Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 405K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,4%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,4%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 153 51,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    299

perineo

Μέγας
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
762
Κριτικές
13
Like
156
Πόντοι
4.445
Καλή χρονιά.

Την σελίδα αυτή μου την έστειλε ένας φίλος, για να διαβάσω τι γράφονται για αυτή την υπέροχη χώρα.

Ειλικρινά λυπάμαι που κάποιοι από εσάς το μόνο που βλέπετε σε αυτόν τον προορισμό είναι το πήδημα και έχετε ταυτίσει την κουλτούρα την παράδοση και την υπερηφάνεια αυτού του λαού που ζει σε συνθήκες τριτοκοσμικές λόγω του εμπάρκου από τους αμερικάνους.

Ο κόσμος εκεί έχει περάσει καταστάσεις πείνας και φτώχειας σε τέτοιο βαθμό που δύσκολα θα μπορέσει να ξεφύγει από την αυτή την βάναυση εκμετάλλευση του βλαχοτουρισμού των ευρωπαίων που την έχουν καταντήσει ένα 24ωρο μπουρδέλο εκμεταλλευόμενοι την ανάγκη του για επιβίωση.

Υπάρχει μια μεγάλη διαφορά…..

Στην χώρα αυτή σε επιλέγουν, δεν τις επιλέγεις.
Δεν έρχονται μαζί σου επειδή έχεις μόνο τα λεφτά,……
Έρχονται για τα λεφτά που έχουν τόσο ανάγκη, αλλά με την διαφορά ότι τις περισσότερες φορές επιλέγουν και κάποιον που τους αρέσει και όχι απλά επειδή θα πάρουν κάποια πέσος.

Θεωρώ ότι το επίπεδό μας ως χώρα δεν είναι αυτό που φαίνεται σε αυτό εδώ το πόστ που αναφέρεται σε αυτή την μοναδική χώρα ανά τον κόσμο με ιστορία, κουλτούρα, εξαιρετική μουσική και υπερηφάνεια…….όπως δηλαδή και η Ελλάδα….(θέλω να ελπίζω)!!!!

Ήθελα να ήξερα άραγε το δικό μας το μπουρδέλο σε ποια βαθμολογική κλίμακα βρίσκεται….???

Πραγματικά λυπάμαι…….

Εσύ δηλαδή δεν είσαι μπουρδελιάρης;;;
ο κουμουνισμός του κάστρο την κατέστρεψε, κακό είναι που πηγαίνουμε και πηδάμε δηλαδή;
δε σε καταλαβαίνω γιατί πράγμα λυπάσαι;
 

Tsar

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2007
Μηνύματα
247
Like
1
Πόντοι
1
Καλή χρονιά.

Την σελίδα αυτή μου την έστειλε ένας φίλος, για να διαβάσω τι γράφονται για αυτή την υπέροχη χώρα.

Ειλικρινά λυπάμαι που κάποιοι από εσάς το μόνο που βλέπετε σε αυτόν τον προορισμό είναι το πήδημα και έχετε ταυτίσει την κουλτούρα την παράδοση και την υπερηφάνεια αυτού του λαού που ζει σε συνθήκες τριτοκοσμικές λόγω του εμπάρκου από τους αμερικάνους.

Ο κόσμος εκεί έχει περάσει καταστάσεις πείνας και φτώχειας σε τέτοιο βαθμό που δύσκολα θα μπορέσει να ξεφύγει από την αυτή την βάναυση εκμετάλλευση του βλαχοτουρισμού των ευρωπαίων που την έχουν καταντήσει ένα 24ωρο μπουρδέλο εκμεταλλευόμενοι την ανάγκη του για επιβίωση.

Υπάρχει μια μεγάλη διαφορά…..

Στην χώρα αυτή σε επιλέγουν, δεν τις επιλέγεις.
Δεν έρχονται μαζί σου επειδή έχεις μόνο τα λεφτά,……
Έρχονται για τα λεφτά που έχουν τόσο ανάγκη, αλλά με την διαφορά ότι τις περισσότερες φορές επιλέγουν και κάποιον που τους αρέσει και όχι απλά επειδή θα πάρουν κάποια πέσος.

Θεωρώ ότι το επίπεδό μας ως χώρα δεν είναι αυτό που φαίνεται σε αυτό εδώ το πόστ που αναφέρεται σε αυτή την μοναδική χώρα ανά τον κόσμο με ιστορία, κουλτούρα, εξαιρετική μουσική και υπερηφάνεια…….όπως δηλαδή και η Ελλάδα….(θέλω να ελπίζω)!!!!

Ήθελα να ήξερα άραγε το δικό μας το μπουρδέλο σε ποια βαθμολογική κλίμακα βρίσκεται….???

Πραγματικά λυπάμαι…….
Εγκρίνω και επαυξάνω,πήγα στην Κούβα τον Ιούνιο,δέν θα το παίξω παρθένα ότι και καλά δέν πήδηξα,αλλά ερωτεύτηκα το μέρος και τους ανθρώπους του.
Όποιος πάει εκεί μήν κάνει το λάθος να βάλει σάν στόχο μόνο το πήδημα ! Θα χάσει την ουσία.

 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
Εγώ ετοιμάζω τα μπαγκάζια μου για Ιούλη μεριά για να πάω στα μέρη του Φιντέλ με τον κολλητό μου.
Δεν πάω για το πήδημα ως αυτοσκοπός.Πάω γιατί είμαι φαν των πούρων κ θέλω να πάω στην πηγή και για τα ειδυλλιακά τοπία όπως κ την κουλτούρα.

ΔΕΝ ΚΡΥΒΩ ΟΜΩΣ,ΟΤΙ ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΙΘΕΡΙΕΣ ΥΠΑΡΞΕΙΣ,οι οποίες θα δέσουν το γλυκό και όλο το κόνσεπτ.Αυτά...
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
Καλή χρονιά.

Την σελίδα αυτή μου την έστειλε ένας φίλος, για να διαβάσω τι γράφονται για αυτή την υπέροχη χώρα.

Ειλικρινά λυπάμαι που κάποιοι από εσάς το μόνο που βλέπετε σε αυτόν τον προορισμό είναι το πήδημα και έχετε ταυτίσει την κουλτούρα την παράδοση και την υπερηφάνεια αυτού του λαού που ζει σε συνθήκες τριτοκοσμικές λόγω του εμπάρκου από τους αμερικάνους.

Ο κόσμος εκεί έχει περάσει καταστάσεις πείνας και φτώχειας σε τέτοιο βαθμό που δύσκολα θα μπορέσει να ξεφύγει από την αυτή την βάναυση εκμετάλλευση του βλαχοτουρισμού των ευρωπαίων που την έχουν καταντήσει ένα 24ωρο μπουρδέλο εκμεταλλευόμενοι την ανάγκη του για επιβίωση.

Υπάρχει μια μεγάλη διαφορά…..

Στην χώρα αυτή σε επιλέγουν, δεν τις επιλέγεις.
Δεν έρχονται μαζί σου επειδή έχεις μόνο τα λεφτά,……
Έρχονται για τα λεφτά που έχουν τόσο ανάγκη, αλλά με την διαφορά ότι τις περισσότερες φορές επιλέγουν και κάποιον που τους αρέσει και όχι απλά επειδή θα πάρουν κάποια πέσος.

Θεωρώ ότι το επίπεδό μας ως χώρα δεν είναι αυτό που φαίνεται σε αυτό εδώ το πόστ που αναφέρεται σε αυτή την μοναδική χώρα ανά τον κόσμο με ιστορία, κουλτούρα, εξαιρετική μουσική και υπερηφάνεια…….όπως δηλαδή και η Ελλάδα….(θέλω να ελπίζω)!!!!

Ήθελα να ήξερα άραγε το δικό μας το μπουρδέλο σε ποια βαθμολογική κλίμακα βρίσκεται….???

Πραγματικά λυπάμαι…….

φιλε cubasalsa          στα μισα που λες εχεις δικιο.Μην ξεχνας ομως πως το σαιτ που βρισκεσαι εχει ως θεμα το σεξ τηνπορνεια  τον αγοραιο ερωτα κ τον σεξοτουρισμο.Το να πηδηξεις ,για αλλους ειναι αυτοσκοπος κ για αλλους οχι.Αυτο δεν σημαινει πως δεν σεβεται καποιος τους ντοπιους κ τα ηθη,εθιμα.Εσυ μπορεις να πας σε σαιτ οπως cuba tours κτλ κ να αναλυεις το ποσο ομορφα ειναι δεντρακια κ τι ωραια που μυριζουν τα λουλουδια.Και στα λεω εγω που ειμαι παντρεμενος με κουβανη........που σημαινει οτι τους σεβομαι σαν πρωσοπικοτητες κ ονειρο μου ςιναι να μεινω εκει......
 

Tsar

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2007
Μηνύματα
247
Like
1
Πόντοι
1
Εγώ ετοιμάζω τα μπαγκάζια μου για Ιούλη μεριά για να πάω στα μέρη του Φιντέλ με τον κολλητό μου.
Δεν πάω για το πήδημα ως αυτοσκοπός.Πάω γιατί είμαι φαν των πούρων κ θέλω να πάω στην πηγή και για τα ειδυλλιακά τοπία όπως κ την κουλτούρα.

ΔΕΝ ΚΡΥΒΩ ΟΜΩΣ,ΟΤΙ ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΙΘΕΡΙΕΣ ΥΠΑΡΞΕΙΣ,οι οποίες θα δέσουν το γλυκό και όλο το κόνσεπτ.Αυτά...
Αυτό ακριβώς ενοούσα κι εγώ,πάντως φίλε μου,είμαι σίγουρος ότι θα περάσεις ζάχαρη.
Και μία συμβουλή μήν περιοριστείς άν γίνεται στο εύκολο που είναι να τα χώσεις στίς γκόμενες που περιμένουν στή reception των ξενοδοχείων.Ψάξτο λίγο στά μπαράκια και διάφορα στέκια σέ συνδιασμό με casa particular.Θα νοιώσεις σαν νάσαι με τη γκόμενά σου και καλύτερα ίσως.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου φίλε Τσάρε.Τα χω ξανακούσει αυτά που λες.Κια αυτό σκόπευα να κάνω.Είναι γνωστό ότι δεν είμαι φαν του πληρωμένου έρωτα και θα προτιμήσω το αγαπημένο μου ΄΄κυνήγι΄΄.

Είμαι κ ομορφόπαιδο το μαλακισμένο τι να κάνω;;; :2funny:
 

Tsar

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2007
Μηνύματα
247
Like
1
Πόντοι
1
Ακριβής μετάφραση : ιδιωτική κατοικία.
Είναι μικρά διαμερίσματα που νοικιάζονται μέ την ημέρα (20-30€)επιπλωμένα,οπότε είσαι σάν στο σπίτι σου.Κι άς έχεις δωμάτιο ξενοδοχείου το έξοδο δέν είναι τραγικό και γλυτώνεις τα κερατιάτικα του σεκιουριτά της reception (30-50€)γιά να αφήσει την κοπέλα ν'ανέβει στο δωμάτιό σου.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
Σκοπεύουμε να νοικιάσουμε βιλίτσα στην παραλία,στα περίχωρα του Σαντιάγκο.Ξερουμε κ Ισπανικά οπότε μειώννοντια τα προβλήματα.
 

cubasalsa

Νέο Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Εσύ δηλαδή δεν είσαι μπουρδελιάρης;;;
ο κουμουνισμός του κάστρο την κατέστρεψε, κακό είναι που πηγαίνουμε και πηδάμε δηλαδή;
δε σε καταλαβαίνω γιατί πράγμα λυπάσαι;

Όχι φίλε μου, δεν είμαι μπουρδελιάρης με την έννοια που το καταχωρείς εσύ. Αγαπάω αυτόν τον λαό, ασχολούμαι χρόνια με την μουσική τους, την κουλτούρα τους και προσφάτως και με την γλώσσα τους. Δεν το παίζω παρθένα, οτι εγω δεν κάνω τίποτα, αλλά υπάρχει μεγάλη διαφορά στο πως λειτουργει ο καθένας μας όταν βρίσκεται σε αυτήν την χώρα σε σχέση με τις εκεί γυναίκες και τον σεβασμό που απαιτείται να έχεις προς έναν αξιέπαινο λαό όπως αυτόν.

και μην νομίζεις οτι οι ντόποιοι δεν καταλαβαίνουν ποιος πηγαίνει για την χώρα και την αγάπη που έχει για τον τόπο και φυσικά και για τα επακόλουθα με τις γυναίκες τους εννοείται....και ποιός πάει μόνο και μόνο για να πηδήξει...!!!

Εσύ απ΄οτι κατάλαβα και φυσικά και πολλοί άλλοι(και δικαίωμα σου είναι φυσικά) το βλέπεις σας ένα μεγάλο 24ωρο μπουρδέλο και τίποτα άλλο, όπως ακριβώς το έβλεπαν και οι αμερικάνοι του μαϊάμι κάποτε και οδηγήθηκε αυτό το νησί σε αυτήν την κατάντια.

Γι' αυτό ακριβώς τον λόγο είπα οτι λυπάμαι......

Ο Φιντέλ αναγκάστηκε να ξανα ανοίξει την είσοδο προς τον τουρισμό λόγω της διακοπής βοήθειας απο την πρώην Σοβιετική ένωση που ήταν και ο μοναδικός τρόπος οικονομικής υποστύριξης ....και το ένα έφερε το άλλο.
Δυστιχώς δουλειές εκεί δεν υπάρχουν ώστε να απασχοληθεί ο κόσμος με αποτέλεσμα ο καθένας να πραγματέυεται οτι διαθέτει....οι πανέμορφες γυναίκες το κορμί τους και οι άντρες πούρα, κόκα και οτι άλλο μπορούν..!!

Να σαι καλα.
 

Επισκέπτης
Δυστιχώς δουλειές εκεί δεν υπάρχουν ώστε να απασχοληθεί ο κόσμος με αποτέλεσμα ο καθένας να πραγματέυεται οτι διαθέτει....οι πανέμορφες γυναίκες το κορμί τους και οι άντρες πούρα, [size=20pt]κόκα[/size] και οτι άλλο μπορούν..!!
ολα αυτα στην χωρα του υπαρκτου σοσιαλισμου???
 

cubasalsa

Νέο Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
φιλε cubasalsa          στα μισα που λες εχεις δικιο.Μην ξεχνας ομως πως το σαιτ που βρισκεσαι εχει ως θεμα το σεξ τηνπορνεια  τον αγοραιο ερωτα κ τον σεξοτουρισμο.Το να πηδηξεις ,για αλλους ειναι αυτοσκοπος κ για αλλους οχι.Αυτο δεν σημαινει πως δεν σεβεται καποιος τους ντοπιους κ τα ηθη,εθιμα.Εσυ μπορεις να πας σε σαιτ οπως cuba tours κτλ κ να αναλυεις το ποσο ομορφα ειναι δεντρακια κ τι ωραια που μυριζουν τα λουλουδια.Και στα λεω εγω που ειμαι παντρεμενος με κουβανη........που σημαινει οτι τους σεβομαι σαν πρωσοπικοτητες κ ονειρο μου ςιναι να μεινω εκει......

το ξερω φίλε μου....δίκιο έχεις...!!...άλλωστε συζήτηση γίνεται που μπορεί να βγεί και κάτι διαφορετικό.

Είπα δεν το παίζω παρθένα....!!!!

δεν κατηγορώ κανέναν....απλά το βλέπω κάπως διαφορετικά...!!

Αυτό ειναι όλο..
 

Tsar

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2007
Μηνύματα
247
Like
1
Πόντοι
1
Σκοπεύουμε να νοικιάσουμε βιλίτσα στην παραλία,στα περίχωρα του Σαντιάγκο.Ξερουμε κ Ισπανικά οπότε μειώννοντια τα προβλήματα.
Darkside από πούρα δοκίμασε τά παρακάτω :
Cohiba Lanceros (αυτά κάπνιζε ο Fidel).
Cohiba Siglo 1 και 6.
Cohiba Double Corona.
Torpedos διάφορες μάρκες.(Είναι αυτά που η μία άκρη τους είναι μυτερή.Κλίντον style).
Αν πάς στό Santo Domingo,θα ζητήσεις τον Juan.Είναι πάνω από 80 χρονών και από τους πιό διάσημους στρίφτες τής Κούβας,τα πούρα του είναι ανώνυμα αλλά υπέροχα.
 

axl33

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
100
Like
0
Πόντοι
1
Παιδιά καλησπέρα
Σκέφτομαι να ξεκινήσω για σεξοτουρισμο και λεω να αρχισω απο Κουβα
Υπάρχει κανεις που ενδιαφέρεται και θελει να έρθει για παρεα?? 
Μην παρεξηγηθώ και ακούσω για gay μαλακίες.. 
Παρε ψάχνω για να μην πάω μονος....
Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας γράψει





* Παρακαλώ να χρησιμοποιούμε μικρούς χαρακτήρες
 

axl33

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
100
Like
0
Πόντοι
1
μαγκες λεω να ανηφορησω κουβα για σεχοτουρισμο κατα τον μαρτη
ειναι κανεις μεσα για παρεα???

 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
φιαλαρακι καντα μικρα οπως το λεει και ο κανονας

[size=10pt]
    * 4. Απαγορεύεται αυστηρά η ΜΟΝΙΜΗ ΧΡΗΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ. Κινδυνεύετε να δείτε τη δημοσίευσή σας να εξαφανίζεται. Τα κεφαλαία τα χρησιμοποιείτε για να ΤΟΝΙΣΕΤΕ κάτι μέσα στο υπόλοιπο κανονικό κείμενο. Διαφορετικά είναι σα να ΦΩΝΑΖΕΤΕ επί μονίμου βάσεως.[/size]
 

axl33

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
100
Like
0
Πόντοι
1
εχεις δικιο....διορθωνω...
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
ρε φιλαρακι ποσα θρεντ εχεις ανοιξει?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom