Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (3 μέλη και 12 επισκέπτες)

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
ΑΝΤ 1 ειδησεις με τον Χατζηνικολαου.
Στα επεισοδια στο Νεο Ηρακλειο που τραυματιστηκε σοβαρα η 16χρονη αναρχικη, συνεληφθησαν και μελη του Ρουβικωνα στην ιδια περιοχη, γιατι πιο πριν ειχαν σπασει καταστημα. Ο ιδιοκτητης ειπε οτι δεν εχει διαφορες με κανεναν, και το μονο που παει το μυαλο του, ειναι να του εσπασαν το καταστημα οι αντιεξουσιαστες γιατι ειχε ελληνικες σημαιες λογω εθνικης εορτης.

ΑκροΑριστεροι ανθελληνες περιθωριακοι και ΑκροΔεξιοι αντισυστημικοι, αυτοι κανουν αντιπολιτευση στη κυβερνηση.
Και μετα καποιοι αναρωτιουνται γιατι εχει τοση διαφορα ο Μητσοτακης.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.904
Κριτικές
16
Like
14.784
Πόντοι
6.515
ο τυπος ξερει οτι ειναι ενα αδειανο πουκαμισο και χωρις το λιβανισμα δεν θα ηταν στη βουλη

τελικα κρατικα καναλια δεν ειναι μονο αυτα που φαινονται :confused:

 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.263
Like
3.540
Πόντοι
1.706
Εμ, ειδες που εισαι ασχετος απο τουρισμο; Ο Γαλλος εχει αυτη την μαλακια στον εγκεφαλο. Ακομα και να του πεις οτι ειμαστε ΕΕ και δεν περναει τελωνειο, απο την στιγμη που ζητησε αποδειξη την κοβεις.
Μπα όχι, είναι θέμα νοοτροπίας. Πχ εδώ και κάμποσο καιρό, στη Γαλλία, η απόδειξη δεν είναι υποχρεωτική μέχρι 25€, εκτός αν τη ζητήσει ο πελάτης. Και ζητάνε οι περισσότεροι. Είναι και για οργανωτικούς λόγους. Μόλις πάνε σπίτι, περνάνε ό,τι αποδείξεις έχουν στο software για να ελέγχουν τα έξοδά τους.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.501
Κριτικές
36
Like
38.216
Πόντοι
19.795
Μπα όχι, είναι θέμα νοοτροπίας. Πχ εδώ και κάμποσο καιρό, στη Γαλλία, η απόδειξη δεν είναι υποχρεωτική μέχρι 25€, εκτός αν τη ζητήσει ο πελάτης. Και ζητάνε οι περισσότεροι. Είναι και για οργανωτικούς λόγους. Μόλις πάνε σπίτι, περνάνε ό,τι αποδείξεις έχουν στο software για να ελέγχουν τα έξοδά τους.
Το αντικειμενο μου ειναι λιγο εξειδικευμενο, ολοι οι Γαλλοι νομιζουν οτι πρεπει να το δηλωσουν και επειδη φοβουνται μην τους ρωτησουν στο τελωνειο, αλλα και για να το ασφαλισουν μετα σαν αντικειμενο αξιας.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.798
Κριτικές
62
Like
45.627
Πόντοι
9.297

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Λένε ότι η κοπέλα που πήγε στο νοσοκομείο με πολύ σοβαρά τραύματα από γκλοπ από πίσω στο κεφάλι. Έτσι λένε και μάρτυρες που ήταν εκεί και κάλεσαν το εκαβ....

μετά πήγε ο ιατροδικαστής και έβγαλε συμπέρασμα ότι έπεσε κάτω πάνω στο ξύλο....

αυτή είναι η φάση της Νέας Δικτατορίας :rockon:

και δεν ήταν αναρχική...πήγε σε μια αντιφασιστική συναυλία. Όλα στη μηχανή του κιμά βέβαια
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.902
Like
4.225
Πόντοι
506
Αρα γινεται καλα η δουλιτσα πλεον και σιγα σιγα θα τρεμουν ολοι να φοροδιαφευγουν. Επομενη κινηση να μειωθουν επιτελους οι συντελεστες φορολογησης.
στο μονο που θα γινει αυξηση ειναι στη γαλάζια μιζα στις συμβασεις απο 300 στο 500%
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Λένε ότι η κοπέλα που πήγε στο νοσοκομείο με πολύ σοβαρά τραύματα από γκλοπ από πίσω στο κεφάλι. Έτσι λένε και μάρτυρες που ήταν εκεί και κάλεσαν το εκαβ....

μετά πήγε ο ιατροδικαστής και έβγαλε συμπέρασμα ότι έπεσε κάτω πάνω στο ξύλο....

αυτή είναι η φάση της Νέας Δικτατορίας :rockon:

και δεν ήταν αναρχική...πήγε σε μια αντιφασιστική συναυλία. Όλα στη μηχανή του κιμά βέβαια
Η ιδια η μητερα της ειπε οτι δεν εχουν σωστη ενημερωση απο τις αρχες, και οτι στοχοποιειται απο την αστυνομια. ( φανταζομαι επειδη ανηκει σε αυτον το χωρο των αντιεξουσιαστων). Επισης στις ειδησεις ειπε οτι φοραγε κουκουλα, γαντια, πληρη εξαρτηση για επεισοδια.

Ασχετα με το τι εγινε και τι ηταν , τραυματιστηκε λεει πολυ σοβαρα. Θα κανει χειρουργειο.

Αλλα που το εβγαλες το συμπερασμα οτι δεν ηταν αναρχικη, οταν η ιδια η μητερα της λεει αυτα για στοχοποιηση απο την αστυνομια.

Οτι ηταν μαζεμενοι αναρχικοι, αντιεξουσιαστες, μαζι τους η 16χρονη, απεναντι στην αστυνομια.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Λένε ότι η κοπέλα που πήγε στο νοσοκομείο με πολύ σοβαρά τραύματα από γκλοπ από πίσω στο κεφάλι. Έτσι λένε και μάρτυρες που ήταν εκεί και κάλεσαν το εκαβ....
μετά πήγε ο ιατροδικαστής και έβγαλε συμπέρασμα ότι έπεσε κάτω πάνω στο ξύλο....
αυτή είναι η φάση της Νέας Δικτατορίας :rockon:
και δεν ήταν αναρχική...πήγε σε μια αντιφασιστική συναυλία. Όλα στη μηχανή του κιμά βέβαια
Ρε μλκ, ταυτίζεσαι πλέον και με τους αναρχοαπλυτους μπαχαλάκηδες;;;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Η ιδια η μητερα της ειπε οτι δεν εχουν σωστη ενημερωση απο τις αρχες, και οτι στοχοποιειται απο την αστυνομια. ( φανταζομαι επειδη ανηκει σε αυτον το χωρο των αντιεξουσιαστων). Επισης στις ειδησεις ειπε οτι φοραγε κουκουλα, γαντια, πληρη εξαρτηση για επεισοδια.

Ασχετα με το τι εγινε και τι ηταν , τραυματιστηκε λεει πολυ σοβαρα. Θα κανει χειρουργειο.

Αλλα που το εβγαλες το συμπερασμα οτι δεν ηταν αναρχικη, οταν η ιδια η μητερα της λεει αυτα για στοχοποιηση απο την αστυνομια.

Οτι ηταν μαζεμενοι αναρχικοι, αντιεξουσιαστες, μαζι τους η 16χρονη, απεναντι στην αστυνομια.
Γιατί ξέρω πολύ καλά τι σημαίνουν αυτές οι ανακοινώσεις τις αστυνομίες που βγάζουν τους πάντες αντιεξουσιαστές και μπαχαλάκιδες με γάντια κουκούλες και τσάντες γεμάτες μολότοφ. Χρόνια γίνονται αυτά δε πέσαμε από τα σύννεφα.

Γιατί ήμουν και εγώ 16χρονος που πήγαινα σε αντιφασιστικές συναυλίες και δεν υπήρχαν ούτε 10 ''πραγματικοί" αναρχικοί εκεί μέσα 99% των περιπτώσεων.

Γιατί είναι άλλο πράγμα ''οι αριστεροί'' και άλλο οι μπαχαλάκιδες οπαδικοί μπράβοι κτλπ

Και τέλος γιατί κανένα 16χρονο κοριτσάκι δεν είναι αναρχική αντιεξουσιαστής κτλπ. Παιδάκι που προσπαθεί να ενταχθεί κάπου και να βρεί ταυτότητα είναι. Και ο μπάτσος την βάρεσε από πίσω με το ρόπαλο στο κεφάλι. Το παιδάκι....πρέπει να απείλησε την σωματική του ακαιρώτητα και την βάρεσε προφανώς. Το κοριτσάκι που πάει 2α λυκείου.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Γιατί ξέρω πολύ καλά τι σημαίνουν αυτές οι ανακοινώσεις τις αστυνομίες που βγάζουν τους πάντες αντιεξουσιαστές και μπαχαλάκιδες με γάντια κουκούλες και τσάντες γεμάτες μολότοφ. Χρόνια γίνονται αυτά δε πέσαμε από τα σύννεφα.

Γιατί ήμουν και εγώ 16χρονος που πήγαινα σε αντιφασιστικές συναυλίες και δεν υπήρχαν ούτε 10 ''πραγματικοί" αναρχικοί εκεί μέσα 99% των περιπτώσεων.

Γιατί είναι άλλο πράγμα ''οι αριστεροί'' και άλλο οι μπαχαλάκιδες οπαδικοί μπράβοι κτλπ

Και τέλος γιατί κανένα 16χρονο κοριτσάκι δεν είναι αναρχική αντιεξουσιαστής κτλπ. Παιδάκι που προσπαθεί να ενταχθεί κάπου και να βρεί ταυτότητα είναι. Και ο μπάτσος την βάρεσε από πίσω με το ρόπαλο στο κεφάλι. Το παιδάκι....πρέπει να απείλησε την σωματική του ακαιρώτητα και την βάρεσε προφανώς. Το κοριτσάκι που πάει 2α λυκείου.
Επειδή κάποτε και 'σύ "έψαχνες την ταυτότητα σου" ανάμεσα στους άπλυτους, έβγαλες το συμπέρασμα ότι το κοριτσάκι "περνούσε τυχαία από κει" και ο μπάτσος βάρεσε από πίσω;;;

Kαι όσο ξέρεις εσύ τι σημαίνουν οι ανακοινώσεις της αστυνομίας άλλο τόσο ξέρουμε και 'μείς τι σημαίνουν όσα λένε οι "αυτόπτες μάρτυρες".
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το 16χρονο παιδάκι είναι ο αναρχοάπλυτος μπαχαλάκιας?
Γιατί, το ότι είναι 16 τι σημαίνει;;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Επειδή κάποτε και 'σύ "έψαχνες την ταυτότητα σου" ανάμεσα στους άπλυτους, έβγαλες το συμπέρασμα ότι το κοριτσάκι "περνούσε τυχαία από κει" και ο μπάτσος βάρεσε από πίσω;;;

Kαι όσο ξέρεις εσύ τι σημαίνουν οι ανακοινώσεις της αστυνομίας άλλο τόσο ξέρουμε και 'μείς τι σημαίνουν όσα λένε οι "αυτόπτες μάρτυρες".
Δεν πειράζει ρε τύπε δεν είναι ανάγκη να βάλεις στο μυαλό σου πράγματα ξένα σε σένα. Έχεις τις παγιωμένες απόψεις(????) σου...πως τις απέκτησες βέβαια με τι προσλαμβάνουσες εσύ ξέρεις.

Δεν λέει το ρεπορτάζ ότι περνούσε από εκεί λέει ότι ήταν στην συναυλία. Και το ότι την βάρεσαν από πίσω δεν είναι προς συζήτηση αφού έχει τραύματα στο κεφάλι από πίσω. Διάβασες καν το άρθρο ή θα το διαβάσεις τώρα για να βρεις να απαντήσεις κάτι?

Εσείς τι ξέρετε μωρέ τύπε? Η αυτόπτης μάρτυρας δεν ήταν οι φίλοι της αλλά μια 50άρα που μάλλον έμενε εκεί και κάλεσε το εκαβ.


Αλλά όλα κομπλέ....άσε με εμένα να πιστεύω ότι θέλω...δεν ταυτίζομαι με κανεναν παρεμπιπτόντως....κοίτα με ποιους ταυτίζεσαι εσύ και αντί για σκέψη καλλιεργείς τίποτα άλλο.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Γιατί ξέρω πολύ καλά τι σημαίνουν αυτές οι ανακοινώσεις τις αστυνομίες που βγάζουν τους πάντες αντιεξουσιαστές και μπαχαλάκιδες με γάντια κουκούλες και τσάντες γεμάτες μολότοφ. Χρόνια γίνονται αυτά δε πέσαμε από τα σύννεφα.

Γιατί ήμουν και εγώ 16χρονος που πήγαινα σε αντιφασιστικές συναυλίες και δεν υπήρχαν ούτε 10 ''πραγματικοί" αναρχικοί εκεί μέσα 99% των περιπτώσεων.

Γιατί είναι άλλο πράγμα ''οι αριστεροί'' και άλλο οι μπαχαλάκιδες οπαδικοί μπράβοι κτλπ

Και τέλος γιατί κανένα 16χρονο κοριτσάκι δεν είναι αναρχική αντιεξουσιαστής κτλπ. Παιδάκι που προσπαθεί να ενταχθεί κάπου και να βρεί ταυτότητα είναι. Και ο μπάτσος την βάρεσε από πίσω με το ρόπαλο στο κεφάλι. Το παιδάκι....πρέπει να απείλησε την σωματική του ακαιρώτητα και την βάρεσε προφανώς. Το κοριτσάκι που πάει 2α λυκείου.
Εγω θα ηθελα οποιος της προξενησε κατι τετοιο να τιμωρηθει.
Οποιος κι αν ειναι.


Γενικοτερα για τα επεισοδια που προηγηθηκαν μεταξυ αναρχικων-αστυνομιας, προτιμω να πιστεψω τον Οικονομου απο την κυβερνηση που ειπε οτι η αστυνομια δεχτηκε επιθεση απο αντιεξουσιαστες μπαχαλακηδες, οπως ειπε, και απαντησε.
Ασχετως με τον σοβαρο τραυματισμο της 16χρονης. Εσυ τι θα ηθελες να γινει; Να σπανε οι αναρχικοι, οπως το μαγαζι του ανθρωπακου επειδη ειχε ελληνικη σημαια και δεν γουσταραν οι περιθωριακοι αναρχικοι, να επιτιθονται στην αστυνομια, και να τους κοιτανε; Μηπως ηθελες να κανουν ολα αυτα, και να τους γυρισουν πισω στα σπιτια τους με ταξι, οπως επι ΣΥΡΙΖΑ και Βουτση τοτε που μπουκαραν στο προαυλιο της Βουλης;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Γιατί, το ότι είναι 16 τι σημαίνει;;
Τίποτα....απλά πριν 2-3 χρόνια έπαιζε με τα παιχνίδια της.....αλλά στα 16 κατάλαβε τι είναι η αναρχία και πρόλαβε να γίνει και αντιεξουσιαστής.

Είσαι άρχοντας μεγάλος
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.896
Πόντοι
12.756
Τίποτα....απλά πριν 2-3 χρόνια έπαιζε με τα παιχνίδια της.....αλλά στα 16 κατάλαβε τι είναι η αναρχία και πρόλαβε να γίνει και αντιεξουσιαστής.

Είσαι άρχοντας μεγάλος
Σου κάνω λαικ για να εχει να γραψει οτι "αφου σου κάνει λαικ και ο Νιπλης εχεις δικιο" :tooth::tooth:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Εγω θα ηθελα οποιος της προξενησε κατι τετοιο να τιμωρηθει.
Οποιος κι αν ειναι.


Γενικοτερα για τα επεισοδια που προηγηθηκαν μεταξυ αναρχικων-αστυνομιας, προτιμω να πιστεψω τον Οικονομου απο την κυβερνηση που ειπε οτι η αστυνομια δεχτηκε επιθεση απο αντιεξουσιαστες μπαχαλακηδες, οπως ειπε, και απαντησε.
Ασχετως με τον σοβαρο τραυματισμο της 16χρονης. Εσυ τι θα ηθελες να γινει; Να σπανε οι αναρχικοι, οπως το μαγαζι του ανθρωπακου επειδη ειχε ελληνικη σημαια και δεν γουσταραν οι περιθωριακοι αναρχικοι, να επιτιθονται στην αστυνομια, και να τους κοιτανε; Μηπως ηθελες να κανουν ολα αυτα, και να τους γυρισουν πισω στα σπιτια τους με ταξι, οπως επι ΣΥΡΙΖΑ και Βουτση τοτε που μπουκαραν στο προαυλιο της Βουλης;
εγώ στην είδηση που είδα πριν 2 μέρες διάβασα ότι έγιναν επεισόδια με ακροδεξιούς που ήρθαν να παίξουν ξύλο έξω από την αντιφασιστική συναυλία και προφανώς έσκασε η αστυνομία. Λογικό.


Το να βαράνε στο ψαχνό εμένα με χαλάει δε ξέρω για σένα....και ιδιαίτερα μια κοπέλα...και ας μην έβλεπε ότι είναι ανήλικη...ποιος ανάρχιδος χτυπάει από πίσω μια κοπέλα με γκλόπ?

Επί σύριζα έτρωγαν ξύλο οι συνταξιούχοι που καιρός για τους άλλους....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Σου κάνω λαικ για να εχει να γραψει οτι "αφου σου κάνει λαικ και ο Νιπλης εχεις δικιο" :tooth::tooth:
Γιατί ρίχνεις λάδι στη φωτιά? :coffee:
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
εγώ στην είδηση που είδα πριν 2 μέρες διάβασα ότι έγιναν επεισόδια με ακροδεξιούς που ήρθαν να παίξουν ξύλο έξω από την αντιφασιστική συναυλία και προφανώς έσκασε η αστυνομία. Λογικό.


Το να βαράνε στο ψαχνό εμένα με χαλάει δε ξέρω για σένα....και ιδιαίτερα μια κοπέλα...και ας μην έβλεπε ότι είναι ανήλικη...ποιος ανάρχιδος χτυπάει από πίσω μια κοπέλα με γκλόπ?

Επί σύριζα έτρωγαν ξύλο οι συνταξιούχοι που καιρός για τους άλλους....
Το ειπα πριν, οποιος της εκανε κατι τετοιο και τραυματιστηκε πολυ σοβαρα, να βρεθει και να τιμωρηθει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom