Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 43 άτομα (0 μέλη και 43 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Ναι απλά πριν από τους επαγγελματίες που δηλώνουν λιγότερα θα έπρεπε να ενδιαφέρεσαι για άλλες ομάδες που έχουν ξηλώσει μέχρι και τα πόμολα της τουαλέτας αλλά δεν σε συγκινεί πολύ μάλλον.

Μάλλον επιλεκτικά ξέρεις που ζεις...αλλού κοιτάς....και άλλου...κοιτάς αλλού επίτηδες.
Είδες που το πας εκεί που θέλεις; Δεν ξέρω ποιος έχει (πρώτο)ξηλώσει τα πόμολα. Αν μπορείς να μου το ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ μαζί σου. Αυτός λοιπόν είναι κλέφτης, κλεφταρος, απατεώνας, ΝΙΠΛΗΣ πως να σου το πω αλλιώς. Άρα και οι ΕΕ που αναφερόμαστε είναι ακριβώς οι ίδιοι, ε; Άρα γιατί μου ζητάς το λόγο που κράζω τους κλέφτες ΕΕ και όσους τέλος πάντων φοροδιαφεύγουν συστηματικά όσο περισσότερο μπορούν;

Mηπως και 'σύ επιλεκτικά καταφερεσαι μόνο απέναντι σε αυτούς που "έχουν ξηλώσει μέχρι και τα πόμολα" ; Mηπως τελικά είναι ακριβώς οι ίδιοι και απλά ο καθένας κλέβει όσο περισσοτερο καιρό και ποσότητα μπορεί;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Πόσο πολύ θες να κάνεις ρουφοκωλαδα στον Κουλη; ΠΣΦ
Καθόλου, εσύ όμως τον έχεις παπαριασει τον χοντρούλη, φτάνει, θα τον πιάσουν τα μητρικά του.
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.170
Κριτικές
31
Like
3.379
Πόντοι
2.606
Μπουρδέλο ο σύριζα, μηδαμινός ο ανδρουλάκης, γέλοιος εντελώς ο επιστολές ιησού, εκτός τόπου και χρόνου ο αυτοί είστε...
Αν και δεξιός θα πω ότι - με λύπη - δηλώνω....51% και λίγο είναι.

 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Μπουρδέλο ο σύριζα, μηδαμινός ο ανδρουλάκης, γέλοιος εντελώς ο επιστολές ιησού, εκτός τόπου και χρόνου ο αυτοί είστε...
Αν και δεξιός θα πω ότι - με λύπη - δηλώνω....51% και λίγο είναι.

Μην απελπίζεσαι, εδώ στο μπου που κρύβονται "τα καλύτερα μυαλά" υπάρχει τεραστια δεξαμενή ψηφοφόρων που θα μαυρίσουν τον κουλη.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.555
Like
6.180
Πόντοι
2.356
το μπου είναι ένα κοινωνικό πείραμα με όλους μιλάω εδώ μιλάω με τον ντάμα που κινείται στα όρια του εγκεφαλικά νεκρού :confused:
Στο έχω ξαναπεί. Κάνε μια δομή ψυχικής υγείας και ψυχολογικής στήριξης. Θα χεστεις στο ταληρο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.306
Like
13.653
Πόντοι
3.656
Είδες που το πας εκεί που θέλεις; Δεν ξέρω ποιος έχει (πρώτο)ξηλώσει τα πόμολα. Αν μπορείς να μου το ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ μαζί σου. Αυτός λοιπόν είναι κλέφτης, κλεφταρος, απατεώνας, ΝΙΠΛΗΣ πως να σου το πω αλλιώς. Άρα και οι ΕΕ που αναφερόμαστε είναι ακριβώς οι ίδιοι, ε; Άρα γιατί μου ζητάς το λόγο που κράζω τους κλέφτες ΕΕ και όσους τέλος πάντων φοροδιαφεύγουν συστηματικά όσο περισσότερο μπορούν;

Mηπως και 'σύ επιλεκτικά καταφερεσαι μόνο απέναντι σε αυτούς που "έχουν ξηλώσει μέχρι και τα πόμολα" ; Mηπως τελικά είναι ακριβώς οι ίδιοι και απλά ο καθένας κλέβει όσο περισσοτερο καιρό και ποσότητα μπορεί;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Καθόλου, εσύ όμως τον έχεις παπαριασει τον χοντρούλη, φτάνει, θα τον πιάσουν τα μητρικά του.
Όχι.

Ούτε εσύ μπορείς να αποδείξεις ότι οι ΕΕ κλέβουν όσα θα ήθελες να νομίζεις...βασικά αν μπορούσες να αποδείξεις κάτι θα ήταν τα κλεμμένα όσων έχουν φάει και τα πόμολα...γιατί οι περιουσίες τους είναι φανερές....έχουν από 145 ακίνητα ο καθένας...αδιευκρίνιστα ποσά στις τράπεζες τους και μαύρες σακούλες της ζίμενς. Βλέπεις μπροστά σου όσα κάνουν.

Παρόλα αυτά κάθεσαι και τους υποστηρίζεις και κοιτάς να πεις για τον ΕΕ που μπορεί να είναι ένας φτωχομπινές που έβγαλε 30Κ και δήλωσε τα 10 για ζήσει με 20....και οι άλλοι τρώνε 20 εκατομμύρια ο καθένας κάθε μήνα....

Οπότε άσε τις αποδείξεις στην άκρη.....για κάθε 100 ΕΕ που κλέβουν 20 χιλιάρικα υπάρχει ένας από αυτούς που υποστηρίζεις που κλέβει 20 μύρια. Και σε έπιασε ο πόνος....:confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.306
Like
13.653
Πόντοι
3.656
Στο έχω ξαναπεί. Κάνε μια δομή ψυχικής υγείας και ψυχολογικής στήριξης. Θα χεστεις στο ταληρο.
δε ξέρω αν θα έβγαζα εύκολα την πιστοποίηση

νομίζω ότι πιο εύκολο και άμεσο θα ήταν να ανοίξω ένα λούνα παρκ
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.673
Like
11.137
Πόντοι
3.656
Όχι.

Ούτε εσύ μπορείς να αποδείξεις ότι οι ΕΕ κλέβουν όσα θα ήθελες να νομίζεις...βασικά αν μπορούσες να αποδείξεις κάτι θα ήταν τα κλεμμένα όσων έχουν φάει και τα πόμολα...γιατί οι περιουσίες τους είναι φανερές....έχουν από 145 ακίνητα ο καθένας...αδιευκρίνιστα ποσά στις τράπεζες τους και μαύρες σακούλες της ζίμενς. Βλέπεις μπροστά σου όσα κάνουν.

Παρόλα αυτά κάθεσαι και τους υποστηρίζεις και κοιτάς να πεις για τον ΕΕ που μπορεί να είναι ένας φτωχομπινές που έβγαλε 30Κ και δήλωσε τα 10 για ζήσει με 20....και οι άλλοι τρώνε 20 εκατομμύρια ο καθένας κάθε μήνα....

Οπότε άσε τις αποδείξεις στην άκρη.....για κάθε 100 ΕΕ που κλέβουν 20 χιλιάρικα υπάρχει ένας από αυτούς που υποστηρίζεις που κλέβει 20 μύρια. Και σε έπιασε ο πόνος....:confused:
Ε καλα τωρα κι εσυ...δεν ειναι παραδειγματα αυτα που δινεις...
Ο καθενας κλεβει συμφωνα με τα ποσα που παιζει...δεν μπορουμε να κλεβουμε ολοι 20 μυρια..
Οτι και οσα μπορει ο καθενας
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.170
Κριτικές
31
Like
3.379
Πόντοι
2.606
δε ξέρω αν θα έβγαζα εύκολα την πιστοποίηση

νομίζω ότι πιο εύκολο και άμεσο θα ήταν να ανοίξω ένα λούνα παρκ
Θα σου δώσω εγώ άδεια, έχω τα μέσα στο κόμμα :rockon:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.306
Like
13.653
Πόντοι
3.656
Ε καλα τωρα κι εσυ...δεν ειναι παραδειγματα αυτα που δινεις...
Ο καθενας κλεβει συμφωνα με τα ποσα που παιζει...δεν μπορουμε να κλεβουμε ολοι 20 μυρια..
Οτι και οσα μπορει ο καθενας
Δεκτό


εγώ δεν σχολιάζω όμως το γιατί κλέβει ο καθένας το γνωρίζω...επειδή μπορεί....άλλος κλέβει για να επιζήσει άλλος για να ζήσει καλύτερα και άλλος για να διατηρήσει το στάτους του.


Εγώ μιλάω για τα κίνητρα του μπαρόκ τα οποία είναι λίγο πολύ μονόπλευρα. Τα ρίχνουμε όλα στους επαγγελματίες....και δεν κοιτάμε ότι είναι οι ΜΟΝΟΙ που κρατάνε την οικονομία να μη βουλιάξει τελείως.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Όχι.

Ούτε εσύ μπορείς να αποδείξεις ότι οι ΕΕ κλέβουν όσα θα ήθελες να νομίζεις...βασικά αν μπορούσες να αποδείξεις κάτι θα ήταν τα κλεμμένα όσων έχουν φάει και τα πόμολα...γιατί οι περιουσίες τους είναι φανερές....έχουν από 145 ακίνητα ο καθένας...αδιευκρίνιστα ποσά στις τράπεζες τους και μαύρες σακούλες της ζίμενς. Βλέπεις μπροστά σου όσα κάνουν.

Παρόλα αυτά κάθεσαι και τους υποστηρίζεις και κοιτάς να πεις για τον ΕΕ που μπορεί να είναι ένας φτωχομπινές που έβγαλε 30Κ και δήλωσε τα 10 για ζήσει με 20....και οι άλλοι τρώνε 20 εκατομμύρια ο καθένας κάθε μήνα....

Οπότε άσε τις αποδείξεις στην άκρη.....για κάθε 100 ΕΕ που κλέβουν 20 χιλιάρικα υπάρχει ένας από αυτούς που υποστηρίζεις που κλέβει 20 μύρια. Και σε έπιασε ο πόνος....:confused:
Κλασσικες απαντήσεις στο βάθος των χρόνων και ο κλέψας του κλέψαντος συνεχίζεται. Και ο καημένος ο εε που βγάζει 30 χιλιάδες αλλά δείχνει τα 10 για να μπορέσει να ζήσει και αυτοί που έχουν 145 ακίνητα και τρώνε 20 μυρια ο καθένας.

Αν είναι 300-400-500 αυτοί που κλέβουν συστηματικά 20 μυρια το χρόνο, πες μου λίγο τι γίνεται όταν κλέβουν 600.000 επαγγελματίες όσο μπορούν επίθεση δεκαετίες;;;; Eσυ έχεις το νταλκά σου με τους πολιτικούς και καλά και σώνει θέλεις να πείσεις ότι οι υπόλοιποι είναι άμοιροι ευθυνών. Εγώ επιμένω πως σαφέστατα και οι πολιτικοί που έχουμε μια ζωή είναι λαμόγια αλλά εμείς είμαστε χειρότεροι ΚΑΙ γιατί αυτούς διαλέγουμε ΚΑΙ γιατί προσπαθούμε να τους μοιάσουμε η΄ να γίνουμε και χειρότεροι.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.306
Like
13.653
Πόντοι
3.656
Θα σου δώσω εγώ άδεια, έχω τα μέσα στο κόμμα :rockon:
άδεια μου δίνει και το κράτος χωρίς μέσον και βασικά χωρίς χαρτιά μόνο με την ταυτότητα μου....αποδεδειγμένα


αν έχεις μέσον θέλω και μια εκταμίευση από το ΤΕΠΙΧ ΙΙΙ και ΔΕΝ θα σε αφήσω έτσι :sunglasses:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Ε καλα τωρα κι εσυ...δεν ειναι παραδειγματα αυτα που δινεις...
Ο καθενας κλεβει συμφωνα με τα ποσα που παιζει...δεν μπορουμε να κλεβουμε ολοι 20 μυρια..
Οτι και οσα μπορει ο καθενας
Εμ αυτό του λέω αλλά έχει κολλήσει η βελόνα.
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.673
Like
11.137
Πόντοι
3.656
Δεκτό


εγώ δεν σχολιάζω όμως το γιατί κλέβει ο καθένας το γνωρίζω...επειδή μπορεί....άλλος κλέβει για να επιζήσει άλλος για να ζήσει καλύτερα και άλλος για να διατηρήσει το στάτους του.


Εγώ μιλάω για τα κίνητρα του μπαρόκ τα οποία είναι λίγο πολύ μονόπλευρα. Τα ρίχνουμε όλα στους επαγγελματίες....και δεν κοιτάμε ότι είναι οι ΜΟΝΟΙ που κρατάνε την οικονομία να μη βουλιάξει τελείως.
Δεν κλεβει επειδη μπορει..κλεβει επειδη του το επιτρεπει το ιδιο το κρατος..το ιδιο κρατος που επισης ξερει-οσο και αν προσπαθει να πεισει οτι το κυνηγαει- οτι σε μια χρεοκοπημενη εδω και καιρο χωρα,την εγχωρια οικονομια την κινει το μαυρο χρημα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
άδεια μου δίνει και το κράτος χωρίς μέσον και βασικά χωρίς χαρτιά μόνο με την ταυτότητα μου....αποδεδειγμένα


αν έχεις μέσον θέλω και μια εκταμίευση από το ΤΕΠΙΧ ΙΙΙ και ΔΕΝ θα σε αφήσω έτσι :sunglasses:

Όχι από τις άλλες, από Attica να πάρεις, τώρα που την σουλούπωσε ο Χατζηδάκης :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.306
Like
13.653
Πόντοι
3.656
Κλασσικες απαντήσεις στο βάθος των χρόνων και ο κλέψας του κλέψαντος συνεχίζεται. Και ο καημένος ο εε που βγάζει 30 χιλιάδες αλλά δείχνει τα 10 για να μπορέσει να ζήσει και αυτοί που έχουν 145 ακίνητα και τρώνε 20 μυρια ο καθένας.

Αν είναι 300-400-500 αυτοί που κλέβουν συστηματικά 20 μυρια το χρόνο, πες μου λίγο τι γίνεται όταν κλέβουν 600.000 επαγγελματίες όσο μπορούν επίθεση δεκαετίες;;;; Eσυ έχεις το νταλκά σου με τους πολιτικούς και καλά και σώνει θέλεις να πείσεις ότι οι υπόλοιποι είναι άμοιροι ευθυνών. Εγώ επιμένω πως σαφέστατα και οι πολιτικοί που έχουμε μια ζωή είναι λαμόγια αλλά εμείς είμαστε χειρότεροι ΚΑΙ γιατί αυτούς διαλέγουμε ΚΑΙ γιατί προσπαθούμε να τους μοιάσουμε η΄ να γίνουμε και χειρότεροι.
Ανακύκλωση της συζήτησης κάνεις μαν

οι πολιτικοί έχουν το μαχαίρι και το πεπόνι...και εσύ μπορείς να κλέψεις ότι κλέβεις επειδή σε αφήνουν. Αλλά αν βάλω στη ζυγαριά αυτόν που δουλεύει 20Κ για να ζήσει ενώ δουλεύει 70 ώρες τη βδομάδα...και αυτόν που κλέβει 20μ κοροιδεύντας τον κόσμο....ε μάντεψε ποιος μου φταίει...

Αυτή είναι η διαφορά.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δεν κλεβει επειδη μπορει..κλεβει επειδη του το επιτρεπει το ιδιο το κρατος..το ιδιο κρατος που επισης ξερει-οσο και αν προσπαθει να πεισει οτι το κυνηγαει- οτι σε μια χρεοκοπημενη εδω και καιρο χωρα,την εγχωρια οικονομια την κινει το μαυρο χρημα.
Υπάρχει λύση αλλά δεν θέλουν να την εφαρμόσουν.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Δεκτό


εγώ δεν σχολιάζω όμως το γιατί κλέβει ο καθένας το γνωρίζω...επειδή μπορεί....άλλος κλέβει για να επιζήσει άλλος για να ζήσει καλύτερα και άλλος για να διατηρήσει το στάτους του.


Εγώ μιλάω για τα κίνητρα του μπαρόκ τα οποία είναι λίγο πολύ μονόπλευρα. Τα ρίχνουμε όλα στους επαγγελματίες....και δεν κοιτάμε ότι είναι οι ΜΟΝΟΙ που κρατάνε την οικονομία να μη βουλιάξει τελείως.
Έχεις ρέντα σήμερα. Φυσικά και τα ρίχνουμε όλα σε ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ γι αυτό στο χαλι, πολιτικούς, εε, τεμπελαραδες δημόσιους υπαλλήλους σαν το άλλο το αυτιστικό, φοροφυγάδες, απατεώνες, διπλοθεσίτες, ΟΛΟΥΣ. Εσύ επιμένεις στους κλέφτες πολιτικούς και .......οι άλλοι το κάνουν για να ζήσουν.

Αυτή την παπαρια με την οικονομία τι ήθελες και την πέταξες; Ποιος κρατάει την οικονομία; Και φυσικά έχουν μερίδιο της διατήρησης της αγοράς ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥΣ, ΤΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΟΥΣ, ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ, όχι όμως πως την κρατάνε για να "μη βουλιάξει".
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom