Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Kαι δεν έχει "χαλάσει" ΠΟΤΕ το pos ή δεν κανεις ΠΟΤΕ έκπτωση αν σου δώκουν μετρητά;;
γιατί αν χαλάσει το pos δεν θα κόψει απόδειξη?

ο καταναλωτής δεν έχει υποχρέωση να πληρώσει τίποτα αν δεν λάβει νόμιμο παραστατικό.


η μεγαύτερη ευχαρίστηση μου είναι να πηγαίνω στους γιατρούς και να ζητάω απόδειξη :rockon:
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.498
Κριτικές
8
Like
3.280
Πόντοι
786
Παρασκευη που πηγα σουπερ μαρκετ, επειδη ηταν και 2 μερες κλειστα Σαββατοκυριακο, πανικος απο κοσμο.
Σαββατο απογευμα που πηγε ο αδερφος μου Θησειο και περιξ, μου ειπε πανζουρλισμο απο κοσμο, ολα τα μαγαζια γεματα.

Λογικο να αγαπανε ολοι τον Μητσοτακη. Ολοι εχουν χρηματα.
επαυξάνω, στη θεσσαλονίκη ήθελε κράτηση στα σουβλατζίδικα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Το ότι ο κόσμος έχει λεφτά να φάει σουβλάκια ή να πιει μια μπύρα 1 φορά την εβδομάδα είναι ένδειξη ότι έχει λεφτά?

Ε ρε γλέντια....
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.501
Κριτικές
36
Like
38.212
Πόντοι
19.795
Kαι δεν έχει "χαλάσει" ΠΟΤΕ το pos ή δεν κανεις ΠΟΤΕ έκπτωση αν σου δώκουν μετρητά;;
Βασικα τουλαχιστον τα μισα εσοδα μου, ειναι απο ιντερνετικα μαγαζια. Εκει τα παντα με πιστωτικες.
Επειτα στα φυσικα μαγαζια, οταν δουλευεις με υπαλληλους (εχω 3), και εσυ πηγαινοερχεσαι, τα παντα πρεπει να τα κοβουν για να μπορω να ελεγχεις τι γινεται. Οχι οτι δεν τους εμπιστευομαι, αλλα αν τους κατσει κανενα ΣΔΟΕ, αντε να περιμενεις απο τον υπαλληλο να ξεμπλεξει.
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.656
Like
20.444
Πόντοι
6.056
Μόνο αν συμψηφίσεις με έξοδα (που μπορεί να μην υπάρχουν....)

αλλά και πάλι το φπα των τιμολογίων κάποιος θα το αποδώσει....στο τέλος.....


δεν ισχύει αυτό που σου είπε ο φίλος παραπάνω....φπα πληρώνεις στα πάντα ακόμα και στο νερό που πίνεις. Το φπα πάει κατευθείαν στο κράτος και γεμίζει τα κρατικά ταμεία.
Ποιος ειναι ο παραπανω?:confused::confused::confused:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.501
Κριτικές
36
Like
38.212
Πόντοι
19.795
Παρασκευη που πηγα σουπερ μαρκετ, επειδη ηταν και 2 μερες κλειστα Σαββατοκυριακο, πανικος απο κοσμο.
Σαββατο απογευμα που πηγε ο αδερφος μου Θησειο και περιξ, μου ειπε πανζουρλισμο απο κοσμο, ολα τα μαγαζια γεματα.

Λογικο να αγαπανε ολοι τον Μητσοτακη. Ολοι εχουν χρηματα.
Επισης ηταν τελος του μηνα και ειχαν πληρωθει οι δημοσιοι και οι συνταξιουχοι.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.501
Κριτικές
36
Like
38.212
Πόντοι
19.795
Kαι δεν έχει "χαλάσει" ΠΟΤΕ το pos ή δεν κανεις ΠΟΤΕ έκπτωση αν σου δώκουν μετρητά;;
Και πες οτι δεν κοβω 2-3 χιλιαρικα μεσα στη σεζον απο τα φυσικα μαγαζια. Τι θα γλυτωσω; 700 ευρω ΦΠΑ; θα το διακινδυνευες εσυ για 700 ευρω να σου κατσει εφορια και να στα γαμησει ολα;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Και πες οτι δεν κοβω 2-3 χιλιαρικα μεσα στη σεζον απο τα φυσικα μαγαζια. Τι θα γλυτωσω; 700 ευρω ΦΠΑ; θα το διακινδυνευες εσυ για 700 ευρω να σου κατσει εφορια και να στα γαμησει ολα;
Δεν είναι μόνο το φπα...που έχει έτσι και αλλιώς τεράστιο πρόστιμο για ψευδή δήλωση....είναι και τα 2-3Κ έσοδα που δεν θα δηλώσεις

και αυτά δεν είναι τίποτα μπροστά στο ξεσκαρτάρισμα που θα σου κάνουν μετά....δεν θα έχει άλλη δουλειά μόνο την εφορία στο κεφάλι σου....
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.501
Κριτικές
36
Like
38.212
Πόντοι
19.795
γιατί αν χαλάσει το pos δεν θα κόψει απόδειξη?

ο καταναλωτής δεν έχει υποχρέωση να πληρώσει τίποτα αν δεν λάβει νόμιμο παραστατικό.


η μεγαύτερη ευχαρίστηση μου είναι να πηγαίνω στους γιατρούς και να ζητάω απόδειξη :rockon:
Σε ποιον δεν θα κοψεις; Στον Γερμανο; Ειδικα οι ηλικιωμενοι που καθονται σαν μπαστακες πανω απο την ταμειακη και δεν το κουνανε αν δεν δωσεις αποδειξη; Στους Γαλλους; Που σου λενε θελω αποδειξη γιατι φοβουνται οτι θα τους πιασουν στο τελωνειο; Οι πρωην Ανατολικοι; Ολοι με τα κινητα. Ακομα και οι Εγγλεζοι που ηταν πρωτα πιο χυμα, και αυτοι με τα κινητα ειναι τωρα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Σε ποιον δεν θα κοψεις; Στον Γερμανο; Ειδικα οι ηλικιωμενοι που καθονται σαν μπαστακες πανω απο την ταμειακη και δεν το κουνανε αν δεν δωσεις αποδειξη; Στους Γαλλους Που σου λενε θελω αποδειξη γιατι φοβουνται οτι θα τους πιασουν στο τελωνειο; Οι πρωην Ανατολικοι; Ολοι με τα κινητα. Ακομα και οι Εγγλεζοι που ηταν πρωτα πιο χυμα, και αυτοι με τα κινητα ειναι τωρα.
Για να μην πω και εγώ ψέματα....όταν βαριέμαι ακόμα και νερό από το περίπτερο το πληρώνω με το κινητό.


Αλλά υπάρχουν πολλοί που δεν κόβουν....και αν γίνει η στραβή την κόβουν μετά....δεν μιλάω τώρα για eshop λέω για φυσικό κατάστημα και αυτό ανάλογα.

Υπάρχουν κλάδοι που δεν κόβουν εύκολα....εγώ πάω σε ένα βιβλιοπωλείο κοντά εκεί που είμαι....και ο αρχίδης έχει το Α4 και τα μπλοκάκια τυποτραστ πιο ακριβά και από το πλαίσιο....και δεν κόβει τίποτα....μόνο αν ζητήσεις εσύ......υπάρχουν πολλοί....
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.894
Πόντοι
12.756
Σε ποιον δεν θα κοψεις; Στον Γερμανο; Ειδικα οι ηλικιωμενοι που καθονται σαν μπαστακες πανω απο την ταμειακη και δεν το κουνανε αν δεν δωσεις αποδειξη; Στους Γαλλους; Που σου λενε θελω αποδειξη γιατι φοβουνται οτι θα τους πιασουν στο τελωνειο; Οι πρωην Ανατολικοι; Ολοι με τα κινητα. Ακομα και οι Εγγλεζοι που ηταν πρωτα πιο χυμα, και αυτοι με τα κινητα ειναι τωρα.

Τι πουλας μωρε μαλάκα και θα περάσει τελωνειο ;;
Οι Γαλλοι που περνανε τελωνείο ;; Στο Κουβειτ ειναι το μαγαζί ή εχεις κανα υποκαταστημα στην Αλβανία ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom