Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 42 άτομα (9 μέλη και 33 επισκέπτες)

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.131
Κριτικές
2
Like
18.616
Πόντοι
3.656
Τώρα θα ξέρουμε που θα ναι και τα μέλη εδώ μέσα
όλα αυτά τα "ασυνόδευτα" τα διαχειρίζεται το σόι με την μκο Homepage - Ευρωπαϊκή Έκφραση

είναι η μκο που ήθελε να κάνει την νέα δομή στην Πετρούπολη και μετά τις λαικές διαμαρτυρίες ,
βρήκε χώρο στο Περιστέρι ...


αυτά τα λίγα για τους τρισάθλιους Κουλοδροσερούληδες που τάχα θα ήταν σοβαρότεροι από τους ζαίους:confused:

τα λέμε ...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
είσαι υπεράνω και δεν ψαχουλεύεις τα ετικετάκια επειδή είσαι άπλας και δεν κοιτάς τιμές? οπότε συμφωνούμε ότι δε τις ξέρεις τις τιμές....άρα γιατί υποστηρίζεις αυτά που δεν γνωρίζεις?:confused:
Ρε μλκ, που στον πουτσο μου θελεις να καταληξεις, ειναι κουραστικο καθε φορα. Θελεις να καταληξεις οτι ολος ο κοσμος ψωμολυσσαει και παλιοτερα ηταν αρχοντες; Ενταξει, συμφωνουμε.
Εγω ξερω τι ψωνιζω, τι χρειαζομαι και ποσο περιπου ξοδευω για οτι θελω. Ναι, το σουπερ μαρκετ ειναι 30-35% ακριβοτερο απο το 2021 και μετα που ξεσπασε η αυξηση των τιμων. Να υποχρεωθουν οι παραγωγοι και οι εμποροι απο το κρατος δεν προκειται να γινει και καλως, αλλωστε ουτε εσυ εισαι διατεθιμενος να χαμηλωσεις τις τιμες που πουλας. Να μειωθει ο φπα, κακως δε μπορει να γινει αυτη τη στιγμη. Να εντατικοποιηθουν οι ελεγχοι κακως δε γινεται. Αλλα οπως ειπες και συ οτι δε θελεις να χαμηλωσεις τις τιμες και την κερδοφορια σου ετσι δε θελουν και οι μεγαλεμποροι, η διαφορα ειναι οτι εκεινοι μπορουν να πιεσουν καταστασεις, εσυ δε μπορεις, αν μπορουσες και συ θα το εκανες.

Οποτε στον καταναλωτη αυτο που μένει ειναι να φροντισει να ειναι αυταρκης σε καθε ενδεχομενο. Εσεις τωρα που το παιζετε μεγιστανες και ψυχοπονιαρηδες παραλληλα, εκτονωθειτε ελευθερα.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
στο μεταξύ δεν υπάρχει καταναλωτική νοημοσύνη στα απλά ,
παράδειγμα η περιβόητη φέτα ..
Αν τους μείνουν απούλητοι οι τενεκέδες και τα βαρέλια θα πάει 6 ευρώ το κιλό
Το ίδιο γενικότερα ,
πλην του ρεύματος που γίνεται ψυχρή κλοπή και δεν μπορεί ο πολίτης να αντιδράσει
Σε όλα τα υπόλοιπα υπάρχει τρόπος να πιέσεις !!! μην αγοράζεις !!!!!
Καλά όλα αυτά που λες αλλά υπάρχει θεωρητικά και ένα κράτος που ελέγχει την αισχροκέρδεια. Όταν όμως το ίδιο το κράτος αισχοκερδη εναντίον του πολίτη εκεί αρχίζει το πρόβλημα
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
όλα αυτά τα "ασυνόδευτα" τα διαχειρίζεται το σόι με την μκο Homepage - Ευρωπαϊκή Έκφραση

είναι η μκο που ήθελε να κάνει την νέα δομή στην Πετρούπολη και μετά τις λαικές διαμαρτυρίες ,
βρήκε χώρο στο Περιστέρι ...


αυτά τα λίγα για τους τρισάθλιους Κουλοδροσερούληδες που τάχα θα ήταν σοβαρότεροι από τους ζαίους:confused:

τα λέμε ...

Θα πέσει γέλιο στο Περιστέρι … θα το σκάνε οι τρομοκράτες από τη δομή και θα χει πρωτάθλημα :knuppel: με την τοπική νύχτα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.295
Like
13.636
Πόντοι
3.656
Ρε μλκ, που στον πουτσο μου θελεις να καταληξεις, ειναι κουραστικο καθε φορα. Θελεις να καταληξεις οτι ολος ο κοσμος ψωμολυσσαει και παλιοτερα ηταν αρχοντες; Ενταξει, συμφωνουμε.
Εγω ξερω τι ψωνιζω, τι χρειαζομαι και ποσο περιπου ξοδευω για οτι θελω. Ναι, το σουπερ μαρκετ ειναι 30-35% ακριβοτερο απο το 2021 και μετα που ξεσπασε η αυξηση των τιμων. Να υποχρεωθουν οι παραγωγοι και οι εμποροι απο το κρατος δεν προκειται να γινει και καλως, αλλωστε ουτε εσυ εισαι διατεθιμενος να χαμηλωσεις τις τιμες που πουλας. Να μειωθει ο φπα, κακως δε μπορει να γινει αυτη τη στιγμη. Να εντατικοποιηθουν οι ελεγχοι κακως δε γινεται. Αλλα οπως ειπες και συ οτι δε θελεις να χαμηλωσεις τις τιμες και την κερδοφορια σου ετσι δε θελουν και οι μεγαλεμποροι, η διαφορα ειναι οτι εκεινοι μπορουν να πιεσουν καταστασεις, εσυ δε μπορεις, αν μπορουσες και συ θα το εκανες.

Οποτε στον καταναλωτη αυτο που μένει ειναι να φροντισει να ειναι αυταρκης σε καθε ενδεχομενο. Εσεις τωρα που το παιζετε μεγιστανες και ψυχοπονιαρηδες παραλληλα, εκτονωθειτε ελευθερα.
Η συζήτησ ήταν το κατά πόσο ο χαμηλόμισθος μπορούσε να επιβιώσει με τον βασικό μισθό το 2019 και κατά πόσο σήμερα.

Δεν έχεις ιδέα από τιμές...ούτε τότε ούτε τώρα. Φάνηκε από τις μπαρούφες που έγραψες...καθώς είναι πάγια τακτική σου όταν δεν ξέρεις κάτι να το γυρνάς σε γενικότητες και σε ''συνθηματάκια'' τύπου ''ναι είναι δύσκολα αλλά ο καθένας δίνει τον προσωπικό του αγώνα'' και άλλα τέτοια καφενειακά.

Το ότι αναφέρεις το 30% αύξηση του κόστους ζωής δεν αναιρεί το γεγονός ότι το 2019 ο φτωχός ζούσε ενώ τώρα δε μπορεί να ζήσει. Αυτό πρέπει να το κατανοήσεις...δεν περιμένω να συμφωνήσεις μαζί μου για να ξέρω ότι αυτό που λέω είναι σωστό.

όταν άρχισε ο κόβιντ και οι έμποροι αισχροκερδούσαν στην τιμή της μάσκας και των απολυμαντικών μια χαρά ήρθε ο ηγέτης σου και έβαλε πλαφόν. και στα καύσιμα έχει βάλει και γενικότερα τα έχει δουλέψει (εικονικά) τα πλαφόν. Οπότε μη μου λες εμένα ότι δεν γίνεται.

Σου είπα μερικές προτάσεις...τις οποίες τις έχω ακούσει από ειδικούς πάνω στην οικονομία....τώρα αν εσύ τις απορρίπτεις σε ένα ποστ σου στο μπου.....προφανώς κάτι θα ξέρεις καλύτερα....να κάνουμε εσένα υπουργό....

Τώρα το τι κάνω εγώ και για ποιον ενδιαφέρομαι....άσε με να το ξέρω εγώ και να διατηρώ το δικαίωμα να ενδιαφέρομαι για ότι μου γουστάρει.

Σημείωση : Αθηναίε σε έιδα που έκανες λαικ στις μπαρούφες του να ξέρεις ότι εγώ για σένα δουλεύω για να μπορέσεις να πάρεις τελικά xbox βγαίνει το καινούριο GTA σε λίγο και εσεί συντάσεσαι με τον μπαρόκ που δεν τον νοιάζει αν θα τρως κονσέρβες αρκεί να ψηφίζεις κούλη :coffee:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
Η συζήτησ ήταν το κατά πόσο ο χαμηλόμισθος μπορούσε να επιβιώσει με τον βασικό μισθό το 2019 και κατά πόσο σήμερα.

Δεν έχεις ιδέα από τιμές...ούτε τότε ούτε τώρα. Φάνηκε από τις μπαρούφες που έγραψες...καθώς είναι πάγια τακτική σου όταν δεν ξέρεις κάτι να το γυρνάς σε γενικότητες και σε ''συνθηματάκια'' τύπου ''ναι είναι δύσκολα αλλά ο καθένας δίνει τον προσωπικό του αγώνα'' και άλλα τέτοια καφενειακά.

Το ότι αναφέρεις το 30% αύξηση του κόστους ζωής δεν αναιρεί το γεγονός ότι το 2019 ο φτωχός ζούσε ενώ τώρα δε μπορεί να ζήσει. Αυτό πρέπει να το κατανοήσεις...δεν περιμένω να συμφωνήσεις μαζί μου για να ξέρω ότι αυτό που λέω είναι σωστό.

όταν άρχισε ο κόβιντ και οι έμποροι αισχροκερδούσαν στην τιμή της μάσκας και των απολυμαντικών μια χαρά ήρθε ο ηγέτης σου και έβαλε πλαφόν. και στα καύσιμα έχει βάλει και γενικότερα τα έχει δουλέψει (εικονικά) τα πλαφόν. Οπότε μη μου λες εμένα ότι δεν γίνεται.

Σου είπα μερικές προτάσεις...τις οποίες τις έχω ακούσει από ειδικούς πάνω στην οικονομία....τώρα αν εσύ τις απορρίπτεις σε ένα ποστ σου στο μπου.....προφανώς κάτι θα ξέρεις καλύτερα....να κάνουμε εσένα υπουργό....

Τώρα το τι κάνω εγώ και για ποιον ενδιαφέρομαι....άσε με να το ξέρω εγώ και να διατηρώ το δικαίωμα να ενδιαφέρομαι για ότι μου γουστάρει.

Σημείωση : Αθηναίε σε έιδα που έκανες λαικ στις μπαρούφες του να ξέρεις ότι εγώ για σένα δουλεύω για να μπορέσεις να πάρεις τελικά xbox βγαίνει το καινούριο GTA σε λίγο και εσεί συντάσεσαι με τον μπαρόκ που δεν τον νοιάζει αν θα τρως κονσέρβες αρκεί να ψηφίζεις κούλη :coffee:
παρτο μου εσυ που εχεις κατακλεψει κρατος και ΚΟΖΜΑΚΗ:coffee:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
Τώρα που συμφωνείς με τον μπαρόκ δύσκολο έως ΑΔΥΝΑΤΟ :coffee:
Μπαροκος ειναι σημαινων νικ στο μπου σε ΑΝΤΙΘΕΣΗ με σενα π[ου ολισθαινεις σε δρομους Χαρτοπολεμου:(
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.295
Like
13.636
Πόντοι
3.656
και meanwhile μου λεει να χαμηλώσω τις τιμές μου εγώ που είμαι σε φουλ ανταγωνιστικό κλάδο στην Αττική που γίνεται σκοτομός...

ποιος...ο τύπος που βρίσκεται σε νησί και βαράνε στα αυτιά τις τιμές....και προσπαθούν να βγάλουν σε 4 μήνες το μπαγιόκο για όλο το χρόνο...

:tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.295
Like
13.636
Πόντοι
3.656
Μπαροκος ειναι σημαινων νικ στο μπου σε ΑΝΤΙΘΕΣΗ με σενα π[ου ολισθαινεις σε δρομους Χαρτοπολεμου:(
εγώ μπορεί να είμαι καινούριος στο προσκήνιο αλλά ΜΠΗΚΑ δυναμικά και πήρα τον κόσμο με το μέρος μου σε μικρό χρονικό διάστημα


όπως ο κασελάκης :effemine:


:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
και meanwhile μου λεει να χαμηλώσω τις τιμές μου εγώ που είμαι σε φουλ ανταγωνιστικό κλάδο στην Αττική που γίνεται σκοτομός...

ποιος...ο τύπος που βρίσκεται σε νησί και βαράνε στα αυτιά τις τιμές....και προσπαθούν να βγάλουν σε 4 μήνες το μπαγιόκο για όλο το χρόνο...

:tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:
να ξερεις φετος θα κλαψουν πολλοι στον τουρισμο και ειδικα του χρονου
εκει που ημουν 50%κατω σε σχεση με την περασμενη χρονια αλλα τιμες δεν μειωνανε...
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.940
Κριτικές
5
Like
8.016
Πόντοι
2.306
Νόμος είναι το δίκαιο του Σογιού.
#ΝέαΠαιδοφιλία #ΝέαΕλτζιμπι#ΝέαΠαιδοφιλίαο#ΝέαΕλτζιμπιτία#ΝέαΜιζοκρατία#ΝέαΠροδοσία
Από το 1974 και εντεύθεν, νόμος είναι το δίκιο των δικαστών, των εισαγγελέων, των πρέσβεων, όλων των νομικών υαίνων και των εγκληματιών που τους προστατεύουν και προστατεύονται από εκείνους.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.295
Like
13.636
Πόντοι
3.656
να ξερεις φετος θα κλαψουν πολλοι στον τουρισμο και ειδικα του χρονου
εκει που ημουν 50%κατω σε σχεση με την περασμενη χρονια αλλα τιμες δεν μειωνανε...
πούτσα και ξύλο στους χωριάτες που μας έμαθαν τις Moët

και από το μαντρί με τα κατσίκια ξαφνικά έγιναν επιχειρηματίες της εστίασης :zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck:

150% κάτω πρέπει να πάνε για να καταλάβουν ότι πουλάνε αέρα κοπανιστό :rockon:
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
πούτσα και ξύλο στους χωριάτες που μας έμαθαν τις Moët

και από το μαντρί με τα κατσίκια ξαφνικά έγιναν επιχειρηματίες της εστίασης :zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck:

150% κάτω πρέπει να πάνε για να καταλάβουν ότι πουλάνε αέρα κοπανιστό :rockon:
δεν διαφωνω καθολου....ερχεται η ωρα τους και μετα θα κλαινε
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.295
Like
13.636
Πόντοι
3.656

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
.δεν περιμένω να συμφωνήσεις μαζί μου για να ξέρω ότι αυτό που λέω είναι σωστό.
Το προβλημα με σενα αυτο ειναι, οτι δεν ακους, δε διαβαζεις, μονο γραφεις οτι εχεις στο καφαλι σου και τα θεωρεις την απολυτη αληθεια.
όταν άρχισε ο κόβιντ και οι έμποροι αισχροκερδούσαν στην τιμή της μάσκας και των απολυμαντικών μια χαρά ήρθε ο ηγέτης σου και έβαλε πλαφόν. και στα καύσιμα έχει βάλει και γενικότερα τα έχει δουλέψει (εικονικά) τα πλαφόν. Οπότε μη μου λες εμένα ότι δεν γίνεται.
Το αν υπαρχει αισχροκερδεια και πως καταπολεμαται δε μπορεις να το κρινεις εσυ, οπως σωστα ειπες οτι αντιμετωπιστηκαν καποια χτυπητα φαινομενα ετσι και αλλα μπορει να ειναι στο μυαλο σου αισχοκερδεια. Αλλα και τοτε τα ιδια λεγατε αλλωστε, πριν τα πλαφον κραζατε για την αισχροκερδεια και μετα γιατι κονομουσαν παλι οι κολλητοι του κουλη και γιατι δεν τους επιασαν νωριτερα, ευτυχως εσυ και τους φωτισατε τοτε.
Σημείωση : Αθηναίε σε έιδα που έκανες λαικ στις μπαρούφες του να ξέρεις ότι εγώ για σένα δουλεύω για να μπορέσεις να πάρεις τελικά xbox βγαίνει το καινούριο GTA σε λίγο και εσεί συντάσεσαι με τον μπαρόκ που δεν τον νοιάζει αν θα τρως κονσέρβες αρκεί να ψηφίζεις κούλη :coffee:

Σου το ξαναεγραψα, οταν θα σε λεω ουρα του καραγκιοζη εδω μεσα δε θα παρεξηγιεσαι, κανονισε να καταντησεις και συ εξισου ξεφτιλισμενο μουνοπανο.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.030
Like
72.074
Πόντοι
12.756
δεν διαφωνω καθολου....ερχεται η ωρα τους και μετα θα κλαινε

Ολες οι ειδησεις λενε οτι πανε καλά
Στα διοδια λεει ουρες
στα καραβια 100% πληροτητες

Να πας αλλου να πουλησεις λασπη για την ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom