απο ανθρωπους που το μονο οτυς παραπτωμα ηταν οτι ηταν αριστεροι ή ο παπους του ηταν αριστερος. Οπως καταλαβαινεις υπαρχει πολυ πονος και αδικια που εχει περασει στο DNA μας πια και θα μας κατατρωει ακομα για πολλα πολλα χρονια. Τα φαντασματα των ανθρωπων που εχουν αδικηθει δεν θα υσηχασουν ποτε αν η ιστορια δεν γραφτει καποια μερα σωστα (ουτε αριστερα ουτε δεξια αλλα σωστα) και φυσικα θα εξαγριωνονται ακομη περισσοτερο οταν οποια τηλεοραση κι αν ανοιξεις βλεπεις μπροστα σου κατι απιθανους τυπους σαν αυτους του Λαος να σου λενε ανιστορητες αρλουμπες για να μην πω τιποτα πιο βαρυ.
 

Διαγραμμένο μέλος 26508

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
1.022
Like
1.439
Πόντοι
216
Καλά ρε πλάκα κάνετε??? Εδώ μιλάμε για τη Μακεδονία μας κι εσείς ασχολειστε με τον Εμφύλιο και την κόντρα αριστερών-δεξιών?? Δεν ήξερα ότι σε ενα εμφύλιο που ο ένας σκότωνε τον άλλον υπήρχαν αθώοι και ένοχοι...
Αλλά κυρίως δεν ήξερα ότι υπάρχουν τόσα θύματα και πρόβατα στην Ελλάδα...
Μόνο το αριστερά και δεξιά τους νοιαζει. Τίποτα άλλο.  Μπράβο ρε!! Γιαυτό σας αξίζουν αυτά τα υποκείμενα που το παίζουν πολιτικοί
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
scopia.jpg


Mπορούμε να συμφωνήσουμε τουλάχιστον σε αυτό?
 

dioklitos

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2008
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Με το ίδιο  σκεπτικό, Ο ΝτεΓκωλ και οι ελεύθεροι Γάλλοι, οι πολωνοί και τσεχοσλοβάκοι πιλότοι που έσωσαν τη ΡΑΦ στη Μάχη της Αγγλίας είναι σχεδόν προδότες επειδή δεν έμειναν στην κατεχομένη πατρίδα τους αλλά επέλεξαν να συνεχίσουν τον αγώνα αλλού;

Στην Αίγυπτο και στην Ιταλία, τα απονεινάρια του τακτικού ελληνικού στρατού έδωσαν σκληρές μάχες κατά του άξονα και συνέβαλαν στην ήττα του...
Το ότι πολέμησαν τον εχθρό εκτός ελλάδας τους καθιστά λιγότερο πατριώτες από τους αντάρτες του εαμ ή του εδες;

Και ήταν αναγκαία η ύπαρξη εξόριστης ελληνικής κυβέρνησης για να έχει το ελληνικό κράτος μια κάποια συνέχεια και εκπροσώπηση στη διεθνή σκηνή...Όλες οι κατεχόμενες χώρες είχαν...

Μην αναπαράγουμε μύθους της εποχής όπου όλοι ξύνοταν ή συνεργάζονταν  με τον εχθρό εκτός από τους κομμουνιστές αντάρτες...



Μαλλον μπερδευεις αυτους πυ πολεμησαν με αυτους που κρυφτηκαν. Γιατι σου κανει τοση εντυπωση, δεν μπορεις να πιστεψεις οτι στη χωρα που ζουμε υπαρχαν και υπαρχουν ανθρωποι δειλοι που την κοπανανε στα δυσκολα και ταυτοχρονα διαθετουν και τοσο θρασσος να επιστρεφουν μολις λυθει το ζητημα να το παιζουν μαγκες και αρχηγοι.
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Ναι, θεωρουμε αυτονόητο πως ολοι ξερουν την αληθεια.
Ομως η προπαγανδα και η θεωρία/πρακτικη του Γκεμπελς φερνει αποτελεσμα. Οσο πιο μεγαλο το ψεμα, τοσο πιο πιστευτο.
Εφαρμοζουν πιστα την προπαγανδα και οι σκοποι τους ειναι ηλιου φαεινότεροι.
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Δεν νομίζεις όμως τέτοιες απαιτήσεις να εκφράζοντε μέρες που έπρεπε να υπάρχει στο εσωτερικό της χώρας μία και ενιαία γραμμή για τα εθνικά μας ζητήματα είναι ζημιογώνες; Επίσης νομίζεις ότι σήμερα δεν υπάρχει πολιτικός ρατσισμός για όσουν δεν είναι πιστοί σε μαντριά; Και στην τελική η απαίτηση αυτή καλό θα είναι κάποια στιγμή το παρελθόν να γίνει παρελθόν διότι γύρω μας η ιστορία τρέχει και εμείς ακόμα μιλάμε για το ποιος έσφαξε ποιον. Ο εμφύλιος έγινε διότι είμαστε μαλάκας λαός και μια ζωή αφήνουμε να μας πηδάνε οι ξένοι. Εάν τα κόμματα ήταν αφοσιωμένα στην πρόοδο της ελλάδας όλα αυτά τα ξενόφερτα τσουτσέκια δε θα είχαν τι να κάνουν. εμείς ξεπουλάμε και αυτοί αγοράζουν.
Καλά ρε πλάκα κάνετε??? Εδώ μιλάμε για τη Μακεδονία μας κι εσείς ασχολειστε με τον Εμφύλιο και την κόντρα αριστερών-δεξιών?? Δεν ήξερα ότι σε ενα εμφύλιο που ο ένας σκότωνε τον άλλον υπήρχαν αθώοι και ένοχοι...
Αλλά κυρίως δεν ήξερα ότι υπάρχουν τόσα θύματα και πρόβατα στην Ελλάδα...
Μόνο το αριστερά και δεξιά τους νοιαζει. Τίποτα άλλο.  Μπράβο ρε!! Γιαυτό σας αξίζουν αυτά τα υποκείμενα που το παίζουν πολιτικοί
όχι εμείς.οι κομμουνιστές αγαπητέ τρώγοντε με τους δεξιούς. για διάβασε όλο το θέμα....
 

dioklitos

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2008
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Καλά ρε πλάκα κάνετε??? Εδώ μιλάμε για τη Μακεδονία μας κι εσείς ασχολειστε με τον Εμφύλιο και την κόντρα αριστερών-δεξιών?? Δεν ήξερα ότι σε ενα εμφύλιο που ο ένας σκότωνε τον άλλον υπήρχαν αθώοι και ένοχοι...
Αλλά κυρίως δεν ήξερα ότι υπάρχουν τόσα θύματα και πρόβατα στην Ελλάδα...
Μόνο το αριστερά και δεξιά τους νοιαζει. Τίποτα άλλο.  Μπράβο ρε!! Γιαυτό σας αξίζουν αυτά τα υποκείμενα που το παίζουν πολιτικοί

Το συμπερασμα σου (με το οποιο συμφωνω) να το σκεφτεις την επομενη φορα που θα βρεθεις μπροστα στη καλπη, και αν βγαινοντας απο εκει εχεις μουτρα να δεις τον καθρεφτη, εγω ειμαι μαζι σου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom