Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 54 άτομα (2 μέλη και 52 επισκέπτες)

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.131
Κριτικές
2
Like
18.617
Πόντοι
3.656
Καλά όλα αυτά που λες αλλά υπάρχει θεωρητικά και ένα κράτος που ελέγχει την αισχροκέρδεια. Όταν όμως το ίδιο το κράτος αισχοκερδη εναντίον του πολίτη εκεί αρχίζει το πρόβλημα
το κράτος είναι στα χέρια "περίεργων" κατσαπλιάδων που κοντρολάρουν αντιδημοκρατικά την Δικαιοσύνη
και όλο αυτό καλύπτεται
από τα κρατικοδίαιτα λαμόγια που ελέγχουν
τα επιδοτούμενα μμε,
αρπάζουν με αναθέσεις τα δημόσια έργα
και έχουν μοιραστεί την πίτα με το ληστρικά πανάκριβο ρεύμα ενώ ΔΕΝ έχουν επενδύσει σεντς
Νταβατζήδες τους έλεγαν οι δεξιοί με αρχίδια πριν η ΝΔ καταντήσει σε Κουλοσυμμορία -μικρό κόμμα με < 1 μύριο ψηφοφόρους
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Ολες οι ειδησεις λενε οτι πανε καλά
Στα διοδια λεει ουρες
στα καραβια 100% πληροτητες

Να πας αλλου να πουλησεις λασπη για την ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ

Το κόμμα που ξεκίνησε τη μεταπολίτευση συνεχίζει την παράδοση της εξύψωσης της χώρας σταθερά για 5 δεκαετίες :rockon::rockon:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.030
Like
72.075
Πόντοι
12.756

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.302
Like
13.640
Πόντοι
3.656
Το προβλημα με σενα αυτο ειναι, οτι δεν ακους, δε διαβαζεις, μονο γραφεις οτι εχεις στο καφαλι σου και τα θεωρεις την απολυτη αληθεια.

Το αν υπαρχει αισχροκερδεια και πως καταπολεμαται δε μπορεις να το κρινεις εσυ, οπως σωστα ειπες οτι αντιμετωπιστηκαν καποια χτυπητα φαινομενα ετσι και αλλα μπορει να ειναι στο μυαλο σου αισχοκερδεια. Αλλα και τοτε τα ιδια λεγατε αλλωστε, πριν τα πλαφον κραζατε για την αισχροκερδεια και μετα γιατι κονομουσαν παλι οι κολλητοι του κουλη και γιατι δεν τους επιασαν νωριτερα, ευτυχως εσυ και τους φωτισατε τοτε.


Σου το ξαναεγραψα, οταν θα σε λεω ουρα του καραγκιοζη εδω μεσα δε θα παρεξηγιεσαι, κανονισε να καταντησεις και συ εξισου ξεφτιλισμενο μουνοπανο.
μαν κυριολεκτικά δεν μπορείς να βγάλεις άκρη....προσπάθησα αλλά εσύ δεν επιδέχεσαι μαθήσεως...δεν θες να παραδεχτείς ότι έλεγες αρλούμπες για τις τιμές οκ....δεν πειράζει αλλά μην πας να με βγάλεις εμένα μυστήριο για κάποιο λόγο....

το αν υπάρχει αισχροκέρδεια δε θα το κρίνεις ούτε εσύ...αλλά τα δεδομένα δείχνουν ότι υπάρχει....αλλά που να το καταλάβεις αν και από πριν δεν ήξερες τι πληρώνεις?

και αφού σου αρέσει την πιο απλή συζήτηση να την σχετίζεις με ''ομάδες'' και πολιτικά στρατόπεδα....

1. Φαινόμενα αισχροκέρδειας παρατηρούνται από όλους και από τους κυβερνητικούς φορείς, ήδη η κυβέρνηση έχει παραδεχθεί υπερκέρδη τα οποία θα φορολογήσει...
2. Μην αναφέρεις κλίκες και τέτοια ο Άλεξ δεν διαβάζει....είτε είναι σε διακοπές είτε τα όργανα του έχουν μοιραστεί σε διάφορα καρτέλ της κολομβίας :confused::confused::confused:


σε κάθε περίπτωση....μην το ρίχνεις σε "επιθέσεις'' επειδή πιάστηκες αδιάβαστος και σταμάτα να γενικεύεις με καφειακά επιχειρήματα κάθε συζήτηση.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
και meanwhile μου λεει να χαμηλώσω τις τιμές μου εγώ που είμαι σε φουλ ανταγωνιστικό κλάδο στην Αττική που γίνεται σκοτομός...

ποιος...ο τύπος που βρίσκεται σε νησί και βαράνε στα αυτιά τις τιμές....και προσπαθούν να βγάλουν σε 4 μήνες το μπαγιόκο για όλο το χρόνο...

:tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:
Ναι, να χαμηλωσεις τις τιμες σου γιατι ο κοσμος πειναει, δε μπορει να ζησει με τη λαιλαπα μητσοτακη.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.131
Κριτικές
2
Like
18.617
Πόντοι
3.656
τι γίνεται στον Βαρνάβα ? ΤΕΡΝΑ Λεραπετρίτης και κεί ? :confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
να ξερεις φετος θα κλαψουν πολλοι στον τουρισμο και ειδικα του χρονου
εκει που ημουν 50%κατω σε σχεση με την περασμενη χρονια αλλα τιμες δεν μειωνανε...
Καιρος να σφιξουν λιγο οι κωλοι γι αυτους που περιμενουν κοσμο με καταλυματα κοτετσια και υπηρεσιες ιδρυματος εν ετει 2024.
 

Akatanomasto$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2024
Μηνύματα
756
Like
1.255
Πόντοι
206
Τελευταία τροποποίηση:

gnnakos

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.667
Κριτικές
99
Like
14.469
Πόντοι
25.186
το κράτος είναι στα χέρια "περίεργων" κατσαπλιάδων που κοντρολάρουν αντιδημοκρατικά την Δικαιοσύνη
και όλο αυτό καλύπτεται
από τα κρατικοδίαιτα λαμόγια που ελέγχουν
τα επιδοτούμενα μμε,
αρπάζουν με αναθέσεις τα δημόσια έργα
και έχουν μοιραστεί την πίτα με το ληστρικά πανάκριβο ρεύμα ενώ ΔΕΝ έχουν επενδύσει σεντς
Νταβατζήδες τους έλεγαν οι δεξιοί με αρχίδια πριν η ΝΔ καταντήσει σε Κουλοσυμμορία -μικρό κόμμα με < 1 μύριο ψηφοφόρους
Ωραια περιγραφη ακριβως ετσι ειναι.Μονη ενσταση το δεξιοι με αρχιδια..απλά εκεινοι δεν ηταν τόσο προκλητικά με την ολιγαρχία οπως ο Μητσοτάκης(βλέπε Καραμανλής) αλλά στο τέλος της ημερας το ιδιο αποτέλσμα υπήρχε
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.302
Like
13.640
Πόντοι
3.656
Ναι, να χαμηλωσεις τις τιμες σου γιατι ο κοσμος πειναει, δε μπορει να ζησει με τη λαιλαπα μητσοτακη.
χαμήλωσε τες εσύ που νοικιάζετε το στάβλο του παππού σας για παλάτι, την ξαπλώστρα για για κρεβάτι κόκο ματ και το νερό για ακριβό κρασί. Και κόβετε 1 απόδειξη την εβδομάδα.

εγώ μια χαρά χαμηλά τις έχω τις τιμές.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
1. Φαινόμενα αισχροκέρδειας παρατηρούνται από όλους και από τους κυβερνητικούς φορείς, ήδη η κυβέρνηση έχει παραδεχθεί υπερκέρδη τα οποία θα φορολογήσει...
Οποτε η κυβερνηση που σας καθεται στο λαιμο ασχολειται οπως πρεπει και τζαμπα κλαιτε.
2. Μην αναφέρεις κλίκες και τέτοια ο Άλεξ δεν διαβάζει....είτε είναι σε διακοπές είτε τα όργανα του έχουν μοιραστεί σε διάφορα καρτέλ της κολομβίας :confused::confused::confused:
Θεωρεις οτι χρειαζομαι οποιονδηποτε Αλεξ για να γραψω τα αυτονοητα; Τι ειμαι εγω, ουρα κανενος οπως εσεις;
σε κάθε περίπτωση....μην το ρίχνεις σε "επιθέσεις'' επειδή πιάστηκες αδιάβαστος και σταμάτα να γενικεύεις με καφειακά επιχειρήματα κάθε συζήτηση.
Αν θεωρεις καφενειακο επιχειρημα οτι υπαρχει ακριβεια και ο κοσμος ζοριζεται αλλα δεν πεθαινει στους δρομους οπως ισχυριζεστε οπως επισης υπαρχει και μεγαλη τεμπελια αλλα γκρινια πανω απ ολα δεν ειναι επιχειρηματα, η πραγματικοτητα ειναι.&-
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
χαμήλωσε τες εσύ που νοικιάζετε το στάβλο του παππού σας για παλάτι, την ξαπλώστρα για για κρεβάτι κόκο ματ και το νερό για ακριβό κρασί. Και κόβετε 1 απόδειξη την εβδομάδα.

εγώ μια χαρά χαμηλά τις έχω τις τιμές.
Σε προλαβα ηδη και αυτοι θα εξαφανιστουν απο τον χαρτη συντομα, η αγορα ξερναει απο μονη της.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.030
Like
72.075
Πόντοι
12.756
εχουν παει η Μολδαβοι να σβησουν την φωτια στον Βαρναβα και ο Αθηναιος ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΕ και ΝΔ κανει διακοπες ..

Και μονο αυτο φτανει για να καταλαβει καποιος την καταντια του κρατους :coffee:
 

gnnakos

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.667
Κριτικές
99
Like
14.469
Πόντοι
25.186
εχουν παει η Μολδαβοι να σβησουν την φωτια στον Βαρναβα και ο Αθηναιος ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΕ και ΝΔ κανει διακοπες ..

Και μονο αυτο φτανει για να καταλαβει καποιος την καταντια του κρατους :coffee:
IMG_0042.jpg
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.302
Like
13.640
Πόντοι
3.656
Οποτε η κυβερνηση που σας καθεται στο λαιμο ασχολειται οπως πρεπει και τζαμπα κλαιτε.

Θεωρεις οτι χρειαζομαι οποιονδηποτε Αλεξ για να γραψω τα αυτονοητα; Τι ειμαι εγω, ουρα κανενος οπως εσεις;

Αν θεωρεις καφενειακο επιχειρημα οτι υπαρχει ακριβεια και ο κοσμος ζοριζεται αλλα δεν πεθαινει στους δρομους οπως ισχυριζεστε οπως επισης υπαρχει και μεγαλη τεμπελια αλλα γκρινια πανω απ ολα δεν ειναι επιχειρηματα, η πραγματικοτητα ειναι.&-
Το ότι ασχολείται όπως πρέπει δεν ξέρω πως το βγάζεις...και αυτό είναι το πρόβλημα σου ότι βαφτίζεις ότι θες όπως θες χωρίς στοιχεία. Μαλακίες ασχολείται όπως πρέπει για τα μάτια του κόσμου γίνεται....αλλά για να το παραδέχεται και η γαλάζια μαφία σημαίνει ότι είναι υπαρκτό πρόβλημα. Αυτό είπα.

Τα αυτονόητα ποια είναι? Τα αστοιχείωτα που γράφεις για τις τιμές που δεν ήξερες και για τα ενοίκια που δεν είχες ιδέα???? Τουλάχιστον αυτός για πράγματα που δεν κατέχει πετάει και ένα ''σου έχω ήδη απαντήσει'' εσύ συνεχίζεις να εκτίθεσαι :confused: Απλά το επισήμανα γιατί δεν τον κόβω να μπαίνει για υποστήριξη :coffee:

Καφειανό είναι αυτό που κάνεις εσύ : Να ισχυρίζεσαι κάτι συγκεκριμένο - ότι το 2019 ο βασικός μισθός δεν έφτανε για να ζήσεις....το ίδιο με τώρα...και μάλιστα ότι πάντα έτσι ήταν- δικά σου λόγια

να σου παρουσιάζουν νούμερα και παραδείγματα απτά και συγκεκριμένα και να μην τα δέχεσαι ενώ δεν έχεις ιδέα...

και στο τέλος να πετάς ένα ''ο κόσμος ζορίζεται αλλά δεν πεθαίνει και στους δρόμους'' και ''η τεμπελιά και η γκρίνια δεν είναι...''


Δεν είναι δύσκολο...βάλε κάτω 2-3 τιμές και απέδειξε μου πως βγαίνει με τον βασικό κάποιος σήμερα και πως έβγαινε το 2019. - μην στεναχωριέσαι ούτε ο αρχηγός της δεξιάς στρατιάς τα πάει καλά με τους αριθμούς :coffee::coffee:
 

Akatanomasto$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2024
Μηνύματα
756
Like
1.255
Πόντοι
206
εχουν παει η Μολδαβοι να σβησουν την φωτια στον Βαρναβα και ο Αθηναιος ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΕ και ΝΔ κανει διακοπες ..

Και μονο αυτο φτανει για να καταλαβει καποιος την καταντια του κρατους :coffee:
Έχει χαθεί η ατομική ευθύνη, το κράτος κάνει ό,τι μπορεί...:confused::confused::confused:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
αυτός χρωστάει στις τράπεζες ενώ έχει καταθέσεις και καμιά 20αριά ακίνητα ...
επομένως όλοι τα ίδια είναι στη μάσα,στη παπάτζα και όχι μόνον !!!
Αν δεν κάνω λάθος είναι και όλοι μαζί αγκαλίτσα με μικροκαυγαδάκια, στο λαθρομεταναστευτικό και στα woke νομοσχέδια ,
έτσι δεν είναι ?
Μάλλον
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom