Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.743
Like
1.501
Πόντοι
266
Έτσι σε πήραν και σένα στη ΔΕΚΟ ? :confused:
Είχες περάσει τα μαθηματα αλλά δεν είχες το χαρτί ?

Τύπε δυστηχώς επανήλθες στις μαλακίες εκεί που χες βγάλει τη φαλτσέτα να πετσοκόψεις :sopase:
Πάλι χαρακτηρισμούς και απαξιώσεις
Είναι το πτυχίο που βγάζει ο διαμαντάρης αληθινό ή όχι;
Και πώς του το εδωσε το κολουμπια με μέσον
Και από την αρχή είπα ότι το βιογραφικό του διαματάρη έχει πρόβλημα

Για το master του όμως δεν λέτε κουβέντα

Γιατί;
Όλοι σας που λέτε εξυπνάδες
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.870
Πόντοι
3.556
Πάλι χαρακτηρισμούς και απαξιώσεις
Είναι το πτυχίο που βγάζει ο διαμαντάρης αληθινό ή όχι;
Και πώς του το εδωσε το κολουμπια με μέσον
Και από την αρχή είπα ότι το βιογραφικό του διαματάρη έχει πρόβλημα

Για το master του όμως δεν λέτε κουβέντα

Γιατί;
Όλοι σας που λέτε εξυπνάδες

Αν δεν έχεις το χαρτί δεν λες ότι έχεις το χαρτί

Αυτός δεν το χε, είπε ψέμματα και το παραδέχτηκε, έγινε ρόμπα, το πήρε μετά και ζητάει εκ των υστέρων και τα ρέστα

Αν προσπαθείς να δικαιολογήσεις κάποιον που δεν έχει το χαρτί είσαι το ίδιο ρόμπα με αυτόν
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.743
Like
1.501
Πόντοι
266
Φοβάμαι πως χάνω το χρόνο μου αλλά τέλος πάντων...



Είπα εγώ ότι είναι πλαστό αυτό που ανέβασε πρόσφατα;

(απάντα κι εσύ εδώ βλάκα!)



ΟΚ, αυτό λέμε. Το '19 που έλεγε ότι έχει πτυχίο, έλεγε ψέματα! Τώρα το πήρε!



Πού να ξέρω εγώ τί ισχύει; Στη γραμματεία του Κολούμπια είμαι; Αυτός ό,τι θέλει μπορεί να γράφει...



Εγώ να δώσω εξήγηση; Μόνος του την έδωσε. Είπε ότι δεν είχε χρήματα και σταμάτησε τις σπουδές.


Τώρα βέβαια λέει άλλες πίπες... στην εφημερίδα του γράφει:
Ο αγώνας για την επιβίωση και την συνεχή βελτίωσή του δεν μου άφησαν περιθώρια να σκεφτώ τίποτα άλλο. Και ούτε καν γνώριζα ότι όφειλα να συμπληρώσω αίτηση για την απονομή του διπλώματός μου.

Δηλαδή πήγε σε πανεπιστήμιο, σπούδασε, και του φάνηκε απολύτως φυσικό να φύγει χωρίς τίτλο σπουδών! Και το συνειδητοποίησε 40 χρόνια μετά!

Τόσο μαλάκας!



Το βλέπω τώρα. Το '19 δε το είχε.



Πάμε πάλι.
Αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα...
Κι εγώ μπορώ να ισχυριστώ ότι έχω μεταπτυχιακό από το ΜΙΤ... και περιμένω να μου το στείλουν.


Κατάλαβες τενεκέ;
Αν δεν έχεις το χαρτί δεν λες ότι έχεις το χαρτί

Αυτός δεν το χε, είπε ψέμματα και το παραδέχτηκε, έγινε ρόμπα, το πήρε μετά και ζητάει εκ των υστέρων και τα ρέστα

Αν προσπαθείς να δικαιολογήσεις κάποιον που δεν έχει το χαρτί είσαι το ίδιο ρόμπα με αυτόν

Βεβαίωση από το columbia ότι είχε όλες τις προϋποθέσεις του πτυχίου από το 1977





Και αυτοί που είχαν πάει πει το αντίθετο του ζητούν συγνώμη
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.870
Πόντοι
3.556
Βεβαίωση από το columbia ότι το πτυχίο το έχει πάρει από το 1977
Ημιμάθεια είναι χειρότερη και από την αμάθεια


Επιμένεις ρε ηλίθιο υποκείμενο ?
Ούτε εσύ στην υπηρεσία δεν θα τον προσλάμβανες χωρίς χαρτί αν δεν έπαιζε το βύσμα !!!

Βάλε δευτέρα, γιατί πας ολοταχώς πιο χαζός και από τον πχ
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.743
Like
1.501
Πόντοι
266
Επιμένεις ρε ηλίθιο υποκείμενο ?
Ούτε εσύ στην υπηρεσία δεν θα τον προσλάμβανες χωρίς χαρτί αν δεν έπαιζε το βύσμα !!!

Βάλε δευτέρα, γιατί πας ολοταχώς πιο χαζός και από τον πχ
Η βεβαίωση από το columbia πανέξυπνε είναι πιο έγκυρη από τις βρισιές σου
Δες τη και πάλι μήπως βάλεις μυαλό
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.870
Πόντοι
3.556
Η βεβαίωση από το columbia πανέξυπνε είναι πιο έγκυρη από τις βρισιές σου
Δες τη και πάλι μήπως βάλεις μυαλό
Until you have been conferred the degree, you have not been awarded the title ... κατάλαβες μαλάκα ?

Αλλιώς πάρε χειρούργο ή δικηγόρο χωρίς το πτυχίο και ότι γίνει ... και όταν πάρει το χαρτί τον ευχαριστείς
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.743
Like
1.501
Πόντοι
266
Until you have been conferred the degree, you have not been awarded the title ... κατάλαβες μαλάκα ?

Έξυπνη επειδή την πάτησες βρίζεις

Του ζητάει συγνώμη το μέσον

Στις 9 Δεκεμβρίου είχαμε κάνει την παρακάτω ανάρτηση στη σελίδα της ARB στο Facebook θεωρώντας δεδομένα όσα έγραφε ο θεωρούμενος κάπως έγκυρος τύπος, και ιδιαίτερα ο φιλοκυβερνητικός. Χθες όμως στο email μας λάβαμε ένα newsletter από τον «Εθνικό Κήρυκα» στο οποίο επισυνάπτεται βεβαίωση από το Πανεπιστήμιο Columbia, ότι ο κ. Διαματάρης είχε ολοκληρώσει τις σπουδές του για το MBA από τις 26 Ιανουαρίου 1977 και απλώς δεν πήγε να παραλάβει το πτυχίο (το χαρτί), το οποίο θα του χορηγηθεί στις 12 Φεβρουαρίου 2020.

Ζητούμε συγγνώμη για την επιπολαιότητα να θεωρήσουμε δεδομένα όσα διαβάσαμε στον ελληνικό τύπο, παρ’ όλο που σαρκαστικά σχολιάζαμε την υπερβολική αντίδραση των άτεγκτων και αγανακτισμένων αρθρογράφων οι οποίοι τον επέκριναν ανελέητα

Κατάλαβες δεν πήγε να παραλάβει το πτυχίο

Και αυτά που λες για δικηγόρους και λοιπά και γιατρούς είναι για εσωτερική κατανάλωση

Η μόνη διαφορά του από έναν που είχε το χαρτί στο χέρι του ήταν ότι δεν είχε το χαρτί στο χέρι του
Οι γνώσεις αυτουνού που είχε το χαρτί το πτυχίο και του διαματάρη που δεν το είχε ήταν ακριβώς οι ίδιες

Είχαν περάσει τα ίδια όλα μαθήματα
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.870
Πόντοι
3.556
Έξυπνη επειδή την πάτησες βρίζεις

Του ζητάει συγνώμη το μέσον

Στις 9 Δεκεμβρίου είχαμε κάνει την παρακάτω ανάρτηση στη σελίδα της ARB στο Facebook θεωρώντας δεδομένα όσα έγραφε ο θεωρούμενος κάπως έγκυρος τύπος, και ιδιαίτερα ο φιλοκυβερνητικός. Χθες όμως στο email μας λάβαμε ένα newsletter από τον «Εθνικό Κήρυκα» στο οποίο επισυνάπτεται βεβαίωση από το Πανεπιστήμιο Columbia, ότι ο κ. Διαματάρης είχε ολοκληρώσει τις σπουδές του για το MBA από τις 26 Ιανουαρίου 1977 και απλώς δεν πήγε να παραλάβει το πτυχίο (το χαρτί), το οποίο θα του χορηγηθεί στις 12 Φεβρουαρίου 2020.

Ζητούμε συγγνώμη για την επιπολαιότητα να θεωρήσουμε δεδομένα όσα διαβάσαμε στον ελληνικό τύπο, παρ’ όλο που σαρκαστικά σχολιάζαμε την υπερβολική αντίδραση των άτεγκτων και αγανακτισμένων αρθρογράφων οι οποίοι τον επέκριναν ανελέητα

Κατάλαβες δεν πήγε να παραλάβει το πτυχίο
Το ότι σε πληρώνουμε σύνταξη δε γαμιέται, τόσες αναπηρικές έχουμε πληρώσει !

Το ότι ψηφίζεις όμως είναι πέρα από κάθε φαντασία :confused:
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.743
Like
1.501
Πόντοι
266
Το ότι σε πληρώνουμε σύνταξη δε γαμιέται, τόσες αναπηρικές έχουμε πληρώσει !

Το ότι ψηφίζεις όμως είναι πέρα από κάθε φαντασία :confused:
Κάναν λάθος που του ζήτησαν συγνώμη έτσι;
Αλλά εσύ σταθερός τα λάθη σου
Ύπνο τώρα
Καληνύχτα καλημέρα και χωρίς εφιάλτες
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.870
Πόντοι
3.556
Κάναν λάθος που του ζήτησαν συγνώμη έτσι;
Αλλά εσύ σταθερός τα λάθη σου
Ύπνο τώρα
Καληνύχτα καλημέρα και χωρίς εφιάλτες
Τρικυμία εν κρανίο
Ότι κύκλο παρακολουθήσεις, ότι εξετάσεις δώσεις, μόνο το χαρτί πιστοποιεί τις γνώσεις σου όταν σου απονεμηθεί
Καμία εσωτερική κατανάλωση ... πες μου ένα γιατρό που πήγες χωρίς το χαρτί να πάμε οι υπόλοιποι ... κανένας !
Γεια σου τζουτζουκο τα φιλιά μου στα κεντρικά
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.858
Κριτικές
184
Like
44.128
Πόντοι
21.896
1669232391731.jpeg

:2funny::2funny::2funny:
Ε
Π
Ο
Σ
:2funny::2funny::2funny:χοντρε η σειρά σου
 

PoustisGilf

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2022
Μηνύματα
48
Like
78
Πόντοι
0
Βεβαίωση από το columbia ότι είχε όλες τις προϋποθέσεις του πτυχίου από το 1977





Και αυτοί που είχαν πάει πει το αντίθετο του ζητούν συγνώμη
Αυτο ειναι βεβαιωση σπουδων, οτι εχει κανει τα αναγκαια βηματα για δωσει εξετασεις για την ληψη του τιτλου.Δεν ειναι απονομη Διπλωματος.Αλλιως θα εγραφε Awarded η Granted.Φτανει με τον σανο.
 

daftrucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2022
Μηνύματα
928
Like
1.184
Πόντοι
206
Η βεβαίωση από το columbia πανέξυπνε είναι πιο έγκυρη από τις βρισιές σου
Δες τη και πάλι μήπως βάλεις μυαλό
Ειλικρινά, ρεταρει το μυαλό σου; Ισχυρίζονταν ότι κατέχει τίτλο σπουδών τον οποίο δε διέθετε. Τόσο απλά.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.749
Like
14.165
Πόντοι
3.656
Ποιο τελευταίο δεν σε καταλαβαίνω;
Από το πρώτο μήνυμα είπα ότι υπάρχει πρόβλημα στο βιογραφικό του διαματάρη

Κανένας όμως δεν μου απαντάει αυτό το master που έχει ο διαματάρης από το columbia
Πού βρέθηκε;
Είναι πλαστό;
Χρωστούσε ένα μάθημα όπως θέλεις να υπονοήσεις το εδωσε και το πέρασε;
Το columbia στη μήνυση αν ήταν έτσι δεν θα απαντούσε

Αλλά μετά τη μυνηση του εδωσε το πτυχίο

Εγώ δεν λέω ότι είναι όλα καλά στην όλη ιστορία

Το ερώτημα παραμένει για το master από το columbia

Εσύ Αν έβλεπες αυτό το master θα τον έπαιρνε στη δουλειά σου;
τύπε θύμισε μου...κάθε τέλος του μήνα μαζεύετε όλα τα ποστ και τα στέλνετε στον τομεάρχη με συνημμένο το ΤΠΥ ή υπάρχει μια επιτροπή που αξιολογεί πιο ποστάρισμα πληρώνεται και πιο όχι? :confused::zombie:
 

Fakeris

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2022
Μηνύματα
30
Like
13
Πόντοι
0
Δικαίως!, θα αναγκαστώ να οικειοποιηθώ τον λόγο μίσους του εμποράκου του καναπέ.
Μόλις επιστρέψαμε απ'το 'γαιδουρο'νήσι με τον Μπόρις, αστραπιαία, για ένα τούρ στην Εύβοια.
Τι κ αν έκανε 3 πτυχιακές που υπερβαίνουν του μέσου?να μην του απαντάνε οι καθηγητές στην καφρίλα γιατί έτσι τα έχω σχεδιάσει .
Τι και αν ο κόσμος ζητάει να ζήσει την ζωή που δεν του έχεις αφήσει?εγώ θα παίξω την αυταπάτη μου μέχρι τέλος γιατί θα σας έχω αφήσει άφραγκους και θα μπορώ να μεταφερθώ σε κάποιο άλλο μέρος της γης να γαμάω και να σας πυροβολάω. ήσασταν καλοί 'μεταλλωρύχοι' μου.
την ζωή τους που θέλουν να εξελίξουν?εγώ θα γράφω σαν πορωμένος έφηβος, παίζοντας το παιχνίδι της κατωτερότητας θα ελέγχω/υποβιβάζω την ζωή σας με τα φόρεξ μου.
Χθές το πρωί πέτυχα πόστ κάποιου στο Βερολίνο να ψάχνει για αγγλόφωνο δικηγόρο διαζυγίων. Νομίζω ήτανε λόγος να πέσει η κυβέρνηση.
Το παιχνίδι μάλλον δεν είναι το πόσο κλώνος είσαι, την ίδια στιγμή που σας έρχεται η σκέψη ή το συναίσθημα που δεν είναι δικά σας θα έπρεπε να τα κρίνετε, αν είσασταν στο επίπεδο του Fakeris.
Το παιχνίδι είναι πόσο μεγάλα πίστεματα γίνατε όταν δεν το είχατε και για ποιό λόγο?
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.498
Κριτικές
8
Like
3.279
Πόντοι
786
Δικαίως!, θα αναγκαστώ να οικειοποιηθώ τον λόγο μίσους του εμποράκου του καναπέ.
Μόλις επιστρέψαμε απ'το 'γαιδουρο'νήσι με τον Μπόρις, αστραπιαία, για ένα τούρ στην Εύβοια.
Τι κ αν έκανε 3 πτυχιακές που υπερβαίνουν του μέσου?να μην του απαντάνε οι καθηγητές στην καφρίλα γιατί έτσι τα έχω σχεδιάσει .
Τι και αν ο κόσμος ζητάει να ζήσει την ζωή που δεν του έχεις αφήσει?εγώ θα παίξω την αυταπάτη μου μέχρι τέλος γιατί θα σας έχω αφήσει άφραγκους και θα μπορώ να μεταφερθώ σε κάποιο άλλο μέρος της γης να γαμάω και να σας πυροβολάω. ήσασταν καλοί 'μεταλλωρύχοι' μου.
την ζωή τους που θέλουν να εξελίξουν?εγώ θα γράφω σαν πορωμένος έφηβος, παίζοντας το παιχνίδι της κατωτερότητας θα ελέγχω/υποβιβάζω την ζωή σας με τα φόρεξ μου.
Χθές το πρωί πέτυχα πόστ κάποιου στο Βερολίνο να ψάχνει για αγγλόφωνο δικηγόρο διαζυγίων. Νομίζω ήτανε λόγος να πέσει η κυβέρνηση.
Το παιχνίδι μάλλον δεν είναι το πόσο κλώνος είσαι, την ίδια στιγμή που σας έρχεται η σκέψη ή το συναίσθημα που δεν είναι δικά σας θα έπρεπε να τα κρίνετε, αν είσασταν στο επίπεδο του Fakeris.
Το παιχνίδι είναι πόσο μεγάλα πίστεματα γίνατε όταν δεν το είχατε και για ποιό λόγο?
?
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.372
Κριτικές
1
Like
35.447
Πόντοι
6.256

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.743
Like
1.501
Πόντοι
266
[/QUOTE]
τύπε θύμισε μου...κάθε τέλος του μήνα μαζεύετε όλα τα ποστ και τα στέλνετε στον τομεάρχη με συνημμένο το ΤΠΥ ή υπάρχει μια επιτροπή που αξιολογεί πιο ποστάρισμα πληρώνεται και πιο όχι? :confused::zombie:
Ναι ναι τα έχουμε ξανακούσει αυτά

Άλλα έγραφες στο προηγούμενο σου μήνυμα

καλά ρε αθεόφοβε τύπε...ακόμα και για αυτό έχεις μια δικαιολογία και ένα υπερασπιστικό σεντόνι να γράψεις?

Δηλαδή αν πάω σε μια δουλειά σε έναν εργοδότη και του πω έχω περάσει όλα μαθήματα στο πανεπιστήμιο αλλά δεν πήγα στο τελευταίο και δεν πήρα πτυχίο θα με προσλάβουν?

Έρχομν ται λοιπόν σε εσένα αφού έχεις ιδιωτική δουλειά
Δύο τύποι
Από το ίδιο πανεπιστήμιο με ίδιο βαθμό πτυχίου και προφανώς ίδιας ειδικότητας

Και σου λέει ο ένας να το πτυχίο μου
Και σου λέει ο άλλος
Να η βεβαίωση μου ότι έχω όλες τις προϋποθέσεις για να πάρω πτυχίο την ίδια χρονιά με τον άλλον
Αλλά απλώς δεν έχω πάρει το χαρτί
Και θα το πάρω σε τρεις μήνες που θα πάω εκεί που είναι το πανεπιστήμιο και θα ορκιστώ

Αν είσαι σίγουρος ότι η βεβαίωση είναι γνήσια
Έχεουν καμία διαφορά τα ουσιαστικά προσόντα των δύο;
Δεν θα διαλέξεις όποιον σου φανεί καλύτερος στη συνέντευξη;

Εκτός βέβαια αν είναι κάποιος υπεύθυνος τμήματος που ο νόμος απαιτεί την κατοχή πτυχίου

Και υπενθυμίζω


Από το πρώτο μήνυμα έγραψα ότι ο διαματάρης έχει τελικά master από το columbia
Εξήγησα γιατί

Και κατέληξα

Τούτων λεχθέντων κάπως τα είχε μπερδέψει ο διαματάρης το 19 με το βιογραφικό του

Άντε έβγαλα πάλι σήμερα το μεροκάματο θα μου πεις

Όταν πριν μία εβδομάδα έλεγα τι υπερβολές λέει ο κυβερνητικός εκπρόσωπος
Πού ήσουν;

Και τα καλά και τα κακά λέω
 
Τελευταία τροποποίηση:

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.743
Like
1.501
Πόντοι
266
Αυτο ειναι βεβαιωση σπουδων, οτι εχει κανει τα αναγκαια βηματα για δωσει εξετασεις για την ληψη του τιτλου.Δεν ειναι απονομη Διπλωματος.Αλλιως θα εγραφε Awarded η Granted.Φτανει με τον σανο.
Θα έλεγε η βεβαίωση
Και περιμένουμε να δώσει εξετάσεις για να πάρει τον τίτλο
Δεν θα έλεγε ότι έχει όλες τις προϋποθέσεις για το πτυχίο που θα του απονεμηθεί τότε

Γιατί αν ήταν έτσι που θα ήξερε το πανεπιστήμιο ότι θα περάσει τις εξετάσεις;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom