Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.687
Like
6.376
Πόντοι
2.356
Γράψε 100 φορές το λάθος που έκανα θα νιώσεις καλύτερα
Και όταν βάζεις τα ποσοστά της δημοσκόπησης
βγάζοντας συμπέρασμα πόσα έχασε η Νέα Δημοκρατία χωρίς τους αναποφάσιστους
Κάνεις απλώς προπαγάνδα
Βιταμίνη d και δεν κάνεις απλώς ένα λάθος
Τώρα, αυτά τα λέει το χαζοπουλι που μπήκε να μας γράψει πόσο είχε το φαρμακο για τη χοληστερίνη που του έγραφε ο γιατρός το 2011 και πόσο έχει τωρα, για να μας δείξει πόσο η κυβέρνηση του κυρίου Κυριάκου βελτίωσε τη ζωή μας.
Αλλά, για κάποιον περίεργο λόγο, ξέχασε να μας πει ότι ο αγαπημένος του κακός, ο ΣΥΡΙΖΑ, δεν κυβερνούσε τότε, ότι το φάρμακο προστατευόταν με πατέντα τότε που μάλλον έληξε και τα γενοσημα έριξαν την τιμή του, ότι ο βασικός το 2011ηταν 751€ και τώρα 780€, αλλά ξέχασε επίσης να μας πει πόσο είχε τότε το ψωμί, το γάλα, το λάδι, το κοτόπουλο, τα αυγά, το ρεύμα, η βενζίνη, το ΦΑ και πόσο έχουν τώρα.
Έτσι για να κάνουμε μία σύγκριση προς το πόσο καλύτερα πήγε η ζωή μας.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
Για θύμισε τους επίσης πόσο είχε το Βιάγκρα όταν αδειοδοτήθηκε επι Σημίτη, και πόσο κοστίζουν τώρα το ίδιο και τα γενόσημα του;




Τώρα που το λες τύπε, το iPhone 7 το χα πάρει 8 κατοστάρικα το 2016 και τώρα προσπαθώ να το σπρώξω με 100€ και δεν το παίρνει κάνεις.

Κατακόρυφη πτώση τιμής σε σχέση με την κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ. Όμως μην περιμένεις αναγνώριση από τα αριστερά μέλη του μπου. Ο,τι επιχείρημα και να τους φέρεις θα στο βγάλουν ότι είναι από τα Lidl.


Και μεταξύ μας, καλύτερα απέφυγε να συγκρίνεις τιμές προ 15ετιας, διότι τότε είχαμε Καραμανλή, πάλι θα πούνε ότι έφταιγε η ΝΔ.

Το 15 χρόνια είναι ενδεικτικό
Μπορεί να ήταν πριν από 13 πριν από 20 Δεν θυμάμαι ακριβώς πότε την πήρα
Όσον αφορά το lidl όταν πρέπει θα λέω για τις σχετικά φθηνότερες τιμές του
Όταν δεν πρέπει θα κάνω καταγγελία όπως και έκανα
Και περιμένω απάντηση
Ξέρω γω; Να πούμε όσες φορές μας έχεις ζαλίσει εσύ για την ανύπαρκτη ρύθμιση των δανείων της ΝΔ;
Ή όσες φορές μας έχεις χρεώσει στο ΣΥΡΙΖΑ επειδή δε λιβανιζουμε την αγαπημένη σου κυβέρνηση;
Δεν θυμάμαι να σε έχω χρεώσει τόσες φορές στο ΣΥΡΙΖα
Πάντα μία διάψευση μου φτάνει

Και δεν γράφω για δεύτερη φορά το ίδιο πράγμα εκτός αν έχω αποδείξεις



Για τη ρύθμιση των δανείων σε παραπέμπω πάλι στο documento και δεν ξανααπαντω σε αυτό
Ζήτα εξηγήσεις από το ντοκουμέντο αν λέει ψέματα
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
12.032
Κριτικές
2
Like
73.767
Πόντοι
12.056
σιγα ρε συ...για ενα κωλοτρενο τωρα θα παει πισω η χωρα.....μη μου πεις οτι τα κοπροσκυλα του σαητ θα νιωσουνε ντροπη τωρα ,τα ιδια γραφουνε εδω και τοσους μηνες...καμια εντυπωση οι δηλωσεις του μουνοπανου με ποδια....στο ιδιο μηκος κυμματος με το σαρανταενατακατο ειναι ......
το πραγμα εχει ξεφυγει τσιπα μηδεν για να μη πω -20
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.687
Like
6.376
Πόντοι
2.356
Δεν θυμάμαι να σε έχω χρεώσει τόσες φορές στο ΣΥΡΙΖα
Πάντα μία διάψευση μου φτάνει
Εκτός απο D εσύ να πάρεις και όλο το σύμπλοκο των Β. Βοηθά εξαιρετικά στη μακροχρόνιο μνήμη.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
Εκτός απο D εσύ να πάρεις και όλο το σύμπλοκο των Β. Βοηθά εξαιρετικά στη μακροχρόνιο μνήμη.
Εσύ που τα θυμάσαι για βάλε μου αφού έχω γράψει πολλές φορές το τι είσαι ΣΥΡΙΖΑ μερικές από αυτές
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
Αρα το χεις και συ το ασπεργκερακι σου. Γι αυτο και ταυτιζεσαι με τον αλλον τον Κουλο.
Να εδω ξαναδες τα νουμερα. Πιο κατω κι απο τη Ρουμανια ειμαστε. Λιγο χρονακια ακομα και θα φτασουμε και την Ζιμπαμπουε. Αν δεν την εχουμε φτασει. Δεν ειναι τυχαιο οτι μας λενε κολομβια της ευρωπης. Τα καναλια ομως αλα β κορεα λενε οτι πεταμε.
Επανειλημμένα το έχω γράψει αυτό ότι είμαστε άσχημα σχετικά με την υπόλοιπη Ευρώπη
Απλώς έχω βάλει και τα αντίστοιχα επί ΣΥΡΙΖΑ
Που φαίνεται το θέμα είναι διαχρονικό και όχι του σήμερα
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.687
Like
6.376
Πόντοι
2.356
Εσύ που τα θυμάσαι για βάλε μου αφού έχω γράψει πολλές φορές το τι είσαι ΣΥΡΙΖΑ μερικές από αυτές
Γιατί; Θα παραδεχτείς ότι λες κουταμαρες; Αν ναι, να καθήσω να ψάξω τα ποστς σου.
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.166
Κριτικές
2
Like
9.089
Πόντοι
2.456
εννοείται ότι εκτός από τα δροσερά γούστα ,
έχει προτεραιότητα η κονόμα ,το σημιτικό κλέψε κλέψε
Αν αληθεύει πως δέχθηκε η κούλα 100-150.000 παλαιστινίους ,το πάρτυ της τέρνα-γεραπετρίτη θα είναι πιο λαμπρό
από αυτό με τις ανεμογεννήτριες
Από κοντά βέβαια και οι κουμπάροι με την εστίαση, μία κοτόπουλο ρύζι κ ένα μπακλαβαδάκι 40 ευρά χρέωση..
12,50 eur@ χρέωναν στο κεελπνο πριν 10 χρόνια..
Τώρα να δεις γλέντια..
:bigdick:
:confused::confused::confused:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Επανειλημμένα το έχω γράψει αυτό ότι είμαστε άσχημα σχετικά με την υπόλοιπη Ευρώπη
Απλώς έχω βάλει και τα αντίστοιχα επί ΣΥΡΙΖΑ
Που φαίνεται το θέμα είναι διαχρονικό και όχι του σήμερα
Δαλάι δεν είμαστε πρώτοι στην Ευρώπη;
:confused::confused::confused:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.060
Like
11.290
Πόντοι
2.606
Αυτό το σιχαμερό σκουπίδι ο αδωνης είναι ο καθρέφτης του μέσου δεξιού ψηφοφόρου....παπατζης,παρτακιας,γλυφτης,κυνικός ....πουλάει βέβαια και τη μάνα του αν χρειαστεί ανάλογα τις συνθήκες και δεν θα διστάσει να εκτελέσει τριπλό ανσάμπλ αν οι συνθήκες το απαιτούν.... εκλέγεται γιατί πουλάει αντικομμουνισμό σε χουντογερους και φτηνό πατριωτισμό σε αυνανες...και η παντελής έλλειψη κάθε ίχνους φιλότιμου πάνω του είναι το μεγαλύτερο του προσόν γιατί τον βοηθά να εκτελεί τα παραπάνω με μηδενικό συντελεστή δυσκολίας σε χρόνο ντε τε.....δεν απορώ με αυτόν,αυτός είναι ξεκάθαρος εδώ και χρόνια......Με όλους τους μαλακές απορώ που τον ψηφίζουν και όλους τους υπόλοιπους που νιώθουν έκπληξη από τα κάθε τόσο κατορθώματα του...ο τύπος αυτός είναι η κοινωνία μας στον καθρέφτη.....είναι οι ντροπες μας που μας κοιτάζουν κατάματα.....
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.060
Like
11.290
Πόντοι
2.606
Γιατί; Θα παραδεχτείς ότι λες κουταμαρες; Αν ναι, να καθήσω να ψάξω τα ποστς σου.
Γλεντηστε τον Δαλάι όσο έχει ακόμα ρεύμα και συνδρομή στο ίντερνετ....σε λίγο καιρό θα του πέσει βαρεια η πουτσα....
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.907
Κριτικές
16
Like
14.794
Πόντοι
6.515
Για ένα κωλοτρένο ο λαός δεν ρίσκαρε και εξέλεξε με 41% τους παμπλουτους γονους
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.907
Κριτικές
16
Like
14.794
Πόντοι
6.515
Φέρε κι άλλους να φαμε και να πιουνε, τζάμπα σπίτι, περιθαλψη, φως νερό τηλέφωνο
Πληρώνει ο ραγιας, 41%

 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.687
Like
6.376
Πόντοι
2.356
Αυτό το σιχαμερό σκουπίδι ο αδωνης είναι ο καθρέφτης του μέσου δεξιού ψηφοφόρου....παπατζης,παρτακιας,γλυφτης,κυνικός ....πουλάει βέβαια και τη μάνα του αν χρειαστεί ανάλογα τις συνθήκες και δεν θα διστάσει να εκτελέσει τριπλό ανσάμπλ αν οι συνθήκες το απαιτούν.... εκλέγεται γιατί πουλάει αντικομμουνισμό σε χουντογερους και φτηνό πατριωτισμό σε αυνανες...και η παντελής έλλειψη κάθε ίχνους φιλότιμου πάνω του είναι το μεγαλύτερο του προσόν γιατί τον βοηθά να εκτελεί τα παραπάνω με μηδενικό συντελεστή δυσκολίας σε χρόνο ντε τε.....δεν απορώ με αυτόν,αυτός είναι ξεκάθαρος εδώ και χρόνια......Με όλους τους μαλακές απορώ που τον ψηφίζουν και όλους τους υπόλοιπους που νιώθουν έκπληξη από τα κάθε τόσο κατορθώματα του...ο τύπος αυτός είναι η κοινωνία μας στον καθρέφτη.....είναι οι ντροπες μας που μας κοιτάζουν κατάματα.....
Γυμνοσάλιαγκες χωρίς φιλότιμο είναι και όσοι τον ψηφίζουν και όσοι τον υποστηρίζουν. Και αυτόν και όλους τους ανάλογους σε όλα τα κόμματα. Απλά αυτός είναι εκτός συναγωνισμου πλέον
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
12.032
Κριτικές
2
Like
73.767
Πόντοι
12.056
Αυτό το σιχαμερό σκουπίδι ο αδωνης είναι ο καθρέφτης του μέσου δεξιού ψηφοφόρου....παπατζης,παρτακιας,γλυφτης,κυνικός ....πουλάει βέβαια και τη μάνα του αν χρειαστεί ανάλογα τις συνθήκες και δεν θα διστάσει να εκτελέσει τριπλό ανσάμπλ αν οι συνθήκες το απαιτούν.... εκλέγεται γιατί πουλάει αντικομμουνισμό σε χουντογερους και φτηνό πατριωτισμό σε αυνανες...και η παντελής έλλειψη κάθε ίχνους φιλότιμου πάνω του είναι το μεγαλύτερο του προσόν γιατί τον βοηθά να εκτελεί τα παραπάνω με μηδενικό συντελεστή δυσκολίας σε χρόνο ντε τε.....δεν απορώ με αυτόν,αυτός είναι ξεκάθαρος εδώ και χρόνια......Με όλους τους μαλακές απορώ που τον ψηφίζουν και όλους τους υπόλοιπους που νιώθουν έκπληξη από τα κάθε τόσο κατορθώματα του...ο τύπος αυτός είναι η κοινωνία μας στον καθρέφτη.....είναι οι ντροπες μας που μας κοιτάζουν κατάματα.....
ευτυχως και πηγε η περιφερεια σε δευτερο γυρο αλλλιως παραλιγο θα ειχαν τον ιδιο περοφερειαρχη εκει στην θεσ/λια
 

Peptesla

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.813
Like
8.178
Πόντοι
1.056
Ρε ότι και να λέμε η ουσία είναι μία, ο ελληναρας γουστάρει Κουλη. Δεν πανε να σκοτωνονται ανθρωποι στα τρενα επειδή δεν πηραν τη μιζα οι υπουργαρες του (μηπως κι ο ιδιος;) , δεν παει η ακριβεια να εχει φτασει στο Θεό, δεν πάνε τα δις χαρισμα στους κολλητούς; ο ελληνάρας θελει Κουλη, Αδωνη, Χατζηδακη κλπ κλπ
Θα του λενε καταμουτρα οτι τον εχουνε γραμμενο στα αρχιδια τους και θα τους ψηφιζει.
Οι ψυχιατροι στην Ελλαδα σκιζουν τα πτυχια τους
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
12.032
Κριτικές
2
Like
73.767
Πόντοι
12.056
Ρε ότι και να λέμε η ουσία είναι μία, ο ελληναρας γουστάρει Κουλη. Δεν πανε να σκοτωνονται ανθρωποι στα τρενα επειδή δεν πηραν τη μιζα οι υπουργαρες του (μηπως κι ο ιδιος;) , δεν παει η ακριβεια να εχει φτασει στο Θεό, δεν πάνε τα δις χαρισμα στους κολλητούς; ο ελληνάρας θελει Κουλη, Αδωνη, Χατζηδακη κλπ κλπ
Θα του λενε καταμουτρα οτι τον εχουνε γραμμενο στα αρχιδια τους και θα τους ψηφιζει.
Οι ψυχιατροι στην Ελλαδα σκιζουν τα πτυχια τους
ρε φιλε δεν υπαρχουν πολιτικοι στην ελλαδα θα τους φαμε πολλα χρονια ακομη ...δεν μπορουν τα αντιπολιτευομενα κομματα να κατσουν στο ιδιο τραπεζι ουτε για να πιουν καφε θα συννενοηθουν να συγκηβερνησουν ??? ΠΟΤΕ
 

Peptesla

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.813
Like
8.178
Πόντοι
1.056
Και για να λεμε την πασα αληθεια.
30% ζουν άνετα και πλουσιοπάροχα στη χώρα και γι αυτο καλά κάνουν και τους ψηφιζουν. Οι υπολοιποι που τους εχει γινει η κωλοτρυπιδα Φ90 και ψηφιζουν Κουλη κλπ, ειναι άξιοι της μοιρας τους
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
12.032
Κριτικές
2
Like
73.767
Πόντοι
12.056
Και για να λεμε την πασα αληθεια.
30% ζουν άνετα και πλουσιοπάροχα στη χώρα και γι αυτο καλά κάνουν και τους ψηφιζουν. Οι υπολοιποι που τους εχει γινει η κωλοτρυπιδα Φ90 και ψηφιζουν Κουλη κλπ, ειναι άξιοι της μοιρας τους
εχω ενα τραπεζακι σπιτι φ90 και δεν εχω καπακι :undecided-old: εχεις κανεναν καλο κωλο υποψην σου :think:
 

Peptesla

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.813
Like
8.178
Πόντοι
1.056
ρε φιλε δεν υπαρχουν πολιτικοι στην ελλαδα θα τους φαμε πολλα χρονια ακομη ...δεν μπορουν τα αντιπολιτευομενα κομματα να κατσουν στο ιδιο τραπεζι ουτε για να πιουν καφε θα συννενοηθουν να συγκηβερνησουν ??? ΠΟΤΕ
Δεν θα γινει αυτο γιατι είτε θα εχουμε ιδεοληπτικους (πχ Κουτσουμπας) ειτε γελοιους (κασσελοπολακηδες, βελοπουλους) ειτε εκβιαζομενους (Ανδρουλακηδες).
Και αυτο ειναι επιτυχια του συστηματος.
Ο πολιτης ομως εχει οπλο την ψηφο του, εστω και αντισυστημικα αλλα τη χρησιμοποιει υπερ των αντικειμενικα εχθρων του
 

Peptesla

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.813
Like
8.178
Πόντοι
1.056
εχω ενα τραπεζακι σπιτι φ90 και δεν εχω καπακι :undecided-old: εχεις κανεναν καλο κωλο υποψην σου :think:
Εγω αδερφε προτιμω ωραιους γυναικειους κωλους και δεν μου εχει τυχει μεχρο τωρα τετοια διαμετρος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom