Νέα

Κέρατο και γάμος / σχέση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα HorusGR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 249
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

billgun

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Ιουν 2008
Μηνύματα
5.060
Like
28.858
Πόντοι
5.956

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.163
Κριτικές
5
Like
12.731
Πόντοι
3.786
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΣΤΕΥΕΙΣ πως είναι στο χέρι σου; Μπορεί να σε πετάξει έξω από το Γάμο, οποιαδήποτε στιγμή της κάνει κέφι. Οι Γυναίκες καταθέτουν το 70% από τις συνολικές Αιτήσεις Διαζυγίου
Λογικό το 70%,αφού οι περισσότεροι που κερατώνουν είναι οι άντρες.Να είμαστε ειλικρινείς οι άντρες μεταξύ μας τουλάχιστον
 

billgun

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Ιουν 2008
Μηνύματα
5.060
Like
28.858
Πόντοι
5.956
40 είμαι μύστη, συνεπώς νεανίας? (τρόπος του λέγειν) Οπως έγραψε και ο μύστης Vladimiros, του δίνω πολλά respect, αν βρεθεί στο διάβα μου αξιόλογη θηλυκή παρουσία, θα προβώ εις γάμον κοινωνία, διαφορετικά θα ακολουθήσω το μοναχικό δρόμο του ''λύκου'' που έχω διαλέξει εδώ και πολλά χρόνια
Χαχαχαχαχα, μη το κάνεις.
Και εγώ όταν παντρεύτηκα αυτά πίστευα,μετά από 30 χρονια γάμου έχω αλλάξει γνώμη και όπως μου έλεγε ένας σοφός παππούς, μόλις παντρευτείς νοίκιασε και γκαρσονιέρα γιατί ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.801
Like
14.546
Πόντοι
3.656
Ναι έτσι είναι αλλά ποια η λύση....εδώ τόσες χιλιάδες σελίδες από μύστες με άποψη και δεν έχουμε καταλήξει ακόμα ....για αυτό το βλέπω χαλαρά και με χιούμορ...είμαι και σε θέση λόγο ηλικίας να τα βλέπω αλλιώς....όταν ειμουν 20-30...ήταν αλλιώς τα πράγματα....η μάλλον τα ίδια ήταν αλλά δεν τους δίναμε σημασία
οχι, πριν 20χρόνια η μέση γυναίκα θα δίσταζε να διώξει το σύζυγο, χωρίς κάποιο σοβαρό λόγο. Σήμερα, δεν υπάρχει ο παραμικρός δισταγμός
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.801
Like
14.546
Πόντοι
3.656
Λογικό το 70%,αφού οι περισσότεροι που κερατώνουν είναι οι άντρες.Να είμαστε ειλικρινείς οι άντρες μεταξύ μας τουλάχιστον
'εχεις κάνει Στατιστική Μελέτη και είσαι τόσο σίγουρος; Ναι, ΦΑΙΝΕΤΑΙ να κερατώνουν περισσότερο οι άντρες. Οι Γυναίκες είναι απίστευτα μεθοδικές και πολύ ικανότερες να λένε ψέματα και να το κρύβουν
 

billgun

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Ιουν 2008
Μηνύματα
5.060
Like
28.858
Πόντοι
5.956
Θα σου πρότεινα αν δεν μπορείς να είσαι πιστός στη σχέση σου να μην προχωρήσεις σε γάμο οικογένεια. Προσωπικά ομιλώντας, εαν κάποτε βρεθώ έγγαμος, θα σημαίνει πως για αυτή την γαναίκα θα τρέφω αρκετά αισθήματα, θα εκτιμώ και θα σέβομαι τον χαρακτήρα και την προσωπικότητα της κλπ . Επομένως δεν θα συντρέξει λόγος για να είμαι άπιστος, το θεωρώ έλλειψη σεβασμού το κέρατο και από τις δυο πλευρές και σαν άνθρωπος που έμαθα να σέβομαι δεν το έχω κάνει ποτέ και ούτε θα το κάνω! Αλλωστε τόσα χρόνια της ζωής σαν ελεύθερος είμαι γεμάτος από εμπειρίες, όχι μόνο στο ερωτικό κομμάτι αλλά και γενικότερα ! Φυσικά είναι δική σου απόφαση, απλώς γράφω την γνώμη μου :hi:
Και εγώ τα πρώτα δέκα χρόνια ήμουν πιο πιστός και από σκύλο!
Μετα ξανακυλησα,αποκλειστικά όμως στον αγοραιο!
 

Knoper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2022
Μηνύματα
971
Like
2.749
Πόντοι
446

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.163
Κριτικές
5
Like
12.731
Πόντοι
3.786
'εχεις κάνει Στατιστική Μελέτη και είσαι τόσο σίγουρος; Ναι, ΦΑΙΝΕΤΑΙ να κερατώνουν περισσότερο οι άντρες. Οι Γυναίκες είναι απίστευτα μεθοδικές και πολύ ικανότερες να λένε ψέματα και να το κρύβουν
Τα αυτονόητα θα λέμε;Ο καθένας κάνει την στατιστική του μικρόκοσμου που ζει.Είναι προφανές ότι οι άντρες κερατώνουν πιο εύκολα,με το πρόσχημα της ποικιλίας και της καύλας.Η γυναίκα όταν παραμεληθεί θα κερατώσει,εκτός βέβαια από αυτές που είναι νυμφομανείς
 

Mister_T_bourdeliaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
79
Κριτικές
3
Like
745
Πόντοι
360
Προς το νηματοθέτη το ερώτημα..
Γιατί δε ρωτάς πόσοι από εμάς εχουν φαει κερατο?Το να ρίξεις κέρατο,ειναι απλό σαν απάντηση,όλοι εδω μεσα θα σου πουν ναι.Για ρωτα το αντίθετο να κόψεις αντιδράσεις...:globeos-cigar:
Εχω φαει περισσοτερο κερατο, απο οσο εχω ριξει....
Και το ποιο ωραιο ειναι πως οταν τα ειχα με μια παντρεμενη, μου εκανε σκηνιες ζηλιας :headbang::headbang::headbang::headbang:
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.260
Πόντοι
14.936
Τα αυτονόητα θα λέμε;Ο καθένας κάνει την στατιστική του μικρόκοσμου που ζει.Είναι προφανές ότι οι άντρες κερατώνουν πιο εύκολα,με το πρόσχημα της ποικιλίας και της καύλας.Η γυναίκα όταν παραμεληθεί θα κερατώσει,εκτός βέβαια από αυτές που είναι νυμφομανείς
Αλάνια το ίδιο κερατωνουν και άντρες και γυναίκες πλέον...
Έχει χαθεί η μπάλα δυστυχώς..
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.163
Κριτικές
5
Like
12.731
Πόντοι
3.786
Αλάνια το ίδιο κερατωνουν και άντρες και γυναίκες πλέον...
Έχει χαθεί η μπάλα δυστυχώς..
Σίγουρα έχει αυξηθεί το ποσοστό γυναικών που κερατώνει.Δεν λέω ότι η αναλογία είναι 80-20,αλλά και πάλι περισσότερο κερατώνουν οι άντρες.Γενικά εγώ θεωρώ pathetic το κέρατο και από τα δύο φύλα
 

sirodoht

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2019
Μηνύματα
384
Κριτικές
2
Like
685
Πόντοι
81
Εχω φαει περισσοτερο κερατο, απο οσο εχω ριξει....
Και το ποιο ωραιο ειναι πως οταν τα ειχα με μια παντρεμενη, μου εκανε σκηνιες ζηλιας :headbang::headbang::headbang::headbang:
Αυτό είναι το κορυφαίο και μην σου φαίνεται περίεργο κάποιες είναι τελείως τρελές:tooth:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.752
Like
14.346
Πόντοι
3.506
Χαχαχαχαχα, μη το κάνεις.
Και εγώ όταν παντρεύτηκα αυτά πίστευα,μετά από 30 χρονια γάμου έχω αλλάξει γνώμη και όπως μου έλεγε ένας σοφός παππούς, μόλις παντρευτείς νοίκιασε και γκαρσονιέρα γιατί ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα!
Είναι μεγάλη αλήθεια αυτό που λες, μου το έχουν πει κι εμένα αρκετές φορές, φαντάσου όλοι στο κύκλο μου είναι παντρεμένοι με παιδιά ή σε μακροχρόνια σχέση κλπ, όλοι με ζηλεύουν :grin: Μάλλον είμαι τυχερός γιατί από τα 23 έως τα 30 με διάφορα περιστατικά που μου συνέβησαν ωθήθηκα στον δρόμο της μοναξιάς, δύσκολα διαχειρίσιμο τότε...αλλά μέσα από αυτό έμαθα να πατάω καλά στα πόδια μου και να προχωρώ στη ζωή βασιζόμενος μόνο σε εμένα, είναι εγωιστικό μεν, αλλά αισθάνομαι πολύ καλύτερα έτσι! Φυσικά δεν έχω καμία πρόθεση να κρίνω κάποιον, σημασία έχει μόνο να περνάμε καλά στη ζωή μας και να είμαστε χαρούμενοι με αυτό που κάνουμε σε αυτούς τους παράξενους καιρούς που ζουμε πλέον.. :hi:
 

Mike45gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2021
Μηνύματα
848
Like
2.805
Πόντοι
446
Αφηστε τις στατιστικές στην μπάντα.. έχουμε να κάνουμε με το ανθρώπινο είδος δεν χωρίζεις το κέρατο σε άντρες και γυναίκες και τα δυο μπορούν να κερατωσουν άνετα ... έχει να κάνει με τις ορμές καί τις αδυναμίες του καθενός
Όλοι έχουμε κερατωσει ή έχουμε κερατωθει τι το ψάχνουμε;
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.260
Πόντοι
14.936
Σίγουρα έχει αυξηθεί το ποσοστό γυναικών που κερατώνει.Δεν λέω ότι η αναλογία είναι 80-20,αλλά και πάλι περισσότερο κερατώνουν οι άντρες.Γενικά εγώ θεωρώ pathetic το κέρατο και από τα δύο φύλα
Είναι από τα πιο άσχημα πράγματα που μπορούν να συμβούν είτε είσαι άντρας είτε γυναίκα.
Δυστυχώς υπάρχουν και τύποι ανθρώπων που καμαρώνουν σαν γύφτικα σκερπανια για τα κατορθώματά τους..
Λυπάμαι αρκετές πολλές φορές που δυστυχώς ανήκω στο ανθρώπινο είδος..
 

Mister_T_bourdeliaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
79
Κριτικές
3
Like
745
Πόντοι
360
Αφηστε τις στατιστικές στην μπάντα.. έχουμε να κάνουμε με το ανθρώπινο είδος δεν χωρίζεις το κέρατο σε άντρες και γυναίκες και τα δυο μπορούν να κερατωσουν άνετα ... έχει να κάνει με τις ορμές καί τις αδυναμίες του καθενός
Όλοι έχουμε κερατωσει ή έχουμε κερατωθει τι το ψάχνουμε;
η προσωπικη μου αποψη ειναι πως οι γυναικες κερατωνουν εντος γαμου περισσοτερο, αλλα μπορει και να ειμαι λαθος
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.752
Like
14.346
Πόντοι
3.506
Είναι από τα πιο άσχημα πράγματα που μπορούν να συμβούν είτε είσαι άντρας είτε γυναίκα.
Δυστυχώς υπάρχουν και τύποι ανθρώπων που καμαρώνουν σαν γύφτικα σκερπανια για τα κατορθώματά τους..
Λυπάμαι αρκετές πολλές φορές που δυστυχώς ανήκω στο ανθρώπινο είδος..
Πολύ σωστός μύστη :hi:
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.723
Κριτικές
3
Like
28.985
Πόντοι
6.186
Θα σου πρότεινα αν δεν μπορείς να είσαι πιστός στη σχέση σου να μην προχωρήσεις σε γάμο οικογένεια. Προσωπικά ομιλώντας, εαν κάποτε βρεθώ έγγαμος, θα σημαίνει πως για αυτή την γαναίκα θα τρέφω αρκετά αισθήματα, θα εκτιμώ και θα σέβομαι τον χαρακτήρα και την προσωπικότητα της κλπ . Επομένως δεν θα συντρέξει λόγος για να είμαι άπιστος, το θεωρώ έλλειψη σεβασμού το κέρατο και από τις δυο πλευρές και σαν άνθρωπος που έμαθα να σέβομαι δεν το έχω κάνει ποτέ και ούτε θα το κάνω! Αλλωστε τόσα χρόνια της ζωής σαν ελεύθερος είμαι γεμάτος από εμπειρίες, όχι μόνο στο ερωτικό κομμάτι αλλά και γενικότερα ! Φυσικά είναι δική σου απόφαση, απλώς γράφω την γνώμη μου :hi:
ήμουν μικρότερος δεν είχα μυαλό στο κεφάλι μου άλλα όσο περνάει ο καιρός κ δένομαι πιστεύω ότι είναι η μια κ γιαυτό δεν μου βγαίνει να πάω με άλλες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom